DERDE BLAD. De dingen om ons heen. Bimveolandsch Nieuw*, Gemengd Nieuws. N V. „DE TIJDGEEST* Zaterdag 16 Februari 1924. 67sle Jaargang. No. 7385. van da Oua* <TOr»&)r, beteekent dit bovendien, dat Frankrijk in de Commissie van Herstel de meerder heid heeft verloren en dat die is overgegaan in, de handen van Bradbury. Als dit juist is en de inlichtingen uit Brussel laten weinig twijfel aan die juistheid, dan is nu dé groote kwêstie of Macdonald de noodige tact be zit om voor het oog de continuiteit der Ententepoli- tiek 'te bewaren en den pil voor Frankrijk voldoende te vergulden. UITKIJK. Er komt eenige teekening in den algemeenen po- iitieken toestand en zooals wij herhaaldelijk in deze artikelen hebben doen uitkomen, is het argu* ment, dat de lieeren op het laatst tot beter inzicht brengt een zuiver economisch motief. Heel Europa sukkelt dag aan dag dieper in het moeras, behalve de landen, dfe er reeds door zijn gemodderd en nu met glibberig schoeisel op de gladde helling staan, die voert naar den economi- schen afgrond. Voortdurend heeft men ,halt' en ,pas op' geroepen, doch niemand heeft geluisterd. Men is voortgegaan op het gevaarlijk pad, heeft zich ge waagd in het moeras, dat men beschouwde als een gewoon slijkpoeltje, zonder dat men zich een oogden- blik rekenschap gaf, waar men zou belanden als men door het moeras heen was. Men heeft zich laten leiden door allerlei politieke praatjes en overwegingen. Men heeft geen acht ge slagen op de economische wetten en op het tweemaal twee. Men heeft gemeend of erger: gedaan alsof men meende, dat de wereld met frasen en demagogie weer kon worden gerepareerd. Nu het blijkt, dat dit niet kan, komt de eene re geering na de andere tot inzicht, gaat zij pogen, zij het dan ook veelal met al de onbesuisdheid van den pasbekeerde, het. dreigend gevaar te ontzeilen door het economisch inzicht te laten meespreken. De grootste stap op dit gebied is geweest, dat men eindelijk er toe overging de draagkracht van Duitsch- land te laten onderzoeken door deskundigen, die gee nerlei stellmg of politiek hadden te verdedigen, doch slechts do ffeiten hadden te bestudeeren om daaruit hun conclusies te trekken. Het "was de eerste maal dat het economisch besef in Frankrijk zich baan brak. De eerste maal, dat er tijdens het refrein: „le Boche payera" een bijstem hoerde: ,wat hij kan". Na vier jaar gebral, geschreeuw, gedreig en ge snork, ging de Commissie van Herstel, vermoedelijk nog tegen haar zin, er toe over zich op vasten grond te willen plaatsen. Althans: eens te gaan kijken, hoe die vaste grond er wel uit ziet. Waarlijk geen minuut te vroeg. Noch voor Duitschland, noch voor de crediteuren, noch voor de zoogaenarnde buitenstaanders die voortdurend de ge volgen van den toestand aan den lijve moeten voelen, zonder eenigen invloed te kunnen doen gelden. Er is niet veel bekend géwordén omtrent de resul taten van het onderzoek der twee subcommissies van experts. Doch wat er van bekend werd spreekt boek- deelen. Duitschland zal als het rust krijgt en weer te paard wordt gezetin staat zijn in dertig of veertig jaar een bedrag van 50'milliard af te doen, zonder zich al te veel üit te mergelen. Doch om. dit te bereiken is natuurlijk een moratorium noodig en een financieel „sanatorium" Het is de vraag in hoeverre de Commissie van Herstel waarin Frankrijk nog steeds de meerder heid heeft accoord zal gaan met deze conclusie. Een" half jaar geleden had zij het zeer zeker niet geddan. Had de Fransche. gedelegeerde met de jong ste instructies van Poincaré op zak, eenvoudig de vroeger gemaakte beschikkingen; van Versailles, van Spa, van Londen, nog even voorgelezen om te constateeren, dat hij er niet aan dacht, niet aan den ken kon. Dochtorn was een franc nog kleine twintig cent waard inplaats van 12K. gingen er tachtig francs in plaats van honderd in de honderd lire en had de Daily Mail in Engeland nog iets te beweren. Frankrijk heeft een voorproefje gehad van de macht van de buitenlandsche fin&ncieele wereld, die te weeg bracht, dat de waarde van de Fransche geld circulatie en xan alle schuldbewijzen met voste rente op één morgen met zes'procent daalde. Dit baarde een soort paniek te Parijs. In enkele uren begon de regeering met haar „maatregelen": het arrésteeren van een paar buitenlandsche gok kers, het controieeren van telefoonlijnen van enkele banken en zelfs met het dreigement van verhoogde belastingen. Dit laatste, de maatregel, die Engeland §n Ne derland vrij goed door de crisis heen hielp, komt in Frankrijk precies acht jaar te laat en de verhóoging met twintig opcenten is dan ook een van die peu termiddelen, waaraan het plan-Galijn ten aanzien der ambtenaren zoo rijk was. Een middel, dat groote ont stemming wekt, zonder dat het resultaat voor de schatkist er a.an evenredig kan worden geacht. Waar acht jaar sloffend moet worden ingehaald komt men verder met een brutale vertiooging van 100 pet., dan met een van 20 En het gesputter blijft hetzelfde, n.1. vruchteloos! De maatregelen der Fransche regeering hebben dan ook zoo goed als geen resultaat gehad en in de koersdaling geen verandering gebracht. Maar het. verschijnsel was genoeg om, naar het schijnt, Poincaré tot ander inzicht te brengen. Hij weet, welk maximum van draagkracht door vakmenschen aan Duitschland wordt toegekend. Hij weet voorts, dat volgens algemeen inzicht, die draag kracht voortdurend vermindert, zoolang de tegen woordige toestanden voortduren. Hij weet verder, dat de nieuwe regeering in Engeland van ander hout is gesneden dan Curzon, die steeds zijn Diehards naar de oogen moest zien, en dat Macdonald, m weerwil van alle frasen over een betere verstandhouding, niet za! opzien tegen een breuk als hij die in het be lang van Engeland en van de arbeiderswereld noo dig acht. Die wetenschap van verschillenden aard brengt hem er toe eindelijk de oogen te openen voor de waarheid, dat Frankrijk de gelden^ die het noodig heeft om zijn begrooting en zijn franc te redden, alleen kan krijgen door een wijziging van politiek. Dat, het moeilijk -is dit te erkennen als de tókst J®1}. «lke "deyoerina jarenlang is geweest, dat Duitschland alles betaalt, spreekt vanzelf. Ook dus dat, die erkentenis zal komen met horten en stooten, met voorbehoud en condities en slagen om den arm. Doch alles wijst er op dat zij komt en dat .Frankrijk eindelijk de voorkeur zal gaan geven aan een accoord. zij het van gering percentage, dan aan een bankroet, waar zelfs het curatorsalaris niet uit komt. Dat dit er niet uitkomt, bewijst de bezetting van het Roergebied, die meer kost dan de opbrengst, zelfs met inbegrip van het gestolen bankpapier uit parti culiere kassen en wekloozenfondsen. De rede van Macdonald, die, waarschijnlijk met opzet, vaag was ten aanzien van vele punten, doch vooral ten opzichte van de relatie tot Frankrijk en «et Duitsche vraagstuk, wordt op wonderbaarlijke wijze helder als men let op de economische en fi- nancieele feiten en op de resultaten van het des kundig onderzoek. Vooral opmerkelijk is, dat dezelfde omstandigheden, die op Poincaré hebben gewerkt, j» gelijke mate invloed hadden op Brussel en dat zelfs nog een stap verder Is gegaan -door in ingewijde kringen er rond voor uit te komen, dat ?niï°5?mischo buitenlandsche politiek van Engeland ai *5? van Parli« verkeerd is'geweest. BmJLi e- ®rk®nnin8 in daden wordt omgezet en zich dus onttrekt aan de politieke voogdij DE DIRECTEUR-GENERAAL DÉR POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE NEEMT ONTSLAG. Men meldt dat de directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie, de heer König, ontslag uit zijn ambt heeft gevraagd tegen 1 April. Naar aanleiding van het bericht, dat de directeur- generaal der posterijen eji- telegrafie, ir. A. A. H. W. König, tegen 1 April as.' ontslag uit zijn betrekking zou hebben verzocht, heeft het Nederl. Corre3ponden- tieburcau te 's Gravenihage getracht daaromtrent te bcvoegaer plaatse iets to vernemen. Het bericht werd ecr.crzijds noch bevestigd, noch ontkend: men Kon er zich niet over uitlaten, terwijl anderzijds de indruk werd gevestigd, dat hoewel officieel een ontslagaan vrage tot dusverre het betrokken departement nog niet had bereikt, men van een voornemen tot ontslag aanvrage doo'- den directeur-generaal blijkbaar niet geheel onkundig was. DIRKSHORN, Woensdagavond werd in het Patronaat te Tuitje» horn een door het bestuur van' de afd. Harenkarspel van het Witte Kruis belegde vergadering gehouden, ter bespreking van de wenscbéjijfcheid van het op richten eener af deeling van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings- en Vacan'tiekolonies. Bij de opening van de vergadering deelt de voor zitter de heer L. Reuvers, mede, waarom deze verga dering te Tuitjerihorn wordt gehouden, In een onder houd' met den Burgemeester en Dr. Groenhart was hlem gezegd, dat in dezen hoek van de gemeente veel werd gevodld voor kinder- en vacantiekolonies. Ter vergadering bleek daarvan slechts weinig, daar be halve het bestuur, dat van Dirkshorn kwam, niet meer dan 8 personen waren opgekomen. Nu kreeg de heer A. C. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap, welke voor deze gelegenheid naar hier was gerei9d, het woord en stelde in een uitvoerige rede, toegelicht door geneeskundige advie zen en statistieken, hot groote voordeel van de kolo niën in het licht. Op duidelijke wijze haalde spreker voorbeelden aan, die bewezen, dat een verblijf in een vacan'tiekolonie niet slecht^ een tijdelijke verbetering van den gezondheidstoestand van kinderen kan te weeg brengen, maar dat veel patiëntjes daarvan hun gansche leven 'het nut kunnen ondervinden, daar ze zijn heen geholpen over de schreef, die gezondheid van sukkelen scheidt. Vooral voor kinderen met eeni gen aanleg voor tuberculose kan een verblijf aan zee of in een boschrijke streek ten zeerste worden aanbe volen. Zon en lucht gepaard aan geregelde voeding en hygiënische verpleging, zijn de machtige factoren, welke het kind de gezondheid! kunnen weergeven, al dus besloot spreker zijn' rede. Naar aanleiding van enkele vragen, gesteld door den Burgemeester, doelde de heer Bos mede, dat de kosten v$.n verpleging bedragen zomers f 1.70 en 's winters f 1.20 për dag. Voorts, dat verschillende af deelingen do benoodig- de geld'en verkrijgen door contributie van leden, door subsidies van Arm- of Kerkbestuur, ook wel van ge meentebesturen, door uitvoeringen van muziekver- eenigingen, enz. en®. Ten slotte antwoordde spreker, dat hij natuurlijk de voorkeur geeft aan de stichtin gen van het Centraal Genootschap, maar dat een af- deeling niet verhindjerd wordt, ook kinderen naar een stichting van een speciale godsdienstige kleur te zenden. I De Burgemeester zeide, dat het antwoord van den heer Bos hem» had bevredigdj en dat dit juist was, wat men wensohte te weten. J)e voorzitter deelde mee, dat het Bestuur van het Witte Kruis voornemens is, na het houden van de i jaarlijksche algemeene vergadering te Dirkshorn, ver- schillende personen in de gemeente uit te noodigen, bij de ingezetenen lijsten te presenteeren, ten einde eens te onderzoeken,, hoe groot de belangstelling voor de goede zaak is. Na de pauze worden door de heeren Bo^ en Groen- hart met behulp van den lantaarn eenige platen op i het doek gebracht, voorstellende de verschillende ge- stichten van het Centraal Genootschap, benevens en- kole groepen van kinderen aan zee of in 't buscn. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. JULIANADORP. In de op Woensdag j.L gehouden verkiezing van één# Notaoel der Nea. Herv. Gem. Huisduinen- Julianadorp, is gekozen verklaard de heer S. Eriks te Koegras. De Kerkvoogdij is hiermede vjoltallig. GEEN NIEUWE NEDERLANDS QHE LEENING. Het bericht van Hot Vaderland omtrent een op komst zijnde nieuwe staatsleening van f300.000.000 is, naar te bevoegder plaatse uitdrukkelijk werd verzekerd, onjuist. Er is geen sprake van zoo'n lee- ning. MOORDAANSLAG. Toen gistermiddag omstreeks 1 uur de groenten- handelaar W. thuis kwam in zijn woning aan de En gelüüLurgsiraat no. 31 in Den Haag, v >ni hij daur in de achterkamer zijn vrouw liggen op den grond, in eon groote bloedplas. De vrouw, die nog zeer zwakke teckenen var leven gaf, bleek een groote nouw dwars over den schedel te hebben gekregen, vermoe delijk tfirebiacht met een bijl of hakmes. Een kind je van nog geen jaar stond rechtop in zijn bedje, dat met bloed bevlekt was. W. waarschuwde onmiddel lijk den eerste-hulpdienst, die in een ommezien ter plaatse verscheen en die, na het eerste verband te hebben aangelegd, de politie met het gebeurde in kennis stelde. De commissaris van politie, de heer Kramer, rielde een voorloopig onderzoek in. Dit onderroek bracht uit, dat de vrouw iemand van 25 jaar die slechts kort getrouwd was, op eenigszins gespannen voet blond met een harer familieleden. Oogenblikkelijk ■worden door de politie nasporingen gedaan naar bedoeld familielid. Heit leidde er toe, dat gisteren middag omstreeks 4 uur bedoelde persoon, een onge veer 21-jarige ongehuwde man, werd aangehouden in de nabijheid van bet ziekenhuis. Het bleek, dat hij niet onkundig was van hetgeen in de woning aan de Engelenburgstraat was voorgevallen. Hij ga f voor, op weg naar het ziekenhuis te zijn (Xmi te informee- ren naar den toestand van de vrouw. Den geheelen verderen namiddag en ook geduren de een groot gedeelte van! den nacht is het verhoor van dezen persoon voortgezet door den officier van justitie, mr. Enger, den rechter-commissaris, mr. Kühn, en den commissaris van politie, den heer Kra mer. De aangehoudene ontkent alles. Hij heef: een alibi opgegeven, dat echter zeer gecompliceerd is en dat vandaag wordt gecontroleerd. In de woning in de Engelenburgstraat was ook een kast opengebroken, zoodat de indruk werd ge wekt, dat er tevens sprake was van diefstal. Wat er vermist wordt, kan nog niet worden vastgesteld, omdat voorloopig alles door de justitie is verzegeld. De vrouw, die buiten bewustzijn naar het zieken huis werd vervoerd, reageerde h^el zwak en moei zaam kreunend op de vragen door den commissaris gesteld. Zij is vannacht aan de verwondingen over leden. Den commissaris van politie, den heer Kramer, komt het voor, dat een misdrijf dat op klaarlichten- dag is geschied in een huis in zulk een drukke straat, niet geheel aan ieders aandacht heeft kunnen ont snappen. De benedenburen hebben omstreeks 11 uur wel» «toelengettonnoel gtóouriS «a «va avmivarma, maar van een woordenwisseling of iets dergelijks Is niets gemerkt. ZONDAGSSCHOOL EN BIOSCOOP. Voor den rechter te Tottenham stónden gisteren vier jongens terecht, wien ten laste gelegd was dat zij in een bioscoop hadden ingebroken. De magi straat gaf last om aan twee hunner vier slagen, met de berkenroede toe te dienen en de twee an deren (die hjj op voorwaarde dat zij zich verder f:ood zouden gedragen zonder straf vrij liet) te aten hooren hoe hun kameraadjes schreeuwden bij het ontvangen van de kastijding. De jongens hadden op drie ach ter een volgende Zondagen jn de biosooop ingebroken en zich twee maal tegoed gedaan aan bonbons, en eleotrische zaklantaarns gestolen en een keer, toen zij niets konden vinden, groote schade aangericht. De jongens zeiden dat zij de inbraken telkens warneer zij van de Zondagsschool kwamen, hadden gepleegd. DE STAAT VAN BELEG IN DUITSCHLAND. Het einde van den staat van beleg nadert. Dit ver wekt groote vreugde in de republikeinsche kringen die vrijwel alle van meening zijn, dat in Decembei de staat van beleg noodzakelijk was geweest van wege den zeer dreigenden binnenlondschen politieker toestand. Verstandig was het ook in den nacht van 8 op 9 November, toen generaal Ludendorff van plan was om aan het hoofd van een „nationaal leger' naar Berlijn op te rukken, de uitvoerende macht aan generaal von Seeckt toe te vertrouwen. Maar thans is het overal weer-rustig al blijft het communistische en het deutsch-volkische gevaar bestaan. De toekoms zal moeten bewijzen of men dit gevaar zonder deri staat van beleg zal kunnen bezweren. Is dit niet het geval, tlan zal niemand het den staat kwalijk kun nen nemen, dat hij. zich met geweld tegen gewëlc verzet. Men hoopt, dat dan echter de vrijheid van drukpers aangetast zal blijven en de staat van be leg uitsluitend tot herstel van de openbare orde en veiligheid zal dienen. De nationalistische organen zijn minder tevreden met de briefwisseling, die tusschen rijkspresident Ebert en generaal von Seeckt is gevoerd en waarin de opheffing van den staat van beleg wordt aange kondigd. In de kringen der rechterzijde had men ten hoogste een aantal bepalingen van de verorde ningen betrefienden den staat van beleg willen wij zigen. Ook hoopte men, dat het geschil tusschen het Rijk en Beieren zou worden bijgelegd, vóór dat het einde van den staat van beleg officieel zou wor den aangekondigd. Dit einde beteekent thans slechts een concessie aan de sociaal-democratie, die aange kondigd heeft, dat zij weigeren zal voorde verlenging van de machtigingswet te stemmen, indien de staai van belegd gehandhaafd blijft. EEN CONGRES VAN OUDERS VAN GESNEUVEL DEN IN FRANKRIJK. Den 23en en 24en Februari zal er in Toulouse een nationaal congres worden gehouden van de vaders en moeders, wier zonen in den oorlog gesneuveld zijn. Zij zijn 900.000 in getale en willen door hun congres een licht werpen op de trehrige materieele omstan digheden, waarin zij tengevolge van het uitdrijven Von schadevergoeding of geldelijke onderstelling vei keeren. De Fédération des Pères et Mères des Morls pour la France, die het congres op touw zet, zal een krachtige actie bij' het parlement gaan voeren. HET BLOEDBAD TE PIRMASENS. Der Mittag, een Dnsseldorpsch blad. geeft een uitvoerige beschrijving van net bloedbad te Bir- masens. Dinsdagmiddag werd den separatisten, die zich in het Bezirksamt hadden versohanst, een ulti-. matum overhandigd, dat de ontruiming van de stad vóór 's middags 5 uur eischte. Toen ae separa tisten bleven waar ze warerfT schoolde een dichte menigte voor het gebouw samen en ging, toen de 'avond viel, tot den aanval over. De kern van de bestormers bestond uit burgerwachten en brand weerlieden. De separatisten, die g.ed van wapens en munitié voorzien waren, schoten op de aan vallers, van wie verscheidene gewond werden. Toen werd het gebouw aan alle kanten in brand gesto ken. Groote hoeveelheden petroleum en >enzine, die in bussen werden aangesleept, voedden iet vuur en weldra stond alles in lichte laaie. Hoe- iel sepa ratisten in de vlammen ziin omgekomeiis niet bekender zijn ook verscheidene hunner, die 't brandende gebouw verlieten, door de menigte ge lyncht en uiteengescheurd. Dit lot heeft o.a. den separatistischen leider Schwab getroffen. De cijfers van het aantal dooden loopen sterk uiteen en wel van 28 tot 66. De belegeraars hebben 3 dooden en tal van gewonden. Te Kaiserlautern zou het gister zeker tot een dergelijk bloedbad zijn gekomen als de Fransche bezetting het Bezirksamt, waar de separatisten zich tegen verwoede aanvallen verdedigden, niet hadden afgezet, vóór de brand in het gebouw kon worden gestoken. Toch moeten ook daar aan weerskanten; enkele dooden en gewonden zijn. De Franschen hebben gister de Rijnbrug te Lud- xvigshafen voor het verkeer gesloten om te verhin deren dat uit het onbezette gebied anti-separa tistische nationalisten naar de Palts zouden komen. Bij d© bloedige gevechten, die «jsteren te Pir- masens hebben plaats gehad, zijn ct in het geheel 45 personen gedood, namelijk 37 separatisten en 8 hunner tegenstanders. Een groot aantal zwaarge wonden 'van beide partijen verkeert nog in levens gevaar. Donderdagochtend zijn de Fransche kleurlingen, die uit Zweibrücken kwamenj 'de stad binnengerukt De Franschen hebben de lijken van de gedoode separatisten in beslag laten riemen. Verschillende leden van de burgerwacht, die tegen de separatisten was opgetreden; zijn door de bezetters in hechtenis fenomen. De Pirmasener Zeitung is voor onbepaall- en tijd verboden. De gemeentelijke politie is ont wapend. Elk verkeer tusschen de Palts én het on bezette Duitschland is verboden. Te Kaiserlautern is de rust niet meer verstoord. De separatisten wagen zich hier op straat onder be- scheirning van Fransche militairen. Een separatist is gisteren door de bevolking doodgeslagen. Te Duerkheim heeft de bevolking net gebouw "van het districtscommando bestormd, nadat de separatisten op de menigte hadden geschoten. Zeven separatisten worden, nadat de bevolking het gebouw nad inge nomen, zoo mishandeld, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De Franschen ble ven neutraal. Te Duerkheim heeft de bevolking een aantal se paratisten zoo zwaar mishandeld, dat zijin het zie kenhuis moesten worden opgenomen. Te Landau zijn de door de separatisten verdreven ambte naren teruggekeerd. CREDIET VOOR MESTSTOFFEN. Het Kali-syndicaat heeft besloten den Duitschen landbouw een achtmaandsch krediet voor de aan schaffing van meststoffen te verleenen. EEN VRIJPLAATS VOOR VOGELS. De Farne-eilanden bij de kust van Northumerland zün dank zii vrijwillige bijdragen .aangekocht om in stand gehouden te worden als vrijplaats voor vogels. De rotsachtige eilanden vormen een broedplaats voor allerlei zeldzaam geworden vogels, die er een laatste wijkplaats hadden gevonden. EEN ALLESOMVATTENDE VOLKENBOND. Gisterenavond heeft Arthur Henderson, zoon van den secretaris van binnenlandsche zaken, in eeh rede te Burnley waar hy candidaat fcesteld is bij de tusschentijdsche verkiezing, gezzu i, dat de^regee- ring geloofde dat de vestiging van een stabiele in ternationale orde een van de dringendste noodza kelijkheden van het oogenblik is. Trtklnng ven 10C0 otmimcr. tra ovtritsia vra Notari. A G MULIE T ER JAG 14 Februari 1924 t 25UOO 11038 0 f 1500 8319 1 1000 1890 t 400 6670 9688 12704 19019 194»fl 19791 200 1452 1983 9021 11610 13739 19035 19578 100 150 790 1420 3053 6202 14470 20571 Prljzra (ft 2226 4343 135 51 78 347 2340 4436 579 2424 4523 627 74 34 33 2644 81 35 50 4681 725 2711 4737 HO 2868 51 919 2914 57 36 57 4991 88 3116 96 >81 3203 5025 101 79 5111 71 3312 58 08 38 67 45 96 5226 ril 3494 42 132 3505 52 51 7 5483 59 47 5519 74 3691 37 1870 3836 5679 1955 88 5755 70 93 5916 2089 4090 35 2138 4164 59 58 4214 6098 van f 90.- 6121 8462 6233 8891 46 8995 6379 0003 6457 62 6553 9297 6622 9505 27 26 37 "X4 6724 9616 37 89 59 96 96 9857 6811 10150 52 85 0962 10225 97 33 7028 10389 75 10516 7150 92 7374 10620 7618 10736 7743 10971 7834 11152 8027 11200 67 19 8126 11381 88 11432 eigen geld). 11446 13587 16358 19172 78 13637 82 19215 95 13747 16466 19313 11511 4816522 73 72 13833 16660 19402 11614 14041 16791 73 11768 7816836 96 90 86 81 19607 11827 14278 17138 39 38 14440 17205 79 94 55 17450 19814 1229314677 17512 20076 12351 14825 17G24 78 12687 91 44 20393 96 15037 17742 20498 12779 15118 17960 20508 84 7218128 20628 98 15262 49 49 12821 15355 18208 20732 12960 15473 44 96 13068 1551218301 20872 13164 15692 72 20940 65 15994 98 60 13322 IG03518623Mfl 234*; 6218835 13508 16252 85 48 16328 19100 83 41 38 97 Later aflosbaar. 78 2454 4954 7422 9695 12242 14392 16572 19022 91 73 66 40 9783 96 14400 76 25 127 82 5012 54 9800 12319 37 '87 43 85 26 7508 8 12403 56 16626 45 10 25 64 29 63 68 62 14543 1670219116 78 69 72 35 30 97 14605 51 58 22 55 81 31 16800 83 44 16953 96 69 68 19272 63 14724 76 87 93 91 5202 37 98 2524 17 72 216 28 43 96 66 64 7609 66 95 14 993012516 2637 5268 19 54 64 76 5309 64 56 12600 96 15 7701 64 15 12709 46 27 7 54 42 24 5531 79 61 74 74 89 97 12749 75 7830 10091 70 92 35 10139 12894 96 5633 68 10308 34 87 41 76 33 88 5824 7963 34 i 2809 53 71 47 89 24 60 8015 61 G02 79 99 37 92 12905 10 84 5610 81 10406 35 47 94 47 84 13 3914940 50 87 2962 49 8122 25 13011 60 5119509 720 89 6003 24 71 49 15029 54 38 97 90 11 39 82 13104 47 77 55 801 3007 39 8277 10514 20 57 86 75 67 3169 48 79 10621 30 15132 17306 19609 83 97 85 81 43 99 38 49 25 920 3225 6104 834-1 10730 13222 15204 5! 86 32 91 19306 35 17007 '32 48 14 51 22 68 53 8414801 17137 19411 85 19 47 87 40 56 54 17236 96 74 77 80 61 50 30 67 77 54 10iJ 3346 60 8402 56 38 54 81 99 10818 93 9 'i 42 66 75 56 6210 8522 51 83 62 37 23 79 1121 79 55 51 10900 13361 38 3422 92 80 18 78 50 79 6313 91 62 90 1212 3557 15 8633 82 13413 24 4611032 40 QO Q3 EO 71 8713 71 71 36 45 80 61 11105 74 47 50 88 88 5013518 76 96 91 8809 li224 23 1566017814 92 19 31 40 42 55 86 81 99 9511308 28 67 g, 44 80 87 19701 54 15301 17425 4 77 18 31 8'. 80 32 35 9. 94 15404 87 198o 40 17503 I 41 47 199^ 49 17u56 4 72 6! t 81 62 tk. 47 1551617743 2003.. 61 81 83 27 15712 37 42 49 53 61 57 56 17931 59 81 75 94 15872 18G35 36 fr; 20 9 36 2015 63 27 74 62 91 1301 3624 11 95 19 90 22 3712 29 36 1426 58 6405 57 84 20 64 3839 6500 73 57 55 1502 61 62 8907 5 89 86 36 77 13604 15982 92 3000 99 9711423 72 16003 47 2021 1602 20 6616 9025 90 92 12 85 31 17 24 85 40 9413719 23 42 0711 41 11521 55 1702 4027 20 55 79 72 27 68 35 94 83 7v 91 99 58 9127 11672 92 16118 18324 205u 1801 4138 6837 68117081382! 24 34 20631 8706470852728839 52 79 6001 920! 89 1937 4222 28 5411833 66 52 41 57 92 2009 82 77 9352 08 45 4315 7011 6711938 13908 4018603 20850 84 65 60 99 80 67 51 48 71 2155 4416 80 9440 9414005 16304 72 20956 77 25 86 5712017 7 16 85 8^ 79 64 710! 64 31 20 4318706 P 2210 83 24 86 36 70 46 31 30 4536 73 (fl 1212314117 55 50 59 60 7201 0518 38 18 9318806 87 68 17 44 48 14224 16404 59 2320 4615 22 53 58 51 718906 40 41 35 68 71^57 0 10 2402 4743 53 9603 90 *58 21 45 18 4870 64 73 12202 63 46 58 44 70 7344 03 13 8815638 00 Vorige**«oeds 139M «us. 13914. 28 18122 4.. 50 72 8< 64 18240 20320 GÜ 83 32 51 66 18445 20737 54 96 18504 57 56 16231 29 72 75 32 99 77 De financieele, industrieels en commercioele In eenstorting van Europa was gebleken uit de wijd vertakte werkloosheid, de daling van de k>onen en het voortduren van de hooge prijzen. Wat werkelijk noodig was, is nieuwe internatio nale orde waarbij alle ossentieelo voorwaarden voor een duurzamen vrede aanwezig zijn. Zooals de zaken er voorstaan, is de Engelsche» regeering .overtuigd, dat. alleen een uitgebreide en allen omvattende Volkenbond in deze groote behoefte van de wereld kan voorzien. Golukkig is het vraagstuk van den Volkenbond niet langer cc-n van abstracte politiek. Hij is een levend organisme, Elke poging zou worden aangewend om do inter nationale oeoonomische samenwerking te bevorde ren en do hervatting van volledige oeoonomische en politieke betrekkingen tusschen do naties ge makkelijk te maken. De arbeiderspartij is gekant tegen een politiek die den internationalen handel zou beperken. Zij komt op voor eon politiek die don internationalen handel wil bevorderen. Dit was ,een van de factoren die bjj haar invloed doden gei den toen zij aan Rusland volledige politieke erken ning schonk. Men was van plan den terinijri voor uitvoeroredieten te verlengen en onnoodige Inper kingen, die de werking van het uitvoercrocüet- systoem belemmeren, weg tc nemen. Het bedrag dat als waarborg gegeven kan worden voor het verleenen van handelsfaciliteiten is met vijf mil- lioen pond sterling verhoogd. PAS OP DE KLEINTJES. Conscieiftieus moet de belastingdienst, de veelge plaagde, te werk gaan. altijd, maar bovenal in deze benarde tijden, nu elke cent er één is. En zoo kon het dan gebeuren, zegt het Soer. Hdbld., dat wij voor ons hebben liggen een aanslagbiljet in de verpondingsbelasting, afgegeven door het belas tingkantoor te Modjokerto. De totale aanslag no. 2387 van het kohier van B&njoemas bedraagt twee centen! EEN SCHOOLDRAMA. De Loc. vertelt: Een leerling van de derde klasse der H.B.S., nog pas drie maanden, op deze school, die kans geiden

Schager Courant | 1924 | | pagina 9