Geestelijk Leven. Wesferkamperpolder. VIERDE BLAD. 11 rXn'hebtaT Staatsloterij. Binnenlandscb Nieuws. Zaterdag 31 Mei 1924. 67ste Jaargang. No. 7443. Heerlijk rijst de zon in Oosten omhoog. Geen spoor van wind te bespeuren. Alles is frisch van den dauw, welke gedurende den nacht als een ver kwikking over den bodem zich heeft gespreid. Daar is getjilp en gefluit van vogels; ik hoor kippen ka kelen en hanen kraaien. Een prachtmorgen. Hot is toch heerlijk te leven. Een genot om het leven in- je te weten, als iets wezenlijks, waarvan je volkomen zeker hen, dat je voelt met het kloppen van je hart. Dit is 't, waarvan ik me altoos zoo sterk bewust word als 1 in de natuur om mij heen zoo wonder mooi is als de weiden groenen en de hoornen gaan schaduwen, als de weelde van de vruchtbelovende bloesems in schoonheid prijkt. Dan heb ik lust en neiging om te jubelen en te juichen, dan zou ik 't willen uitbazuinen over de wereld, „menschen verheugt u toch over de heer* lijkhoid van het leven, geniet het leven met volle teugen. Dan ben ik vol liefde voor die wondere gave des levens en dan is er dankbaarheid in mijn hart, maar dan óók brandt in me op de haat, die andere zijde der liefdel Kan 't anders? Fel liefhebben voert im mers ook tot fel haten. Dan haat ik alles, wat het leven belemmert in z'n volle rijke ontplooiing, dan haat ik allo streven om den geest te knevelen en de vrijheid te beperken.... Waarom schrijf ik dit alles nu toch? Ik ging zit ten om in mijn „geestelijk leven" iets te zeggen over de legende van Jezus' hemelvaart. En zie ik geef een ontboezeming over de natuur en het leven. Ik getuigde van mijn levensliefde. Maar daar is toch ook wel verhand te vinden tusschen die liefde en, het hemelvaartsverhaal. Althans wanner wij dit ver haal slechts zinnebeeldig opvatten. Als we dit doen, krijgt het m.i. ook eerst beteekenis. Ik wil iniet kren ken degenen, die te goeder trouw gelooven, dat Je zus lichamelijk uit het graf herrezen is en eveneens lichamelijk ten hemel Is opgestegen, (maar ik kan toch niet nalaten te zeggen, dat ik dit geloof als vol komen ongerijmd beschouw. Daar ga ik verder niet op in; de lozers zullen dit ook niet verlangen van mij. Maar do symboliek van de hemelvaart is prachtig. Ik zie het leven van Jezus als één hemelvaart, als één stijging naar omhoog. Wat wil dit zeggen? Niet anders dan dat voor mij het schoone in het leven van Jezus hierin bestaat, dat hij voortdurend is gewonnen aan kracht, dat hij is gegroeid als mensch. Een God-Jezus heeft voor mij geen waarde, maar een mensch-Jezus heeft voor mij ontzaglijke waarde. In den mensch-Jezus zie ik het worstelen van den geest om over de stof te triumfeeren, zie ik het hijgen van de ziel naar het reine en volmaakte, zie ik de liefde welke de zelfzucht doodt. Daar is geen mensch ter wereld, die althans niet iets weet van innerlijken kamp. Wie wij ook zijn, wij hebben allen toch wel eens gevoeld de neiging, en de behoefte om onszelf aan te grijpen en te vechten tegen eigen fouten en gebreken. En dan weten wij ook hoe zwaar dit is. En nu is de glorie van Jezus zijn volharding in dien strijd, waardoor zijn leven in waarheid een ópgang was. Dit nu zie ik gesymboliseerd in de hemelvaart. En gevoelt ge niet, hoe daardoor die hemelvaart ook voor ons beteekenis krijgt? Ook ons leven moet een hemelvaart wezen, d.i. oen stijging, een beter-worden, een winnen aan ze delijk gehalte, een sterker worden van' karakter, een rijker worden naar den geest En dit wordt alleen bereikt, wanneer wij lo. geloo ven in de roeping van den mensch; 2o. de mensche- lijke persoonlijkheid op haar volle waarde schatten. Wat het eerste betreft: wie niet in de roeping van den mensch gelooft, is mot onmacht geslagen. Hij behoort feitelijk nog tot den sfeer van heft dierlijke. Hij kan tevreden zijn, wanneer hij voldoen kan aan zijn stoffelijke behoeften en bekommert er zich niet om dat de kiem van hooger, geestelijk leven in hem niet tot ontwikkeling komt. En ais hij sterft, verlaat hij leven even arm als toen hij geboren werd. Hij is kind gebleven naar den geest. Hoe anders is 't bij hem, die met bewustheid is gaan gelooven dat hij „geroepen" is. Het is m.i. zoo'n mooie uitdruk king: .geroepen" zijn. We denken aan een stem, die spreekt tot ons. Zoo is U ook inderdaad! Daar spreekt een stem tot ons. Het is de stem van het Eeuwige Leven zelf; de, stem van God, kunt ge haar ook noemen. Het is de stem, welke door de eeuwen heen, de strijders heeft gewekt en zalig, die naar haar hebben geluisterd! En die haar hebben erkend als de stem der waarheid 1 Zij zijn opgeschokt uit hun rust en hebben zichzelf aangegrepen. Ze hebben do voet gezet op den zwaren weg der zelfbevrijding. Want bevrijding is 't, die ze zochten. Bevrijding van de slavernij der zinnen, der lijfsbegeerten. Ze kon den niet anders, want zij geloofden, dat de uit-ein- delijke bestemming van den mensch moest zijn: de triomf van den geest. Hiermede hangt samen, wat ik als het tweede noemde: de erkenning van de waarde der mensche- lijke persoonlijkheid. Daar gaat niets boven per- soonlijkheid. Dit wil re«?en, dat al wat de mensch kan bezitten aan uiterlijke en stoffelijke baarden in t niet valt. vergeleken bij wat hij kan hebben aan innerlijk bezit. Hoe rijker de mensch innerlijk is, hoe meer hij persoonlijkheid kan genoemd worden. En do hoogste graad van persoonlijkheid is het „yolkomen-zich-zelf-zijn". Deze hoogste graad is niet gemakkelijk te bereiken, maar ieder gevoelt dat het iets groots is daartoe te komen, dat men in z'n gansche leven beheerscht wondt alleen door hot waarachtige streven om slechts naar eigen inzicht richten. Welnu, hoe dieper wij de waarde der persoonlijkheid beseffen, des te ster. ker zal dit streven bij ons wezen. Als ik deze dingen zoo neerschrijf, gevoel ik. hoe zvwiar toch eigenlijk het ernstige leven is. Zwaar, zeker, maar toch ook heerlijk. Het voert ons ten hemel! Niet naar den hemel Zooal<* kiruler lijke menschen zich dezen denken als oen verblijf den dood. maar naar dcn hemel ki on a? toeJtand van geluk dat gebaseerd is leta vorderen op deTw-eg g!Li mSft welkei1 d® menschheid nu eenmaal h "d^tTtiK0,1'k de Christen- r nog aitijo viert, ons daaraan weer onniouw v^^fe^Sn^^r%il^r0m h°°P ik dat dit hemel- zijn voorbijgegaan. van ons niet ongezegend zal ASTOR. - AÖ1U er ziirT^die "voor'tl20 s,temf!er6chtigden, waaronder Zuurbier uit AmstO^ v^rTe? huls aldaar met 9 stemmen, zoodat bij de straks voorkomende stemmingen 57 stemmen worden uitge bracht in totaal. Voorzitter is de heer Jn. Wit; secretaris en tevens penningmeester de heer F. C. Jong. De vooreitter heet de heeren welkom, en opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen leest, die worden goedgekeurd. Voorzitter wijdt daarna ecnige waardeerende woor den aan de nagedachtensi van, wijlen den heer J. Na gelhout die als bestuurslid de belangen van onzen 'Older altijd flink behartigde. Ook de watermolenaar i. Meiten, die jarenlang als molenaar jpjne diensten aan onzen polder bewees en eenige weken geleden is gestorven, wordt, met ecnige woorden van waardee rt ng herdacht. Voorzitter hoopt, dat beide overledenen in vrede mogen rusten. (Teekenen van instemming.) Daarna vraagt voorzitter rapport der commissie, die belast was met het onderzoek, der jaarrekening over 1923. De rapporteur dezer, commissie brengt rapport uit Alles was in orde bevonden. Ontv. 1' 5296.80%, uitg. f 4959.37 Mbatig saldo f337,43. Met dank aan penningmeester en aan commissie wordt de rekening op deze cijfers vastgesteld. Volgt bespreking salaris watermolenaar. Voorzitter licht toe, dat onze overleden watermole naar S. Mei ten f 200 salaris bad. Zijn beginsalaris was rioo. De heer Th. Tromp vraagt of er geen bestuursvoor stel is aangaande het te bepalen molenaarssalaris. Voorzitter: Neen( dat is er niet. De heer Tromp: Dat zou anders wel gemakkelijk zijn. Voorzitter zegt, er wel zelve al over te hebben na gedacht en. wil zijne meendng wel zeggen. Ik zou het op f 175 willen bepalen, zegt voorzitter. Dan kunnen we altijd nog zien. De heer Tromp: Ik meen, dat niemand er boter over kan oordeelen dan het bestuur. Voorzitter vraagt, wat de vergadering er van denkt. Algemeen voelt men wel er voor om (175 te bepa len. Do heer J. Ligthart zegt.: Als het bestuur denkt, vcor dat salaris oen goeden molenaar te kunnen krijgen, dan kan ik er best in meegaan. Voorzitter: Dat moet uitkomen, dat is met f200 ook zoo. Algemeen wordt goedgevonden, het met f 175 te pro- beeren. Punt 4 is: Bestuursvoorstel tot vaststelling van pensioengrondslagen voor den ambtenaar en tot verhaal van inkoopsom en pensioenstorting tot hot maximum bij de wet bepaald. De secretaris geeft toelichting en zegt o.m.: Zoo als de meesten uwer bekend is krijgen wij aan onze waterschappen herhaaldelijk aanschrijving van den Pensioenraad te 's-Gravenhage over ambtenaars- pensioen. Als we het afwachten zullen we nog her haaldelijk schrijven te wachten hebben van den Pen sioenraad. Weliswaar moesten wij feitelijk stemge rechtigde Ingelandenvergadering hehben belegd om in deze besluit te nemen. Doch bij uitschrijving van zulk een vergadering is de opkomst steeds zeer ge ring. Gezien die weinige belangstelling, heeft het Bestuur van onzen Polder zelf maar besluit genomen waaron we nu goedkeuring vragen van stemgerech- tierdp Ingelanden. Besloten is dan: (op 23 October j.1.) le. Bijdrage voor Ambtenareopensioen 3 op ambte naren te verhalen en bijdrage voor weduwen- en wee- zenpensioen 5^ op ambtenaren te verhalen; 2e. Van verschenen tijdvakken K van de inkoopsom op Ambtenaren te verhalen en bijdragen zooveel mo gelijk in 10-jaarlijks'che gelijke termijnen te voldoen. Hierop was 5 December j.1. goedkeuring verkregen van Ged. Staten. Nu i9 de vraag van het bestuur of de Ingelanden een en ander kunnen goedkeuren, wat betreft deze handeling van het Bestuur. Algemeen goedgevonden. De secretaris wijst er op, idat het nu wel goed Is •reweest. dat het Bestuur verleden herfst deze rege ling heeft getroffen, nu onze molenaar zoo spoedig is overleden. De pensioengrondslag voor den overleden molenaar wordt op f275 bepaald. Aanbieding begrooting 1924. Sluit in ontv. en uitg. op een eindcijfer van f3124.71 (met f 262.91^ voor onvoorzien.) Deze begroeting wordt goedgekeurd!. Aan de orde is dan: Machtiging aan het Bestuur tot uitvoering der geraamde werken. Voorzitter vraagt of de vergadering er in kan mee gaan. dat het bestuur onder eigen beheer bedoelde werken uitvoert en deze niet aanbesteedt. Het zijn allen maar'kleine postjes, zegt voorzitter. Algemeen goedgevonden. Punt 7: Behandeling van het rapport der gecombi neerde electrische bemaling van de drie polders (te weten: Westeikamperpolder, Oosterkamperpolder èn Leierpolder). Voorzitter geeft toelichting omtrent dit punt. Zoo als de heeren weten heeft het Bestuur van onzen nolder met de besturen van de beide bovengenoem de polders vergadering gehad. De besturen der pol ders zijn daarbij in beginsel overeengekomen wat betreft het denkbeeld om van de 3 polders één pol der te maken wat bemaling betreft. Maar er was nog verschil wat betreft het onderhoud der dijken. De W.- kamperpolder had het oog op de dijken en heeft zelf weinig dijken te onderhouden. De Leurpolder b.v. heeft daarentegen veel dijken te onderhouden. Daar in ligt iets onbillijks en onze Polder wilde, dat de Leijemolder extra bijdraagt in het potje voor onder houd dijken; Intusschen is hier aanweezig de heer Boons. In genieur van het Prov. Electr. Bedrijf in Noordhol land (het zoogenaamde P.E'.N.) en die zal het ter dezer zake opgemaakte rapport zoo aanstonds wel even aan de vergadering toelichten. Mijnheer Boom het, woord verkregen hebbende, doet verschillende mededeeLingen en zegt o m.: Naar aanleiding van een schrijven van de 3 polders, wier besturen gemeenschappelijk, vergaderden over even tueels gemeenschappelijke electrische bemaling, heb ik mij gewend tot den Provincialen Waterstaat, die medezftgggingschap in die kwesties heeft. Wij hebben in overleg met den Prov. Waterstaat een rapport samengesteld over eventueel gemeen schappelijke electrische bemaling der 3 polders. Ik zal uit dit rapport te lijvig om geheel voor te lezen het een en ander weergeven. Wij! hebben nagegaan, hoe groot de capaciteit der voor bemaling daar te steilten installatie zou moeten zijn. Die vereischte capaciteit is afhankelijk van den regenval, (vermin-- derd met de verdamping) en ook van kwellen in het te bemalen gebied. Regenval (verminderd met ver damping) is nauwkeurig nia te gaan, in verband merti gegevens van H Kon. Meteorologisch Instituut te De Bil't (Utrecht). Grootste regenval in 10 achtereenvolgende jaren voorgekomen in één week is nagegaan en als eisch aan de te stellen bemalingsinstallatie geldt daarbij, dat de grootste regenval, die in één week komt, in één week ook weer zal kunnen worden uitgemolen. Gerekend dat de grootste regenval is in één week plus minus 51 m.M. (gerekend over het gansche te bema len gebied') is in een week dus 51 m.M. over het heele gebied weg te malen en is dat een te stellen eisch; dus is er per dag dan ongeveer 7 3/10 m.M. weg te malen. Het weg te malen waterbezwaar, veroor zaakt door kwellen in het bemialingsgebiect zal on geveer 1& m.M. niet te boven gaan; 7.3 m.M. 4-114 mJVL, is ongeveer 9 m-M., is het grootste waterbe zwaar dan per dag. Voorts heeft men In verhand daarmede nog de sper-uren. In verband met de sper-uren zou 22 uren van de 24 uren van 'n etmaal zijn te malen. De oi>- pervlakto van het bemalingsgebied is bekend en de berekening geeft aan dat' de capaciteit ongeveer 52 M3. watarverzetting per minuut moet zijn. Voor de drie te Vereenigen polders zou de meest aangewezen plaats voor bemalingsinstallatie zijn daar Waar ntt de Wtesteikarrapermolen staat. Ver schil van peil der drie polders is gering; 'n paar c.M. Dat levert geen bezwaar voor vereeniging der 3 polders op. De gemiddelde oppervlakte voor de 3 polders zal ongeveer 1.45 Meter bedragen. Wij hebben ook een verzoek gekregen om voor Slootgaardpolder rapport over electr. bemaling uit te brengen. Dat verzoek kwam nè, het uwe. Wij ach ten mogelijk gemeenschappelijke electrische bema ling van Slootgaardpolder en de drie te vereenigen I polders. Dan is een transformatoihuisje noodig (te I plaatsen tusschen Slootgaardpolder en W.Kampermo- len, ongeveer ter hoogte van 't perceel van Jan van Bear. Vanaf 'ttranformatorhuisje kunnen 2 verbindingen 1 komen (een naar Slootgaard en een naar W.Kamper) 1 waardoor gemakkelijke bediening der beide polders verkregen kan worden (Slootgaardp. en de 3 te ver eenigen polders n.L) In verband met vereischte opvoerfhoogte en capa citeit, zou ik het 't beste achten een schroefpomp te plaatsen, dat zal beter zijn dan een vijZelpomp of als een centrifugaal. O'mdat een schroefpomp 't meeste water kan. verzetten. Er zijn 2 soorten schroefpompen, n.1. verticale en horizontale. Hier zou ik de verti cale het meest te veikiezen achten, die heeft het groote voordeel, niet aangezogen te moeten worden, terwijl vijzelpomp en centrifugaal wel moeten worden aangezogen. De verticale geeft direct water als do motor ingeschakeld wordt en er is maar 'n kleine opstellingsruimte voor benoodigd. 'n Gebouwtje van b.v. 3 M. lang en 3 NL breed is voldoende. De horizontale zou meer ruimte vragen. Ook de bediening levert geen bezwaar op. Als een schakelaar in het Transformatorhuisje is irgezet, en de motor (die er omstreeks 1300 M. af zal komen te staan) wordt ingeschakeld, dan gaat die motor loopen. Automatische bediening zal niet nood zakelijk zijn. Iemand moet nagaan of de smeerpotten gevuld zijn. Stichtingskosten: (geraamd): pompinstallatie, com pleet met leiding, schakelaar, etc. f7500, machinege bouwtje en bijbouw f1500, toevoerleiding f3200, trans formatoihuisje (eventueel hiervan, door Slootg.polder f800 te betalen f1600, diversen f1000, totaal f14800; af (mogelijk door Slootg.polder te dragen) f800. dan zouden de totale installatiekoeten zijn f14000.— (ongeveer) (voor de combinatie: Slootgaardpolder -en de 3 te vereenigen polders). Bemalinggkoston: deze zijto afhankelijk van het ta rief, dat door het P.E.N. voor electr. bemaling worde gerëkend. Er zijn daarbij 2 tarieven, n.1. vast-recht- tarief en vlaktarief. Het vastredhttarief kent men wel hier en daar uit gemeentelijke electr. bedr. ten op zichte der shiis-installatiën, vlaktarief daarbij betaalt men niet meer dan de meter aanwijst Kilowatt-uur- prijs zal ten hoogste 7 6,10 cents per K.W.U. zijn. Die is afhankelijk van de hoeveelheid stroom, die men afneemt. Hpe grooter het verbruik, des te meer daalt de prijs, die tot een minimum van 5 9/10 cent per K.W.U. kan zakken, Vlaktarief is het meeste aan te bevelen. Bij het an dere tarief (vastrechttarief) zou ongeveer f600 vast recht moeten worden betaald denlk ik. Het stroomverbruik zal ongeveer 26 K.W.U. per uur zijn. Vastrechttarief hebben alle polders die voor 1921 aangesloten zijn. Later is vlak-tarief gekomen. Vermoedelijk zal hier het aantal maaluren niet boven 800 900 per jaar gaan, Bemalingskosten: stroomverbruik, onderhoud en bediening (buiten de kapitaalsbelasting): a. wanneer uitsluitend bij dag gemalen wordt f2.46 per H.A.; b. wanneer 50 van de totale maaluren per dag en 50 bij' nacht gemalen wordt f2.34 per H.A.; c. wanneer alleen 's nachts gemalen wordt f 222 per H.A. In de provincie Noordholland zijn 40 a 50 electri sche waterbemalingen. Kosten van het stroomverbruik. Prijsberekening' (aangenomen dat 50 pet. der totale maaluren. overdag en 50 pet. daarvan 's nachts wordJt gemalen) bij 600 maaluren per jaar f 2.34 per H.A.; bij 700 maaluren per jaar f2.62 por H.A.; bij 800 maaluren per Jaar f2.90 per H.A.; bij 900 maaluren per jaar f3.18 per Jaar; bij 1000 maaluren per jaar f3.44 per jaar; bij 1100 maaluren per jaar f3.73 per H.A. (als er 'n heel nat Jaar is). Daarbij komen dan ten ©lotte de kapi- taalslasten. We hadden f14000 kosten straks (instal latie). De geldleening daarvoor mag met goedvinden van Ged. Staten in 30 jaar worden afgelost. Rente 6 pet. annuiteit 72 pet. f 1020 worden dan de kapitaals- lasten. Slootgaardpolder en de 3 te vereenigen polders zijn samen 700 H.A. groot, f 1.43 per H.A. zijn de kapi- taalslasten. Totale bemalingskosten bij 600 maaluren per jaar (50 pet. der uren bij dag en 50 pet bij nacht) f3.77 per H.A. (zijnde f2.34 aan stroomverbruik en f 1.43 aan kapitaalslasten, totaal f3.77; bij 900 maal uren per jaar f3.18 aan stroomverbruik en f 1.43 aan kapitaalislasten, totaal f4.61 per H.A. Wij hebben bij deze berekening aangenomen dat de kapitaalslasten bunder-bundersgewijze verdeeld zullen worden over het totale gebied. Directe bemalingskosten van W. Kamperpolder over laatste 10 jaren hebben f3.55 per H.A, bedra gen. Bij de tegenwoordige bemaling heeft men geen I indirecte kosten, daar de molen wel hoelemaal be- j taald zal zijn. Voor gemeenschappelijke bemaling in de 3 te ver- jeenigen polders zal nog eenig slootwerk noodig zijn. De tochtsloot zal dan door den straatweg te 't Veld komen en zal daar een brug noodig zijn. Dan. wordt tevens meer scheepvaartverbinding verkregen (voor binnenscheepvaart nl.) Kosten van bemaling inclusief kapitaalslasten en uit te voeren kunstwerken (tochtsloot, bruggen, enz. i kade- en schoeiingwerken) zullen dan1 ten slotte worden f 10.43 per H.A. voor Oosterkamperpolder, 1 f 9.80 per H.A. voor Westerkamperpolder, en f 12.01 1 por H.A, voor Leierpolder. Er is thans gelegenheid tot het stellen van vragen. Voorzitter zegt. wel in de toelichting te kunnen meegaan, maar heeft bezwaar, wanneer Wester kamperpolder in stichtingskosten zal moeten bijdra gen. De heer Boom licht toe, de zaak met den Hoofd ingenieur v. d. Prov. Waterstaat te hebben bespro ken. Wij vonden er iets onbillijks in, zegt spr.. wan neer W. Kamperpolder niets in de stichtingskosten zou betalen, maar wij zijn niet ingewerkt in de in terne aangelegenheden van de polders en we zou den de bepaling van een eventueel door W. Kampen in de stichtingskosten bij te -dragen percentage gaar ne aan de heeren overlaten. Voorzitter gevoelt wel voor spreker'» woorden, maar licht toe, dat de W. Kampen in de gunstigste conditie verkeert, hooger ligt dan de anderen. Bij vriezend weer enz. zijn d© 2 andere polders er erger aan toe dan wij. De heer J. Ligthart bestrijdt dit: de W. Kampen zat er dezen winter dieper in als do Leijerpolder, meent spr. Voorz.: Ja, *n paar dagen, dat geef ik toe, maar onze molen was toen warm geloopen. Voorzitter wijst er op, dat bij de aangegeven fö.80 per H.A. voor Westerkampen nog ruim f 3 gerekend moet wonden, die door den heer Boomr buiten bere kening waren gelaten, zoodat het wel ongeveer f 13 dan per H.A. wordt. De bedoeling zal dam zeker zijn, de molens der drie polders wegdoen. Ja. de molens weg, antwoordt de heer Boom- De secretaris wijst er op, dat berekend is gewor den bij 900 maaluren, aan stroomvrbruik f 3,18 per H.A. MaalkoSten met den molen waren f3.56 per H.A., alzoo 37 cents per H.A. besparing, (wat dó di recte kosten betreft). De heer J. Ligthart licht nog toe, dat O. Kampen en Leijen voorloopig hebben toegegeven ten opzichte van het door W. Kampen niet bijdragen in stich- tingskosten. omdat anders de onderhandelingen waarschijnlijk afgesprongen zouden zijn en er van I de zaak niets gekomen zou zijn. Wat jammer zou zijn geweest. Bovendien, de stemgerechtigde ingelanden hebben straks te beslissen. Voorzitter: 1 Graven vaam een sloot van de plaats van W. Scholten (aan den z.g. Zwart en weg) tot den W. Kampermolen zal W. Kamperpolder betalen. De bruggetjes door de 3 polders gezamenlijk te betalen, De heer J. Ligthart geeft nog eenige toelichting en vraagt clementie aan Westerkampen om ook iets in stichtingskosten te betalen. De heer Tromp meent, dat als Westerkampen niets in stichtingskosten bijdraagt, de gunstige conditie waarin die polder verkeert-, toch eventueel te hoog getaxeerd zou kunnen zijn. De heer Jb. Zuurbier (Amsterdam) vertegen woordiger voor het R.K. Jongensweeshuis aldaar zou het toch het beste vidnen, wanneer Westerkam perpolder zich niet heelemaal onttrekt aan bijdragen in stichtingskosten. De heer J. Bakker zegt, dat hét Jammer zou zijn, als om financieele redenen die mooie plannen schipbreuk zouden lijden. De liefde moet van beide kanten komen. Voorzitter vindt, we zijn in een tijd, dat groote plaatsen kleine worden en ik vind: we zullen zoo hoog in lasten komen. D© drie polders hebben allo* maal schulden, zegt. voorz. vender. De secretaris zegt: de W. Kamperpolder heeft f 1660 schuld. De heer Jn. Bakker zegt te hebben gehoord, dat in vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van den O. Kamperpolder een voorstel is gedaan betref fende de stichtingskosten op basis dat 1/3 gedeelte van de stichtingskosten bunder-bundersgewijze tor draging verdeeld wordt over de 3 polders (en wel het 1/3 deel dat W. Kampen van de totaal-stichtings kosten liever niet zou willen betalen). (Zoo zou O. Kampen 1/3 deel stichtingskosten en zijn deel van het laatste 1/3, Leijen eveneens 1/3 deel stichtings kosten en zijn deel van het laatste 1/3 en W. Kam pen alleen zijn bunder-bundersgewijze deel in bet laatste 1/3 deel hebben te betalen.) De heer Jn. Bakker uit verder de vrees, dat, wan. neer W. Kampen zegt, we doen aan stichtingskosten niets, dan de geheele zaak schipbreuk zal lijden. Ik zou dat jammer vinden, zegt spr. Voorzitter stelt aan de orde stemming over het plan zooals in het rapport door den heer Boonv Is toegelicht. Uitslag: 11 voor, 44 tegen, 2 blanco. Aldus verworpen. Volgt stemming over bet idee dat W. Kampen al* leen zijn bunder-bundersgewijze deel in het laatste 1/3 der totale stichtingskosten zal hertalen. Uitslag: 35 voor, 16 tegen, en 6 blanco. Voorzitter: Dus dit is aangenomen. En dan larter hooren we wat Leijerpolder en Oosterkampen er van zeggen. Ik dank den heer Boom; voor de doof hem verstrekte inlichtingen. Rondvraag. Voorzitter vraagt, of wanneer dit met de 3 polders doorgaat, maar Slootgaard zou eventueel niet willen meedoen, of dan1 de kosten daardoor hooger zullen worden. De heer Boom antwoordt van wel, b.v. de f800 eventueel in het transformatorhuisje bil te dragen, door Slootgaard zouden er dan bijkomen. Ook zou den de hedieningskosten dan iets hooger worden. Overigens zou het echter al niet veel verschil geven in de kosten. De heer Jb. Zuurbier wijst op den slechten toe stand van een inlaatpomp. Dat zou mogelijk dijkge- vaar kunnen opleveren, gezien de overstrooming van den Bleekmeerpolder. drié Jaren geleden, bij voorbeeld. Spr. geeft in overweging dat goed het oog gehouden wordt op dien toestand. Voorzitter zal er aandacht aan schenken. Naar aanleiding van een vraag, of voarkeuif aan electrische bemaling wordt' gegeven-, boven andere soort van bemaling, ter vervanging van den molen, wordt artmmdng gehouden, aangezien er nog geen of- ficieele uitspraak was gedaan dienaangaande. De stemming geeft aan, dat allen do voorkeur aan electrische bemaling geven. Voorzitter stelt voor, om nu maar een tijdel ij ken watermolenaar te benoemen. Algemeen goedgevon den. Na nog enkele kleine besprekingen sluit voorz. de vergadering onder dank voor opkomst en voor de ondervonden gezellige medewerking, hopende, dat we goed mogen slagen. Trekkiiur van Woensdag- 28 Mr-i. 5e Klasse. 7eLu'st Non. 496 2077 5599 6340 11871 en 15011 elk f 14*», Nos. 6036 11952 13499 15066 en 21311 f400. Nos. 2607 7575 11880 12084 13409 16141 16529 20206 en 20325 elk f200. Nos. 507 851 2368 3866 3896 4248 5602 10522 11888 12482 13371 16389 16654 17724 21017 21066 en 21161 elk fl». Prijzen van f70. 54 74 77 210 322 335 414 539 618 1008 1158 1163 1216 1313 1325 1988 2073 2088 2192 1442 2495 2551 2836 2898 2911 3170 3333 3.343 3486 3617 3661 3810 3924 3971 1045 4085 4141 421-1 4326 4358 4395 4451 4500 4533 4568 4824 5111 5185 5219 5221 5557 5585 5633 —88 5990 6136 6192 6314 6334 6473 8628 6649 6729 6806 6995 7129 7419 7-164 7628 7648 7716 7798 7814 7833 7982 8082 8132 8189 8242 8453 8497 8616 6886 8707 8824 8884 9377 9430 9512 9946 10162 10301 10311 10420 10443 —567 10589 10696 10713 10721 10800 10815 10908 11006 11121 11183 11220 —221 —348 —607 —640 11741 11828 12051 12221 12345 12393 12457 12564 12705 12709 12715 12720 12875 12938 12964 13000 13010 13200 13308 13344 13421 13446 13601 13660 13683 13731 13738 138-16 13882 13918 13927 140-40 14089 14103 14291 14175 14609 146.97 11699 14738 14838 14899 14932 15034 15074 15135 15198 15267 1.5429 15534 15551 15673 15781 16106 16235 16303 16428 16476 16489 16550 16611 16652 —688 16716, 16,838 16846 16920 16909 17003 17080 17158 17426 1 7447 17488 17982 17986 18078 18114 18331 18384 18-125 18496 18582 18690 18809 18935 19856 19028 19017 19072 19352 19368 19379 19500 19529 19586 196,13 19683 19787 19698 19882 19981 20042 20071 20117 20144 20192 2026,7 20319 20409 20607 20761 21062 21306, 21316 21410 21539 21569 21571 21582 21844 218-45 21850 21921 21929 21995 22000 22057 22124 22197 —226 —421 —462 22493 22534 22671 22723 —794 —857 22896 22929 22945 22993 22997 22998 BURGERBRUCL Qe vereeniging Straatverlichting hield Dinsdag 1.1. haar laatste vergadering, daar do vereeniging onU bonden is, wijl de verlichting voortaan zal geschie den voor rekening van het G.E.B. Op deze vergade ring werd besloten een adres aan B. en W. te rich ten met verzoek op verschillende plaatsen in het dorp een lantaarn te plaatsen, daar een lantaarn op de brug is gebleken niet voldoende te zijn, om heit geheele dorp te verlichten. BURGERBRUCL De cursus in nuttige handwerken aan de open bare school voor schoolvrije jeugd is begonnen met 10 leerlingen. ZUID-ZIJPEL Naar wij vernemen, is Ds. v. d. Veen te Barsin- gerhorn beroepen als consulent bij de Doopsgezinde gemeente alhier. OUDESLUIS. Het boerenbedrijf te Oudesluis, door den heer C. van Galen voor een paar weken gekocht in open bare verkooping, is in eigendom overgegaan aan den heer W. Bos te Oudesluis.

Schager Courant | 1924 | | pagina 13