f FEUILLETON. DE ükOÜTE VLAM HOOGWOUD. Algomeene vergadering der Vrijzinnige gemeen; telijke kiesveroeniging, op Donderdag 14 Februari j.1.. bij den heer J. Modder alhier. Aanwezig 11 leden. De heer S. Glas opent als voorzitter de* ver gadering. De. notulen worden door den secretaris, den heer J. Gr. Spaander gelezen en goedgekeurd. Do voorzitter stelt aan de orde: Rekening yan den penningmeester, den heer S. Koorn Pz. over 1923. De ontvangsten hebben bedra- en f64.01, de uitgaven f40.93, voordeelig saldo 23.08, voorwaar een gunstig verschijnsel in het vereenigin galeven. Verkiezing yan Vier bestuursleden, wegens perio dieke aftreding. Met op een na algemeene stemmen worden herkozen de heeren Jao. Kuiper, K. Slag ter. P. Hartog Jbz. en J. G. Spaander. Tot secre taris wordt herkozen de heer J..G. Spaander. Bij de rondvraag komt ter sprake: Do wenschelijkheid dat ook vrouwen lid yan onzo vereen i ging worden. Het bestuur zal in deze, waar mogelijk, vrouwen opwekken zioh bij ons aan te sluiten. Tenslotte wordt besproken de Noorderpade als verkeersweg. Algemeen is de vergadering het eens, dat deze weg voor het 'tegenwoordig verkeer *niet meer deugt; de palen van Het G.E.B. doen hier ook geen goed aan, verbreeding is algemeen gewonscht Een paar loden zullen de belanghebbenden verzoe ken en opwekken zich te wenden tot het Banne- bestuur. Dit laatste zou dan met de gemeente kunnen samenwerken. Hierna sluiting met dank. HOOGWOUD. Naar wij vernemen zullen pogingen worden aan gewend voor deze gemeente oen begrafenisvörööni- ging op te richten. In naburige gemeenten bestaat een dergelijke vereeniging reeds en werkt aldaar met succes. Het 'is te wenschon, dat de pogingen zullen slagende begrafenisplechtigheden zullen er door vorhoogen. BURGERBRUGk Naar wil) vernemen zal in een der eerstvolgende Nuitabijoenikomsten alhier ëen: film vertoond! worden, voorstellende de tocht naar de Zuidpool. Om het leer rijke dezer film zal "s middags voor de schoolkinde ren de gelegenheid opengesteld worden, deze te zien. 's Avonds zal de vertooning plaats (hebben1 in een ge- wono Nutsbijeenkomst. Allerwaarschijnlijkst zal een kleine entree geheven worden ter tegemoetkoming in de kosten. OUDKARSPEL. We vernemen, dat in de gehouden vergadering van Burgemeesters en polderbesturen het voorloo- pig plan tot het aanleggen yan oen wog door het ambacht naar Koedijk, gunstig ontvangen is. Hoewel waarschijnlijk het plan nog wel eenigo wijziging zal ondergan, schijnt de kans niet on gunstig, dat het plan eenmaal tot stand komt. Do hoofdingenieur was ter vergadering aanwezig en diende van advies. NOORDSCHARWOUDE. De i>ogingen to oprichting van een biljartclub hebben tot resultaat gehad, dat tot heden een 15-tal leden zijn toegetreden. NOORDSCHARWOUDE. vnot Kleine Tooneel" hooft besloten een z.g. volksavond te houden, waarvoor oen laag entrée is vastgesteld. Öpgovocrd zal worden het kluohtspel ,',Het Verlof". DIRKSHORN. Het Bestuur van de Ned. Horv. Kerk alhier hoeft besloten, in overeenstemming met het bemiddoliugs- wetsvoorstel van eenige Kamerleden, de toerenklok niet op 1 April, doen op 1 Juni een uur vooruit te zetten. De datum 1 April vond men eenparig voor het platteland te drastisoh. Op 1 September zal de klok woder den gewonen zonnetijd aanwijzen. ST. PANCRAS, Do vorige week, vooral op t einde, waë de kool nog weer duurder. Per wagon werd f 1250 betaald. OVERREDEN. Te Weert viel gisteren het tweejarige dochtertje van den landbouwer V. in een ketel met kokend veevoe der tengevolge waarvan het korten tijd' later is over leden. DOODGESCHOTEN. Te Zeihen had Vrijdag de 30-jarige A. J. Bel het ongeluk, dat bij 'het schoonmaken van zijn revolver, dit wapen afging. De kogel drong het hoofd binnen, tengevolge waarvan de ongelukkige terstond dood was. VALSCHE ZILVERBON& De aandacht wordt gevestigd op het in omloop zijn van valsche zilverbons van' f 2.50 met de sorieletters ES en FS en den datum 1 October 1922. Tot nadere onderkenning van dozo zilverbons van de echte kun nen o.a. do volgende kenmerken lei dien: le in het woord „Rijkskantoren" (aan de voorzij de! ontbreekt de eerste letter K; 2e. het afwijzend gladder aanvoelend papier, de grovere druk en de slecht uitgevoerde kleuring, vooral van de achterzijde; Se. de drukfouten in de strafbepaling te H medail-1 Ion op de achterzijde; op de valsche zilverbons staat, „het namaken of vervalsohen van zilverbona met het oogmerk van die als echte en als vervalscrt uit te geven of te doen uitgeven wordlt gestraft met gevam- geniifttraf van ten hoogste negen jaren." DE ONTSLAGAANVRAGE VAN DEN DIRECTEUR- GENERAAL DER POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Het Alg. Nedert. Gorrespondenltiebureau te £-Gra- venhage meldt: Naar. wij vernemen is hans bij het Departement van Waterstaat ingekomen de ontslagaanvrage van den heer König, als directeungeneraal der posterijen en telegrafie. Wij meenen voorts te weten, daft deze ontslagaan vrage uitsluitend om persoonlijke redenen is ge schied. POSTZEGELDIEFSTAL. Men meldt udt Berlijn: De diefstal' van een aam den Nederlander toebe hoor end o zeer kostbare verzameling postzegels, wordt in alle Berlijnscho bladen druk besproken. Het slachtoffer van dien diefstal is de heer Leek uit Am sterdam. Uit-Het onderzoek is gebleken, dat d:e dief stal reeds in den nacht van 7 op 8 Februari moet zijn gepleegd. De drie albums, die ontvreemd waren, werden den volgenden ochtend in -het portaal ven een huis in do Kochstrasse door den portier van het huis teruggevonden. De kostbaarste zegels, ongeveer 1000 stuks, ontbraken echter. Gisteren heeft de por tier de albums bij de politie afgegeven, nadat hij uit de couranten had vernomen, dat zij, van diefstal af komstig waren. De verzameling was bij Lloyd's te Londen verze kerd voor éen bedrag van 840,000 goudmark. Lloyd's hebben een beloondng van 100.000 mark uitgeloofd vopr het terugbezorgen van de ontvreemde postze- gols. Dit \o de hoogste belooning, die ooit in Duitseh- land werd uitgeloofd. Het Acht Urr Abentblati verzekert, dat volgens de autoriteiten, dit het onderzoek in deze zaak leiden, lardgenooten vol den heer Leek bij den diefstal de hand in het spel moeten hebben gehad. De dieven zouden den beer Leek van Amsterdiam zijn gevolgd. DE BENOEMING BIJ HET O. L. O. 8T0P GEZET. De wethouder van Onderwijs te Amsterdam deelt mede: Nu tengevolge van de verhooging van den leeftijd voor toelating tot de lagere school een belangrijk overcompleet aan onderwijzers (eSsen) is te verwach ten, zullen tot nader order de bij het openbaar lager onderwijs te Amsterdam openvallende -plaatsen niet door nieuwe benoemingen worden vervuld, doch wor den opengehouden voor reeds te Amsterdam in' dienst zijnde onderwijzers(essen) die anders eerlang ojp wachtgeld zouden moeten worden gesteld. In verband daarmede zal het aangekondigde onder zoek voor de lijsten van bij voorkeur benoembaren, waarvoor juist een oproeping van sollicitanten was gedaan, niet doorgaan. Sollicitanten kunnen zich dus de moeite van 't inzenden hunner stukken besparen. Do -tot dusverre reeds ingekomen stukken zullen worden teruggezonden. SCHOOLGELDREGELING TE HAARLEM. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben bezwaar j gemaakt tegen goedkeuring van de sahoolgelnego- ling voor L. O. te Haarlem. Deze regeling moet In I zoover gewijzigd worden, dat de verplichting tot be- taling aanvangt bij een belastbaar inkomen van f 800 en niet van f 1000, zooals bepaald is; en verder moet ook schoolgeld geheven worden van het 5e en volgen- de kinderen iut hetzelfde gezin, hetgeen da regeling niet doet. EEN NIEUWE OPLOSSING VAN HET OEVER- VERBINDINGSVRAAGSTUK. Het oevervorbindingsvraagstuk heeft reeds veler geest bezfe gehouden. Zoo ook dien van den heer 6. SnuijfrT Deze heeft na de .vele methoden van tunne l- of pon Verbinding een combinatie van die I twee, de duikpont, uitgedacht. Gistermiddag heeft de ontwerper van het nieuwe systeem een maquette daarvan vertoond en daarbij een toelichting gegeven. I In het kort kbmfc zijn plan op het volgonde neer. I Tusschen de twee te verbinden oevers wordt een betontunnel pelegd. Deze bestaat uit drie deelen, t.w. een horizontaal middenstuk en twee hellende buitenstukken. De helling hiervan bedraagt ongo- Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe en Schrale Huid Springende Lippen geneest men met PUROL DOOS 30 en 60 CL BU Apoth. en Drogisten. veer 1:6. d.w.z. de tunnel loopt daar gelijk met het baggertalud. In deze tunnel loopt, tusschen. rails een gesloten wagen. Doordat aan de eene zijde de wielen aan het boveneind van den wagen zijn geplaatst, blijft, 'deze, óók op de hellingen, steeds horizontaal. Doordat de wagen zich met een betrekkelijk I groote snelheid o.a. 14 M. pot sec. voortbc weeg, zouden wagen en trams erin door hun eigen inertie terugloopen. Om dit te voorkomen zijn de, rails zoo gebouwd dat tegen het einde der helling, de wagen eenigszins voorover neigt, waardoor deze kracht wordt opgeheven. Do wagen wordt voortgetrokken door een kabel zonder einddoor den vorm van de tunnel, komt het eind van den kabel dat trekt nooit in aanraking met de wanden. Do bedoeling van den heer Snuyff is nu het doen bouwen van vier mechanische en twee „vrije" tra' jecten. De liftwagens in de eerste tunnels zouden dienen voor de overbrenging van trams, vracht wagens en voetgangers. In de vrije tunnels zouden personen, auto's 'etn wielrijders mogen rijden. Do ontwerper van dit plan noemde tal van voordeelen, dio zijn systeem heeft, boven andere oeververbin dingen door geringe aanlog-kosten voor Amster dam b.v. zouden de totaalkosten f 7.500.000 bedragen „geringe exploitatiekosten en groote vervoer capa citeit. Onder de aanwezigen, die naar do uitlegging van den heer Snuijf waren komen luisteren, bevond zlcïi o.a. als vertegenwoordiger van hot gemeente bestuur ir. Bos, directeur van publieke werken. DE ARBEIDSWET EN DE ZUIVELFABRIEKEN. De Bond! van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken1 In Noord-Holland heeft op 28 Nov. jL eenle commissie benoemd dÜ© een onderzoek zou In stellen naar de moeilijkheden die de fabrieken onder vonden door die bepalingen van de Arbeidswet en eventueel na te gaan welke maategelén ter verrui ming van den arbeidlsduur kunnen worden getroffen. Deze commissie, die op 21 Dec. geïnstalleerd! werd, heeft heden verslag uitgebracht waaraan het vol gende is ontleend: Aan bijna 64 pet. der fabrieken kon het werk] niet worden verricht, aan ruim 6 pet. kon het werk o n- g e v e e r worden verricht, doch! werd op verruiming aangedrongen, aan 9 pet. kon het werk worden ver richt. Door 20 fabrieken .werden de door de commis sie gestelde vragen niet beantwoord. Aan verrui ming van dien1 arbeidsduur door die fabrieken werd noodig geacht vanaf 100 uur per jaar tot meer dab 1000 uren per jaar. Udt het onderzoek naar de moeilijkheden- bij de kaasmakers werden de volgende conclusièn ge trok ken: aan ruim 62 pet. der fabrieken kon het werk niet worden verricht, aan 4 pet. kan het werk onge veer worden' verricht, dloch werd op een betere rege ling aangedrongen, aan 17 pet kon het werk Worden verricht Door ruim 15 pet werd op de gestelde vra gen niet geantwoord-, Als verruiming van den arbeids duur door den. kaasmakers werd noodig geacht in 50 uur per jaar tot 1000 uur per jaar. Voor de arbeidsre geling van 1 April *24—31 Maart '25zou 'door dien bond bij den directeur-generaal van den Arbeid aan gevraagd worden 'n arbeidsverruiming van 200 uur; door de Vereeniging van Kaasmakers te Hoorn zou handhaving van d'en ongewijzigden toestand worden voorgesteld. MANUFACTURENDIEFSTAL. Uit Rotterdam, 18 Februari. De politie heeft in oen vinkei aan den Westzeedijk een groote partij manufacturen, sokken, kousen, enz. in beslag ge nomen, die gestolen was uit do magazijnen van de firma B. aan den Stationsweg. Deze goederen zijn in den loop van den tijd door den 20-jarigen bediende J. D. ontvreemd. Men had een auto noodig. om de partij naar het politiebureau te vervoeren. De be diende en de opkoopers gebr. De J. zijn in bewaring gesteld. HOORN. Do Inspecteur der Belastingen heeft aan het Ge meentebestuur medegedeeld, dat de raming der be lastingen van f325.000 niet zal worden bereikt en vermoedelijk een bedrag van f30 f40.000 minder zal worden opgebracht. B. en W. hebben bij de Com- j missie van Georganiseerd Overleg nu nieuwe voor- stellen ingediend, om die alsnog hij de behandeling der begrooting op 3 Maart a.s. in bespreking te bren gen. Stonden B. en W. op het, standpunt dat de vo- cantietoeslag slechts geleidelijk zou moeten verdwij nen, thans willen B. en W. dien geheel doen ver vallen. De bij te dragen premie voor pensioen zal moeten worden verhoogd van 2 op 5K INBRAAK. Bij afwezigheid van den bewoner H. Visser is Zon dagavond te Genemuiden ingebroken en 800 gulden gestolen. Naar aanleiding van het onderzoek heeft de burgemeester vier personen uit bed doen lichten en naar Zwolle vervoerd. Het geld is op hen bevon den. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Zaterdagavond is de 18-jarige zoon van1 den heer R. A. Barmen 't Loo, rijksveearts te Barneveld, al fiet sende. zoo ongelukkig door een onbekend gebleven wielrijder aangereden, dat hij een schedelbreuk be van OLIVER WADSLET, vertaald door DICKT WAFELBAKKER. 15. Toen hij TonBs briefje ontving, was hij Juist bezig zioh te kleoden voor het diner. Hij herkende het post stempel van Wynches en hot bloed steeg met wilde golven naar zijn hoofd. Telkens en telkens las hij' de i»aar regels, waarin Toni haar iheel© hevige verlan gen had gelegd, over. Niettegenstaande alles, wat hij zich te haren 'opzichte had voorgenomen, voelde hij zich gelukkig en werd zijn verlangen naar haar steiv kor dan ooit. Het werd heel laat dien avond, voordat hij naar bed ging. Toen hij de lange gang, die naar zijn ka mer leidde, doorliep, werd, plotseling eeni deur ge opend. „Robert", fluisterde Stella FenjtWck. Er kwam een diepe rimpel tusschen zijn oogen en hij liep door, alsof hij. niets gehoord had. Stella liep hem echter achterop en legde haar 'hand op zijn arm. „Jongen. Ik heb Je den' heelen dag bijna niet ge zien. Kom even bij ome in de kamer." Robert liep mee do kamer in* Stella keek hem aan. Haar blond haar hing tot over haar middel en haar schitterende voormen vertoonden zich heel duidelijk door den dunnen peignoir. lieveling.... Wat is er? Kom bij me. Ik heb zoo lang op je gewacht"* fluisterde ze. Nog sprak hij niet. Ze legde een arm om zijn schouders en streelde zijri haar, zooals ze zoo dik wijls gedaan had. „Domme jongen ik geloof heusch, dat je slaap hebt." Robert stond op. „Nee.dat ils het niet, Stella. Ik heb geen slaap. Luister eensEensheel in het begin.... zijn wij met elkaalr overeengekomen, dat als oen van beiden.weer vrij zou willen zijn.... we het olkaar dan zouden zeggen, hérinner Je Je nog?' Even heerschte er een volmaakt stilte. „Ennu krijg ik zekér vanavond! mijn congé? Bedoel je dat, Robërt?" Ze lachte dapper en zag er op dat moment werkelijk bijna onverschillig uit. «Maak het niet zoo ontzettend moeilijk voor zei Robert plotseling. „Ik „Mijn beste Robert", viel' zij hem In dé reden. „Je bent moe. Laten we elkander verstandig goedennacht zeggen. Het spijt me heel erg. dat ik je binnen riep: ik weet, hoe ellendig dit voor je moet zijn geweest". Ze lachte even, maar het was geen natuurlijke kwam en dientengevolge Zondagsmorgen ia overle den. DE VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. De fietser A. Stams uit Best reed te Eindhoven door het verblindend licht eener auto in een s'oot en is verdronken. KERKELIJKE STATISTIEK TE BANDOENG. In het kerkeraadsverslag der Geref. kerk van Ban- doeng komt de volgende statistiek voor: De predikant (dr. J. H. Bavinck) heeft een lijst sa mengesteld!, waarbij de leden der kerk in vier groe pen zijn verdeeld: a. zij die geregeld twee maal ter kerk komen (49 pCt.) b. zij, die eens per Zondag komen (23 pCt.); c. zij, die zoo nu en dan gezien worden (12 pCt.), en d. zij, die nooit, of zoo goed als nooit komen (16 PCt.). De laatste groep wordt hoofd voor hoofd bespro ken. Ieder dezer zal vóór de volgende vergadering bezocht worden, terwijl aan eenigen hunner het ge bruik van het Heilig Avondmaal zal ontzegd wor den. Deze bezoeken worden geregeld". Zulk een statistiek en daaraan verbonden optre- den zou in Nederland, althans in de groote stoden, heel wat werk geven! HET FAILLISSEMENT-BROEKHUYS. Op de Zaterdag gehouden verifikatiovergadering in het faillissement van de Hollandsche Kredietbank, oen der Broekhuys-scheppingen, werd medegedeeld, dat het breede gebaar, waarmee de heer Broekhuys indertijd 100 pet. aanbood, te betalen uit zijn privé- vermogen, niets zal opleveren, Broekhuys keert uit zijn privé-vermogen niets uit. De Hollandsche Kre dietbank heeft een aktief van f 11.500, terwijl de vor deringen f26.687 bedragen, zoodat krediteuren op ongeveer 30 pCt. kunnen rekenen. De andere in staat van faillissement verkeerende Broekhuys-onderne- mingen, de Hollandsche Verzekeringsbank en de Zuid-Nederlandsche Kredietbank, keeren nihil uit. De Ooster-Garage heeft een aktief van f9500, waar door een uitkeering van 100 pet. verzekerd is. WIJDENESSERS OP BEZOEK BIJ DE KONIN GIN. Uit 's-Gravenhage, 18 Febr. De Koningin heeft he denochtend ten. paleize Noordeinde ontvangen de burgemeester van Wijdenes met drie jonge meisjes die een door haar op de handwerkschool aldaar ver vaardigd- taschje van kantwerk aan H. M. de Prinses kwamen aanbieden. DE HOORNSCHE BOOT UIT HET IJS. Uit Edam, 16 Febr. Omtrent het wedervaren met de Hoornsche boot, die in het ijs heeft vastgezeten, meldt de Tel.: Reeds vroeg in den morgen, omstreeks 4 uur, werd het anders zoo rustige Volendam plotseling opge schrikt door herhaalde noodsignalen, welke bij1 on derzoek afkomstig, bleken te zijn van de z.g. „Hoorn sche Boot", die, vergezeld van een motorboot, ten N.O. van Marken, gelijk gemeld, in het ijs beklemd was geraakt en om hulp seinde. In Edam had] men ook al gauw de mare „een schip in nood" vernomen. Van hier werden d© eerste po gingen tot helpen ondernomen. Schipper Simons voor met zijn motor, waarop o.m. burgemeester Kolfscho ten zich bevond, de haven uit, doch spoedig moesten zij ondervinden, dat de boot, die zich op ongeveer 2 K.M. van de kust bevond, niet te bereiken was, vanwege het ijs. Onverrichter zake keerde men terug. Te'Volendam zat men intusschen ook.niet stil, al was nadering met een vaartuig ook hier, om gelijke redenen, niet mogelijk. Evenwel verklaarden pl.m. 50 visschers zich bereid, een reddingspoging te on dernemen. Een 11-tal personen werd hieruit geselec teerd. Omstreeks 9 uur vertrokken met een vlet, voor zien van levensmiddelen, de visschers H. Bootsman, K. Smit, C. Schilder, Jb. Schilder, D. Bont (Duim), D Kwkakman (Paus), H. Veerman (Potter). K. Schokker, J. Kwakman, K. Tuip (Okke) en J. Veerman (Kluit). Hét was een gevaarlijk waagstuk, dat rr-eix onder nam en dat door een talrijke menigte, die zich den zeedijk had verzameld, met groote spanning werd gevolgd. Eén persoon begaf zich over planken, die voorzichtig tot op een 50-tal meters over het ijs werden geschoven, voor de vlet uit en bevestigde ver volgens een anker stevig in het ijs. Met behulp van een touw, dat aan dit anker was bevestigd, trok mem de vlet dan vooruit, waarna dezelfde manoéhvre herhaald werd. Op deze wijze vorderde men, daar het ijs zeer slecht was, uiterst langzaam. Een tweetal jeugdige Volendammers, die voor geen kleintje ver vaard bleken te zijn, duurde dit te lang. Het waren Thames Steur, meer bekend onder den naam „Oli- vier" en K. Kil (bijnaam „Pontje"). Zonder eenige reddingsmiddelen bij zich begaven deze knapen zich op het uiterst zwakke ijsvlak en wisten onder groote spanning van het publiek op den dijk, het zeldzapae waagstuk te volvoeren en de stoomboot te bereiken. Hier vernamen zij, dat de boot, hoewel eenigszins overhellende, niet direct in gevaar verkeerde, doch alleen verzocht werd om een sleepboot. De jongens, .door den kapitein van de boot voorzien van een stuk touw, dat zij om hun middel bonden, begaven lach. Maar ze wilde zich ten allen koste, zoolang bij bij haar was, goed houden. «.Ik dank jbdat jé hét zoo opneemt, Stella. Jij bent een flinke vrouw." „Omdat Ik het Zoo makkelijk voor je maak? Ik ben nu eenmaal dwaas..., ben het altijd geweest, wan neer hot jou betrof. Nu. goodennaoht" Hij vroeg zioh af, of hij1 haar nog zou moeten kus sen. Hij voelde zich afschuwelijk.miserabel. Zij scheen te begrijpen. „Wij zullen de begrafenis zonder eenige verdere ceremoniën doen plaata heb ben," zei ze luchtig. Hi| richtte zijn sohlreden naar de deurDeze vrouw en hij hadden eens gedacht, dat hun liefde onsterfelijk was. „Stella Ze wendde zich om. «Ja?" „Het spijt me ontzettend, clht ik, je dit zeggen moest. Maar Ze lachte weereen geforceerden lach, waaron der ze haar tranen trachtte te verbergen. JD&ar ben ik van overtuigd, Robert. Heit is ook nooit je gewoonte om onaangenaam te zijn. Dat weet ik." Even wachtte hij nogtoen liep hij'de kamer uit Toen Stella alleen was, trok ze den wdt-zijden peignoir af en viel op haar bed' neer. Ze begroef haar hoof dl in het kussen en haar lichaam schokte van het snikken. „Goede God", klonk «het gesmoord. Er was een we reld van smart in die uitdrukking. Robert, met Tani's brief in de hand, ptond voor hot geopende vensterDeze keten was dus goddank verbroken. HOOFDSTUK 16. i Het was juffrouw Mamiers, Lady Saumarezf oude huishoudster, die haar het eerst over Toni's gezond heid begon te spreken. „Juffrouw Toni is niet Hn orde. Ze eet haast niets en ze ziet er uit, alsof ze geen nacht slaapt" „Daar is nu altijd wat bijzonders anet dat meisje", antwoordde Lad!y Saumarez geïrriteerd. „Als het in 'a'hemelsnaam, maar niet besmettelijk la" „Ik dénk! niet, dat heit1 dat is" zei juffrouw Mannere. „Ik geloof, dat het alleen maar «zenuwen zijn." Lady Saumarez vroeg juffrouw ManneTs Toni bij haar in haar boudoir te willen zenden. „Voel je je niet in orde. Toni?" „Jawel tante Hetty." „Je ziet er anders heel slecht uit" Ze bekeek Toni met kritische blikken van boven tot onderen. „Heb je geen andere morgen japori dan deze?" „Nee, tante Hetty." „Vraag juffrouw Mannere er wat op zicht te laten komen en laat haar dan meteen ëen staaldranfk voor je meebrengen. Ik denk, dat je dan wel weer gauw zult opknappen." Toni liep weer naar ibaair kamer. Lady Saumarez en Fane hadden nog altijd niet besloten, wat met Toni te doen. Zij had niet het minste plan om Toni den geheelen -winter bij haar in de stad in huis te nemen en het was evenmin Fane's bedoeling Wynches den winter voor Toni alleen open te houden. „Zou ze niet ergens natuurlijk niet in Enge land in betrekking kunnen gaan?" opperde Fane. „Ergens in Frankrijk of Duitschland bijvoorbeeld. Ik kan werkelijk niet langer zooveel voor haar beta len. tante Hetty". Lady Saumarez vond dit idee niet kwaad. „Dit is werkelijk een goed idee, Fane", antwoordde ze. „Ik heb een kennis eigenlijk geen bepaalde kenni3, want ze was indertijd gezelschapsdame bij mijn zus- ter een heele bedaarde, nette dame. Ik geloof, dat ze ergens in Schleswig woont Ik izlal dadelijk even aan haar schrijven en haar vragen, of ze niet een dergelijke betrekking voor Toni weet. Praat er nu nog maar niet over met haar. Het is tijds genoeg, als we alles definitief geregeld hebben". Fane ging fluitend de kamer uit. Hij had het voor- I nemen om Toni ergenë in betrekking te laten gaan al lang bij zich omgedragen, maar hij) had alléén de, verantwoording niet op zich willen nemen. Daar- voor was hij veel te laf en te onstandvastig. Nu ech ter zijn tante ermee accoord ging, vond hij het prach tig en was heel verheugd op die manier van haar af te kunnen komen. TonDwas buitendien allesbe halve gezellig en gemakkelijk, vond hij. Ze was niet mooi, ze had geen vriendinnen den laatsten tijd en ze had eigenlijk bitter weinig manieren „Misschien zal ze ergens in Frankrijk of in Duitsch land nog wel een man krijgen", besloot hij zijn ge- dachtengang. Toni verlangde wanhopig naar den dag, dat ze weer naar de stad zouden terugkeeren. Ze deed wer kelijk haar uiterste best vriendelijk en onderhoudend tegen Fane's gasten te zijn, maar het gelukte haar ateoluut niet. Al haar gedachten concentreerden zich om Robert; het was, alsof er voor niets anders ruimte meer over was. Op een morgen ontving Lady Saumarez een brief van Robert, waarvan ze een gedeelte over een Jacht partij. die hij besfchreef, voorlas. Toni deed haar uiterste best zich kalm te houden. „Schrijft Lord Robert ook, wanneer hij weer naar de stad gaat?" vroeg ze zachtjes. „Nee", antwoordde Lady Saumarez bijna kortaf. Ze keek Toni van ter zijde aan. Wat zou het haar in 's hemelsnaam kunnen interesseeren, wanneer of Robert weer naar de stad zou terugkeeren. Plotseling kwam er een vaag vermoeden bij haar op. Ze kende Rcbert'ë buitengewone attractie...!.. Misschien was Toni dwaas genoeg zich te verbeelden, dat hij eenige belangstelling voor .haar'voeldeLady Saumarez hield op haar manier heel veel van haar half-broer, maar het was een zelfzuchtige liefde. Slechts een onzelfzuchtige liefdedat wil zeggeneen werke lijk sterke, groote liefde kan vergevenHet is zoo heel erg gemakkelijk om in voorspoed iemand lief te hebben Robert had ook echter nimmer op dit gedeelte van Lady» Saumarez aanspraak gemaakt, terwijl hij toch werkelijk veel dingen van haar apprecieerde. Een van de laatste dagen, dat zij te Wyncherë waren, wilde Fane een tuinfeest ^eveth voor de pachters, en hun familieleden. „Het is wel erg kort na oom Charles' dood," had hij half verontschuldi gend tot zijn tante gezegd. „Maar ik dacht, dat het wel goed was, als je zoo iets eens in het jaar voor die -menschen deed." Tante Hetty had het heel goed gevonden. „Ga Jij nu eens wat naar de kinderen^" had Fane onge duldig tegen Toni gezegd. „Al vmd je ze ook met aardig, doe dan maar alsof.... Je bent toch in elk geval mijn zuster en het staat goed.' „Ik ben er dan ook geweldig trotsch op,had Toni geantwoord, terwijl ze Fane recht in de oogen keek. Niettemin deed Tom haar uiterste best. Ze pro- senteerde thee en koekjes en orgamseerde mét Fane tezamen wedstrijden, waarvoor bane later kleine prijzen zou uitreiken. Toen kwam het oogenblik voor de uitdeeling dor prijzen. Fane wilde Juist een speech beginnen at te steken, toen een dronken man zich door de menigte l^anehwOTdtwoedenT* „Gooi dien dronken kerel or uit," zei hij tot een der tuinlieden. „Hij heeft het reent niet om hier binnen te komen.' De man werd onmiddellijk door een paar handen „We zullen een agent aanroepen, zea de oofdtuinman. Toen de dronken man dit hoorde, begon hij ge weldig te vloeken. "Bij het zien van den beschonken kerel werd Toni als door ©en tooverslag herinnerd aan tien Jaar geloden. Ze fluisterde Fane toe: „Laat hem maar met rust, Fane." Fane werd nog woedender. „Nonsens, zoon vieze dronkelap." De man hoorde de laatste woorden. Het schoon alsof hij bij het hooren yan hot dreigement met de politie, plotseling een weinig nuchter was gewordon en Fane's laatste woorden waren heel duidelijk tot hem doorgedrongen. Plotseling wrong hij zich tot vlak voor Fane. Word4- vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2