r t ®Hontè's deTafel TWEEDE BLAD. Raad Harenkarspel. FEUILLETON. DE GROOTE VLAM Puddingen Zaterdag 29 Maart 1924. 67ste Jaargang. No. 7409. Vergadering van den Raad op Donderdag B7 Maart 1924, des middags 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer Jb. Dam. Na opening volgt lezing der notulen. Ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Meegedeeld wordt dat goedkeuring is ontvangen op het besluit tot het doen van betalingen uit den post „onvoorzien" en het doen van af- en over- 1 schrijvingen. In het St. Elizabethgesticht te Alkmaar zijn ter verpleging opgenomen een kind! van G. van der Oord en een kind van J. Bakker. Bij de gedane kas opname was in de kas der gemeente f2394.38, in die van het G.E.B. f 161.30, een en ander overeen komstig de boeken en bescheiden. Van den minister is ingekomen de mededeeling dat na ernstige overweging niet overgegaan kan worden tot het verleenen van een bijdrage uit rijkskas in de kosten voor werkloosheidbestrijding, omdat de werkloosheid ten deele als een seizoen werkloosheid is te beschouwen en omdat de finan- tieele toestand der gemeente Harenkarspel niet van dien aard is dat rijkssteun noodig geoordeeld wordt. Evenals aan Ge<L Staten zal ook den Minister worden geantwoord dat de werkloosheid voor een groot deel ontstaan is door de malaise in het tuin bouwbedrijf en gewezen zal worden op uitkeerin- gen aan andere gemeenten. Pogingen worden in het werk gesteld om voor de openbare school te Dirkshorn den z.g. ouden tijd i gehandhaafd te krijgen. Eerst zou het leerplan zóó worden gewijzigd, dat de schooltijden een half uur later begonnen, evenals vorig jaar, maar in ver band met wenschen van ouders en oudercommis sie, zal nu getracht worden de schooltijden een vol uur op te schuiven. B. en W. hebben daartoe een schrijven tot den Inspecteur gericht en bij een per- soonlijk onderhoud bleek de inspecteur wel voor een half uur opschuiving te wezen. Wanneer even wel de Ouderavond unaniem wenschte dat een uur werd verschoven, zou daartegen wel geen bezwaar worden gemaakt. Wat Waarland betrof, vandaar was nog geen bepaalde wensch bij B. en W. binnengekomen, en komt. die ook niet, dan zullen evenals vorig jaar, de schooltijden wel een half uur later beginnen. DE OPENBARE SCHOOL VERDWIJNT. Aan de orde wordt gesteld een voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot den bouw van een nieuwe openbare school te Waarland en de open bare lagere school aldaar met ingang van 1 Juli a.s. op te heffen. In verband met dat voorstel wordt tevens door B. en W. voorgesteld) om met ingang 1 van 1 Juli a.s. eervol ontslag te verleenen aan het j hoofd der school, den heer J. Renaudi en aan den I onderwijzer den heer Van Diemen. Het andere per soneel is tijdelijk aangesteld en kan dus door B. en W. worden ontslagen. Voorzitter zegt dat dit voorstel van B. en- W. voortvloeit uit een schrijven dat van een der ouders van schoolgaande kinderen op de openbare school I is ontvangen, n.1. van den heer J. J. Kuiper. De heer Kuiper bericht dat hij besloten heeft zijn kin deren naar de openbare school te Oudkarspel te zullen sturen. Hij dacht niet dat de openbare schooi I te Waarland zou overgaan, maar in de Schager Courant heeft hij gelezen dat een nieuw openbaar I schooltje zou worden gebouwd en hij meent dat het onderwijs op dat schooltje niet tot zijn recht zal komen. Hij deelt tevens mede dat ook het doch- tertje van Nap wel elders school zal gaan en waar j er dan 6 leerlingen zullen overblijven, is misschien het bouwen van een openbaar'schooltje niet meer noodig. Ironisch wordt door den heer Kuiper opge merkt, dat misschien de kinderen dan ook niet in i een koolboet behoeven, wat de heer Dekker blij- kens het vorige raadsverslag niet zoo erg vindt, J doch de heer Kuiper had het niet zoo erg gevonden als de toestand te Waarland was gebleven zoo hij was. Voorzitter zegt, dat B. on W. perplex waren door dit schrijven, ze hadden gerekend op de volle me dewerking der ouders. Uit dit schrijven blijkt, dat dit niet het geval is. Het gevolg evenwel is dat in van OLIVER WADSLET, vertaald door DICKT WAFELBAKKER. „Is die graaf de Saulnes een vriend van je, To ni? had Fane gevraagd. ,Ja.een heel goede", anltwoorclde Toni. „Ken je hem al lang?" „Twee jaar. Hij was een vriend van Roberfc.' 4^11 'T1?°ru. over dat gedeelde nog wal pra- ln'a'aV' weet <laar iets van af?" „Alles. Hij gaat van den zomer trouwen." verbaaad- "Zoo". Kort daarop waren re 7 kj* ontmoette Toni Hyacinth Fauroy. T dikwijls af, wanneer ze zouden trou- *»prek, dat met de Saulnes Waarachtalïi^i.»!i "l -1"? verder °P teruggekomen. k.S .1 had toy het geheel in Hyacmth's rVdnrer,^.^' eH er niet over lastig gevallen, ïwf zag men haar overal Ir Ritsky, en vroeg Toni zich angstig af, Feo llï &U 7i?Wn' als hij terugkwam. ke?danT^Sr wam aan, nog -O wodnig man. „Toni ik ben vandaag laar «B^uoaal f"?*--" Ik ben' 27 of Uevar 'aten we vandaa« heidriet1^ hS OT,h°o1 Ewak ®n werkelijk- w bm n. iïl"1 v66r "i11 Toni- liep trek had ht'f er pftar maanden, voor zijn ver. reu noemen. P dat re hom bij zijn naam Jean, je riet «r niet goed uit." do £n™e£™n 'tl6ndif!Hyacinth heeft m« 1^en ti}n zakdoet af. Ta. waren vochtifT *toel en 'haaJ' R"»1* 0°gen „Is het waar, Jeanf" M me< Ritaky getrouwd, storven zriSik heh P,?f5 maanden geleden ge- toch geloofde 10 u ajtiid wel gedachtmaar haarhrKfIk vond vanmorgen Hij El XlLï 'h<* me vertelde." dend heet. op de hare.z» voelde bram. plaat» van 0 leerlingen er 6 leerlingen voor de openbare school overblijven. Na ampele besproking doen B. en W. nu het voorstel om op het boBlult tot het bouwen van een nieuwe openbare school terug te komen en de open bare school op te heffen. We wisten dat een aan tal van 9 leerlingen voor een school miniem was, doch we hebben ons op oen ruim standpunt ge plaatst.. Nu evenwel de ouders zelf de school gaan afbreken door hun kinderen naar een andere school te sturen, nu achten wij het niet verantwoord evengoed een openbare school te gaan bouwen. Het motief dat het onderwijs niet zoo tot zijn recht zal kunnen komen, het is mogelijk, doch het aan tal leerlingen zou voor de geheele school heel ge ring zijn. B. en W. hebben na een conferentie gehouden met de ouders van de overblijvende kinderen voor de openbare school en daarbij is gebleken, dat de ou ders de overtuiging, hebben dat nu moeilijk een an dere oplossing mogelijk is. Voorzitter deelt aan verder mede, dat er te Waar land is komen wonen de spoorwegarbeider Visser, die 2 kinderen voor de openbare school heeft, zoo dat het aantal kinderen niet met 3 verminderen zou, maar met 1. Toch meenden B. en W. hun voorstel tot opheffing der openbare school te moeten hand1- haven en wijzen daarbij op het veelvuldig verplaat sen van spoorwegpersoneel. De heer Visser was in 3 jaar reeds tweemaal overgeplaatst en wanneer hij zijn functie kon verbeteren, zou hij ook nu weer trachten overgeplaatst te worden. Als motief heeft ook gegolden dat de kinderen, die een openbare school willen blijven bezoeken, op gemakkelijke wijze vervoerd kunnen worden, doordat er 2 auto busdiensten zijn. Met één dienst was over vervoer gesproken en waar de tijd van terugkomst niet zoo gunstig was, zou de dienstregeling dan wat worden gewijzigd. Eén dag per week werd niet gereden, maar dan zou op een andere wijze voor. het ver voer der kinderen gezorgd worden. De kosten be dragen f3 por maand en per kind. Overleg met het hoofd der openbare school aan het Noordeinde van Heerhugowaard had reeds plaats gehad en deze dacht dat de kinderen geplaatst kondon worden. Met B. en W. van Heerhugowaard moet nog over leg gepleegd worden. De kosten van vervoer komen voor rekening der gemeente en de schoolgeldhef/ing blijft onveranderd. De ouders, aldus voorzitter, heb ben tevreden over deze regeling de bijeenkomst met B. en W. verlaten. Het komt dus hierop neer, dat 8 kinderen verplaatst worden naar een openbare school in een korte nabijheid. De heer Francis zegt altijd een beetje bevreesd gestaan te hebben tegenover het plan om een nieu we openbare school te bouwen, omdat voor die school nauwelijks het minimum aantal, bij de wet vereischt, zou worden bereikt. Om die redenen heeft spr. er dan ook altijd op aange drongen, dat de school zóó zou worden gebouwd dat zij altijd haar geld zou opbrengen wanneer ze een andere bestemming kreeg. Spr. was altijd bang dat van lieverlede het aantal leerlingen zou slinken en tenslotte beneden het aantal zou komen, noodig om de rijksvergoeding te krijgen. Spr.'heeft gehoord dat het aantal leerlingen nog ifeneden 6 zal komen en om die redenen kan spr. met het voorstel van B. en W. meegaan, medo omdat de verplaatsing der kin deren niet te kostbaar en toch goed is. De heer De Vries zegt een voorstander te zijn van het behoud der openbare school. Spr. ziet evenwel in dat het op deze manier niet mogelijk is. Jammer is het, dat de bouw der nieuwe openbare lagere school zoo lang heeft geduurd, want uit het schrijven blijkt wel dat dit het motief van Kuiper was Voorzitter: Niet het motief, maar ga doorl De heer De Vries vervolgt: Het stuit den heer Kui per tegen de borst dat de kinderen zoo lang zouden worden ondergebracht in een koolboet. Dat beeft hem aanleiding gegeven de kinderen naar Oud karspel te sturen. Spr. neemt aan, dat wanneer de nieuwe openbare school eerder gebouwd was, dit niet gebeurd zou zijn en het hebben van een open bare school te Waarland zou voor de geheele omge ving beter zijn geweest. Wel mag veplaatsing met den autobusdienst mogelijk wezen, maar spr. vindt het niet zoo'n gewenschten toestand dat kinderen van 6K jaar van s morgens 8 uur tot 's avonds 5 uur, half zes van huis zijn. Spr. had dus liever de open bare school te Waarland gehouden, maar gezien het kleine aantal dat nu overblijft, zal spit zich nood gedwongen bij het voorstel van B. en W. neerleg gen. De heer Dekker zegt dat het aantal kinderen min der wordt, doordat de hoer P. de Jong aan den Laanweg gaat wonen. Spr. is overigens blij en den aan den maaltijd la dik wijls het eenige oog en- blik van den dag, dat het geheele gezin bij een is. Laat dan dit moment voor elk zoo aangenaam mogelijk zijn door aan ieders smaak tegemoet te ko men. Dat bereikt men volkomen met Gefabriceerd m*< Honig'» Maïzena. ouders dankbaar, dat de zaak deze oplossing krijgt. Spr. beschouwt dit als een bewijs van goede vor standhouding tusschen andere ouders en den Raad. Het bouwen van een nieuwe openbare school ging met groote onkosten gepaard) en de Raad wilde dat doen omdat hij de menschen evengoed hun openbare school wilde geven. Spr. acht deze oplossing beter dan dat 1 onderwijzer 6 klassen heeft. Nu is de heele zaak van de baan en spr. herhaalt dat we de ouders dankbaar moeten wezen voor deze oplossing. Dat de kinderen zoo lang van huis zijn, zal ook met andere kinderen gebeuren. Voorzitter zegt, dat de heer de Vries nogal pessi mistisch gestemd is over het niet spoediger bouwen, van de nieuwe school. Dat dit het motief voor Kui per geweest is, ontket spr., dat komt niet in zijn schrijven uit. Het motief van Kuiper was, dat hij meent, dat het onderwijs niet tot zift* recht zal ko men. Of het jammer is dat de school niet eerder ge bouwd is, is voor mij nog de vraag. Ik voor mij. ben blij dat het zoo lang geduurd heeft, want hot blijkt nu wol dat we de ouders niet zoo consequent kun nen nemen. Het had best kunnen wezen, dat wan neer de nieuwe school eenmaal had gestaan, ze hun kinderen ook naar elders hadden gestuurd. Uit de houding van Kuiper blijkt, dat hij van principe niet zoo vaststaat. Spr. herhaalt, dat we het niet behoe ven .te bejammeren, dat de zaak zoo lang geduurd hoeft. Verder is spr. het eens met den heer Dekker dat we dankbaar moeten' wezèn tegenover dje ouders. Herhaaldelijk is de goede verstandhouding gebleken, er zijn tijden geweest, dat door de ouders gezegd werd, geef ons maar een' koolboet. Met algemeen1© stemmen warden de voorstellen van B. en W. aangenomen, waarbij, de heer De Vries de verzuchting slaakt, er is geen andere oplossing. Voorzitter drukt er nog zijn spijt over uit, dat aan den heer Renaud Ontslag moet worden gegeven. Spr. zegt hem dank voor hetgeen' hij inhet belang van het onderwijs en van' de gemeente heeft gedaan. B. en W. krijgen machtiging het perceeltje grond, waarop de nieuwe school zou worden gebouwd, naar goeddunken een bestemming te geven. B. en W. stellen verder voor, niet in «te gaan1 op het voorstel van den heer Francis, doch den stroom prijs van' het electrisch bedrijf te bepalen op 32 cent, voor zooveel betreft het verbruik boven het gegarandeerd minimum, naar hert; desbetreffende voorstel van B. en W. Zooals onze lezers zich zullen, herinneren stelden B. en W. voor den gereduceerden prijs te doen i in gaan voor aangeslotenen met 2 en 3 lichtpunten na een gegarandeerd' minimum van 40 K.W.U. en voor aangeslotenen met 4 en meer Lichtpunten, na een gegarandeerd' minimum van 74 K.W.U. De heer Francis daarentegen had bezwaar tegen deze 2-klassige regeling en stelde een meer-klaasige regeling voor, met het gevolg dat beide voorstellen tot nader onderzoek werden aangehouden. Voorzitter zegt, dat B. en W. het voorstel-Francis bobben besproken, doch niettegenstaande de goede bedoeling van den voorsteller, de voorgestelde rege ling niet kunnen accepteeren. „Ik vind bet zoo afschuwelijk voor, je", zei Toni zacht. „Dat weet ik, Toni. En ik dank je er voor. Ik voel me als een man, die in bet donker gestoken werd. Het was niet eerlijk, want ik had' geen kans. Dat had ik nooit met mijn leelijke gezicht en mijn mis vormd lichaammaar ik had haar zoo lief, en dat wist ze." Even zweeg hij. „En dit is nu mijn, thuis, komst." Toni stond op en begon thee te zetten. „Toni, het zou prachtig zijn, als je nu een teekening van me maakteeen antwoord op die, welke Ik je het oerst heb laten zien. Maar je zoudt haar nu moeten noemen „Het gewonde beest." „Toe. zeg niets", smeekte Toni. „Maar, aat ben ik tochIk zou die heele wereld vandaag kunnen vervloeken, en ik zou lachen, a.s ik de menschen pijn zag lijden." „Heb je er nooit aan gedacht, of Hyacinth wel hee- lemaal te vertrouwen was, Jean?" Hij lachte cynisch. „Wélke man, die verliefd is op een mooie vrouw, denkt ooit aan zooiets? Ik geloofde in haaren dat was genoeg voor me. Ik zou het gevoel hebben j gehad, of ik haar beJeedigde, als ik haar had ge- vraagd, welke vrienden en kennissen ze had en waarheen zo gowee#4 was. Ik wist dat ze capricieus i was.... en heel in het begin was ik ook eigenlijk nog niet met haar verloofd, want i kkanj me nooit voorstellen, dat ze oodt werkelijk op een dag met me zou willen trouwenEens heeft ze me vrijwillig gezegd, dat ze van me hield en ik was zoo waanzin- nig gelukkig. Ik heb je al verteld, dat dk zoo graag met haar had wililen trouwen, omdat ze mo zulke mooie kinderen zou hebben gegeven. Het geslacht was dlan ook1 niet uitgestorven en je weet, hoeveol ik van schoonhoud houd, Toni". Toni zat hom aan te kijken en voelde zich wanho pig, dat zo niets voor hem doen kon. Plotseling stand hij op. „Ik zit in een kooi", barstte hij loa „In' een ijzeren kool, en ik kan de tralies niet verbreken. Ik ben ge doemd om zoo door te blijven lijden met mijn onge lukkig lichaam. Ik ben een idÜoot om hier bij jou te zijn gekomen en Je lastig te hebben gevallen met mijn verdriet. Wat zou het jou kunnen schelen, of een andere vrouw roe voor den gek heeft gehouden? Wat kan het jou schelen?" Zijn koude oogen ont moetten de hare. „Ik ga weg", zei hij kortaf. „Jean.... wacht even." i Ze liep de kamer door en1 legde haar hand op zijn arm, „Je bent even wreed tegen mij, la tegen jezelf, zei ze. „Je weet heel goedje moet het weten. hoe vreeslijk ik het voor je vind. We zijn al zoo lang goede vrienden geweest Sluit me mdet buiten, wan neer je me het meest noodig hebt. Want je hebt me noodig op het oogenblik.Ik, die.... toen.... al léén heb geleden, weet dat je me nu noodig hebt Jean, de "heele wereld' ligt nog vóór je en) Hyacinth is je nooit waard geweest.... Ik, die veel van Je ken, zag dat al heel lang geleden. Mtóschien klinkt alles, wat ik nu tegen je zeg, holMaar als je er later kalm over denkt, zul je misschien anders opvatten. Je kunt nu weggaan maar je zult morgen terugko men, Beloof het me." Mechanisch 'liep hij naar de deun „Beloof je het me, Jean?" i „Jaik beloof heft je", antwoordde 'hiji toen heel zacht HOOFDSTUK 29, Den volgenden dag kwam de Saulnes echter niet— noch den daarop volgenden, zoodat Tand besloot naar zijn huis te gaan. Zijn bediende kwam naar beneden en vertelde haar, dat monsieur ziek was en niemand wilde zien. „Is er een dokter bij?" vroeg Toni. „Nee, monsieur le comte wil er geen hebben. „Dan ga ik tóch naar boven," zei Toni beslist {De bediende keek haar aan, maar kon er zich moeilijk tegen verzetten. Ze liep de trappen op naar zijn kamer, klopte aan en stepte toen de kamer bin nen. Hij zat overeind! in zijn bed, omringd van boeken. Zooals hiji daar temidden van kussens zat, zag hij er bijna hulpeloos uit Dien dag ontwaakte Toni's andere gevoel voor hem: het moederlijke. De Saulnes glimlachte: er was iets van vreugde in zijn oogen. „Ik kan me heusch niet voorstellen, Toni, waarom je je toch zoo druk om me maakt" „Bescheiden man.... Ik heb nu eenmaal interesse voor je." „Ik ga de volgende week weer op reis." „Ja, dat dacht ik wel.Waar ga je heen?Tk' denk, dat ik je missen zal" „Ik ga waarschijnlijk naar Egypte. Maar zeg me eens..waarom denk je, dat je me zult missen?" „Ik geloof niet, dat ik je dat precies kan uitleg gen. Mischien omdat ik de laatste jaren aan je ge wend ben geraakt.... misschien.... omdat jij en Robert zooveel van elkaar hielden.... omdat ik ook heel veel dingen van je begrijp. Is hot genoeg?" voegde ze er lachend aan toe. BU heit voorstel -Francis wuntteu de vaste 1 n-ogal veranderd en moet 633 K.W.U. meer 'worden gogarandeerd dan bij het voorstel van B. en W., ter wijl voor enkele aangesloten en het voorstel-Francis een voordeol van 106 K.W.U. oplevert, dus een ge lijk nadeel voor het bedrijf. B. en W. hebben nog overwogen een middenweg te nemen, door nog een klasse mat een gegarandeerd minimum van 00 K.W. U. te vormen, doch ook dit gaf weer een verschil van 300 K.W.U. Wel is de regeling van B. en W. misschien aanleiding tot vermindering van het aan tal lichtpunten, maar omdat de reductie zoo sterk is verwachten B. en W. niet zoo'n sterke vermindering Bovendien, het stelsel van den heer Francis geeft zooveel meer gelegenheid tot vermindering van het aantal lichtpunten. De menschen in het Waarland zijn zelf tevreden over de regeling van B. en W. en wanneer volgend jaar een ongunstige exploitatie zou blijken, dan zou opnieuw een andere regeling onder de oogen kunnen worden gezien. B. en W. achten hun, voorstel'het best te accepteeren. Do heer Francis is na de bestudeering van beide voorstellen tot de overtuiging gekomen, dat het stel sel van B. en W. niet zoo is aan te bevelen als zijn roorstel. Zijn voorstel bevat 11 klassen, doch wel licht is de regeling met 2 klassen te vermindonin, door het gegarandeerd minimum voor 11 en 12 licht punten gelijk te stellen met dat voor 10 lichtpunten. Evenals in de vorige vergadering Wijst spr. ook nu weer op de ongelijke opklimming van het te garan deeren minimum, nl. van 40 K.W.U. op 74 K.W.U. Spr. wijst er op, dat we hebben te zorgen le. dat do zaak rendeert; 2e. voor een gelijkmatige verdeeling der 'lasten. Zijn voorstel, waarbij het gegarandeerd minimum opklimt naar mate ven.' het aantal licht punten, is vèel billijker. De begrooting van dit Jaar geeft aan dat B. en W. veronderstellen, dat het meer- verbruik zal bedragen 2600 K.W.U., .terwijl het meer- verbruik vorig jaar was 800 K.W.U. Niettegenslaan. de B. en) W. dus wat het meer-verbruik betreft, nogal optimistisch zijn, kunnen kosten en ontvangsten el kaar ongeveer dekken. Er is dus blijkbaar geen re kening gohoudon met het verminderen van aantal lichtpunten. De heer De Vries onderschrijft de meening van den hoer Francis. De heele opzet van B. en W. is ge baseerd op een meer-verbruik van 2613 K.W.U., een raming waaraan spr. zich niét zou durven wagen. En ondanks de geraamde groote toename wordt er ge rokend op een winst van f 17. Wel behoeft hert, geen winstgevend zaakje te wezen, maar toch dient de zaak rendabel te wezen. De heer Dekker kan zich niet indenken dat bij d*e regeling van B. en W. het aantal lichtpunten ver minderen zal, omdat de regeling het heele jaar al be staan heeft. Spr. acht het een groot voordeel, dat wanneer men boven zijn gegarandeerd minimum is, de stroom prijs zooveel goedkooper wordt. Spr. meent dat voor de verbruikers het voorstel-Francis niet lekker is en spr. zou het Juist lekker willen maken. De heer Groen gaat accoord met het gesprokene door den heer Dekker. Voorzitter wijst nog op het ongelijkmatig gebruik. 20 aangeslotenen met 2 lichtpunten, gemiddeld 51H K.W.U., 36 aangeslotenen met 3 lichtpunten, gemid deld' 52 K.W.U., enf op den verbeterden toestand bij 1923 vergeleken. De heer Francis verdedigt nogmaals zijn voorstel en tenslotto wordt het voorstel van B. en W. aange nomen met 5 tegen 2 stemmen©, die van do heeren De Vries en Francis. Opnieuw is ingekomen het verzoek van het Witte Kruis om subsidie voor Üe oinitsmettingsdiensten. De meerderheid van B. en W. stelt voor, over 1924 een subsidie te verleenen van IK cent per inwoner. De (minderheid van B. en W.t de -heer Do Groot» blijft het beter vinden dat het bedrijf sluitend ge maakt wordt door het verhoogen der tarieven. Spr. wil het beschouwen van een zakelijk standpunt en aan het geven van subsidies moet eens een eind ko men. Do heer Francis acht dit niet een handelszaak, maar een zaak gebaseerd op het algemeen nut en daarom is spr. voor het geven van subsidie. De heer De Vries wijst op het verblijdend ver schijnsel, dat het aantal ontsmettingen verminderd is en daardoor de exploitatierekening niet sluit. Om te zorgen, dat de diensten in stand worden gehouden wil spr. sieun verleenen. De heer Dekker wijst nog op de kans dait het de gemeente nog meer zou kosten, wanneer de tarie ven verhoogd werden en de gemeente moest ge bruik maken van de diensten. Tenslotte wordt met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Groot, besloten de bijdrage van IX cent per inwoner te verleenen. De door Ged. Staten gewcnschte adtotniatratieve wijzigingen in een suppletoire begrooting 1923 wor den goedgekeurd. Goedgevonden wordt het verleenen van een voor schot over 1923 van 80 pet. der onderwijskosten aan de bijzondere school te Kerkebuunt. Machtiging wordt aan B. en W. verleend tot heft doen van verschillende onderhoudswerken aan de gemeentegebouwen. Onderwijzerswoning en school te Dirkshorn be hoefden een flinke reparatie, waarvan de kosten ge. roarad werden op f 1021. Enkele extra dingen even wel zullen nu nog eens een jaar worden uitgesteld Hij veranderde plotseling het onderwerp. „Ik ontving gisteren nog een brief van Hyacinth. Je had gelijk. Tonitoen je zei, dat ze onbe trouwbaar wasalleen een. zwakke vrouw.... en zwakke vrouwen kunnen nooit ernstig zijn.... kon zoo'n brief hebben geschreven. En weet je, wat nu het gekste van alles is? Terwijl ik nu toch precies weet, hoe ze eigenlijk is, verlang ik toch nog naar haar, ik kan het niet helpen. Ik moet aldoor aan haar mooie gezichtje en haar prachtig figuur den ken. En toch zie ik heel goed alle mogelijke din gen, die aan haar mank&eren. Ik ben waarachtig nog een grooter gek, dan ik werkelijk dacht." „Neeantwoordde Toni zachtjes.... „Nee, je bent alleen maar menschelijk. Als je eenmaal van iemand houdt, komt het er niete op aan, of degeene, van wien je houdt, werkelijk heelemaal is, zooals je hem gedacht had': de liefde is er nu eenmaal.... en dat is het voornaamste." HU lachte cynisch. ,Wat kan een vrouw prachtig over liefde philosofeerenwanneer zijzelf niet dq geen is, die het verdriet is agngedaan." Een pijnlijke, gloeiende blos steeg naar Tani's wangen en ze was op het punt om iets te zeggeAritran de Saulnes haar plotseling in de rede viel. „O, Toni, vergeef me.... ik ben een bruut om dat te zeggen tegen jou. Vertel me eens, boe staat het verder met de teekeningen/?" „De volgende maand komen ze op de tentoonstel-, Ung". „Dan zal ik zorgen, dat ik dan terug ben van mijn. reis, dart, beloof ik je. En je riet er, zoo ontzettend goed uit tegenwoordig." „Ik word' ook zoo verschrikkelijk rijk, Jean;.... en bovendien heb ik alleen maar Georgetto en Simpu san, aan wie ik mijn geld kan) besteden)." „Waarom blijift je met Georgette omgaan, Toni? Ze is geen vriendin voor jou." „Ik hou nu eenmaal van haar, Jean". «Op de manier, zoog ld je van Simpson houdt?" „Niet op diezelfde manier. Simpson was klein.... en alléén en Geoigette was groot en.helaas, vetfts re van alleen." „Je bent een eigenaardig schepseltje". „Omdat ik van een hond en van een andere vrouw houd?" „Omdat er maar zoo'n paar menschen en dingen zijn, van wie je houdt." «Ik houd van mijn werk, Jean." „Werk". Hij lachte. „Work is iets, waarmee oen vrouw haar hart probeert te vullen, omdat een ander het leeg heeft gemaaktof omdat ar niemand an dera te gekomen om het te vullen."

Schager Courant | 1924 | | pagina 5