Dcn d»t0I™t<m totfm ™r 1(10 ldJa de bl06m- Gemengd Nieuws. Staatsloterij. Plaatselijk Nieuws. vervanging hiervoor is kunnen .worden voorzien, gaan verschillende kinderen op de dagen dat er voor hen geen school is, naar de boeren te „vuil plukken". Sommigen komen zelfs op dagen, dat er voor hen wèl school is, direct na het uitgaan der school. Besloten wordt, waar kinderarbeid zooveel mogelijk dient te worden tegengegaan, het gemeen tebestuur hiervan In kennis te stellen. Mocht dit niet baten, dan dienen natuurlijk verdere stappen hiertegen ie worden gedaan. Nadat nog enkele vragen dijn beantwoord, sloit do voorzitter, na een woord van dank aan ae ver gadering voor hare opkomst, aan do hoeren Hiein- stra en Jonkman voor hunne aanwezigheid en aan don aftrodendon secretaris Schouten voor al wat deze voor do afdoaling deod, terwijl hij hoopt, dat ook de nieuwbenoemde zal toonen, dat do heden gedane keuzo een goede is geweest, de ver gadering. OPMEER. Verslag van de jaarlijksclje tentoonstelling en keu ring van paarden, veulens en ketten, gehouden op Maandag 2 Juni 1924, door de afdeeling Opmeer en Omstreken van de Hollandscho Maatschappij; van Landbouw. Deze dag werdt gehouden ter bevorde ring van de paardenmarkt. Het weer was gunstig, zocdat hot publiek weder om in groote getale was opgekomen om dezen jaar- lijksohen dag te vieren. De inzending paarden was minder dan vorige ja ren, doch de kwaliteit was uitstekend. Door het heerschende mond- en klauwzeer waren de inschrijvingen van wolvee, varkens en geiten af geschreven. De Inzending pluimvee was grooter dan vorige jaren, evenals konijnen. Ooki waren er vele inzendingen landbouwwerktuigen, zadelmakersarti kelen, rijwielen, automobielen enz. De uitslag der bekroningen was als volgt: Tweejarige paarden, 10 inzendingen. Ie prijs T. Kostelijk, Heerhugowaard; 2e prijs Stoop, Wog- meer; 3e prijs Joh. Bakker. Aartswoud. Éénjarige paarden, 2 inzendingen: le prils Joh. Bakker, Aartswoud; 2e prijs S. Schilder, Spierdijk. Merries met veulens: le prijs C. Stoop, wogmoer, 2e prijs Th. Droog, NooixLBe ernst er, 3e prijs C. Stoop Wogmeor. Hengsten, 1 inzending, nj. Badmus van Stoop, Wogmeer, welke zoowol voor de keuring als in den ring uitstekend voldeed. Half twee begon het Concours-Hippique. De uit slag was: Spannen betuigde landbouwpaarden: le prijs Gebr. Hoed, Alkmaar; 2e prijs P. Wonder, Heerhugowaard.; 3e prijs A. Schagen, Aartswoud. Botuigde landbpuwpaarden, onkelspan: lo prijs Gebr. Hoed, Alkmaar; 2e prijs A. Schagen, Aarts woud; 3o prijs J. 7. Stroomer, Oudorp. Schoonst geheel: T. Kostelijk, Noordscharwoudo. Rijtuig, bespannen met twee paarden voor elkaar: le prijs P. Wonder, Heerhugowaard; 2e prijs J- Wa genaar, Stompetoren; 3o prijs Gebr. Hoed, Alkmaar; Driespannen: le prijs P. Wonder, Heerhugowaard; 2o prijs J. Wagenaar, Stompetoren. Vierspannen: le prijs P. Wonde.t Heerhugowaard. Botuigde ketten: le prijs J. Schuurman, Span broek; 2e prijs J. Haim, Lutjewinkel; 3e prijs T. Rood, Wognum. Schoonst geheel: A. Schenk, Anna Paulowna. Botuigde paarden, open klasse: le prijs Gebr. Hoed, Alkmaar; 2e prijs K. Bbs, üpendam, 3e prijls J. J. Stjoomer, Oudorp. Bovendien verwierf Stoop een zilveren medaille voor de mooiste merrie met veu len/; Gebr. Hoed een zilveren medaille voor het best betuigde span landbouwpaarden, alsmede een zil veren medaille Voor het beste landbouwpaard (be tuigd). De heer P. Wonder behaalde voor zijn vier span ook bovendien een zilveren medaille. In de open klasse behaalden Gebr. Hoed eveneens een zil veren medaille. 9 Automobiolen: le en 2e prijs Demmendaal, Hoorn; 3e prijs Jac. Mot, Alkmaar. Pluimvee: Orpingtons, le prijs P. Nooi, Midwoud; Wynndotten, eerv, verm. S. Brandt, Hoorn; le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem; Witte Leghorns: le cn 2o prijs P. Groen, Hoogwoud, eervolle vermel ding P. J. Bakker, Hoogwoud. Patrijs leghorns: le prijs J. Zweet, Aartswoud; 2e prijs S. Kriek, Win kel; eervolle vormelding F. Molenaar, Nieuwe Nio- dorp. Zilver Ducking leghorns: le prijs D. Prinsen, Spanbroek; 2e prijs P. Groen, Hoogwoud, eervolle vormelding S. Agena, Opmeer. Zwarte Minorca's: le prijs W. Bulten, Winkel.Rhode Ialand: le prijs A. Rentenaar, Veenhuizen. 2o prijs J. van Stralen. Opmeer. Kloek met Rhode Island kuikens: le prijs Jb. Sinjewel. Veenhuizen. 2e prijs en eervolle vermelding, P. Groen. Hoogwoud. Mechelscho: le prijs P. Groen. Hoogwoud. Barnevelders: lo prijs C Rakker. Opmeer, 2e prijs cn cerv. verm. J. Kief- trjnbtirc. Sj>anl>roek. Hamburgers: le prijs.P. Vet. Hoogwoud. Plymouth Rocks: le prijs J. Bakker. Hoogwoud, 2o prijs P. J. Bakker, Hoogwoud. An- cona's:2e prijs D. Prinsen, Spanbroek. Parel hoenders: le prijs P. Groen, Hoogwoud. Zilverla kens: 2e prijs A. Rentenaar, Veenhuizen. Buff Chocine kriel: le prijs Jr. Smit, Spanbroek. Konijnen: Vlaamsche reuzen: 2e prijs en eerv. ver melding Timmerman, Aartswoud, eerv. verm. J. Kommer, Berkhout, le prijs R. Zilver, Binnenwij- zend. Lotharinger: le prijs en eervolle vermei: ding: P. Pool, Midwoud; 2o prijs P. Nooij. Midwoud. Weener: le prijs P. J. Stroomer, Alkmaar, 2e prijs R. Zilver, Binnenwijzend. Black and tan: •ie prijs J. P. Boom, Alkmaar. Russiche ^randneu- zen: le prijs J. Kommer, Berkhout, 2e prijs Jr. Smit, Spanbroek; eerv. verm. M. Haas, Berkhout, D. Wit Nieuwe Niedorp. Zilverkonijnen: eerv. verm. G. J. Jonker. Aartswoud, D. Prinsen, Spanbroek, R. Zilver, Binnenwijzend. Zwartbonte ram le prijs Th. Ilannema, Winkel. Blauwbonte voedster 2e prijs dezelfde. Belgian Ilares, ram, 2e prijs P. J. Stroo mer. Alkmaar; voedster: eerv. verm. dezelfde. Voedster met jongen, le prijs en 2e prijs R. Zilver, Binnenwijzend. Voor de artikelen ter opluistering cn ton verkoop ontvingen vele inzendors bestuursprijzen of eervolle vermeldingen. Van de voreeniging van bijenhouders was een aar dige inzending om te wijzen op het nut van bijen- houden. Door drie jonge dames werden gratfs aan de bezoekers beschuitjes met honing aangeboden. Na afloop was er nog een aardige atractie, nJ. vier dames en vier heoren op rolschaatsen, welke een ieder verbaasd deden staan van hun onver schrokkenheid en vastheid waarmede ze op de plan kenvloer reden. Zelfs werd er door twee en ook door vier op de maat der muziek verschillende keu rige dansen uitgevoord. Het publiek was een en al bewondering over deze kunstenaars en kunstenares sen. Tenslotte nog eon dame en een heer, welke alle mogelijke kunststukjes verrichten op hunne ver schillende fietsen. Ook dit werd dankbaar aanvaard. Evenals vorige jaren was alles keurig in orde en werden de nummers vlug afgewerkt. De juryleden zullen een moeilijke taak hebben gehad, gezien de goede kwaliteit van inzending. Met trots kan de af deeling en het kranige bestuur op dezen welge slaagden dag terugzien. De paarden waren op de markt in grooten getale aangevoerd en naar men verzekerde duur en een vlugtren handel. DOODELIJK ONGELIJK. In de kistenfabriek van Saeteman en De Haan te Loosduinen had een ernstig ongeval plaats. Bij het opleggen van een drijfriem werd een 87-jarige ar beider door de machine gegrepon en op slag gedood. Het slachtoffer laat een wouw met zeven kinderen achter ONGELUKKIGE OUDERS. Te Heerenveen verdronk gisteren het driejarig zoon tje van den heer Noppert. Voor een paar jaar ver dronk van dit echtpaar een vijfjarig dochtertje. HOE DUUR SOMMIGE GROENTEN ZIJN. Zaterdag gingen aan de Coop. Veiling te Loosdul- kool tot f 50 per 100 stuks, de peen tot f 30 per 100 bos en de rijenkomkommers tot f57 per 100 stuks. Een tuinder had alleen voor le soort voor f 1140 ge veild. MISHANDELING MET DOODELIJKEN APLOOP. Gisterennamiddag heeft op het terrein van de fir ma Peun en Baudun aan' de Gravei.deelschen dijk te Dordrecht een 35-jarige constructiewerker den 58- jarigen smid J. Onwijn ernstig mishandeld. Uit een politieonderzoek bleek, dat de constructiewerker den smid op het terrein in de keel had gegrepen en zoo danig mishandeld, dat hij bewusteloos werd. In het ziekonhuis opgenomen is Onwijn zonder tot bewust zijn to zijnj gekomen overleden. De drijfveer tot de daad is onbekend. LUCHTVERKEER. Maandag zijn nieuwe luchtverblndingen op en over ons land geopend. De Société Générale des Trans- ports Aéricns (Farman) heeft een dagelijkschen dienst ParijsBrussolAmsterdam geopend, welken zij zal exploiteeren naast den dienst (thans tweemaal per dag) van de Kon. Luchtvaartmaatschappij Am sterdam—RotterdamParijs. Voorts hebben gisteren de Imperial Airways Ltd. en de Deutscher Aero Lloy-d een gemeenschappelijke luchtlijn LondenAmsterdam—HannoverBerlijn geopend. Er bestaat dus, daar ook de Kon. Lucht vaartmaatschappij op Londen vliegt, tweemaal da gelijks een verbinding per vliegtuig tusschen Enge land en Nederland, en eenmaal per dag tuschen Am sterdam—Hannover en Berlijn. In dit verband zij nog herinnerd aan de lijn van1 de Kon. Luchtvaart maatschappij op Hamburg en Kopenhagen en aan de Belgische lijn Rotterdam—Brussel—Straatsburg, wel ke voorshands alleen goederen vervoert, in afwach ting van de levering van haar groote passagiers vliegtuigen. DE LOONEN VAN DE GEMEENTEWERKLIEDEN TE AMSTERDAM. Gister is de centrale commissie voor georganiseerd overleg over de loonen en arbeidsvoorwaarden voor de gemeentewerklieden opnieuw bijeengekomen. Naar wij vernomen, hebben de besprekingen tot geen resultaat geleid, en zijn de onderhandelingen defini tief afgebroken. De werklieden-vertegenwoordigers bleven op bet standpunt staan, dat zij geen enkele loonsverlaging, hoe gering ook, konden aanvaarden. In de volgende vergadoring zal de eindstemming over de voorstellen van B. en W. plaats hebben, na dat de wethouders zich zullen hebben verstaan, met den burgemooster en de andere wethouders en do workliedenvertegenwoordigers met hun leden. In verband mot den thans geschapen toestand1 zijn aan werkliedenzijde plannen in voorbereiding om to komen tot een comité van actie, gevormd uit alle organisaties, betrokken bij het centraal overleg, be halve de Federatie. De vacantiebijslag is uit de bespreking gelicht en B. en W. zijn voornemens, morgen in de raadsver gadering vóór de stemming over de motie-Doorn- busch, waarover de stemmen in de vorige vergade ring gestaakt hebben, voor te stellen, den vacant'e- bijslag to bepalen op f20 en hem onmiddellijk doen uitbetalen. HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. Do vereeniging Stamboek v. h. Nederl. Trekpaard B. T. zal öok wederom dit jaar een groote Natio nale tentoonstelling houden. Dezo tentoonstelling, de vierde sinds haar oprich ting, kan door omstandigheden dit jaar niet in Den Haag gehouden worden. De'vereeniging is eohter zoo gelukkig geweest in Dordreoht een zeer ge schikt terrein te vinden, het Sportpark Reeweg, dat door zijne inrichting met overdekte en open tribunes zeer zeker zal Kunnen bijdragen tot net welslagen der tentoonstelling. Ongetwijfeld zullen vele fokkers uit de omgeving hun^ paarden inzenden, nu de reis voor hun tot een minimum is beperkt, terwijl het ook voor de ge trouwe inzenders uit andere streken per spoor of per boot gemakkelijk is te bereiken. Het buitenland wordt voldoend© ingelicht, zoo dat van daar vele belangstellenden te verwaohton zijn, hetgeen een hernieuwen van de oude en aan' knoopen van nieuwe relaties tengevolge zal hebben. Een dergelijke tentoonstelling moet zijn de spil, waarom de geheeïe fokkerij zien beweegt Hier kan aan binnen- en buitenland worden getoond, wat de Nedorlandsoho fokkers hebben tot stand gebracht. Aan inzenders^ van vorige tentoonstellingen znn reglementen en inschrijfbiQetton verzonden, zij, die deze alsnog wenschen te ontvangen, vragen hier om bij het secretariaat. Koningskade 14, Den Haag, waar tevens alle noodige inlichtingen worden ver strekt Wjj wenschen de vereenigng een zeer groot succes toe in haar streven om een zoo groot nationaal be lang to stennen. WTNKFT*. Zondag hield de Postduiven vereeniging „Steeds Verder" een wedvlucht vanaf Geldermalsem. Er werd met 18 vogels aan deelgenomen, die om 8 uur werden losgelaten. De uitslag was als volgt: 1. eig. P. Coenen, om 9.28.06 terug; 2. eig. P. Strobbe, om 9.31.09 terug: 3. eig. Th. de Pree, om 9.40.48 terug; 4. eig. Th. de Pree, om 9.40.48 'terug; 5. eig. KI. Leijen, om 9.42.49 terug; 6. eig. P. Strobbe, om 9.47.49 torug; 7. eig. G. Smits om 9.48.48 terug; 8. eig. G. Smits, om 9.48.48 terug: 9. eig. G. But- terr. om 9.49.49 'terug; 10. eig. P. Strobbe, om 10.25.3 terug. Daar de vogels tegen-wind hadden, is er best gevlogen. Zondag a.s. vanaf VHertogenbosch. GEKNIPT. De politie te Krommenie heeft Zondagmorgen ge arresteerd J. B., afkomstig uit Rotterdam, aie tal van 'jaren bakkersknecht te Krommenie is geweest, daar een drietal weken geleden heeft ingebroken bij zijn vroegeren patroon, bij welke gelegenheid oen kleine driehonderd gulden was ontvreemd en die Zondagmorgen omstreeks vier uur op heeter- daad werd betrapt bij een inbraak bij een anderen bakker, waar hu tot het slaapvertrek doordrong. Hier werizu'n aanwezigheid door de bewoners een ter opgemerkt, ving werd de politie gewaarschuwd, welke den man na een snelle achtervolging wist te ^^usschon beide inbraken had de man zich in hot buitenland schuil gehouden. Maandag ia hij gevankelijk naar Utrecht over gebracht. NOODSLACHTINGEN. Op vragen van het lia der Tweede Kamer, den heer Braat, betreffende opheffing van de centrale slachtplaatsen voor noodalachtingen in kleine plaat sen, heeft de minister van arbeid, handel en nijver heid geantwoord: Reeds meermalen, laatstelijk in de momone van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer betreffende het xde hoofdstuk der Staats- bogrooting voor 1924, heeft ondergeteekende er nadrukkelijk aan herinnerd, dat de Vleeschkeurings- wet niet voorschrijft, dat er oen tra! e slachtplaatsen moeten zijn voor nood slachtingen. Het geldt hier een vraagpunt van utiliteit, waar van de oplossing is overgelaten aan do gemeente besturen, die mot plaatselijke toestanden en belan gen to rade kunnen gaan. Het bovenstaande maakt beantwoording van de tweede vraag overbodig. ANNA PAULOWNA. Voor het examen Algemeene Ziekenverpleging slaagde te Alkmaar Zuster H. E. den Engelse, opge leid in het Gemeente-Ziekenhuis te Helder. DE SCHADELOOSSTELLING VAN DE TWEEDE KAMERLEDEN. Uit Amsterdam, 9 Juni. In aansluiting op mede- deelingen omtrent 't laten vervalen van 5 procent van de schadeloosstelling die do meeste Kamerleden genloten, vernemen wij nog. dat de leden van de Anti-Rev. Kamerfractie besloten hebben om 10 pro- cent af f staan. DE LANDBOUWTRACTOR. Uit Amsterdam, 3 Juni. De kantonrechter alhier veroordeelde heden den landbouwer uit Am sterdam, die met een landbouw-tractor over den Amstelveenschen weg had gereden en deswege 20 Mei jl. had terechtgestaan, tot een boefc8 van f 0.50. Gelijk wij reeds vermeldden, had beklaagde ter zijner verdediging aangevoerd, dat een landbouw- tractor geen rij- of voortuig is in den zin der wet en dat bovendien het besluit van Ged. Staten, dat hier is overtreden, geen rechtskracht zou hebben, omdat het strijdt met art-. 46 van do Motor- en Rij wiel wet. De kantonreohfcer overwoog, dat bekl. interpreta tie van het woord „rij- of voertuig" blijkens de toe lichting op art. 1 der wet te eng is 011 het hier aan ontleende argument dus niet opgaat, en verder „wat het tweede- verweer aangaat, dat ook dit. ons (den rechter) nietr juist voorkomt. Immers het besluit van Ged. Staten is ni'et te beschouwen als een wetgevende verordening voor allo in genoemd art. 4 bedoelde wegenhet wijst 'slechts bepaalde daartoe behoorende we- fon aan. Die aanwijzing is geschied overeen- omstig genoemd art. 4 en de methode volgens welke die bepaalde 'wegen indirect zijn aange wezen, gaat de grenzen van een uitvoerings regeling niet te buiten." De kantonrechter acht dus, anders dan de ver dediging en het O. M., het wegenbesluit van Ged. Staten niet in strijd met de wet. TeL WINKEL. De kermis te LntjewinkeT heeft zioh dit jaar in een 'druk bezoek mogen verheugen. In het café van don heer Nap was het beide dagen vol' en de familie Kos zorgde voor dansmuziek, dat zooals bekend, in orde was. De Maandagavond was er geoostumeerd bal; er werden voor net meest passende oostuum prijzen uitgeloofd en toegekend als volgt: lste prijs mei. A. van Rees, als Roodkapje: 2e prijs de dames T. Fijnheer en O. Mul, als Harten en Ruiten; 3qiprijs de heer P. Keijzer als oude vai\ dagen; 4e prijs me;. N. Kuiper als Champagne; 5e prijs mej. J. Leijen Kd., als Madeliefje. SPOORWEGRAMP IN DE VER. STATEN. Uit Attica, (in den staat Indiana), 1 Juni. Gis teravond zijn hier twee p ass a gi era trein en op elkaar geloopen. Er zijn negen dooden en twintig ge kwetsten. DE AANSLAG OP SEIPEL. Weenen, 2 Juni. De deelneming van de bevol king bij den aanslag op dr. Seipel is buitengewoon H)t. Een diohte menigte heeft den geheel en .voor het ziekenhuis gestaan, wachtende op ere berichten. Tal van leden van hot parlement en leden van het oorps diplomatique kwamen in den loop van den dag herhaaldelijk in het zieken huis berichten inwinnen. De toegang tot de kamer van Seipel is echter streng verboden. Ondanks zijn toestand heert Seipel, die met bewon derenswaardige geestkracht en buitengewone ge moedskalmte zijn lot draagt, in den loop van den dag toch nog den voorzitter van den Nationalen Raad, den minister van buitenlandsohe zaken en den voorzitter der qhristelijk-sociale partij' ontvan gen en met hen politieke besprekingen gevoerd. De Paus heeft door kardinaal Gasparri, Seipel zijn apostolisch en zegen met de beste wenschen voor zijn "herstel laten zenden. De Paus ontving juist yanmorgen een aantal Oostenrijksche pel- ~rims, in wier aanwezigheid hn den aanslag op dr. eipel ten zeerste veroordeelde, en de hoop uit sprak, dat Seipel spoedig ten volle zal herstellen. De Paus zeide verder, dat hij er voor zou bidden dat een nieuw ongeluk, aan Oostenrijk bespaard moge blijven. President Ebert en de rijkskanselier hebben even eens telegrammen van deelneming gezonden met betrekking tot 'den aanslag en bun beste wenschen uitgesproken voor het spoedig herstel van het hoofd van den bevrienden staat. De onder-kanselier Franek heeft de verschillende hoofden der districten der bondslanden uifcgenoo- digd, te Weenen te komen, ten einde een bijzon dere vergadering van het parlement bij te wonen, waarin hij den afschuw van het Oostenrijksche volk wil latm uitspreken over de gepleegde daad WAT ERVAN TE DENKEN. Enkele dagen geleden werd melding gemaakt van den moord,gepleegd op den 13-jarigen Jaoob Franks te Chicago, en van het feit, dat twee zoons van mil- iionairs, de 19-jarige heertjes Nathan Leopold Jr. en Richard Loeb bekend naden, de daad te helb- ben gepleegd. De kleine Franks wienst vader ook zeer vermogend is was een buurjongen en vriendje van Leopold jr. en Loeb. Dezen nadden hem ontvoerd en vermoord enkel' om naar de politie meent hnu eigen intellectueele superi oriteit op de proef te stellen en te genieten van het naar zij vast vertrouwden vruohtelooze gezoek door inferieure intellecten naar de plegers van den moord. De ouders van de zonderlinge knapen willen geen geloof slaan aan de hypothese van de politie, doch debeide jongens hebben reeds bekend. Zu schij nen in de allerergste mate te lnde~< aan ego-manie, die nog zeer was aangewakkerd door het feit, dat zii .aan de Harvard Universiteit tot de beste stu denten van hun leeftijd behooren. Franks was een dag of tien geleden ontvoerd en vermoord. Kort na do verdwijning van den jongen had 4e vader telefonisch de bedreiging ontvangen dat er voor den vermiste 10.000 dollar losgeld moest worden betaald. Zoo niet. dan zou het slecht met Franks afl'oopen. Franks Sr. was geneigd om aan het dreigement gehoor te geven, toen het lijk gevonden werd in een duiker onder een spoorweg- lijn in een buitenwijk van Chicago. Bij het lijk vond de politie een bril, waarvan kan worden geconclu deerd dat zij aan den jongen Franks had toebe hoord. Deze gaf als verklaring, dat hy dikwijls in het moeras, waarmee de duiker in verbinding stond, het vogelleven bestudeerde, Aanvankelijk hield Leo pold, door de politie streng ondervraagd, vol, dat hii met Loeb, in hun gezamenlijke auto met meis jes uit rijd©n "was geweest op den dag van de ver dwijning van Franks; maar later kwam door hot getuigenis van een óhauffeur uit dat de auto dien dag In de garage had gestaan om gerepa reerd te worden. Tenslotte viel Leopold door aen mand en bekende reeds zeven maanden lang met Loeb het plan van den moord te hebben voorbereid. Zij .wilden ervaren „welke reactie dit bij hen zou teweegbrengen." Aanvankelijk hadden zij een jon gen, Rosewald, den zoon van een der rijkste Jo den van Chicago willen dooden, maar ten slotte viel de keus op het buurkind Franks. Zij wachtten het kind op met hun auto op den weg van school naar huis en boden hem aan, nem thuis te brengoü. Toon Franks bemerkte dat er naar een anderen kant werd gereden, begon hij tegen te sporrelen. Eon der moordenaars duwde hem toen een prop in de keel en worgde hem. DE OPSTANDIGE BEWEGING IN ALBANI8. Acht Itallaansche oorlogsschepen zijn naar het ei land Saseno tegenover de Albaneesohe kust vertrok ken. Zij doen vreeselijke verhalen van den chaos, die in Albaniö beerscht. Twee-en-dertig aanhangers der regeering rijta ge dood en achttien rebellen neergeschoten in een ge vecht aan den ingang van de stad Skoetari. Volgens ontvangen berichten, maken de troepen in Zuid-Albanië gemeen© zaak met de revolutiott- nairen. ERNSTIG ONGELUK. Uit Delhi, 2 Juni. Tengevolge van het plotseling bersten van een stoompijp zijn in de Birla-weverij gisteren 18 personen gedood en een ernstig gewond. NOODWEER IN HONGARIJE. Uit Boedapest, 2 Juni. Dg stad werd hedenmid dag geteisterd door een wolkbreuk en een orkaan, waardoor storingen werden veroorzaakt in het tram verkeer en de electriciteitsvoorzienlng. Meer dan dui zend kelders liepen onder water, zoodat de brand weer hulp moes verleenen. Ook zijn er vele onge lukken gebeurd. EEN TREINBOTSING. Uit Annapolis, 3 Juni. - Bij een botsing Zondag nacht tusschen den posttrein van.St. Louis naar Detrolt en een goederentrein op eór kruispunt tien mijl ten Westen van Annapolis, werden drie perso nen gedood en ongeveer vijftig gewond. DREIGENDE STAKING IN HET SAARBEKKEN. Uit Frankfbrt a. d. M., 3 Juni. In het Saar- bekken dreigt een nieuwo loonstrijd uit te breken. De mijndirecties willen de loonen verlagen om zoo doende tot een verlaging van den kolenprijs te kun nen komen. De patroonsrvereeniging heeft het hui dige colloctieve contract reeds opgezegd. ONRECHTMATIGE TOEJEIGENING VAN LAND? De „Morgen Ztg." maakt melding van een groot schandaal in Hongarije, dat door den algemeenen hoogen commisaris der mogendheden aan hot licht zou zijn gekomen. Het schandaal heeft betrekking op de z.g. „Helden-bezittingen", d.z. landerijen, die na verbeurdverklaring der groote landgoederen waren toegewezen aan personen, die zich in den oorlog ver dienstelijk hadden gemaakt. Het is den hoogen com missaris bij ondorzoek gebleken, dat tal dezer hoe ven zijn geschonken aan personen, die nimmer aan het front geweest zijn of zelfs in het geheel niet als militair hebben gediend en dat vele der begiftigder. blijkbaar alleen zulk een bezitting hebben gekregen omdat zij bevriend waren met hooge regeeringsper- sonen. De vleugeladjudant van den rijksbestierder, majoor Magas Hazy, verkreeg op die wijze 1000 jök land. Ook Horthy zelf zou een groote hoeveelheid land in de nabijheid van zijn bezitting in Kenderes voor zichzelf in beslag hebben genomen. Naar blijkt heeft de hooge commissaris erop gewe zen, dat naar zijn inzicht een dergelijk omgaan met het grondbezit ontoelaatbaar is, en bovendien4 „een inbreuk vormt op het vredesverdrag. De groote be zittingen, die door verbeurdverklaringen aan den staat zijn gokomen, behooren te worden verkocht en niet -te worden weggeschonken. EEN DREIGENDE STAATSGREEP IN ROEMENI87 Volgens uit Boecharest ontvangen berichten wordt de regeering van Bratianu door een staatsgreep be dreigd. Generaal Avere9cu, de ex-premier, zal morgen Boecharest binnenrukken aan het hoofd van een macht van 50.000 boeren, teneinde een reusachtige protestbetooging te houden onder den aanblik van Koning Ferdinand en van het Parlement, die gericht zal zijn tegen den premier. Jean Bratianu eni den mi nister van financiën Ventila Bratianu. Zij worden beschuldigd van corruptie. Tevens stelt men hen verantwoordelijk voor de ontplofingsramp, die ver leden week Boecharest teisterde. Daar de staat van beleg nog van kracht is, heeft de regeering Averescu verlof geweigerd om voorbij het koninklijk paleis te marcheeren. De koning zelf zou sympathiek staan tegenover Averescu's Volks partij. De regeering heeft aangekondigd, dat de troepen op de betoogers zullen vuren. In een interview, dat Averescu ©enigen journalisten toestond, zeide de generaal o.m. het volgende: „Ik zal het eerst vallen als de troepen vuren. Ik' ben echter van meening, dat het zoover niet zal ko men en dat er muiterij zal ontstaan, want er bevin den zich duizenden boeren onder hen en vele man schappen en officieren hebben ender mij gediend tij dens den oorlog. Ik zal echter geen vinger uitsteken tegen de regee- ring, doch de regeering lokt zelf troebelen uit, door- dat zij o.a. bevel heeft gegeven dat geen spoorkaar- 4 tjes verkocht mogen worden aan boeren, die met n»{| naar Boecharest willen reizen. Duizenden hebben echter deze hinderpalen getrotseerd en -te voet, te paard, in auto's en in voertuigen trekt men naar Boe- chareat. GEVECHT TUSSCHEN NATIONALISTEN EN COMMUNISTEN. Uit Belgrado, 2 Juni. Bij een plechtigheid, die door de nationalistische jeugdvereeniging te Terbovlje was georganiseerd, werd de nationalistische stoet plotse ling met revolverschoten en bommen door de com munisten bestookt. Zeven personen werden gedood, vij/ftien zwaar en velen licht gewond. TreMing van Maandag 2 Jnni. 5b Klasse. 9e Lijst No. 3880 f15.000. Nos. 5184 12724 elk f 1000. Nos. 2407 4477 5006 15875 elk f400. Nos. 2235 8333 13799 15038 15205 17713 elk f200. Nos. 3101 6308 14792 15507 20484 elk f 100 Prijzen van f70. 75 115 142 191 241 325 374 875 386 388 422 605 656 694 772 779 1316 1378 1653 1956 1987 2125 22002224 2231 2371 2435 2544 2646 2653 2776 2808 2819 2820 2986 3014 3044 3096 3136 3191 3207 3397 3642 3711 3718 3751 3761 3836 3850 3962 4208 4557 4993 5144 5230 5233 5242 5379 5485 5517 5614 5622 —27 5654 5657 5689 5741 6023 6117 6135 6177 6462 6507 6925 7013 7101 7141 7240 7262 7492 7609 7645 7661 7816 7879 7923 7937 7969 7984 8019 8050 8224 8280 8307 8488 8525 8552 8618 8718 8754 8856 8954 9083 9233 9276 9306 9433 9481 9518 9722 9786 9956 10008 10021 10032 10127 10166 10271 10411 10618 10695 10709 10879 11005 11222 11478 11550 11567 11738 11887 11945 12144 12124 12442 12488 12535 12668 12719 12751 12900 13005 13071 13102 13219 13225 13382 13462 13486 13591 13730 13800 13905 13912 14066 14259 14328 14411 14555 14575 14603 14796 14808 18411 1-1318 14829 14831 14870 15126 15168 15177 15178 15188 15378 15531 15608 15656 15683 15703 15763 15804 15837 15877 15935 16063 16094 16131 16143 16162 16320 16342 16444 16470 16519 16730 16894 16900 16910 17017 17218 17309 17350 17394 17406 17545 17608 17623 17635 17766 17827 17879 17893 17997 18000 -18179 18192 18316 18608 18645 18711 18798 19024 19165 19215 19288 19314 19347 19545 19651 19660 19685 19786 19848 19899 20180 20314 20341 20343 20599 20638 21032 21050 21331 21360 21477 21478 21488 21494 21693 21731 21753 22053 22149 22159 22242 22277 22283 —326 —470 —871 KAREI, I CONTRA KAREI* DE STOUTE. Bë uitspraak der Arrondissoments-reehtbant 's-Gravenhago, d-d. 27 Mei 1924 is nietig ver klaard de inschrijving bij het Bureau van dos Industrieelen Eigendom, als gedeponeerd handels merk, van het rijwielmork „Karei de Stoute ta nnine van de Gebroodors A. en J. Prins alhier, le gen deze inschrijving was nl. protest aangoteekew door den heer K. Middelbeek slhier, als houder vso het wettig gedeponeerde handelsmerk voor Karei I-ri,wieh SCHILDERWERK. Voor hst jaarlijlcscho schilderwerk der gems waren de volgende prijsopgaven Ingekomen: Hoi loseej f 780; Cats 1746; Krans i 88750; Schot en T

Schager Courant | 1924 | | pagina 2