besloten, In behandeling komt een verzoek van 19 land- eigenaren In den Groetpolder, om niet meer te moeten bijdragen in dat deel der plaatselijke be lasting, dat bestemd ia voor onderhoud der ge meentewegen. B. en W. zeggen in hun advies, dat stads on heugelijke jaren het onderhond der wegen in han den van ao gemeente ia en niet nagegaan kan worden, of dit bij de Banne ia geweest on zoo ja, wanneor en om welke redenen het onderhoud bij de gemeente is gekomen. Door de landeigenaren in de Banne wordt in het onderhoud bijgedragen voor f2 per H.A. Het komt B. on W. ook niet gewenaoht voor, het onderhoud der wegen aan de Banne over te dragein en even min is te verwachten dat de Groetpolder zijn wegen Zal overdragen aan de gemeente met ae verplichting jaarlijks daarin bij te dragen evenals de Banne. Welke voorwaarden den consessiona- rissen destijds bü de droogmaking van den Groet polder ten opzichte van de wegen zijn opgelegd, ia niet bekend. Aangezien B. en W. geen kans zien de Banne te verplichten de wegen over te nemen en dit ook niet gewenacht zouden achten, en het onderhoud daar om in een gemeenschapszaak. waarin door ieder moot worden bijgedragen, stellen zij voor. op' het verzoek afwijzend te beschikken. Do hfeer Breebaart acht het niet mogelük op het verzook der landeigenaren in te gaan, aoon wel zon onderzocht kunnen worden, of door de Banne in voldoende mate wordt bijgedragen in do kosten van onderhoud der buitenwegen. Spr. doelt "moe, dat door don polder Waard en Groet over de laatste 4 jaren aan onderhoud der. wegen wordt betaald f5000 por 1850 H.A., ia f8.70 por H.A. Het is dus ook billijk, dat do Banne meer bijdraagt. Spr. denkt ook niet, dat Waard «n Groot bereid zou wezen do wegen over te dragen aan do gemeente De hoer Kamp wijst op do verhoogïing van den hoofdei ijken omsla g aodent 1918 enJ de daarmee gepaard gaande verhooging vani onkosten-van we- genonderhoud. Spr. meenit, dat die vermeerdering van kosten geen goede verhouding woeageeft met de veThoogrng van f 1 van de bijdrage door de Ban ne. Op verzoek toch van de gemeente is een S-tal jaren geleden de büdrag» van do Banna van f 1 op 12 gebracht. Do hoer Brugman zegt, dat M voor hetmi nog dé vraag is, of hot juist ia dat hot onderhoud vani de builen wogen op d» landeigenaren wordt afgewon- teld. liet la voor Spr. nog niet zoo heel duidelijk, dat dit de juiste weg is en spr. wijst er opv dat do we* gen ook gebruikt worden door handelaren: in brand stoffen, door bakkers en «lagers, enz. Zi. zijn do wogen voor gemeenschappelijk gebruik en moeten de lasterv gamzentcfcanpeiifk worden, gedragen. Spr. noemt onkelo voorbeelden, die ook een gemocn- schappolijk belang betroffen, o.ft. onderwijs. 'Do heer Dokkor echt hot gewonischt diat W flon wijziging komt in do wijze van1 betaling van de kok- ten van onderhoud der wegen en/ zou willen dat dit gebeurde naar verhouding van den grond dien men in eigendom heeft Spr. verwijst dan naar artikel 242c van do gemeentewet cn zou het onderhoud der wegen willen losmaken van de gomeéntebegrooUng en 3li der koeten willen zien bijgedragen door do ingezetenon van de Banne, naar verhouding van hun uitgang op do wegen en 1/4 door de bewoners van den Groetpolder laten bdtalen., als gerneon- schapeplicht. Voorzitter acht dft oon nieuw voorstel, dat gefor muleerd en schriftelijk Ingediend) kon worden. Do heer Kamp erkent dat de burgerij voor oon zeker dool profiteert van de wegen, -maar zou wtt- lon> dat de Banne zooveel mogelijk werd belast met de koeten van het onderhoudt Spr. wijst bijv. op Nieuwe Niedorp, waar f 9 wordt betaald. Voorzitter zegt, dat er meer. gemeenten- zijn waar die straatwegen door de gemeen/te -worden onderkou- hou/den, met subsidie van de Banne. Er la niet di rect maa r oen regeling om het grijpen; dat de Ban ne een billijke bijdrage verleent ia heel iets andera en vandaar dan ook dat die bijdrage van f 1 op f2 ia gebracht. Maar om het onderhoud bij de Banne onder -te brengen is niet gewenacht. Do heer Kamp vraagt, waarom voorzitter daar te gen is. Voorzitter: Omdat we géén rechten; hebben dit on derhoud over te dragon. Het betreft hier een oude regeling en we hebben niet de minste rechten de Banne te verplichten het onderhoud over te nemen. De 'heer Kamp vraagt waarom voorzitter liever niet het onderhoud bij de Bannó riet Voorzitter: Omdat de gemeente dan haar mede- zeggingschap verliest. Zou u denken dat wc dan zoo'n massa straatwerk zouden hebben? Naar ru we schatting is er dit jaar aan de wegen verwlerkt f18000, dat ié voor 1100 bunder f 17 per bomden De hoor Kamp wijst er op, dat het onderhoud der wegen B. en W. ontzaggelijk vod werk verschaft en de vergaderingen zouden niet zoo lang moer duren. Spr. wil in ieder geval probeeren dat de Banne meer l>e taalt. Voorzitter zegt niet, dat het zoo'n dankbaar werk is, maar -hij wü do zekerheid dat het naar behooren gebeurt. De heer Brugman blijft hét noemen een gemeen schapsbelang. Voorzitter wi! afwijzend op hèt verzoek van adres santen beschikken en dan B. en W. éen nader on derzoek laten instellen naar de kosten van de bui tenwegen, zooals door den heer Breebaart van den polder Waard en Groeit Is genoemd. De heer Breebaart verwacht, dat cLe Banne over- tuigd zal wetzen van de billijkheid! moer in de koeten' van onderhoud bij te dragen. De 'heer Kamp wil dan in leder geval in de vol gende vergadering een besluit noemen. De heer Dekker kan zich vereenigen met den ge dachte ngang van de hoeren Breebaart en Kamp om meer op de Banne te verhalen en; vraagt of heit noodzakelijk Ib dat de zaak tot een volgend maal wordt uitgesteld. Voorzitter zegt, dat oen nieuw onderzoek moet worden.ingesteld en dat de Banne niet verplicht kon worden. De beer Dekker meent, dat als de Banne niet be reid lp een hoogere bijdrage te verleenen dan een nieuwe regeling gemaakt zou kunnen worden. ►De heer Breebaart wil eerst een verzoek richten aan do Banne, maar overigens denkt apr. wel, dat de Banne verplicht kan worden. Do heer Kamp hoopt, dat de volgende vergadering niet opnieuw 8 maandom zal duren en de zaak dan niet, nog eens 3 amandon. wordt uitgesteld. Voorzitter: Dat zou ik nu maar afwachten. Met algemeens stemmen wordt afwijzend op net verzoek der landeigonaron in den Groetpolder be schikt en besloten wordt, dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen. Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening wordt gunstig béechikt op hél vw* zoek van het plaatselijk comité itegen de ondérwljs- versleehtering, om or bij do pegeering op aan' te drin gen het Koninklijk besluit van 19 Januari 1924, verschuiving van den toelatioasloeftiM der kinderen in te trekken. eehippors wel gegrond Bullen wenen, wijst er op, Door de boeren Van Wijk en Breebaart wordt het dat wanneer Nieuwe Niedorp nalatig blijft. voldoen aan dit verzoek bepleit en daartoe wordt achterliggende gemeenten er ook binder van hebben met algemeene stemmen besloten. Voorzitter denkt, dat N. Niedorp niet nalatig zal Van Mevr. K. E. de Ridder-de Zeeuw ie het ver blijven, omdat zij zelf veel belang heeft bij goede zoek Ingekomen om eervol ontslag als wijkverpleeg- bevaarbaarheid. s er cn wel tegen 15 Mei, om gezondheidsredenen. De heeren Van Wijk en Kamp wijzen op het \*&n den gemeentegeneesheer is een schrijven in- belang van goed vaarwater, maar aobten bet toch gekomen, waarin mededeeling wordt gedaan dat de niet gewen sent bijdrage te verleenen. wijkverpleegster om gezondheidsredenen haar rune- De beer Kamp zou nog wel aclhaesie willen betui- tie moet. neerleggen, gen aan bet verzoek om verbetering door de schip- D. on W. stellen voor, het ontslag! op de meest pers godkan. eervoile wijze te verleenen en haar dank te zeggen De heer Spaans noemt bet spoculeeren op ander- i V0OT hCgeen zij in haar betrekking heeft gedaan, mans zakt i -^a word* besloten. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt Door den heer A. Volger wordt wegens vertrek ontslag gevraagd ais correspondent der arbeidsbe middeling. Op gebruikelijke wijze wordt het ontslag verleend, maar aan de hand van hot ingekomen schrijven straks reeds bekond gemaakt., vragen B. en W. het gevoelen van den Raajd over al ot niet- vecvulling van de vacature. Doordat de zaak geen levensvatbaarheid schijnt te hebben, gaan er bij do commissie van toezicht stemmen op om het arbeidsbemiddelingbureau op te heffen. De heer Kamp, lid dier commissie, erkent dat hot punt in een onvoltallige vergadering der com missie Lsi besproken. Van de werkgevers is er geen toenadering, maar do werknemers, die in de com missie zitten, geven ook geen blijk van belangsel- lmg. Waar van de commissie nog geen antwoord is ont vangen op 'n schrijven dat B. en W. hebben, gezonden en waarin op die onvoltalligheid dor vergadering I werd gewezen, meent voorzitter dat do benoeming van een correspondent zou kunnen worden aange houden. Bij' do verdere bespreking wordt door dien secre taris er op gewezen, dat wanneer het bureau wordt opgeheven, men los staat van het werkloosheidsbe sluit 1917, waarbij bepaald wordt dat aan de aange sloten werkloozcn 100 pet «toeslag wordt gegeven. De heer Van Wijk is blijkbaar zeer verwonderd dat het dan mot dien toeslag ia afgeloopen en'ge wezen wordt nog op de ontbinding van de afdeeling van don- londarbolderabondi. Besloten wordt deze zaak tot een volgende verga dering aan te houden. B. cn W. stellen voor het torenuurwerk te doen repareeren. Volgens een deskundige ie reparatie noo dig en de kosten dier reparatie zijn begroot op f 200. Door den heer Kriek werd in de vergadering van B. en W. ook in overweging gegeven minuutwijzers aan te brengen, wat met het oog op de reparatie zeer goed mogelijk is en de kosten van 4 minuutwij zers zijia voor dien eersten wijzer f125 en van elke volgende £25. De heer Kriek dit laatste voorstel verdedagendo, wijst op het geraak voor vreemdelingen wanneer minuutwijzers zijn aangebracht. Wol zijn do kosten een bezwaar, maar het geeft een groot gerief. De heer Kaïmp wijst op de kosten besteed aan pandhuis, het besluit tot vernieuwing van de ftuwi- huisbrug on wil daarom de minuutwijzers maar achterwege laten. Ook do heeren Van Wijk, Breebaart en Brug- man willen wachten mot hot aanbrengen van mi nuutwijzers en de heer Kriek wil dan ook zijn voor stel maar niet handhaven. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden het torenuurwork te doen renareeren. Thans komt in huhandeli.ng voorziening van de vacature wijkverpleegster, salarisregeling en wijzi ging instructie wijkverpleegster. To voren had] voor zitter mededeeling gedoam dat aan den dokter go- 1 vrangid' was hier te komen om advies te geven on do heer Kamp merkte op wel voorlichting te willen hebben, mits geen invloed werd! uitgeoefend op do benoeming. Voorzitter meende dat ieder lid dat voor zichzelf1 moest weten en naar eigent goeddunken, zijn stem kon uitbrong/en. De gemeentegeneesheer Da Oudendal is dan nu aanwezig. I Voorzitter zegt. dat B. en W. voor do benoeming van wijkverploogeter voeling houdien met don dok-1 ter, omdat deze met de verpleegster moet werken en meer in de golegenheid is om informaties in te winnen en do dokter is dan ook op deze samen werking bijzonder gesteld.. Dr. Oudendal deelt dan mede. dat hij zich niet met het salaris zal bemoeien, maar zijn opinie is dat de tegenwoordige waarnemende verpleegster aan rede lijke verwachtingen voldoet en om do soesah. en last en oproeping en de daaraan verbonden dure pen- j ningon te voorkomen, adviseert snr. de waarnemen-1 de verpleegster te benoemen. De verpleegster kan I een goed onderdak krijgen en spr. denkt wel dat zij j een benoeming wil aannemen. Over haar werk ia spr. tevreden. B. en W. wijzen er ln hun ad-vies op dat de in structie aangeeft dat B. en W. een voordracht van 3 personen den Raad aanbieden, maar omdat de dok ter over het werk der vervangster tevreden is, zóu daarvan kunnen worden afgewekon. De waarnemen de verpleegster is niot in het bezit van diploma huisbezoek th.c. bestrijding; maar ze wil trachten dit diploma te behalen. De tegenwoordige salaris regeling is: aanvangsalarls f1400 met 3 eenjaarlijk- scho verhoogingen van f100 en f100 rijwielver goeding. Door hot Witte Kruis wordt vergoed huis bezoek t.b.c. bestrijding, de nieuwe regeling voor die belooning ia in bewerking, maar zal wél f150 wor den. Omdat het Rijk (het toezicht op de tb.c.-bestrijding wil houden is het noodig dat de instructie voor de wijkverpleegster wordt gewijzigd. Voorzitter zou nog in die instructie willen opne men dat wanneer de t.b.c-bestrijding bij het rijk van daan mocht gaan, dat dan de bezoeken aan Lb.c.- lijdors voor de gemeente moet gebeuren en zonder aparte vergoeding. Dat de tb-c.-bestrijding bij het Witte Kruis onder- Êebracht moet worden, \*indt haar oorzaak hierin: ie inspectrice van de t.b.c.-bestrijding, is hier met den) heer Michelft, lid! van Ged. Staten, geweest en daarbij is er door de inspectrice op gewezen, dat het rijk geen bijlage voor t.b.c.-bestrijding zou geven, omdat die Zaak in een gemeentelijke Instructie is ge regeld en die minister wiS dat het éen particuliere zaak blijft Door don heer Michels is or dan nog op gewezen, dat het salaris van de wijkverpleegster niet zóó moet uitsteken boeren dat dn andere gemeen ten. Door den heer Oudendal wordt de toevoeging aan de instructie als door Voorzitter gewild, onnoodtg geacht. Het hangt van dén dokter af naar welken patiënt de zuster gaat en de kwestie der tb.c.-bestrlj- dlng is een zuiver administratieve maatregel. Ook al krijgt de zuster de toelage niet, dan. zal geen dok ter zoggen dat de verpleegster ndet naar een t.b.c.-lij- der moet gaan on zal ook geen verpleegster wei geren erheen te gaan en wanneer zoo iemand het niet deed, dlan zou ik die, zegt spr., er maar gauw uittrappen. Voorzitter: Ali men daartoe het recht had. De dokter wil vertrouwen op hot mensoh zijn. Wan r.eer het rijk zich onttrok van de t.b/-.-bestrijding dan niog zou zij geen gemeentelijke kwestie worden. De hoer Spaans meent, dat wanneer do bestrij ding bij' het witte Kruis vandaan gaat, dan kan ai- tijd nog de salarteering geregeld wordien; De heer Breebaart wijst op hét gevaar, al zaS hét hier ndet gebeuren, dat het Witte Kruis zich ont trekt aan de t.b.c.-beet rijding. Spr. acht het ndet goed als elles zoo nAuWkeurig wordt omschreven. Voorzitter zegt, dat we Meer ritten om de gemeente belangen te behartigen, De hoer Van Wijk moept, dat hot aan 'deö dokter is waar deze do zuBter wil hoensturen on dait de zuster moeilijk kan uitmaken' wie lb.c.-patl8nt Is of niet.. Spr. komt terug op de mededeeling dat het lid van God. Staten, de heer Michels, gesproken zou hebben over de verkeerde verhouding tuascbeni het salaris van' dé vorigs zuster vergeleken bij dis sala rissen in andere gemeenten. Er gaan door <fe ge meente heel eigenaardige geruchten en spr. heeft er den secretaris naar gevraagd' en deze heeft het hom uitgelogd. Het is niot jovel dat er zulke geruchten gaan, tenzij ze op waarheid berusten. Spr. vraagt hoeveel extra aan dee vorige zuster is uitbetaald. Voorzitter: Van de gemeente het gewone salaris, de rest is van het Witte Kruis on lk heb, als li<x van het Witte Kruis de vergadering niet bijge woond. Misschien dat de heer Breeebaart of de se cretarie, die ook secretaris van het Witte Krui» is, inlichtingen kunnen geven. De heer Breebaart zegt, dat er a.s. Vrijdag verga dering van het WitteiCruis is on de heer Van Wijk, die lid van het Witte Kruis is, zal daar zijn inlich- tngem kunnen vragen. iDoor den voorzitter wordt nog meegedeeld, dat hét salaris van do voujge verpleegster was f 1400 ,en se dert 1 Januari 1.1. de drie jaariijksche verhoogingen van. f 100, is totaal f 1700. Door den heer Michels werd in overweging gegje- j ven de verhoogingen langzamer te doen ingaa n, bijv. £50 per jaar. De heer Kamp informeert naar het gemiddeld aan tal bezoeken dat wordt afgelegd. Medegedeeld wordt, van in Maart 1924 door beidé zusters 231, en .ln 1922 totaal 16G0. Do heer Kamp stelt voor, geen jaariijksche verhoo- gingen te geven en de rijwiel vergoeding op f 50 to bepalen. De heer Dekker wil» f 100 rijwielvergoeding hand haven en de heer Breebaart noemt f 1400 aanvang- salaris, 6 eenjaarlijksche verhoogingen van f50 en dan kan spr. zich vereenigen met de rij wiel vergoe ding lager te stellen. De heer Brgman vereenigt zich met het idee- Kamp en wijst op dé f 150 voor 1 b.cï-boStr ijding! van het Witte Kruis. Door den secretaris wordt herinnerd aan de eischcn die door de provincie worden gesteld, inzake het mjpimum en het maximum salaris en dat maxi mumsalaris zou dan in 4 jaren bereikt mogen war- den. Voorzitter beaaant dit en de heer Michels heeft gezegd, dat voor de provinciale subsidie desnoods 'n maximum van f 1800 geen1 bezwaar voor hem zou zljln. 'De heer Kriek' steDt 'dan1 tenslotte voor, het salaris als volgt te regelen: aanvangssalaris f 140Q, 0 een- Jaarlij'ksche verhoogingen van f50 en een rijwielver goeding van f50. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen- 2 stemmen. Tegen «temden de hoeren Brugman en Kamp. Thans komt ter sprake hoe in de vacature zal worden voorzien, hl. of die waarnemende verpleeg ster zal wordien benoemd of dat oen oproeping zal worden gedaan. De heer Brugman heeft goéde geruchten gehóórd van die waarnemende zuster en vil ln dit speciale geval de waarnemende benoemen. In andere geval len evenfwel heeft spr. liever een voordracht De dokter wijst er op, dat voor plaatsvervan gende zuster een oproep hooft plaats gehad en de tegenwoordige door de beste inlichtingen benoemd •is. Ook. de heer Kriek is er principieel ndet voor dat de benoeming zonder voordracht geschiedt, maar ook. zijtni inlichtingen waren uitstekend. Do hoer Breebaart verklaart ook in. dit geval voor de benoeming van de waarnemende zuster to zijn maar vraagt of or ndet een tijd! moot worden be paald binnen wolken termijn zij moet zorgen in het bezit -te zijn van het diploma huisbezoek, tdxc.-be- strijding. Nadat hierover oon en ander naar voren word ge bracht, on een tijd van 2 Jaar word genoemd eni óp- gemerkt word dat dé daaraan verbonden; kosten; ook die voor tijdelijke waarneming, voor rekening van de zuster komen., wérd Zuster van Duivcnvoórdo met algemeene stemmen tot wijkverpleegster be noemd. Dopr den dokter weid. nu er op gewezen; dat hij het salaris niet voldoende acht. Een aam-angsalaris van f 1400 acht hij te weinig en vooral waar het maximum pas over 6 jaar wordt bereikt Da bo- noemde hoeft reeds 12 dienstjarenu Voorzitter meent dat de benoeming reeds heeft plaats gehad' en zij heeft de vrijheid voor die be noeming to bedanken. De dokter merkt nog op dat hij de zuster niet ever het salaris heeft gesproken, doch dat hij zijn persoonlijke mecning weergeeft Dr. Oudéndal verlaat hierop de vergadering. Op verzoek wordit aan' den heer A. KooiJ eervol ontslag verleend als arbeidér bij het tonnenstelsel. Door den heer Van Wijk wordt, waar Koodj om gezondheidsredenen ontslag 'moet. nemen en slechts f 3 ouderdomspensioen zal genieten, voorgesteld hem van gemeentewege f 5 toeslag per week te geven. De heer Breebaart kan zich daArmee vereenigen en wijst op dergelijke besluiten bij den polder Waard en Groet Evenwel zou spr. die toeslag alleen wil len bepalen tot de tegenwoordige omstandigheden en bij overlijden van KooiJ een nadere regeling on der de oogen willen zien. De heer Kamp erkent dat. steun noodig is, maar spr. acht het verleenen van toeslag d'oor de gemeente een gevaarlijke weg die bewandeld wordt. Ook het Armbestuur laat de menschen niet op f5 of f3.-— leven. De heer Kriek ziet liever dat de toeslag door de gemeente wordt gegeven dan dat het Armbestuur moet steunen, 't Is mooier als de heer Kooij den toe- slag rechtstreeks van den gewezen werkgever ont vangt. Enkele inlichtingen worden nog gevraagd en het voorstel-Van Wijk wordt dan aangenomen, tegen stemde dé heer Kanjp. Het salaris voor een opvolger van den heer KooiJ blijft bepaald op f 18, met vrij wonen en tuin. Al leen tvorden, op voorstel van den heer Kriek, B. en W. gemachtigd den arbeider ander werk op te dra gen, wanneer blijkt dat er eenigen tijd overblijft. Op dó vraag van B. en W. of ter voorziening ln de vacature een oproeping moet worden gedaan, wordt dóór de vergadering bevestigend geantwoord. Bij d'o nu volgende rondvraag brengt de heer Brug man ter sprake de hoopen grond die-overgebleven zijn van. d;e uitbreiding gasbuizennet naar de Moer beek. Er zijn liefhebbers die dezen grond' willen weghalen en spr. vindt bfet voor het verkeer hoog noodig dat ze weggehaald worden. Voorzitter heeft ook aanvragen om dien grond ge had. maar dé vraag is of de gemeente voor eventueele demping, den grond zelf niet gebruiken kan. Spr. noemt bijv. het slootje tusschon Keizer en wed. Wit. Na langdurige besproking krijgen B. en W. mach tiging een overeenkomst met de belendende eigena ren van' dat slootje aan te gaan. De heer Brugman vraagt verder voorziening van waterafvoer voor het perceel K. Zeeman. Voorzitter doet toezegging. De heer Brugman adviseert vervolgens om zoo spoedig mogelijk dé hoopem steen aan den Win- kelderweg te vorkoopen. Het le een leelljke aanblik en spoedig zal er de spot mee gedreven worden. Voorzitter zegt meermalen op verkoop te hebben aangedrongen, maar de wethouders waren daar niet voor. Verschillende malen heeft spr. aanzoek om puin gekregen. Ook door andere leden wordt op verkoop aange drongen en B. on W. zullen daartoe dan ook over gaan. Do heer Dekker dringt er op aan dét de grond te Lutjewinke!, die niet in erfpacht ls afgestaan, spoe dig een bestemming krijgt. De heer Kamp vraagt of het boerenhuis van het Weeshuis nog niet verhuurd kan worden. Voorzitter zegt, dat het vierkantje en de dojsch verhuurd zouden kunnen worden, de rest kon de ge meente als borgplaats niet misseni Spr. heeft niet zoo'n haast met verhuren, omdat de ruimte wellicht nog voor het verschaffen van onderdak dienst zou kunnen doen «n de huur zal weinig bedragen. De hees Kamp wijst er dan verder op dat de boo- mep op hét schoolplein geen beschutting tegen de zon bieden. Voorzitter deelt mee, dat afgesproken is enkele boomen te verwisselen en overigens ontraadt spr. het groote boomen daar te plaatsen, omdat die licht en zon wegnemen. De heer Kamp herinnert aan een vroeger genomen besluit en n.u zijn er sierboomen geplant. Deze boo men zullen nooit boomen worden. Spr. wijst op het veelvuldig voorkomen dat de jongens do school moes ten verlaten door de hooge temperatuur, en toen is door den Raadi besloten boomen te plaateen. De heer Kriek erkent dat er enkele dagén zullen zijn dat men last van de zon heeft, maar dö me dische wetenschap zegt dait de zon voor de bacte riën doodend is en daarom is spr. niet voor hooge boomen. De heer Breebaart acht dan voldoende ventilatie noodig, terwijl dio heer Kamp advies van den dok ter wil vragen. Door den secretaris wordt opgemerkt dat reeds advies van den dokter is geweest en dat advies luid de, dat de zon geweerd moest worden. Verschiliei.de plannen zijn toen door B. en W. overwogen, mot het resultaat dat de Raad besloot boomen te planten. De heer Brugman stelt voor schaduwrijke boomen op het schoolplein te planten. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Van Wijk maakt, de opmerking dat het 3 maanden geleden is dat dé Raad1 vergaderd heeft en daardoor komen de oude restje® voor den dag. Door den. voorzitter is straks een heel hartelijk speechje afgestoken, maar spr. zou willen dat de vergaderingen regelmatiger werden gehouden. Voorzitter zegt, dat het reglement, van orde aan geeft. wanneer vergaderd moet worden en dat hangt meestal van het werk af. De afwerking van het raadhuis echter is nu wel aanleiding tot verdaging geweest. Ook de heer Breebaart acht het béter, dat wat meer wordt vergaderd en' dat men dan niet zoo'Q overladen vergadering heeft. Ook voor- het sneller werken door den secretaris zal dat gewenscht zijn; Voorzitter, zogt, dat onderscheidene dingen; van daag behandeld, van Jongen datum zijn. De heer Breebaart herinnert er aan, dat ook dé laatste vergaderingen heele dagon duurden. De heer Brugman onderschrijft hetgeen door de heeren Van Wijk en Breebaart is geeegd, men! wordt er meelig van, zoohi vergadering. De heer Van Wijk informeert don, of de slangen der brandspuit aansluiten op de waterleiding. Voorzitter zegt, dat hierover aan de Waterleiding is géschreven en de heer Spaans zegt, dat wanneer een proef is genomen ér een rapport zal worden uit gebracht. De heer Van Wijk meent, dat bij clen laatster* binnenbrand niet hoog genoeg kon wordien gespo ten, doch voorzitter ontkent dit. De heer Van Wijk vraagt verder naar de verze kering van het brandweerpersoneel. De secretaris zegt, dat dit personoel verzekering»* plichtig is en gewacht wordt dan ook op de opgave van de uitbetaalde werkloomen. Nog enkele inlichtingen worden door 3eiï heer Van Wijk gewaagd, waarop door voorzitter wordt, geantwoord. De heer Dekkér heeft nog een énkele opmerking over de deuren van het raadhuis, doch die blijken nog niet geheel afgewerkt. De heer Kamp wil in een volgende verga doring opgaaf van kosten van verbouw raadhuis, maar voorzitter herhaalt, dat de rekeningen nog niet bin nen zijn. dio van Vis heeft spr. nog niet, en ook de tariefrekenlng niet, Hierna sluiting- BinnenUndsch Nieuws. EEN GEVAAR VOOR VOGELS. Het zeer sterke licht in den vuurtoren van Hol- lum (Ameland) heeft, zoo sohrijft men aan dp Leeuw. CL, bü donkere maan on donkere, be dekte lucht al aan *menigon vogel hot leven ge kóst. Ook woor in, de afgetyopon week zijn or honderdon van verschillende Soort aan hun einde gokomen. Spreeuwen, lijstors, leeuwerikken, kie viten, stranaloopers, eenden en rotganzen vliegen zioh dood tegen het; lioht, of vallen van overver moeidheid levenloos naar beneden. Op oen don keren, mistigen avond zit de geheele brugleuning weike den kop van den toren omgeeft, vol vogels die steeds maar naar het lioht kijken. Eenmaal hebben 25 rotganzen zich achter elkaar te pletter fevlogen tegen den toren, waarbij do ruiten bra- en. Ook voor dezen toren is het hoogst noodzake lijk, dat vogelrekken aangebracht worden, evenals op den Brandaris van Tersohelling. Maar nu is er nog een verdelger by gekomen, nl. een roofvogel, welke, is nog niet bekend. In één naoht verslindt hy, buiten andere vogels, 8 a 10 kieviten. Deze roover heeft gemakkelijk werk, daatr hij zioh ook op de bruglouning van den toren neerzet en zyn prooi gemakkelijk pakken kan. ONVEILIGHEID TEN PLATTE LANDE. Men schrijft uit. Barneveld dat in den nacht van Maandag op Dinsdag aan dé Amersfoortscho straat aldaar op niet minder dan vijf plaatsen is ingebro ken, of een poging daartoe is aangewend. Van de daders geen spoor. EEN WONDERDOKTER. Voor het Kantongerecht te Den Haag had zich gis teren te verantwoorden ter zake van het onbevoegd uitoefenen van do geneeskunde een zg. wonderdok ter. De gedaagde tip top in het zwart gekleed, met hoo- gen hoed op, dè borst getooid met medailles, liet zich in een open rijtuig, bespannen met gepluimde paarden voor het Kantongerechtgebouw voorrijden. Tegen gedaagde die vroeger onder meer het vak van bokser, varensgezel en marktkoopman uitoefen de, eischte het O. M. viermaal f 50 boete subs. vier maal 10 dagen hechtendsstraf. De gedlaagde ontkende, zich aan strafbare hande lingen te hebben schuldig gemaakt en maakte na' afloop van de behandeling ziiner zaak een rond toer la Sequah door de stad. waarbij hij strooi biljetten uitdeelde, behelzende beschuldigingen aan het adres van medici en pers. SCHEEPSRAMP. Op het Tjeukemeer is' tengevolge van stormachtig weer gezonken het houten tjalkschip „Do Twee Vrienden", schipper J. do Jong, van Giethoorn, op reis met een lading steen van Appingedam1 naar Blesse. De opvarenden wisten zich in hun efloop te redden. Het schip, dat gelukkig niet in het vaar water zit. is niet verzekerd. RAPPORT COMMISSIE POSTCHèQUE- EN GI RODIENST. Het rapport dor commissie tot onderzoek van dé oorzaken van de ontwrichting en van de voortgezet te ontwrichting van den Postchèquo- en Girodienst, alsmede do schuldigen daarvan (commissie-Tak) is Jl. Vrijdag aan den minister van Waterstaat en den directeur-generaal van do Posterijen en Telegrafie overhandigd. DE MELKPRIJS. Te Zaandam is de prijs van de melk voor de ver^ bruikers met 2 cent afgeslagen en gebracht op 18 ccn' per liter. DUBBELE RIJWIELPADEN IN FRIESLAND. Het Dagelijkech bestuur van don Algemoenon Na» derlandschen Wiolrljdersbond, Toeristenbond, voof Nederland te 's Gravonhage, heeft aan Gedeputeerd# Staten van Friesland verzocht, om, zoowel in h« belang van Oe volligheld van het verkeer als in da» van de werkverruiming, den aanleg van dubbel! rijwielpaden te willen bevorderen. Gedeputeerde Staten hebben thans aan bericht: M dat de provincie zelf niet kan voorgaan in <fco aanleg van bedoolde rijwielpaden, daar zij_ alechjj enkele gedeelten weg, die bovendien voor het ver keer van minder belang zUn, ia ondeihoud en beeft, en

Schager Courant | 1924 | | pagina 2