Holland-België 1-1. VOETBfl L MarktberkhtaOL Binnenlandscb Nieuws. vastgelegd. Naar gebleken is, behoort hij tot de bacteriën en is hy 0.0001 millimeter groot. Met behulp van het toestel zal het, naar men hoopt, gelukken, nog andere onziohtbare ziekten- verwekkers, zoo b.v. van de runder- en varkens- peet, .enz. te ontdekken. Msb. DAT BELOOFT WAT. Drie kleine jongens, afkomstig uit het dorp Horn- church (Essex, Engeland), hebben op eigen initiatief een tochtje van 40 KJM. ondernomen met een klei nen/ motor, tiien ze zelf als een stuk oud-roeSt voor hun spaargeld hadden gekocht en op gang haddien weten te brengen. Het ding werkte uitstekend, en, toen ze eenmaal den smaak van h'et motorrijden te pakken hadtien, konden ze er niet genoeg van krijgen en maakten boudweg den bovendoelden tocht. De knapen, respectievelijk 7, 8 en 11 Jaar oud, re den tot Southend toe. Daar er maar één tegelijk kon rijtiien, begaven die niet-rijders zich telkens inaar een afgesproken plaats, waar de „motorman", die hun yooruitgereden was, hen opwachtte en é>én zijner ka meraden. in de gelegenheid' Stelde om zijin bant OtP te halen- van de exiteerende sport. Te Southend begaven zij zich' naar een huis. waar zij vertelden, dat zij sinds den morgen niets gegeten hadden en door de medelijdende -bewoners van voed sel werden voorzien. Inmiddels waren de ouders tier -knapen ongerust geworden over hun wegblijven, totdat de beangstig de menschen bericht uit Southend ontvingen, dat hun veelbelovende spruiten zich veilig en wel op een politiebureau aldaar bevonden. DE KONING EN DE KONINGIN VAN ITALI8 NAAR ENGELAND. De koning en de koningin van Italië worden 26 Mei te Londen verwacht. Op 81 Mei keer en zij naar Rome terug. HET RECORD-LAND VAN DB DOODSTRAF. Hot aantal1 doodvonnissen, in Rusland door de revolutionnaire rechtbanken geveld, neemt zooda nig toe, dat men zo bijna niet meer kan volgen. Onlangs werd officieel meegedeeld, dat het op perste tribunaal in de laatste elf' maanden 1339 gevel do doodvonnissen heeft onderzocht en 663 daarvan in gevangenisstraf heeft veranderd. Ook "werden doodvonnissen geveld togen een vijftal amb tenaren, die ten eigen bate regeeringscontraoten hadden afgesloten. To Petrograd (Leningrad) Zijn 7 personen ter dood veroordeeld wegens - spionnago voor Fin land, to Odeeea 18 wegens spionnage voor Frank rijk. SLAAPZIEKTE IN ENGELAND. Uit Londen, 28 April. Tengevolge van een snelle uitbreiding der slaapziekte heerscht hier groot© ongerustheid. Do 75 govallen in Engeland gedurende Januari voorgekomen, groei do aan tot 649 in de eerste drie weken van April'. Het# aan tal sterfgevallenis klein, maar de nawerkingen waren vaak ernstig. BRAND AAN BOORD. Uit Adelaïde, 27 April. Op het Rritsche vrachtschip „City of Singapore", dat een lading olie en auto's aan boord heoft, brak gisternacht te Port Adelaïde brand uit. De rivierbrandween was bozig het vuur to bestrijden, toen een hevige ont ploffing plaats had, die govolgd werd door een tweede ontploffing, tengevolge waarvan drie per sonen werden gedood en elf ernstig gewond. Nog tallooze porsonen liepen lichte verwondingen op. H Kt.DER 1. Zondag is bovenstaande wedstrijd op het Sparta- terroin te Schagen gespeeld. Ondanks het minder mooie weer, was er van de zijde van hot publiek zeer groote belangstelling voor den wedstrijd en toen dan ook te ruim half drie de elftallen in het veld gefloten werden door den heer Kort uit Helder, welke bij verhindering van den heer Kelder leidde, waren het terrein en de banken flink bezet. Het N.H.V.B.-elftal speelt eerst tegen den he- vigen, recht over het veld staanden wind op. De eerste aanvallen zijn voor Helder, de backs en keeper, van het N.H.V.B.-elftal zijn evenwol safe. Het spel verplaatst zich meer naar het midden van het veld langzamerhand, daar het •N.H.V.B.- elftal meer Ingespeeld raakt, do aanvallen van Helder zijn veelvuidiger, doch niet gevaarlijk. Uit een corner wordt door Helder 'de leiding genomen, 91. Na aftrap volgen eonlgo vinnige aanvallen vén het N.H.-elftal; de Held er-keeper stopt evenwel keurig. Het tweede doelpunt volgt voor Helder mot eon flink schot; deze goal was echter zuiver bui tenspel, scheidsrechter merkte het niet op, 02. Spoedig hierna rust. Na rust is in de eerste instantie het N.H.V.TU elftal overwegend sterker en Helder is totaal in gesloten; met een prachtig schot van de rechtsbin nen uit het N.H.-elftal, wordt de stand 12. Van beide zijden wordt nu hard gewerkt en tegen het einde wordt de strijd wel eenigsrins forsch. Als' scheidsrechter evenwel affluit is de stand 21 voor Helder. Voor rust was de wedstrijd niet mooi, er werd van beide zijden nogal geknoeid, na rust was dit merkelijk boter; vooral bet "N.H.V.B.-elftal maakte een zeer gunstigen indruk en beschikt over uit stekende krachten. Helder 1 is niet meegevallen, do achterhoede is goed, in de voorhoede ontbreekt t noodige schot geheel' en al. De heele ploeg speelt te forsch en past nogal' eens unfaire trucjes too. De elftal-oommissie van den Noord-Hollandschen Voetbalbond was vertegenwoordigd door de heeren Huijsman, Brussel, Vester en Kort. De heeren waren over het spel van het N.H.V.B.-elftal zeer tevreden en meenden dat het volgende week tegen het A.V.B.-elftal een g'oeden kans had. Het Hel- der-elftal .speelde h. i. zeer forsch. De leiding van den heer Kort werd uitstekend gevonden, hoewel ook zij verklaarden, dathet tweede doelpunt van Helder een zuivere buiten spel-goal was. ST. PANCRAS. Vermeldde 't program van 27 April, dat de drie elftallen van Vrone elk eon wedstrijd hadden te Spelen, er gingen slechts 2 door. D.T.8. 2Vrone 2 verviel'. Vrone 1 ging naar Alkmaar té matchen tegen R.-Wit 2 en behaalde de overwinning- met '71, en is alzoo de onverslagen kampioen in 4 A. Vrone 3 trok ook naar Alkmaar en speelde daar tegen R.-Wit 3 met tot uitslag 00. NOORDSCHARWOUD1L Holland I speelde Zondag een medaille-wecll- striid tegen S.D.W. I uit Oudorp. In een matigen wedste-yd kwam het eind met gelijk spel 22. De medaille werd toen toegekend aan 3e bezoekende olub. OUDKARSPEL. Door terugtrekking van Koedijk uit den N.H. V.B. kon de wedstrijd D.T.8. IKoedijk I niet doorgaan. De andere wedstrijden konden wegens terrein-afkeuring niet doorgaan. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag 1H uur zou V.V.V. I voor de com petitie spelen tegen B.V.V. I, B.V.V. kwam meer dan oen uur te laat. Doordat N.V.V. 2 om 3 uur spelen zou, op dit terrein, tegen B.F.C., kon eerstgenoemde wedstrijd niet doorgaan; en bad V.V.V. alzoo gewon nen met 50. Om 3 uur kwamen B.F.C. en1 N.V.V. In bet veld. Voor de rust bad1 B.F.C. de leiding met 1—0. Na de ■rust wist N.V.V. gelijk, te maken en eindigde het spel met 1—1, Weer hebben, thans op het Stadion te Antwer pen, de Belgische en Hollandsche elftallen elkaar ontmoet en weer is deze wedstrijd geëindigd met gelijk spel. Er was een geweldige menschenmassa ongeveer een 25000, die dezen wedstrijd heeft ge volgd. Er is over het algemeen genomen, een mooien wedstrijd gespeeld, met veel enthousiasme aan beide zijden. En bet mag met voldoening wor den neergeschreven, dat ons Hollandsche elftal dit maal een zeer goed figuur heeft gemaakt, tot groo te blijdschap van de duizenden Nederlanders die te Antwerpen waren saamgestroomd en onze Oranjetruien dan ook hebben toegejubeld. Wij laten hieronder een der vele verslagen over dezen wedstrijd in de bladen volgen; Wij hebben, aldus de Msb., gisteren te Antwerpen tegen eén volwaardigen tegenstander een uitsteken den wedstrijd gespeeld, welke temeer gewaardeerd zal worden na de teleurstellende ontmoeting met de Duitschers. Ons elftal gaf als geheel alle reden tot tevredenheid/ en lof. Onze oranje-ploeg heeft van begin tot einde gestreden met onverzwakte ?;eestdrift, maar ook met overleg en goed begrip van eders plaats in het veld. Dit neemt niet weg, dat er aanmerkingen zijn te maken. Vooral op den doel man v. d. Meulen, die geen geheel betrouwbaren indruk heeft gemaakt. Met een backstel als Denis— Tetzner was zijn plaats geen moeilijke en de keeren dat hij aan het werk werd gezet deed hij nu eens aardig werk, dan weer beging hij' fouten, welke een internationalen doelman niet mogen overko men. Denis was thans geheel de oude, die een tactisch en technisch hoogstaand spel speelde. Tetzner heeft enkele fouten gemaakt, maar toch een zeer aantrekkelijken wedstrijd gespeeld. Ook de Belgen liepen evenals de Duitschers verschillende malen in zijn handige off-side-vallen. Onze mid den linie was uitnemend, zoowel verdedigend als aanvallend. Van Linge voedde keurig en plaatste verrassend goed. Lefèvre heeft opnieuw voortreffelijk gespeeld; ver dedigend was hij vasthoudend als een fret, water- vlug in den aanval. Toch treuzelt hij nu en dan nog. Krom was zijn mindere, maar verdient volkomen zijn plaats. Onze voorhoede heeft als geheel vol daan, al had haar stootkracht op sommige oogen- blikken grooter kunnen zijn. De uitersten waren de zwakste punten. De Natris heeft zich niet geheel gegeven. Ondanks zijn verdienstelijk optreden nu en dan achten wij dezen speler toch een gevaar omdat we hem in staat achten een geheel elftal door zijn boudeerend optreden te demoraliseeren. Snouck was in den be ginne onvoldoende, maar heeft zich uitstekend her steld; Zijn toewijding vergoedde ten slotte alles. Het binnentrio heeft hard gewerkt. Er vallen na tuurlijk aanmerkingen te maken. Enkele voorzet ten van de uiterste vleugels hadden beter benut kunnen worden, maar tegenover dit resultaat in rie- zen wedstrijd moet toch eigenlijk alleen de waardeo- ring spreken. Vooral als men let op de pech welke orize jonyens onmiskenbaar hebben gehad. Onze tevenstander was toch ook een geduchte. In de Bie bezitten de Belgen een onovertroffen doelman Hun backstel is aan het onze gelijkwaar dig. Onze hall-linie was beter dan de hunne door groote toewijding, zuiverder plaatsen. De Belgische voorhoede heeft de gevaarlijkste man nen in het binnentrio. Vooral het koppen van Lar- noe en Tb ijs bij cornes is ongeëvenaard. De uiter sten zijn zeer snel, maar Bastin leed ten slotte hot ergste onder de onwankelbaarheid van Denis. Voor al het leatste kwartier, toen men blijkbaar alle hoop op zijn voorzetten had gesteld, omdat voortdu rend op hem gespeeld werd, stelde hij danig teleur. Hij miste ten eenmale de heersching over zijn De N. R. Ct. schrijft: Een goede wedstrijd! Ja, waarlijk, eindelijk heb ben we dan toch een goeden wedstrijd gezienvan onze nationale ploeg. We mochten in onze voorbe schouwing van den wedstrijd nog al schrijven, dat een goede wedstrijd ons meer zóu verheugen dan een overwinning. Zoo is 't geloopen ook. Het resultaat op zich zelf, een gelijk spel tegm de nog steeds sterke Belgen, op vreemd terrein be vochten. is al een gelukwensch waard; maar meer nog gaat het hier om de wijze waarop dit resultaat is behaald. En als we kunnen schrijven, zooals nu, dat dit geschied is door krachtig en enthousiast spel van do geheele Nederlandsche ploeg, door elf men schen. van wie er geen gefaald heeft al waren er zwakke steeën dan schenkt dat zeer zeker voldoening. De wedstrijd heeft een normaal beloop gehad en dc uitslag geeft de onderlinge krachtsverhouding wel goed weer. Het Handelsblad van Antwerpen: „Van Hollandsche zijde was geestdrift de hoofd- hoedanigheid. De Oranjespelers hebben in den aan vang de onzen letterlijk door dien wil van te win- n«n overrompeld. Zij paarden aan die geestdrift uitstekende techniek, waren snel en juist in het be handelen van den bal. Jammer kwamen enkele ern stige fouten voor internationale wedstrijden hun spel af en toe ontsieren. De beste man bij Holland was back Denis, waarte gen Bastin het erg lastig had. Van der Meulen in het doel deed soms technische fouten en zal ze ker de duizenden Hollanders bange momenten be zorgd hebben. De halflinie was als geheel het beste stuk van het team, terwijl in de voorhoede de rech tervleugel het beste deel was. De Natris heeft op enkele uitzonderingen niet zoo heel veel kunnen doen, omdat het duo Dr. Swaertenbroeks—-Pelsmae- ker hem te sterk was. Pijl is een flinke midden voor en Visser ontsiert zijn spel door te veel fou ten." ALKMAAR, 26 April 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan- revoerd: 6 paarden f150375, 42 koeien en ossen 160425, 265 nuchtere kalveren f1228, 354 ma gere schapen f4553, 15 lammeren f88, 1 vet varken f100, 55 magere varkons f22—30, 160 big gen, 10 w. f1017, 11 bokken en geiten f412. Boterprys van heden: lste soort f0.901, 2e soort f 0.750.85. Kipeieren f 5.506.50, Eendeieren f5.50—5.75. WARMENHUIZEN, 26 April' 1924. Uien f5.90, drielingen fl.40, uitschot uien f0.90 a 1.60, Peen f2.40. Aanvoer :300 Kg. uien, 575 Kg. peen. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 28 April. Wortelen fl.90 a 2.70. Uien f9.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1075 Kg. wortelen, 700 Kg. uien. NOORDERMARKTBOND, Noord-Soharwoude. 28 April. Grove uien f8.30 a 9.10, drielingen f5.40. Peen f2.10 a 2.60. Deensohe witte f 10.30 a 13.40, alles per 100 Kg. Adnvoer: 2900 Kg. uien, 8100 Kg. peen, 63300 Kg. Deensohe witte. ALKMAAR, 28 April 1924. Rabarber f 3.90 a 9.80. Prei f 5.30 a 13.40. Radijs f12 a 12.80. Raapstelen f7.20 a 8.90, alles per 100 bos. Uien f 7.80 a 9.20. Spinazie f 12.90 a 18.80, per 100 Kg. Kropsla f7.20 a 13.80 per 100 stuks. Koolrapen f2 a 2.50. Witlof f10 a 29, per 100 Kg. TEXEL, 28 April 1924. Texelsohe Eierenveiling. Aangevoerd 31000 kip eieren. Hoogste f6.60, laagste f5.70, per 100. 2500 Eendeierenhoogste f 5.70, laagste f 5.40. HOORN, 28 April 1924. Aangevoerd 1031 stuks vee. Melkkoeien f300 500; vette koeien f350450; kalfkoeien f350480; vare of gelde koeien f225425('stieren f175400; pinken f125200. Handel matig. ALKMAAR, 28 April 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 13 koeien en ossen f300425, 14 vette kal- veren f80170, p. Ned. pond f 1.201.70, 103 nuch tere kalveren per stuk fl232, 638 vette varkens p. Ned. pond f0.620.68. AMSTERDAM, 28 April 1924. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd 570 vette koeien le kw. fl.201.30, 2e kw. fl1.10, 3e kw. 80 ct. en hooger, 70 melk- en kalfkoeien f 350475, 86 vette kalveren 2e kw. fl1.10, 3e kw. f0.801, 177 nuchtere kalveren f 10-20, 89 schapenf 38-50, 35 1'amm. f 18-20. 640 vette varkens Holl. le kw. 7880 ot.,; 2e kw. 7477 cent. Ovorz. en Geltiersche le kw. 7880 ot., 14 paarden, geen noteering. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Te Raalte is de boerderij van Brinkhof door den bliksem getroffen en afgebrand. HET Z.G. SPIONNAGB-GEVAL TE BIL TH O VEN. Zaterdag is door de Biltsche politie in het Broedersohapshuis te Bilthoven ten huize van den heer Boeke gearresteerd de heer H. Elshout, die destijds verklaard heeft voor de Utrochtsche po litie, spionnagediensten te hebben verricht onder de volgelingen van den heer Boeke te Bilthoven. De boekhouding van het Japanfonds, waarin frau de zou gepleegd zijn, is tegelijkertijd in( beslag genomen. Er hebben reeds eenige voorloopigo ver- hooren plaatsgevonden. De heer Elshout is ter beschikking gesteld van de Justitie te Utrecht en aldaar gevangen gehouden. Zooals men weet. heeft de heer Elsnout den politierechereheur Noppen van de Utrechtsche politie beschuldigd, dat deze hem zou hebben opgedragen opzettelijk de zaken van het Japanfondg in de war te sturen om op deze wijze het publiek tegen den heer Boeke en diens aanhangers op te zetten. Er haddon do laatste weken vanwege de groep Bilthoven herhaaldelijk z.g. ondorzoekings-vergaderingen te Utrecht en Bilthoven plaats, waarin, zoo het heette, de ont maskering van deze zaak zou worden voortgezet. Dei» bijeenkomsten leverden echter weinig bizpn- ders op en de gewezen^ spion Elshout was op de- laatste vergaderingen niet verschenen. Het schijnt, dat de man zijn beschuldijpngen tegen den briga dier-rechercheur Noppen niet heeft lai nn en Staan- de houden. Deze rechercheur, die door Elshout beschuldigd werd, is in Utrecht" een .fleer gezien politieman en men geloofde te Utrecht dan ook niets van deze beschuldiging. De justitie heeft thans ingegrepen en men zal spoedig wel de waar» heid in deze opzienbarende zaak vernemen. HELDER. B. en W. hebben aan den Raad een ontwerp-con- tract met den minister van marine aangeboden be treffende de. verpleging van burgerpatiënten in het marine-hospitaal aldaar. Het bestaande gemeente ziekenhuis is veel te klein geworden en voor een nieuw ziekenhuis zijn de kosten voor deze gemeente te hoog. De minister van marine heeft zich nu be reid verklaard, het marine-hospitaal tevens beschik baar te stellen voor de burgerpatien ten. B. en W. meenen, dat de kosten van de \erpleging in het ma rinehospitaal beneden de tegenwoordige zullen blij ven. Het ontwern bevat de bepaling, dat de klasse- patienten aangewezen zouden zijn op specialisten- hulp van de aan het hospitaal verbonden chirurgen, maar deze bepaling zal voorloopig buiten toepassing blijven, zoolang er geen ander ziekenhuis hier be staat. Zoodra evenwel moeilijkheden ontstaan, zal deze vergunning worden ingetrokken. In totaal wor den voor de burgers 80 bedden beschikbaar gesteld waarvan 50 voor vrouwen en kinderen. Zoo noodig is meer ruimte beschikbaar. De gemeente kan te allen tijde de overeenkomst opzeggen. INBRAAK. Gisteravond omstreeks 11 uur werd ontdekt, dat ér ingebroken is in de woning van-den suikerfabri kant den heer Th. Vredenbregt, op de Gedempte Bo- tersloot. Uit een oude brandkast, die geopend is met den sleutel, die er naast hing, en uit een taschje, waarin de heer Vredenbregt gewoon is zijn geld van de fabriek mee naar huis te nemen en dat in de zelfde kamer op een tafeltje stond, is f2500 aan bankpapier gestolen. De buren hebben een herdershond, die in huis was, hooren aanslaan, en op het dak van het huis zijn eenige pannen verschoven gevonden, doch op welke wijze de inbrekers binnengekomen zijn, is nog niet vastgesteld. HET FAILLISSEMENT DER HANZEBANK. Uit Utrecht, 28 April. In het gebouw der arrondis- sements-rechtbank had heden de verificatie-verga- dering plaats van belanghebbenden bij de Hanze- bank. Blijkens het verslag van curatoren in dit faillissement wijst de boedelbeschrijving thans een actief aan van f2145741.24, terwijl het passief f4.691.276.35 bedraagt, buiten de voorwaardelijk er kende vorderingen van f213.994.60 en de preferente vorderingen, van f 384.64. Curatoren schatten, reke ning houdende met de kosten van verificatie en vorderingen en de likwidatie van den boedel, dat aan concurreerende crediteuren ongeveer 44 pet. hunner vorderingen zal kunnen worden uitbetaald, waarvan 35 pet. omstreeks October van dit jaar. Omtrent, de uitkeering van het aldus overblijvende restant konden nog geen toezeggingen worden ge daan. Als oorzaak van het faillisement noemen curato ren o.m. het feit, dat de bank een veel te groot desl van hare middelen, t.w. meer dan drievierde deol der kapitaalstortingen, vastlegde in gebouwen, meubilair, zaakgoederen en dergelijke, terwijl zij vrijwel de overige gelden heeft belegd in credie' n waarvan aan groote bedrijven in industrie en ;\a particulieren met louter markendekking, waardeur schatten zijn verloren gegaan. De verificatievergadering van de Hanze Spaa - bank zal op 16 Juni a.s. plaats hebben. STORM. Op de Friesche Wadden zii een schip dat nood seinen geeft. De reddingboot van Nes is ter assisten tie uitgevaren. Voor zoover men kan zien is het een tjalkschip, beladen met turf. Waarschijnlijk is de mast gebroken. Het op de Frie9che Wadden in nood verkoerend schip ia het ijzeren schip „Rival", groot 110 ,ton, schipper Nieveen, thuisbehoorend te Harlingen. Door de Nesser reddingboot zijn vrouw en twee kinderen van boord gehaald. De schipper en zijn knecht zijn aan boord gebleven met een lid der bemanning van de reddingboot. Uit Oudega (gem. Wymbritseradeel) meldt V. De visscher F. Buma was Zaterdagavond, verge zeld van zijn knechtje H. PM naar de Brekken ver trokken om zijn netten in te halen. Daar gekomen, werd zijn vaartuig door een rukwind gegrepen on sloeg overzij. Een melkvaarder snelde onmiddellijk mèt zijn mo torboot te hulp, doch van den visscher en zijn knecht was geen spoor meer te bekennen. De vis- schersboot met mast en zeil werd later drijvende gevonden. Onmiddellijk werd met dreggen begon nen, doch do lijken zijn tot nu toe niet gevonden. In den nacht van Zondag op Maandag is in de Schiehaven de bovenlading van het motorschip „Jaffa II" in beweging geraakt ten gevolge van ien storm. De lading is over boord geslagen en het schip is gekanteld. Een geladen zolderschuit, die naast het motorschip lag, is gezonken. Zaterdagavond is de klipperaak „Wuta" van Zwartsluis, schipper Brandenburg, bestemming Zaandam,, door den storm gestrand bij Enkhuizen. Zware golven beukten het schip, dat averij kreeg, terwijl het eenige redmiddel, de sloep, werd verplet terd. De opvarenden brachten een bangen nacht door. Enkhuizer visschers hebben Zondag bij wat kal mer weer het schip in veilige haven gebracht. Zaterdagnamiddag is door een windhoos te Zoutelande een huis omvergeworpen. Van andere huizen werden de daken beschadigd. Hdbld, •ubesluis, Maandagmorgen reed alhier een auto zoo par does door de gesloten afsluitboomen van do draai brug. Gelukkig was de brug nog dicht, anders had het geval noodlottiger kunnen zijn; nu was het alleen wat materieelo schade, maar hieruit kan men .toch zien. hoe roekeloos sommige chauffeurs met imenschenlevens omgaan. Naar men zegt, was het een auto van tien. h©9r B. uit Schagren. JULIANABORP Zondagmorgen hield „De Postduif" een wed vlucht vanaf Vlieringen, afstand 188 K.M. Er namen aaln defcrs ^lhicht 32 duiven deel, die om 8 uur werden losgelaten. Tijdens het oplaten en do vlucht was het ongunstig weer, en dit is dan ook wel oorzaak, dat er eenige vogels zijn weggeble ven. Door O. van IJperen was een medaille uitge loofd en deze werd gewonnen, benevens don eer sten pryst door een Kras-doffer Ster 3.23.43551, eig. J. A. in 't Veld. thuiskomst 11 u. 44 min. 21 seo. 2e prijs Blauwband-doffer Ster 3.23.43650, eig. C. van IJperery thuiskomst 12 u. 1 min. 31 sec. 8e ixrijs Roode doffer, Ster 3.23.43544, eig. K. de Vries, thuiskomst 12 u. 14 min. 22 seo. De thuiskomst der duiven, werd dezen morgen door een belangstellend publiek gade geslagen, een bewijs, dat de vereeniging veler sympathie ge niet. De volgende week wordt gevlogen uit Utrecht. WINKEL. Gezien de minder geweëchte buren, welke woon wagenbewoners soms zijn en het minder aangename om de nederzetting jan woonwagens in de onmid dellijke nabijheid te hebben, zullen vanuit Lutje winkel pogingen worden aangewend, om een ah- dere standplaats toot woonwagens aangewezen te krijgen. De tegenwoordige standplaats is de berm van den weg tussohen Winkel en Lutjewinkel en gewoonlijk plaatsen zij zich zoo dioht mogelik bij Lutje winkel, waar de berm het breedst is. Winkel. Tot penningmeester van de Banne Winkel is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer S. Over, benoemd de heer A. Slooves Pz. te Winkel. Vier sollicitanten hadden zich voor deze betrekking aangemeld. WIERINGEN. Met het oog op het opnieuw* voorkomen van mond en klauwzeer aan het vaste land, is alle invoer van rundvee, enz. enz. naar ons eiland verboden. LANGEND IJK. De vorige week werden Tonti nog slechts 50 spoor wagons groenten verzonden, waarvan 6 uit Broek. Niet alleen van de bij den Noortiermarktbond aan gesloten vereenigingen, doch ook van andere heeft er aanvoer aan de veiling te Noordscharwoude plaats. Het R.K. Kerkbestuur maakt thans van den oood een deugd en brengt een noodschool in gereedheid, daar niet alle leerlingen langer plaats kunnen vin den in het bestaande gebouw. Z UID SCHAR W OUDE We vernemen, dat de ten vorigen jare uitgetreden leden der Chr. Boerenleenbank II dezer dagen aan zegging van het Bestuur hebben gekregen om bun aandeel te storten in het verlies, nl. f92.25, zijnde het 87ste deel van het geheele verlies, dat ruim f 8025 bedraagt, naidat alle reserve, die gedurende bet bestaan der Bank was gevormd, is aangewend om het verlies tot f8025 te beperken. LANGEND IJK. Het Bestuur van de Groep Veilingen in Nederland van den Ned. Tuinbouwraad zond aan de veilingsb?- sturen een circulaire,, waarin een krachtige lans wordt gebroken voor het vormen van een rerlnrao- fonds voor reclame in binnen-en buitenland. De bij dragen voor dit fonds zullen vrijwillig zijn, terwijl als basis voor die bijdragen zou gelden 1/10 pet. van den veilingomzet. Medegedeeld wordt, dat do iiand van Advies besloot, uit de reservekas een gelijk be drag als de veTeenigingen bij te dragen aan dit re clamefonds tot een bedrag van f25000.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2