Ai J. PRINS, Rijwielen Firma Kramers S van Rijswijk Het adres voor TlimMEUBELEHjl een flinke Dienstbode, Dagmeisje gevraagd, nette burgerbetrekking. Dagmeisje gevraagd, beste verscbe Vaars, KLAAS MIDDELBEEK, HUISZORG - ANNA PAULOWNA. Verpachting, Buffet op het J.V.C. terrein Metselaars Huishoudster, SCHIPPERSKNECHT. Beste gebruikte Sijwielbandel Loei E 62. Heeren- en Damesrijwief Bezoekt Tentoonstelling Wij exposeeren met een mooie collectie RIJWIELEN. Heerenstraat 38, »j Schagen. Ingezonden Stukken. Reclames. Aturktberioht m. Gemengd Nieuws. Binnenlandse}* Nieuws. Bekwame Dienstbode zoekt flinke Schippersknecht, vindt u steeds bij zoo goed als nieuw. wel nieuw, was het toch voor ons ®POöfcend&alfl oud, omdat hot. voel niet dat van vorige jaron overeen kwam. En dat moest ook wel, daar er bopaalde leer gangen werdon gevolgd, die voor alle jaren gelijk zijn. En toch was bet weer geheel nieuw ook, daar het werk door andere leerlingen was gemaakt waar uit het geleerde van den nieuweling bleek en de wijze boe het was uitgevoerd en dam was er in veel werk weer iets oorspronkelijks. Goed was er ge werkt en de tijd! waa wel besteed, dat bleek uit het vele dat werd vertoond. Bij het timmerwerk zagen we meetkundige constructies, boutverbindingen, hoek- en kilkepers, trappen, met allerlei uitslagon, kapconstructies; het smidswerk trok mede onze bij zondere aandacht; uitslagen van plaatwerk, hengsels, en scharnieren, sloten, machine-onderdeelcn, en die van stoomketels, verschillende projecties, hekken, balkonwerk, deurbeslagen, heel veel en mooi. Bij het teekenen namen wij de methode-Molken- boér waar, ook was er naar de natuur geteekend, en kele voorwerpen en groepen, Wij; zagen er uithang borden, kannen, bloempotten, randen in verschillen den stijl, Griekscho ornamenten. Alles getuigde van goed mat ambitie uitgevoerd werk. De gyirmastiekschool. ditmaal voor tentoomsteL lingslokaal ingericht, was geregeld vol bezoekers On der ben merkten wij op onzen Burgemeester en wet houder Helder, leden en oud-leden van den ge meenteraad, enkele vooraanstaande personen uit onze gemeente., vele ambachtslieden uit Schagen en don omtrek, en de ouders van leerlingen. Het was voor den heer Th. Overtoom, voorzitter van de com missie van toezicht, een dankbare taak, een slot woord' tot de leerlingen en aanwezigen te spreken. Dahk word gebracht aan het Rijk, de gemeento en de omliggende gemeonton voor hunnen finantieelon steun, onmisbaar voor het blijvend bestaan der in richting. Hulde werd! gebracht aan den heer W. Rog geveen, die meer dan een kwart eeuw met alle kracht voor de belangen van de teekenschool heeft ge werkt en gestreden en wiens werk het genoemd mag worden, dat honderden jongelui uit Hollands Noordon nuttige leden van de maatschappij zijn go- worden, De directeur, die heer C. W. Deenilt, de leeraren en de leerlingen, allen ontvingen een welwillend woord Den laatston werd krachtig onder de oogen gebracht dat de toekomst van' elk mensch iets verwacht: van •den ambachtsman goed en vakkundig werk. waartoe hij ook door de teekenschool in de gelegenheid wordt gesteld om dit met kennis en verstand uit te voeren. De leerschool in de jeugd! moet hot fundament van uw leven en uw vak zijn. wil dus de lessen en de theorie en praktijk met lust en opgewektheid vol gen, giji zult er later de vruchten van plukken, zoo sprak de heer O. Daarna werden de diploma's uitgereikt, waarhij elke leerling een welwillend en toepasselijk woord ontving. In alphabetische volgorde werd heli eere-stuk aan' 8 Jongelui tor handi gestold en wel aan: Albert Bakker, Schagen; Cornelis Boers, Hoerhugowaard; Albort Bijlama, Schagen; Hendrik Bijwaard, Scha gen; Willem Dekker, Harenkarspel; Tennis Korver, Schagen; Pioter Lont, Oudealuis. Zijp; Jan Schaafs- ma, Schagon. Do driejarige cursus werd mot 47 leerlingen ge opend. waarvan 42 de leasen (tot het einde volgdbn. POSTDUIVEN. Do af deeling ,.do Postduif" van de Pluimveever- oeniging ,<Wostfriesland" vloog Zondag met 14 dui- von van Utroohfc. Do duiven worden om 8 uur losgolaton. Wü noteerden do eerste drie duiven, die van do lodon J. Kok, P. Kroononborg cn J. Roos. Dozo kwamen <xm 6.59. 9.00 en 9.05 uur binnen. Om 10.30 waren allen terug. EEN FEESTAVOND. Do Schager Bestuurdensbond heeft het plan opge vat een feostavorifci te organiseeren waarbij een strijkorkest van 10 personen zijn medewerking zal i verïeonen. Daar doze avond geheel aan amusement zal wor- den gewijd, zal er geen spreker optreden, doch '.ue-1 schon de muzieknummers ©enige voordrachten wor den gegeven. Voorts zal worden verzocht, een tombola te mogen I houden, waarvoor do prijzen door belangstellenden j worden bijeengebracht De opbrengst van een en ander komt ten bate van 1 de textielarbeiders in Twente. POLITIE. Vorloron: 1 deksel van een boterkist. Aan komen vliegon 1 postduif. Inlichtingen te bekomen ter gemeente-secretarie. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad1 der gemeente Schagen, i op Woonsdag 28 Moi 1924, dos nam. 03/4 uur. Punton van behandeling: 1. Ingekomen stukken. I 2. Stemming over het voorstel tot het betuigen van instemming aan het streven van het Comité van alles per 100 bos. Uien, f5.90 8. Spinazie f3.40 11.70. per 100 Kg. Kropsla f2.1Q a 5.20 por 100 stuks. Witlof flo a 27 por 100 Kif. Raapstelen! f 0.70 a 2.10 por 100 boe. TELEFOON No. 2. Warmenhuizon, 26 Mei 1924. M. de Redacteur, Werd in de 'vergadering van Geestmer Ambacht (O, en M.) van Woensdag 21 Mei! een uurloon opgegeven voor de stokers ad 64 ets. per uur en meende onder- geteekonde toen redenen te hebben hier niet verder op in te gaan, hij nader inzien acht ik het toch wen- schelijk den juisten stond van zaken aan belangheb benden te verduidelijken. Hiervoor vraag ik een plaatsje in uw blad. Aan do stokers wordt feitelijk geen uurloon uitbe taald. Hot is een weekloon van 128.80 of f4.80 per dag. Mot de invoering van' den 8-urigen werkdag, of 45-urige werkweek, werd dus het loon f28.80 45 64 ct. per uur. Thans nu de watergemalen tien uur per dag werken, wordt dat f 4.80 10 48 ct. per uur. Alleen voor nachtmalen wordt het loon pe ruucr be rekend en is vastgesteld op 75 ets. per uur. Ondier dankzeggi ng, Jb. SWAN Hz., Voorz. Geestmer Ambacht CO. *en M.) Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Fosters Maag-pillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing aer gal, draagt zorg voor gooao spijsvertering en houdt de ingewonden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig- versuikerde pillen f0.65: in apotheken en drogistzaken. S C H fl 0 t N. Actie tegen ondenvijsverslochtoring. 3. Voorstel .tot het stichten van eon eieronveiling. 4. Vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de Inkomstenbelasting, dienst 1024—*25. Schagen, 26 Mei 1024. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. ONTPLOFFING OP DE „PATRTE". Aan boord van don Franr.chen kruiser „Patrio" te Toulon hoeft door zelfontbranding eon onploffing plaats gehad. Vijl kanonniers werden gedood. Een aantal andore leden dor bemanning van den krui ser werden gewond. Een onderzook is ingesteld. Aan negen gewonden is do militaire medaille ver- leond. DE CRISIS IN HET RUHRGEBIED. Uit Duisburg, 24 Mei. De kolen-aanvoer voor de Rijnscheepvaart is nagenoeg geheel' opgehouden. Ook ae vaart op do Wost-Duitsche kanalen staat vrijwel stil. DOODI Bij een uitstapje van een troepje schooljongens uit Munchen, nam een der jongens de weddenschap aan .aohter elkaar 20 bananen op te eten en dan 2 liter J)ier te drinken. De jongen won de weddenschap, doch overleed twee uur later. DE VULKANISCHE UITBARSTING OP DE HAWAÏ. Uit Hilo op Hawaï hebben de jongste uitbarstin gen van den vulkaan Kilanea Zaterdag haar hoogte punt bereikt; een der kraters wierp gedurende een kwartier een hoeveelheid asch en damp 7000 voet hoog, MOORD OP EEN KIND. Woensdag is de veertienjarige zoon Roberfc van den bekenden New Yorkschen lucifersfabrikant Ja- cob Franks uit school komend ontvoerd en vermoord. Het lijk van den knaap werd later in een moeras I teruggevonden. De moordenaars hadden een losprijs 1 geëischt van 10.000 dollar, EEN WOLKBREUK. De streek aan .de zuidelijke helling van het) Huy- Waldr bijl Halberstadt is blijkens een Wolffbericht door een wolkbreuk geteisterd. In verschillende dor pen werden muren, straatplaveisel, vee en goederen weggespoeld. De oogst is ten deele vernietigd. Vooral aan vee is de schade zeer groot. Wegens Hemelvaartsdag verschijnt deze week het Donderdagnnmmer niet. DB ÜITB. NOORDERMARKTBOÜSTD, Nooard-Scharwoude. 24 Mei. Grove uien f2.10 a 2.50. Peen f0.10, per 100 Kg. Aanvoer: 2800 Kg. uien, 1700 Kg. peen. ALKMAAR, 23 Mei 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 13 paarden f150-325, 48 koeien en ossen f225—450, 93 nuohtere kalveren f1028, 153 soha- pon: magore f36—47, vette f3854, 315 lammeren f 1834, 19 magere varkens f 2028, 209 biggen, 10 w. f 14—18, 12 bokken on geiten f 416. Boterprijs van heden: lste soort f 0.82ty« tot 0.90, 2q soort £0.700.80. Kipoieren f5.25—6.23, Eendeieren f5.50. TEXEL, 26 Mei 1921 Texelscho Eieronveiüng. Aangevoerd 26000 kipoieren. Hoogste f 6.90, laagste f 5.50 .por 100. 2000 Eenddoren. Hoogste ?5.80, laagste f5.50. AMSTERDAM, 26 Mei 1024. Op do heden gohouden veemarkt waren aange- voord: 460 vette kooien £1.251.35, 2e kw. f 1.10— 1.20 3o kw. f 0.90, slaohtgewicht; 80 melk- en kalf- koeien f350475 per stuk: 121 vette kalveren 2e kw. f0.951.05' 3o kw. xO.850.95, 80 nuchtere! kalveren f 12—22; 71 schapen f52—58, 195 lamme ren f2429 lovend gmvient: 722 vette varkens lo kw. f 0.740.76, 20 kw. f 0.70—0.74, 3e kw. £064— 0.72. Ovorz. en Geld. Ie kw. f 0.74—0.76, slaohtge wicht, 15 paarden f150—300. ALKMAAR, 26 Med 1924. Op de veomarkt "waren heden aangevoerd: 11 koeien en ossen ƒ360575, 15 vette kalveren f65 120. jd. per nod. pond fl.201.40, 65 nuohtere kalveren f 1432, 741 vette varkens per Kg. f 0.58 tot f 0.62. TIOORN, 24 JMed 1924. Op de veemarkt waren heden aangevoerd1: 7 vette kooien ƒ240360, 4 nuohtere kalveren f18—30, 63 schrammen f 18—28, 236 biggen f 10—18, 83 sohapon f 40 tot f 55, 160 Jammeren f 2232, 8 bokken on geiten f8 tot 22, 5 paarden f250375, Handel! goed. ALKMAAR, 26 Mei 1924. .Asperges, dikwit f0.52 a 0.67, idem, dikbïauw f 0.36 a 0.46 por bos. Prei f 4.30 a 8.20 per 100 bos. kool f20 a 42 por 100 stuks. Rabarber f4.20 a 9.80. Radys f 1.70 a 3.80. Wortelen £12.70 a 15.20, ERG KNUSJES. De Figaro maakt de opmerking, dat men toch verkeerd zou doen zich over de nachtelijke verlich ting van Parija te beklagen, want op een van de zeer wanne avonden van deze week hadden drie hooron on oen dame in de Avenue du Bois hun bridge-taf el op straat geplaatst en zaten daar bij het Jicht van de lantarens hun kaartje te leggen. Het gezelschap scheen het zeer naar zijn zin te hebben en oen hondje, dat bij de kaartspelers zat on de partii mot aandacht volgde, gaf van groote vrougd blijk wanneer er uit de stem van zijn meestor voldoening sprak over een gelukkigen zot.- Bii het licht der lantarens. WIJZIGING LEERPLICHTWET EN LAGER ON DERWIJSWET 1920. De memorie van antwoord op het voorloopig ver slag van de Tweede Kamer omtrent de nieuwe over wegingen in de afdeelingen van het wetsontwerp tot wijziging van de Leerplichtwet en Lagerondorwijs- wet *20 is Zaterdag verschenen. Daaruit blijkt dat bij doorvoering van de voorgestelde wijziging van art 28 dor Lageronderwijswet en de voorgenomen salaris verlaging een besparing zal worden bereikt van f29 millioen. DE TROONREDE VAN DEN KONING VAN ITALI8. In de troonrede verklaarde de koning, dat 24 Mei, de dag, waarop- Italië zich in den oorlog begaf, geko zen is voor de opening van het parlement, omdat de ze eon groote beteekenis heeft. Thans heeft het ge slacht van de overwinning de regeering in de hand en vertegenwoordigt, het de volstrekte meerderheidin het parlement. Zeker van zijn toekomst geeft Italië op dezen dag een plechtige wijding aan den politik ken toestand, welke een belangrijke fase van zijn his torisché ontwikkeling weergeeft. De bevestiging van den binnenlandschen en den financieelen toestand biedt de mogelijkheid! tot het volgen van een vreed zame buitenlandsche politiek. Niettemin kan Italië ter zake van zijn bewapening niet werkeloos blij ven. Italië is bereid mee te werken tot het zoeken naar een billijke oplossing van het vergoedings- vraagstuk. dat op het oogenblik de groote zorg va» Europa uitmaakt en bereid' zich opofferingen te ge troosten om den vrede te verzekeren, mits zijn fun damenteel© belangen gewaarborgd zijn. TE VEEL VAN HET GOEDE Volgens berichten in de Duitsche bladen uit Riga zijn er den laatsten tijd zooveel personen door de sowjetregeering in ballingschap gezonden, dat dè in woners van Tobolsk tegen een vergrooting van het aantal hebben geprotesteerd. Er bevinden zich daar reeds 23.000 politieke bannelingen, waarvoor het moeilijk is de noodige levensmiddelen te verkrijgen. DE PIEST. In het gebied van de Amoer is pest uitgebroken. Uit Moskou zal met spoed' eon medische expeditie naar de bedreigde streek vertrekken. EEN VROUWENRECHTBANK Dezer dagen is het voor de eerste maal in' Rusland voorgekomen, dat bij de behandeling van een recht zaak rechtbank, openbaar ministerie en verdedi ging uitsluitend uit vrouwen bestonden. Dit was na melijk het geval bij de behandeling van een zaak te gen oen boerenvrouw, beschuldigd van mishandeling van een kind. te Jarcslau. DE WAPENSTILSTANDSWAGGON TE PARIJS. Al vroeger is verteld dat het restauratie-rijtuig, waarin maarschalk Foch cn Erzberger in 1918 in het bosch van Compiègneden wapenstilstandsovereen- kemst teekenden, en dat in April 1921 als ooriogsre- likwie op hot binnenhof der Invalides werd ge plaatst, geducht in verval verkeert. De wagen is verfeloos, do ruiten zijn hier en daar kapot, het in wendige zit dik onder de stof. De klachten der Parij'sche pers over het onaanzien lijk uiteriijk van den wagen hebben geholpen. De groote schoonmaak en de reparatiewerken zijn be gonnen. Maar men denkt er toch over om hem een andere plaats te geven, hetzij' bij Rethondes, op de plek waar hij destijds stond, hetzij in het fort van Vincennes. Er doet zich echter eon eigenaardige moeilijkheid voor. De wagen kan aal. de binnenplaats der Inva lides niet meer verlaiten. Toen hij destijds met veel moeite tot vóór de oude poort was gebracht, bleek dat hot gewelf bovenaan juist vier c.M, te smal was om hem door te laten. Do militaire autoriteiten maakten toen korte metten; zij lieten aan elke zijde twee c.M. steen van de boog weghakken, om, zoodra de wagen er door was, de open plekken met cement te laten aanvullen en bijwerken 1 Men ziet er echter tegen op doze operatie nogmaals toe te passen om de waggon weer weg te krijgen. ST. MAARTEN. Vrijdag vergaderde de afd. St. Maarten van den Bond voor Staatspensionmeering in het lokaal van den heer Schrijver. Voorzitter opende de vergadering met een toepasselijk woord, waarna de notulen wor den gelezen en goedgekeurd'. Voorgelezen worden een paar ingekomen stukken betreffende den te houden landdag, te Alkmaar en een aanbeveling hoofdbestuurslid. De rekening, welke nagezien werd door de heeren Kuit en Handebol en in orde werd bevonden, gaf aan in ontvangst f 198.10)4, uitgaven f 100.42)4, saldo f92.68. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Appel en G. Bruin Kz., werden herkozen. De beschrijvingsbrief, punt voor punt behandeld,, verwierf voor de afgevaardigden vrij mandaat, op punt 1 na. waarvoo.T moot worden tegengestemd. Als afgevaardigde naar de algem. vergadering, werd ge kozen de heer D, Appel on, als plaatsvervanger de heer D. Burger. Besloten werd om f 10 te reserveeren voor het re-, servefonds voor d§n te houden landdag te Atkmaar; voorts dat een fietstocht daarheen zal worden geor ganiseerd. Als afgevaardigde naar de vergadering der federa tie Hollands Noorden werd gekozen de heer J. Glas, plaatsvervanger do heer S. Schut. Iwee aandeelen (genomen indertijd om kasgeld te krijgen en een oude schuld te dekken), groot elk f 9.31, werden uitgeloot. Hierna sloot ^voorzi-.ter in dank deze vergadering. MET DEN MOTOR. De 22-jarige P. de Gooij'er, zoon van den directeur der Nationale Bankvereeniging te Ledden, reed! Za- j tordagavond in snelle vaart op zijn motorfiets op den i rijksstraatweg onder Wassenaar. Even voorbij Rust en Vreugd! vloog de binnenband uit zijn voorwiel, n»et het gevolg, dat de motorfiets' over den kop sloeg, on de berijder een eind werd' weggeslingerd. Voorbijgangers hebben den beer De G. bewusteloos i langs den weg gevonden met ernstige hoofd- en arm- j wonden. Nadlat geneeskundige hulp was verleend,' is 1 hij naar het wijkgebouw van het Groene Kruis ver voerd en vervolgens per auto naar het Diaconessen- huis te Leiden. Zijn toestand, ofschoon zorgwekkend, i was vandaag redelijk. i IN KOKEND WATER. Te Werkendam is Vrijdag het 2-jarige zoontje van den postbeambte KI. in een pot kokend water ge vallen. Eergisteren is het aan de gevolgen over leden. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Te Eersel (N.-B.) is de 25-jarige landbouwer J. van Ekert, toen hiji op het land. werkzaam was, door den bliksem getroffen en gedood. DIRKSHORN. Zondagavond gaf de muziekvoreeniging „Onder Ons" alhier een concert ter gelegenheid van de „in wijding" van de muziektent, geplaatst in' den mu- ziektuin van den heer T. IJff. Dit moge nu wat ver- j waand klinken, een feit is, dat de muziektent is ge bouwd op een zeer mooi, gezellig plekje in. 't groen. Nadat het corps een paar nummers had geblazen, trad de voorzitter der vereeniging, de heer L. v. d. Oord, naar voren, ten einde het publiek toe te spre ken. Hij drukte de voldoening van de leden uit voor de groote opkomst bij deze gelegenheid, (De tuin' was gevuld met 400 a 500 personen, ten» xji op straat ook nog honderden belangstellenden vertoefden.) Reeds lang had men de wenschelijkheid gevoeld, een ge legenheid te maken om buiten-concerten te geven, daar fanfaremuziek in de zaal maar matig voldot. Edoch, de benoodigde gelden waren steeds een be letsel. Nu heeft „Onder Ons" het er maar op gewaagd, „op credit" een tent te bouwen, in .de hoop en het vertrouwen, 'dat do burgerij' wel zal willen steunen door toetreding als donateur der vereeniging, Voorts verwelkomde de voorzitter allen, inzon derheid den heer Pranger, van Langedijk. directeur van verschillende muziekvêreenigingen, benevens de vele andere belangstellenden uit verscheidene corp- een. Hierna werd gespoeld het altijd mooie „Poèto et Paysan" on ihet ooncoursnummer „Lo Rocker fan- ■tómo", Na de pauze werden nog 4 nummers gegeven, waar onder „Parade aux flambeau", een zeer mooi con coursnummer, voor de gelegenheid o.i, bizorider go-, schikt. Het publiek ging in opgewekte stemming en' hoogst voldaan „huis toe". Laat ons er nog bijvoegen, dat de muziektent een goeden indruk maakt met haar uit stekende electrische verlichting, en het geheel bij draagt- tot de verfraaiing van ons dorpje. NIEUWE NIEDORP. Uit liet jaarverslag van het Onderling Veefonds alhier blijkt, 'dat in 1923 zijn afgekeurd en door hee ren commissarissen onteigend 18 stuks runderen, waarvan 4 stuks voor de consumptie geheel zijn af gekeurd. De afgekeurde beesten hebben opgebracht f 1120.50. Hiervoor is aan de belanghebbenden uitbe taald f 4450. Over 'het geheele jaar isl per koe betaald! f 9.85. Gemiddeld waren verzekerd 383 stuks vee. De totaio ontvangsten hebben bedragen f5014.45, de uitgaven f 5036.32, nadeelig saldo van f 21.87. Vorder werd besloten om de afgekeurde runderen van het fonds, die daarvoor in aanmerking komen, voortaan van een brandmerk to voorzien. Tevens om - voor do algemeene jaarvergadering de deelhebbers, persoonlijk en schriftelijk uit te noodigen. LANGENDIJK. De schippersrvereeniging ,3curtbevrachting"( go- vestigd aan den Langendijk, hield gistren haar 7de jaarvergadering ten lokale van den heer S. Borst, Ofschoon door den aard van het bedrijf vele leden soms afwezig zijh, doordat zij met hun schepen naar ginds en elders met of om bevrachting uit zijn, mocht die vergadering zich toch verheugen in een talrijke opkomst. Van de 32 leden waren er 23 aan wezig, waaronder 3 nieuwe. De voorzitter opende de vergadering met de gewone plichtplegingen, op zakelijke en vruchtbare discus sies hopende. De secretaris gaf het verhandelde weer van do vo rige bijeenkomst, alsmede voorlezing van het jaar verslag. idat in onderdeelen en uitvoerig weergaf, wat in het afgeloopen jaar zooal do aandacht en be langstelling der vereeniging heeft gaande gemaakt en vJaarbij, om de vereeniging in1 rechte hanen te leidien, en te houden, veel van de werkkracht van be stuursleden en agenten is geëischt. De penningmeester bracht verslag uit van zijn ge houden beheer, dat in orde werd bevonden en waar voor hij den dank der vergadering ontving. Door de agenten der B.B.V. word daarna gememo reerd. wat zij' gedurende het afgeloopen jaar in dienst der vereeniging hebben verricht. Bij' de verkiezing van een bestuurslid werd' de heer D. Leek te Zuidscharwoude als zoodanig gekozen, welke verkiezing hiji zich liet welgevallen. Daarna kwam bespreking provisie agenten aan de orde, welke materie op in hoofdzaak dezelfde wijze wend geregeld. Daarna werd gepauzeerd waarbij op kosten der vereeniging den vergaderden door den. heer Borst een versnapering werd rondgediend. Door het bestuur werd intusschen een conferentie gehouden met een commissie van 3 personen, vor^ mende do vertegenwoordigers van een aantal uitge treden leden, ten einde de mogelijkheid te hespre ken, weer en bloc als leden te mogen toetreden. Re sultaat dezer bespreking was, dat op een volgende vergadering, welke over een week in hetzelfdo lo kaal zal worden gehouden, over dit verzoek zal wor den beslist. De oud-voorzitter, de heer H. Kamp, bracht daarna zijn dank aan do vergadering voor de belangstelling van den kant der vereeniging betoond, bij gelegen heid van1 zijn zilveren huwelijksfeest, wat door do vergadering met een hartelijk applaus werd beant woord. Daarna bracht, in een keurig uitgesproken rede de penningmeester in herinnering het voor naamste uit het leven en de werking van B.B.V., in 't bijzonder Over het 7e boekjaar, welke <maced:oeiin- gen en herinneringen met do meeste aandacht wer den aangehoord. Het bestuur deed daarna méd'edeeling van huis- houdelijken aard aan de leden. Besprekingen werden gehouden omtrent contribu tie als anderzins, waarvoor in de de volgende week te houden vergadering definitieve besluiten zullen worden genomen en werkzaamheden zullen worden geregeld voor het aankomende seizoen. Nadat de oud-voorzitter de aanwezigen had' omt- haald, werd de vergadering met dank voor de op- komst en de zakelijke en. gezellige discussies geslo ten. BROEK OP LANGENDIJK. Zondagavond hield Ds. Kooij zijn afscheidsrede, naar aanleiding van 1 Corinthe 3 23. het eerste ge deelte: „Gij zijt van Christus", Na zijn rede, richtte hij zich nog tot verschillende personen, vereenigin- gen en colleges, met een woord van dank voor al het goede hem' en zijne echtgenoot© betoond, gedu rende de 3 jaar dat bij als predikant in bun midden mocht vertoeven. De heer IJtsma en Ds. Buiskool" van Sint Pancras, spraken den scheidenden leeraar nog toe, waarop de gemeente staande hem toezong Ps. 121 4. TOENEMEND LUCHTVERKEER. Naar de K. L. M. aan het Haagsche Anefcakan- toor mededeelt, neemt het gebruik, dat van de bestaande luohtverbindingen wordt gemaakt, thans allerwegen zoozeer toe, dat de luchtvaartmaat schappijen het vervoer niet meer aankunnen. Zooal's bekend is onderhoudt de JK L. M. dagelijkscthe diensten op Londen, Parijs, Hamburg en Kopen- hagen. De toeloop van passagiers is echter in den laatsten tijd zóo buitengewoon toegenomen, dat de K. L. M. zelfs door haren dienst op alle lijnen te verdubbelen, nog niet aan de aanvraag zou kunnen voldoen. Zij 'heeft dan ook haar geheeld1; materieel in de vaart moeten brengen en moet nog dagelijks veilen teleurstellen. Het feit, dat de lucht- yaartlijnen, ook de K. L. M. haar prijzen aanmer- keljjk verlaagd hebben, is aan dit toenemend lucht- vervoer natuurlijk niet vreemd. bij inschrijving van het te Julianadorp- Biljetten Inleveren bij den Sec. J. BLAAUBOHR, vöör Donderdag 29 Mei a.s., waar de voorwaarden ter inzage liggen. Wegens teleurstelling gevraagd wasch buitenshuis, bij 1. DE RUIJTER, Molenstraat, Schagen. GEVRAAGD. Werk Molenstraat, Schagen. bij OVERTOOM, Landbouwstraat. TE KOOFl 4 jaar oud, zeer mak voor kinde ren, voor billijken prijs, bij D. SPAANS, Barsingerhorn. Br. letter M, Bureau v. d. blad. GEVRAAGDl bij man alleen, 36 jaar. Br. ond. lett. A W, bur. v.d. blad. niet beneden 18 jM bij A. SCHENK Dz„ Plantsoen, Schagen. Dierect gevraagd bij f. v. d. MOLEN, motorschipper te Opmeer. TE KOOP: een bij A. BARENDREGT, Winkel. Nog een

Schager Courant | 1924 | | pagina 2