Alieatsi. Nieiws- Mitrttniic- Luümllil Voor Baby .ütniVörsi M.V, v.h. TkaIPMAN Co., Scbagea EERSTE BLAD. Bixmenlandsch Nieuws» -K atóiir'«teTss*. rs Honig's W Maizena Plaatselijk Nieuws. L>in8dHfï 27 Mei 1924. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag. D«mder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur. worden Adver tentiön nog zooveel mogelijk in hot eoratultkomend nummer^goplaotst^ 67ste Jaargang. No. 7441. l> )S rUBKBNINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maandon f 1.65. Losse nummors 0 cont. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iodoro regel moor 20 cent (bowijsno. inbogrepon). Groote lottors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUM12ER BESTAAT ÜXT TWEE BLADEN. KERKELIJKE BELASTING. Het Gerechtshof te Arnhem heeft een arrest gewe- >:on, dat van veel belang is voor de kwestie van de v e;-aelij!ke belasting. De Herv. Gemeente te Almelo vorderde van zekeren T. over drie jaar tezamen een bedrag van meer dan f2000 voor belasting. De aan- "Oproken© beweerde dat hij geen lid was, al was bij wel in do kerk gedoo.pt en later op belijdenis des geloofs tot lidmaat aangenomen. Hij beriep zich echter op zijn minderjarigheid ten tijde van het plaats hebben dier handelingen. Hij1 had ook wel jaarlijks een bedrag aan de kerk geschonken, doch hij had dat niet als belasting beschouwd en dan ook geëischt dat op de kwitantie het woord „ver schuldigd" door het woord „toegezegd" zou worden vervangen, hetgeen ook was geschied De gemeente beriep zich echter in hoofdzaak op het feit, dat T. ook na zijn meerderjarigheid een bedrag aan de Generale kas der Herv. Kerk had betaald, waartegen T. aanvoerde dat hij1 de beteekenis van dit fonds nooit goed had begrepen, en hij1 de inning als een jaarlijks terugkeerende cellecte had be schouwd. Het hof was evenwel vaó. oordeel dat in het geregeld jaarlijks, ook na zijn meerderjarigheid be talen van die bijdrage aan de generale kas wel een stilzwijgende bekrachtiging was gelegen van zijn aanneming tot lidmaat. Toch werd de vordering van de kerk niet toe gewezen, want meer dan eens had T. geweigerd de belastig te betalen en hij had dan daarbij aan d.en kerkelij'ken ontvanger geschreven, dat hij zich niet meer als lid beschouwde en dat zelfde schreef hij ook eens aan het kerkbestuur. De kerk' nam dan ook genoegen met een door T. zelf bepaalde bijdrage, die hij, als boven gezegd, niet als „verplicht" wilde ge ven. Het hof besliste nu dat deze handelingen de aan gesprokene door woord en daad getoond had dat hij zich van de kerk afscheiddie en deze afscheiding ook door de kerk mettertijd was erkend en dat hij nu reeds voor de jaren, waarover thans belasting van hem werd gevorderd ingevolge artikel 3 van het Algemeen Reglement der Herv. Kerk had opgehou den tot die kerk te behooren. De eisch werd dus af gewezen, en het kerkbestuur in de proceskosten ver oordeeld. EEN LANGVINGERIGE. Eenige weken geleden is de gehuwde Duitsche dienstbode A. L„ vrouw van H. P„ geboren te Be- bra, wegens oneerlijkheid bij haar meesteres, de di rectrice van een kweekschool voor bewaarschool- houderessen te Lefiden, ontslagen. Bij haar vertrek heeft zij nog kans gezien, verschillende zilveren voorwerpen en eenig geld mee te nemen. Thans is zij te Hilversum gearresteerd, waar zij zich even eens aan diefstal in dienstbetrekking heeft schuldig gemaakt. Zij is naar Leiden overgebracht. GEKNIPT. De koinmiezen van den post Veelerveen (Gron.) hebben gisternacht drie runideren van smokkelaars in beslag genomen. Ongeveer dertig koeien zouden de grens overgaan. TÜSSCHEN DE WIELEN. Eergisteravond, ongeveer 7 uur, nadat trein nr. 55 de wachtpost te Werkum, gemeente Zwollerkerspel, was gepasseerd, zag de vrouw van den baanwachter op de lijn een zwaar verminkt lijk liggen. Uit inge wonnen inlichtingen bleek, dat het was het lijk van F. H.. uit Leeuwarden, die onder geleide van twee marechaussees op transport was gesteld van Zwolle naar Leeuwarden. Deze man heeft gebruik gemaakt van de retirade in den trein en Is, op welke wijze is niet bekend, tusschen de wielen geraakt. MEDEZEGGENSCHAP EN BEDRIJFSORGANISA TIE. Het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen en de Soc.-Dem. Arbeiderspartij in Nederland hebben een manifest verspreid „Aan de Nederlandsch© arbei ders", waarin het volgende wordt gezegd: ..Het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigin gen en de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij in Nederland hebben besloten tot het voeren van een krachtige en intensieve actie voor medezeggenschap en bedrijfsorganisatie. Het doel van dezen strijd is, dat de arbeiders in fabrieken en werkplaatsen niet langer zullen behandeld worden als onmondigen en rechteloozen. ooral in dezen tijd klemt de eisch van medezeg genschap meer dan ooit. Voortdurend komen de werkgevers met den eisch tot loonsverlaging en werk tijdverlenging, zonder dat zij aantoonen, dat inwilli ging van deze eischen, een onontkoombare voor waarde is voor den voortgang der bedrijven, De ar beiders hebben er recht op, dat hun volledig inzage gegeven wordt van alle stukken en bescheiden die noodig zijn. om een oordeel over den stand van het bedrijf te vormen. Zij hebben bovendien recht op me dezeggenschap in de regelingen van de interne ver houdingen in de onderneming, omdat zij het zijn, die frSj1UhnhK^en.moeif,nvlliten eQ 111 do onderneming arbeid hebben te verrichten. De eisch van bedrijfsorganisatie, die beoogt de or- ondernemingen en bedrijfstakken te verbeteren en aan de arbëidersvakvereenigingen een regelmatigen invloed te verschaffen op d«T gang SJL'Sh "3. 8l6n ei^M d9S tiids' Voortdurend wordl betoogd, dat de positie van de arbeidersklasse af- taeiÜ,k1(if„^hdeHn,8rd dOT Produc,i«- Maar dan te het ook logisch, dat de arbeiders door middel van hun organen invloed op de organisatie der productie uitoefenen en zeggenschap hebben over alles, wat met de voortbrenging in het bedrijf in verband staat. Deze eischen zullen echter niet worden tngewil- ÜSÜiHeen omdat tij geproclameerd worden. De znllen'dAM wenoehA ,reKeerinK der bourgeoisie tullen deze wenschen niet vervullen, alleen omdat Rerir?,.TSr!? 1' 5® Keschipdenis met het r.-k. vrdwiinS «ïfnïliufl om ,e hewtkon. dat alle haMfn wï S P ferkeli)kheid in de lucht Onze beide organisaties hebben de actie voor deze eischen ingezet met een congres in Haarlem, waar deze eischen zijn gemotiveerd en uitvoerig toegelicht. Nu dient de actie in het volk met kracht te worden ontwikkeld. Daarvoor organiseeren Vakverbond en S.D.A.P." enz. (volgt aankondiging van 12 geweste lijke demonstraties). ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond Meld de vereeniging „Helpt Elkaar" een algemeene vergadering in het lokaal van den heer C. Slikker. De voorzitter, de heer H. Pennekamp, heet de aan wezigen welkom en spreekt er zijn leedwezen over uit. dat dit aantal niet grooter is. Hierna leest de waarnemende secretaris, de heer C. Slikker, de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. De heer C. Slikker brengt daarop het jaarverslag uit waaruit blijkt, dat het aantal leden van 91 tot 94 is gestegen, terwijl het aantal donateurs, door ver trek en overlijden, gedaald is van 10 tot 6. Het be stuur onderging in het afgeloopen jaar nogal eenige verandering, terwijl de vereeniging zich afscheidde van den bond, uit overweging, dat de hooge kosten niet aan het voordeel geëvenredigd zijn. De penningmeester, de heer C. Wuijs, doet vervol gens rekening en verantwoording. Het blijkt dat er in kas was f703.35, terwijl er thans is f684.13. In het geheel hebben de ontvangsten bedragen f507.04. De uitgaven beliepen f526.26. Er is alzoo een nadeelig saldo van f19.22. Tot commissie voor het nazien der bescheiden wor den aangewezen de heeren A. Kooiman en J. Ter burg, die ailles volkomen in orde bevinden, waarop voorzitter beide heeren bedankt voor hun moeite en den penningmeester voor zijn goed beheer. Aan de orde is thans een verkiezing van bestuurs leden wegens het overlijden van den heer G. Blom en het bedanken van den heer J. Dekker. In hun plaats werden gekozen de heer J. Terburg, die aanneemt en de heer H. Cornelissen Hz., die van zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Periodiek moeten aftreden de heeren H. Penne kamp, D. Jongfejani en A. Kooiman, die allen worden herkozen en aannemen. De heer A. de Boer, die als commissaris van toe zicht moet aftreden, wordt insgelijks herkozen. Bij de rondvrpag wordt besloten, het werven van leden wat intensiever ter harte te nemen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. Jaarvergadering van de vereeniging ,.Alego". De eerste jaarvergadering der vereeniging zeide voorzit ter, de heer A. de Boer in zijn openingswoord en bij de oprichting, zoo voegde hij er aan toe, konden wij omtrent het werken van „Alego" slechts gissen en hopen. Nu echter zal uit de besprekingen van de zen avond kunnen blijken, wat de vereeniging tot heden gedaan heeft. Met den wensch, dat die be sprekingen in aangenamen toon gevoerd mochten werden, werd daarop de vergadering geopend. De secretaris, de heer F. J. Damen, las daarop de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Voorzitter deelde mee, dat door het vertrek van den heer Damen en echtgenoote d)e vereeniging een ver dienstelijk lid, de meisjescursus te Kleine Sluis een goede leerkracht verloor. Uit het jaarverslag bleek, dat de cursussen al heel spoedig na de oprichting der vereeniging waren be gonnen en dat er sedert flink gewerkt is. De ver eeniging is o.a. in het bezit van acht naaimachines. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer H. J. Derksen blijkt, dat er een nadeelig saldo is van f291.66K, voor een jonge vereeniging geen aanmoedigend begin. Evenwel, de voorzitter deelt mee, dat door een abuis een par tijtje hout f74.tweemaal ls gezonden en dat die tweede zending maar geaccepteerd is, omdat dit toch later kon gebruikt worden. Het te kort is daar door echter f74 te hoog. De heeren. J. Rreijger en J. A. Waiboer worden aangewezen om de bescheiden van den penning meester na te zien en daarover in een volgende ver gadering rapport over uit te brengen, waartoe zij zich gaarne bereid verklaren. In plaats van de aftredende bestuursleden, de hee ren F. J. Damen, J. Smit Az. en H. J. Derksen, die niet herkiesbaar zijn, worden gekozen de heeren Jb. van Stipriaan (voor Breezand), J. Kreijger (voor Kleine Sluis) en K. Keuris (voor Oostpolder). Besloten wordt dat de leerlingen voortaan, inr plaats van 10 cent, minstens 15 cent zullen betalen, •terwijl na breedvoerige discussie de cursus voor kleine meisjes wordt opgeheven. Voorgesteld wordt, om de cursussen van 1 Mei tot 1 October stop te zetten, daar het bezoek gedurende de zomermaanden door het mooie weer, bollenpel- len en later bessenplukken toch wel zeer slecht zou zijn. Te Breezand en Kleine Sluis, was het nu al te merken. Te Oostpolder echter bleek groot© ambi tie om dóór te gaan. De begrooting 19241925 wordt lang en breed' be sproken, maar te middernacht was de vergadering nog niet tot een bevredigende oplossing gekomen. Immers, wanneer de gemeente de 300 gulden sub sidie, waarop bij deze begrooting was gerekend, eens niet mocht geven, had men geen voldoend houvast om te kunnen doorgaan. Eindelijk wordt besloten om alle cursussen stop te zetten, tot men omtrent de subsidie der gemeente zekerheid heeft. Daarna zal zoo spoedig opnieuw de begrooting worden be handeld. DIRKSHORN. Vrijdagavond werd ten huize van den heer T. IJff, onder leiding van den heer R. v. d. Laan, een ver gadering! gehouden ter bespreking van het jaar- lijksche school feest voor de leerlingen der openbare school alhier. De rekening van de feesten in 1923, nagezien door de heeren JT v. d. Molen en K. Govers. wordt bij monde van eerstgenoemde, goedgekeurd op een ont vangst van f251.75, uitgaaf f265.30, nadeelig saldo f 13.55. Het tekort te dekkenj uit de bestaande reserve. Komt in bespreking, waarheen dit jaar de rijtoer zal gaan, waaraan alle leerlingen zullen, deelnemen. Naaf Schoorl en Bergen, wordt gezegd. De heer C. Peetoom zou met de oudste leerlingen liever een reisje maken per boot naar Zaandam of per autobus naar Haarlem en omstreken. De heer v. d. Laan oppert IJmuiden met omgeving. Ook. Helder wordt opgenoemd. De heer I. Reuvers is ook voorstander van een reisje voor de grootste leerlingen, maar ment te moe ten wijzen op de consequenties. Wanneer men nu zulks doet, zal men het ovr 2 Jaar weder dienen te doen, ten einde ontevredenheid te voorkomen. En zullen dan op den duur de finantiën toereikend we zen? Daar de vergadering hieraan twijfelt, wordt bij stemming besloten, weer de gewone rijtoer voor de leerlingen gezamenlijk te houden, dan naar Schoorl en Bergen. Als datum wordt vastgesteld Woensdag 4 Juni. Algemeene deelneming van eigenaars van rijtuigen zal door de commisie wortden verzocht. Hierna sluiting vani de niet druk bezochte ver gadering. i» pap van Honlg's Maizena een uitnemen de en gezonde bijvoeding. Honlg's Maizena is sma kelijk, gegarandeerd zui ver, voedzaam en toch licht verteerbaar. Vraagt daarom voor Uw baby uitsluitend Let op de slaitzegels als kenmerk van echtheid. NIEUWE NIEDORP. Vergadering van het Departement Nieuwe Nie- dorp. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ge houden op Zaterdagavond den 24 Mei 1924, in de zaal van den heer Peetoom, onder presidium van den heer J. A. Veurman. die het niet groote aantal aan wezigen ('n half dozijntje), welkom heet en de bij eenkomst opent, waarna de vervolgens door den heer A. Visser, secretaris, gelezen notulen worden goed gekeurd. Na enkele kleine mededeeldngen komt in bespre king het al of niet uitzenden van een afgevaardigde naar de Algemeene vergadering der Maatschappij. Er wondt na eenige bespreking en aangezien het ter vergadering in behandeling komende niet be langrijk wordt geacht, terwijl uitzending van een af gevaardigde bovendien nogal op kosten komt voor 't Departement, besfloten. om geen afgevaardigde te zenden. De heer K. Groot Hz. treedt periodiek.af als De- partomentsbestuurslid, zonder herkiesbaar te zijn en hem wordt bijl monde van Voorzitter denk gezegd voor wat hij in deze functie voor ons Departement is geweest. De heer P. Haringhuizen wordt in sdjno plaats als bestuurslid gekozen. De heer A. Visser wordt herkozen al lid der bi bliotheekcommissie, terwijl de heer IJ. Meijer, pe riodiek aftredend als bestuurslid Spaarbank, even- eens wordt herbenoemd. Wegens het door St. Fraij1 bedanken als bdde van ons Departement, volgt bespreking of een andere bode zal worden aangesteld of dat we het zonder zullen stellen. Voor dit laatste wordt inderdaad wel gevoeld, daar de kas weinig draagkracht heeft en dientengevolge het uitgeven van bodeloon al is dat geen hoog- bezoldigde functie toch nog bezwaren m heeft. Besloten wordt, geen bode te benoemen. Het bestuur zal medewerking verleenen tot het cir- culeeren der boeken. Besloten wordt 3 4 avonden in het eerstvolgende winterseizoen te organiseeren en declamatoren of deolamatrices uit te noodigen, waaronder ook de be kende declamatrice mej. N. Menagé Challa alhier. Een der te organiseeren winteravonden denkt men aan muziek te wijden, 't Avondje met den grooten musicus Sluis en diens kunstbroeders is zoo goed bevallen. Tot afgevaardigden naar de Districtsvergadering te Alkmaar op 28 Mei aA, worden benoemd de heeren Veurman en Vdsser. De hierna volgende rondvraag levert niets op, waarna sluiting onder dank volgt. DE SALARISSEN DER AMBTENAREN. In „de. Posthoorn" van den heer J. Poe toom werd Zondagmiddag een gecombineerde vergadering ge houden van de afdeelingen Texel, Helder, Anna Paulowna, Alkmaar en Schagen van den C.BP.T.T. waar als spreker optrad de bondspenningmeester de heer A. van der Baan, met het onderwerp „Waar heen". De vergadering, die flink bezocht was, werd ge opend door den heer P. Dekker van Winkel, die in zijn openingswoord er op wees, dat deze vergadering in een tijd van strijd als thans wordt doorgemaakt, noodzakelijk is, opdat de öpreker nog eens duidelijk naar voren brenge, wat er op 't oogenblik omgaat in de postale gelederen. De heer Van der Baan, het woord verkrijgende, be gon met te wijzen op de hetze die in 't algemeen wordt gevoerd tegen al wat ambtenaar is, als zijnde de bloedzuigers, de opvreters van 'slands finan tiën enz., waarbij dan tevens wordt gewezen op de vaste positie der ambtenaren. Het bestaan van het bewuste artikel 40 zou de schuld zijn van de ambtenaren. Niets minder dan dat is waar, want het waren juist de ambtenaren in de commissie van overleg die toen tot de regeering gezegd hebben, dat dit artikel niet noodig waa Spr, meent, dat in de omgeving voorbeelden genoeg zijn, dat de ambtenaren zich hebben uitgesloofd, dat ze meer gedaan hebben dan hun plicht. Dat het aantal ambtenaren is toegenomen is geen wonder, dat vindt zijn oorzaak in de toename van werkzaamheden, bij de posterijen, b.v, de ouder, domsverzekering, rijksverzekeringsbank, enz, Bij die hetze tegen de ambtenaren wordt de rey geering in groote mate gesteund door ministers zon. der portefeuille. Thans hebben wij te vechten tegen de verslechte- - ring der salarissen en spr. wijst dan op de tactiek! van de regeering om den schijn te geven rekening te houden met het loon1 van gehuwden en ongehuwden en met veracMl van groepen. Spreker wijst op de verslechteringen die reeds zijn ingevoerd of in uitzicht gesteld, intrekken va- cantietoeslag, verlofsvermindering, jeugdaftrek, pen, sioenkorting. Vervolgens deelt de spreker eon en an der mede over het overleg dat gepleegd is, waarbij hij naar voren brengt de groote moeilijkheid, zoo niet de onmogelijkheid om met iemand als de» heeij Westerveld, overleg te plegen, die van oordeel is dat de ambtenaren de verlaging maar hebben te accep- teeren. zonder dat de regeering de noodzakelijkheid der voorgestelde regelingen aantoont. Wanneer er een te kort is, zal ieder Nederlandsch ambtenaar bereid zijn, bij te dragen om dat te kort te dekken, doch ons zal eerstmoeten worden aangetoond het ontstaan van dat tekort. Ein dan dient eerst een einde te komen aan verschillende onnoodige groote uitgaven, als de scholenbouw, niet anders ten doel hebbende dan de sectarische scheiding der jeugd. Spr. wijst verder op de noodzakelijkheid van een verzekerde rechtspositie der ambtenaren, om ver volgens te komen tot de op 1 Mei ingevoerde sala risvermindering, 5 pet. voor gehuwden en 10 pet, voor ongehuwden. met het vooruitzicht dat op 1 Oc tober 1924 in 't algemeen dé vermindering 10 pet. zal zijn. Door de organisaties is voorgesteld, dat de ver mindering tot 1 Juli 1925, zal zijn *5 pet voor ge* huwden en 7K pet. voor de ongehuwden. Waar dit voorstel is een afwijking van het besluit van het bondscongres, wijst spr. er nadrukkelijk op, dat rekening gehouden moet worden met. de men taliteit van do ambtenaren. Spr. zal er niet veel van zeggen, maar de gee9t is op 't oogenblik zoo, dat we van twee vingers geen vuist kunnen maken. Spr. gaat dan verder na, wat de ambtenaren te wachten staat met het nieuwe bezoldigingsbesluit, waarbij b.v. 't maximum van een schrijver terugge bracht wordt van f 2000 op f 1500, ongeacht den pen-i sioenaftrek en standplaatsaftrek, enz. Gewezen wordt op de splijtzwam in de organisatie die het mogelijk maakt, dat de regeoring bij over leg een meerderheid voor hare voorstellen krijgt en als voorbeeld wordt genoemd de gezinstoelage, voor de regeering een principe, doch naar spr.'s meenlug tot niet anders dienende dan om het grondsalaris te drukken. Er zijn bij toepassing van het herziende bezoldigingsbesluit voorbeelden, dat er een vermin* dering van salaris van 48 tot 44 pet. plaats vindt. De slechte uitkomsten van het postbedrijf wil de regeering op ons afwentelen en de postmannen zou den dus eerst de 1H millioen tekort moeten op bron gen, om daarna hun portie in de 35 millioen alge meene 8alarisvermindering bij te dragen. Indien evenwel door ons moet worden gedekt de uitkomst van het bedrijf, dan dienen wij medozeggenschap in 't bedrijf te eischen. Niet alle verlangens van 't per soneel moeten daarbij naar voren worden gebracht, we moeten ook dan trouw onze plicht doen. In geval van medezeggenschap is dan een eerste eisch, het verplicht lidmaatschap van onzen bond, thans is bij de post nog 11 pet ongeorganiseerd. Men roept om eenheid in de organisatie, doch het ligt aan de leden om dat geharrewar te doen op houden. Een eenheid van bovenaf is niets waard, van de leden moet het verlangen daartoe uitgaan en wanneer er dan hoofdbestuursleden zijn die niet op hun plaats blijken te wezen, spr. twijfelt er niet aan. of die zullen dan, evenals hij, in het belang der organisatie bereid zijn heen te gaan. Evenwel met eenheid is niet alles te bereiken, wij hebben te strijden tegen den meest krachtigen werkgever. Zelfvertrouwen moet er in de groepen wezen en wanneer het tot daodwerkelijk verzet moet komen, dan is het noodig dat met de minst mogelijke men- scmen de grootste klappen worden uitgebeeld. Spr. is geen bewonderaar van iedere spontane actie. Een daadwerkelijk verzet moet volgen op een wel over wogen advies van het Bondsbestuur. Spr. wijst er dan nog op, dat bij een daadwerke lijk verzet het niet gaat om hot al of niet steken van een postman te Dirkshorn of te Groote Koeien maar cai. is het de bedoeling in de eerste pi«*a»s de een. tra's te treffen, den handel. De strijd door de ambtenaren wordt niet alleen be- heerscht door het geld, ook de vrees ons pensioen te moeten verliezen, doet haar invloed gelden. Indien bet zoover komt. dienen wi] klaar to wezen met ons verzet en hebben wit ons af te vragen of dan niet de tijd daar is om te eindgen met onze papieren ac tie. Dan wijzen wij echter de verantwoordelijkheid daarvan van otis af, maar stellen de regeering, de werkgeefster, in de meest beroerde beteekenis des woords, er voor aansprakelijk. De conclusie van spreker's rede is, dat het „Waar heen" hot onderwerp van1 spr., beantwoord moet worden met te overwegen of we de donkere paden moeten opgaan, of met de tanden op elkaar, vooruit Het antwoord is aan U, vergadering, aldus eindigt spr. Applaus. Nadat nog een enkele inlichting was gevraagd, 1 volgt, na een opwekking om de organisatie in kracht te doen toenemen, sluiting door den voor zitter. Een gehouden collecte voor de textielarbeiders bracht ruim f 14 op. TNTOONSTELLINÖ VAN VAKTEEKENEN. De vereenigde teekenschool voor de ambachtsleer lingen alhier hield Zondagmiddag hare gewone jaar- lijksche tentoonstelling van het teekenwerk, dat in den afgeloopen cursus 1923--'24 vervaardigd is. Hoe-

Schager Courant | 1924 | | pagina 1