SPAANDER's KLEEDING Is goed. Ingezonden Stukken. De dingen om ons heen. DE GEDACHTE. Reclames. Ër zijn twee manieren het dagelijksch bestuur Bal doorgaan met het zich mengen in het werk der commissies indien het me -nt dat het belang der gemeente eulks vordert, betreurt dit ten zeerste, spreekt zijn groote afkeuring daarover uit alsmede z'n wantrouwen in het beleid van B. en W. en besluit deze motie ter kennis te brengen van den Commissaris der Koningin in de Provincie Gel derland en Zijn Excellentie den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw. Deze motie werd aangenomen met algemeene stem men. De beide wethouders en één raadslid stemden blanco. Op voorstel van den heer Joh. Gussinklo (weth.) werd besloten het gerezen geschil aan het oordeel van Ged. Staten te onderwerpen. Stelt dit college den I Raad in het gelijk, dan is spr. bereid zijn excuses aan te bieden; in het tegenovergestelde geval ver langt hij eerherstel. SPOORWEGPERSONEEL. De afdeeling Utrecht van den Bond van ambte naren van de Nederlandsche Spoorwegen heeft in een gisteravond) druk bezochte vergadering de loon- overeonkomst met de directie der Nederlandsche Spoorwegen afgewezen. Men meldt, dat onder het spoorwegpersoneel groote neiging bestaat, die overeenkomst, welke de directie bereid is aan te gaan, en welke op de laatst gehouden conferentie tusschen de vertegenwoordigers van de organisaties en de directies is besproken, niet aan te nemen. Opgemerkt wordt, dat het spoor wegpersoneel vier maanden eerder dan het rijksper soneel aan de loonsverlaging zal worden onderwor pen, terwijl de verbeteringen voor het spoorwegper soneel' altijd veel later ingevoerd werden. Boverï- dion werden voor het spoorwegpersoneel reedis eer der belangrijke verminderingen ingevoerd. VOOR EIGEN REKENING. Do politie te Zwolle hoeft huiszoeking gedaan bij J. H., magazijnknecht bij de firma S., in. kromorljen aldaar. De politie vond te zijnen huize een klein magazijn van artikelen, die door de firma S .ook geleverd werden, als stoffers, kamaneni, messen, lu cifers, Kerstboomversieringen, enz. Hij dreef sedert drie jaar oen eigen grossierdenJ en gaf kwitanties af, alsof de goederen direct door de firma S. ge leverd' waren. BIJ een van zijn klanten, een winke lier, heeft de politie een stapeltje kwitanties gevon den, door J. H. zonder voorkennis van de firma af gegeven. Hij had zijm wekelijksche afnemers. Hoe groot het bedrag is. dat hij op deze manier verduis terd heeft, is niet na te gaan; het loopt in de duizen den. J. H„ een ongehuwd man, was reeds sedert 20 jaar bij de firma S. in1 dienst, die hem ten volle ver trouwde. Hij is itejj beschikking van de Justitie ge steld. ONBETROUWBARE BESTELLER. De politie te Tilburg heeft aangehouden den brie venbesteller H. de B., aldaar, wegens het/ achterhou den van brieven, die hij ter eorteering onder zijn be heer had. De man1 heeft 21 dienstjaren. DE PRENS TERUG. Hr. Ma. „HeeamskeTck", waarmede prins Hendrik van zijn reis naar Spanje terugkeert, is Donderdag ochtend te Hoek van Holland binnengekomen. Do Koningin, vergezeld van klein gevolg, heeft haar echtgenoot bij aankomst aan den Hoek verwel komd, waarna Koningin en Prins per auto naar hét landhuis „De Ruigen- Hoek" ito Scheringen roden» LANOENDIJKER GROENTENCENTRALE. Bovengenoemde vereenlging vergaderde op Maamu dag 24 Maart in het vergaderlokaal van het betaal- kantoor. Na opening door Burgemeester Slot werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Het nieuwe bestuurslid, de heer H. Glas, werd door voorzitter in 't bijzonder wolkomen geheeten en vortrouwdo dat hij zijn ibesta krachten zou geven in 't belang van den bond. Uit 'het rapport van het betaalkantoor bleek, dat er over do maand Februari geveild is voor een bedrag van f609.191.76, waarvan voor Broek op Langendijk f 160.009.40, Koedijk f 158.908.31, St. Panera® f 121.185,81 idem R.K, f 4,605,58, Zuidscharwoude f86,136,20, idem R.K. f 5.233.43, HeeThugowaard f 33,365,63, idem R.K. f 13,957.49, de Schoreneer f 14,910,50. Oterleek f 1,927.63 Hensbroek f71,14, Schermerhorn f 1,783,77. Diversen f 6,190,78. Een schrijven van den heer R. Koerei ingekomen, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar die za ken bij de betrokken vereemiging behandeld moeten worden. Een schrijven van de vereeniging its Heenhugo- waard, dat zij een lid, welke zonder permissie zijn producten uit de hand! 'had verkocht, een boete had den opgelegd. Het bestuur der L.G.C besluit dat door dat 'lid ook nog moet betaald worden 1>* peft. ✓eilingkosten van het onderhands verkochte. Voor het verdelgen van ratten wordt verzocht dat elke aangesloten vereeniging een commissielid zal opgeven. Een verzoek om subsidie voor den proef tuin te Alkmaar, wordt besloten dat elke vereeniging aangesloten bij de L.G.C., welke lid is of wordt, f 10 uit de bondskas zal ontvangen, ter tegemoetkoming van haar te betalen contributie. Volgens besluit der algem. vergadering zal de zon netijd in het veillngsbedrijf gehandhaafd worden, waarover ook een verzoek is gericht aan de trans portarbeiders, om in' deze mede te werken. De aan vang dar veiling zal dan zijn 'a morgend 7 uur, met het oog op den tijd voor het inladem Hierna wordt de agenda van de vergadering van het Centraal Bureau behandeld, welke zal gehouden worden op 2 April a.s. te Utrecht. Als afgevaardig den werden benoemd de hoeren S. de Boer Kz. en S. Zeeman. Voorgesteld; wordt, om het hoofdgebouw van de veiling en de pakhuizen te laten verven, wat in •handen van het bestuur wordt gesteld. Bij de rondvraag wordt verzocht meerdere num~ merserie's te maken voor het loten der vaartuigen, •waaraan voldaan zal worden. Hierna sluiting. ST. PANCRAS. Woensdag jl. werd' de laatste Teö van den tuin- bouwcursus gehouden. 15 deelnemers waren present en lieten blijken, door beantwoording van de ge stelde vragen van hun leeraren, de heeren Wasse naar en Balk, dat het onderwijs met vrucht was ge volgd. "Dit liet ook de heer Hazeloop, Rij'kstuinbouw- consulent, in zijn woord van waardeering aan leeraren en deelnemers terdege uitkomen. Aan h.h. leeraren werd door de jongelui een! prach tige mond met fruit gepresenteerd. Gezegd mag worden, dat de tuinbouwcursus in alle opzichten aan zijn doel heeft beantwoord. EENIGENBURG. •De wegen in de banne alhier konden ln publieke verhuring opbrengen f45, tegen f47,25 over het vo rig jaar. HARENKARSPEL. Nadat in 4 maanden geen mond- en klauwzeer in deze gemelente voorkwam, is het thans weer uitge broken ln den stal van P. Verburg, bewoond door G. Wit in den Slootgaardpolder. STOLPEN. De heer J. R. Muller alhier heeft zijne smederij verkocht aan den heer P, Veugetr te St. Maartens brug. Huldwondjos Schrijnende plekken Brand- en Snijwonden Schrammen, Ontvellingen geneest men met PUROL Doos 30 - O) en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Heerbugowaard, 28, 3, *24, M. de Red.! Gaarne zagen ondergeteekenden deze regelen in uw veelgelezen blad geplaatst, bij voorbaat onzen dank. In het raodsverslag van Heerhugowaard, voorko mend in uw blad d.d. 26 Maart, waar het gaat o m subsidie muziekveroendging, lezeni wij, dat de heer Kostelijk zegt dat door de nieuwe kapel een bedrag is opgeloopen van f 11 a 1200. Om nu geen verkeerde denkbeelden, bij de burgerijl op te wekken, willen wij hierbij den heer Kostelijk wel even mededeelen, dat dit geheel onjuist is. De eigenlijke stand van zaken is zoo, dat er f570 is bijdon gebracht door middel obligaties en pl.mi f50 aan vrijwillige bijdragen en de rost opgenomen moest worden hij die Boerenleen bank. Verder hopen1 wij1, dat de heer Kostelijk, als hij weer cijfers geeft in een raadszitting, dat hij dan zich eerst eens beter met den stand van zaken op de hoogte stelt, want zoo geeft hij de burgerij een ver keerde voorstelling omtrent die muziekveroendging H. U. G. O. JACOB VOLKERS. Voorzitten CORNELIS KOElMAN, Penn. Uw belang la goeds waar voor billijken prijs te koopen. Ons belang ls dit te doen. WIJ zien dan ook onze klanten steeds groeien. Onze Vertegenwoordiger, de heer HOVB NIER, is Donderdags in Scnagen bij Zwaag. In Duitschland óp 4, in Frankrijk op 11 Med, zullen algemeene verkiezingen plaats hebbon. De Rijksdag had zich zelf sedert lang overleefd, wachtte al sinds maanden op zijn begrafenis, die dezer dagen ook volgens de wet had moeten ko men. Ook in Frankrijk was de wettelijke periode zoo goed als vorloopen. Doch in tegenstelling met onze grondwet, die ir* eenmaal den levensduur van de Kamers vaststelt, heeft de regeering te Parijs en te Berlijn blijkbaafl. meer speling. Zoodoende heeft^ Poincaré het buitenkansje gehad de Fransche verkiezingen zoo te stellen, dat zijn volk naar de stembus gaat in de volle weten schap, hoe de Duitschers hebben gestemd en hos de nieuwe Rijksdag er zal uitzien. Men onderschatte dit voordeel niet. En het pleit voor de parlementaire handigheid van den Iran schen Premier, dat het hem gelukt is, dit voor deel te behalen. Over het algemeen waren de vooruitzichten hem met zeer gunstig. De radicale groepen: anti-mili- tairisten, oom mu nis ten enz., waren steeds zijn vij anden. De aanhangers van Caillaux desgelijks. Om van de royalisten in het geheel niet te spreken. Evenmin als van de vrienden van Clemenceau. Dit beteekent zeer veel in een land, als Frank rijk, waar de politiek, nog meer dan elders, een beroep is en 'waar men iedere combinatie bij de stembus pleegt uit te rekenen, niet 'op grond van programma's, doch vooral op de mogelijkheid van verdeeling der portefeuilles. Wiens herinnering een paar decaden teruggaat weet hoe ministerie-wisse ling aan de orde van den dag placht te zijn en hoe veeleer persoonlijke overweging, dan zelfs het partijbelang dat toch op zijn best een surro gaat is van landsbelang hoogtij placht te vie ren. Wel heeft de oorlog en wat er op gevolgd is, een soort oonsolideerende werking gehad, doch dat de methoden yan "de politieke comdotterie ge heel zijn verdwenen, gelooft niemand. Allerminst Poincaré zelf. In elk geval stond het vast, dat hg een zwaren strijd zou hebben. Niet alleen tegen hen, die zijn beleid niet kunnen goedkeuren, doch vooral tegen over degenen, die hem kwalijk nemen, dat hij reeds zoolang premier is, zoodat hun eigen kansen in evenredigheid verminderen. Het ergste van alles was, dat Poincaré met de stembus in zioht, moest overgaan tot allerlei maat regelen of fiscaal gebied, die: hoe ook gerekend en uitgelegd, een verzwaring van lasten beteekenén. Al dezet factoren te zamen maakten hot moge lijk, dat zijn kabinet Woensdag, z\j het dan ook met een stem of wat, in do minderheid^ bleef. Zooals inmiddols is gebleken, is zijn ontslag aanvraag goenszins „onherroepelijk" geweest. Hij heeft zich laten overtuigen van zijn onmisbaarheid en dit brevet geeft hem natuurlijk allicht weer een aantal stemmen méér dan zijn partij anders zou hebben gekregen. Dit crisis je van efïkele uren komt den premier JBeer te stade. Zoo zelfs, dat er reeds menschen zijn, die boworen, dat hrj hetzelf zou hebbon ge in aohineerd. Wat natuurlijk een praatje is. Poincaré komt dus binnen enkele weken voor de kiezers. Met zijn „onmisbaarheid", met den „ga- jredden frank" en - misschien met eenig inter nationaal succes. Immers het is niet geheel onmogelijk, dat de rapporten der deskundigen omtrent het Duitsohe vraagstuk in het een of ander opzicht Frankrijk gelijk zullen geven. In élk geval: of de Roer* c-zetting voortduurt of niet en of Frankrijk uit Saksische landen op Frankrijk, in verhouding tot het bedrag door Frankrijk-zelf af te schrijven op de Duitscne betalingen. Als Poincaré hiermede voor de kiezers komt, staan sqjn kansen zeer goed. Hij heeft dan in eik geval iets aan te bieden, terwijl de anderen: Tap aieu en Briand het zouden moeten hebben van beloften zonder meer. Doch Poincaré's hoogste troef is de uitslag der Duitsche verkiezingen. Immers het lijkt bijna zeker, dat die in recht-; schen geest zullen uitvallen. Wel niet „völkisoh"! in den zin der groofc-indusfcrieelen en monarohis-; ten, die openlijk ijveren tegen de republiek en voor' j het herstel van een keizerschap, al is het dan nietï dat der Hohenzollern. Een overwinning van rechts, van de reaction- nairen in letterlijken zin is o.i. uitgesloten. Doch op tegenvoorw aarden. t Reeds nu verluidt welke voorwaarden dit zullen zijn, te weten een garantietraotaat ten behoeve van Frankrijk en waarschijnlijk tevens kwijtsohel- ding van een deel der vorderingen van de Angel- Van LEONED ANDREJEF. Uit 't Russisch vertaald door U. WRSTER. Vervolg. t Noemt, er ia tooh geen twijfel aan, zij is krank zinnig, maar stil en nuttig, als vele krankzinnigen zijn. En haar laat u met rust. Ik veroorloof mij U geen verklaring te geven, hoe Mas ja's houding van gisteravond herinneringen uit mijn jeugd wakker riep. Van mijn moeder weet ik niets, maar by ons woonde een zekere Tante Anfisa in, die mij altijd bekruiste bij 't naar bed gaan. Zii was een zwijgen de, oude, ongehuwde vrouw, met ^puisten in haaf gezicht, die altijd vol schaamte luisterde, als myn vader tegenover haar, over de vrouwen sohertste. Ik was nog zeer jong elf jaar toen ze zich worgde in de kleine schuur, waar de brandstof opgeborgen was. Toen putte mijn vader zich uit om haar lof te beringen en die lustige atheïst be- stoldo missen en requiems. Hij was zeer verstandig en begaafd, mijn vader en zijn redevoeringen bi] 'fc gereoht nepen tranen te voorschijn, niet alleen, bij nerveuze dames, maar ook bij ernstige evenwichtige monsohen. Ik alleen weende niet, als ik hem Hoorde, omdat ik hem kende en wist, dat hij niets meende van wat hij zei. Hij had veel kennis, veel gedachton en nog meer woorden, die hij dikwijls zoor gelukkig wist samen te voegon. Maar zelf bleef bij on&croera Ik heb dikwijls zelfs getwijfeld, or hij ooit be staan heeft, zoo onwezenlijk, zoo wéinig verinner lijkt was hij; louter klank en gebaar, en t scheen mo vaak toe, dat hij1 geen mensoh was, maar een sohitterende oombinatie van een cinematographi- dat als hij geen beroemd advokaat geworden was, dan toch zeker een beroemd kunstenaar of schrij ver. Wat jammer is, dat is waar. Mii begreep hij minder dan wie ook. Eens dreig de het gevaar, aat wij ons vermogen zouden ver liezen. Ik vond het verschrikkelijk. Wat er van my eeworden zou zijn, als 't noodlot mij geworpen had in de rijen van 't proletariaat, üt weet net niet. Alléén bezit .geeft vrijheid, Nu nog kan ik "mij er zonder pijn niot indenken, dat iemand gewaagd zou hebben zyn hand op my te leggen, my gedwongen zou hebben te doen, wat ik niet wilde, voor geld mijn arbeid, mijn bloed, mijn zenuwen, myn leven had Eén minuut voelde ik die verschrikking, .- -v-üde dacht ik dat menschen als ik nooit arm zijn. Vader begreep het niet. Openlijk sohold hij mij voor een domme iongen en keek met vrees naar mijn voorgewende hulpeloosheid. „Aoh, Anton, Anton, wat moet jij danl" zei hij. Zelf was hij geheel' van streek. Zyn lange, onge kamde haren slierden hem over 'fc voorhoofd. 'Zyn gelaat werd grauw. Ik antwoordde: „Bekommer U niet om my vader. Daar ik geen talenten heb, vermoord ik Rothschild of besteed een bank." t< - Vader werd boos, ofschoon hij myn woorden op vatte als ongepaste, platte scherts. Hy zag mijn gezioht, hij hoorde mijn stem en nam ze toch voor soherts..Die arme kartonnen paljas, zoo'n mensch als misverstand. Mijn ziel kende hij niet en alle uiterlijke wijzigingen in mijn leven, irriteerden hem of hechten zich .niet in zyn geest. Op 'fc gym nasium studeerde ik ijverig, waarop hy met weinig prat ging. Als er gasten waren, advokaten, littera toren of kunstenaars, wenkte hy my met den vinger en zed: „Ah, mijn zoon..*... de eerste zijner klasse. Ik ben wel bevoorrecht." En allen lachten om my en ik lachte om allen. Maar nog meer dan op mijn vorderingen was hy fcrotsch op mijn gedrag en myn uiterlyk. Opzette- Rijksdag niet meer zal 'liggen by de socialisti sche groepen, doch veel eer bij ae rechterzijde.! Dat wil zeggen bij hen, die het Verdrag van Ver-j sailles liever vandaag aan morgen in den prulle-| mand zouden willen werpen. Als de Rijksdag-verkiezingen dit resultaat heb ben, zal dan Poincaré niet opnieuvT een argument; hebben voor zijn onmisbaarheid? Blijkt het aan niet overtuigend, dat zijn poli-i tiek ten opzichte van Duitschland, nl. dwang cn; wantrouwen, „^uist" is geweest en moet worden bestendigd? Ligt het er dan niet bovenop, dat zonder Poin- caré^s politiek Frankrijk reeds lang zou zijn over geleverd aan de revanche der snoode Duitschers, aie van niets anders droomen dan van eigen on overwinnelijkheid en van wraak van den. „schande lijken opgedwongen" vrede van Versailles? En is dit alles geen reden om die politiek te oontinueeren en zoodoende Frankrijk eiken dag opnieuw te laten redden door Poinoaró éen zijn na tionaal bloc? Het spreekt, dat deze argumenten niet van de lucht zullen zijn en vermoedelijk zullen zij bij het kiezersvolk wel zoo inslaan, dat Poincaré zege viert. Gesohiedfc dit, dan is hij, meenen wij, de eerste Eremier in Frankrijk, die een verkiezing overleeft. e eenige vraag zal echter zyn, of do Poincaré van nu, dezelfde zal zijn als die van voor de 'verkie zingen. Met andere woorden, of de samenstelling voii zijn inoerderheid dezelfde zal zyn. Vrij ver moedelijk zal dit niet het geval blijken te zijn. Er komen in Frankryk telkens feiten aan het licht, die wijzen op nieuwe stroomingen, zelfs in het nationale bloo. Meer en meer gaan de oogen open voor econo mische feiten, waarvoor men zich tot dusverre blind heeft gehouden. De financieele wetgeving, zoo vlak voor de ver kiezingen en dus zoo gevaarlijk voor 'het zittend kabinet, wijst op het ontwaken van ander inzicht. En.... was ten plotte het 'toestemmen in de en- queto der deskundigen ook al geen stap in de goede richting? Naar het herstel van Europa? Het verkiezingsprogramma van de sociaal-demo craten, die toch ook in Frankrijk heel wat hebben 'in te brengen, is zeer duidelijk in dit opzicht en het is moeilijk aan te nemen, dat Poincaré op den duur den druk dier groep geheel zal kunnen ne- geeren. UITKIJK. Als hij zioli te slapen lei hield ziin liohaam op. zioh te bewegen, oogenblikkelyk sliep hij in en had heusoh nooit één droom. Zyn slapen was n toestand van sohijndood. Zijn tong hij was adokaat was duizend keer per jaar zijn slavin en niet een keer heeft hy* zioh daarover verwonderd of dacht hy er zelf over na Ik herinner me, dat wy samen naar een door hem gekocht landgoed gingen en dat ik zei, op het park met de hooge boom en wijzende: „De cliënten?" Hij glimlachte gevleid en antwoordde: „Ja vriend. Het talent een schoono zaak. Hy dronk veel en zijn roes was alleen te erkennen aan de grootoro snelheid waarmee alles aan hem begon te bewegen, totdat het eensklaps stil bleef staan hij was ingeslapen. Mem achtte hom on gewoon begaafd en zijn geliefkoosde uiting was, lijk kwam hij soms op mün kamer, om. zonder dat ik het zou merken, do boeken op de tafel te verleg gen en ergens wanorde te soneppen. Myn kort geknipte haren ontnamen hem den eetlust. „De inspecteur beveelt het haar zoo kort te dragen", zei ik ernstig on vol achting. Hij begon heftig te schelden, maar in mijn bin nenste trilde alles van minachtende spot. en niet ongegrond verdeelde ik. de menschen in in specteurs zonder meer en inspecteurs van de keerzijde, die allen aan mijn hoofd scheurden, deze om het te scheuren, gene om de haren eruit to rukken. Erger dan alle® waren voor mnn vader myn ca hiers. Soms bekeek hy ze met komische dronke- manswanhoop „Maak je wel eens vlekken r" vroeg hy. „Jawel vader. Eergisteren nég op ae trigono metrie." „Heb je ze afgeliktP" „Ja, vader." „Toch waar, afgelikt?" „Weineen, ik heb ze afgevloeid." Hy schetste met de hand een dronkemans-gebaar en opstaande, bromde hy „Neen, jij bent myn zoon niet, neen, neéhl" Onder de gehate cahiers was er een, dat zijn goedkeuring kon wegdragen. Er was niet een kromme lijn in, geen vlek en geen doorhalingen. En er stond omstreeks het volgende in: „Mijn vader is een dronkaard, een dief en een lafaard". Verder volgden er eenige byznoderheden, die ik uit achting voor zyn aandenken en ook»uit die voor de wet, niet noodig vind, aan te halen. Hier schiet my iets. te binnen, een vergeten ge beurtenis, die. merk ik nu, groote. belangstelling in V zal wekken, heeren deskundigen. Het ver heugt me zeer, dat ik ze mij nog herinnor. Het ver heugt me. Hoe kon ik haar vergeten P Een onzer bedienden was het kamermeisje Katja, het liefje van myn vader en een tijdlang ook van mij. Myn vader schonk ze haar gunsten, omdat hy ze betaalde, mij, omdat ik jong was, mooie zwarte oogen had en ze niot betaalde. En in dan nacht, dat 't lyk mijns vaders in de zaal stond, vluchtte ik naar Katja's kamer, waar duidelijk het lezen van den diaken te hooren was. Ik denk, dab de onsterfelijke ziel mijns vaders volle bevrediging Noen, 'fc is werkelijk een interessante gebeurtenis, en ik begrijp nog niet, hoe ik haar heb kunnen vergeten. U, heeren deskundigen, kan zy nietig lijken, een kwajongensstreek zonder consequenties. Maar dat is zy niet. Het was, heeren deskundigen, een wreed gevecht en de overwinning heb ik niet Gemakkelijk bevochten. De inzet was nlijn leven. Ie moed zakte me in de schoenen, ik keerdej terug en was vast besloten, me van kant te maken, als Ik de vermogens tot beminnen niet had ge had, vast besloten, dat herinner ik me._ En wat ik deed was voor een jongen van myn jaren niet licht. Nu weet ik. dat ik worstelde met windmolens, maar toon 'deed het Voorval zich aan me heel anders voor. 'fc Valt me moeilyk, alles wat ik doorleefd heb, in 't geheugen terug to roepen, maar mijn gevoel. ik herinner het me volkom on was zoodanig, alsof ik alle wetten 1goddelijke zoowel als mensohelyke met voeten trad. Ik was vrecsoliik bang, beepqttely.k bang, maar toch zette ik door en toen ik by Katja binnenging, was ik als Romoo, gereed tot kussen. Ja, toen was ik nog, als ziet. romanticus. Gelukkige tijd, hoe lang is hu reeds voortuj. Ik herinner me, hoeren deskundigen, dat ik, toen ik om uit te maken, of gij zwakke inde-ren hebt» Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteeke-, nen, en tien tweede door urine-onderzoek'. Als rugpijn, voortdurend terugkeerende hoofd pijn, of zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizelig- hioid u doen vermoeden, dat «-Ij een mioi-kwnal let dan op uw urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende: te veelvuldige of te we-inige aandrang tot urineeren, 'te groote of te kleind hoeveelheden, te donkere of te lichte kleur, hmmidertigi en pijnlijk ge-' voel bij! de loozing, onaangename reuk, zanderig, gruisachtig, of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorza ken te wijten zijn, maar als de verschijnselen blij ven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verbeteren en rege len de urine, helpen- en versterken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rugpijn, dui'zeldgheid, rheuma- tische pijnen, zenuwachtigheid, en andere gevolgen van nierkwalen. Zij' hebben duizenden nierlijder® voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 1UJ herinner me, hoeren aesKunuigen, aat ik, wen ik van Katja terugkwammet op de rug gevouwen handen voor 't lijk bleef staan en er met komische ernst naar teek. Hier beefde ik verbors me met schrikachtig en haast Gelukkige tijd, tud van myn jeugd. Ik durf het niet te denken, maar 'fc sohijnt soms of ik niet ongehouden heb romanticus te zyn. En bijna was Ik iedalisfc geworden, 'k Geloofde in de menschelyke gedachte en in haar onbegrensde macht. De geschiedenis maakte op mij den indruk de zegetocht dier scheppende gedachte te zyn. Niet lang geleden dacht ik nog zoo. En 'k vind het vreeselijk te moeten denken, dat myn gansche leven een leugen geweest is, dat ik alfcyd krank zinnig geweest ben als die tooneelspeler, met wien ik in 'n naburig paleis kennis maakte. Hij vergaar de blauwe en roode papiertjes, waarvan elk voor hem een millioen was. fiij vroeg ze yan de bezoe kers, stal ze, nam ze mee uit 'fc closet. De politie, nam een loopje met hem, ofschoon hy haar openlijk en diep verachtte. My vond hij sympathiek en gaf mij bij 'fc afscheid een millioen. „'fc Is maar een klein millioontje", zei hij, „maar je wilt me wel verontschuldigen. Ik heb zulke groote uitgaven. Zulke uitgaven." In een stil hoekje gaf hij mij fluisterend de op>- heldering „Ik ben bezig met de voorbereeidselen om naw Italië te gaan. Ik wil do paus verjagen en daar nieuw geld invoeren: dit hier. En dan verklaar ik me zelf heilig. De Italianen zullen blii .zijn, als alty'd, wanneer ze nieuwe heiligen krijgen. Of ik van dat millioen niet kon leven P Ik vind het vreeselijk te denken, dat myn boe ken, mijn vertrouwden en mijn vrinden, in de kas ten staan en zwijgend bewaren wat ik las aan aardsohe wijsheid, Hun hoöp en hun geluk. Ik bon «overtuigd, heeren deskundigen, dat gij op zoudt kijken als gij dien nietswaardige, hy disk dan krankzinnig of niet krankzinnig, of als vah Uw standpunt Bekeken, slechts een deugniet zyn, Uw bibliotheek binnen asag gaan. Komt binnen, heeren deskundigen, beziet myi woning, U zult haar interessant vinden. In d( schrijftafellade, links boven, zult U een uitge breide oatalogus vinden van boeken, sohilderiioj en bibelotsaaar bevindt zioh ook de sleutel dcf kasten. U zyt zelve wefcenschapsmensohen, zoons verzoen ik u erop «juten va v*« ~y ft~ Er is niot® hinderlykers dan roet, .alles bedekt P en 't kost zoo ontzettend veel moeite haar te ver wijderen. Naschrift. De assistent-ohirurg weigert mi] zoo juist de do* chloralamide, die Tc verlang. Voor alles bonlj medicus en weet wat ik doe, BOO(^a^ T>, lLov van consequente weigering zeer zeker - len zal nemen. Ilc hel .Wee nachten niet en wensch bovendien niet_gek to worden. chloralamide. Ik easch het. Gek zyn eer Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2