ELECTRISCBTE BEMALING, De polder Schagen besloot in zijn© laatste verga dering definitief, de molen aan den Langen Sne- vert op te ruimen en daarvoor in de plaats te stel len een gemaal dat electrisch gedreven zal worden. De molen aan de Korte Snevert zal voorloopdg blijven.' BESTUURDERSBOND. Woensdagavond hield de Schager Bestuurderh- bond zijn 3 aarvergadering. Het aftredende bestuur werd weder herkozen, nl. de heeren C. Smit, H. Woudenborg, en K. •y. d. Ben, terwijl als nieuw bestuurslid werd geko- 'zen mevr. PaapKrul, van de af deeling van den Bond van Nod. Onderwijzers. 1 Besloten werd zioh mot aan te sluiten bij "het Bureau voor Arbeidsrecht te Helder, omreden er niet genoeg vakken in den Bond zijn vertegen woordigd, die daarbij belang hebben. Verder werd besloten den 1-Mei-dag weder te .vieren en door strijkmuziek en het opvoeren van een tooneelstukje de bijeenkomst op aien dag op te luisteren. Medewerking hiervoor is reeds belangeloos toege zegd. SCHOOLBEHOEFTEN. De levering van schoolbehoeften en leermiddelen voor de ojpenbare school te Schagen, voor het jaar 1924, is bij inschrijving gegund aan den heer Van Loenen, boekhandelaar te /Schagerbrug. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag vrij goed; de aanvoer was merkelijk beter bij de vorige week vergeleken. De prijzen die er b?steéd wer den liepen van 50 tot 62Va %t. per pond. In de gelde- en kalf koeien was de handel heel gewoontjes. De paarden werden nogal goed verkocht De nuohtere kalveren waren iets minder in prijs*, grooten aanvoer. Bokken en geiten stug. i Met de overnouders was het iets vlugger, betel handel. Do handel in de biggen en schrammen was niet best, zelfs stug te noemen. Matig was de handel in vette varkens, 36 ets. was de hoogste prijs, die er besteed werd. Weinig kippen aangevoerd; de handel was goed. De handel in kipeieren was goed. Boter trekkend. WATT EN WATT. 'Hot is al reeds igedurende welken dat adVerten. ties iin de groote bladen onze aandacht hadden ge- Hjrokkleni en ons aller belangstelling vroegen voor een film waarin dit tweetal zijn triomfen vierden. Duizenden' mernschen zijn; in Amsterdam en in an dere groote siteden getrokken naar d© film „Hij, Zij en Hamlet", waarin Watt en H Watt hun grap pen verkoopen. En wij' hoorden nooit andera dan dat men onbedaarlijk had gelachen, gelachen als nooit tevoren om dit tweetal. En nu zijn Watt en Watt in het Theater Royal alhier en zullen Zater dag, Zond'ag, Maandag en Dinsdag worden vertoond. Vrijdagavond hebben wij de openingsvoorstelling bijgewoond' en laat het ons maar direct zeggen: wij hebben gelachen, de tranen langs de wangen. Hoe het dan is? Ja, vertel dat nu eens na. Dat moet je zien om je door het malle en potsierlijke te laten amuseeren. Het is elen aaneenschakeling van d*wa~ z© situaties, zeer interessant in scène gezet, waarin Watt en M Watt de hoofdrollen hebben en „komiek doen" als niemand ter wereld ooit zoo pittig heeft gedaan. Hun spel is subliem. Ook het bijprogramma was bijzonder mooi, zoo dat men op allerlei wijze volop waar voor zijh geld krijgt. POLTIEL Verloren: een dameshorloge in leeren armband'. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Aangifte van leerlingen voor die Bewaarschool. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend, dat op 1 Mei a.s. toelating van nieuwe leer lingen tot de Bewaarschool zal plaats hebban. Aangifte moet geschieden door ouders of verzor gers van kinderen vóór 13 April a.s. bij het Hoofd der Bewaarschool, Mej. J. de Vries, bij voorkeur des namiddags tusschen 3# en 4 uur. Overlegging van het trouwboekje der ouders is gewenscht en niedeneming van een pokkenbriefje van het kind! noodzakelijk. Schagen, 27 'Maart 1924. Burgemeester en Wethoudlers voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Aangifte van leerlingen voor de Openbare Lagere School. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend, dat op 1 Mei a.s. toelating van nieuwe leer lingen. tot de openbare lagere school zal plaats heb ben. Aangifte moet geschieden door ouders of verzor gers van kinderen vóór 13 April a.s. bij het Hoofd der School, bij voorkeur des namiddags tusschen 3^ en. 4 uur. Overlegging van het trouwboekje der ouders is gewenscht en medeneming van een pokkenbriefje van het kind' noodzakelijk. Schagen, 27 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Tentoonstelling. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bekend,, dat door hen op Zondag 30 dezer op de raadzaall' ten gemeentehuize een tentoonstelling wordt gehouden van oude prenten en photografieën, alle betrekking hebbende op. Schagen in vroeger tijd. De tentoonstelling is voor ieder kosteloos toeganke lijk, behalve voor kinderen beneden de 16 jaren zon der geleide. Zij is geopend van 912 uur voorm. en van 1—4'uur namiddags. Men wordt beleefd verzocht niet te rooken en de voorwerpen 'niet aan te raken. Schagen, 27 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris. ROGGEVEEN. Markfberichffief& ALKMAAR, 28 Maart 1924. Appelen f 19 a 35. Peren f 30 a 36 per 100 Kg. Prei f 6.50 a 12.60 per 100 bos. Roode kool f 14.80 a 25.20. Gele kool f15.10 a 24.10. Wortelen f2.20 a 3.90. Uien f6 a 12.60 per 100 Kg. Spinazie f0.79 a 1.11 per ben. Kropsla f 14.60 a 19 per 100 stuks. Spruiten f 18 a 59. witlof f 35 a 62 per 100 Kg. LANGENDIJKER GROENTEVEILING. 28 Maart. Wortelen f4 a 4.10. Roode kool te soort f26.10 a 27. Gele kool, le soort f24.50 a 27.60. [2o soort f3.20 a 3.80. Witte kool, le soort f 10.20 a 10.70. Uien f7.40 a 9.80, drielingen, f 11 a 11.20, alles per 100 Kg. I Aanvoer: 2750 Kg. wortelen, 3250 Kg. roode kool, 12600 Kg. gele kool, 13150 kg. witte kool, 2925 Kg. uion. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 28 Maart. Grove uien f8.80 a 11.40. drielingen f 11.10 a 11.40. Peen f4.80 a 5.40. Roode kool f23 a 26.30. Gele kool f23.60 a 28.90. Deensche witte f9.20 a 11.60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 8300 Kg. uien, 6300 Kg. peen, 34700 Kg. rroodo kool, 14100 Kg. gele kool, 89200 Kg. D. witte. WARMENHUIZEN: 28 Maart 1924. Roode kool, lo soort f 19.20 a 23.50, 2e soort f 13.70. Witte kool, lo soort f9.20 a 9.90, uitschot fl.50. Uien f7.90 a 8, drielingen f9.50 a 10, uit schot uien f2.40 a 2.5Ö. t Aanvoer: 5050 Kg. roode kool* 19325 Kg. witte kool, 2550 Kg. uion. ALKMAAR, 28 Maart 1924. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan- fevoerd 1327 hectoliters. Tarwe f 1113.25. Rogge 12, Gerst chev. f12—14, Haver f 11.50—12, Paar- deboonen £1314, Bruine boonen f2845, Duiven- boonen f 1516, Witte boonen f 5055, Rood Mos terdzaad f4447, Zaaihaver f 1314, Groene erw ten groote f2123, grauwe 4060 per 100 kilo. ALKMAAR, 28 Maart 1924. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 78 stapels wegende 82486 kilogrammen. ^Fabriekskaas: kleine met rijksmerk f42, zondel rijksmerk f37.50, pommissiekaas met rijksm. f43. ^Boerenkaas; kleinef met rijksmerkt f42, zonder rijksmerk f37, commissiekaas met rijksmerk f40. Handel matig. HOORN, 27 Maart 1924. 13 Stapels kl. Fabriekskaas £43, 4 stapels kl. Boerenkaas f45 gem. Aanvoer: 17 stapels, wegende 17278 Kg. 1 Stapel 20+, prijs f26. Handel goëa. WARMENHUIZEN, 27 Maart 1924. Roode kool: le soort f23.10 a 24.50 2e soort f15 h 22.90, uitschot f10 a 10.40. Witte kool, le soort f8.90 a 10.10, 2e soort f6.80 a 8.90. uitschot f2.70. Uien f 10.50 a 10.90, drielingen f 10.60 a 11.60, uit schot uien f2.70 a 3.50. Peen f3.80 a 3,90, kleine peen f2.50. Aanvoer: 8350 Kg. roode kool, 21000 Kg. tfitte kool, 3300 Kg. uien, 1650 Kg. peen. Tweede Kamer Landbouw was Vrijdag aan de orde en de heer Van Rappard in deze klaagde over de vele be zuinigingen die worden toegepast ten nadeele der boerenbevolking. Verschillende subsidies werden in gehouden en daardoor werd door de regeering slooperswerk verricht, van wat .in vele jaren met moeite was bereikt. Nadeelig voor den landbouw was de 8-uren-'j dag, de hooge markttarieven, de trek van de ar beiders naar de groote steden. Spr. wees voor dien- landbouw de protectie heslist af. De heer Hiemstra vroeg naar voorstellen tot her ziening. van het pachtstelsel. De pachten moeten naar beneden, dat zal ook de landibouwarbelders ten goede komen. Deze hebben vooral behoefte aan steun. De heer Bakker ontkende, dat de landbouw viel of stond zonder of met regeeringshulp. Spr. drong aan op steun voor binn-enlandsche emigratie. De stichting van boerderijen op woeste gronden was ge wenscht. De oplossing van het pachtvraagstuk was niet te krijgen door regeeringsdwong, wel door on derling overleg. De heer Weitkamp klaagde ook over' te veel be zuiniging over den landbouw. Spr. bepleitte verkoop van de meeat productieve domeingronden. Bi) onteigening moet meer gelet worden op de belangen der boeren. Na nog een paar andere sprekers, behandelde de heer Ebels het gebrek aan contact dat bestaat tus schen de directie van den landbouw en de land bouworganisaties. Allerlei bemerkingen werden af gekondigd, zonder de organisaties daarin te kennen. Op landbouw werd te kras bezuinigd. Bij het slui ten van handelsverdragen moest meer gelet worden op de belangen van den landbouw. De heer Voorst tot Voorst bepleitte bezuiniging op Middelbaar landbouwonderwijs en meer steun voor het Lager landbouwonderwijs. Noodig is her ziening van de wet op de paardenfokkerij. De Rijkshengstencommissie moet vervallen en deze gel den besteed voor subsidies. Woeste gronden moeten in cultuur gebracht. Daar aan moest bij werkeloozensteun meer aandacht wor den geschonken. De heer Colijn vroeg voorzichtigheid bij steun aan emigratie. Op Hoogérlandbouwonderwijs moet be zuinigd. Het Lagerlandbouwonderwijs moet uit gebreid. Na nog enkele andere sprekers, die vrijwel de zelfde onderwerpen behandelden, drong de heer Braat aan op spoedige droogmaking der Zuiderzee en hield een warm pleidooi voor Canada en de emi gratie daarheen. Het is een ideaal land. Geroep Ga er dan zelf maar heen (gwoote Mroolijk' heid). De minister Ruys de Berenbrouck zeide, dat met de bezuinigingen op Landbouw, de vitale belangen niet zijn geschaad. Spr. kan in- de gemaakte ver minderingen geen verandering aanbrengen, tenzij men op andere posten bezuinigt. Een afzonderlijk departement voor Landbouw dat was gevraagd, kon door den stand) der finantiën niet worden ingesteld. Overleg met de landbouworganisaties is steeds ge pleegd1, behalve in spoedgevallen. De landbouw moet en kan^ zichzelf helpen, dank zij dien bloei der coöperatie. Spr. ontkent niet dat het Hooger landbouwonder wijs op dure leest is geschoeid. Spr. zal nagaan in hoeverre er nog meer is te bezuinigen. Als er zich pachtcommissies vormen, zal spr. on derzoeken in hoeverre het gewenscht is daaraan te geven een wettelijke basis. Het emigratievraagstuk heeft de aandacht der re geering. Aan bijen- en paardenteelt zal de nooddge aan dacht worden gewijd. Ontginning van woeste gron den is een zaak van groote beteekenis. Over het Zui- derzee.vraagstuk zal spr. met zijn collega van Water staat overleg plegen. Hierna gaat de Kamer uiteen tot Diiisdag. Hinnenlandsch Nieuwe NIEUWE NIEDORP. Algemeene vergadering van „Onderlinge hulp bij ziekte", gehouden Vrijdag 28 Maart jl. in „Prins Maurits" met 15 leden. Voorzitter, de heer A. Visser, die de vergadering opent, waarna met het oog op straks komende verhindering voor voorzitter, eerst aan de orde .komt een bestuursvoorstel, om de contributie te verhoogen tot 2*/$ oents per verzekerden gulden. Voorzitter licht dit voorstel toe,* doch moet al spoedig wegens andere werkzaamheden tijdelijk el ders zijn. De heer C. Rutsen leidt nu de vergadering. Verdere behandeling wordt nu tot straks ver daagd en nu worden eerst de notulen door den secretaris gelezen. Deze worden goedgekeurd. Daarna brengt de heer D. Schenk, de secretaris, 'het jaarverslag uit. Onder dank wordt dit even eens goedgekeurd. We tellen thans 109 leden. Aan 16 leden werd uitkeering gedaan 'voor 493 ziektedagen. •De rekening van den penningmeester, den heer O. Rutsen, ia nagezien en in orde bevonden en -wordt onder dank goedgekeurd. Batig saldo f 2702.1iy3. De heeren J. B. deJqpg en P. Dekker worden benoemd tot leden der oommissie voor 'het nazien, der rekening. De heeren A. Visser, P. Takken en K. Bart wor den herkozen als bestuurslid. Inplaata van dek heer J. Barten, die naar elders vertrekt, wordt de heer J. Blokker (Terdiek) als bestuurslid oenoemda Tot afgevaardigden naar Districts- en Bondsvei gadering worden benoemd de heeren C. Rutsen en P. Dekker. De heer A. Visser komt ter vergadering, neemt het voorzitterschap óver en volgt verdere beliande ling en toelichting vaq het voorstel van het Ber stuur om de contributie te< verhoogen tot 2Vs ct per verzekerden gulden. Uitkeering bij ziekte i\ f6 per week, dus wordt de contributie 6 maal 2y9 cents ia 15 cent (thans is ze 11 cent.) Met alge meen goedvinden wordt dit bestuursvoorstel aan genomen. Ook het bestuursvoorstel om de gele 'genheid open te stellen» dat de leden zioh een ziektogeld-uitkeering kunnen verzekeren tot aan 80 pet. van het gemiddelde loon, wordt na eenige toelichting met algemeen goedvinden aangenomen. Besloten oyordfc, te bepalen, dat niet-leden lid kunnen worden tegen betaling van 2 cents per verzekerden gulden, wanneer de 25-jarige leeftijd niet bereikt is en tegen 2Vs ets. op 25-jar. tijd tot 40 jaar en tegen 3 cent van 40-jarigen tot en met 50-jarigen leeftijd. Het Bestuur zal in overweging nemen het idéé om de contributie inplaata van zooals nu per 'maand per 14 dagen te laten innen. Voorzitter moet opnieuw wegens verhindering weg en neemt de heer Rutsen andermaal de leiding over. Er zijn geen voorstellen in te dienen voor den beschrijvingsbrief voor de Bondsvergadering. De rondvraag levert niets op. Voorzitter brengt dank aan den heer J. Barten die wegens vertrek voor het lidmaatschap heeft bedankt voor datgene wat hij als bestuurslid' voor de vereeniging heeft gedaan, dankt voor de hedenavond ondervonden medewerking en sluit de vergadering. DIRKSHORN. Inplaats van den heer B. de Ligt, die verhinjderd was, trad Donderdagavond voor de I.A.M.V. in de kolfbaan van den heer D. Bruin alhier op, de heer Bot uit Amsterdam, welke in een vlot uitge sproken rede de politieke loopbaan van Wilson en Lenin heeft geschetst, waarbij de gansche we reldoorlog de revue passeerde. De oorzaak van het deelnemen aan den oorlog van Aiherika in 1917, werd op wel wat eenzijdige en vluchtige wijze afgedraaid, terwijl niet best valt te rijmen dat volgens spreker, het zelfbeschik kingsrecht door de Geallieerden werd verkracht, terwijl er naar zijn meening toch te veel staatjes zijn gevormd. Beiden, Wilson en Lenin, hebben wereldver maardheid verkregen, beiden zijn gestrand op de klip der tweeslachtigheid, Wilson, de bourgeois- Saoifist, had het kapitaal moeten afzweren, Lenin, e sovjet, had geen gebruik van het „roode leger" moeten maken. Deze beide machten, kapitaal en leger, zijn in de anarchistische leer contra-bande. Ook aeze spreker liet hierop volgen, dat ae menschheid echter voor den heilstaat nog lang niet rijp is; dat zal nog wel duizenden jaren duren. (Zou men dan met de propaganda van dien staat ook nog niet een enkel jaartje kunnen wachten?) 't Geheel was meer een anarchistische dan een ^jiti-militairistisch betoog, wat voor "de goede zaak eigenlijk valt te betreuren. Geen debat. Alleen vroeg de heer Groet van Warmenhuizen, of de spreker in de wereld slechts .proletariërs ziet, waarop de heer Bot antwoordde, dat er ook nog andere menschen bestaan. De heer J. Komen sloot met een vurige opwek king om lid van de I.A.M.V. te worden. Zijn woorden sloten zich echter maar matig aan bij de rede van den heer Bot. Een 30-tal personen woonde de vergadering b«. WIERINGEN. Algemeene vergadering van de vereen, het Witte Kruis te Wieringen, 'bij' den heer M. de Haan, 's avonds 8 uur. Aanwezig Slechts 25 ledlen. Voorzitter, de heer P. Kaan, openit de vergadering met een, welkomstwoord, en herdenkt in eenige welgekozen woorden het verscheiden van onzen secretaris, den heer L. Berghuis. Straks, aldus spr., zal er een andere secretaris in zijn plaats worden gekozen, zooals echter de itaak door den heer Berg huis steeds werid! vervuld, zal moeilijk een ander voor worden gevonden. Onze dokter, d'e heer Pic- cardt, is zoo welwillend geweest, zoolang tijdelijk deze functie te vervullen, ondanks de vele werk zaamheden, welke de dbkter heeft. Hiervoor dan ook onzen welgemeenden dank. Dit najaar zal onze afdeeLing haar 25-jarig bestaan 'herdenken, nu heb ik al eens gedacht, aldus spr., wij hebben op ons wijkgebouw nog 500 gulden schulden. Zou het nu niet mogelijk zijn, dat wij> met het herdenken van het 25-jarig bestaan, op de een of andere wijze d'e gelden bijeen brengen' om deze schuld af. te los sen? Straks bij1 de rondvraag wil ik hierop nog eens terug komen. Worden door Dr. Piccardt de notulen en jaarver slag voorgelezen), wat onder dankzegging voor notu- leering en omschrijving van hetgeen «in 't af gelee- pen jaar is geschied, wordt goedgekeurd. Door de commissie belast met het natiën der re kening, wordt bij, monde van den heer S. Kuuit ver slag uitgebracht. De heer Kuut deelde mede, dat alles keurig in orde is bevonden, en verzoekt den penmngm., den heer J. de Beurs té dechargeeren voor zijn nauwkeurig en accuraat beheer. Volgt door den penningmeester voorlezing van ontvang sten en uitgaven, welke zijln als volgt: Ontvangsten f3272.27, uitgaven f 3467,59#, alzoo een'nadeelig sal do van f 195.321+ Voorzitter dankt nogmaals den penningmeester voor de vele werkzaamheden wel ke deze zich steeds getroost voor onze vereeniging. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de hee ren Van der Speek O'breen, Kalabeek en D. Minnes. Allen worden mot bijna algemeene stemmen herko zen en nemen hunne benoeming weder aan. Volgt nog verkiezing secretaris; wordt gekozen de heer A. J. van 't Hof. Deze is niet ter vergadering afinwe- zig, doch zal hiermede in kennis worden gestald, hopende dat hij' rich deze benoeming zal laten wel gevallen. Verkoop lighal, welke niet doelmatig is om steeds te verplaatsen. Wordt bij opbod verkocht en is koo- per Dr. Piccardt voor f 45. Rondvraag. De heer S. Kuut brengt dank aan secretaris en yoortitter voor de toegezonden statu ten, Ook de Eerw. heer Pastoor de Rooij zegt voor hetzelfde dank aan 'voorzitter en secretaris. Voorzitter brengt nog eens zijn idee naar voren wat betreft het kunnen delgen der schuld op het Witte Kruis-gebouw. Wordt een commissie benoemd, t.w. de heeren Pastoor de Rooiji, Ds. v. d. Veen, A. Zomerdijk en S. Kaan, welke met het bestuur plan nen zullen beramen of het idee van voorzitter ook is te verwezenlijken. Op een algemeene vergadering zal dit dan nog nader wonden besproken. Volgt on der dankzegging sluiting. SCHOORL. De vereeniging V.V.V. vergaderde in de zaal van den heer J. Beeldman. De opkomst was niet groot. Voorzitter opent met welkom. Daar spr. voor het eerst de vergadering zal leiden, spijt het hem te moeten zeggen, dat 1923 voor de leden een zeer slecht jaar is geweest en bespreekt eenige goede vooruitzichten .voor 1924 en hoopt dat 1924 goed mag zijn. De notulen en jaarverslag worden onder dank zegging goedgekeurd. Uit het finantieel verslag bleek, dat de ontvangsten waren f 1267.47, de uitgaven f 1141,13, batig saldo f 126.34. Door de commissie was alles in orde bevon den. Een woord van dank werd gebracht aan den penningmeester, den heer K. P. Zuurbier. Daar de vereeniging steeds een tekort heeft ge had en de werkzaamheden van den penningmeester druk zijn geweest, biedt voorzitter hem een kistje Sigaren aan. De heer Zuurbier aanvaardt dit in dank en laat de andere heeren er ook van profiteeren. Ingekomen stukken. In een schrijven van het Hoofdbestuur te Utrecht werd gevraagd! om een bij drage. Voorgesteld werd f 5 uit te trekken, wat werd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de V.V.V. te Bergen ver zocht heeft te vragen om op eenige mooie punten in de duinen het hout te mogen kappen om een mooi uitzicht te krijgen. Dit is voor de vereeniging zeer noodig. Medodeeling hierover js gedaan en over de bocht bij Duinvermaak. Over punt 5: Reclame, werdl veel gesproken en werd f155.— uitgetrokken. Op een verzoek, van PJH.B. om subsidie voor het laten maken van film, ww3 afwijzend! beschikt. Een voorstel om een commissiete besjecmen om samen met do P.H.B. reclame te maken, werd aan genomen. Ook werd aangenomen het voorstel om 2 banken te maken. De heer T. Stam wil ook een bank plaatsen, «die heer Zuurbier zal hierbij' een papierbak plaatsen. Het voorstel tot het houden van een verloting werd aangenomen. Bij de rondvraag werdl nog over een paar water plaatsen gesproken. Besproken werd nog over meer bestelling van het postkantoor te Groet, en verder nog over enkele lichtpunten. De heer v. d. Garde vraagt meer verdeeling van de vergaderingen en meer vergadering^ wat in de eerstvolgende vergadering, voorgesteld zal worden. De heer F. Schermer vraagt meer medewerking voor het informatiebureau. Niets meer aan de orde, volgt sluiting. CALLANTSOOG. Onze plaatsgenoot J. de liaan, leerling aan de Ambachtsschool te Helder, is bevorderd naar de I 2e klasse. CALLANTSOOG. De plannen tot het oprichten eener sportvereeni- fing hebben vasten vorm gekregen. Naar aanlei- j ing van de besprekingen, gevoerd in Hotel Duin zicht, is een vereeniging gevormd met aanvankelijk 19 leden. Voorts is een voorloopig bestuur benoemd, bestaande uit de heeren G. Kater, C. van Tekelen- burg en M. Quant, dat pogingen in het werk zal stellen tot het huren van een geschikt terrein. Eerst waneer deze pogingen zullen geslaagd zijn, waaraan wij ondertusschen niet twijfelen, zal over gegaan worden tot het benoemen van een defi nitief bestuur. We zullen hopen, dat deze vereeni ging spoedig tot bloed zal geraken, wat voor de oudere jeugd van Callantsoog van groot belang kal zijn. CALLANTSOOG. Deze week is vóór het dorp Callantsoog een strandtrap gebouwd, ten gerieve vooral -van hen, die in de komende zomermaanden ons orp met zijl mooie, frissche omgeving zullen bezoeken, WINKEL. Naar men ons mededeelt, zal gedurende de zo mertijd-regeling de schooltijd voor de in deze ge- I meeate bestaande scholen aanvangen om 9 uur en des namiddags om 2 uur, en eindigen, de mor genschooltijd om 12 uur en de midaagschooltijd om 4 uur. SPOORWEGPERSONEEL. De gisteren te Utrecht gehouden buitengewone al gemeene vergadering van den B.A.N.S. heeft na lang>- durige beraadslaging, waarhij de stemming om de voorgestelde overeenkomst niet te aanvaarden, de overheerschende was, het Hoofdbestuur gemachtigd de regeling af te sluiten, mits de aangekondigde lconkorting zal ingaan op 1 April 1924, zulks met het oog op den datum van ingang van de loonsver laging van het Rijkspersoneel. Mocht de directie der Nedierl. Spoorwegen aan dezen wensch geen ge volg willen geven, dan zal de eindbeslissing eerst genomen kunnen worden nadat de leden volledig zijn voorgelicht, waartoe thans, met het oog op den korten termijn, geen gelegenheid' was geweest. In d«e vergadering van den Bondsraad van den j Neutralen Bond van Spoor- e,n Tramwegpersoneel is j gisteren, na uitvoerige bespreking, besloten de over eenkomst met de directie aan te gaan. In de daarop volgende gecombineerde vergadering van' de Hoofdbesturen der spoorwegpersoneelorgani- saties werd' besloten heden! (Zaterdag) een onderhoud I met de directie aan te vragen. DE ZOMERTIJD. Wij herinneren er aan, dat in dón nacht van he den (Zaterdag) op Zondag de Zomertijd ingaat. Men zal dus goed! doen vanavond de klokken één uur vooruit te zetten! WIJZIGING DERARBEIDSWET. Naar „de Msbd." verneemt, overweegt de minister van Arbeid een wijziging der Arbeidswet ftfërtoa V: strekkend, dat voortaan wettelijk geoorloofd' zal we- ■- zen een kind niet meer leerplichtig, doch nog bene den den leeftijd' van 14 jaar, arbeid in een werkplaats te doen verrichten krachtens een ingevolge de Nij verheidsonderwijswet gesloten leerovereenkomst. NIEUWE NIEDORP. In een op 28 Maart gehouldën ledenvergadering heeft Niedorps Gemengd Koor tot bestuursleden be noemd mej. S. Jonker-Bakker en die heeren IJ..V Meijer en C. Gcet, waarvan den heer Meijer totfo' voorzitter der vereeniging werd gekozen, mej. Jon--. ker-Bakker tot secretaresse en de heer Goet tot pen- ningmeester. De rekening der •penningmeesteresseo - mej. J. Peereboom-Witsen werd nagezien en in orde-; bevonden. Rapport werd' uitgebracht door den heer C. Goot' en geadviseerd werd om de rekening goed 1e keuren,/: waartoe onder (dank werd «besloten. Het nadeelig,: saldo was f 12.58. Ter sprake kwam nog het werven van nieuwe donateurs, wat wenschelijk werd geacht ter ver sterking van de financiën der vereeniging. EEN TRAGISCHE ONTKNOOPING. Een echtscheidingsprocedure te s' Gravenhage, die Donderdag geëindigd1 was met een vonnis van de rechtbank, waarbij de scheiding werd uitgesproken, l heeft gisteren een zeer onverwachte en buitenge- j woon tragische ontknooping gevonden. De biji het betrokken dame bewoonde met haar beide jongens een perceel aan «het Irisplein. Tijdens de procedure ontving zij echter nog geregeld bezoek van haar man, die ook gistetreni weer was gekomen om den koffiemaaltijd te gebruiken. Toen de vrouw rióh even naar de keuken had begeven om daar het één en ander te verrichten, stond de man van tafel «op; nam afscheid van de beide jongens en1 «begaf rióh naar de keuken, waar hij aanstonds vijf revolver schoten op de niets vermo«edende vróuw loste. Daar- j na richtte hij het wapen óp zichzelf, waarbiji hij zich een doodelijk schot toegebracht De vrouw had j echter kans gezien de keuken te verlaten en aan één der andere deuren van het portiek aan te schel- len. De buren hebben toen onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Toen deze verscheen vond zij den man stervende en de vrouw in ernstigen toestand. I Door den inmiddels ontboden Geneeskundigen I Dienst is de vrouw daarop naar het ziekenhuis ver- j voerd, waar zij onverwijld door dr. Schoenmakers werd geopereerd. De toestand van den «man was zoo- i danig, dat vervoer uitgesloten werd geacht. Hij is dan ook na een kort tijdsverloop in de woning over- leden. ZANGUITVOERING BERLIJN SC HE DOMKOOR. Door het JBerlijnsche Domkoor, bestaande uit 52 personen, worden in ons land een 12-tal concer- r ten gegeven, waarvan de gedeeltelijke opbrengst komt ten bate van de noodlijdende kinderen in Duitsohland. Te Alkmaar heeft zioh onder Eere-Voorzitter schap van den Edolaohtb. Heer Mr. W. O. Wen- delaar en met den heer J. Ringers al's Voorzitter 1 een, Comité gevormd, met het doel om dit Koor ook in Alkmaar een concert te doen geven, en wél, op 26 April a.s. in de Kapelkerk. Met het oog op ds f bezoekers van buiten zal dit conoert worden ge geven in den namiddag en wel -om 3 uur. Het Koor wordt in binnen- en buueiilandschi j bladen zeer gunstig beoordeeld en wordt dus aaa muziekliefhebbers een zeldzame gelegenheid ge boden om echte kunst te genieten. Nadere bijzonderheden worden zoo spoedig moge lijk bekend gemaakt DE VERKEERSSTAKING TE LONDEN. Er is in do tramweg- en omnibusstaking tusschen beidie partijen overeenstemming bereikt. POINCAR6 IS GEREED. De heer Poincaré is met zijn nieuw ministerie klaar gekomen. Hij zelf is minister-president en beheert Buitenl&ndsche Zaken.

Schager Courant | 1924 | | pagina 14