r Raad Schoorl. Donderdag 5 Juni 1924. 67sie Jaargang. No. 7446. Juni Vergadering van dcni Raad op Woensdag 4 1924, des morgens 11 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de neer Van Lienen, wethouder, secre taris de heer Smits. Voorziter heet de leden welkom, en zegt, deze ver gadering te openen met weemoed, omdat ons is ont vallen onze burgemeester, die ons lief was. Spr. had hem nog zoo graag in ons midden gezien. Ook van deze plaats wil hij hem dankzeggen voor het goede dat hij voor Schoorl heeft gedaan. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Mevrouw Peeck. waarin zij mededeeling doet van het overlijden van haar man, in leven burgemeester dezer gemeente en dank zegt voor de hartelijke woorden door den voor zitter aan het graf gesproken en voor de bloemen hulde van de gemeente. Bij de kasopname bij den gemeente-ontvanger op 19 Maart, was in kas f 560.71 Yi, bij den administra teur van het G.E.B. op 13 Mei f 6691.46 Ged. Staten keurden goed de gemeenterekening over 1923, sluitende met een batig saldo van f 1417.23, en de gemeentebegrooting over 1924. Goedkeuring is voorts ontvangen op het raadsbe sluit tot grondaankoop voor verbreeding van den Heerenweg. Voor kennisgeving aangenomen. B. en W. antwoorden op een door den heer Kaag gestelde vraag, dat het niet geoorloofd is, bij het heffen van opcenten op vermogensbelasting de ver mogens beneden f20.000 daarvan vrij te stellen. B. en W. bieden de balans en winst- en verliesre kening over 1923 van het G.E.B. aan, met een winst saldo van f 3980.563^, de rekening van het Burger lijk Armbestuur met een saldo van f306.38 en de re kening van de Vereeniging „Volkshuisvesting", met een nadeelig saldo van f 1337.96. Deze rekeningen zullen gelijk met die van de gemeente worden be handeld. Door de Wegencommissie van1 den A.N.W.B. is toe gezonden het rapport van. de wegverbetering vanaf de grens der gemeente met Bergen tot aan de bocht te Aagtdorp. B. én W. willen het rapport om advies in handen stellen van de plaatselijke wegencom missie. In die commissie zaten de heeren Duin. Bijl en Luhrs, en voor die heeren Bijl en Luhrs dienen nu twee andere leden benoemd te worden. De heer Bijl nl. neemt ontslag, omdat hij nu wethouder is en de heer Luhrs is geen raadlslid meer. Van het rapport wordt medegedeeld, dat er 2 plan nen zijn, het eerste plan beharding met asphalt- steenslag, zou naar raming f267000 kosten, het twee de plan, beharding met klinkers f233000. De secreta ris meent namens B. en W. te kunnen zeggen, dat deze nogal pessimistisch gestemd zijn ten aanziep van de cijfers. Op voorstel van den voorzitter worden in die bei de opengevallen plaatsen de heeren Kaag en Scher mer benoemid als leden der wegencommissie. Het gemeenteverslag over 1923 zal bij de leden circuleeren. Door mej. Ten Bosch wordt ontslag gevraagd als lid van de commissie van toezicht op het Lager on derwijs. Het. gevraagde wordt eervol verleend. Goedgekeurd worden af- en overschrijvingen tot. een bedrag van f 7438.60 en betaling uit den post on voorziene uitgaven tot een bedrag van f 1077.77. B. en W. vragen machtiging tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alk maar omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente op de openbare lagere scholen te Alkmaar. Toegelicht wordt, dat reeds vorig jaar door den ouden Raad in principe is besloten een dergelijke re geling aan te gaan. De gemeente heeft zich garant gesteld voor de betaling der schoolgelden. Alkmaar wenscht echter den wettelijken gang van zaken be handeld te zien en daarom wordt machtiging tot het aangaan van de regeling gevraagd. De regeling geldt voor alle buitengemeenten, er valt niet aan te tor nen, zegt secretaris, men kan haar aannemen of niet aannemen. De heer Duin vraagt, waarom de regeling noodig is, zijn de scholen te Schoorl niet goed genoeg? Als het bezoeken van de scholen te Alkmaar toeneemt, zou er wel 1/3 van de leerlingen daar heen kunnen gaan. terwijl we hier 2 openbare scholen en 1 bij zondere school hebben. Wanneer het nu bijzondere scholen betrof, maar in dit geval behoeven onze scholen niet ontvolkt te worden Mevr. Kok—do Jager blykt het met het ge sprokene door den heer Duin eens te zijn. Mevr. Heringa—Schuiling wnst er op dat de openbare, scholen te Alkmaar opleiding geven voor die leerlingen, die verder willen leeren en onze scholen zyn daar niet naar ingericht. De leerstof aan onze scholen is afgerond, die te Alkmaar is zoo, dat ze aansluit voor het volgen van II B S enz. De heer Duin voelt niets voor de regeling Mevrouw Heringa zegt, dat er ouders zyn die er anders over denken. Gelukkig is het onderwijs aan onze scholen goed, wat trouwens bekend is. De heer Duin zegt, dat die ouders dan ook zelf de kosten maar moeten betalen De heer Kaag denkt, dat de heer Duin de zaak niet goed bogrypt de gemeente stelt zich slechts garant voor de schoolgelden. Mevrouw Heringa zegt, dat do ouders het ge- wone schoolgeld betalen, maar de gemeente betaalt aan de meerkosten, welke regeling bij de L- O.wat bepaald is. De heer Bul zegt dat er vorig jaar ook al veel ontkomen>r° maar W® kunnen er niet aan ,-.5.1UtfL|C'iermJr "bea?mt dit' n,aar omdat het jaarluks nogal wat van do gemeente zal vorderen, vTaagt hy B. en W. eens te willen overwegen om een onzer scholen te reorgamseeren, zóó dat het vol doet aan het onderwus te Alkmaar. J?<LiC7,t yl ■?c(rt.1'iat ?r ^veel scholen zijn, de een zal onderwus willen in aansluiting met H.B.S.. de handelsTéhooh1 derde to?h isTetSULOer ZCKt dat het meest »ewenschte Mevrouw Kok wil dan het aansluitend onderwijs niet in een school, maar dan in alle 3 scholen. De heer Schermer is daar ook voor, maar eerst moet worden nagegaan of het kan. u.,y°folit3rr ze£i. ook. dat de raad niet ontkomen kan aan de regeling. B. en W. zouden ook willen, dat ouders die liet kunnen betalen de verplichting danrtoo kan worden opgelegd, want B. en W. vin den het verschrikkclnk, dat de gemeente voor die menschen moet betalen. °P de wettelijke voor- «dE^ih U gemeente moet vergoeden; het schoolgeld wordt roods geheven naar de belasting «ie de ouders betalen, dus dat is volmaakt billijk geregeld. Mevrouw Kok komt tot de conclusie, dat hier dan cl een school kan worden gesloten. *Cu i criL?-r nieen^» dat de raad alleen maar tv, 1 ,i r rachtigen een besluit dat reeds een maand or wat geleden is genomen. Mevrouw Kok en de heer Kaag vinden het toch geen sympathieke zaak. De heer Bijl zegt dat B. en W. er ook niet zoo voor zijn. Do heer Kaag zou dan de zaak maar willen schor- Alevrouw Heringa zegt, dat dit niet kan. Schoorl is één van de weinige gemeenten die de regeling niet heeft aangegaan. Alles is wettelijk geregeld. De heer Duin meent, dat wij niet in een sloot be hoeven te springen, omdat een ander dat doet. Als een vorig besluit niet in goede aarde valt, zou spr. het willen intrekken, ondanks de wet. Mevrouw Heringa meent, dat de wet ons dwingt. Do heer Schermer zegt, dat het niet op gaat, dat de gemeente leerlingen belet, middelbaar onderwijs te volgen. Dat zou ook voor do armen niet gaan. Do heer Duin: Er gaan er al veel te voel naar de tram. Mevrouw Heringa zegt dat dan ook de U.L.O.- school voor onze kinderen gesloten zou worden. De secretaris wil eenige toelichting geven en vraagt Voorzitter de vergadering te schorsen, een wenk waaraan Voorzitter voldoet.^ Na heropening wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en W. om met Alkmaar de regeling aan te -^aan, voorloopig voor één jaar. Blanco stemmen Mevrouw Kok en de heer Duin, voor do andere leden. De secretaris zegt dat dus geacht wordt, dat het voorstel met algomeene stemmen is aangeno men. blanco stemmen 'is feitelijk niet geoorloofd, die leden clienen zich dan even te verwijderen of te verklaren dat zy geacht willen worden te heb ben tegengestemd. B. en W. stellen vervolgens voor, de wedde van den schoolarts nader te bepalen op f400 per jaar, ingaande 1 Juni 1924. Deze nadere regeling wordt voorgesteld, doordat nu ook de l>yzondore school tot de regeling in toegetreden. De heer Duin zegt, dat het salaris vorig maal voor 2 scholen op f300 is gesteld. In een latere vergade ring bleek, dat de vergoeding in andere gemeenten was bepaaldi naar f 1 per kind en per jaar. In dat ge val zou het hier voor de 3 scholen f300 worden. B. en W. stellen voor f 400 en om de gewone gang van zaken te hebben stelt spr. voor het salaris op f350 te bepalen. De heer Bijl zegt, dat B. en W. ook onderzocht hebben hoe de bezoldiging elders is. maar dat bleek erg ongelijk. De minste bedroeg f0.75 de hoogste f 1.75 en B. en W. meenden het gemiddelde te moe ten1 nemen met welke regeling de schoolarts accoord j Ring. Mevr. Kok vraagt, hoeveel maal per jaar de kin deren gekeurd worden. De heer Bijl zegt. van 4 maal per jaar onderzoek j en 3 maal per schooltijd een volledig onderzoek. Mevrouw Kok vindt dat wat weinig. De heer Bijl zegt, dat vorig maal gesproken is, dat de instructie hier te zwaar wa-s. De heer Schermer acht 3 maal onderzoek voor een I grondig onderzoek voldoende. Vorig maal heeft de j Raad zich op het standpunt geplaatst dat de beloo- ning f 1 per kind moest wezen. Voortgaande op die meening zou spr. de voorgestelde f 400 willen aan vaarden. Spr. begrijpt niet. wat voor zin het heeft f 50 minder voor te stellen. De heer Duin zegt, dat eerst werd verteld, dat <le instructie hier zwaarder was dan in andere gemeen ten. Later bleek dat niet zoo te wezen en 3 maal on derzoek in 6 leerjaren is niet zoo zwaar. Een ver der geregeld onderzoek is ook niet zoo zwaar en het standpunt van vorig maal heeft dus aan kracht ver loren. Daarom stelt spr. voor, het salaris op f50 min der te bepalen. De heer Kaag zegt, dat toen het salaris hier eerst meest worden bepaald, nog niet bekend was, hoe het in andere gemeenten was. We hebben toen alleen hcoger cijfers hooren noemen. Na de vaststelling van het salaris is het uitgekomen dat het op vele plaat sen fl.was. De heer Schermer zegt, dat de middelmarkt dus fl.25 is en dan acht hij f400 juist. Waar de heer Kaag het voorstel-Duin ondersteunt, wordt het voorstel-Duin in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 2 stemmen, voor de heeren Kaag en Duin. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangeno men met 4 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Kaag en Duin. Mevrouw Heringa onthield zich van stem men. B. en W. vragen verder een crediet van f 1000 voor den bouw van een garage bij de woning van den gemeentegeneesheer en in verband daarmee stellen zij voor tot vaststelling van de wedde van den ge meentegeneesheer in dier voege, dat de aftrek voor vrij wonen met ingang van 1 September 1924 wordt bepaald op f550. De te bouwen garage zal van steen worden ge bouwd en komen aan de oostzijde van de woning. De heer Duin informeert wat het beteekent dat de aftrek van vrij wonen op f550 wordt bepaald. Voorzitter zegt. dat voor rente en onderhoud de huurwaarde gebracht wordt van f450 op f550. De heer Kaag vindt f 100 verhooging voor de ga rage wat hoog. De heer Schermer ook, nu het gebouw van steen werdt opgebouwd. Mevrouw Kok acht het niet te hoog, er dient ook rekening mee te worden gehouden dat de luxe auto mobiel er wordt ondergebracht. De heer Kaag meent dat de Raad daarmede geen rekening behoeft te houden. Nadat voorzitter heeft medegedeeld dat overleg met den dokter is gepleegd over plaats, teekening en huur, gaat de Raad accoord met het voorstel. B. en W. stelden ook nog voor de instructie van den gemeente-geneesheer te wijzigen, maar omdat deze zaak nog niet goed was geregeld, wordt dit punt van de agenda afgevoerd. B. en W. stellen voor het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke directe belasting naar het in komen voor 19241925 te bepalen op 12. De heer Schermer zegt dat het zeker wel aan den vciligen. kant is. De heer Bijl: Neen, het is krap genomen. B. en W. willen niet hooger gaan dan vorig jaar, maar lager, daar was geen sprake van. Mevrouw Kok zou het belastingcijfer voor onge- huwden willen brengen op f700, voor gehuwden op f800. Voozritter zegt, dat dit zeker betreft d<en aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud. Dit kan behandeld worden bij de gemeentebegrooting voor 1925. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangeno men. Voordracht van B. en W. tot wijziging van dc ver ordening regelende de voorwaarden en het tarief voor de levering van electriciteit en wel zoodanig dat het tarief voor gcleverden stroom voor licht nader wordt vastgesteld op 20 cent per K.W.U., welke wij ziging geacht wordt te zijn ingegaan over de maand Mei 1924. Mevrouw Heringa vraagt naar de motieven, waar om de electriciteitscommissie het vastrecht niet heeft verlaagd, maar nu wordt voorgesteld den stroomprijs te verlagen. Voorzitter zegt (lat de commissie een onderhoud heeft gehad met den heer Memelink en deze oordeel- do dat zonder vast recht de zaak fout zou loopen. In vele plaatsen wordt juist het vast recht ingevoerd. Mevrouw Heringa wyst er op dat het een ingrij pend voorstel is en vraagt hoeveel verschil deze ver laging kan opleveren. De heer Bijl zegt. dat vorig jaar is verbruikt 44000 K.W.U. en deze verlaging van 5 cent geeft dus een verminderde opbrengst van f2200. De winst bedroeg vorig jaar ruim f3800. Voorzitter zegt dat gehoopt wordt op meerdere af- name. wanneer deze verlaging wordt toegepast. I De heer Schermer juicht het voorstel van B. en W. toe, en verwacht ook dat het gevolg ervan zal zijn een meerder verbruik. Het vastrecht verlagen oor- verleggen opdat de familie Dapper haar grond kan deelt spr. een gevaarlijk standpunt, maar spr. vraagt aanvaarden, terwijl de familie Dapper zich weer of in verband met het advies van den heer Meme- link dat vastrechttarief niet soepeler kan worden toe gepast. Bij de tegenwoordige regeling is het een be lemmering indien een aangeslotene meerdere licht punten wil hebben en dat zou soepeler kunnen wor den toegepast. Voorzitter wil het in de electriciteitscommissie wel ter sprake brengen. Mevrouw Heringa zegt, dat de heer Memelink een regeling aan de hand deed, die nog al practisch leek. De heer Kaag zou zoo vlug mogelijk een verande ring in het vastrechttarief willen zien toegepast. Voorzitter wil het eerst in -de commissie ter spra ke brengen. De heer Duin acht het niet noodig zoo'n haast te maken, want verandering dient toch niet voor 1 j verbindt voor het tijdstip van haar aanvaarding toe te staan dat de gemeente geheel of gedeelte lijk beschikt over den aangekochteni grond. Ook nu weer wordt op aanraden van den secre taris de vergadering geschorst. Na heropening wordt het voorstel aangenomen. Deze transactie wordt aangegaan met 't doel den Heerenweg te Aagtdorp te verbreeden. Om verbetering in den Laanweg te Schoorl aan te brengen wordt goedgevonden, grond aan te koo- pen van de heeren Harbrink Numan en van Stra len. De kosten dezer verbetering worden geraamd op f240. Dit werk zou in den a.s. winter worden uitgevoerd. Een voorloopig besluit wordt genomen om grond aan te koopen van mej. Jelgersma, tegen f 1.50 p. M. Bij de rondvraag informeert Mevr. Heringa, of de Januari in werking te treden. i gemeentewoning in de Nollen is verhuurd en aan De heer Schermer spreekt dan den wensch uit dat wien. de electriciteitscommissie het vastrechttarief onder Voorzitter zegt, van aan B. Leen en de gebrekon de oogen ziet, om dan voor 1 Januari den Raad een i zullen in orde worden gemaakt, voorstel te doen tot een betere regeling. Mevrouw Kok wijst op de wenschelijkhcid verbe- Toezegging wordt gedaan. tering aan te brengen in den weg bij de Halve Het voorstel van B. en W. tot verlaging van deniGalg(?), daar worden de steenen uitgereden. rni\mni«,'ic „nn. K-V.* rl «1ilr n 1 T"ia hAAP Riil Ar PAU'AAüt Pil fni»n Wfl« (\l stroomprijs voor licht wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. stellen vervolgens voor, de jaarwedde van den directeur-administrateur van het G.E.B. vast. te stellen op f900 per jaar., met verhooging tot f 1000 bij 500 aansluitingen. De heer Bijl begrijpt niet, dat de commissie van De heer Bijl is er geweest en toen was de weg goed. Op een vraag van Mevr. Kok wordt geantwoord, dat de boomen voor Pinkster gesnoeid zullen wor den. Mevr. Kok acht het ook gewenscht dat de vuilnis- rijder wat voorzichtiger is, want iemand' heeft on-- de electriciteit dit voorstel doet, waar aan den heer langs 2 autobanden kapotgereden, omdat ecni spij- Haring: inplaats van verhooging een gratificatie is ker en een kapotte flesch op den weg lagen, toegekend Nu wordt voorgesteld om het salaris van i De heer Kaag informeert naar het riolecnngsplan d'en directeur-administrateur van f 750 op f 900 te tö Groet. brengen en volgend jaar komt -daar nog f 100 bij,Voorzitter zegt, dat daarmee gewacht zou wor- gezien de toename van aansluitingen. j den tot Augustus-September, met het oog op den Do heer Duin dacht dat het een voorstel van B. waterstand, en W. was. De hoer Kaag had het gewenscht gevonden, met De heer Byl: Het voorstel is van de electriciteit^- het oog op mogelijke stortregens, de zaak voor commissie, ik ben er niet voor. j het zomerseizoen in orde te hebben. De heer Duin zegt, dat de el ecfcriciteits-com missie De heer Duin merkt eenigszins sarcastisch op, het salaris van den administrateur opzettelijk laag dat er zeker te Schoorl meer te doen was dan te. heeft gehouden, omdat het niet in goede aarde zou Groet. n._ .i t- i. - .i- j i j L -J;i Voorzitter zegt dat dit de zaak niet was. Maar het volk was overal noodig en we dachten niet dat vallen als het salaris werd verhoogd. In verhouding tot de Clarissen van zijn collega s was het salaris t evenwel zoo laag. dat de commissie niet langer het .voor Augustus-September noodig was. de verantwoordelijkheid wilde dragen. De werk zaamheden verdubbelen, verzoeken om salarisver- hooging door den administrateur zelf gedaan, wer den een paar maal van de baan geschoven, nu wil- De heer Kaag brengt verder ter sprake in ver band mot. een opmerking van Mevr. Kokde Jager in de vorige vergadering, het strandleven te Camp. Spr. zou het gewenscht vindon de mensehen de de commissie zelf? met een voorstel komen. Het een beetje aan banden te leggen. In Callant-soog voorstel houdt echter niet in, dat wanneer de aan- bestaat, gelooft hy, de bepaling dat het verboden sluitingen boven do 500 komen, het salaris hooger is, binnen een afstand van 1000 meter van het dan f 1000 zal worden. 1 dorp to zwemmen of ongekleed op het strand te Mevrouw Kok meent dat de raad zich erop kan vertoeven. Spr. zou een dergelijke bepaling willen te prepareeren, dat dan ook verzoeken om verhooging Camp, maar dan oOO meter ten zuiden en 501) meter zullen komen van den lynwerker en den metcrop- ten noorden. nemer. Voorzitter acht het ten noorden niet noodig, wamt De heer Kaag meent dat de lynwerker geheel 1 daar kan men niet vertoeven, werkt volgens instructie. De heer Duin zou de menschen te Camp niet aan Do heer Byl zegt. dat de gemeente Bergen mis- j banden willen leggen, maar juist het z.g. vrije schien meer betaalt, er zyn ook gemeenten waar het salaris heel wat minder is. Voorzitter zegt dat het salaris elders f2, f2.25 en f2.50 per aansluiting is. Hier zyn 470 aanslui tingen. De heer Schermer informeert of verzoeken om sa laris verhooging door den ouden Raad zijn. ver worpen. Voorziter licht toe, dat die werden, naar de commissie van bijstand en daar ook wel. In Scheveningen wlide men door het ver. werden ze geweigerd. I bod alleen beletten dat arme visschcrskinderen tus- De heer Bijl kan zich wel vereenigen met een sa- schen de rijkelui kwamen, laris van f900. maar niet met het uitzicht het salaris De heer Kaag zegt. dat pootjesbadem ar desnoods op f 1000 te stellen bij 500 aansluitingen.. nog voor door kan. Mevr. Heringa vindt het een eigenaardige tijd,De heer Duin acht hei wel goed als er toezicht is. waarop het voorstel wordt gedaan. Ook de heer Schermer acht toezicht gewenscht en Voorzitter zegt, dat. nu ook andere salarissen wer- wijst op het groote gevaar van baden bij de dam den geregeld., daarom is nu ook dit aanhangig ge- men. Door toezicht kan meteen dan worden belet strand willen behouden. Spr. zou het niet in het be lang van Schoorl achten als in navolging van Sche veningen, het pootjesbaden werd' verboden en al leen de menschen, die het kunnen betalen, de gele genheid wordt gegeven aan het strand te vertoe ven. Op die wijze zou het strandleven te Camp den kop worden ingedrukt en dat zal het bezoek aan Schoorl niet bevorderen. Dat er wantoestanden zijn, erzoeken, verwezen is wel mogelijk, maar die zijn op andere plaatsen maakt. Mevrouw Heringa zegt, dat de cijfers van de uit komsten van het bedrijf nog niet in d'en Raad zijn geweest en de Raad dus nog niet. voldoende de zaak kan beoordeelen. Wanneer het betreft stroomprijs- regeling kan spr. afgaan op het advies der electri citeitscommissie, maar nu. zonder cijfers te kennen, een salaris te regelen, acht spr. niet gewenscht en zii zou het voorstel uitgesteld willen zien. De heer Bijl meent dat men hier cijfers gehoord heeft. Mevrouw Heringa meent van niet voldoende cn zou eerst wat beter inzicht in de zaak willen hebben. De heer Kaag: Dat zal u niet meevallen. Mevrouw Heringa: Ik wil het toch wel probeeren. De heer Duin meent, dat wanneer er zooveel ver trouwen in de commissie wordt gesteld, dan wordt het tijd dat de geheele Raad zitting neemt als com missie voor de electriciteit. Mevrouw Heringa wyst er nogmaals op dat het hier betreft een salarisregeling, die door een a»xn- vullingsagenda maar eensklaps in behandeling vvordt gebracht.' Wanneer de lieer Duin hier weer direct 'n kwestie van wantrouwen van. wil maken, zal spr. dat buiten bespreking houden. De heer Schermer wil iemands salaris bepalen naar de werkprestatie. Voor ons nieuwe leden is het moeilijk een oordeel te vellen over de werk prestatie van den directeur-administrateur en spr. zou dan ook dit voorstel een paar maanden willen dat er niets gebeurt dat uit zedelijkheidsoogpunt on toelaatbaar is. Voorzitter zegt, dat daarmee kosten zijn gepaard. De heer Duin meent, dat we op den goeden weg zijn, als er toezicht wordt gehouden door een veld wachter of een onbezoldigd veldwachter. Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak onder de oogen zullen zien, terwijl de heer Kaag in. over weging geeft het toezicht niet te beperken tot den Zondag. De secretaris acht thans het oogenblik gekomen om de pers mee te deelen wat van deze bespreking vermeld dient te worden, doch hem wordt vanaf de perstafel medegedeeld, dat niet de secre taris dicteert hoe de pers haar verslag zal maken. De secretaris beroept zich op het belang van Schoorl, doch opgemerkt .wordt, dat de raadsle den daarmee rekening dienen t>9 houden bij het in bespreking .brengen yan verschillende zaken. Do heer Kaag brengt verder over een verzoek van den heer A. Koordes, huurder van den Schoorl- schen dijk, om vermindering van huur, omdat de berm van den dyk is afgestoken en grond in de rietschoot is geworpen. De heer Duin wil nu. ophouden met wegenver- breeding te Schoorl, maar aandacht schenken aan de beharding van de zijkanten van den weg to Groet. Wel is de toestand te Schoorl niet volmaakt doch veel beter dan te Groet, Hargen cn Camp. Voornamelijk to Groet is hot een zandpad cn ver- aanhouden. Als het werk van Schoone zoo- harding van de zijkanten is niet zoo kostbaar als danig is, dat verhooging noodig is, zal spr. de eer- het koopen van grond voor een daalder, ste zyn om aan die salarisverhooging terugwerken- De heer Byl zegt dat te Zypersluis W.üW stoe- de kracht te geven. Spr. oordeelt verder dat de nen liggen, puin _koint er dus en dat kan best cijfers van het bedrijf niet voldoende aantooncn gebruikt worden. de werkzaamheden van den directeur-administra- De he:r Schermer brengt tor sprake net numme- teur. ren van de huizen. B. en W. blyken reeds hun aan- De heer Duin zegt dat Mevrouw Heringa cijfers dacht hieraan te hebben gewijd. van het bedrijf wil weten, de heer Schermer hecht niet aan die cijfers naar wil eerst weten wat de werkzaamheden zyn. Dat is allemaal flauwe kul, dat zijn smoesjes. De heer Schermer tot den voorzitter: Staat U -der gelijke uitdrukkingen toe, smoesjes en flauwe kul. De heer Duin: Het is er al uit. De heer Bijl heeft heel wat werk van den admini strateur gezieni en wil daarom tot f900 gaan. Schoo ne doet wel zijn best voor de zaak. De heer Kaag meent, dat het salaris toch niet is te regelen naar de werkzaamheden, daar kan -de heer Sshermer toch niet over worden ingelicht. De heer Schermer: Hoe is u dan ingelicht? De heer Kaag zegt, dat hij het voorstel doet, om dat het bedrijf goed werkt en de directeur goed voor het bedrijf zorgt. Ook voor technische dingen zorgt hij wel. waarvoor anders weer een ingenieur noo dig is, die voor een dagje werk gauw f25 vraagt. Jan Publiek zegt wel, dat f 750 veel salaris is, maar dat heeft geen inzicht in administatic. Bij de verdere bespreking wordt nog gewezen op d'en storm, die in dc gemeente zou zijn opgegaan, als eerder tot verhooging van salaris zou zijn voorge steld, omdat men van oordeel is. dat Schoone geld genoeg heeft. Dit evenwel is een kwestie die buiten beschouwing moet blijven. Mevrouw Kok wyst; nog eens op de kans dat lynwerker en meteropnemer om verhooging zullen vragen, doch Voorzitter meent, dat dit van latere zorg is. Het voorstel om het salaris ingaande 1 Juli op f 900 te bepalen, wordt tenslotte aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen Mevrouw Heringa en do heer Schermer. liet voorstel om het salaris op f 1000 te brengen wanneer er 500 aansluitingen zyn wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen, tegen stemden de dames Heringa en Kok en de heeren Byl en Schermer. orw. B. en W. stellen nu voor tot aankoop van 800 M.2. grond ad 50 pent per M2. van familie Dapper, en een grondruiling aan te gaan met deze familie voor ongeveer 300 M2. De gemeente verbindt zich om binnen een tijdvak van 3 jaar een weg daar te De heer Schermer wijst verder op den desolatcn toestand van 't Wegje tusschen Kerk en den slager. De heer Duin: Nu eerst Groet. Enkele leden achten den toestand van het Wegje niet zoo slecht, terwijl daarentegen weer gewezen wordt op de slechte afwatering. De heer Duin: Bij ons in Ilargen en Groet zien ze het niet A De heer Schermer heeft wel de natheid te Ilargen en Groet gezien en vraagt of verbetering niet wen- schelijk geweest was voor het zomerseizoen, in ver- handt met stremming van het verkeer. De heer Kaag daarentegen wijst op de mindere wenschelijkheid in -den zomer in verband met de droogte, speciaal wat Ilargen betreft. Verder wijst de heer Schermer op de gevaarlijke plaats bij spreker's huis. Uit de besprekingen blijkt, dat ook deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. Naar aanleiding van de vraag van den heer Scher mer, wanneer verbrecding van het schoolplein zal plaats hebben, geeft mevr. Heringa in overweging de verbreeding tijdens de vacantie uit to voeren. Verder wijst de heer Schermer nog °P we"" schelijkhcid een bokpaal te Patsen bij Braak, om dat de draden van het electrisch bedrijf anders ge vaar loopen te knappen. Hierop volgt sluiting.

Schager Courant | 1924 | | pagina 7