- Gemen^d Nieuws. M*rk*fv»r4ch**0 Reclames. Bekendmakingen. Markf Hemelvaartsdag. Plaatselijk Nieuws. Eierenveiling. EEN DIJKBREUK NABIJ TER APEU Ter Apel 19 Mei. Do laag gelegen landerijen, van do zoogenaamde Vetstukkcn welvarende boeronstreek nabij het Ter Apol-Kanaal zij» ton gevolge van het hoogo water geteisterd door dijk breuk en overstrooming, zoodat van de opgebrachte mest specie voor duizenden guldens wegspoelt en hooi veel akkers aardappelland onder water staan. Bij afvloeiing zullen vele boeren opnieuw moeten poten en mesten, wat een groote schade beteek ent. Tel. DE SALARISVERLAGING VAN HET RIJKSPER SONEEL. De Centrale voor Hoogere rijksambtenaren heeft aan de aangesloten vereeniglngen geadiviseerd om Diet tegen den Staat te procedeeren op grond der intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit. - WINKEL. Zondag hield de PostdtiivenveTeeniging „Steeds Verder", oon wedvlucht vanaf Weesp. Ér werd door 25 vogels aan doelgenomen, die 'a morgens om 8 uur werden losgelaton. De uitslag was als volgt: 1. eigenaar P. Strobbe om 8 u. 48 m. 42 sec.; 2. van P. Kort 8.48.42; 3. van G. Smits 8.59.18; 4. van P. Koenon 9.00.22 5. van D van do Hulst 9.13.51; 0. van Th. do Prö 9.1523; 7. van P. Strobbe 923.04; 8. varu P. Kort 9.23.34 9. van P. Strobbe 926.09; 10. van Th. do Prö, 929.08. Om 11 uur waren allo vogels op 5 na terug. As. Zendag vanaf Utrecht. KIND VERBRAND. Te Asten wierp Zondag een jongetje spelenderwijs een brandende lucifer op de kleeding van zijn 9- jarig zusje. Het kind raakte in brand en is aan de bekomen brandwonden overleden. NOODLOTTIG ONGEVAL. Het 2M-jarig zoontje van den landbouwer K. op Overa te Princenhage viel eenige dagen geleden met zijn voorhoofd op een spijker, die diep in het vleesch doordrong. Tengevolge van dit ongeluk is het ventje JJ. Zaterdag overleden. SNEL VERVOER, Men meldt aan het Haagsche Aoeta-kaxitoor: Vrijdagmiddag ontving de directie der K. L. M. een draadloos telegram van een passagier aan hpord! van het as. Tambora, op weg van Indiö naar Rot- terdim, met de vraag, hoe laat het vliegtuig naar Kopenhagen Zaterdag vertrok. Draadloos luidde het antwoord: „9 uur 'a morgens uit Rotterdam." De „Tambora" kwam Zaterdagmorgen om 5 uur in de IJsaelhaven, oen motorsloep brachten dien pas- *60gier om 8 uur naar het vliegveld Waalhaven, men vertrok om 9 uur en kwam Zaterdag even na 2 uur reeds te Kopenhagen aan. Met den trein en boot zou de passagier Zondag pas om 7 uur 's avonds te Ko penhagen zijn aangekomen. AUTO-ONGELUK. De heer K. uit Amersfoort reed Zondag met zijin auto op den Naarder-straatweg te Laren tegen een boom, vermoedelijk doordat hij een oogenblik geen voldoende aandacht aan zijn stuur schonk. De auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Het zoontje van den heer K., dat naast hom zat, stootte door den hevigen schok met zijn hoofd tegen de voorruit en beliep daarbij vrij ernstige verwondingen. Kort vóór haar dood nu had mm Walker een Ito- lia&nsche huisbewaarder, Antonio Schiro geheeten en vroeger journalist van beroep, in haar dionBt ge nomen, die vóór den oorlog uitgever zou zijn ge weest van een revolutionmair blad te Palenna Ook had mrs. Waiker een kamermeisje aangeno men, dat op goeden voet met Schiro leefde. Een jaar na den dood van hun Amerikaansche meesteres trad het tweetal te PariJ» in het huwelijk en verklaarde, dat Hilda hun kind was. Zij. maakten aanspraak, op de beschikking over het kind en op zoo vele bezoek ere, In berteefd door lichte ongesteld heid van Coolldge, waardoor deze genoodzaakt werd, alle week-end-bosprekingen op te schorten, Eenige dagen geleden debatteerde men in den Se naat op heftige wijze of het hoofd der uitvoerende macht al de bezoekers van het Witte Huis.een hand moest geven 1 Dit debat werd gevolgd door de mededeeling, dat de President voortaan bozoekers zou ontvangen, zonder hun een hand te geven^' Woensdag j.1. gaf Coolidge een tuinfeest op het Witte Huis en iiij stond er twee uur long bloots- KINDERPOKKEN. In do beide laatste diagen hebben inwoner» van Kopenhagen, vooral kinderen zich in grooten getale laten vaccineeren. Dit aantal bedroeg Zaterdag en Zondag reeds 500 per dag. Do stappen, die door do autoriteiten in de zen genomen» zijn. moeten beschouwd worden als een voorbehoedmiddel en niet ale dpor vrees voor een epidemie ingegeven. KINDER BEUL. De politie te Bergen heeft een man gearresteerd, dio op de kermis te Hennes kijkluatigen trachtte te trekken door een voorstelling van den gruwel ij keten aard. De onmensch liet namelijk zijn 10-jairig dochtertje barrevoets over roodgloeiende ijzeren staven loopen. Om te voorkomen, dat het meisje haar voeten te erg brandde, had hij deze met vet ingesmeerd. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Een vreemdsoortige geschiedenis houdt het Pa- rijscho hof van appèl bezig. Een te Parijs wonende rijke Amerikaansche dame, mrs. Walker geheeten, had in 1916 een meisje aan genomen, Hilda geheeten, dat onder staatsvoogdij was geplaatst geweest. Vier jaar later stierf mrs. Walker en liet zij een vermogen van ,600.000 francs aan Hilda na Jij gesproken hebt, Peteraom, het me verteld heeft. Hij logeert in hot Diotz-Hotel. Maar zelfs wanneer O'Roilly zou willen komen, hoe zou ik hem kunnen sproken zonder dat Roger het weet? Dat is onmo gelijk." „Ik zal op de eene of andere manier zorgen, dat O'Roilly komt", beloofde het meisje. „Ik weet niet hoe, maar ik weet, dat ik er voor zorgen zal, wan neer jij Mr. Sands het huis uit kan krijgen". Beverley huiverde. „Hoe verschrikkelijk klinkt dat.... net alsof ik tegen hem een complot smeed, zooals vrouwen doen, die haar mannen bedriegen"- „Enfin, dat doet er minder toe. Maar geloof je, dat, als O'Reilly de papieren heeft laten stelen, hi) ze nog in zijn bezit zal hebben?" vroeg Clo met de plotselinge vurigheid! van iemand, die zich in wan. hoop aan een nieuw denkbeeld vastklampt. „Dat is zeer goed mogelijk. Ik kan1 me heel goed oen reden indenken, waarom hem gevraagd ia ze -te bewaren." „En als dat zoo is, zou hij ze dan ergens in een safe opbergen oï zou hij ze meenemen naar New York?" „Er zou een speciaal motief voor hem kunnen zijn om zo mede te nemen naar New York.... ik geloof zeker, dat er een motief zou'zijn.* „Welnu, hij' lijkt mij een man toe, die te handig is om zulke dingen mee te nemen, als hij hier naar toe komt en niet van plan is ze aan je terug te ge ven. Het zou om zoo te zeggen gelijk staan met het tarten der Voorzienigheidl" „Als ik de vrouw was, die hij denkt, dat ik ben, zou hij niet verwachten, dat ik terugdeinzen zou voor oon moord, om die papieren terug te krijgen." En Beverley lachte bitten „Prachtigt Als hij hier komt en de papieren In zijn hotel achterlaat, zal er iets gebeuren, maar het is veiliger voor Jou, dat niet te weten voor later." HOOFDSTUK DL „Je moet het me zeggen!" drong Beverley aan. „Zeg het nu dadelijk." „Terwijl Mr. O'Reilly hier bij Je te, zal Miss Rilley zonder O' in zijn hotelkamer zijn en zorgen, dht zij zijn ik bedoel jouw papieren te pakken krijgt." „Je bent krankrinng, kindi" riep Beverley uit „Niet zoo krankzinnig als hij zal zijn, wanneer hij het merkt Hoera! Ik zio al hoe allee gaan zal. De eenige moeilijkheid is Mr. Sands. Do reet komt in orde. Bedenk hoe Je hem weg kan krijgen, Engel!" Beverley dacht tot het haar begon te duizelen. „Ik zou Roger kunnen voorstellen, dat hij in zijn club gaat dineeren", reide zij. „Maar dat zou me vreeselljk tegen de borst stuiten. Hij de al boos en vol komen terecht Van middag heeft hi] mij een pracht- het beheer van het fortuin, aan het meisje nagela- hoofds zijn lange rij van gasten te begroeten. Dit ver- *ary oorzaakte een lichte kou, waardoor Coolidge ge dwongen werd zijn kamer te houden. Hoewel de ongesteldheid zeer licht is, heeft ze groote beroering verwekt in het land, dat op bijna dezelfde wijze, kort na elkaar, twee zijner presiden ten heeft verloren. ten. De prefect van het departement Meurthe-et-Mó- seile verzete zich evenwl tegen deze manoeuvre en deed een beroep op het hof van appèl om de wettig- verklaring van het kind, door het echtpaar Schiro als het hunne erkend, te annuleeren, daar hij de echtelieden niet als de ouders van het meisje be schouwde, doch bedrog vermoedde. Het kind' zou de dochter zijn van een Duifschen stationschef, vroeger krijgsgevangene en een Fran- caise. Het echtpaar Schiro houdt echter hardnekkig vol, dat het kind het hunne is en dat de moedor het in dertijd uit armoede onder etaatsvoogdij had go- plaatst. Men had het meisje echter etoods in het oog gehouden, en toen het aan de zorg van mrs. Walker was toevertrouwd en deze verklaard had, haar for tuin aa/n het kind' na te zullen] laten, waren de echte lieden Schiro bij mrs. Walker in dienst getreden, om bi) hun kind te kunnen zijn. EEN 20-JARIGE MOORDENARES. Uit Brussel wordt gemeld: Het hof van aasizen van Henegouwen heeft UIT RUSLAND. Uit dezer dagen door het volkscommissariaat van financiën gepubliceerde statistische gegevens betref fende dien loop dor Rusaischo bevolking in de Jaren 1922—1923, blijkt, naar do Dni meldt, dat het verlies aan menschenlevena, dat de oorlog en de revolutie Rusland berokkend hebben, 4.063.000 bedraagt, ter wijl do hongersnood den dood van 5.2 millioen mon- sohen veroorzaakte. EMPIRE DAT. Empire day. de dag des rijks, zal dit Jaar. wat Londen betreft, van grooter beteekenia zijn dan ge- AMSTERDAM. 17 Mei 1924. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 444 vette fW?» de PA]zon waren: le kw. .124 ot. tot 132 ct., 2e kw. 100 ot.—120 ot., 0o kw. 80 ct.— 100 oent per Kg.: 120 Melk- en kalfkoeion f350—500 per stuk; 112 vette kalveren 2e kw. 90—100 ot. per Kg.; ïd. 8e kw. 80—90 ot. per Kg., 188 nuohterd kalveren f 12—23 per stuk, 148 schapen f 50—87 p. stuk; 488 lammeren f2224 per stuk, 819 vette var kens, Hol1. Ie kw. 70—72 ot. per Kg., Overz. en 7k »°k P®* ^em 2o en 3o kw. 7076 ot. per Kg. ALKMAAR, 19 Mei. Op .jle veemarkt waren heden aongrevoerd: 14 koeieni on ossen f 220500. 7 vette kalveren f 60 180, idem por nod. pond f 1.80—1.50. 69 nuohtere kalveren f 14 tot 84, 782 vette varkens, ner ned. pand f0.600,68. TEXEL, 19 Mei 1924. ALKMAAR, 19 Mei 1924. f0, ispargos, ,88 a 0.55 tv, xv mui xvo%» dikwit f 0.58 a 0.73. Idme, dikblauw 5 por lx». Pred f 4.50 a 8.80 per 100 bos. woonlijk, in verband met de rijkstentoonstelling. De Jfe®1^ 43 stuks. Rabarber f 1.50 a viering geschiedt Zaterdag op het tentoonstel Uiigs- 8.60. Radys f2.20 a 5. Wortelen f 112J a 18.70, alles terrein. Zondag zal er in het stadion der tentoonstel- ling een godsdienstige plechtigheid plaata hebben een 20-jarige vrouw, Fernando Antonneau géheeten, bij wijze van dankdag voor het rijk tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld wegens moord* op haar echtgenoot, een oorlogs-invalide, gepleegd. In 1920 gehuwd, verliet zij hem in 1922 reeds en, daar zij geen toestemming van hem kon krijgen, voor een echtscheiding, besloot zij, hem uit den weg te ruimen.. Zij bakte een 'koek voor hem, waarin zij strych nine aeed, bracht hem met één har er zusters een bezoek en overhandigde hem het gebak. Zij zeide het zelf geproefd en uitstekend gevonden ba heb ben en overreedde hem het ook te proeven. Zij lachte om zijn opmerking, dat het bitter smaakte. um S4)U vuau uou uiuuoi ouiaaaro, iwoi i gc uil. ucu ÜLL1U U W een Nadat de man van het baksel gegeten had, ging i spelers hebben uw avond bedorven. i De koning en koningin, zullen1 daarbij aanwezig zijn. Er zijn 25 duizend kaarten gratis beschikbaar gestold!, terwijl men verwacht, diat in het geheel ruim 30.000 menschen aan deze plechtigheid; zullen deelnemen. Een der punten van het programma is het gezamenlijk zingen van het volkslied GA WANDELEN. In 't verloren hoeksken van Het Laatste Nieuws schrijft Nele Klauwaerdinne: l Ik weet een genoegen, dat onvermengd ia Komt ge uit den schouwburg: een of twee slechte zij jieen. Heeft de bioscoop u opgesloten gehouden in zijn Antonneau. werd eenige minuten later onwel en nacht, uw lichaam teekent verzet aan tegen de on- stierf op straat, nadat hij aan voorbijgangers ver- verkwikkelijke lucht teld had, wie hij ervan verdacht hem vergiftigd te hebben. Zijn vrouw werd gearresteerd en legde tenslotte een bekentenis af. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteren is bij Zonge in dien Harz een vrachtauto waarmede de leden eener voefcbalvereeniglng vanden Zijt ge weer thuis uit een dancing of een banket ei, wat een onbehaaglijk gevoel wegens den ver leren tijd. Van een autorit keert ge terug, uit mekaar ge schud, bestoven gelijk een mijnwerkster en met pijn lijke oogen. Ga wandelen. Stap voor stap treedt ge binnen in de eeuwenoude, wedstrijd naar huis reden, tengevolge van een de- lentejonge natuur, die geboren wordt biji elke schrede fect aan de stuurinrichting bij het peaseeren van j die ge doet. Een voor een ziet gij de boomen voor u een brug in de rivier bij Zorge gevallen. Bijna alle komen staan en de bosjes bloemen; gij! kunt ze tel- lnzittenden kwamen onder de auto. Een jongen van kens weer zien in hün volmaaktheid, vorm en kleur, 16 jaar werd) verpletterd, 23 anderen werdén meer en geur er van opnemen in u, steeds dezelfde, maar altoos weer anders, verrukkelijk, gelijk die verliefde steeds weer diezelfde woorden van liefdé in zich op neemt en ze steeds weer anders voelt. Ga wandelen. Dan maakt gij deel uit van de wereld der planten, der vogels, der goudtorren, der atalanta's en der een pinksterbloemen. Gij beweegt u met hetzelfde rythme dat in hun rijk. Gij' verstoort niets, want gij zijt een brok of minder ernstig gewond. DE „DOODELIJKE STRAAL". Do heer Grindell-Matthews, de uitvinder van den „doodelijken straal", waardoor heele legers buiten gevecht kunnen worden gesteld, heeft aan de „Dat ly Chronicle" verteld, dat hij uit Frankrijk vorstelijk aanbod heeft gekregen, een aanbod; hij, om zijn eigen woorden te bezigen, schier onmo- natuur een bewuste brok daarenboven lijk 'kan afslaan. De Fransche firma, die hem het Als ge met auto of fiets door de velden raast aanbod heeft gedaan, is de maatschappij „Chantirs 1 dan scheurt ge u loa van' de natuur, Ar-tm breekt ge du Rhóne", te Lyon. Hij gaat er heen om proeven de harmonie, te nemen. De uitvinder klaagde daarbij over gebrek Ga wandelen. aan waardeering in zijn eigen land, al heeft dan de Ontdek den witten weg, waar ge alleen zijt, maar Britsche regeering blijken van belangstelling in zijn niet eenzaam 1 Ontdek de fluweelen boomenmassa, werk- gegeven. Voorts vertelde hij on. nog, dat zijn waarvan de zachtheid u goed maakt. Ontdek de uitvinding op twee wijzen kan- -worden toegepast: zij hoogte, waar gijzel f een toppunt wordt, alles be kaai dooden of op een afstand van drie of vier mijl heerscht en een hoekje van de eeuwigheid ziet open- menschen machteloos maken, zoo, dat zij gevangen gaan. kunnen wórden genomen en na hun herstel geen na- deelige gevolgen ondervinden. HET KOSTBAAR LEVEN VAN EEN PRESIDENT. Uit New York, 18 Mei. De kwestie of de gezond heid van den President der Voreenigde Staten niet in gevaar wordt gebracht door het ontvangen van Iedereen heeft bij tijd!en een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maag- pillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke wer- kin« der ingewanden^ Slaap eetlust en een goed hu- nicht ta^m^dit ia gMn"afdoend"e oplossing! m on y nwnrt on H r\r\* 4<V\crraT» c 1V1 a o rrtvi 11n -T7.£}T-TüL/-^YTVl Als go thuiskomt rijt ge beter, rijker, blijder en hebt ge een herinnering die niet vergaat, en mis schien een blauw bloempje, ergens argloos geplukt en dat ge bewaart in het boek, dat ge leest als ge niet kunt gaan wandelen OVERAL MüT7.Kl«ruE. De onbewoonbaarverklaring van huizen en het daaruit verwijderen van bewoners kan soms ge paard gaan' met groote wreedheid. Zoo is dezer da gen op last van den hygiënischen dienst te Londen een oud vrouwtje van 87 jaar met haar boeltje op straat gezet. Zij had in de buurt waar zij woonde, in Langley-court bij Covent Garden, 85 jaar gesleten. Daar stond zij nu met haar armzalig rommeltje en wist niet waarheen. Zij' was nog nooit uit Langley- court weg geweest. Buren namen haar voor een tr 100 bos. Postel in fÓ.13 a 0.16 p»r ben. Spinazie x0.80 a 7.20i>er 10.) Kg. kropsla f5.20 a 16.80 per 100 stuks. Witlof f 16 a 26 per 100 Kg. Raapstelen fl.10 a 2.10, por 100 bos. ALKMAAR, 17 Mei 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 14 paarden f150375, 69 koeien en ossen f275475, 126 nuchtere kalveren f1230, 315 scha pen: magere f38—47, vette f4555, 741 lammeren f2231, 41 magere varkens f2028, 167 biggen, 10 w. f1015, 38 bokken en geiten x414, kleino bokjes f 1L80. Boterprb's van heden: 1ste soort f0.90fl, 2e soort f 0.800.85, kipeieren f5.75025, eendeieren f5.75* ,f m Burgemeester en Wethouders van Sc hagen bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat wegens den Hemelvaarstdag op 29 Mei 1924 de gewone Don- derdagache markt aldaar in die week zal worden gehouden op Woensdag. Schagen, 17 Mei 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. OORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. HARMONIEKAPEL. Zondagavond gaf onze Harmoniekapel onder lei ding van den heer Dol, haar eerste volksconcert. Het was mooi weer en dus de belangstelling groot. Onze kapel gaf een uitstekend concert en het waren dan ook een paar hoogst aangename uurtjes die wer den doorgebracht. Als er nu nog eens iets van onzen muziektuin komt, en dezen zomer muziek ona^r waf gunstiger omstandigheden kan worden genoten, zal de voldoening voor publiek en kapel nog ghooter zijn. „DE POSTDUIF", „De postduif" af<L van Wastfriesland, vloog Zon dag met 17 duiven van Weesp. Losgelaten om 8 uur, was de eerste duif om 8.57 uur terug. Voor 10 uur waren alle vogels binnen. EENE OVEREENKOMST. Na eene langdurige bespreking tusschen het Wa terleidingbedrijf'en de kaasfabriek „de Loet" is men thans omtrent de waterlevering tot eene overeen komst gekomen. Het gevolg daarvan' zal zijn, dat niet alleen de fabriek, maar alle bewoners aan den Molenweg leidingwater kunnen krijgen meur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. CURSUS IN DEKKEN EN DIENEN. Het aantal aangiften voor den cursus in „Dekken I en Dienen" bedraagt elf dames; uit Schagen 4, Bar- STRAFFE MAATREGELEN. singerhorn 2; St. Maarten 2. Oallantsoog 1, Wierim- Hefc gemeentebestuur van Dusseldorp heeft den L Groet, gem. Schoorl, 1. cadeau gegeven, een snoer parelen, dat aan een ko- gingin toebehoord heeft. Het moet een kwart mil lioen gekost hebbenl Ik heb hem er nauwlijks voor bedankt Ik had zooYi zenuwachtige haast om jou de enveloppe te brengen. De snoer bleef aan den sleutel van een lade haken; het koord brak en een heele boel parelen rolde over het tapijt. Terwijl ik naar jou was. kwam Roger naar mijn kamer om mij te halen. Ik kwam terug en hij was bezig de parelen op te rapen. Ik voelde, dat mijn excusefl meer kwaad dan goed deden. Roger beweerde, dat hij een af spraak had. Ik zag aan zijn gezicht, dat hij wilde probeeren door een wandeling in de frissche lucht zijn woede te verdrijven. Wanneer dat het geval is wanneer hij terugkomt in een goede stemming en ik hem dan weer wegstuur, zal het misschien het einde van alls zijn." „Hij was dus boos, omdat het leek, dat je niet ge noeg om zijn cadeau gal", zeide Clo. „Maar als je hem voor en uur het huis uit kan krijgen en daar door tegelijk bewijst, dat je dol bent op de parelen, wat zou je dan' wel zeggen?" „Hoe zou dat vr gelijk zijn?" „Vraag hem een ..•■relenrijgsterr te halen en die van avond nog hier te b/ongen. Zeg, dat je geen oogenblik rust kan hebben voor de parelen wer geregen zijn." „Je vergeet dat het Zondag is, en „Dat vergeet ik niet. Maar ik ken een parelen- rijgster, die ik eens, toen zij bijna viel, een dienst bewezen heb. Zij is een Iersche en heeft me toen ge vraagd of ik den volgenden Zondag eens bij haar kwam. ZIJ woont te Yonkers ln een aardig klein huisje, dat zij gekocht heeft. Ik ben er een keer ge weest. Zij zeide, dat ik, als zij Iets voor mij kón doen. vrij over haar kon' beschikken. Ze behoeft dan slechts gehaald te worden. Geloof je, dat Mr. Sands gaan zal?" „Dat hangt heolemaal af van de stemming, waar in hij thuis komt", antwoordde Beverley. „Maar Zus ter Lake zal je niet meer laten uitgaan". „Ik ben ook niet van plan het haar te vragen. De zal opstaan en me kleeden, terwijl jij kijkt of Mr. Sands terug is. Als ik van Jou hoor, dat alles in or de is, zal ik wegsluipen vóór de Zuster thuis is." „Clo, je bent een prachtvrouw!" riep Beverley uit. „Hoe kan lk Je ooit genoeg danken?" „Jij mij danken? Die is goed! Ik zou in ieder geval maar wachten, Engel, tot ik iets gedaan heb. O, ik zou heelemaal vergeten je het adres van de parelen. rljgster tegeven. Miss Blackburne. 27 Elm Street, Yonkers. En zeg aan Mr. Sands, dat hij mijn naatp noemt. Dat zal een groot verschi lmaken. Zij laat haar moeder 's avonds niet graag alleen, maar voor mij zal zij het zeker doen.' Wordt vervolgd. bouw van een door de Franschen geëischte artille rie-kazerne geweigerd, daar het rijk niet bereid was de kosten op zich te nemen. De stad heeft op dracht gekregen niettemin uiterlük Zaterdag met den bouw te beginnen. Geschiedde dit niet, dan zonden de leiders van het gemeentebestuur van de groepen in den raad in hechtenis worden genomen. Zaterdag is met den bouw geen begin gemaakt. Dientengevolge zijn de Franschen gisteren begon nen oen. aantal voorname gebouwen in beslag te nemen, te weten een fabriek van de Rheinmetall, de fabriek Rheinstahl, verschillende slachthuizen, de manége van de politie, alle indertijd voor de sohupo gebouwde woningen, 145 in getal, verschil lende vergaderlokalen en het heele Kuiistrpalast. ERVANDOOR, Drie jongens van 17, 15 en 18 jaar, allen uit Parijs, rue André del Satre en rue Lantier, zijn er van door gegaan. De oudste hunner vond Parijs te duf en wilde naar Amerika. Hij wist zijn Wee i'eugdiger vriendjes over te halen mee te gaan. )aarvoor was geld noodig. Dit Versohafte de jong ste, de eenige zoon van een kruidenier, die uit een kats van zijn ouders een portefeuille met voor 110.000 frank aan bons voor de nationale verdedi ging wegnam. Daarmee is het drietal op stap ge gaan. De oudste jongen was zoo liefderijk geweest zün ouders van net Noorderstation een brief te schrijven, waarin hij meedeelt Amerika ten slotte toch wat ver te vinaen en voornemens te zijn drie maanden in de Sarthe te gaan doorbrengen, waar hij nog familie heeft Wellicht dient die brief om ouders en politie op een dwaalspoor te brengen. In ieder geval hoeft ae recherche nu toch een spoor, dat zb volgen kan. Men verwaoht, dat zij de jeug dige avonturiers spoedig achterhaald zal hebben. DE CHEMISCHE OORLOG. Riga. 18 Mei. Trotzky zet zonder ophouden zijn agitatie voort voor de ontwikkeling der ohemi- sohe bronnen voor het leger. Sinds hij zijn program ontwikkeld heeft waarin hp middelen aangaf om den burgeroorlog in het buitenland te bevorderen, hebben verschillende speciale oonferenties te Mos kou plaats gehad tusschen ohemisten en militaire autoriteiten. In een rede. dïo Trotzkv op 18 Mei tijdens het congres van onemisten te Moekou hield, noemde deze als Rusland's grootste concurrent in den „duivelschen ohemischen oorlogsstrijd" Ame rika, welk rijk niet alleen proeven heeft genomen op beesten, doch ook op misdadigere. Trotzky vervolgde: „Frankrijk enGroofr-Britannië hebben ndh eveneens op dergelijke wijze gewapend. Derhalve moeten wij ons eveneens organiaeeren, omdat wij weten, wat er leeft in de geesten van de i enorm rijke Amerikaansche bourgeoisie.* Zondagmiddag vergaderden op initiatief van de Pluimveevereenieing eenige belangstellenden om eens te spreken over de oprichting van een eieren- veiling. te Schagen. De heer Th. Roep opende de goed bezochte verga dering, en heette allen welkom, in het bijzonder Burgemeester en Wethouders van Schagen, aan wie spr. hulde bracht voor hun werkzaamheid om in Schagen tot een goede eierenveiling te komen. Vervolgens lichtte de heer J. Helder namens B. en W. toe, hoe te Purmerend de eierenveiling wordt gehouden. Hoe daar is een goed mijntoestel en al les correct en zonder strubbelingen wordt afge werkt. Spr. wees er op hoe men daar de zekerheid krijgt als pluimveehouder dat men een prijs voor zijn eieren krijgt, die goed is. De wijze van vervoer, veilen, enz., alles werd door den heer Helder uit eengezet en spr. voegde er bij dat B. en W. vooretel len aan den Raad willen doen om een eierenvei ling te stichten, een afmijntoestel te plaatsen enz., mits de zekerheid bestaat, dat van den kant van de pluimveehouders alle medewerking wordt ver leend en de eieren te Schagen worden geveild. Uit de volgende besprekingen kwam algemeen het oordeel naar voren, dat men gaarne te Schagen zal komen markten, mits voor een behoorlijke veiling wordt gezorgd. Uitgevoerd als te Purmerend, oor deelde de vergadering algemeen dat het uitstekend zou zijn en waar in Schagen's omgeving de eieren waren ndet alleen, maar ook van de meest beste kwa liteit, die algemeen gezocht waren, twijfelde men eir niet aan of een eierenveiling moest in Schagen sla gen. Uit de gehouden besprekingen putten B. en W. van Schagen de wetenschap, dat een eierenveiling in Schagen algemeen gewenscht werd en beloofden zij met kracht en grooten spoed deze zaak te zullen bevorderen. Spoedig zullen dus de verschillende voor stellen wel bij den Raad aanhangig worden ge maakt. GEVALLEN. Gisteravond viel het zoontje van den heer O. 8. alhier met de fiets, en wel zoo, dat zijn linker arm verstuikt is. Het kwam nog goed af, daar het slechts een kwestie van een paar dagen is, dat de arm in oen doek moet. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Johanna Sophla, dochter vaa Zeger Hendrik Nouwen en van Lena Wit. POLITIE. Verloren: een portemonnaie; een motorjaa. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Dmkiai imx nbl> i«

Schager Courant | 1924 | | pagina 6