U weet niet 1/2 Wat onze Sacksische Leverworst is3T K*gAek actief Reiziger, Een net Dagmeisje Pootaardappelen Gemengd Nieuws. Voor f45.-, f50.-, f60.- Plaatselijk Nieuws. Raad Anna Paulowna. Tb- OTSEN Kz. KOLHORN. 12 zak blauwe Pootaardappelen, BF.NZINE-RESERVOIR GESPRONGEN. Uit Velsen. 4 April. Hedenmiddag wa» te Velser- ocr<l de autobushouder O. op het erf van den heer SI. bezig met het soldeeron van een leeg benzine reservoir van een autobus, toen dit reservoir opeens mc> oen ontrettenden knal uit elkaar sprong. Verscheidene omstanders, ook O. en SI., die op hot ruim oen meter lango reservoir zaten, werden weg geslingerd, maar kwamen er goed af. De conducteur Sm. van de autobus en eon Jongen, Soh., werden door wegspringende stuk/ken van het reservoir ge- troffon en bekwamen beenbreuken en min of meer dlepo wonden aan de beenen. Zij werden ter plaatse flcor dr. Oosterwijk verbonden en daarna naar hun woning vervoerd. OUDKARSPEL. In do gehouden Bestuursvergadering van de voet- balvoreeniging D.T.S. werd het volgende besloten: le. Dit jaar geen serie-wedstrijden, doch neder- laagwedstrijden te organiseeren voor het le en 2e elftal, waarvoor beschikbaar zal worden gesteld: oen beker, éen lauwertak en medailles; 2e. Het ver zoek van de V.V.V. om tijldlens d!e kermisdagen bet terrein ie mogen gebruiken, voor het houden van volksspelen, en sport demonstraties, toe te staan. Al le leden van D.T.S., dus ook buiten de gemeente, hebben vrije toegang op het terrein1 en kunnen aan de wedstrijden deelnemen 3e. Eeni oproeping te richten aan d'e veteranen om komenden zomer wedstrijden te houden en zoo «r animo bestaat tot het oprichten van een veteranen- elftal. 4e. Dezen zomer flink de atlethiek te beoefenen, hoofdzakelijk hardloopen, hoog- en vèrspringen. Ge tracht zal worden een goede leiding te krijgen'. DE ANTWERPSCHE DIAMANTINDUSTRIE. Uit Antwerpen, 4 April. Om overproductie tegen le gaan hebben de patroons in de diamant nijverheid alhier, besloten nog slechts 22 uren per week te laten werken. Te beginnen met aanstaande week zullen de slijperijen slechts geopend zqn Woensdag en Donderdag den geheelen dag en Vnj- dag van aoht tot twee uur. Deze proer zal voor een maand genomen worden. Men hoopt dat Am sterdam dit voorbeeld zal volgen; zoo niet dan ziet men hier van de proef af. ENGELSCHE POLITIEK. De Engelsche arbeid ©r&regeerlng heelt een echec geleden. Door haar was voorgesteld dat werkLoozen, die geen huur kunm'oni betalen In aeni tijd dat geen' an dere huizen zijn te krijgen voor hen, niet uit hun woning mogen worden gezet, tenzij' bewezen werd dat uit weigering vani de uitzetting voor den eigenaar erger bezwaar zou voortvloeien dan uit uitzetting voor den huurdor. Volgens deze bepaling, zouden werkloozen dus gratis kunnen wonen, zander zich van den verhuurder iets aan te trekken. Het is haast vanzelf sprekend dat de conservatie ven en 'ook d'e liberalen van dit voorstel niets moes ten weten, te onbillijk als het is om den druk van zulk een maatschappelijk euvel alleen.<te leggen op de schouders der huiseigenaren. Dit voorstel is dan ook, zooals wij. het zouden noe men, doodgepraat en daardoor vanzelf vervallen. Dit had de regeering kunnen voorkomen door stemming te vragen. Dit ls met opzet door haar na gelaten, wetend dat het voorstel zou duikelen. De ar- beidersregeering is kalm in haar schulp gekropen en heeft zonder veel verzet haar voorstel laten ver moorden. Kr zal nu een nieuw voorstel in deze komen, waar in de last voor de huurschuld' van werkloozen op de Schatkist gelegd zal worden. Zij. moet dit wel doen, omdat de radikale vleugel van haar partij, de zooge naamde Clydesideleden, erop staat, dat er iets in die richting zal gebeuren. Aan de uitvoering van den maatregel zullen natuurlijk groote technische moei lijk heuen verbonden blijven, wamt de burgerlijke partijen zuilen vermoedelijk verlangen dat er stevi ge waurLorgen worden gegeven, opdat de extra steun oor do huur niet verleend wordt aan gezinnen, die haar. ondanks de werkloosheid van zijn hoofd, zei- ven zouden kunnen opbrengen. gemeente zijpe. Ingeschreven van 2 tot en met 4 April 1924. Geboren: Johanna Geertruida, dochter van Cor- nel is Korver en van Johanna Sneekes. gemeente WARMENHUIZEN. Ingeschreven over de maand Maart 1924. Geboren: Theodora. dochter van Gornelis Bakker *on Agatha Jansen. Koop Willem, zoon) van Klaas Scheper en van Anna Selhorst. Maria, dochter van Gerrit do Moei en van Moortje Berkhout. Blisabeth, dochter van Gerrit de Moei en van Maartje Berk hout. Catharina, dochter van Johannes Bernardus Masteling en van Geertruda Zijp. Martha Magdale- na, dochter van Hendrik Johannes Kok en van Jo hanna Maria Hovenier. Ilendrikus Cornelis, z. v. Gijsbertus Johannes Wilhelmus Eliza van Hestoren, en van Elisahoth Zwart. Jacobus Hendrikus, zoon van Cornelis Be ernst er boor en van Cornelia Jong. Ondrtrouwd: Pieter Dissel, oud 22 jaar en Aagje Buik, oud 23 jaar. Cornelis Brugman, oud 26 jaar en Trijntje Sevenhuijsen, oud 23 jaar. Getrouwd: Jan Rol, oud 23 jaar en Jannetje Kui per, oud 21 jaar. Pieter Dissel, oud 22 jaa/r en Aagje Buik, oud 23 jaar. Op de Gedempte Graclht eveneens weer een lange, lange rij, niet minder dan 67 inzendingen op allerlei gebied. Vorder nog enkele Inzendingen bloemen en planten. Er le dus van alles en nog wat dat wel weer vol komen waard sal zijn om de algemeene belangstelling to trekken. KARKTOVER2I0HT. De handel in de votfce koeien was Donderdag jl. een beetjo beter 'dan de -vorige week. De prysén varieerden van 50---62V, per pond. De handel in kalf- en goldekoeien was roer stug. Het weer was to koud. Evenzoo was do handel in pinken. De handel in nucht. kalveren was stug. evenzoo ging het in de overh'ouders. Wij zullen hopen op spoedig mooi en groeizaam weer. Stug heette het ook op de biggen- en schram* menmarkt In de v^tto varkens was het zeer slecht, prijzen van 3234 cfc. en er is nog betaald 36 cent. dat was feitelijk voor do markt te hoog. Zouters gol den 28 ets. per pond. Met de kippen en konijnen ging het ook met erg naar wensch, stuggen handel. De handel in ae eieren was iets minder, trekken- den handel. In boter zat niet veel gang. een pracht-rijwiel. De grootste keuze. 6. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. Niet op de tentoonstelling aanwezig. ALKMAAR, 4 April 1924. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan- fevoerd 787 hectoliters. Tarwe fll18.25, Rogge 100—12, Gerst chev. f 12.50—18.25, Haver fl.25 tot 12.75, Paardeboonen f1813.50, Bruine boonen f22—35. Duiven boonen f 15-17, Geel Mosterd zaad f 32, Karwyzaad f 122, BlauwmaanzAdd f 28, Erwten, groene, groote, f 1628, grauwe f4056, vale f 8335_j>er 100 kilo. ALKMAAR, 4 April 1924. Op do heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 96 stapels, wegende 99G18 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijkamerk f 89, zonder rijksmerk f85.50. oommissiekaas mot riiksm. f42. Boerenkaas: kleine met rijksmerk f39, zonder rij^csmerk f86, commissiekaas met rijksm. f89. langendÏjkeb groentenveiling. 4 April 1924. Wortelen f 1.90 a 2.90. Roode kool, le soort f 33.90. Gele kool, 2e soort f7. Witte kool, le soort f7.10 a 9.60. Uien f8.80 a 9.50, allos per 100 Kg. Aanvoer: 1400 Kg. wortelen, 2550 Kg. roodo Looi, 1750 Kg. gele kool, 6925 Kg. witte kool, 4825 Kg. uien. NOORDERMARKTBOND, Noord-Bcharwoude. 4 April 1924. Grove uien f 10.40 a 11.10, drielin gen f 8.90 a 9.10,. Peen f 4 a 4.50. Roode kool f 28.50 a 31. Gele kool f33 a 36.70. Deensche witte f8.60 a 10.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 3500 Kg. uien, ,11900 Kg. peen, 88400 Kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool, 101200 Kg. D. witte. ALKMAAR, 4 April. Het en werd besteed: Appelen f 18 35, per 100 Kg. Prei f 10.20 a 15.60 per 100 bos, Gele kool f 15,30 a 19.80, wortelen f3 a 3,80, uien f6,20 a 11,90, per 100 Kg. Spinazie f 1,12 a 1.32 per bakje. Kropsla f 18,60 ft 23,40. per' 100 sl Spruiten f32 a 61, witlof f24 a 44, por 100 Kg. WARMENHUIZEN, 4 April 1924. Roode kool le soort f27.50, 2e soort f25, witte kool le soort f8.30 a-8.90, id. uitschot f2.90, uien f 10.30 a 10.80, id. uitschot f 1.80 a 3.10, peen f4.20 a 4.60, kleine peen f2.30. Aanvoer 500 K.G. roode kool, 11530 K.G. witte kool, 1510 K.G. uien, 4050 K G. peen. HOORN, 8 April 1924. 5 stapels kl. Fabriekskaas f89, 4 stapels kl. boe renkaas f 38, gem. Aanvoer: 19 6tapels, wegende 24368 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN, 8 April 1924. Roode kool, le soort f 29.10 a 80.60, 2e soort f27.80, uitschot f 17.90. Witte kool, le soort f 10.10 a 10.20, 2e soort f8.90. Uien f 9.50, drielingen f5. uitsohot uien f2.90. Peen f 4.50 a 4.80, kleine peen f8 a 8.10. Aanvoer: 9325 Kg. rooae kool, 8850 Kg. witte kool, 900 Kg. uien, 2050 Kg. peen. gemeente schagen. Geboren: Martin Bart, zoon van Pieter de Boer en van Niesje Pronk. Ondertrouwd: Herman Schogt en Johanna Elisa Christina van den Bergh. BLEEKE BET. I°,h6t Theater Royal gaat op dit oogenblik de suc- cesfilm „Bleeke Bet", van Herman Bouber. Bouber is met zijn tooneelstukken, die steeds ons toonen het volksleven in zijn volle eenvoud, maar °°h m zÜn groote warmte van voelen en denken, steeds zeer gelukkig. Steeds weet hij de algemeene belangstelling voor zijn werk wakker te roepen en heeft zijn werk succes. Zoo ook met Bleeke Bet, omgezet in een film vol leven. In een typisch hoekje van Amsterdamsch Getto in scène gezet, brengt het ons direct in de vereischte stemming, en vorder blijven wij steeds met groote be langstelling de afwikkeling van dit stuks volksleven volgen. Jm ?ÜrL.J^i^a™JafreeIen' die MJKnwIer mooi zijn, echt en scherp getjpeera zijn de verschillende per sonen, zoadat een geheel wordt verkregen, dat boeit. 8 n overheerscht en menigmaal ander tooneeltje vol gijn of pAASG^NTOT^ramiïoeen harte"lken 'aCh' Zooalai elk jaar, belooft onze Paaschtentoonstelllng - eer JL? nm s!aScn- tenminste wat de inzendln- zen betreft. oor de rest hangen wij af van goed weer en verschillende omstandigheden die den han- dol kunnen beïnvloeden. De n™6k,8? vet vee' hebben niet minder dan on- geveer 200 stuks. m«Fe 6?«. is niet best bezet, maar daarentegen is er voldoende wol vee, nl. 130 stuks. Varkens zijn er genoeg, 30 inzendingen van 2 en meer stuks. De kippenafdeeling zal eveneens een uitstekend fi- nuÜI *3 inwn<üngen, terwijl de rubriek ko- o'liwn 48 inzendingen aanwijst. Aanvoer dus genoeg. (Vergadering op Vrijdag 4 April 1924, des middags half drie. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer S. Spigt, wethouder, secretaris de heer C. Keijzer. Voorzitter heet de leden welkom on zegt door onge- stelheid van den burgemeester diens functie waar l te nemen. Spr. hoopt dat de ziekte van den burge meester van' tijdelijken aard' zal wezeni en dat wij hem weer spoedig in ons midden zullen hebben. De notulen worden gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen merkt de heer Keuris op, dat hij het advies van Werkendam vorig maal niet geheel beeft gehoord, maar slechts enkele stukken, misschien wel doordat de burgemeester ncgal vlug leest. Had bij geweten, zooals nu, hoe het adres in zijn geheel luidde, dan zou hij niet aan gedrongen hebben, adhaesie aan het adres te be tuigen. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentebe- grooting dienst 1924 en het besluit tot onderhand- schen verbuur van tuingrond aan de heeren Jonker en Keppel. Bij de bespreking over het pontveer was de wen- schelijkheid naar voren gekomen om medezegging- schap te hebben inzake het vaststellen van de ta rieven. B. en W. hebben zich daarover tot het ge meentebestuur van Helder gewend, dochi dit gemeen tebestuur kan zich met deze gestelde voorwaarde niet vereenigen en meent dat voor een voorzichtig beleid deze voorwaarde niet goed is. Het acht deze voorwaarde onbillijk en wijst er op dat wanneer de exploitatie een nadeelige uitkomst zou opleveren, de gemeente Helder alleen voor dit nadeel zou 'op komen. wanneer de gestelde voorwaarde werd ge accepteerd. Om evenwel tegemoet te komen aan de vrees voor eenzijdige exploitatie, wil het gemeente bestuur van Helder wel vooraf overleg plegen met de overige gemeenten1 terzake het vaststellen der ta rieven. B. en W. meenen dat deze toezegging beantwoordt aan de bedoeling van den Raad en hebben B. en W. van Helder dan ook geantwoord, dat met deze toezegging genoegen wordt genomen. .Aan de Prov. Staten is een adres gericht, waarin een provinciale subsidie wordt gevraagd voor het pontveer van f20.000. Het verslag van de Gezondheidscommissie te Scha gen, het beredeneerd verslag van de Volkshuisves ting en het verslag van den toestand der gemeente zullen circuleeren. Van den Minister van Waterstaat is bericht ingeko men, dat de bewaking van den spoorwegovergang in den Boermansweg wordt opgeheven en dat eenJg houtgewas aldaar gerooid zal worden. Wat betreft de rijkssubsidie voor de werkvenchaf- fing, van den Minister was een schrijven dat 13X in de kosten zou worden bijgedragen, mits ook de provincie, en dc gemeente ieder 13X bijdroegen Het uit te betalen loon zou rfïogen bedragen 22X cent en voor accoordwerk-27 cent De burgemeester heeft daarna opnieuw een be zoek gebracht aan het Ministerie en gewezen op het onbillijke, dat het uurloon on het loon van accoord- werk met 10 was verlaagd' en hij, ho)d het genoegen dat dit inzicht in Den Haag werd gedeeld. Schrifte lijk is daarna de mededoeling ontvangen dat de Mi nister accoord ging met de uitbetaalde loonen van 25 en 30 cent. Aan het verzoek evenwel om de rijks subsidie te verhoogen kon niet wordon voldaan. Deze laatste opmerking berustte echter op oen vergissing, want door den burgemeester was alleen gewezen op de tegenstrijdigheid van gevoelen tusschen Rijk en Provincie. De Provincie toch wilde 20 subsidie verleenen, op waarde dat het Rijk 15 pet. bijdroeg, het Rijk daarentegen wil bijdragen 131/3 pet. Daarna ie weer aan Rijk en Provincie geschreven, van de Provincie is nog geen antwoord ontvangen, maOr de Minister schrijft nu dat hij ini elk geval de 13*4 blijft handhaven. Het zal dus wel hierop neerkomen dat de gemeente 62/0 zal moeten bijdra* gen, want verwacht wordt, dat ondanks de vermin derde bijdrage door het Rijk, de Provincie evengoed haar toegezegde 20 zal bijdragen. Bij de op 25 Maart gedane kasopname waren boe ken en kas met elkaar in overeenstemming en was in kas f 13818.96. Waar de termijn waarvoor de heer Dr. Olree als gemeentegeneesheer is benoemd, spoedig is verstre ken, wordt goedgevonden dien heer Olree thans voor onbepaalden tijd als zoodanig te benoemen. Door de gemeente Schagen wordt verzocht om adhaesiebetuiging op een adres omtrent behoud van het Kantongerecht aldaar. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen en de Raad gaat daarmee accoord, nadat de heer Keuris z.i. op een onjuistheid iij het adres heeft ge wezen, n.1. dat Den Helder Dinsdag» vanaf de Van Ewiicksluis wel door een autobusdienst ls verbon den. Door de gemeente Heemde. Oldenvaart en Noord- wolde wordt verzocht om adhaesiebetuiging op oen verzoek om wijziging van de Middelbaar- en Hooger- onderwijswet. Voorzitter zegt dat de bedoeling is dat de verschillende buitengemeenten een meer gelijke bijdrage voor die onderwijsinrichtingen moeten be talen. B. en W. achten het beter dat de kwestie door de Vereeniging van Ned. Gemeenten onder de oogin wordt gezien, en adviseeren afwijzend op het ver zoek te beschikken. Algemeen wordt dit goedgevon den en de heer Koorn vindt het zelf» heel best, want het ls zware kost. Van de afdeeling Nooridholland van Het Witte Kruis is opnieuw het verzoek ingekomen om subsidie voor de ontsmettingsinrichtingen on thans wordt een subsidie van IX cent per inwoner gevraagd. Zooals bekend, was vorig maail besloten Inlichtin gen to vragen over de kosten van den ontsmettings dienst te Alkmaar. B. en W. willen het verzoek thans toestaan. Goed gevonden. Op verzoek verkriitrt de heer W. Blokhuis kwijt-" schelding van zijn aanslag schoolgeld) on wel over alle aanslagen van 1923 ad f3.-—. Aan de orde komt de bekende circulaire van Ged. Staten over het gebruik van slootwater en hot uit- loozen van privaten op slooten. Wat het eerste gedeelte van de circulaire betreft, B. en W. willen de algemeene politieverordening in dien zin wijzigen, dat het gebruik van slootwater bij het winnen, bereidon en bewaren van voedingsmid delen en bij het reinigen van vaatwerk enz. verboden ls. De Gezondheidscommissie adviseerde gunstig, doch wilde zich niet alleen bepalen tot de voedingsmid delen, maar ook tot de genotmiddelen. De heer Keuris had het beter gevonden dit punt te behandelen na punl 10 van de agenda, bespreking aansluiting drinkwaterleiding, omJdat het niet al tijd mogelijk is geen slootwater te gebruiken. De heer Looti meent ook dat wanneer een derge lijke bepaling in de verordening wordt opgenomen, ook gezorgd moet worden dat er goed drinkwater ls. Sprelcer betreurt het dat er geen goed water is en waardoor tal van raenschen zich tenslotte met sloot water moeten behelpen. De heer Kossen acht het geen bezwaar om eerst deze wijziging der politieveH)rdening te behandelen want daardoor dwingt de Raad zichzelf tot aanslui ting bij de waterleiding te besluiten. De heer Komen zegt dat de waterleiding toch wel niet in de heele gemeente zal komen, waarop de lieer Stammes zegt dat de Baad hef daar toch op aan moet houden. Deze spr. wijst erop dat het veelal niet mogelijk is aan de voorgestelde wijziging te vol doen, in geval het noodia is b.v. bij boamettelijke ziekten, dan is het goed als de bepaling in de politie verordening staat. De voorgestelde wijziging wordt goedgevonden. Wat het tweede gedeelte van het adres betreft, uit loozing van privaten op slooten. B. en W. wijzen op artikel 54 van de bouw- en woningverordening, waar in vrijwel dit verbod staat, n.1. dat uitloozing op een sloot niet mag, wanneer een waterstoop op minder dan 25 meter van dut privaat aanwezig ls. B. .en W. willen hier aan den wenk van Ged. Staten vol doen, door de bepaling van den afstand geheel te schrappen. De heer Keuris wijst nog op de wenschelijkheid dat dit verbod zich ook uitstrekt tot aansluitende slooten. Opgemerkt wordt dat B. en W. in uitzonderings gevallen de plaatsing van privaten kunnen tegen- gaap. Ook deze wijziging wordt goedgevonden. Van den heer S. Smit is ingekomen een verzoek tot het verkrijgen van f3000 voorschot, ingevolge de Landarheiderswet. Het bedrijfje, waarvoor dit- voor schot gevraagd wordt, is groot 32.25 Aren, en het terrein ligt aan den Noorder-Molenvaartsweg bij Crum. Goedgevonden. Goedkeuring wordt gehecht aan een suppletoire begrooting. dienst 1923, tot een bedrag van f 62305.01 X. Ge t ra oh t zal worden, de aan te koopen motorbrand spuit te voldoen uit den dienst 1923. De hoofdelijke omslag heeft f5981.34 meer opgebracht dan geraamd Af- on overschrijvingen tot een bedrag van f2426.11, worden goedgekeurd en eveneens betalingen uit den post „onvoorzien", tot. eon bedrag van f2341.12X. Een suppletoire begrooting dienst 1924 wordt ver volgens vastgesteld. Over 1922 worden verschillende aanslagen hoofds- lijken omslag en hondenbelasting oninbaar ver klaard. Thans komt aan de oiide bespreking aansluiting drinkwater. Door den secretaris wordt meegedeeld, dat van den directeur van het Prov. Waterleidingsbedrijf een schrijven was ingekomen, waarin er op word ge wezen, dat voor dezê gemeente 15 ton water was af gegeven en waaruit giecoifcludeerd werd dat de voor ziening van drinkwater te wensch en overliet. Hij zou graag nog eens vernemen boe de Raad dacht over aansluiting aan het waterleidingbedrijf. Geant woord werd dat uit het feit dat 15 ton water was be steld, niet geconcludeerd moest wordon dat er zoo'n behoefte aan drinkwater was, want dat het hier een speciaal geval betrof. Toch wilde de directeur van het P.W.B. aanslui ting aan het waterleidingnet nog eens in den Raad in bespreking brengen en aan dat verzoek meenden B. en W. te moeten voldoen. De bedoeling van B. en W. is om te zien welke gedeelten van Anna Paulowna dan van waterlei ding zouden worden voorzien, omdat men beter even- tueele besprekingen kan houden vóór dat men voor het feit wordt gesteld: aansluiten of anders geen water. Ziedaar de redenen waarom deze bespreking zal plaats hebben, De Directeur van het P.W.B. is zelf veriiinderd de noodige inlichtingen te verstrek ken, doch in zijn plaats komt ter vergadering de in genieur van het bedrijf, de heer W. Menschert. De heer Menschert, het woord verkrijgende, geeft dan een uiteenzetting hoe het provinciaal bedrijf de waterlevering op zich heeft genomen, waarbij de op zet is, goen winst te maken, doch ook geen verlies. Om de noodige waarborg te hebben evenwel wordt van de gemeentebesturen alleen eteun gevraagd in dien vorm, dat in de bouwverordening de bekends bepaling wordt opgenomen, dat ieder perceel, gele gen binnen een afstand van 40 meter van do as van der. weg, waarin een aan het waterleidingbedrijf toe- behoorendo buis aanwezig is, moet aansluiten aan de waterleiding, Spr. wijet er op, .dat deze bepaling in de bouwverordening uitsluitend is een gemeente lijke zaak, waar het waterleidingbedrijf geheel huiten staat Spr. behandelt dan' de aansluiting der perceelen. Do dienstleiding wordt door het bedrijf gelegd tot op óón meter van de porceelem. Het water voor huis houdelijk gebruik wordt tegon abonnementsprijs ge- lovord, waarbij' uitgegaan wordt naar do oppervlakte van de woningen. Watoimeters zouden voor het be drijf te veel kosten, oanechaffingakosten, personeel voor opnemen, reparatie, enz. en daardoor verhoo ging van. den waterprijs. Bovendien zou het water te weinig worden gebruikt Voor een oppervlakte van het bewoonde gedeelte van 50 M2. krijgt men 48 M3. watea- 25 cent of 113, voor meerdere oppervlakte tot een maximum van 250 M2. daarboven 8 M3. per 10 M2. en vervolge na 4 m3. per 10 M2. Als regel wordt hot verbruik niet ge controleerd, doch wanneer eon bovenmatig verbruik verondersteld' wordt, dan volgt controle. De verplichting tot aansluiting strekt zich hoofd zakelijk tot het bewoonde perceel uit, niet tot «tallen, exL Voor bedrijven en instellingen wordt water ver strekt tegen de volgende abonnementsvoorwaarden: f 16 voor 40 M3., f30,40 voor 80 M3., f 70 voor 200 M3., f 150 voor 500 M3., f250 voor 1000 MS. en f460 voor 2000 M3. Hot meerder verbruik moot per M3. bij.be- aald worden en wordt bepaald naar gelang van den abonnementsprijs. Voor kleine bedrijven worden ook nog bijslagen verleend, iemand bijv. mat 2 koeien op stal kan daar voor wator verkrijgen tegen een bijslag van f3 per koe. Bijslagen boven f 10 wordon niet, borokend, in die gevallen ie een meter noodlg (b.v. bij bezit van 5 koelen). De*)pzet is de leidingen zooveel mogelijk te leg gen in hoofdcomplexen van woningen, maar voor verafgelegen peroeelen is dan' water verkrijgbaar op bepaalde punten in de gemeente en dat water woidt i dan tegen eenige vergoeding verstrekt. Verschillende inlichtingen worden door de leden gevraagd en wanneer dan tenslotte geïnformeerd wordt welke wegen volgens hot plan van het P.W.B. zullen wordon aangesloten, blijkt het voorloopige plan daarvan den Raad niet mee te vallen. De Oost polder zou vooralsnog goon aansluiting krijgen en ook is niet zeker of do leiding naar Van) Ewijckhluia zal worden gelogd. Evenwel, de heer Menschert wees hier op voorbeeL <len van gemeenten, als b.v. Callantsoog, waar ten slotte, na overleg de leidingen een heel andere rich ting krijgun als de oorspronkelijke plannen aar)co- ven. In Zijpe en Callantsoog b.v. heqft de aansluiting voor drinkwater voor het vee daarop grooten/ ia> vloed gehad. Blijkens mededeellng van spr. zou dit Jaar niet op aansluiting gerekend behoeven te worden. Nadat de heer Menschert do vergadering had ver laten werd nu do vraag gesteld hoe aansluiting van d# verschillende wegen, niot in het voorloopige plan op genomen, te krijgen. Werd eenerzijds bepleit daartoe de bewoners dier wegfn te bezoeken, genoemd werden o.m. Konings weg en Stoom weg, opdat men te hooren kwam of zij genegen waren aan te sluiten, anderzijds werd be toogd. dat het niet goed is, een besluit afhahkelijk te stellen van de uitspraak der bewoners. Het resultaat van de lange besprekingen was ten- i slotte dat de Raad zich in principe uitspmk «voor aansluiting aan de waterleiding en dat B. en W: na der zullen onderzoeken of aansluiting van diverse wegen, niet in het voorloopig plan opgenomen, mo gelijk is. Bij de rondvraag wijst de heen* Looty op uitloozing van privaten op een gedeelte sloot, dat thans afge sloten is door afsluiting Balgkanaal. B. en W. zullen er hun aandacht aan schenken. Vereer vestigt de heer Looij ook nog eens de aan dacht od het asphalt van de keetwoning, een toe stand blijkbaar zoo erg, dat men zich zou schamen dar die woning aan de gemeente behoort. Hierna sluiting. TE KOOP: Wenscht gij een costuum te koo pen, zie dan eerst eens bij Solide costuums f16.— Blauw cheviot-coetuums f22.— Blauw kamgaren costuums f30. Extra prima blauw kamgaren costuums f 40.— Blauw laken costuums f 45.— Kinder- en jongenspakken ruime sorteer ing. lage prijzen. Alle heerencostuums boven f20.— zijn met paardenhaar-bewerking. Veewagen en Sportkar TE KOOP, btj K. TAUBER, «made- rij, Anna Paulowna. bij C. POOL Nz., Barsingerhom. TE KOOP: TE KOOP: een beste versche Koe, bij H. HOORNSMAN. Schoolweg, Koegras. Roode Star en Schotsche Muizenplanters, bij GEBR. DE LAAT, Breezaxuï, N.-H. Kaashandel, zoekt voor de pro vincie Noord-Holland een om het artikel kaas mede te ne men. uitsluitend tegen provisie. Alleen vakkundigen die goed Ingevoerd zijn bij H.H. afnemers f;elieven te reflecteeren onder let- er M O Boekhandel FRANKEN BERG, Alkmaar. gevraagd. 17 h 18 jaar. Adres on der letter M. Hulppostkantoor Wieringerwaard. te koop aangebodenSchotsche Muizen en Blauwe Eigenhe mers, door C. KOOMEN Jz. te Winkel.

Schager Courant | 1924 | | pagina 15