Bobbie Hooischudder. l'l: Tandarts BkOHKHDRST Ui GRASGEWAS, Rij- en Werkpaard. 'n Broodbakkersknecht Timmermanskneciit, Hulp in de huishouding, KNIPPEN en WASSCHEN van WOLVEE. Binnenlandscb Nieuws. De Tijdgeesl. T. SWINKELS-Komen, SLIKKEK en DUIK, Oudesluis. I nieuwe Maaimachine, 1 gebruikte Mac. Cormick, I gebruikte Deering. 1 gebruikte dunne Balk Woensdag 18 Juni geen spreekuur. De Schager Bestourdersbond Nette Meisjes Bollenpelsters, een net Meisje, flink net Meisje, Huishoudster ken van deze vergadering waren ingekomen. /Van de orde wordt gesteld) de verkiezing van 4 le- don van Boa tuur (niet herkiesbaar), 2 wegens af treding van de daino* G. Strijker-Molenaar en M. Waiboer en 2 wegens bedanken van de dames L. Fok en A. Fok. Bij enkele stemming worden benoemd de dames A. van Keu Ion-Vlaanderen, Broek in Waterland, A, de Boer-van Rozelaar, Alkmaar, M. Blaauboer Jd., Barsingerhorn on G. Kamp, Scbarwoude, die allen de benoeming acceptooron. Voorzitter dankt de aftredende bestuursleden voor de belangrijke diensten aan de vereeniging bewezen, Als leden van de onderwijscommissie, wegens af treding van de dames A. J. Bakker, 31 Deo, 1923 en M, Kreuger, 31 Dec, 1924 en niet herkiesbaar, wor den bonoomd do dames G. Strijker-Molenaar, Win kel, on J. L. Niemeijor, Helder. Mevrouw Strijker-Molenaar, ter vergadering aan wezig, neemt,do benoeming aan, terwijl aan mej. Nieineijer bericht van bare benoeming zal worden gezonden. De aangeboden rekening en vorantwoording over 1923 sJuit in ontvangst en uitgaaf op f 26964.14^1. met een batig saldo van f229.53. De begrooting over 1923 geeft aan: ontvangsten en uitgaven f 41055.88, met een post onvoorzien van f 59.53. Uitgetrokken zijn o.m. een post van f 100 voor te houden voordrachten en f50 voor deelname aan de dit jaar te houden landbouwtentoonstelling te Hoorn. Rekening en begrooting zullen straks worden aan gezien door de dames De Groot, Rezelman en Bruin. Bij de rondvraag vraagt mej. Kamp, bestuurslid, of het niet mogelijk is meermalen een algemeene vergadering te houden. Spr. acht het in *t belang van de vereeniging wannoer de leden meer met elkaar in aanraking komen. Voorzatter zegt dat het wel in de bedoeling ligt 2 vergaderingen per jaar te houden, doch in ver band met de moeilijkheden in het laatste jaar, het opnemen van ons onderwijs onder de wet op hot Nijverheidsonderwijs, is nu éénmaal vergaderd. Hot plan is om de volgende vergadering te Purmerend te houden. Ondor meer normale toestanden zal een voor- en een najaarsvergadering worden gehoudon. Mej. M. Waiboer acht het beter één goed bezochte vergadering, met een goedo voordracht te houden, dan meerdere vergaderingen met waarschijnlijk kleinere opkomst van leden. Ook zijn de kosten van zeer goedo voordrachten niet gering. Voorzitter beaamt dat het moeilijk is iets aan trekkelijks aan do vergaderingen te geven, naast de gewone huishoudelijke zaken. Gelukt het echter 2 goede voordrachten te krijgen, dan acht spr. het wel van belang een tweetal vergaderingen por jaar te houden. Het bestuur zal deze zaak nader onder de oogen zien. De hoor Velders. Schagen, geeft in overweging om met do a.B. landbouwtentoonstelling te Hoorn op grootsehe manier een demonstratie te houden voor het landbouvvhuishoudondorwijs en zegt dat dit wel licht in navolging van andere provincies, zou kunnen worden gedaan door het houden van oen zg. buorinnerudag. Voorzitter zegt dat de vereeniging wel zal inzonden op de tentoonstelling» te Hoorn en of verwezenlijking van hot door deri heor Velders bedoelde mogelijk zal zijn, zal door hot bestuur worden ovorwogen. Mej. Blom vraagt of te Schoorl ook een los in opvoedkunde kan worden gegeven. Voorzitter zegt, dat mej. Wobben die lessen als proof voor een1 jaar geeft en wannoer zij definitief wordt nangestold, ligt het in dp bedoeling het aan tal lesuren uit te breiden en zal meer werk worden gezocht. Het resultAat van dit onderwijs is zóó, dat naar spr.'s meeninig het wel aanbeveling verdient d,eze lossen in het leorplan op te nemen en er uit breiding aan te geven. Ook kortere cursussen zul len dan wellicht gehouden kunnen worden on wan neer te Schoorl dan propaganda voor dezen cursus wordt gemakkt, zal misschien aan den wenscb van mej. Blom kunnen worden voldaan. Mevr. de Boer—Van Rozelaar vraagt of de herfst- vergadering misschien teHoorn kan worden ge houden tijdens de té houden landbouwtentoonstelling. Hot bestuur zal dit overwegen. Mej. Kamp brengt nog ter sprake, dat een klas leerlingen .nog niet heeft .deelgenomen aan een excursie. Voorzitter doelt mede dat in Den Haag niet wordt goedgevonden dat de kosten van do leiding der ex cursie voor rekening der vereeniging kwamen. Wanneer er excursies kunnen worden gehouden zon der dat daaraan kosten voor de vereeniging aan verbonden zijn, dus wanneer de kosten geheel door de leden wordon gedragen, dan is het zeer zeker ge- wenscht excursies te houden. Ook de op de rekening gebrachte post voor lectuur- verspreiding, moest op verzoek van Den Haag. ge schrapt worden, zoodat uitbreiding van lectuur niet mogelijk is on do lectuur alleen verstrekt zal wQr- den aan de leerlingen van de scholen. Wanneer men dus excursies wenscht, kan overwo gen worden die te-organiseeren, doch de kosten ke rnen dan geheel voor rekening van de leden. Na de pauze werd een bezoek gebracht aan het gebouw voor Landbouwhuishoudonderwijs aan de Laan, waarin tevens een tentoonstelling van het werk der leerlingen word gehouden. In het keurig ingerichte gebouw werden we aller eerst dwor de leerares mej. W. Koopman, gebracht in bestuurskamer, waarin een met smaak gedekte ta fel Ston'd,, in de keuken waar de -diverse ingemaakte groenten waron tentoongesteld, de eieren in kalk, in waterglas en in garantol en waar do afdeeling huishoudkunde ons verschillende gepoetste keuken- voorwerpen liet) zien. Tn een bovenlokaal was ondergebracht de afdee ling gewijd aan kinderspeelgoed en kinderverzorging en deelde mej. Koopman ons mede, dat de leer lingen zich allereerst bezig hielden met het maken van kinderspeelgoed, om na 15-jarigen leeftijd ook les in opvoedkunde te krijgen. Waar te Schagerbrug en Wnrmenhuizen een tweejarigen cursus wordt, gehoudon, wordt daar de kinderopvoeding en -ver- zorging gelijktijdig onderwezen, maar. zijn de leer lingen ook van hoogeren leeftijd. Verschillend vlechtwork was daar tentoongesteld, alles uitstekend verzorgd. Achtereenvolgens bezochten we de afdee- llngem waschles, strijkgoed vouwen, het maken van kin-derspeelgoed van lucifersdoosjes; do handwerkaf- deeling met do onderafdeelingen naaien van onder goed, fijnere lingcriewcrkr fraaie handwerken cn eigen geweven kussens, hét maken van kinderuitzet- jes, enz.; voorts de afdeeling costuumnaaien. In weer een andere kamer waren tentoongesteld de leermid-, delen voor rekenen, Nederlandsche taal, natuurkun de, scheikunde, ooftteelt, kippenteelt, zuivelberei ding enz. De practische lessen worden in scheikunde gegeven door den heer Velders, in natuurkundo door den heor Brouwer, in rekenen eni Nederlandsche taal door don heer Nieman. Ook do bij het gebouw behoorende tuin werd in oqgenschouw genomen. liet tentoongestelde werd door de vele bezoeksters met groote belangstelling bezichtigd, waarbij men j vol lof was over de keurige afwerking en hot nrac- - tischo gebruik van do verschillende grondstoffen. 1 Alle hulde dient te worden gebracht aan de leerares van do school, mej. Koopman, die door haar groote zorg voor het ondorwijs deze goede resultaten heeft weten te bereiken. Vervolgens werd te 's middags 2 uur, onder groote belangstelling een voordracht -*■ met tentoonstelling door mej. Margaretha Verweij van Blaricum ge houden, met als onderwerp: „De vreugde van den Arbeid". Spreekster wees allereerst op het onbe twistbaar recht op vreugde dat ieder mepsch heeft, de vreugde is voor den mensch wat de zonneschijn is voor de planten. Om vreugde in den arbeid te j Hai "Tir'iiW schuw is, dat men den arbeid niet als plicht g&at beschouwen. Het ie daarom goed gozlon dat we onze kinderen gewennen aan handenarbeid. Spreekster wees er op hoe de kinderen op 10- ii 12-jarlgen leef tijd tegenwoordig zooveel moeten leeron, dat ze geen tijd krijgen om vriji te gaan en dat daardoor eer der een achteruitgang van levonsvreugd valt te con- stateeren dan een vooruitgang. In verband' idaarmee heeft ®pr, met] groote vreugde de tentoonstelling van Landbouwhuishoudonderwijs gezien. De vraag te stellen: Wat ia onze levenstaak, wat onze roeping? is van groot belang, en dan is het noodzakelijk, dat we ons werk doen met geheel ons hart. Spreekster zou zoo gr^ag willen dat men den arbeid verricht om den arbeid zelve in de eerste plaats en dan op don koop toe om het geld. De vreug de van den arbeid kan niot wordon aangebracht van buiten, niet door een mooie school enz. (al werkt dit laatste tot vreugde mee), maar de werkelijke levensvreugde moet van binnen komen. Laten wij trachten dat de menschen vreugde in. hun arbeid vinden, dan kan er geen oorlog, geen haat en geen twist meer zijn. (Applaus.) Na de pauze worden nog mededeelingen giedaan over een op te richten vennootschap, waarin ver- eenigd worden de vrouwen die aan verschillende handenarbeid -doen en die elkaar -dan technisch hel pen, door elkaar patronen enz. te verschaffen. Voorzitter dankt tenslotte mej. Verweij voor hare mooie voordracht en wijst oveneens op de nood zakelijkheid dat men meerdere waardeering voor den arbeid heeft, terwijl spr. het volmaakt eens is met hetgeen de. spreekster gezegd heeft over het intellectualisme. Tegenwoordig wordt ontzaglijk veel geleerd, doch spr. meent dat deze teveelweterij geen wijsheid is. Spr. hoopt dat mej. Verweij in woord en in daad nog veel vreugde van haar arbeid zal mogen ondervinden en hoopt nog meerdere malen met haar te mogen samenwerken om bij' de leerlingen van ons 'Landbouwhuishoudonderwijs, die vreugde van den arbeid op te wekken». (Applaus.) Hierna sluiting. BOUWEN! Voor rekening van- den heer C. Blaauboer zal in hot Plantsoen tegenover den. Stationsweg een- -dub bel woonhuis worden gebouwd. Deze perceelen zijn inmiddels verkocht, één aan den heer Leibrand, het andere aan den heer B. van der Hoven, beiden al hier. TENNISCLUB Zondagmiddag was het v-oor onze Schager Tennis club een gewichtig oogenblik. Tot dusver had men steeds gespeeld op een grasbaan, maar door de ijve rige bemoeiingen van een paar damesleden, mej. B. Igesz en mej. Leguit, en de vrijgevigheid van eenige ingezetenen was 't gelukt om geld voldoende bijeen te krijgen voor een tegelbaan. De heer D. Hartland had met zijn bekende voortvarendheid voor comple teering van het bedrag en uitvoering van het werk gezorgd. Nu Zondagmiddag zou voor de eerste maal deze nieuwe tegelbaan in gebruik worden genomen en de voorzitter, de heer D. Rotgans, gaf dit'alles gele genheid om met een toepasselijk woord aan al deze genoemde feiten te herinneren en de beste wenschen voor de vereeniging uit te spreken. GESPRONGEN. Maandagmorgen wérd een deel der bewoners Van het Noord opgeschrikt door een hevige knal. Men vloog naar buiten om te zien wat er gebeurd was en kwam men» tot de ontdekking dat die knal, gevolgd door. oen sterk gesis, zijn oorsprong vond in» do sme derij van den heer de Pater. De Pator was aan het autogeen lasschen toen plot seling de klok van het toestel sprong (vandaar de knal), en deze terecht kwam in de etalagekast, waar door driei ruiten werden gebroken en enkele artike len beschadigd* Behoudens deze dingen en het kapotte toestel liep dit ongeluk goed af, daar de heer P. er zelf met de schrik afkwam, ofschoon de gesprongen klok hem rakelings lang® het hoofd vloog. Ben paard dat in de buurt stond, sloeg van sfchrik op hol, maar werd heel spoedig gegrepen. POSTDUIVEN. De postduivenvereniging „de Postduif" hield Zon dag hare laatste vlucht met oude duiven. De vogels worden op de meest Zuidelijke plaats van on® land, F, is den in Limburg, losgelaten, en kwamen op be langrijk uiteenloopende tijden te Schagen aan. Deel genomen werd' door 8 duiven van 6 leden. Voor deze eindvlucht waren eenige medailles en sportartikelen als prijzen beschikbaar gesteld. Ie prijs duif van P. Kok; 2e prijs diuif van J. Roos; 3e prijs duif van C. Schouten; 4e prijs duif van G. Kronenburg; 5e prijs duif van F. Offringa. BEKENDMAKING. KERMIS. De Burgemeester der gemeente Schagen; gezien de artikelen 8 en 10 sub b van de politie verordening dezer gemeente; VERLEENT VERGUNNING aan do vergunning- en verlofhouders en houders van kermisvermakelijkheden, om gedurende de ker mis hunne Iocaliteiten en inrichtingen geopend te houden tot de uren, achter iederen datum genoemd, te weten: Zondag 22 Juni tot 3 uur 's nachts. Maandag 23 Juni tot 3 uur 's nachts. Dinsdag 24 Juni tot 3 uur 's nachts. Woensdag 25 Juni tot 3 uur 's nachts. Donderdag 20 Juni tot 3 uur 's nachts. Vrijdag 27 Juni tot 4 uur 's nachts. Zaterdag 28 Juni tot 4 uur 's nachts. Zondag 29 Juni geen sluitingsuur. Gedurende bovengenoemde tijden is het aan ver gunning- en verlofhouders vergund in hunne Ioca liteiten muziek .te laten maken en danspartijen te doen plaats hebben. v Wijders wordt gewezen op de verordening op pu* blieke vermakelijkheden, waarin o.m. is bepaald: „Minstens 24 uur, voordat wordt overgegaantot het geven of_ ondernemen van eenige openbare vermakelijkheid (danspartijen, muziekuivoeringen, enz., moet daarvan aangifte worden gedaan a&n den Controleur der belasting op publiekevermake lijkheden, den heer Jb. de Vries. Schaffen, 12 Juni 1924. v« De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Schagen brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Heer Commissaris dei Koningin in deze Provincie op Dinsdag 24 Juni a.s., des namiddags te 3 uur een kort bezoek aan deze gemeente zal brengen. Ingezetenen, die den neer Commissaris wenschen te sproken over de belangen der gemoente, moötén daarvan vóór 24 Juni a.s. aan ondergeteekende mon deling of schriftelijk kennis geven, onder mede- deeling van het onderwerp, waarover zij wenschen. te spreken. Schagen, 16 Juni 1924. Dfci £*r geoneester voornoem^, J. CORNELISSEN. INBRAAK EN DIEFSTAL. Tn den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben in brekers vanuit een werkplaat? aan de Prinsen gracht te Amsterdam een belangrijke hoeveelheid zijde gestolen. De indringers hoeveel zij in getal waren weet men niet zijn begonnen met 'zich toegang te ver schaffen tot een onbewoond hui® aan de Prinsen, gracht, no. 106. Van dit huis zijn ze door een raam overgeklauterd naar no. 108, waar de lampekappen- fabriek van gebrs. Van der Tak gevestigd is. Het is te vermoeden, dat de inbrekers het op het ko^ran de het einde van de week wel in het kantoor aanwezig zou zijn, voorzien hadden. Geld hebben ze echter niet gevonden, wel een hoeveelheid zijde on band, waaruit de lampe- I kappen vervaardigd worden. Om dus niet onverrich- j ter zake huiswaarts te keeren hebben de heeren zich hiermede tevreden gestold. Naar schatttaig ia j voor ongeveer 15000 gld. gestolen. De zijde is vermoedelijk in een' mand verpakt; met hun buit zijn de inbrekers vervolgens, na een deur te hebben verbroken, doorgedrongen in de aangron- zende werkplaat® van de firma Gunters cn Meu'ser, boek Egelantiersgracht. Hier werd een fiets gevon den, die voor het vervoer van de mand met zijde dienst kon doen. De daders hebben de laatste wo ning door de voordeur verlaten. I Het gestolen rijwiel is Zateragavond in' de buurt I van het politiebureau Muidorpoort gevonden, Van de I daders geen spoor. Hdbl. AUTO-ONGELUK. I Op den Deventerstraatweg bij Zwolle werd een vrachtauto uit Deventer, waarin een talrrk gezel- schap zat, aangereden door een luxe aujto. De vracht auto week door de schok uit en overreed een man, viouw en een kind, die zich op het wandelpad be vonden. Alle drie geraakten onder de auto. De kin derwagen, waarin het kind zat, was geheel in el kander geperst; toch kon de vrouw en het kind, be bloed, maar overigens weinig gewond, onder de auto weggehaald worden. De auto moest opgesteld worden om den man te kunnen bevrijden, die naar het ziekenhuis vervoerd weid, waar geconstateerd werd, dat een sleutelbeen gebroken' waa. De luxe auto reed door maar is bekend. v EEN MOTORBUS TE WATER. Zondagavond heeft op de Weesperzijde te Amster dam bij de Duivendrechtsche brug, een Fordauto door het even aanrijden van een motorbus een on geluk veroorzaakt,, dat bijzonder goed is afgeloopen. De motorbus van Amsterdam naar Loenen bewoog zich in de richting van de Duivendrechtsche brug en was ongeveer ter hoogte van de oliefabriek De Oranje, toen een auto uit de richting Diemerbrug naderde. Achter de motorbus aan, reed de FordaoRo, die de motorbus wou passeeren, juist toen de andere auto naast de motorbus was komen te rijden. Plaats voor drie auto's om naast elkaar op den weg te rij dén was er niet, en de Ford-auto, die blijkbaar een aanrijding met de andere auto zag aankomen, haalde scherp naar rechts uit, met het gevolg, dat een rechterwiel van de Ford het linker-voorwiel van de motorbus raakte, zoodat het stuur den motorbus- bestuurder geheel uit de hand werd geslagen. De motorbus met vijf passagiers, reed in de vaart langs den weg en kwam op een passeerend roeibootje met aanhangmotor, in welke bootje zes personen zaten. Twaalf personen raakten hierdoor te water, maar dank zij toesnellende voorbijgangers en omwoners waren ze allen weer spoedig op het droge, de motor bus-passagiers konden door de achterdeur de bus verlaten. Drie personen bleken door glasscherven licht verwond, onder wie één vrouw, die per auto naar haar woning werd gebracht De twee andere lichtgewonden konden de reis per volgende motor bus voortzetten. Motorbus en roeibootje werden 's avonds nog op het droge gebracht. De politie, onder leiding van inspecteur Bergsma, was in grooten getale naar de plaats van het onge luk gegaan. Dr. Derkinderen uit Diemen verleende de eerste hulp. De bestuurder van de Ford-auto, die doorreed, is onbekend gebleven. MR. TROËLSTRA. „Het Volk" meldt thans nader dat het mogelijk en zelfs op het oogenblik waarschijnlijk is, dat mr. Troelstra niet tusschentijds voor het Kamerlid maatschap zal bedanken en er zioh toe zal bepalen bij de algemeene verkiezingen van het volgende jaar een vernieuwing van zijn mandaat af te wij zen. SCHOORL. Voor de groote Sohoorlsche draverij zijn 49 paar den ingeschreven, 23 voor de course van Neder landsche paarden en 26 paarden voor de course van alle geregistreerde paarden. Ingeschreven zijn de volgende paarden! Opohingsprijs: Voor Nedorl. paarden: Oscar, Mig non, Lord D, Lord Rj Nevermind, Z.FiniEdel A, Osusanna, Omega, Maggie, Henry; Cathariene R, Eruanthe, Lieda B, .Nevada, Amie; Koosje \V; Neïson, Narcis, Letha, Bandage, Neerlandia; Kitty Romond en Ostara. Sohoorlsche prijs: Voor alle geregistreerde paar den: Oscar, Mignon, Lord D, Kyles, Markies; Prima Donna, Rübenz&hl, Fini, Edel A; Mi netto; Maggie; Henry; CatharieneR. Long Ago, Lieda R, Nevada, Amio, Kooajo W; Nelson; Narois; Ban dage; Neerlandia, Mul la, Putzilindo, Wohnfrhijd; Favoritin on Ruse d'Amour. S'AAKING BIJ WERKSPOOR. I Amsterdam, 16 Juni. Naar we vernomen, heeft de staking^ bij Werkspoor tot gevolg, dat er ernstige stagnatie is ontstaan in het bedrijf van de Neder landsche Scheepsbouw Maatschappij. Zooals men weet, levert Werkspoor vrijwel alle machines aan do Scheepsbouw Mij. Gedurende greruimen tijd is do directie van deze maatschappij er in geslaagd het bedrijf op gang to houden, hoewel er geen ma- ohines werden afgeleverd, om de schepen te vol tooien, Nu echter do staking bij Werkspoor al' weken lang duurt, kan niet meer aan de sohepen worden voortga werkt, zonder deze machines. Als j eerste maatregel in dat verband is men er toe over gegaan het twee-ploegenstelsel af te schaffen en de werkweek te brengen van 53 op 48 uur. Een en ander heeft ten gevol'go gehad, dat een aantal werkkrachten overbodig wordt. Deze week zullen er 50 a 70 worden ontslagen, i Naarmate dc staking bij Werkspoor l'anger duurt, zal de stagnatie grooter worden en zullen andere maatregelen worden genomen om het be drijf in te krimpen. LANGENDIJK. Dinsdag 24 Juni zal de öommissaris der -Ko ningin aan alle 4 de Langendjjkor gemeenten een officieel bezoek brengen. WIERINGEN. Het zoo gevreesde mond- en klauwzeer begint zich alhier al moer en meer uit te breiden en komt thans al op verschillende boerderijen voor. Voor de vee houders kan dit weer een financieels strop worden. Maffktfeeï-SftüttaB. TEXEL, 16 Juni 1924. Texelsche Eierenveiling. Aangevoerd 21500'kip eieren. Hoogste f7.70, laagste f6.40 per 100. 1500 Eenaeieren. Hoogste f5.50, laagste f5.10. MEDEMBLIK, 16 Juni 1924. AardapppelenGroote muizen f3 a 3.35, Kleine muizen 1.15 a 1.40, per 25 Kg. LANGENDIJKER GROENTEN VEILING. 16 Juni 1924. Bloemkool f 17.20 per 100 st. Wortelen f7.40 a 10.10 per 100 bos. Aardappelen: Sohotsche muizen f 14.80 a 16.50, drielingen f9.90 a 12.10, kleine f 1,60 a 1.70, per 100 Kg. ALKMAAR, 14 Juni 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 32 paarden £150425, 38 koeien en 'ossen f275450, 72 nuchtere kalveren f1428, 156 scha pen: magere f3647, vette f4856, 118 lammeren f 2234, 2 varkens f 4060, 12 magere varkens f 20, tot 30, 132 biggen, 10 w. f 713, 8 bokken en geiten f4—16, kleine bokjes f 1.40 tot 2. ALKMAAR, 16 Juni 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: 38 koeien en ossen f250560, 25 vette kalveren f60140, p. ned. pond £1.201.50, 32 nuchtere kalveren f1228, 1000 vette varkens p ned. pond f 0.52—0.56. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 369 vette koeien le kw. fl.351.49, 2o kw. fl.15 tot 1.35, 8é kw. f 0.901.05, per Kg.16 stieren110 melk- en kalfkoeien f350525 per stuk; 112 vette kalveren le kw. f0.901; 2e kw. f0.800.90 pe* Kg.; 92 nuchtere kalveren f 1628 por stuk; 78 schapen f 50-—58 per stukj 787 vette varkens le kw. kw. f 0.69—0.70, 2e kw. f0.67—0.69 per Kg.; vette varkens f 0.620.64 per Kg.overz. on Geld. f 0.69 tot 0.70 per Kg.2e kw. f 0.680.69 per Kg. ALKMAAR, 16 Juni 1924. Asperges, dikwit f 0.71 a 0.85, Idem dikblauwl f 0.45 a 0.65, _per bos. Aardappelen f 11.50 a 16.20 per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 24 a 37 per 106 stuks. Aardbeien f66 a 96 per 100 Kg. RabarlxA f0.80 a 4.20.Wortelen f8 a 16.30. Uien f3.20 a 6.70, per 100 bos. Spinazie f 10.60 a 24.80 per 100 Kg. Kropsla f0.50 a 2.70 por 100 stuks. Sporcioboonen fl.28 a 1.50 per Kg. Te koopeen in goeden staat zijnde H. T- WAIBOER, Wieringerwaard Geboren: D I It K, Zoon van P. KEIJZHR. M. KEIJZKR-Druif. Lutjewinkel, 15 Juni 1924. Heden overleed,.zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader Be huwd- en Grootvader en Broeder, 'de heer IJSBRAND WEU, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Namens zijn diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen, Broeder en Zuster Wed. IJ. WEIJ—Deutekom. N. KEETMAN-Weij. P. KEETMAN. J. WEIJ. S. WEIJ—Moeliker. A. 1 ROOSTHEIDE—Weij. K. TROOSTHEIDE. C. WEIJ. C. WEIJ. A. WEIJ—Deutekom. Schagerwaard, 15 Juni 1924. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 18 Juni a.s., des namiddags 2 uur, op de begraafplaats te Schagen. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, in den ouder- derdom van 77 jaren, pnze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Aaltje Rooseboom, Wed. v. d. heer H. v. d. M. ulen. Namens de Familie: G. v. d. MEULEN. Oudesluis N.H., 16 Juni 1924. Mijd oprechten dank aan allen, die hulp en bijstand hebben ver leend, bij het verlies van mijn lie ven Echtgenoot CORNELIS SWAGER Cr. Wed C. SWAGER-Van Leijen. Dirkshorn, Juni 1924. Voor de nitiuwe trekking een beperkt aantal num mers verkrijgbaar bij HtEKHUGOWAARl) NOOKD. Ondergeteekenden bevelen zich wederom aan voor TE KOOP; model mac. Cormick (dunne balk) I 235.-. Mac. Cormick. I Martin (gecombineerde Walenmaker) zoo goed als nieuw. LEVERING OP PROEF. Adres: P. W. KWANTES, Smederij, Schagerbrug. zegt beleefd dank aan allen, die door het beschikbaar stellen van prijzen voor de Tombola of op an dere wijze hebben bijgedragen tot het welslagen van den Feestavond op Zaterdag j.1. HET BESTUUR. gevraagd, Stoomwasscherij „De Lelie", Sthagen. TE KOOP: ongeveer om eenmaal te maaien en 12 LAMMEREN, 10 LIJSTEN en 2 RAMMEN, bij L. J. SCHOUTS, Breezand. Te koopeen best Te bevragen bij P. DE GRAAF, Stroet, St. Maarten. TERSTOND GEVRAAGD; bij T. BLOOTHOOFT, St. Maar tensbrug. Gevraagdvoor het aanstaande seizoen, door N. H. ONDERWATER, Breezand. Biedc zich aan om behulpzaam te zijn in Café. Br. onder lett. AS, bur. v.d. blad. GEVRAAGD; EEN BEKWAMB bij de Gebr. v. d. PLAS, Broek Op Langendijk. Mevr. Dr. TANGE, Den Helder, vraagt een goed kunnende koken. Gevraagd te Alkmaar: in klein gezin (3 pers.) Brieven letter E. Boekhandel deRooij, Nieuwesloot95, Alkmaar. ER BIEDT ZICH AANi v. buiten, bij Heer alleen. Adres: letter B, Hulppostkan toor Burgerbrug.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2