Sctiilderman's Bereide Ver! Albrecht. een BurgerdlenstbodB, een best Kuikalf, Gebruikt STIER, Raad Warmcnhuizen. bmnenlandscb Nieuws. in bussen v. ]/2,1 en 2'|2 Ko. Fabriek te Anna Paulowna Staat ter dekking: Dekgeld 8 Gld. cn 7 Gld. Veuiengeld. In het Boelhnls van IJsbrand Slol te Breezand, zal worden bijgebracht: Jachtwagen, Dresseerkar en een Kapwagen, met tegelijk een zoo goed geheugen had ontmoet. ÖU pond aan een Londensch ziekenhuis geschonken en ook Artkur goed bedacht Aldus vertelt de Daily Chronicle". EEN RUIME VANGST. In verband met den Ijsgang in de richting van de Noord-Oostelijke kust hebben de visschers van New- Foundland in dë algeloopen maand meer don 40.000 zeehonden vangen. Een niet onaardig voordeeltje voor de visschersbevolking. Vergadering van den Raad op Vrijdag 25 April 1924, dos middags 5 uur. Alle leden zijn present. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer Rijs. Na oponing volgt vaststelling der notulen, na een enkele opmerking van den heer Swan. Van het comité van actie tegen verslechtering van het onderwijs alhier is ingekomen een verzoek om adhacsie tc? willen betuigen aan een adres aan den Minister, verzoekende niet tot de voorgenomen ver slechteringen van onderwijs te willen overgaan. J Iet adres is nog niet behandeld door B. en W. en daarom wordt goeclgevondon het in hun handen te stellen om prae-advies. Ingekomen stukken: a. Ingekomen is het verslag van den Vleoschkeu- ringsdienst in den kring Schoorl, over het jaar 1923. Voor kennisgeving aangenomen. De finantiëele uitkomsten van don dienst zijn vrij goed. b. Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat zij hunne beslissing ten aanzien van do gemeentebegrooting 1924 verdagen en machti ging vorleenen over de posten van uitgaven op de bogrootlng voorkomende tot op do hein dor aange vraagde sommen te beschikken. Voor kennisgeving aangenomen. c. Do verslagen van do commissie tot woring van schoolverzuim over 1983, alsmede <lio van de cursus sen van het voortgezet lagr onderwijs. Zeer weinig ongeoorloofd school verzuim kwam voor, terwijl de cursussen van voortgezet lager onder wijs goede resultaten afwierpen. Na voorlezing der verslagen voor kennisgeving, aangenomen. •d. Hot verslag van do Gezondheidscommissie to Schagen over 1923. Zal circuleeren. e. Do begroeting van don Keuringsdienst voor Wa ren in het gebied Alkmaar over 1924. De bijdrage per inwoner bedraagt 18 17/100 cent- Wordt voor kennisgeving aangenomen. f. Een schrijven van do N.H. Vereeniging „Het Wit te Kruis" om alsnog oone toelage to willen verstrek ken, om te dienen tot tegemoetkoming in de tekorten der ontsmettingsdiensten. Gezien het nut tot het in standhouden van dezo inrichtingen, stellen B. en W. voor tot wederopzegging^ toe eone subsidie te verloe- nen1 van f 0.01 M per inwoner. Voorzitter herinnert er aan dat op een vorig ver zoek om een belangrijke subsidie afwijzend is be-1 schikt. B. en W. wezen toen op de ongelijkmatige ver deel ing der lasten en oordeelden daarom beter de tarieven te verhoogen. Nu thans een betere regeling van steun aan do hand wordt gedaan, willen B. en W. op hot verzoek ingaan. Verhooging der tarieven acht adressante waarschijnlijk niet gewenscht. De heer Molenaar onderschrijft het nut dor in stellingen, inanr hij begrijpt nlot goed hoe de tekor ten ontstaan door minder werk; zijn er ovool inrich tingen of is er te voel personeel. Tegen de steun- verleening van IK cent is spr. echter niet. Do heer Gutker verklaart zich voor het voorstel van B. on W. Do heer Swan vindt hot logisch, dat, wanneer or minder outsmettingen plaats hebben, or minder ou»- vangeten zullen wezen. Do hoer Molenaar moont dat er dan ook minder uitgaven zijn. voorzitter gelooft wel dat de zank wat. te groot is opgezet. Ronte-aflossing, do vaste kosbon, hlJJIvon b.v. voor Alkmaar bostaan, ook al worden de ontsmet tingen minder. Wanneer do tekorten blijven bestaan, zul men in de toekomst wel verandering aanbren gen. /.onder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. cn W. besloten. g. Een schrijven van do gascommisSie, woarbtj wordt geadviseerd' om aan den Directeur voor het ge bruik van een auto f 100 vergoeding voor onderhoud toe te kennen. B. en W. kunnen zich met dit advies vereenigen, daar het doel is geheel een bedrijfauto aan te schaf fen uit oen gezondheidisoogpunt, alsmede door do verplaatsing van den houder naar Dirkshorn. daar het dan meermal on zal noodig zijn, dlat de Directeur, iuiat in don regel met «lacht weer spoedig naar Mrlcshoro zal moeten. Voorzitter deelt mee dat er ln de gascommissie wel verschil -van meening bestond. Ook B. en W. hebben het advies breedvoerig besproken, met het resultaat,, dat voorgesteld wordt op het verzoek van den direc teur te voldoen. Spr. wijst op do goede behartiging der zaken door den directeur. De heer De Groot wijst er nog op dat ook de fitter zoo noodig gebruik zal kunnen maken van de auto en zich dus spoedig zal kunnen verplaatsen. De heer Molenaar vraagt waarom mot slecht weer do directeur 't meest naar Dirkshorn moet. Voorzitter zegt dat dit technische dingen betreft, de stand van den gashouder schijnt dan eerder noo dig te maken dat de directeur daar heoa gaat. De heer Swan: En met vorst. De heer Gutker zegt dat al meer vergoeding tot het sneller verplaatsen is gevraagd en omdat de directeur zich al eens een ongesteldheid op den hals heeft gehaald, heeft spr. zijn stem aan het verzoak gegeven, vooral waar het betreft een kleine vergoe ding. De heer Siot vindt het broodnoodig dat een der gelijk vervoer wordt toegepast. Juist bi} storing moet inen zich vlug kunnen verplaatsen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Medegedeeld wordt, dat op 19 Maart jl. de kas en boeken van den gem.-ontvanger zijn nagegaan en in orde bevonden en was het kassaldo ad. f 14595.18 met inbegrip, van de girorekening in kas aanwezig. Het restant van de girorekening is zoo goed als. binnen en is bij de Boerenleenbank geplaatst. Ook da kas van het gasbedrijf is gecontroleerd en alles was in orde. In kas was f 1587.87^. Het plaatsen van den gashouder te Dirkshorn is gegund aan het Technisch Bureau Biorma en Co. to Amsterdam voor de som van f 1782. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot aankoop van een stuk grond te Dirkshorn voor de som van f800. 'Het nieuw benoemde Hoofd der O. L. School, de heer Donia, is 16 April jl. als zoodanig in functie ge treden en is aan den heer Paarde haar als tijdelijk Hoofd eervol ontslag verleend, evenals aan den heer Buijs als tijdelijk onderwijzer. Door mej. van Schagen is tegen 1 Mei ontslag ge- I vraagd. 'De plannen voor de nieuwe school zijn' op 29 Fe bruari aan den Inspecteur van het L. O. verzonden. Blijkens schrijven van den Inspecteur van 11 Maart zijn oenigo kleine wijzigingen aangebracht, o.a. dat do klasselokalon eventueel 40 leerlingen kunnen be vatten. De plannen zijn nog niet terug ontvangen, doch op spood is aangedrongen, o-mdat B. en W. voor het najaar klaar willen wezen met de school. Door B. en W. is aan de Directie der Spoorwegen verzocht om in den officieelen spoonveggids de tram stations Sohoorldam en Wlarmenhuizen op te nemen. Aan dit verzoek kon evenwel niet worden voldaan. De heer Slot wil het verzoek nog maar eens doen, een aanhouder wint, en zou dan maar eens wiilen wijzen op de concurrentie dor autobussen .De tram boekjes worden niet zoo veelvuldig aangeschaft als de spoorweggidsen. Voorzitter verwacht weinig resultaat van herhaling van het verzoek. Het kost de H.IJ.S.M. eenmaal te veel en ze wijst op het opnemen in de tromboekjos en het gratis uitreiken der dienstregelingen van de trains. De Mij. let in hoofdzaak oy het toeristenver keer. De heer Molenaar erkent dat verwarring ontstaat doordat slechts een deel van het traject in den spoor- weggids is opgenomen, n.1. van Alkmaar tot Schoorl. B. en W. zullen nogmaals een verzoek tot de spoor wegmaatschappij richten. Door den heer Hoedjes to Wieringenvaord, togen wion oen rechtsvervolging was ingesteld, wegens het stukrijden van een lantaarnpaal, ia de geöischte schadevergoeding betaald. Ingekomen zijn alsnog: a. Het verslag yan den toestand' der gemeente over 1923, het verslag betreffende do volkshuisvesting 192a Voor kennisgeving aangenomen. b. Een circulaire van Ged. Staten Inzak© het ge bruik van slootwater. B. cn W. hebben de circulaire nog niet behandeld on zij stellen daarom voor haar in hun handen te stollen om advies. Voorzitter wijst er op dat reeds verscheidene be palingen die Ged. Staten vragen, in onze verordenin gen zijn opgenomen. Wanneer een verbod tegen uit- loozing van privaten op slooten moet worden inge voerd. zal er wel een overgangstijdperk moeten we zen. Goedgevonden wordt de circulaire in handen van B. on w. te stellen. Ten behoeve van het onderhoud der wogen en het vuilnis ophalen is door B. en W. aangekocht een 3/4 praam voor d'e «om van f225. 13. cn VV. achtten aankoop voordeeliger dan hu ren. De heer Molenaar dacht dat het beter was geweest een Ijzeren vlet aan to koopen. Voorzitter geeft toe dat het misschien beter was geweest, maar de gemeentewerkman had liever deze praam, in de toekomst kan met den wenk reke ning worden gehouden. Do Inspecteur van het L. O. heeft goedgekeurd' dat do schooltijden gedurende den zomertijd zijn van 12uur en van 2 -4 uur. Daar naar heD oordeel van B. en W. de Fabrieks- straat voldoet aan de vereiachten, in art. 13 der bouw en woningverordening bedoeld, stellen B. en W. voor dezen weg over to nemen, mits zij geheel kosteloos en vrij van polder lasten wordt overgedragen (art. 13 2de alinea). Voorzitter licht toe dat het niet betreft de geheele fabrieksstroat, doch dat gedeelte dat behoort aan de heeren Slot c.9. Nog enkele verbeteringen zouden moeten wordon aangebracht en de heer Gutker vraagt of dit geen aanleiding is overname aan te houden tot een volgen de vergadering. Voorzitter meent dat er wel zooveel vertrouwen kan wezen, dat die verbeteringen zullen worden aange- bracht dat nu overname kan plaats hebben. De heer Gutker vindt het boter de straat over le nemen wanneer alles, ln orde is, we hadden toch ook gedacht dat, er 4 beerputten in moesten komen. Voorzitter zegt dat IJ. en W. 2 voldoende vonden. De hoor Molenaar acht het gewenscht een straat, waaraan 1/20 van de inwoners wonon, over te nemen, dat is do meest gewenschte toestand. Voor die kleine verbeteringen acht spr. hot niet noodig overname uit te stellen. De heer Gutker zal tegen het voorstel van B. en W. stemmen, omdat een weg eerst volkomen in orde moot wezen voor hij overgenomen dient te worden. Do hoer Molenaar wil den weg ovcmoinen, onder voorbehoud dat de verbeteringen nog.worden aange bracht, oen idéé waar do voorzitter zich moe kan vor eenigen. Het voorstel-Gutker om het voorstel van B. en VV. aan te houdon, wordt niet ondersteund en voorzitter constateert (hit, hot voorstel van 13. cn VV. is aange nomen, waarbij tegenstemt de heer Gutker en de heer Slot zich onthoudt van stemmen. De heer Molenaar informeert naar den stand van zaken betreffende overdracht van het Beemsterpad. Voorzitter licht toe dat binnenkort nog een confe rentie mot belanghebbenden zal moeten plaats heb ben on dan deze zaak spoedig in behandeling kan worden genomen. Door 13. en W. is nogmaals een oproeping geplaatst voor do vacature verloskundige. Van do 3 sollicitan ten handhaafde tenslotte slechts één sollicitante haar sollicitatie, zoodat B. en W. besloten hebben geen aanbeveling in te dienen en thans aan den Raad voorstellen niet tot benoeming over *e gaan. De ge meente-geneesheer is bereid do functie van verlos kundige voorloopig te blijven waarnemen. Voorzitter wijst er op dat de praktijk heeft uitge- wozen, dat het' waarnemen van de functie door den doktor geen bezwaren oplevert en de ingezetenen over do tijdelijke regeling tevreden zijn, Mocht de praktijk in de toekomst uitwijzen dat er wel bezwa ren zich voordoen, dan zouden B. en W. altijd nog met een Voorstel tot het benoemen van een verlos- kundigo kunnen komen. De heer Molenaar informoert naar de redenen van het terugtrokken door de sollicitanten. Voorzitter zegt dat do redenen niet worden opge geven, maar de woning zal hier ook wel een rol spelen. De heer Molenaar kan zich met het voorstel ver- eenigen. Nadat nog enkele inlichtingen door den heer Slot gevraagd zijn, wordt het voorstel van B. en W. al gemeen goedgevonden. Ingekomen is een verzoek van eigenaars van de landerijen, grenzende aan de vaart Schoorldam-War. menhuizen, inhoudend© het verzoek om do snelheid van motorvaartuigen to verminderen, tot de helft van de thans bestaande snelheid, zijnde 6 KM. por uur. B. en W. stellen voor het 2de lid van art. 49 dor Alg. Politieverordening te wijzigen in dien zin, d'at inpla&ts van 6 K.M. por uur wordt gelezen 4 K.M. per uur. De heer Molenaar acht het voorstel goed, maar er moet dan ook do hand aan gehouden worden. De heer Gutker vraagt of die bepaling dan voor iedereen geldt en hij meent dat dan de politie zich zelf het eerst zal dienen te verbaliseeren. Voorzitter denkt dat de aanhangmotor ook wel zal zijn te temperen. De heer Gutker vindt het nogal ingrijpend, als men de kans loopt, wanneer men met een schuitje vaart, dat men .geverbaliseerd wordt. De heer Nannis denkt dat een vaartuig van 20 ton meer schade zal veroorzaken als 4 K.M. wordt ge varen dan bij een snelheid van 6 K.M. De heeren De Groot en Molenaar -wijzen toch op de aangebrachte schade. De heer Molenaar wil de bepaling maken voor de vaart naar Schoorldam en de vaarten rondom het dorp. De hoer De Groot noemt ook de vaart naar den Langendijk. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, evenwel zóó gewijzigd, dat vaartuigen voorzien van een aanhangmotor, met een snelheid van 6 K.M. mo gen varen, omdat de Raad van oordeel is dat kleine vaartuigjes niet zooveel schade aanbrengen. Naar aanloiding van het in handen van B. en W. gekold adres van de tuinbouwvereeniging „de Noord" om in de politieverordening een bepaling op te ne men meer speciaal regelende de zetkoolregoling, stel len B. en W. voor, in de Alg. Politieverordening een nieuw artikel op te nemen luidende als volgt.: Arti kel 39a. Hot is aan eigenaars of gebruiken» van lan derijen verbod'en zetVool of «tuilen te pfaataan of te doen plaatsen, anders dan overeenkomstig de rege ling door B. en W. vastgesteld. Tevens wordt voorgesteld art. 40 te wijzigen, als volgt: In plaats van „86, 36, 87 en 38" wordit gelezen: „35. 36. 37, 38 en 39a." Waar voorzitter in zijn toelichting zegt dat voor eventueels wijzigingen eerst overleg zal worden ge pleegd met de tuinbouwvereeniging, meent dg heer Slot dat geheel aan de bedoeling van de tuinbouw vereeniging wordt voldaan. Hot voorstel van B. en W. wordt met algemeen* stemmen aangenomen. Hierna sluiting. LANGENDIJK. Het loopt met den aanvoer van groenten op t'n eind. Zeer kleine quantums van roodo en gele kool komen er slechts sporadisch. Ook de Doen ach o witte zal weldra afgeleverd zijn. Uien en wortelen wa ren or nog in grootere hoeveelheden, omdat or ver schillende periodes zijn geweest, dat de prijzen van deze producten niet in verhouding waren tot die der andere stapelgroenten. De volgende week zal onge twijfeld wel do laatste wezen, dat eiken dhg wordt geveild. ZUID SCHAR WOUD E. De heer T. Prins, gemeente-veldwachter aldaar, her dacht zijn 10-jarige werkzaamheid bij do politie. De Burgemeester overhandigde hem namens den Ned. Politiebond de bronzen medaille, terwijl hem door een der ingezetenen een theeservies werd' geschonken. LANGENDIJK. Aan de veiling dor Langendijker Groentencentrale zal elke week tweemaal oen witlof-veiling worden gehouden. LANGENDIJK. Het gemeentebestuur van Alkmaar besloot een jaarJijksche subsidie van f300 te verleenen aan den Proeftuin. Helderscheweg. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagavond vierde de vereeniging „Steunt El kander" haar 25-jarig bestaan. 'Door verschillende oud-bestuursledten werd1 in verband hiermede hot woord gewerd, terwijl secretaris en penningmeester een overzicht van dien periode gaven, waaruit bleek dat ruim f32000 aan zieken uitgekeerd was. Tus- schen de verslagen, werden de aanwezigen vergast op muziek en zang van led'en d'or vereeniging. Ook de bode, de heer P. Dirk-maat. was tegelijkertijd 25 jaar bode, en ontving als aandenken van het be stuur een gouden bril. Het was een zeer gezellige avond. OUDESLUIS. Het geheel vernieuwen van het woon- en winkel huis van mej. de Wed. K. Smit, alhier, is bij' aanbe steding opgedragen aan den heerH. Jonker, aanne mer alhier, zijnde do laagste inschrijver. ZUID-ZIJPE. Op de huishoudelijke vergadering van de afd. der S.D.A.P. te ZuidLZijpe op 24 April werd! staande de vergadering de som van f J8.50 door de leden bijeen gebracht voor de textiel-arbeiders van Twente. Het nfdcelingsbestuur is thans als volgt samengesteld: A. Kapitein, voorzitter; Dr. J. L. Snethlage, secretaris, A. Burger, penningmeester; J. C. Bellis, H. Rens. BURBERBRUG. In de vergadering van' het d'ep. Nut alhier, Donder dag 11. gehouden, worden tot afgevaardigden naar de algem. vergadering benoemd de heeren Ds. v. d. Kreeko oni J. Raat. Tot bestuurslid der afdeeling werd herkozen de heer H. Bregman. 'T ZAND. Wij vernomen, dat de Minister van Waterstaat, het voornemen koestert, om, als bezuinigingsmaatre gel, dén Rijkssteiger, zich bevindende aan den wes telijken oever van het Noord'hóllandsch Kanaal be zuiden do vlotbrug, alhier, op te ruimen. ZIJPE. Het mond!- en klauwzeer in deze gemeente neemt nog steeds toe. Gedurende de afgeloopen week, ie het aantal gevallen weer met 5 vermeerderd'. Thans komt de ziekte reeds in 12 «tallen voor. ZLJPE. Het Provinciaal subsidie over 1923 ten behoeve van do wijkverpleging in deze gemeente, is d'odr Ged'. Staten bepaald op f782.04. SCHAQERBRUG. Wij vernemen, dat het miltvuurgeval bij den veo. houder Jb. Jimmink Dz. alhier, thans geweken -is, «oodat de indertijd noodig geachte maatregelen we der kunnen worden opgeheven, en de geplaatste ken* teekenen kunnen worden verwijderd. SCHAGERBRUG. Men deelt ons mede, dat door den timmerman C. Dekker alhier, een woonhuis zal worden gebouwd voor rekening van den heer B. P. Borst alhier en wel op een vrij terrein aan de Westzijde van1 de Grootesloot. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, zal voor rekening van de heeren Blokker en Kabel in den Ruigenweg alhier een kapberg met veestalling gebouwd wor den. Het werk is opgedragen aan den heer D. do Leeuw Wz. TOEZICHT OP BEWOONDE HUIZEN. De \rouw van den heer Meijer, 't Buurtje, had' de ze week het ongeluk door den zolder te vallen. In bewustelooeen toestand werd zij opgenomen, terwijl geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het zou goed zijn, dat <fe huiseigenaren off beter nog, de gemeente opzichter zoo nu en dan een zolderinspeo- i tie hield. VAN EWIJCKSLUIS. Het was den laatsten tijd vrijwel gewoonte ge- worden, dat nieuwsgierigen, die gaarne den voarfc- gangr aer Zuiderzeewerken persoonlijk eens van nabij wenschten gade te slaan, op den dijk buiten het afwaterings- en scheepvaartkanaal, zoowel dis op het dit voorjaar begonnen werk aan den af sluitdijk werden toegelaten. In den loop dezer week kwam daarin echter verandering en werden slechts diegenen op deze werken toegelaten, die daar noodwendig moesten zijn. Wij hebben ons deswege^ gewend tot Ingenieur Geer», door wien, naar wij vernamen, dit verbod was uitgevaardigd, die ons medeeelde, dat hier mede eenigszins beoogd werd eene al te grooten toe loop ran kbklustigen, die op de werfcsaamhod^ri van belemmerenden invloed zou kunnen zjjh, fcegoö to gaan, terwijl anderzijds het voorkomen, van on- juiste of sterk gecommentarieerde berichten in de pors daardoor kon worden voorkomen. Zijnerzijds bestond or echter geen bezwaar, wan noor een ob- jeoticf verslag van den stand der werkzaamheden met weglating van óanoodige commentaren wer-L geleverd, aan verslaggevers toegang tot do hier be doelde werken te vorleenen. Wij hopen hiervan to gelegen erfcijd gebruik to maken on aldus de lezers van do Öohagor Courant geregeld van de vorderingen van hot werk op de hoogte to houden. - VAN EWIJCKSLUIS. Waarschijnlijk bedoeld als concurrentiemiddel to gen het steeds meer uitbreidend verkeer met auto bussen. zal vanaf 1 Mei a.s. een goodkooper tarief voor eón-daagsoho retourkaarten op do tramlijn Schagen—Van Ewijoksluia worden ingevoerd. Een één-daagsohe retour van hior naar Schagen, I dat tot dusverre voor derde-klassn-pr-ssagiers fl.10 1 on voor tweedeklasse dito fl.50 kostte, zal name lijk na 1 Mei voor de derde klasse voor f0.80, vor de tweede klasse vor f 1.20 worden verstrekt, j -- VAK EWIJCKSLUIS. i Naar wij vernamen, was de vorige week Vrijdag, J de vooruit berekende'hoeveelheid zand, noodig om i daarmede den bodem van het Balgkanaal, op de plaats waar mettertijd den spoordijk zal moeten worden gelogd, voldoende stevig te doen zijn, om ■onder gevaar van te worden weggeporst, een dui ker onder dien snoordjjk te kunnen leggen, ter plaatse aangevoerd. De versohillende plaats gohad hebbende verschui- wingen en verzakkingen (die natuurlijk ten deeie I waren voorzien juist om de slappere onderlagen weggoperst to krngen, was een zóó y.svaren druk noodig) hebben echter waarschijnlijk een veel groo teren omvang gehad, dan verwacht was, althans men was nog lang met op die hoogte, welke noo dig geacht werd. Had men, met het oog op de waterrogeling, dan ook slechte toestemming om tot Zaterdag 19 April met dit werk voort to gaan, van de toegestane! verlenging met één week werd dankbaar gebruik: gemaakt en werd gedurendo deze week dan ook nog een aanzienlijke hoeveelheid zand aangevoerd. Tot Woensdagavond schoot men daarbij flink op. I Do za.ndmassa werd steeds hoogor on bleef staan. Na afloop van den werktijd heeft zich toen echter I over de geheel© lengte van het werk weer een belangrijke inzinking voorgedaan, welke Donder dagmorgen omstreeks liegen uur 'door een nieuwe is gevolgd, waarineo tevens do kans, dat het werk deze week af zou kunnen, verkeken was. Blijkbaar zetten de zijwaarts gerichte verplaatsingen van den ondergrond zich over aanzienlijken afstand voort. Waren deze in den beginne net moest in Zuid-Oostelijke richting waar te nemen, thans rich ten zij zich ook naar de Noord-Westzijde, terwijl zij zioh naar de zijde van den Balgwog nu reeds tot onder langs dien weg loopende rietschoot voort planten. Deze rietschoot is nl. reeds over een lengte van ongeveer 30 Meter in twee dikke plooien tot manshoogte opgeheven, zoodat deze plooien met de daarop staande rietetoppels doen denkon aan een paar reusachtige stekelvarkens. Men hoopt nu nog eenige dagen verlenging to kunnen bekomen, om dit werk op hoogte to bren gen. Als zulks mogelijk is, is het natuurlijk ook wensohelnk, omdat hot anders onafgedaan zou moeten blijven staan. Maar wanneer zioh woer nieuwe verschuivingen naar do zijde van don Balg- weg mochten voordoen, bestaat er groote 'kans, dat de onlangs nieuw om het werk "gegraven sloot weer wordt dichtgodrulct, terijl het óók niet on denkbaar. is, dat, zelfs 'indien deze Bloot «zelve in tact blijft, zij nog wat in Noord-Westelijke riohting zal moeten worden verlengd, omdat de uitmon ding naar die zijde, wanneer daar nog- oen k'-.i- no verschuiving plaats heeft, zal worden afgesloten. 't Gaatt hiermee dus nog niet voor den wind, evenals dit het geval was met de liet vorig jaar in het Balgkanaal gegraven sluisput (waar men ook steeds weer met verzakkingen had te kampen, welke eohter ton slotte toch tot staan zijn geko men). Laat pns hopen, dat dit ook hior spoedig het geval zal zijn, opdat dit wefk althans kan worden afgemaakt. VAN EWIJCKSLUIS. Maakten wij onlangs melding, dat een steiger werd gebouwd van dpn kant van het afwaterings- en soheepvaartkanaal naar den Bdlgdijk, ton einde daarover de materialen, noodig voor den T>ouw van do nieuwe sluis to kunnen aanvoeren, dez»? steiger is bogin dezer week gereed gekomen cn werd daarover roods een lading portland gelust- De vlugge wijze, waarop deze lossing geschiedde, heeft ons daarbij werkelijk getroffen. In hot schip, waarmee de zakjes portland waren aangevoerd, werden op_ zware vierkante beunen, aaniedere hoek voorzien van een opstaand ijzer mot oog, telkens een 15-tol dezer zakjes opgetast, waarna deze beunen, aan zware kettingen hangende, door een kraan vanuit het schip tot boven den steiger werden opgevoerd. Daar werden zij door twee man nen op het onderstel van een ki^kar neergelaten, de kettingen werden er van verwijderd en overge bracht naar den beun van een inmiddels weer aangevoelde leego beun, welke door middel van den kraan weer naar het schip werd overgobraolih. De kipkar werd daarop langs de rails naar den kruin van don Balgdijk geduwjjl (de steiger hee-Lü nl. juist die hoogte), waar dezelfde twee personen de zakjes langs een schuin naar binnen loopende": groot werden" neergelaten. Onder aan deze goot, iets lager dan één Meter boven den beganep grond, is een platform aangebracht, waarop oen persoon stond, die de zakjes opving en voor een viertal dragors gereed zette, welke ze vandaar j in een binnen den Balgdijk staandefl schuur over brachten. T Op die wijze had men slechts enkele minuten werk over het Iaden en lossen van iedere kipkar. j In de ongeveer 10 minuten, dat wij erbij stonden, werden een drietal karren gelost. Advertenlièn. QrondvrH'l 0.80, Olsnsverl 11.00, SlandverI I I 40. Verkrijgbaar te SCHAGEN bij Kramers .Van Rijswijk, JULI ANADORP bij Constant, BREE ZAND bij Borst, WIERINGEN bijt B. Kat en aan de De Old Stamboek- en Premiehengsl ALBRECHT fokt eerste klas Handelspaarden en is gestation- neerd bij P. DEL VER te luliana- dorp, v.h. S. BIERSTEKER. I Boerenwagen met toebehooren, 1 Wilkepkar op collinusaa, I Twoeschaar Sloppelploea. I Batanaploeg en 1 leven balks tu- Notaris C. L. VAN DEN BERGH, Scbagen. Zoo spoedig mogelijk gevraagd bij S. KRIEK, Winkel. TE KOOP) A. NIEROP, Dirkshorn. TE KOOP: een Harige geregistreerde met beste melklijsten en een ge bruikte bij Tb. JIMMINK Dz.. Schagerbrug. TE KOOP: zoo goed als nieuw, bij Sj. DK BOER, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2