Ingezonden Stukken. MarktbezicMen, Gemengd Nieuws. Plaatselïik Nieuws. Jonge Meine 4 van D. Rus te Stompetoten. Driejarige stieren, le klasse: Adriaan 3 van P. Jon- gea Dz. te Beemster; Maximiliaan 16 van firma Kaan te Wieringerwaard. 2e Klasse: Meine van Hoorn 2 van C. D. Kaas- kooper te Oosthuizen; Frans Max 2 van de Rundvee- .fokvereeniging Assendelft. Vierjarige en ondere stieren, le klasse: Constan- tijn 28 van Wed. P. de Geus e.a. te Stompetoren; Constantijn 40 van C. Posch te Binnenwijzend. 2e Klasse: Jan 40 van P. Wijdenes e.a. te Twisk; Gerard van de Fokvereeniging Oostwoud. EEN VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT? Er bestaat reden tot ongerustheid omtrent het lot van de opvarenden van het verkeersvliegtuig JI-NABS, dat gistermiddag 2 uur uit Engeland naar ons land is vertrokken en waarvan sindsdien niets meer is vernomen. Het toestel werd bestuurd door den vlieger A. P. J. Pijl. Aan boord bevonden "fcioh als passagiers! do heeren W. J. van Hion uit Amsterdam en Mod derman uit Amersfoort. Het toestel had op het vliegveld Lympne aan do Engelsohe kust gewacht, totdat de op het Kanaal' heerschendo mist zou zün opgetrokken. Het vermoeden Bestaat, dat de vlieger boven het Kanaal door opnieuw opkomenden mist is misleid. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen om het zoek geraakte vliegtuig met zijn opvarenden op te sporen. Sinds zonsopgang vanmorgen patrouillee- ren drie Engelsohe en "drie Nederlandsche water vliegtuigen en ook een vliegtuig der Kon. Lucht vaartmaatschappij boven het Kanaal', ddt in Alle richtingen wordt afgezocht. Ook is een Nederland sche torpedoboot van Vlissingen uitgezonden. Het is waarschijnlijk, dat het vliegtuig, typ© Fokker F III, cenigen tijd drijvende kan blijven op zijn dikken hollen houten vleugel. Ook is het niet uitgesloten, dat de opvarendem gered zijn door een vaartuig, dat niet van draad- looze seminrichtingis voorzien. _Zoodra het vliegtuig H-NABS over tijd was, zijn van de zijde der Kon. Luchtvaart-Mij. na- sporingen begonnen; in de eerste plaats door teler grafisch en telefonisch de geheele Belgische en Franscho leust tot Galais toe langs te gaan, daür de moeilijkheid niet was uitgesloten, dat het vlieg tuig een gedwongen landing op een verlaten punt aan .het strand nad gemaakt. Toen laat in den avond deze nasporingen slechts een negatief resul taat hadden opgeleverd, moest helaas de gevolg trekking worden gemaakt, dat het vliegtuig de Fransche kust niet had bereikt. Terstond zijn toen maatregelen genomen om het Kanaal af te zoeken. Het was niet mogelijk bij nacht vliegtuigen uit te zonden doch er werden maatregelen genomen om al! vóór zonsopgang een verkenningsvliegtuig der Kon. Luchtvaart Mn. uit te zenden. De^ Engelsohe regeering stolde 3 vliegtuigen ter beschikking, die eveneens bij het krieken van den ""dag zouden uitvliegen. Ten slotte zond de Nederlandsche re geering oen escadrilo vliegtuigen en eenige torpedo- booten uit. Hot vliegtuig van de Kon. Luchtvaart- Mij. is van zijn trmstoent over het Kanaal terug gekeerd zonder eonig resultaat te kunnen melden. Gedurende den geheelen nacht zijn alle kustwach ten waakzaam geweest en zijn radiografisch alle onderweg zijnde schepen aangeroepen om te vra gen of zij jets hadden opgemerkt. Er is echter geen enkel bericht .ingekomen. Toen vanmiddag 12 uur npg steeds geen bericht ontvangen was, meende de directie der Kon. Lucht vaart-Mij. dat de hoop, dat de 3 opvarenden nog gered zouden zijn, moest worden opgegeven. Omtrent het lot van het vonniste KX.M.-vlieg tuig, do H-NABS kan men moeilijk meer in twijfel verkeeren. Alle pogingen om eenig spoor te ont dekken, zijn vruchteloos geweest. Gemeld wordt, dat een van do Nederlaitdsdhe machines bij laag water op de zandbank van Goodwin iets heeft bespeurd, dat op een wrak geleek, terwijl een Engelsche machine nabij die plek olie op net water zag drijven. Het was echter niet mogelijk om zekerheid te verkrijgen, of een on ander verband hield met de vermiste machine. HEERHUGOWAARD. Kwamen hier tot voor korten tijd terug slechts ernkele gevallen voor van mond- en klauwzeer, thans is net bekende bord geplaatst bij vele boerde rijen. HEERHUGOWAARD. Onze plaatsgenoot B. Bruin, leerling van de vereenigmg tot bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland en als leerling geplaatst bij den heer G.^ Hartland alhier, verkreeg zijn diploma voor driejarige werkplaats-opleiding als timmer man. Zün practisch proefwerk werd op 'de door genoemde voreeniging gehouden tentoonstelling te Oostwoud, bekroond met een eersten prijs. WINKEL. De Emmabloem-collecte, waarvoor enkele jonge meisjes bereidwillig hare medewerking hebben ver leend, heeft opgebracht 33.16. WINKEL. Zuster C. van JDuijvenbode, thans tijdelijk in dienst als Wijkverpleegster, heeft een definitieve benoeming als. zoodanig aangenomen. WINKEL. Donderdagmiddag 2 uur deed ons torenuurwerk zich voor het eerst weer hjjoren, na oen grondige herziening, waarvoor het enkele maanden buiten werking was geweest. EENIGENBURG. In het café van den heer J. Doorn vergaderde de tuinbouwvoreeniging „De Noordwest" alhier. Aanwe zig 29 leden. Door voorzitter, den h'eer Teensma, werd de vergadering geopend, waarbij medegedeeld werd, dat deze wat eerder werd gehouen als andere jaren en wel omrede voorzitter met 1 Mei deze ge meente met pensioen gaat veriaten en voordien een andere voorzitter kan worden benoemd!. Medegedeeld werd, dat ook dit jaar geen uitkee- ring door de Centrale vereenigmg zal worden ge daan; voorts dat door de veilingsverceniging bascu les waren aangekocht en door Koophandel voor een matigen prijs in huur zal worden afgestaan. In behandeling werd genomen de agenda der al- gomeene vergadering. Ook hier kon men het over het punt uiensorteeren niet eens worden en zal de algem. vergadering moeten beslissen. Bij het pirat reclame groente was men van meerling dat dit bij den koopman thuisbehoorde. De verkiezing van voorzitter van' de Centrale ver eenigmg gaf heel wat te bespreken, daar vele meen den. dat do tegenwoordige voorzitter, welke tevens koopman is, niet als voorzitter gehandhaafd kan blij ven. Ook dit zal op de algem. vergadering worden uitgemaakt. Als afgevaardigden naar de algem. vergadering werden gekozen de heeren C. Kos, K. Kalf Kz., J. Zutt. W. Meijles A!z^ W. Bood, Jb. Strooper, P. Zo merdijk, G. Meijles en P. Blom en als plaatsvervan gers D. Visser, J. Kos, C. Pronk' en H. Jonker Jz. Tot bestuurslid vac. L. Teensma, weid1 gekozen de heer K. Kalf Kz., eveneens als bestuurslid der Centr. voreeniging, terwijl dezelfde als voorzitter werd ver kozen. Daar er gebrek aan kasgeld is, werd begoten1 dit aan to vullen door het nemen van aandeelen a f 5, waar van 15 staande de vergadering worden genomen. Bij de rondvraag werd' door den heer C. Kos voor gesteld den heer L. Teensma eerelid onzer vereenigtng te doen worden, wat onder algemeen applaus werd' begroet. Door den secretaris, den heer P. Bood, werd den scheidenden voorzitter toegesproken, welke dank bracht voor het vele werk voor de vereenigtng ver richt, -de gezellige leiding welke voorzitter aan be- stuurs- zoowel als ledenvergadering wist te geven. Als blijk van waardeering en hoogachting werd door den heer Bood, namens de vereeniging aan. voorzit ter een mooie kapstok cadeau gedaan. Hierna werd1 door den voorzitter de vergadering gesloten. Daar d!t de laatste was, welke onder zijn presidentschap gesloten werd, gebeurde dit met eon extra woordje en was het voorzitter, welke anders vlot en gemakkelijk spreekt, aan te zien en te hoo- ren, dat het scheiden uit het eenvoudige Eenigenburg hem ook niet zoo heel gemakkelijk ging. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De berichtgever van het Hbld. te Alkmaar meldt: In dl© gisteren gehouden zitting voteerde de Raad f 12.000 voor den aanleg van een trottoir langs den Kennemeratraatweg van' de Vier Staten tot de grens der gemeente; f 5716 voor afwikkeling van de bouw- rekening voor 96 woningen aan den Westerweg en f2000 voor het maken van een plan om in. het ver lengde van de Lind'enlaan in de richting van d'en voormaligen tol, in aansluiting op den door de ge meente Bergen te verbeteren verbindingsweg Ber gens—Alkmaar, een nieuwen verbindingsweg aan te brengen. Onder eenige voorwaarden werd! besloten voor den bouw van 79 arbeiderswoningen financieel© mede werking te veiieenen aan de Vereeniging voor Volks huisvesting, tot een bedrag van f213.000 benevens f 43.400 voor het inrichten van den grond. Tot een bedrag van f 33.000 werden voorschotten toegekend voor vergoeding der gemeente aan be sturen van bijzondere scholen in de kosten van. in standhouding. De Raad besloot voorts tot het instellen van een keuringscommissie voor auto-omnibussen, bestaande uit een deskundige voor de chassis, een technicus voor dé carrosserie en een politieambtenaar. Aan de besturen van omliggende gemeenten, die autobus- .sen op Alkmaar exploiteeren, zal gevraagd worden er toe mede te werken dat ook vanwege die besturen te verrichten keuringen geschieden door de Alkmaar- sche Commissie. Met 10 tegen 9 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen om een hóofdlopzichter bij! Ge meentewerken aan te stellen, die tevens bij voorko mende gevallen den directeur kan vervangen. De belastingfactor (h. o.) voor 1924/25 werd vast gesteld op 0.60 eene verlaging van 20 pet. Het vo rig jaar werd' deze belasting met 25 pet. verlaagd', zoodat ze thans de helft bedraagt van de heffing van 19J9. In verband met de vaststelling van den factor op 0.60 hield mr. D. Sluis een interpellatie over het feit, dat in het „N. H. Dagblad1" hiervan was melding ge- magkt, vóór dat de Raad er iets van af wist en vóór dat de Commissie van belastingzaken was gehoord. Hij vroeg of B. en W. het met hem niet gewenscht achten, dat pogingen werden gedaan vast te stellen, wie deze mededeeling aan dit' blad had1 verschaft, aangezien hij een dergelijke voorbarige publicatie zeer ongewenscht achtte. Hij! stelde B. en W. de vraag of zij bereid waren te onderzoeken of de schuld' ten deze bij een der gemeente-ambtenaren ligt en de resultaten van1 dit onderzoek aan den Raad meed te deelen. Mr. Sluis meende, dat B. en W. deze inlichtingen niet konden verschaft hebben, doch de leden der commissie. Het was echter mogelijk^ dat een ambte naar het kon hebben gedaan en B. en W. kunnen dit onderzoeken. Ook kan op de drukkerij waar de bijlage gedrukt is, een verklikker zijn geweest, doch het moet nu maar eens uitkomen wie „de baker is. die haar mond voorbij heeft gepraat". De Burgemeester antwoordde dat B. en W. tot een onderzoek beredd waren, doch hij1 had niet véél hoop, dat een bevredigende oplossing zou worden verkregen. Intusschen mag men het betrokken blad er niet al te zeer een verwijt van maken, dat zij het bericht gepubliceerd heeft. Een redactie beziet het algemeen belang dikwijls met een ander oog dan de Overheid, al wil spr. de opneming van berichten, die nog „in staat van voorbereiding" zijn, geenszins verdedigen, in de veronderstelling natuurlijk dat de redactie er op een behoorlijke manier aan gekomen is. Intus schen heeft de secretaris de ambtenaren reeds ge hoord, doch deze ontkennen iets te hebben medege deeld. B. en W. achten een onderzoek dan^>ok wenschelijk ook buiten de secretarie om, dat het van waarde is vast te kunnen stellen wie de zegsman ie. Mr. Kusters, die door de „Alkmaarsche Courant" was aangewezen als de man, die het concurreerende „N. H. Dagblad" had ingelicht, zeide grooten prijs op klaarheid in dezen te stellen en verklaarde te genover den Raad en B. en W. nadrukkelijk, dat hij nóch direct, nóch indirect inlichtingen had. ver schaft of namens hem doen verschaffen. De wethouder Westerhof drong mede aan op een grondig onderzoek in deze alsmede ook de heer Klaver, die betoogde, dat reeds vier malen geduren de zijn lidmaatschap van dezen Raad stukken uit! geheime vergaderingen waren gepubliceerd. De wethouder mr. Leesberg achtte het beter dat niet het college van B. en W. een onderzeok instel de, doch de burgemeester persoonlijk. Deze maakte echter hiertegen bezwaar en achtte1 dan een com missie „ad hoe" gewenschter. Nadat mr. Sluis er nog op had gewezen', op een onderzoek te hebben aangedrongen, zuiver en alleen om de zaak zelve, buiten alle politiek om wer den in de commissie „ad hoe", die mèt den burge meester als voorzitter, deze aangelegenheid zal on derzoeken, gekozen de raadsleden mr. Offers, Klaver, Van Veen en Vogelaar. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs werd gekozen mr. Th. Maarssen. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN GOEDEREN TREIN. Gisterochtend cmstreeks 9 uur heeft te Nijkerk een botsing tus9chen trein en autobus plaats gehad, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. De overweg aan den Putterst raat weg van de lijn van het station naar de haven is onbewaakt, terwijl een boerenhuis voor naderende voertuigen het uit zicht belemmert. Er kwam juist op dit gedeelte een locomotief mei eenige goederenwagens langs. De machinist gaf niet voldoende signalen, zoodat de autobus welke den dienst tusschen Nunspeet en Amersfoort onderhoudt, den trein niet hoorde aankomen. Een botsing bleef niet uit, doch op het laatste oogenblik wist de be stuurder het stuurrad nog om te gooien, zoodat de autobus slechts opzij aangereden werd. Hij werd met een smak tegen tsjn steenen paal geworpen en lag bijna geheel uii i-:kaar. De inzittenden zijn er onge deerd af gekomcv Tegen den machinist is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet geven van voldoende waarschu wingssignalen. Vad. AÜTO-ON GELUK. Gistermiddag heeft op den Rijssenschen straatweg tusschen Rijssen en Wierden een auto-ongeluk' plaats gehadu Iemand uit de richting Deventer gekomen, reed met zijn auto, waarin zijn echtgenoot© en twee zoontjes waren gezeten, in volle vaart tegen een boom. De auto werd geheel vernield. De bestuurder en zijn echtgenoote en een der kinderen kregen ernstige wonden. Per auto werden zij naar Wierden vervoerd. VERGADERING VAN VERTEGENWOORDIGERS VAN LANDBOUWORGANISATIES. De minister van binnenlandsche zaken en land bouw, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, zal a.s. Dins dag in een der zalen van zijn departement een ver gadering openen, waarin de verschillende landbouw organisaties hier te lande vertegenwoordigd zullen zijn. BUITENGEWONE VERGADERING PROV. STA TEN VAN NOORDHOLLAND. De voorzitter der Prov. Staten deelt mede, dat door hem aan de Koningin de ingevolge artikel 66 der Provinciale Wet vereischte machtiging is gevraagd voor het bijeenroepen van de Staten vap Noordhol land in buitengewone zitting op Dinsdag 13 Mei a.s. Het voornemen bestaat aan do orde ie stellen de voordrachten van Ged. Staten en deze op denzelfden dag door commissiën te doen onderzoeken. Voorgesteld zal worden de vergadering te verdagen tot Dinsdag 27 Mei d.a.v., teneinde dan over te gaan i tot de 'openbare behandeling van de voordrachten, die door de commissiën zullen zijn onderzocht, als mede van de in de jongste najaarszitting ongedaan gebleven voordracht van Ged. Staten betreffende do bemaling van den Horstermeerpolder enz. met het daarover uitgebrachte verslag der commissie, dat eer lang in druk zal verschijnen. MIJNONGEVAL. Uit Heerlen, 25 April. Gistermiddag 2 uur* had in de ondergrondsche werken der' Staatsmijn „Wil- helmina" een schietongeval plaats, waarbij de ge huwde arbeider J. Vos uit Kerkrade onmiddellijk ge dood werd, terwijl zijn broer H. Vos en de arbeider Schlösser, beiden eveneens uit Kerkrade met zeer ernstige verwondingen naax het hospitaal alhier moesten worden vervoerd. Eveneens moest met ernstige kneuzingen in het hospitaal worden opgenomen de mijnarbeider Bin- dels, wien in de Staatsmijn Emma een ongeval was overkomen. ONDER HET ZAND. Uit Kerkrade, 25 April. Gistermiddag verrichte te Kerkrade do jeugdige arbeider R. werkzaamheden in een zandgroeve. Hij! werd onder vallend zand be dolven en levend begraven. Zijn lijk is opgegraven. De ongelukkige was doofstom. BURGERBRUG. Woensdag 23 April hield de vereeniging van «te straatverlichting „Laveï" haar jaarvergadering in 't café van den heer Betlem aan den BuTgerweg. De. voorzitter, welke de leiding der vergadering had, sprak de aanwezigen het welkom toe en zegt deze o.m.: Wij kunnen met voldoening, op ons werk terug zien. Wij hebben dan ook d'oor het oprichten dezer vereeniging veel verbetering bereikt door het aan brengen der lantaarns niet alleen voor onderling be lang, doch ook voor gemeenschappelijk belang en spreekt tevens zijn wensch uit om de verlichting in baar zelfde genotvolle strekking te mogen behouden hetzij het dan ook misschien een andere regeling zal worden, hoopt hij, toch hetzelfde aantal lichtpunten te mogen behouden, gezien de noodzakelijkheid dezer verlichting Na de vergadering in zijn gewoon ver loop te hebben geleid, sluit de voorzitter met een woord van dank tot de leden voor hunne opkomst en hoopt op even prettige wijze te mogen voortgaan. DE SALARISSEN DER RIJKSAMBTENAREN. 's Gravenhage, 25 April1. In de Staatscourant van heden is afgekondigd het besluit van den 23en April 51., houdende een voorloopige voorziening be treffende de bezoldiging van hen, die vallen on der het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambte naren 1920 (taatsblad no. 37). Overwogen wordt, dat het, in afwachting van een algeheele herziening der salarissen, nooaig is, reeds aanstonds een voorloopige voorziening te treffen, waarbij pok voor de in dienst zijnde ambte naren een vermindering van salaris moet worden tot stand gebracht. Volgens art. 2 worden de, op 30 April il. volgens de tot dan geldende salarisregoling toekomende wedden verminderd: a. voor zooveel betreft: 1. de gehuwde mannen, benevens de overigen, die kunnen aantoonen. kostwinner vah eeh gezjh te zün; een en ander beoordeeld naar den toestand op lt> April jl. met ingang van I Mei .met vijf en met ingang van 1 October a.s. met tien ten hon derd; b. voor zooveel' betreft hen, die niet vallen onder a, met ingang van 1 Mei a.s. met tien ten honderd, sluiks echter metdien verstande, dat voor de ministers, hoofden van departementen van algemeen^ bestuur, de vermindering met tien ten honderd in elk geval aanstonds met ingang van 1 Mei a.8. zal geschieden. Een overeenkomstige vermindering wordt "toege past ten aanzien van de wedden van met ingang van 1 Mei a.s. of .een lateren datum nieuw be noemde .of bevorderde funotionharissen, zoomede ten aanzien van verhoogingen van wedden, die met of no 1 Mei intreden. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Gisteren is te Utrecht de overeenkomst inzake de ■loonsverlaging door de vijf groote organisaties van spoorwegpersoneel (Ned. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel, R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „SI Rafaël", Prot. Chr. Bomdl van Spoor wegpersoneel, Neutrale Bond van Spoorwegpersoneel en B. A. N. S.) geteekend, zoodat deze loonsverla ging thans een feit geworden is. DE VERHOOGING DER TABAKSBELASTING. „De Msb." zegt vah zeer betrouwbare zijde te ver nemen, dat er in regeeringskringen plannen bestaan, om de belasting op cigaretten ite verhoogen van 15 op 40 pet., en die op .sigaren en tabak van1 10 op 20 pet. Het ligt in het voornemen, na de invoering van bovengenoemde verhoogde belasting, den winkeliers nog gedurende drie maanden nadien gelegenheid te geven hun voorraad te verkoopen. ERNSTIGE VAL. Een beambte van een der bioscopen aan het Vree burg te Utrecht was, naar het „U. D." meldt Don derdagavond bezig met het verwijderen van reclame biljetten van den muur, waarbij de man een ladder bezigde, toen deze ladder plotseling kantelde en de man met zijn hoofd op de straatsteenen sloeg. Hij bleef bewusteloos liggen. Per ziekenauto is de pa tiënt naar de Rijksklinieken vervoerd. Een kwartier na zijn opneming is de man reeds overleden. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 23 tot en met 25 April 1924. Geboren: Johannes Zacheus, z. v. Nicolaas Filmer en van Alida Bierman. Catharina Anna, d. v. Corne- lis Johannes en van Neeltje Bl'eijendaal. Ondertrouwd: Jan van der Vliet, oud 22 jr„ schip per alhier en Willemina GeeTtruij Groeneweg, oud 21 j., alhier, onlangs te Anna Pauiowna. Simon Jo hannes de Wit, oud 24 j., veehouder en Vronica Vis ser, oud 24 j„ zonder beroep, beidien alhier. Overleden: Floris Twlsk, oud 67 j„ weduwn. van Anije Bes. sor Castle zou bezoeken. De voorgangers van Ko ningin Victoria zouden het als een fantastisch, droom- beeld, hebben beschouwd Waar Mevr. Roos-Breed ten slotte den zakelijken j weg verlaat en persoonlijk wordt, waar hot laatsio gedeelte van haar. stuk veel op schelden begint to lijken, een taktiek waarbij noch zijzelve, noch de S.D.AJ?. gediend is, heeft verdere godachtenwisse- ling met haar voor mij alle waarde verloren. U har telijk dankzeggend voor de mij toegestano ruimte, mijnheer de Redacteur, eindig ik hiermede. DE INZENDER. WARMENHUIZEN. 24 April 1924. Witte kool 113,10 a 13,60. uien 18.10 idam uitsclioj 11.70. Aanvoer: 3360 Kg. witte kool, 700 Kg. uien. iHiOOHN, 24 April. 11 st. kl. KabriekBkaaa, gam. 144, 15 st. kl. Boorcn. kaas gem. f 40, 1 at. Kaiuieks Conxin. kaas. gom. 145, 2 st. Boeren Comnn Kaaa, gem. 144. Aangevoerd 29 stapels, wegende 29698 Kg. i prijs 127. Handel vlug. LANGENJDIJKKK GROüNTriNVÜLklNG. 25 ApriL Wortelen f2.40 a 2.80, por 100 Kg. Aanvoer: 1500 Kg. NOORHERMARKTBOND, Noord-Soharwoude. 2o April. Grove uien f 7.10 a 10.20, drielingen f4.80 a 5.40. Peen f2.40 3.80. Rotfde kool f24.20. Gele kool f20. Leensche witte f 12.80 a 11.30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 6200 Kg. uien, 18100 Kg. peen, 100 roode kóól, 50 Kg. gele kool, 180100 Kg. D. witte. WARMENHUIZEN, 25 April 1924. Roode kool, uitschot f 11.90. Uien 19.90, uit schot uien f 1.50. Aanvoer: 27 Kg. roode kool, 175 Kg. uien. ALKMAAR. 25 April 1924. Rabarber f8.20 a 13.80 per 100 Eg. Prei f 10.20 a 13.80, Radijs f8.30 a 11.90, Raapstelen f8.90 a 9.60 per 100 bos. Wortelen f2.20 a 3.50. Uien f 10.2(5 a 11. Spinazie f24.40 a 34.40 per 100 Kg. Kropsla f 8.20 a 15.80 per 100 stuks. Koolrapen f2 a 2.30. Witlof f 12 a 28, per 100 Kg. AMSTERDAMSCHE EIERENVEILING. 18 April 1924. Bruto: eendeieren f5.40 per 100 stuks, kipeieren fl.01 per kilo. Netto: eendeieren f5.05 per 100 stuks, kipeieren f0.94 per kilo. Aanvoer: 5586 st. eendeieren, 534% kilo kipeieren. ALKMAAR, 25 April 1924. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 101 stapels wegende 135000 kilogram men. Fabriekskaas: kleine met rijksm. f43, z. rijksm. f37. commissiekaas met rijksmork f44. Boerenkaas: kleine met rijksmork f45. zonder merk f 43, commissiekaas mot ryksmerk f 15. Handel stug. ALKMAAR, 25 April 1924. Op do heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 679 H.L. Tarwe f 1114.50, Rogge f 13, Gerst chov. f 13, Haver fll12, Paardenboonen f12— f 13, Bruine boon en f 3218, Citroen boonen f 55, Duiven boonen f 1415, Witte boonen f 45, Blauw .Maanzaad f32 Groene Erwten f14—22, Grauwe erwten f5060 per 100 kilo. DE WARMTE? Zou het \yaarlijk zachter weer worden? Uit het Zui den van Frankrijk komt bericht, dat men daar, in het bijzonder in de Oostelijke Pyreneeën te klagen heeft overde warmte. De thermometer is er on gewoon hoog gestegen en er heerscht groote droogte. GROOTE BRAND. Uit San José in Guatemale wordt gemeld, dat alle havengebouwen aldaar door brand zijn verwoest. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Uit Contina nabij Florence wordt gemeld, dat een auto, waarin de bekende actrice Lydia Johnson uit de Follier Bergères te Parijs was gezeten, alsmede de architect Buccinelli, bij een overweg door een trein is gegrepen en verbrijzeld. Behalve bovenge- noemden werd ook nog de chauffeur gedood. EEN ROOVEROVERVAL. Uit Brunswijk, 25 April. Hedenmiddag roofden acht zwaargewapende lieden uit een bij Aversdorf gelegen kantoorgebouw eener mijn de even te voren ontvangen loongelden ten bedrage van 13.000 goud mark, waarbij zij met revolvers en handgranaten dreigden. De vervolging der roovers, die daarbij een persoon doodden, éen zwaar en één licht kwetsten, leidde tot de arrestatie van allen. Ht geroofd!© be drag werd nagenoeg geheel teruggevonden. MACDONALD BIJ DEN KONING TE GAST. Zooals reeds gemeld zullen MacDonald en zijn dochter Ishbel de week-end als gasten van den Ko ning en Koningin in Windsor Castle doorbrengen. Het pikante feit dat een arbeidersleider docr zijn koning te. logeeren wordt gevraagd, houdt uit den aard der zaak de gemoederen druk bezig, en vol gens den Britschen draadloozen dienst geven de bla den er commentaar op. De „Evening News" doet op merken dat zelfs Koningin Victoria, die den dage raad van de politieke macht der arbeidesr zag glo ren, verbluft zou zijn geweest bij het denkbeeld, dat een man, die uit een nederig milieu in een Schotsch dorpje ia voortgekomen, als eerste-minister Wind- GEMEENTE SCHA GEN. Getrouwd): A. Broekhuizen en G. van Ewijk. J. P. Roep en T. Bregman. Ondertrouwd: D. Klomp en J. Burger. Overleden: Agathe Schene, 18 j. Grietje de Boer, 91 j., wed. van J. Go vers. POLITIE. Verloren: 1 portemonnaie. Inlichtingen ter 'gemeente-secretarie. JUBILEUM C. SMIT. Vrijdag 25 dezer herdacht do heer C. Smit, con ducteur aan de Westfriesche tram, den dag waar op hij 25 jaar bij de Nederlandsche Spoorwegen in betrekking is geweest. Het was te verwachten, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij zou gaan. I)e heer Smit toch is een man, die een hoog begrip van plichtsbetrachting heeft en die hij zijne kameraden bekend staat als een goed collega, op wien men vertrouwen kan en. die in weinige woorden eon' scherp omlijnde verklaring van zaken eii toestanden kan geven. Daarbij is hij steeds correct. Iemand, die nimmer door scherpe of kwetsende uitdrukkingen misnoegen verwekt. Door ?ijn doen en laten wordt hij. in alle kringen, waarmede hij in aanraking kwam, met eere genoemd. Dat toonden ook de stof felijke blijken van waardeering en vriendschap op dezen dag. Vanwege de Mij. werd hem met een toe passelijk woord een couvert met inhoud aangeboden, van het Spoor- en Trampersoneel werden hom 2 fauteuils, een kapstok met kleed en een bloemstuk vereerd; van den Schager Bestuurdersbond, waarvan hij voorzitter is, ontving hij een. fraaie moderne klok; de Nederl. Vereeniging van Sjxjor- en Tram personeel schonk hem een vulpenhouder. Vrienden, en bekenden overlaadden hem met tal van kleine verrassingen. De prettige dag had een pleizierigen avond tot slot. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was. Donderdag jJv ma tig. de aanvoer was nogal groot, de prijzen vari eerden van 40—60 cent per pond. De handel in kalf- en geldekoeien liep niet over; nog geen gras. In pinken was de handel stug. Kr werd 1 stier verkocht voor f 400.of 50 ct. per pond. Met de nuchtere kalveren was het iets stugger. Londen was iets minder. In de overhouders was de handel redelijk. De han del in bokken en geiten was vrij goed. In de big gen en schrammen was het zeer stil; stuggen han del. Er was een flinko aanvoer van vette varkens, de handel was niet schitterend, hoogste prijs die besteed werd was 33 ct. het pond. De handel in kippen en konijnen was goed. In eieren en boter trekkend. VAN OUD SCHAGEN. Op den hoek van de Hoogzijde en de Laan, Ba- gfijmenlaaiL, stond vroeger een Bagijnenklosotor, toegewijd aan de H. Catharina. Dit klooster heeft officieel bestaan tot 9 Maart 1577, toen gaf Filips II, graaf van Holland en koning van Spanje verlof, dat klooster in te richten tot weeshuis. De tot het klooster behoorende goederen werden tot onderhoud der weezen aangewezen. Dit weêshuis werd op Maandag 7 Januari 1822 verkocht. SPART A-TERREIN. Zondag a.s. is er op het Sparta-veld oen bijzonder mooie wedstrijd. Met veel moeite is het aan Sparta's bestuur mogen gelukken om den proef wedstrijd van het elftal van den N.H.V.B. tegen Helder 1 te Scha- gen to krijgen. Hedenmiddag spelen 2 proefelftallen van den N.H, V.B. een wedstrijd tegen elkander te Alkmaar en het daaruit gekozen definitieve elftal komt naar Schaften. Deze proef wedstrijd dient voor traininft van het N.H.V.B.-olftal, wat 4 Mei te Amsterdam een wed strijd moet spelen tegen een elftal van .den A.V.B. om de Begeer-krans. Deze wedstrijden om de Begeer-krans worden alle jaren gehouden en hieraan kan deelgenomen worden door vertegenwoordigende elftallen van de verschil lende door den N V.B. erkende, gewestelijke en plaatselijke bonden. He* N.H.V.B.-elfta! is samengesteld uit do beste krachten der olfta'ien spelende eeTste klasse N.H. V.B.. Helder is do bekende 3e klasse N.V.B. club uit Helder, bc wedstrijd wordt geleid door den N.V.B. scheidsrechter Kelder uit Beverwijk.

Schager Courant | 1924 | | pagina 14