iiintti Nieuws- ilmiutit- LnilMhtit UitgeversN.V, v.h. TRAPMAN Co., Schagen Raad Zijpe. Raad St. Maarten. Woensdag 14 Mei 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7434. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eorstuitkomend nummer geplaatst. P09TREKENINQ No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maandon fl.05. Losso nummora 0 cent. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 rogels f 1.10, iodoro regel moor 20 cent (bowljsno, inbegrepen). Oooto lettors wordon naar plaatsruimte borokond. Vergadering van den Raad op Maandag 12 Mei 1924, des middags 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. de Moor, burgemeester, secre taris de heer J. A. de Boer. Na opening volgt vaststelling der notulen. Medegedeeld: wordt dat goedkeuring ia ontvangen op het besluit tot het doen van af- en overechrij'- virugen dienst 1923, dat de provinciale subsidie voor de wijkverpleging is bepaald: op fi 782.04. Jaarverslagen van die Kamer van Koophandel en «Fabrieken te Alkmaar, van de Gezondheidscommis sie te Schagen, van den Vleeschkeuringsdienst, kring Bareingerhorn, verslag van de werkzaamheden voor de wijkverpleging te Zijpe en van de werkzaam heden door den schoolarts te Noord-Zijpe, zullen bij de leden circuleeren. Bij de op 28 Febn^ri 1.1. gedane kasopname moest in kas zijn en was f2818.50, terwijl bijl dé Coöpera tieve Zuivelbank was gedeponeerd f28265.92 en f 17307.47 op de postgirorekening. Het laSWle be drag is dezer dagen opgenomen en ook bij de coöp. zuivelbank gedeponeerd. Ingekomen is de begrooting 1924 van den keu ringsdienst van waren en blijkt dat de bijdrage ge raamd wordt op 18.17 cent per inwoner. Afschrift van een koninklijk besluit is ontvangen? waarbij ongegrond wordt verklaard het beroep door de gemeente Zijpe tegen het besluit van Ged. Sta ten inzake den R.-K. schoolbouw te Burgerbrug en medewerking dus door de gemeente Zijpe dient te worden verleend. Op heft verzoek van do gemeente Schagen om ad- haesie te betuigen aan een door haar gericht adres aan de Tweede Kamer, strekkende tot behoud van het Kantongerecht te Schagen, is door B. en W. reeds adhaesie betuigd. Een paar dagen na de vo rige vergadering kwam het verzoek in en omdat spoed1 gewenscht was, zijn B. en W. daartoe overge gaan, in het vertrouwen dat de raad daarmee ac- coord zou gaan. Goedgevonden, Het bekende adres van Koudum tot verkrijging van wijziging van de Middelbaar Onderwijswet, wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aange nomen. Van regenten en regentessen van het Algemeen Weeshuis alhier., ïs een schrijven ingekomen, waar in medegedeeld wordt dat tegen 15 Augustus a.s. onslag is gevraagd1 door den heer G. Blokker en echt- genoote als vader en moeder van het Weeshuis. Re genten vragen tevens de goedkeuring van den Raad het salaris van den vader en moeder van f600 op f500 te bepalen, met dezelfde emolumenten. Voorzitter brengt dit verzoek in stemming, doch die heer Kapitein vraagt of hierover geen bespreking wordt gehouden. Voorzitter zegt dat de Raad het kan goed- of af keuren, maar de regenten bepalen het salaris. De heer Kapitein zou graag de argumenten willen hooren. Voorzitter zegt dat eenzelfde vraag ook in de ver gadering van B. en W. is geopperd, dat B. en W. dan ook een conferentie met regenten hehben ge had, en dat de regenten van oordeel waren dat een salaris van f500 met alle emolumenten voldoende kon worden geacht. Met algemeene stemmen hecht de Raad zijn goed keuring aan deze salarisvermindering. Het plaatselijk comité van actie tegen de onider- wijsverslechtering, gevormd uit de afdeelingen van de S.D.AjP. te Zijpe en van de afdeeling Oudesluis van den Landarbeidersbond, vraagt een verzoek tot de regeering te richten niet tot de voorgenomen verslechteringen van het onderwijs te willen over gaan. B. en W. stellen voor dit adres ter afdoening in hun handen te stellen, opdat ze voldoende tijd heb ben kennis te nemen van de desbetreffende wets voorstellen- Goedgevonden. Naar aanleiding van de circulaire van Ged. Staten om een verbodsbepaling in de politieverordening op te nemen tegen het gebruik van slootwater enzL, stel len B. en W. aan de orde een aanvullingsverordening op de algemeene politieverordening. Blijkens die ver ordening is het gebruik van vaart- of slootwater be smet verklaard door B. en W., verboden voor het winnen, bereiden en reinigen van genot- en voedings middelen en eveneens het reinigen van vaatwerk 0dz., gebruikt voor genot- en voedingsmiddelen. De heer Hooij merkt op, dat dus het water eerst door B. en W. besmet moet zijn verklaard, wil het verbod gelden. Voorzitter antwoordt bevestigend. Met algemeene stemmen wordt de verordening goedgekeurd. Door de gemeente Callantsoog wordt gevraagd om eveneens te pogen verbetering te krijgen van den Rijksweg langs het N.-H. Kanaal in beide gemeenten. Tn het adres door de gemeente Callantsoog aan den Minister van Waterstaat gezonden, wordt gewezen op de onverantwoordelijkheid den weg in een dér- gelijken treurigen toestand te laten. B. en W. wijzen er op, dat kort geleden door öe gemeente Zijpe nog op verbetering is aange drongen en zijn van oordeel, dat het beter is, nu fcog wat te wachten. De heer Hooij wil toch maar op verbetering blij- ^en aandringen, want ze zijn daar hard. Voorzitter zegt, dat hij kort geleden nog bij den uigeniour te Ajjtinaar is geweest, maar deze aacht, ftfr ^°r 0011 aardig tijdje overheen zou gaan eer de geheele weg verbetera is. Bovendien is spr. nog een brief te wachten van den heer Bottema °rT h P° Zan(L vaa rl ijlfTg WÜ8*' °P> dat de w08" levensge- Voorzittêr zegt, dat Dr. Oterdoom tot den inge nieur gezegd heeft, dat hij als medicus, den weg levensgevaar^ oordeelt. Als de brief van den heer Bottema ontvangen is, zullen Dr. Oterdoom en sspreker naar den Minister gaan en een persoonlijk bezoek is misschien wel beter. De heer Raat acht het ook beter het adres van Callantsoog Voorloopig vóór kennisgeving aan te nemen, omdat ons gemeentebestuur met de zaak bezig is, langs een anderen weg bezig is, veran denng te tam gen. Aldus wordt besloten. Van Ged. Staten ia een brief ingekomen, waarin er op wordt gewezen, dat blijkens de alptulen van een vorige vergadering door den raad is besloten, het presentiegeld voor de raasleden van f 4 terug te brengen op f 2.50. Gevraagd wordt, of de raad alsnog een desbetreffend voor stel ter goedkeuring wil inzenden De bedoeling van JB. en W. is een beslissing uit te lokken of het presentiegeld al of niet verlaagd zal worden. Voorzitter nept, dat het vorige .besluit van den raad niet wettig was, omdat het aan Ged. Stóten verzocht moet worden. De heer Hooij stelt dan voor een dergelijk ver zoek tot Ged. Staten te richten. De heer Kapitein stelt voor, het voorstel van den heer Hooij niet in stemming te brengen. De heer Appel is het eens met den heecr Kapi tein. Voorzitter wijBt er op, dat wat de heer Kapi tein wil, niet gaat. Als men tegen verlaging is, kan men tegen net voorstel-Hooij stemmen. In stemming gebracht wordt het voorstel-Hooft hot presentiegeld op f 2.50 te bepalen, aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, voor stemden de hoeren Schilder, Hoedjes, de Wit, Doorn, Hooij en Raat De heer Kapitein: Sommige leden draaien zoo- als ze willen;, dat is voor ae pers. B. en W. zijn nog niet klaar met hun ondern zoek inzake het verzoek van de Ouderoommissie, de speelplaats bij de school te Schagerbrug te vergrooten. In de volgende vergadering hopen zij met oen advies te komen. Over de Stortgronden brengt de heer Van der Sluijs het volgende rapport uit: Ook thans weer hebben/ B. en W. het genoegen u verslag uit te brengen van het derde dienstjaar iDzake de gemeentelijke verhuur van de Stortgron den. Tot administrateur voor dit bedrijf is in de plaats van den heer Swarthof, benoemd de heer A. F. Meijer. Waren de beide eerste jaren minder gunstig te noemen voor de goedé uitkomsten van de huurders, hert derde' of wei 't jaar 1923 gaf dooreengenomen bevredigende uitkomsten. Het overgroote deel der huurders kenmerkte zich ook nu weer door voldoen de verzorging! voor hunne perceelen. Een goedé con trole hierop werd steeds toegepast, wat enkele kee- ren aanleiding gaf tot aanmaning voor betere ver zorging- Ook de betalingen der huurpenningen kwa^ men vrij regelmatig binnen en geeft de rekening aan: Ontvangen huur bouwland f 1573.87, idem gras land f 1681.92, restitutie over 1928 f612.94, totaal f 3868.73. Uitgaven: pacht stortgronden f2151.50, pacht Wa tertor f156.administratiekosten f300, restitutie over 1922 f 612.94, diversen f 39.65Y», reductie op huur f 10.totaal f 3270.09#. Saldo f 598.63*. B. en W. stellen zich voor, evenals vorig jaar, dit saldo aan de huurders te restitueeren, wat overeen komt met 18 zulks in mindering op de huur voor 1924. Evenals vorige Jaren kunnen we weer met vol doening terug zien op dit bedrijf. In het algemeen ondervonden we alle medewerking van de huurders. Op de lijst van aanvragers kwamen voortdurend nieuwe aanvragen voor, doch moesten op enkele plaatsen teleurgesteld worden, zoodat als we over meer grond konden beschikken, we hiervoor ook zou den krijgen voldoende huurdere. De heer Appel vindt het een prachtig succes en vraagt naar den duur van den huurtijd, opdat ver laging van huur mogelijk wordt.. De heer Brak vraagt of er nog gelegenheid is omi, als de 6 jaren om zijn, meer stortgronden er bij te huren, omdat blijkens het rapport van den heer Van der Sluijs nog steeds aanvragen binnenkomen. De heer Van der Sluijs zegt, dat B. en W. hier aan wel hun aandacht zullen schenken en begin 1926 pogingen zullen aanwenden bij' den Minister van Waterstaat Voldoende medewerking van autoritei ten zal dan wel worden gekregen. Als verlaging van huur mogelijk is, zullen B. en W. dat aangrijpen, maar spr. wijst op de 18 restitutie. Ten behoeve van de R.-K. school te 'tZand' wordt een voorschot van f1800 beschikbaar gesteld, over eenkomstig art. 101 der O. L. wet 1920. Het kohier der hondenbelasting voor 1924 wordt vastgesteld op f649. Gemeenteverslag 1923 en verslag bedoeld in art. 58 der Woningwet over 1923, zullen bij de raadsleden circuleeren. Voorzitter zegt, dat thans zal worden overgegaan tot comité-vergadering, doch de heer Hooij vraagt of dat wel noodig is. Voorzitter acht dat noodig en verzoekt de verte genwoordigers der pers zich te venyij deren. Na heropening zegt voorzitter, dat dus de meer derheid van B. en W. de belooning. toe te kennen aan den heer G. O. Boom. adviseur der gemeente in zake de electrificatie, wil bepalen op f5000. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt verwor pen, vóór stemde alleen de heer Vha der Sluijs. De heer Brak: zegt, gehoord de besprekingen in ge heime vergadering, een tusschenvoorstel te willen doen, n.1. een belooning van f3500. De heer Appel gaat daarmee acooord, want hij heeft den indruk gekregen, dat het bedrag door den heer Raat genoemd, te laag is. Het voorstel-Brak wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen, voor de heeren Brak, Appel en Van der Sluijs. Het voor?teI-Raat, f2000, wordt hierop met alge meene stemmen aangenomen. Door den secretaris wordt geinformeerd of de heer Boom dus nu buiten deze bélooning van f2000, de verschotnota kan inleveren. Voorzitter antwoordt bevestigend. B. en W. stellen voor aan den heer Bak, chef-mon teur van „HeemaF, een gratificatie van f100 toe te kennen. De beer Hooij vraagt of dat noodig is. Voorzitter zegt dat.de heer Hooij straks gehoord heeft hoe de heer Raat er.over denkt, de uitvoering van het werk is uitstekend en wij meenen daarom den heer Bak een gratificatie te moeten toekennen. De heer Baat wijst erop dat behalve den bouw van het net. de heer Bak feitelijk het oppertoezicht had op de huisaansluitingen en waar alles zoo goed is opgeleverd, stelt spr. de werkzaamheden van den heer Bak op hooeen prijs. De heer Nan/nis is niet rechtstreeks teeen dit voor stel, maar hij meent dat Bak aangesteld is door de maatschappij ..Heemaf" en als plicht heeft zijn uiter ste beet te doen hot werft zoo goed' mogelijk te doen. Of het hier betreft een uitvoerder of een werkman, maakt voor spr. weinig verschil. Ook bij de andere menschen waren uitstekende krachten en dan zou den ook die voor een gratificatie in aanmerking ko men. Voorzitter zegt, dat er nog een reden is om de gra- ficatie toe te kennen, omdat in den tijd van werk loosheid de heer Bak ons steeds ten dienste heeft ge staan en naar onzen zin de werkloozen te werk stelle. - De heer Nannda: Dat was toch zijn plicht. Voorzitter: Hij heeft een uitstekend gebruik ge bruik gemaakt -van de werkloozen. De heer Hooij zegt, na de inlichtingen van den heer Raat tegen het voorstel te wezen. Wanneer de heer Bak chef van de hui9aansluitingen was, her innert spr. aan den 12 October, toen het bedrijf in den Belkmerweg in werking was, maar in den go- heel en Belkmerweg niet één meter goed was, en zelfs bij een weduwe de stoppen niet in den meter. Als het zoo gaat, is spr. niet genegen een gratificatie toe te kennen. Verder beaamt spr. volkomen hetgeen door den heer Nannia is gezegd en eerder zou „HeemaF dan Bak in aanmerking komen voor een gratificatie. De heer Van der Sluijs zegt in dit geval zijn col lega-wethouder te moeten aanvallen, want de heer Bak had geen uitstel met de huisaansluitingen, want die aanleg was aan een ander aanbesteed. De heer Bak was speciaal belast met den aanleg van het net. Ook spr. wijst op den grooten steun ondervonden bij het tewerk stellen van werkloozen. De heer Bak ti ad steeds met ons in overleg en nam onze wenken ter harte. Spr. meent dit te moeten rechtzetten, om dat Bak geen verwijlt treft ten aanzien van de huis^- aansluitingen. De heer Hooij: Dan trek ik mijn woorden in. De heer Raat erkent een abuis te hebben begaan. De huisaansluitingen waren aan een ander aanbe steed. De heer Hoedjes beaamt dat de werkloozen zoo spoedig mogelijk te werk werden gesteld. De heer Narmis: Maar daarvoor ijveren we toch allemaal. Met .algemeene stemmen wordt de gratificatie van f 100 aan den heer Bak toegestaan. De heer Nannis informeert of de huisaansluitingen perceel voor perceel zijn afgeschouwd door een des kundige. Voorzitter zegt dat er steekproeven genomen zijn. De heer Nannis weet bij ondervinding, het betrof zijn broer, dat een huisaansluiting niet deugde en dat is geen gekheid. Spr. acht het beslist noodzakelijk, dat. ieder perceel door een deskundige wordt nage zien- De heer Kapitein zegt, dat zijn leiding was afge keurd. Spr. had bij andereni gezien, hoe de aanleg was, heeft daar met den voorzitter over gesproken en toen is de aanleg bij hem afgekeurd. Spr. vraagt evenrwel of er ook bij anderen naar gekeken is. De heer Van der Sluijs: Bij honderden is het nar gezien. De heer Hoedjes: Bij mij! wel. De heer Van der Sluijs geeft een uiteenzetting! van de wijze waarop de steekproeven zijn genomen. Van i6deren installateur werden een flink aantal aanslui tingen gecontroleerd en als er van een installateur veel gebreken waren te constateeren, dan werden al zijn aansluitingen nagezien. De heer Nannis acht het niet verantwoordelijk als niet alle perceelen worden nagezien. Voorzitter noemt het geen kleinigheid alle per ceelen te controleeren. We meenden te hooren dat B. en W. de kwestie nog eens zullen bespreken. B. en W. vragen machtiging eens een onderzoek in te stellen naar dq kosten van het bouwen van een bramdikluis ten raadhuize of aanschaffing van een nieuwe brandkast. Voorzitter licht toe, dat de kelder voor het be waren van de bevolkingsregisters enz. ongeschikt is. Hier en daar zijn die zaken nu in de kasten gebor gen, doch dat is niet alleen ongeoorloofd, doch zou bij eventueelen brand een ramp voor de gemeente kunnen worden. Het meest gewenscht achten B. en W. een brandkluis en de tegenwoordige brandkast zou dan aan het G.E.B. kunnen worden afgestaan. De heer Hooij zegt dat een aantal jaren geleden hij papieren heeft gezien in een verschrikkelijken toestand. Spr. acht het zeer noodzakelijk dat er be hoorlijk voor de schrifturen wordt gezorgd. Zonder hoofdelijke stemming wordt de gevraagde machtiging verleend. De Raad hecht zijn goedkeuring aan het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven, dienst 1923. groot f918.45. af- en overschrijvingen f270.75. i 6e suppletoire begrooting 1923 ad f14800, le supple- j toire begrooting 1924 ad f2000. voor noodwoningen. Op voorstel van B. en W. wordt het vermendgvuldi- gingcijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting evenals vorig jaar, op 1.15 bepaald. Vorig jaar was met dit cijfer een belasting van f44000 geheven, nu staat er f40.000 voor hoofdelijke©: omslag op de be grooting, maar het zal wel blijken dat dit te laag is. In verband met een reeds vroeger ingekomen ver zoek" van de vergunninghouders, stellen B. en W. voor de belasting voor het tappen na het uur, bij politieverordening voor het sluiten der herbergen bepaald, te verlagen en voor de vergunninghouders te bepalen op 5 van hun aanslag in het vergun ningsrecht. Thans bedraagt die belasting 10 In werking treding 1 Juli a.s. De heer Brak vraagt waarvoor die verlaging noo dig is. Als men ziet hoeveel malen hier bal of zoo iets is, zou men zeggen dat verlaging niet noodig is. Voorzitter zegt dat voor bal de belasting 10 blijft. De heer Nannis gaat met het voorstel mee, omdat I de vergunninghouders ook berjjfsmenschen rijn en zwaar belast worden tegenover anderen. Wanneer ze I bijz. een biljart aanschaffen, moeten ze daarvoor be lasting betalen. Verder zou spr. willen dat B. en W. rekening houden met de politic verordening, zóó dat de .fé's sluiten op het sluitingsuur. Voor het be lang van de gemeenschap ziet spr. liever dat de uit voeringen eerder minder dan meer worden. Met algemeene stemmen wordt het' voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. achten het goed een corflmisie te benoe men voor het onderzoeken van de verschillende reke ningen, op de oprichting vani het GBB. betrekking hebbende. Tot leden dier commissie worden be noemd de heeren P. Doorn, J. de Wit en C. Hooij. De gemeenschappelijke onderwijsregeling met de gemeente Alkmaar wordt thans definitief vastge steld. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 13 Mei 1924. des morgens 10 uur. Allen present. Voorzitter de heer A. Klerk* burgemeesteu, te vens secretaris. Na opening worden de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer Stoop nagezien door de heeren Brommen en Sohermerhorn. Bij monde van den heer Sohermerhorn wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de raad ao- ooord gaat De heer Stoop legt hierop in handen van den Voorzitter de vereisen te eeden af, waarna Voorzit ter zegt. dat de heer Stoop dus nu als opvolger van dom heer Dimmen zitting neemt als raadslid. Het zal U. mijnheer Stoop, niet zoo vreemd val len, omdat U meermalen hier tegenwoordig is geweest al was het dan als toehoorder. U zult* nu aan de beraadslagingen en besprekingen kun nen deelnemen eu ik vertrouw, dat dat op waar dige wijze zult doen. Ik hoop en vertrouw, dat U steeds de belangen van de gemeente voor oogen zult houden, Wars_ van 'kleingeestige persoonlij khe- den en wars van eigen belang. Met den wensch, dat U daaraan getrouw zult blijven, feliciteer ik U met Uwe benoeming en hoop aat U nog jaren in het belang der gemeente zult werken, tot Uw eigen tevredenheid. Algemeene felicitatie volgt. De heer Stoop dankt voor de hartelijke woorden van den Voorzitter en hoopt zich steeds te houden laan hetgeen door Voorzitter is gezegd, steeds de belangen van de gemeente en van de gemeentenaren te behartigen, wars van persoonlijkheid. Hierop volgt 'lezing dor notulen; ze worden on veranderd goedgekeurd. Bij de op 31 Maart gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger moest in kas zijn en was r 7949.04, bij den administrateur van het G.E.B. f 310.09. Goedgekeurd ia de gemeenterekening en de di verse begrootingen, en het gewijzigde reglement van net Armbestuur. Het benoemde hoofd der school te Eenigenburg is 5 Mei in functie getreden. De heer Stroopor heeft zijn benoeming tot Arm voogd aangenomen. Blijkens de begrooting van den Warendienst te Alkmaar wordt ae bijdrage per inwoner geraamd op 18.17 cent. Nog 3 dij kparken zijn onverhuurd gebleven. Ingekomen is de balans en winst- en verlies rekening yan het eleotriciteifcsbedrijf. Do winst bedroeg f 963.87, terwijl de aflossing a»" de ge meente weer f 1300 bedroeg. Het accountantsrapport van den heer J. Schoorl Pz. te Schagen vermeldt, dat alles in orde was. Op voorstel van B. en W. wordt balans- en winst en verliesrekening goedgekeurd een de winst gestort in het reservefonds. Aan de orde wordt gesteld een herhaald verzoek van de Noordhollandsche Vereeniging ,,Het Witte Kruis"j om subsidie voor de ontsmettingsdinsten. waarbij thans wordt gevraagd IV» cent per in woner. B. en W. stellen voor, deze bijdrage toe te dra gen, jammer als zij' het zouden vinden, als deze nuttige instellingen mochten verdwijnen. Na de lezing van de toelichting kan de heen Stoop met het voorstel van Ren W. meegaan. Met algemeene stemmen wordt gunstig op het verzoek van „Het Witte Kruis" beschikt. Van Ged, Staten is ontvangen de bekende circu laire over het gebruiken van slootwater bij het winnen, bewaren en bereiden van voedingsmiA delen en over het gebruik van slootwater bij het reinigen van vaatwerk, enz. Gea. Staten geven zooals bekend, in overweging tegen dat gebruik een verbodsbepaling in de poli tie-verordening op .te nemen; in de bouwverorde ning een bepaling waardoor uitloozing van privaten in slooten verboden wordt Voorzitter zegt, dat wat betreft het gebruik van slootwater voor levensmiddelen, reeds een art-i kei in de politieverordening i8 opgenomen, in hoofdzaak ten aanzien van melk en wax betreft- het reinigen van vaatwerk, B. en W. willen dan ook nu geen verbodsbepaling, terwijl zij een verbod tegen uitloozing der privaten in slooten, te ingrijpend achten om daartoe tnaiu over te gaan. Algemeen goedgevonden. Mej. Teensma vraagt tegen 1 Mei jl. eervol ont- slag als onderwijzeres nuttige handwerken De raad°keurt goed een bedrag van f201.91 al en over te schrijven epde post onvoorzien© uit gaven, af- en overschrijvingen to doen tot ©en do* drag van f853.68, betalingen uit den post onvoor ziene uitgaven tot oen bedrag van f275. De post onvoorziene uitgaven blijft- nu nog f 320. Een suppletoire begrooting van f 1551.37 worat eveneens goedgekeurd. Voor de vaststelling van het_ vermenigvulaipring»- oijfor voor de inkomstenbelasting, deelt Voorzitter mede, dat de inkomstenbelasting over 1923-1924 op- bacht f 11787.49. Er was geraamd f8000, met een vermenigvuldigingscijfer van 1.7. Hel zal voor zichtig wezen op eenige kwade posten te rekenen en inplaate van op f 11787.49, rekent spr. op ©en op brengst van f 10.000. Van dat bedrag komt voor rekening vart 1923 f 4200, voor 1924 f 5800. Voor de begrooting van 1924 was geraamd f 11700. Dereke- ning sluit met een batig saldo van ruim f 2000. Door den verboterden toestand in den tuinbouw, schatten B. en W. het belastbaar inkomen op f450.000. vorig iaar f400.000. B. en W meeneA zoo vrijmoedig te kunnen zijn het vermenigvujn* gingscijfer lager dan 1.7 te kunnen steil®11- js- schien was 1.2 voldoende, doch voorzichtigheids halve stellen zij voor, het op 1.3 te bepalen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1