Naaimachine-reparatie een HUIS» ATTENTIE Kinderwagen banden Gemengd Nieuws. Wij ontvangen steeds meer aankon digingen van uitvoeringen, vergaderingen, voetbalwedstrijden enz., die men als bericht gratis in ons blad geplaatst wenscht te zien, veelal nog met een aanbeveling er nan vast. Soms moeten wij nog honorarium betalen voor zulk een inzending. Men zal begrijpen, dat dergelijke aan kondigingen alleen thuis behooren in de advertentiepagina en dat men deze behoort te betalen. Wij zijn genegen, zeer korte berichten over a.s. uitvoeringen enz. te plaatsen, De Uitg. JMarktbericliïea. onwetende lijders. Besmet worden in de eerste plaats kinderen van laders aan longijuberouloso. Zij rijn zooveel vat baarder als volwassenen, hebben minder smetstof poodig om ziek te worden. Zij hebben niet ge- erfd de ziekte, maar hebben die verkregen. T.b..o. is niet erfelijk, wel besmettelijk. Levende smetstof kan bü hoesten en opgeven door verspreiding, gezonde monsohen besmetten. In hot sptuwsel van een t.b.c.Tydor bevinden zioh levende tuberkels die als ze binnenkomen in het lichaam van een gezond mensoh, dozen be smetten. T.b.c.-bacillen tonnen terecht komen in voor anderen bestemd eten. De gelegenheid is er terdege om tb.o.-bacillen binnen te krijgen. Wat de strijd tegen tb.o. be treft, wij kennen geen middel om de levende fcu- •borkeTs in hot lichaam van don monsoh te dooden. Dat zou anders wel het eenvoudigste zijn, maar dat kunnen we niet. We moeten echter trachten, de levende tuberkel te dooden- in de periode, nadat die het zieke lichaam verliet en voor hij het ge zonde lichaam binnenkomt, dus in het tijdstip waarop hij zioh buiten het mensohelijk lichaam bevindt. De levende tuberkel heeft drie dingen noodig: vocht, duisternis #en stilstaande lucht. In de zon b.v. is een tuberkel in oen kwartier wel dood. Slechto woningen leveren alzoo het meeste gevaar op. Daar is stilstaande, slechte lucht. Stryd. tegen t-b.o. moet zijn» strijd tegen slechte woningen. Ons weerstandsvermogen, dat afwisselendis, moeten wij zoo hoog mogelijk op peil houden door onze, leefwijze, goede doelmatige voeding, enz. Verdriet, te veel arbeid, enz., kunnen het weer standsvermogen verzwakken en mede aanleiding worden om aoor verzwakt weerstandsvermogen vat baarder te worden. Ook sleohte gewoonten, b.v. zich overgeven aan sterken drank, verzwakken het weerstandsvermogen. Er is de rechtetreeksche# stnjd tegen de tuber kels (die te dooden) en de niet-roohtstreeksohe (indi- recte strijd) nl.: het weerstandvermogen' op hoog peil te houden. Jaren heeft de hb.a noodig om tot uitwerking te komen. T.b.c. is in het allereerste begin niet te herkennen, wel later. De lijder heeft noodig: rust, goede voeding, m*- Bohe lucht en nauwkeurige geneeskundige waarne ming. 't Beste is voor hem verblijf in een sanato rium. Daar is allee voor hem ingericht Die zijn er voor volwaseenen en voor kinderen. Van veel (belang is om tijdig onder behandeling to komen. T.b.c. is te voorkomen, 't Is echter lang niet van eiken lijder te vertellen, hoe hü er aan gekomen is. De besmetting, (de oorzaak) en het gevolg kun nen soms tientallon jaren uit elkaar liggen en dan is niot to zeggen, hoe iemand er' aan gekomen ia Onwetendheid, roekeloosheid van een lijdor, is een? bron van besmetting voor anderen en zijne omge ving. Plaatselijke vereenigingen als Witte Kruis, Ver een. tot bestrijding van tb.o. kunnen goed werk doen en moeten de lijders van allee loeren, hoe zij zioh hebben to gedragen, dat zij b.v. voorzichtig zijn met hoesten en geen smetstof verspreiden. Als Zij hoesten, dan mot podekten mond, als ze opgeven dan dat opvangen in potjes, glaasjes, enz. Men moet kinderen niet op den mond kussen, met met dezelfde vork eten enz. Luoht en licht moet ei zooveel mogelijk in de woning worden toegelaten, dio zooveel mogelijk stofvrij moet worden gehou den. Do wasch yan tb.c.-lijders moet zooveel moge lijk nat ziin, dan vorsproidt smetstof zich niob zoo. Voor een tb.o.-lijder hoeft men niet bang te zyn; wèl voor oen onwetenden, onvoorzichtigen t.b.C.- lijder. 't Zou goed zijn in elke plaats van eonigo beteekenis een klein ziekenhuis voor verpleging te hebbon. Verpleging is maatschappelijk werk/ dat geloerd moot worden, is een vak. Do tib.c.-huisbezoekstor moot de lijdenden bo- zooken, hen raad geven en 't goede onder oogoit brengen, doelmatige maatregelen aangeven, enz. Lr j is prachtig werk te doen in de woningen van i t.b.e.-liiders. Reinheid op hot lichaam 18 mode van groot be lang, zooals spr. in het verdere van zijn bolangwek- kende rede aangeeft. Zeep is dus een voorname factor. Goede maatregelen zijn noodig in den strijd tegen de tuberculose. Do t.b.c. kan verdwnnen een zal ook wol verdwijnen, maar er moet zeer doelmatige bestrijding .gevoerd worden. Onder applaus eindigde spr. zijne nuttige le zing, waarna pauzo volgde, waarna spr. een redes loorzome lichtbeelden met botrekking tot hot be-1 handelde onderwerp vertoonde en toelichtte. De voorzitter, de heer Pluis tor, 'dankte sur. har telijk voor zijne leerzame rede en do vele aan wezigen voor hunne aandacht, bracht dank aan de plaatselijke corporatie, die ons steun had gegeven en wekte op, om, als. weidra met de Emma-bloem werd rondgegaan, mild te geven, 10 cents is het minimum, maar het mag ook moor zijn. Het zal zoo goed besteed worden, 't geld dat zoo wordt verkre gen. Na Dr. Maats, voor zijn stukio in de cou ranten (tot opwekking voor bezoek hedenavond) to hebben dank gezegd, sluit voorzitter ten slotte de vergadering. Maandag j.1. vergaderde de Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" alhier, in de zaal van den heer T. Timmerman. Aanwezig waren 40 leden. De voorzitter de heer R. Wognum, opende de ver-1 gadering met een welkom en wees er op dat men de eerste keer vergaderde met 12 leden, maar waar de belangstelling groot was, klom het aantal leden j al spoedig tot 300 en thans reeds 587 leden. Dit jaar zijn de resultaten zeer goed geweest, dank zij de medewerking van dragers en voorlooper. Spr. hoopt dat dit zoo door mag gaan. Spr. deelt mede, dat de heer Bakker, afgevaardigde van den Langendijk aanwezig is die de'belangen van den Bond zal bespreken en verklaart hierna de ver gadering voor geopend. De notulen van de vorige vergadering werden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. De heer S. Hoogvorst brengt verslag uit over het finantieele gedeelte. De ontvangsten waren f520,32, de uitgaven f470.31, batig saldo 150.01. Voorzitter vindt dat de uitgaven zijn meegevallen en dankt den penningmeester voor zijn goed beheer. Het jaarverslag werd' voorgelezen door den heer D LuhTS, wat onder dankzegging wordt goedgekeurd. De heer S. Hoogvorst merkt op, dat do afgevaar digde die naar den Langendijk is geweest, voor f 0.50 geboekt staat. Spr. vindt dit wel wat weinig. Dit is ook de opinie van de vergadering. De heer Luhrs vertelt in dit verband nog van zijn nachtelijken reis. Ingekomen stukken. De secretaris de heer Luhrs deelt mee, dat er een brief is ingekomen van do afd. Langendijk om aan te sluiten bij den bond. Spr. heeft over deze zaak geschreven en is bericht terug ontvangen. Voorzitter spreekt als zijn meening uit, dat het voor een jonge vereeniging goed is om aan te sluiten en verwacht dat do heer Bakker dit wel zal willen be spreken. Do heer Bakker zegt kort te zullen zijn en brengt, eenige voorvallen naar voren. De bond heeft ten deel om leden van elkander over te nemen, uniformiteit in kleeddng en regeling. Ook werd nog gesproken over een automatisch toe stel. De heer Luhrs vraagt welke onkosten er aan zijn verbonden en hoeveel vereenigingen de bond telt. i De heer Bakker zegt dat 5 afdeelingen zijn aan- gosloten en dat men nog met 7 afdeelingen in cor- J respondentie is. De bond heeft bijna geen kosten. Het ledental bedraagt ongeveer 4000. rw> hoor Luhrs vraagt nog wat werk of er aan jUo neer bakker zegt dat er 2 leden zitting kunnen tn alle maten. PrlmA kwaliteit. Tevens alle voorkomende reparatiën. O. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schapen. nemen in het bestuur en legt verder de werkzaam heden uit. De heer C. Jonker vraagt iets over bijzondere ge vallen van leden die overgaan en voor wie de on kosten zijn. De heer Bakker geeft te kennen dat dit een moei lijke vraag is, maar zegt dat de vereeniging er- plicht is alle leden over te nemen, ook al zijn deze ziek. Inwonenden kunnen nog bij de oude vereeni ging in aanmerking komen, daar er geen andere re geling getroffen is, is hot plicht om deze zoo over te nemen. De heer Hoogvorst vindt dat Schoorl en Bergen niet in zoo'n goede conditie zijn, daar er meer zieke leden naar Schoorl komen dan bijv. naar den Lan gendijk. De heer Bakker is blij dat de heer Hoogvorst dit naar voren brengt en zal dit punt overwegen om op de bondsvergadering te bespreken. Aansluiting bij den bond. Het bestuur stelt, voor tot aansluiting en vraagt of de vergadering er mee accoord kan gaan. De heer D. Braak wenscht eerst gaarne de kosten te weten en hoe lang men zich verbindt. De heer Bakker zegt dat de kosten zijn f10, dit jaar evenwel f 15 door de vele onkosten. Het lidmaat schap kan voor een jaar zijn. De heer' Hoogvorst komt nog eens terug op de gezonde streek van Schoorl. Er komen ook1 oude men- schen hier te wonen om rente te leven en de jon geren thuis laten. De heer Bakker antwoordt hierop, dat het ook voorkomt dat er menschen zijn die een eigen graf hebben en door de oude vereeniging willen begraven worden. Hierna werd besloten zich aan te sluiten bij den bond. De heer Bakker vraagt verlof om te vertrekken. Dit werd door den voorzitter verleend, met dankzeg ging aan den heer Bakker. Verkiezing. Aftredend zijn de heeren A. v. Lienen, C. Oud en W. Keizer. De heer Van Lienen stelt zich niet meer herkiesbaar. Ten zeerste werd gewenscht dat er een gekozen werd uit denzelfden omtrek. Voor het stembureau werden gekozen de heer D. v. d. Burg en twee bestuursleden. Voorzitter wjl eerst nog bespreken den leeftijd van 70 jaar, om dit tot 1 Mei toe te handhaven, om dan nog een bericht in de courant te plaatsen, zoodat men ovèrtuigdi is dat allo gemeentenaren het dan kunnen weten. De heer D. Braak stelt voor om van degenen die niet ter vergadering komen 20 ct. boete te heffen. De heer Luhrs wil dit artikel handhaven en het geld dan besteden voor eigendommen te koopen. Dit punt werd aangenomen. Uit de stemming blijkt dat de heeren Oud en Kei zer met meerderheid van stemmen zijn herkozen. De heer Hoogvorst verkreeg 26 stemmen, maar be dankte, waarnaar de heer J. Hogelandl gekozen werd, die aannam. Hierna werd besloten dat elk gezinshoofd een re glement zal koopen voor 10 ct ter versterking der kaj>. Voorzitter zegt dat de begrafenis netjes gaat, maar vindt dat de kleeding nog niet in orde is en vraagt of de vergadering er toe kaai besluiten om pakken to koopen. Daar dit ongeveer f 700.zal kosten en er niet1 genoeg geld is, werd dit punt uitvoerig besproken. Een voorstel van den heer Luhrs om geld op crediet te krijgen, werd aangenomen. De bespreking Schoorlsche Courant, om aan te sluiten, werd In het kort duidelijk uiteengezet en aansluiting aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de voorzitter of er nog loden zijn die een renteloos voorschot willen geven. Hiervoor werd f25 opgegeven. De benoeming van een afgevaardigde naar den Langendijk werd aan het bestuur overgelaten. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voor- i zitter, na een woord van dank gebracht te hebben! aan den heer Van Lienen voor het vele dat hij voor de vereeniging heeft gedaan en hoopt daet 1924 een gunstig jaar mag zijn. KLOMPENHOUT NAAR DUTTSCHLAND- Uit Ddnxperloo, 25 Maart. In de laatste diagen koopon Duitsche klompenfabrikanten en handela ren veel klompenhout in deze omstreken- De klompernakora bemerken, hiervan al de na- deelige uitwerking, daar het hout reeds van f 18 tot f 24 per 100 paar in prijs is gestegen. EEN MEEVALLER VOOR DE ARMENKAS VAN MARKEN. Uit Marken, 24 Maart. Onlangs veroordeelde de politierechter te Haarlem den penningmeester van de armenkas C. B. tot 0 maanden voorwaardelijk, wegens verduistering van f838 onder voorwaarde, dat dit bedrag binnen een maand' zou worden aan- i gezuiverd Inmiddels is dioor giften en leeningen aan den veroordeelde zelfs f 125 meer dan het vermiste binnengekomen, zoodat de armenkas is aangevuld ZUINIGHEID. In verbaasd met het bericht onder den titel Zuinigheid, voorkomende in ons blad van Zondag en ontleend aan de „Maasb.", kunnen wij thahs het i volgende jnedodeel'en. 1 Met de ziekenauto van de Marine werden twee mariniers uit Rotterdam gehaald, nL een liggende en oen zittende patiënt. Met de auto waren uit Helder medegekomen de chauffeur en de hulp chauffeur en_ een adjudant ziekenverpleger. Het vervoer geschiedde per auto, omdat de dokter het vervoer per trein ongewenscht achtte. Opneming in een ziekenhuis te Rotterdam had natuurlijk kunnen geschieden, doch het is de vraag of deze vcrplegingskoston minder zouden hebben bedragen dan de nu gemaakte koeten van vervoer. Vooral bij een langdurig geval zou dit niet 'tgeval geweest zijn. Voor den dienst in het Marine-Hospi- taal maakt het zoo goed als niet uit, of er een pa tiënt meer of minder is. Ook heeft het geen zin de kosten van het vervoer te vergelijken met hetgeen een partiouliere auto-onderneming daarvoor zou berekenen. Dat overigens do Marine er prijs oi> stelt hare zieken zooveel mogelijk zelf te behandelen, is be grijpelijk mot het oog op mogelijke quaestiefe, voortvloeiende nifc latere herkeuring» ereufc. afkeu ring. DE TOESTAND IN DE BOUWVAKKEN. Amsterdam, 26 Maart. Behalve te Amster dam, Zaandam en Den Haag is in ons land het nieuwe gewijzigde collectief oontract thans alge meen doorgevoerd zonder strubbelingen. Wat den toestand te Amsterdam betreft, kunnen we mede deel en. dat de werken aan den bouw van de Ned. Haridelmy. (Vijzelstraat) en voor de uitbreiding van hot stedhuis stil liggen, terwijl aan het Cen traal Station, behalve de nieuwe kapconstructie, de nieuwe werken moesten worden stopgezet. De arbeid bij 'de z.g. eigenbouwers, voor de ge meente en woningvereenigingeh wordt algemeeh voortgezet overeenkomstig de onderlinge oontrac- ten, welke den 8-urendag inhouden, en do dien overeenkomstige besteksbepalingen, wélko laatste evenwel 'binnenkort met de bepalingen van het nieuwe 0. O. althans_ wat betreft den 8V»-uren dag in overeenstemming zullen worden gebracht. Bh de bij de patroonsbonden aangesloten werk gevers blijven de modern-," federatief- en gedeel telik ook de katholiek-georganiseerde werklieden weigeren do individueele contracten, welke naar het nieuwe o. o. verwijzen, te teeltenen, waarna de patroons tot ontslagverlening aan de weigeraars \overgaan. Deze laatste kwestie zal nader onder de oogen wonden gezien op het Zaterdag te Utrecht to houden buitengewoon oongres van den Alg. Ned. Bond van Bouwvakarbeiders. Op het oo^enblik staat het borijdsbestuur buiten het conflictt de leiding te Amsterdam berust bii het afdelings bestuur. Men weet, dat het bondsbestuur tot net teek enen van het oontract geadviseerd had. Te Zaandam liggen thans nagenoeg alle werken stil. In Den Haag werden reeds jl. Vrijdag 5 bouw werken stopgezet, welk aantal heden nog verdere uitbreiding onderging. LOONSWIJZIGING SPOORWEGPERSONEEL. Gistermiddag werd, op uitnoodiging der directie van de Nederlandsche Spoorwegen, een bespreking gehouden met de vertegenwoordigers van de vijf er kende spoorwegorganisaties inzake de voorstellen tot verlaging der loonen, wijziging van het Reglement Dienstvoorwaarden en het eischen door de directie van een verklaring van het personeel individueel dat het op straffe van ontslag afstand! zou doen van zijn rechten, neergelegd in art. 36 van dit Reglement De vertegenwoordigers bepleitten naast andere ver beteringen, geen definitieve buiten werkingstelling van art,. 36, het intrekken der geëischte persoonlijke verklaring en verlenging *der eventueele overeen komst tot 31 December 1925. De directie was niet ge negen de definitieve wijziging van art. 36 op te schorten; zij beriep zich hierbij op het standpunt dier regeering inzake art. 40 van het Rijksbezoldigingsn besluit en twijfelde er niet aan of de regeering zou mede eischen wijziging van art. 36 voor het spoor wegpersoneel. Zij was bereid den duur der overeenkomst te ver lengen tot 1 Juli 1925 en verklaarde dat, naar aan leiding van een voorloopige berekening, ook na 1 Juli 1925 geen verdiero loonsverlaging noodig zou zijn en daartoe dan ook slechts in het uiterste ge val te zullen overgaan. Zij gaf er verder de voorkeur aan, de vroeger besproken verhooging der pensioenkorting ad 40. om te zetten in loonsverlaging. De directie had er ook geen bezwaar tegen af te zien van het eischen der persoonlijke verklaring van het personeel, als alle organisaties zich bereid verklaarden geen rechtsvordering naar aanleiding van de loonsverlaging in te stellën of zulks voor haar leden te bevorderen. Na afloop der conferentie zijn de vertegenwoor digers der hoofdbesturen opnieuw bijeengekomen teneinde een voorloopig standpunt vast te stellen. Besloten werd de overeenkomst met de directie in de congressen der diverse organisaties aan te bevelen In verband hiermede werd ook bepaald het reeds vroeger aangekondigde demonstratieve congres op Zondag a.s. niet te doen doorgaan, Hdibld. onder garantie. Spoedig en billijk. G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. WINKEL De Zangvereehiging „West-Frisia" gaf Dinsdag avond met medewerking van Niedorp's Strijkorkest een concert voor hare kunstlievende leden, onder leiding van den heer J. I. Hovenier van Nieuwe Nie- dorp, directeur van beide vereenigingen. Voor een volle zaal belangstellenden op te treden, doet oen nog jong» vereeniging aangenaam en omgekeerd, als publiek, genietende van hetgeen ten gehoore werd gebracht. Er werd mooi gezongen en er werd mooi gespeeld en dankbaar hebben we geapplau- diseerd voor dat moois. Vereeniging en publiek heb ben elkander gevonden en zoo voortgaande onder zoo'n leiding, verwachten we nog veel van deze jonge vereeniging, al zouden we ze ook gaarne eenige versterking der mannelijke leden toewen- achen. ARBEID IN ZUIVELINRICHTINGEN. De Minister van A., H. en N. heeft vergund in het tijdvak van 1 April 1924 bot en met 31 Maart 1925 aar hoofden en bestuurders van: a. boter- en kaasfabriekien, in alle gemeenten des Rijks; b. fabrieken van gecondenseerde melk en melk- droducten in alle gemeenten des Rijks; c. melkinrichtingen te Amsterdam, Rotterdam 's-Gravenhage. Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijme gen en Apeldoorn; d melkinrichtingen, voor zoover niet gelegen in gemeenten onder c. genoemd; dat in hun onderneming door arbeiders van 16 ja ren of ouder, in afwijking van het bepaalde in art. 24 der Arbeidswet 1919, 'en bovendien door mannen, in afwijking van het bepaalde in art. 22, derde lid, dier wet, arbeid wordt verricht, onder eenige voor waarden, die in1 „St._Ct." no. 60 worden medege deeld. JULIANADORP. Zondag jl. hield de Duivenvereeniging vDe Post duif" een proefvlucht vanuit Schagen, die best is geslaagd. Er werden "64 vogels losgelaten, die op een enkele uitzondering na, allen zyn huiswaarts gekeerd. A.s. Zondag wordt gevlogen vanuit Alk maar. - JULIANADORP. Aan alles komt een end, en ook aan het wachten om gebruik te kunnen maken van electrisch licht en niet minder van het zo* ïoodige leidingwater. Aanstaande Zaterdagavond 29 Maart zullen beide bedrijven officieel worden geopend, en ziïllen die genen die reeds aangesloten zijn* van één of wel van beide kunnen profiteeren. De opening hiervan zal niet onoj>gemerkt voorbijgaan, want uit offici- eele bron kunnen wij berichten, dat het zelfs fee» teliik zal geschieden. Er zal nl. een grootsche verlichting plaats hebben yan den molen op de timmermanswerkplaats van 'C. Hollander, de nieu we betonnen brug, de muziektent voor Eet plant soen en de veranda voor het oafé Slikker. Ver Ier zal er in de vaart een fontein op de waterleiding komen, eveneens electrisch verlicht. Onze Harmonie „Kunstzin" zal bij dit alles hare gewaardeerde medewerking verleenen. voorstel heeft overhandigd en zich heeft bepaald tot een algemeene bespreking. Men moet immers traohten tot overeenstemming te komen tussohen de opvattingen van MacDonald, die een algemeen verbond wil met Duitschland er in, en de Fransche, volgens welke afzonderlijke verdragen aan het algemeene zouden moeten voorafgaan. In verband daarmee hoort men in sommige kringen hier zeg gen, dat de toestand er sinds net aan het -bewind- komen van MacDonald voor Frankrijk slechter ia geworden, omdat MacDonald voor Frankrijk zeker niet geneigd is meer toe te staan dan Lloyd Ge- orge te Cannes. Over dit alles zal nog veel en lang gepraat moeten worden en dit onderhoud kon dus slechts inleiding daartoe vormen. l DE VROUW. In de Amerikaansche en Engelsche pers wordt er de nadruk op gelegd, dat de laatste jaren dn Now- York en in andere groote Amerikaansche steden een zoo aanmerkelijke toeneming valt te oonstatee- r.en van de medeplichtigheid van vrouwen bij dief stallen, aanrandingen en beroovingen, waarbij met wapengeweld wordt gedreigd. De moderne revolver bandieten hebben als dame vermomde helpsters, die na een gelukten' coup van de mannelijke daders bij de hand zijn om de wapenen of den buit in haar mof of onder haaT mantel te moffelen en dan rustig en zonder ook maar inj 'hef minst de aandacht te trekken, weg te wandelen. Ook bij, oplichting van geldafdreiging spelen de vrouwen thans in de Nieuwe Wereld een rol van beteekenis. Deze misdadigsters worden naar het schijnt ge makkelijk gerecruteerd uit de meisjes, die hun ouderlijk huis ontvluchten volgens de politie te genwoordig dn de Ver. Staten meer dan1 60.000 per jaar! EEN VIJFJARIGE TYPISTE. Gelijk het klavier van den vleugel heeft ook het clavier van de schrijfmachine zijn virtuosen. Zoo is dezer dagen de kleine Mozart van de typewriter op gestaan in de vijfjarige Parisienne Paule Pinson, een meisje met meer dan gewonen aanleg voor ty piste. Het is een kleinigheid voor haar om veertig woorden per minuut te typen. En daar wij nu een maal in den tijd vah de wonderkinderen leven, heeft men het kind natuurlijk ook in het openbaar laten op'reden. Het spreekt vanzelf, dat er genoeg kijk- lus'igen waren, die een dergelijke vertooning wel eens wilden zien. Dat het kind' veel succes oogstte behoeft geen nader betoog. Vroeger vond men het al mooi als de kinderen le zen konden op vijfjarigen leeftijd. Tegenwoordig typen ze al zelf hun brieven. EEN LEVENSMIDDELEN-CREDIET VOOR DUITSCHLAND. Uit. Washington, 25 Maart. Het Huis van Re. pre. entsnten nam een resolutie aan tot beschik baarstelling van tien millioen dollar voor den aan koop van voedingsmiddelen voor vrouwen en ka deren in Duitschland. JHR. MR. A. F. DE SAVORNÏN LOHMAN. Naar aanleiding van het bericht van „De Stand." dat de toestand van jhr. mr. A. F. de Savornin Loh. man wederom achteruit zou zijn gegaan, deelt „De Ned." mede, dat deze mededeeling onjuist is. DE PROCLAMATIE DER REPUBLIEK IN GRIE KENLAND. Uit Athene, 25 Maart. De Nationale Vergade ring heeft het voorstel tot afzetting der dynastie en vestiging der republiek aangenomen. Toen Papanastasioe, de premier dn de Nationale Vergadering verscheen om.het republdketnsoho pro gram der regeering voor te lezen, werd hij; luide toegejuicht. Nadat de pemier medecfeeling had gedaan van het regeeringsprogram, las 'hij onder groote opwin ding van de Vergadering de voorgestelde resolutie voor, waarin de Glucksburg-dynastie vervallen wordt verklaard' en het verblijf in Griekenland' aan alle leden der koninklijke familie wordt ontzegd. Griekenland wordt tot republiek verklaard cn eTïo eigendommen der dynastie zullen door de republi keinse he regeering worden onteigend. Met 259 van de 275 stemmen werd votum van vertrouwen in de regeering aangenomen. Drie afgevaardigden stemden tegen, zestien önthielfen zich van stemming. Er worden groote voorbereidingen getroffen voor het houden van feesten ter gelegenheid van de pro clamatie der Republiek. DE A.S. BRITSCH-FRANSCHE CONFERENTIE. Uit Brussel, 24 Maart. De Belgische regee ring zal geen deel nemen aan de onderhandelin gen tusschen Frankrijk en Engeland inzake de waai borgen tegen aanvallen in de toekomst. Bel gië heeft verscheidene malen van Engeland do verzekering gekregen ,dat zijn veiligheid verzekerd zal zijn wanneer met Frankrijk overeenste nming zal worden bereikt. De Belgische regeering twij'felt er niet aan of MacDonala heeft dezelfde bedoelingen als zyn .voorgangers. Het schynt thans zéker, dat zoodra de rapporten van de oomité's van deskundigen zijn ingediend bij de Commissie van Herstel, er te Parijs of Brus sel een bespreking zal plaats hebben tusschen de Belgische en Fransche regeering als vóór-confe rentie voor die, welke naar gemeld wordt- MacDonald 'wenscht dat door de betrokken regee ringen zal worden gehouden. Uit Parijs, 25 Maart. Men ligt er hier den nar druk op, dat het onderhoud tusschen de Saint Au-, 'laire, Fransche gezant, en MaoDonald slechts een fceer voorloopige bespreking is geweest ter inlei ding van de komende onderhandelingen^ nadat de deskundigen hun" rapport zullen hebben ingediend. dit heeft onderschreven, en hoopt hier dat hy zal kunnen bevorderen, dat "het wat gauwer gaat. Ten aanzien van Tiet veiligheidsvraagstuk wordt gemeld, dat de Fransohe gezant geenerlei plan of TE HUUR OF TE KOOP GE VRAAGD, tegen 1 Mei of half Mei 1924: waarin zaak in Kruidenierswaren, Sigaren of iets dergelijks, welke een burgerbestaan oplevert. Br. fr. aan J. R. MULLER, Stol pen bij Schagerbrug. mits deze vergezeld zyn van een behoorlyke advertentie-opgaaf. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 25 Maart. Roede tooi f28.20 a ,28.70. 2e soort f9.40 a 18.80. Gele kool, le soort f 22 a 26.20. Witte tooi, le soort f8.80 a 10.60, 2e soort f8.30 a 8 50. en f 12.70 a 13, alles ^OORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 25 Maart. Grove uien f 13.20 a 13.90, drielin gen f13 a 13.70. Peen f4.70. Roojde kool f25.70 a 28.90. doorschot f21 a 22.90. Gefe kool f22.50 a a 27.50. Deensche witte f8.80 a 11.10, doorschot f3.50, alles Der 100 Kar. Aanvoer: 8100 Kr. uien, 500 Kr.peen, 80100 roode kool, 15800 Ka. gele kool, 116300 Kg. D. witt*

Schager Courant | 1924 | | pagina 2