Spoorwegongeluk in Zwitserland. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nteüiws Predikbeurten, SCHOORL. In de Paaschdagen speelde S.V.V. I een eempëti- tiowedsrrijd op eigen terrein tegen Rood Wit van Alkmaar en won roet 5—1. S.V.V Adep. ihadden geen wedstrijd ANNA PAULOWNA. Op den len Paaschdag epeelie E. I een vriend, schappeiijken wedstrijd tegen een sterke Halderu combinatie, bestaande uit spelers van Helder 1, 2, 3 en 4, E. komt met 4 invallers uit, waardoor zij' zeer gehandicapt is. Het was een spel van kat en muis; vooral vóór rust had E. totaal niets in to brengen te gen het sluitende combinatiespel. Ook individueel stonden do Helderschen ver boven E. De rust ging dan ook in met 30 voor Helder. Na de rust is bij E. één der spelers vervangen. Of schoon de aanvallen van Helder nog telkens zeer ge vaarlijk waren, was het verschil' toch niet zoo groot meer als voor rust. De linksbinnen van E. loüt nu verschillende goedgerichte schoten. De afstand is echter te groot om hiermede succes te behalen. Bij een der E.-aanvallen begaat de H.-doelman een Pater en een paar E.-spelers loopen den bal in het net. Helder weet" nu den stand: op 5—1 te brengen. Door een goedgenomen corner weet d'e E.-midvoor den achterstand to verkleinen zoodat, als de scheids rechter het einde aankondigt, E. met 5—2 heeft ver loren; de uitslag geeft de juiste verhouding veer. Wij hopen, dat bij1 onvolledigheid van E., de secreta ris wat voorzichtiger is met het aanvragen van zulke elftallen. Ook het publiek zal wel gezien hebben toe er met E. gespeeld werd, ofschoon dit na rust beter werd, doordat de E.-achterhoede zdchu beter aan het short-passingspel wist aan te passen. De gewezen D.O.S.K.O.-speler Kreijger kan voor E, een goede kracht worden; spelers met zoö'n geweldig uithou dingsvermogen kan E. wel gebruiken! BALDADIGHEID. In een school aan de Nieuwe Uilenburgerstraat te Amsterdam hebben gedurende de Paadchdagen een aantal Straatbengels izdch aan ergerlijke baldadigheid schuldig gemaakt.. Na door het maken van en ope ning in do schutting toegang te hebben verkregen tot do binnenplaats, werd Vandaar een bombarde ment geleverd op de ruiten van het schoolgebouw, waarvan1 er ongeveer 40 worden verbrijzeld. In het gymnastieklokaal, waar de bengels voorts binnen drongen, hebben zij' met verschillende voorwerpen, die zich daar bevinden, ergerlijk huisgehouden en er veel beschadigd. Do politie heeft deze Zaak In onderzool*, KAMERS VAN KOOPHANDEL. Te Den Haag is Dinsdag opgericht de vereeniging van Kamers van Koophandel in Nederland. De op richtingsvergadering had plaats ondér presidium van den Regeeringscommissaris, den heer Heringa, Op deze vergadering werden de Statuten vastgesteld Tot voorzitter is gekozen de heer Verkade te Zaan- d!am, terwijl het secretariaat voorloopig is opgedra gen aan den heer Mr. Dr. H. J. D. van Lier ie Rot terdam. Het volledige bestuur zal in de eerstvolgen de vergadering worden gekozen. HULP AAN DUITSCHLAND. Het Nedorlandsche Roodo Kruis heeft van het cen trale comité van het Roode Kruis in Nederlandsch- Indiö wederom een bedrag van f 10.000 ontvangen ten behoeve van de Noodlijdenden in Duitschiand. In totaal is voor dat doel uit Indië thans f 60.000 ont vangen. KWAADWILLIGHEID. Gisteravond kwart over elf is een locomotief van de Westlandsche stoomtram, die met twee aanhang wagens reed, op den Loosduinachenweg te 's-Gra- venhage, ter hoogte van. de Valkenboschkade, uit do rails geioopen. Dit ongeval is vermoedelijk aan kwaadwilligheid te wijten, want over vier meter was tusschen de rails en het wissel grint geworpen. De aanhangwagens bleven in de rails, zoodat geen per soonlijke ongelukken voorkwamen. AUTO-BOTSING. Gisteron had op den hoek van de Camplaan en de Valkenburgerstraat te Heemstede een botsing plaats tusschen een auto» en een motorrijwiel, waarop twee personen zaten. Een, hunner brak een been, terwijl de tweede een lichte verwonding opliep. De motor werd geheel vernield. MOTOR-ONGELUK. Te Delft is gistermiddag op den Rotterdamachen weg de twaalfjarige knaap A. Zonneveld bij het oversteken van den weg aangereden door een motor rijder. Mot een dubbele schedelbreuk werd de jon- gon in zeer emstjgen toestand naar het gasthuis ver voerd. De bestuurder, die doorreed, is bekend. EEN LADDER GEBROKEN. Gistermiddag omstreeks half drie uur zijn te Alk maar door het breken van een ladder twee werklie den, die bezig waren een daklijst af te nemen,, naar benoden geslagen. Een hunner Klaas Spaans, van Koedijk, een jonge man, brak o.m. drié ribben, waar van er een door het onhandig vervoer door zijn long is gedrongen. Hij is in het St. Elisabethges-ticht op genomen. Zijn toestand is hoogst ernstig. De andere werkman, een bejaard man, J. v. d. Bisse, had zoo danige verwondingen bekomen, dat hij: spoedig np, het ongeval overleed.' HET AUTOBUS-VRAAGSTUK. De Kamor van Koophandel en Fabrieken voor oostelijk Noordbrabant te Eindhoven, heeft zich tot de Gemeentebesturen in haar gebied gewend waarin gij do aandacht vraagt, voor het autobus-vraagstuk. In afwachting van eene wettelijke regeling is het, naar het oordeel der (Kamer," noodig en zeer ge- wenscht, dat tor bescherming der publiek© veillgr beid. niet' langer worde gewacht met een regeling, zij het dan van tijdelij'ken aard, tot tijd en wijle de wet hierin voorziet. Naar hot inzicht der Kamer dient het autobusver- keer te worden gereglementeerd, omdat, waar het duidelijk gebleken is dat dit verkeer *n behoefte voorziet, dit verkeer zoodanig moet worden geregeld, dat het algemeen belang daardoor op de best mo gelijke wijze wordt gediend'. In verband daarmede zouden aan het verkeer eenige voorwaarden dienen te worden gesteld, waaronder: prima materiaal dat periodiek vanwege de gemeente zal moeten worden gekeurd, ook ten aanzien van de welstandseischen. garantie van aansprakelijkheid tegenover derden, en goed geschoold en gekeurd personeel. Hoezeer de Kamor de voorkeur geeft aan een pro vinciale regeling, acht zij het gewenscht dat, voor loopig althans, cene uniforme regeling worde ge troffen door de gemeentebesturen in haar gebied en geeft zij in welwillende overweging om zich onder ling in deze materie te verstaan. 'T ZAND. De heeren Doedens en Schilder alhier zijn laagste de, hoe haar geheele lichaam trilde. Met een plot seling gebaar maakte ze zioh uit zijn armen los. In haar hand nam ze „La Voix," en ze opende het blad. totdat ze de teekening van Robert vond. „Kijk", zei ze bijna hard, terwijl ze hem de teeke ning toonde. Hii boog zich over het blad en staar de naar hot portret van Robert. Toen keek hij haar aan. „Eerst was ik van plan, je niets te zeggen," zei ze... „maar ik doe het nu tóoh." Met een ruk trok ze eensklaps het blad uit zijn handen. „Kijk me niet zoo aan. Huug... Doe hot niet... Ik was niet slecht... dat bezweer ik je... Ik was nog maar een kind.... achttien jaar.'' „Er staat onder, dat die teekening tien jaar geleden gemaakt was en dat ie met Lord Wycke ier in Osiolo woonde". Met ©en ruwen groep had hij haar pols vastgenomen en zijn gezicht was vertrokken en woest. ,,Is het waar?" vroeg hij schor. „Antwoord me... Hoor je me? Is^ het waar?' Ze trok zich van hem los. „Je begrijpt het niet, Hugo. Luister naar me." Slot volgt Inschrijvers voor den bouw van een smederij en een winkelbuis met 2 bovenwoningen, voor rekening van den heer J. Besteman, Nieuwesloot te Alkmaar, voor f25817.—. SCHOORL. Maandag 21 April gaf het fanfarecorps „De Vriend schap" alhier im de zaal van den heer Timmerman voor een goed bezette zaal een welgeslaagde uitvoe ring onder leiding van den heer Jh. Beeldman. De medewerking van den humorist, den heer v. d. Vrugt, uit Haarlem, heeft op zich laten wachten en is stilletjes weggebleven. Dl' de plaats van deze werd door een vriend uit het midden een drietal moo'e liederen gezongen. Imi de pauze werd e!en vaandel uit gereikt aan de vereeniging, gegeven door de burgerij van Schoorl. Verder ia deze uitvoering door de ver eeniging schitterend uitgevoerd', Jammer was het dat er achter in de zaal enkelen waren die wat luid ruchtig waren,; daar dit zeer hinderlijk was voor den directeur en de muziekliefhebbers, is het te hopen, dat hierin voorzien kan worden, Met een gezellig bal na werd deze uitvoering geëindigd, T ZAND. De brievenbesteller G. v. <L Klooster alhier, wordt als zoodanig overgeplaatst naar Amsterdam, HARENKARSPEL. Herbenoemd tot Bestuurslid van den polder Scha- gerwaard de heer P. Govers aldaar. HARENKARSPEL. De afsluiting van den spoorwegoverweg in den Smeugelpolder bij het station Noordscharwoude, zal op Maandag 28 April a.s. in. den loop van den dag worden opgeheven-. Hiermee zal dan de laatste be schermde overweg in deze gemeente verdwijnen, ST, MAARTEN. Tot voorzitter van den polder Westerend is be noemd de heer J. Brommer aldaar. SCHAGERBRUG. In de gehouden vergadering van de afd'eeïing Zij— pe van het Witte Kruis werden tot bestuursleden ge kozen de heeren H. Jippes, Oudesluis en J. Koster te Callantsoog. Aan de nagedachtenis van den overleden voorzit ter. den heer H. Bakker, werden hartelijke woorden van waardeering gewijd. In- de plaats van den heer Bakker werd lot voor zitter benoemd] de heer J. de Moor, Ee ontvangst over 1923 beliep f 1771.00, uitgaaf f 924,31, batig saldo f 846.71. BROEK OP LANGENDJIK. Aan mej. Mulder is eervol ontslag verleend als molenares bij den polder Geerstmer Ambacht, nadat zij- zelf 3 jaar en haar echtgenoot 32 jaar als zooda-. nig is werkzaam geweest. ANNA PAULOWNA. Zondag had hier, naar we vernemen-, ma afloop van den voetbalwedstrijd E. Ilr-J.V.C. II een ergerlijk staaltje van baldadigheid plaats. Eendge der J.V.C.- spelers passeerden een jongen en een meisje. De jongens, onder invloed van sterken drank, reden het meisje aan, met het gevolg, dat zij een ernstigen val -maakte. De jongen, die over de behandeling van zijn meisje niet erg gesticht was, werd' door de heeren op een pak slaag onthaald. Het is te hopen, dat van dit geval proces-verbaal wordt opgemaakt. Het mt et niet voorkomen, dat de menschen niet rustig op den weg kunnen rijden, uit vrees voor voetbalmaniakkon. ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen, zijn tri deze gemente zes ge vallen van mond- en klauwzeer geconnsta/teerd. De verpliclnc maatregelen werden getroffen. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren een gouden ring. Gevonden een wit boe nen m \sje en een halsketting. Inlichtingen te beko men ter secretarie. ZIJPERSLUIS. Tot pontwachtersknecht alhier is aangesteld de heer F. J. Duijl te West-Terschelling. BURGERBRUG. Maandagavond 1.1. gaf de Rederijkerskamer te St.-Maartensbrug een uitvoering in de zaal van den heer Langedijk. Opgevoerd werd „Mijnheer de Se nator". Tot zijn spijt kon uw oorrespondent niet te genwoordig zijn, maar van bevoegde zijde werd hem meegedeeld, dat er uitstekend werk geleverd is, en dat het jammer was, dat zoo weinig belang stellenden waren opgekomen. EENIGENBURG. De vorige week nam de heer L. Teensma, hoofd der school, afscheid van zijn leerlingen. Zooals men weet, gaat genoemde heer met pensioen het onder was verlaten en zich te Alkmaar vestigen. Door do leerlingen der school werden den vertrekkende®, onderwijzer keurige geschenken aangeboden. Even zoo door de leden van don tuinbouwbond, van wel ken de heer Teensma jarenlang do secretaris was. Moge de verdienstelijke onderwijzer nog jaren lang zijn welverdiend pensioen genieten. VREEMDELINGENVERKEER IN NOORD-HOL LAND. Uit Amsterdam, 23 April. Ito eén, op initiatief van de vereeniging „1 Koggeschip" alhier en van -de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Hilver sum, hedenmorgen in „Krasnapolisky" gehouden ver gadering van Vereenigingen voor Vreemdelltogenver- keer in Noord holland, werd na een uitvoerige uit eenzetting van de groote wenschelijkheid' eener pro vinciale vereeniging, dóór den heer van Deventer, dir. der A.N.V.V. te Den Haag, met algemeen e stem men tot oprichting van een provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in deze provincie- in principe besloten. Tot uitwerking vani dit plén werd een' commissie benoemd, waarin de heeren: B. W. Bakker, Hilver sum; W. Biersteker, Den Helder; Mr. J. P. Bosman, Alkmaar; Jhr. Mollerus, Haarlem; J. G. Moll, Enk huizen; J. Th. Stom, alhier; P. L. de Vries, Zand- voort, zitting zullen nemen. Het voorloopig bureau dezer commissie is geves tigd bij de vereeniging „U Koggeschip", Damrak 95, Amsterdam. HET NIEUWE ONDERWIJSPLAN. Er is op gewezen, dat lm de Memorie van Antwoord in zake de onderwijsplannen geen berekening van de te verwachten besparingen1 is medegedeeld. Naar de „Tijd" verneemt, zullen de vermindering van het totaal bedrag der salarissen met 16K pet. en de wijziging van art. 28 (beperking van- het aan tal door het Rijlk te vergoeden leerkrachten tot één onderwijzer per i'. leerlingen) een besparing van 34 millioen opleveren Daar echter de afvloeiing der leerkrachten een vijftal jaren zal dujen, heeft men de totale bezuiniging, die het 48 leerlingen-plan brengt, behalve dus het bedrag, dat aanstonds wordt gevonden door verlaging der salarissen, over vijf jaar verdeeld te denken. WINKEL. Buitengewone ledenvergadering van de Groenten- vereeniging „Winkel" op 22 April, ten huize van den heer P. Bakker. Van de 200 leden zijn er slechts 24 aanwezig. Bij de opening der vergadering wordt medege deeld, t dat deze buitengewone vergadering is be legd, in verband met de door het Bestuur onb- worpon plannen voor het maken van een goede bergplaats voor de bussels en daarvoor aan het bestaande gebouw een stuk te doen aanbouwen. Dit punt wordt allereerst behandeld en van alle kanton bekeken, en ten slotte tot den bouw be- besloten. De vereeniging telt hare leden in verschillende gemeenten en op grond daarvan zal er een pu blieke aanbesteding plaats hebben. De leiding en het opzicht zal worden opgedragen aan den timmerman D. Brugman Dz. te Winkel. Een teede punt der agena^, vormde het telen van vroege groenten enz., om daarmede te kunnen doormarkten. Dit voorjaar is laat voor vroege groenten en in verband daarmede zal by wflze van proef over 14 dagen begonnen worden te markten. Een komend seizoen wordt elite* verwaht. flat hèt mogelijk zal zijn, te kunnen doormarkten, waar voor, als op aller medewerking mag worden gere kend, kans m slagen bestaat. AARTSWOUD. Met de Paaschdagen gaf de Wieringer Bioscoop hier wederom voorstellingen. De kindervoorstelling was minder goed bezocht, wat echter jammer was. daar de rilm „Asschepoetster" bijzonder mooi is. s Avonds was de opkomst goed en de films mooi. Een gezellig bal tot slot AARTS WOUD. Bij de gehouden tentoonstelling voor Vakonder wijs werden door onze plaatsgenooten do volgende bekroningen behaald: M. Deutekom, praotisoh met selwerk, le ;prijs met lof; Jb. Deutekom, vakteeke- nen, lo prijs, Hand- en vormieekenen, le prijs, praotisoh metselwerk, le prijs; G. J. Jonker, Hand en vormteekenen (timmeren), 4e prijs; A. Burger, Natuurtoekenen (schilders) le prijs; Lijn teek enen, 4e prijs. Voorwaar een mooie prestatie voor do jonge ambachtslieden. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 19 tot en met 22 April 1924. Geboren: Albert, z. v. Cornelis Ti el en van Antje Rampen. Guurtruida, d. v. Petrus Zomerdijk en van Maria Eldsabeth Mors. Catharina Anna, d. v. Leonar- dus Cornelis van Wel en van Geortruida Kooijman. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Coenraad, z. v. J. Egmondi en van M. Zwaan. Joan-na Bernardina, d. v. C. van Loon en van L. MuJder Ondertrouwd: Karolina Jacoba Grum en Jan Smit DE BRITSCHE RIJKSTENTOONSTELLING. De Britsche rijkstentoonstelling te Wembley is gis teren door den Koning met een rede geopend. Op het eigen oogenblik zijn wij1 daarvan oorgetuigen geweest want 'sKonings stem was, radiotelefonisch naar alle windstreken verspreid en 'sKonings laatste woorden waren, dat hij de tentoonstelling geopend verklaarde. Eergisteren is het op het reusachtige terrein een haastje repje geweest toen aan allerlei de laatste hand moest gelegd worden. Het was één voortdu rende wedren met d'e klok. Op het terrein hing een reusachtige stofwolk en voor alle ingangen stonden queues van voertuigen, die de toegangswegen ver sperden en zich in alle richtingen mijlen ver uitstrek-, ten. Wanneer er een vrachtauto bezweek op de zachte wegen, werd zij- meedoogenloos opzij gezet, om de na haar komende auto's niet op te houden. Toch zijn eergisteren pog maar heel weinig uitstal lingen geheel gereed gekomen. De meeste zullen pas over een week geheel in orde, maar heden althans toonbaar zijn. In het Stadion was echter alles klaar om den Koning te ontvangen. DIE MAAKT NIET VEEL LEVEN. Mot het nieuwste snufje op het gebied! -der groote- Madsbandlieteriji heeft -men- dezer dagen te Berlijn kennis gemaakt, nl. met dien Onhoorbaren inbreker. Reeds in vele deelen. der Stad is hiji gesignaleerd, maar zijn meesterstukje heeft hij uitgevoerd bijl een rijken koopman in West-Berlijn. Van de slaapkamer, waar de koopman en zijn vrouw sliepen, wist hij een kleine brandkast weg te sjouwen om daarna terug te keeren en in een andere kamer een hoeveelheid juweelen te Stelen. Vervolgens plunderde hij' vertrekken waar drie an dere leden van het huisgezin sliepen-. Hij vertrok met de kleine safe, waarin voor een bedrag van 1200 gulden aan specie -en met ,125000 goudmarken aan juweelen. Niemand in het huis heeft dien inbreker gehoord. IN MEMORIAM PING LUNG. Wij' hebben, aldus de 'Msb., een droevige tijding me de te deelen! Ping Lung, hét lievelingshondje van den- beroemden Poolschen pianist Paderewski, is na een kortstondige ziekte, waarover wij ons gehaast hadden onzen lezers te berichten, in den gezegenden leeftijd) van 15 jaar. overleden. Mevrouw Padlerewski is, zooals begrijpelijk, on troostbaar. Toch zal de lieve doode niet als stichte lijk! aandenken opgezet en onder een stolp geplaatst worden, maar 'heel vulgair, ais andere heidensehe wezens, verbrand worden. Echter zal troostrijke gedachte voor het zoo zwaar beproef die' echtpaar Paderewckil de assche van den veelgeliefden- Ontslapene naar Zwitserland worden overgebracht en daar wonden uitgestrooid over den tuin van PaderewSkT landgoed, Waarheen die Poolsche echtelieden de volgende week zuMen vertrekken. Mogen zijl daar de kracht vitoden otcoi het onherstel baar verlies een weinig te boven1 te komen en in de heerlijkheden van Zwitserlands niatuurpracht balsem vinden voor hun diepdoorwondO zielen! Tot besluit van ons ,jm' memoriam" deelen we nog medle, dat Ping Lung, een echte Pekingees, van vor stelijke afkomst was. Hij was namelijk indertijd -door een Chineeschen prins aan' den heer PaderéwSki ten geschenke gegeven. In d;en particulieren1 Spoorwagen, dien de Poolsohe pianist in Amerika bezit, ligt het lijk van1 -dien lieven doode nu, ten aanschouw© van deelnemende bezoe kers, 'op stijlvolle wijze opgebaard, In Zwitserland heeft een spoorwegongeluk plaats gehad, zoo ernstig, als in jaren niet is voorgekomen. Vlak bij' Bellinzona (Tessino) zijn twee expressetrei- nen van de Gotthardlijn op elkaar geloopen in. don nacht van Dinsdag op Woensdag, om een uur onge veer. De waarnemende correspondent van het Hdbld. te Genève seint: In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft om één uur dertig vlak bij- Bellinzona een ernstig spoor- w egongeluk plaats gehad, doordat beide nachttreinen van de Got hard lijn in botsing zijn gekomen. De oor zaak is vermoedelijk gelegen in het feit, dat de ma chinist van den trein uit het noorden het op onveilig staande signaal niet heeft gezien. Vijf man personeel en zes tien reizigers zij-n ge dood. Voorts zijn er talrijke gewonden, wier aantèJ nog niet kan worden vastgesteld, omdat een wagen onmiddellijk in brand vloog. Later: De spoorwegcatastrofe bij Bellinzona (in het meren- district gelegen) blijkt meer en meer oen der ernstig ste spoorwegongelukken uit den laatsten tijd te zijn. Tegen den middag was het aantal dooden reeds tot 21 gestegen. Van de lijken kon tot dusver slechts één worden geïdentificeerd: een heer uit Bazel. 'ï>e twee locomotieven van elk der treinen zijn met ontzettende kracht op den zuidelijken wissel vóór het binnenkomen van Bellizona op elkaar geloopen. De beide voorste locomotieven werden in de hoogte geheven en ver achter de rails teruggeworpen. De schok van den trein uit het noorden werd door het gewicht der voorste locomotieven verzwakt. De ver antwoordelijke machinist, die het gesloten signaal bij het binnenloopen niet had gezien, werd gedood, de stoker ernstig gewond. Tot dusver werden 13 ge wonden in het hospitaal in Bellinzona binnenge bracht. Het treinverkeer is op een zijlijn overgebracht. Volgens de eerste schatting wordt de materieele scha- do op meer dan vijf millioen francs geraamd. Do vier onherkenbaar vernielde locomotieven hebben alleen reeds een waarde van) ongeveer vier millioen francs, De treinen liepen met een snelheid van 70 tot 80 KMI. op elkaar. Tengevolge van den steilen opwaartschen weg heb ben de Zwitsersche wagens aan den schok weerstand geboden, waaraan de omstandigheid is toe te schrij ven, dat in den trein uit Arth-Goldau behalve het machinepereoneel niemand levensgevaarlijk werd ge- i wond.' De oorzaak van de catastrofe is niet opge helderd. Volgens opgave der Italiaansche pascontrole bevonden zich in den trein uit Milaan: 15 Zwitsers, 45 Duitschers, 52 Italianen, vier Amerikanen, twee "Nooren, twee Tsjechen, twee Franschen en twee Eu- gelschen, die allen over Bellinzona naar het noor den wilden reizen. Onder ce Italianen bevond zich. de Italiaansche gezant te Kopenhagen, graaf Sellar tore, met zijn secretaris. Zijn lot is nog onbekend. De trein bevatte van Milaan af vijf doorioopende wagens, alsmede de slaapwagens GenuaBazel, waarin zich 18 Duitschers en vier Amerikanen be vonden. Later op den dag kwam- te Berlijn het bericht bin nen, dat zich onder de dooden bevindt het geheele gezin van den president van den Duitschen Rijks- Kal iraad, Forthmann, bestaande uit vijf personen. Slechts eon klein meisje zou als door een wonder ongedeerd zijn gebleven. Ook schijnt Dr. Helfferich, de leider dot- Duitsch- Nationalen t$ zijn omgekomen. Helfferich had met zijn moeder een reis naar Italië gemaakt en is bij deze treinbotsing verongelukt. EEN VROUWELIJKE MINISTER. In Denemarken zal in een Soc.jDein. ministerie als minister van onderwijs optreden mevrouw Nina Bang. OPZIENBAREND SCHANDAAL IN CANADA Uit St. John's (New Foundland), 23 April. Sir Richard Squiros, oiKkpremier van New-Foundland, Campbell, ex-minister van landbouw, Meaney, ex- j drankwetcontroleur, alsmede verscheidene hoogge plaatste ambtenaren zijn gearresteerd onder besch .1- diging van belangrijke malversaties ten nadeele van do staatskas. Squires wordt er van beticht, 20.000 dol lar verduisterd, Meaney staat onder verdenking 100.000 dollar gestolen te hebben. Deze arrestaties zijn de bekroning van een lang- durig onderzoek, dat groote sensatie heeft teweeg gebracht. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. In de buurt van Roquefort (Frankrijk) is bij het passeeren van een overweg een auto door een snel trein gegrepen. Van do inzittenden, een gezin, wer den de moeder en een kind gedood, en do vader en een ander kind zwaar gewond. De auto was geheel vernield. UITSLUITING. De brouwerijen in- het Rijnland en Westfalen heb ben al hun werklieden uitgesloten, omdat zij- do di recties wilden dwingen alle naar aanleiding van een wilde staking ontslagen werklieden terug te nomen. BOOTONGELUK. Op de rivier de Usk (Engeland) heeft een ernstig bootongeluk piaats gehad. Passagiers van de plezdertx>ot „Glenus/k" waren er getuigen van, hoe een klein vaartuig, waarin vier mannen gezeten waren en dat in do richting van Newport st ven-de, in het kielzog van- de boot geraakte en in een oogwenk' begon te zinken. De opvarenden zag men nog een oogenblik worste len met de golven, voordat een -reddingsboot van do ,,Glenusk" ben bereikte. Ofschoon men alles in bet werk stelde om het viertal te redden, mocht men er slechts in plagen, één der drenkelingen op to pikken. MUSSOLINT EN DE ITALIAANSCHE ADEL. In de Italiaansche aristocratische wereld 'is op schudding verwekt door het besluit van Mussolini om wel de leden van den adel te erkennen, die voor 1870 door don Paus in den adelstand zijn verheven, maar niet degenen, mot wie dit na dat jaar het geval is geweest. Hierdoor mogen 60.000 hertogen, graven,, markiezen en baronnen hun/ titel niet meer voeren. De staat kan bij wijze van uitzondering aan eenigen hunner toestaan hun titel t.e dragen," maar i op voorwaarde, dat zij een reoht betalen van 70.000 lires voor de hertogen, 50.000 voor de markie- zeni gp.000 voor de graven en 30.000 voor dé ba ronnen. Dit kan alleen door den koning worden toe gestaan. Bovendien zijn er in Italië honderdduizenden edel. lieden, die geen bewijsstukken meer hebben. Di+ is de aristocratie uit de middeleeuwen, welker archie ven gedurende de verschillende oorlogen vernietigd zijn. De Consulta Hearaldica heeft slechts 10.000 leden van den adel willen inschrijven; er blijven er 200.000 uitgesloten. Dezen moeten van hun titels afzien, die vaak eeuwen, zelfs -duizend jaar Oud zijn. De heer Mu-ssolini wil van geen transigoeren wéten; hij- wil, dat iedere edelman door authentieke stukken zijn adeldom kan bewijzen. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de R.K. Par. School is be noemd Mej. J. A. 'Dito te Helder. POLITIE. Gevonden: 1 kussensloop, 1 portemonnaie, 1 post duif. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. SCKAGEN, 24 April. 1 stier f 400, 161 geldékoeien, mag. f 200 a 400, 78 idem, vette f 275 a 500, 65 kalfkoeien f 300 a 500, 32 pinken f 110 a 180, 243 nucht. kalveren f 12 a 28, 178 overhouders f36 at50. 5 bokken en geiten f6 a 16, 6 varkens, magere, f 15 a 20, 126 idem, vette, per Kg. f0.60 a 0.66, 185 biggen f10 a 15, 14 konijnen fö.50 a 3, 58 kippen f 1.50 a 3 323 Kg. boter f 1.60 a 1.80, 90137 kipeieren f5 a 6, 8765 eendeieren f5.25. LANGENDIJKER GROENTENVELLING. 23 April. Wortelen f 1.90 a 3.50. Gele kool, 2e soort f 13.60, Witte kool, le soort f 12.60. Uien f8.80, alles per 100 Kg. Aanvoer: 4750 Kg. wortelen, 110 Kg. gele kool, 400 Kg. witte kool, 1700 Kg. uien. NOÖRDERMARKTBOND, Noord-Scharwoudo. 23 April. Grove uien f8.90 a 10, drielingen f4 a 4.90. Peen f2.80 a 3.70. Gele kool f34.50. Deen- sche witte f 12.30 a 13.50, alles per 100 Kg. Aanvoer: 3700 Kg. uien, 12400 Kg. poen. 1400 Kg. gele kool, 107900 Kg. Deensche witte. WARMENHUIZEN, 23 April 1924. Witte kool, le soort f 12.90 a 13. Peen f 4, kleine peen f 1.20. Aanvoer: 6900 Kg. witte kool, 1300 Kg. peen. ALKMAAR. 23 April 1924. Koolrapen il.70 a 2.30 per 100 Kg. Prei f9.10 a 16.70. Raapstelen f7.20 a 9.10. Radijs f9.40 a 11.80, alles per 100 "bos. Wortelen f3.20 a 4.10 per 10Ö Kg. Spinazie f 26 a 45 per bakje. Kropsla f 10.20 a 16.60 _per 100 stuks. Witlof f22 a 45 per 100 Kg. HOORN, 23 April 1924. 65 Vette varkens f 0.63—0.68. Handel vlug. ZONDAG, 27 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorin. 10 uur, Ds. van/ Dijk. Schagerbrug, voorm. balfelf, Ds. H. Buiskool, Burgerhrug, voorm. half elf, Ds. v. d'. Kreeke, St. Maarten, voorm. hal fel f, Ds. Tinholt. Eenigewburg, voorm. halfelf, Dr. Snethilage. Barsingerhorn/, geen düefist, vac. Wi-eringerwaard, voorm. 'halfelf, Ds. Gtoöeneveld- Avondmaal. Hoerhugowaard, voorin. 10 uur, Ds. Broekema. Oude Niedbrp, geen dienst Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Otordoom. Winkel, voo-rm. 10 uur, Ds. die Groot 'Dirkshorn, geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE ta: Barsingerhornvoorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Stroe, voorm. halfelf, Ds. O. L. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE to: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Doop. Nam. 7 uur. Da Boeke. Breezand' voorm. halfelf dé heer Boon1. Nam. halfacht, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Pmeeklezen, Nam. half drie, Preeklezen,

Schager Courant | 1924 | | pagina 6