Uittuil Nieuws Mrattmiï- LaiiMM lersche gevoeligheid. MHONIG'S EERSTE BLAD. OMELET Zonnebrand Kloosterbalsem Dinsdag 1 Juli 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7459. Dit blad verschijnt viermaal per wcok: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in hot oorstuitkomend nummer goplnat9t. UitgeversN.V, v.h. POSTREKENINO No. 23330. Co., Scbagen INT. TELEP no. 20 l Prijs por 3 maandon f 1.05. Losse nummoro 0 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iodoro cogol moor 20 cont (howljsno. inbogropon). Grooto lettors wordon naar plaatsruimto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Bij al1 de belangrijke nieuwe moeilijkheden van Engeland, waaronder zeker de zich herhalende re voluties.. in de Vakrvereenigingen niet liet lichtst te tellen zijn, wordt de aandacht wel een beetje van 'Ierland aigetroliken en toch is er nog altijd een lersche quaeatie, die niet met een vloek en eên zucht uit den weg te ruimen is. Ik bedoel de Grensquaestie tusschen. den Vrij staat en Ulster. Eenige maanden geleden werd deze zaak weer accuut, toen Minister-President Cosgrave van den Vrijstaat aan Engeland verzocht, nu eens te zorgen dat de overeenkomst tusschen Engeland en de Zuid-Ieren gesloten, uitgevoerd zou worden. De moeilijkheid zit juist daarin dat er een over eenkomst tusschen twee partijen is gesloten, n.1. tusschen het Engelsche Gouvernement en de Zuid- Ieren, maar dat de Noord-IerenA de Ulstermannen, daarbij geen partij waren, terwijl er toch over hen beschikt werct nl. in dat artikel van het tractaat, dat spreekt van de grensregeling. Zuia-Ierland is eigenlijk nimmer tevreden ge weest met het tractaat, omdat het nie voor geheel Ierland gold, maar Griffith, Collins en de anderen hebben ten slotte toegegeven aan de vertogen van Lloyd Georgc, Winstön Churchill, Lord Birkenhead en Chainberlain en hebben de vrijheidi voor Zuid- Ierland voor 26 graafschappen aanvaard, terwijl 6 graafschappen er buiten bleven. Collins en Griffith eischten echter, dat er een ar tikel zou geredigeerd worden, waarbij Engeland zich verplichtte te zorgen voor het benoemen van een commissie, om de grenzen tusschen Zuid- en Noord-lerland te regelen'. Nu zijn al een paar jaar verloopen en nog is die grensquaestie geen stap verder gekomen. Ulster wil met de zaak niet te maken hebben. Sir James Craig, de Premier van Ulstar, gaf eerst heelemaal niet toe, doch ten laat ste een heel klein beetje, dank zii handig manoeu vreeren van MacDonald, die beiae Premiers, Cos grave en Craig, eens op het mooie buitengoed Chequers te visite heeft gehad en toen Craig eên stapje verder gebracht heeft. Craig verzet zich tegen de grensregelibgscommissie, omdat hij daarin ziet het begin van het einde voor Uister. Hij voorziet, dat hij dan nog drie graafschappen gaat verliezen en dat ten slotte de drie overgebló; venen met de hoofdstad Belfast, zich vanzelf bij Zuid-Ierland moeten aansluiten en het ideaal der Zuid-Ieren, der oorspronkelijke onvervalschte Ieren dus, een vereenigd Ierland, verwezenlijkt zal wor den. Ierland als een geheel, door en voor de Ieren geregeerd, ziedaar het- ideaal, waaraan de Vrij- staters steeds werken. Wanneer de grensregelingscommissie zou ver gaderen, zou. meenen de Zuid-Ieren, vrij gauw blijken, dat Tyrone, Fermanagh en de stad Lon- donderry bijna uitsluitend met Zuid-Ieren bevolkt zijn, dus dat Zuid-Ierland 29 en Ulster slechts 3 graafschappen toekwamen. De rest, het bijvallen van Belfast met de drie overgebleven graafschappen, zou dan spoedig vol gen. Dan kon de vlag dus tot haar recht komen De. lersche Vrijstaat heeft in haar vlag nl. het bijvallen van Ulster reeds geanticipeerd. De Ul'sterkleuren zijn oranje, als herinnering aan den Koning-Stadhouder Willem III. De vlag van de Vrijstaat heeft de kleuren groen, geel en wit. Indien gij die drie kleuren mengt, krijg-t geroranje. Uit die kleurentaal leest men alweer het karak ter der Zuid-leren. Zij* zijn gevoelig en poëtisch. Zii voelen zich onderdrukt door de Engelschen. en willen vrij zmi. Een Ier zal U dadelijk vertellen, dat hu niet kan dulden de overheerschmg der Engelschen, omdat de cultuur der Ieren acht eeuwen ouder is dan die der Engelschen, dat de Ieren een mooie historie bezitten, dat er lersche families zijn öiet een fami lie-traditie, eeuwen ouder dan de oudste Engelsche. Daarom hebben zij ook niet de Union Jack in hun vlag, daarom willen zij ook geen Dominion zijn. Zij willen vrij wezen en geheel op den voet van gelyk- berechtigaheid met Engeland voortbestaan. Zij voelen zich een moeder-natie, die overal over de geheele wereld, loten heeft gestékt. Zij wetén nu, dat dit ook hun kracht is tegenover Engeland. Zh weten, dat er van onderdrukking door Engeland geen sprake meer kan zijn, alleen al omdat er in Engeland zelf en in de Dominions te veel Iersch bloed zit, dan dat Engeland ongestraft door ge weld de Ieren op Schotland zelf zou kunnen on derdrukken. Buitendien is er nog Amerika, waar honderddui zenden afstammelingen van Ieren wonen en waar millioenen dollars ter beschikking van Ierland staan. Ik heb dezer dagen lange gesprekken gehad met een Ier, geboren en opgevoed in Ierland, doch van jongeling af woonachtig in Engeland en in Engel schen staatsdienst. Hij houdt van Engeland, heeft niets tegen de Engelschen, maar hij is even als andere Ieren, die ik de laatste jaren ontmoette, uiterst gevoelig op het punt van Ierland en de Ieren en kan heel loeiyh kijken, indien een Engelschman iets onaan genaams over de Ieren of Ierland zegt. Met mij praat hü graag. Hij heeft eene groote bewondering voor Holland, het land met de mooiste geschiedenis in de wèreld, zooals hij zegt. Hij heeft herhaaldelijk Motiey's standaardwerk over de Hollandsche Re publiek gelezen en praat daar graag over en komt aan van zelf op Ierland. .Hij weet, dat ik het niet eens ben met de politiek die onze groote Koning-Stadhouder Willem III ten opzichte der Ieren gevoerd heeft en hij gaat al- tud verzachtende omstandigheden pleiten door er op te wijzen, dat Willem's raadgevers uitsluitend Engelschen waren. Daarbij komt dan altijd even de haat tegen de Engelschen van die dagen, tegen de onderdrukten van zijn voorouders, uit. Mijn kennis is uit het graafschap Kerry, dat aan de Westkust van Ierland ligt en heel mooi moet wezen. Mijn kennis, vertelde mij ook, hoe Ierland als het ware naar Amerika toegetrokken wordt, hoe het hem niet zou verwonderen, indien Ierland zich eerder bij de Vereenigde Staten zou aansluiten, dan bü Engeland blijven. Hij is zoo trotsch op zijn land, dat zoo rijk is aan voortbrengselen van landbouw- en daardoor self supporting is. Hp vergeet dan wel eens de groote afnemer van al die producten, het rijke, koopkrach tige Engeland, maar de Ieren zijn. nu eenmaal opti mistisch. Onlangs was ik er bij, hoe een paar Amerikaan- sche dames een beetje cynisch over Ierland en dó Ieren spraken. Mijn vriend begon langzamerhand kregel te worden, zoodat ik er maar een einde aan maakte en hem later, op een lange wandeling, weer in zijn humeur praatte. De Ieren willen nu een „fair chanoe" hebben om hun zaken in orde te brengen en ik vind ook, dat men hun de kans moet geven. Na eeuwen van on derdrukking, onrust en ellende, is een paar jaar niet genoeg om te herstellen. Wanneer men zoo hoort wat er allemaal gebeurd is en nog gebeurt, hoe langzamerhand de toestan den weer geregeld worden, dan begint men hoop vol gestemd te raken. Onlangs spr^k ik een Ier,, wiens voorvaderlijke kasteel, Bewoond door zijn zwager, het laatste was, dat gedurende de revolutie verbrand is. Hij vertelde mij', hoe eigenlijk niemand begreep, waarom het in brand gestoken was, omdat zijn zwa zorgd. Het gevolg was, dat de heeren F. W. van Lie- rop en H. Pennekamp zijn benoemd tot controleurs. De minimum maten van aardappelen, voor den uitvoer bestemd, zijn voorloopig vastgesteld op 33 m.M. en 26 m.M. Door den Plantenzlektenkundigen Dienst wordt medegedeeld, dat de inspectie voor Engeland, Dene marken, Tsecho Slowakije en enkele kleinere lan den heeft toe te zien op alle aardappelenziekten; voor Duitschland en Frankrijk in 't bijzonder op wratziekte. Certificaten voor België zijn op plaat sen, die 20 K.M. of meer van een bekend geval van wratziekte afgelegen zijn, direct op aanvrage ver krijgbaar Joij de vaste ambtenaren van den Planten- ziektenkundigen Dienst, bij de Burgemeesters en de Kamers van Koophandel. Thans komt ter sprake het vaststellen van den datum, waarop de eerste veiling zal worden gehou den. Het Bestuur stelt voor, om a.s. Dinsdag 1 Julf te beginnen, hetgeen algemeen goed wordt gevon den, daar velen blijkbaar reeds op de opening der veiling wachten. Eenige Heldersche kooplui hebben den wensch geuit, dat de veiling 's middags gehou den zou worden, maar voor het buitenland is dat minder geschikt. De aanvang wordt dan ook nu weer vastgesteld, evenals vroeger, op halftien 's mor gens. Aan eenige kooplieden die de gewone bezoe kers zijn, zal bericht worden gedaan. Tot nog toe werden de benoodigde pootaardappe- len door de vereeniging bijna uitsluitend uit Fries land betrokken. Eenige bestuursleden en ook enke len der aanwezigen spreken echter met veel lof over den selectieteelt van Gebr. Waiboer alhier, bij wie reeds door velen het benoodigde pootgoed wordt be- van ger een Vrij stater was in hart en nieren, die veel bokken. Voorzitter heeft zelfs aardappelen voor de vrijheid gedaan had. Toch werd zijn kasteel Waiboer en Friesche naast elkaar staan en in brand gestoken. Zijn dat nu Vrnheidsmonschen, de eeratn beslist, heter. Het is diis vnlst«»vt ot zijn dat Bolsjewieken geweest? Wie zal het zeg- fen? Waarschijnlijk zal men dat nimmer tra weten omen. Mijn kennis is natuurlijk wel verdrietig over het geval, maar toch is hij voor de vrijheid der Ieren en pleit voor een fair chance. Hoe ver die gevoeligheid der Ieren omtrent dé Eersehe quaestie gaat, blijkt uit het volgende staal tje. Een katholieke Ietr ontmoette bij mij den predi kant van ons dorp, den rector van de Anglikaan- sche Kerk, de Staatskerk dus. Na een poosje praten zei onze rector van de vindt de eerste beslist beter. Het is dus volstftkt niet noodig om juist uit Friesland zijn aardappelen te laten komen, men kan ze evengoed uit Anna Pau. lowna zelf betrekken. Worden deze goed bevonden, en kunnen zij tegen concurreerende prijzen geleverd worden, dan, zoo meent de vergadering, is hier alles vóór te zeggen. De indertijd benoemde commissie, bestaande uit de heeren D. Stammes, H. Penne kamp, R. Keppel en E. Komen krijgt opdracht, een en ander te onderzoeken. Bij de rondvraag blijkt, dat de vereeniging twee bascules bezit, doch dat de gewichten zoek zijn ge raakt, zoodat geleende gewichten werden gebruikt. iNa een poosje praten zei onze rector van de fcüieeuuo ge wiemen w«ru«u K«ürujjs.u Church of Ënrfancf: gü zyt roomsch katholiek niet ,Dez? kunne» echter voor t vervolg niet meer ln waar? Neen, zei de ander, ik ben Iersch katholiek, bruikleen worden afgestaan, waarom na eemge be- üit de discussie bleek, dat de.Ierschheid vóór alles spreking besloten wordt tot den aankoop van een ging. Overdreven natuurlijk en wat de katholieke Normaal bascule met verschuifbaar gewicht, kerk betreft, natuurlijk onuitvoerbaar en ontoe- v Het verhuren van een gedeelte van het veihngsge. laatbaar. Ik geloof niet. dat men op het Vatikaan u's bergplaats blijkt op allerlei bezwaren te van een Hollandsch-Katholieke kerk veel zou willen f1»"™' .waarom het maar beter wordt geacht, dat weten. Ik denk, dat men maar liever aan Roomsch £et Bestuur da beschikking over niet gebruikte Katholiek zal vasthouden. bergruimte aan zich houdt. De eigenaardige gevoeligheid der Ieren blijkt1 Het gewicht voor zakgoed wordt op S kilo gesteld echter ook uit dit geval. Indien de geldmiddelen het toelieten, zou de lersche Vrijstaat zeker overal in de wereld lersche gezanten en lersche consuls hebben. Ik zie het er nog van komen, zoodra Ierland één geheel zal zijn en over meer geld en macht beschikt, o.a. door Belfast er bij te hebben. In dit verband wil ik even vertellen, dat de over eenkomst tusschen Engeland en Zuid-Ierland geslo ten, ditjboelaat, zoodat dan ook dezer dagen de benoeming van een gezant van den Ierschen Vrij staat bij ae Vereenigde Staten van Noord-Amerika verwacht mag worden. De heer Ramsay MacDonald heeft van de week in het House ofe Commons Althans gezegd,dat de Britscho Regoering die benoeming haa goedge keurd en dat dit geheel' in overeenstemming was met het tractaat. Het onafhankelijkheidsgevoel is na eeuwen van onderdrukking overmachtig geworden. Het is daarbij wel eigenaardig, dat iedere Ier U zal zeggen, dat, indien de Home Rule van Gladsto- ne er indertijd door gekomen zou wezen, het nooit met dat onaihankelijkheidsgevoel zoo ver gekomen zou zijn. Toen Engeland geen Home Rule wilde geven, kwam eigenlijk de geheele natie in opstand en wer den de uiterste eischen tot wachtwoord, ten einde het minimum te bereiken. Er is echter langzamer hand een geest' vaardig geworen, om niet eerier te rusten voor het uiterste, dus de volle maat van vrijheid toegemeten zal zijn. Waar het niet mogelijk is een naar vrijheid hun kerend volk op den duur die vrijheid te onthou den, heeft Lloyd George aan de Ieren reeds het tractaat moeten geven waarbij een groote mate van vrijheid geschonken werd, en zal er nu langza merhand nog meer bereikt worden, totdat ten slotte de volle maat aan Ierland is deelachtig geworden. Dan zal de quaestie reizen: waarbij sluit de Staat, die geheel h-et eiland Ierland omvat, zich aan? Dan zal waarschijnlijk het feit ^3at -het een At- ïantischen Oceaan ver van Amerika liet, en dat slechts een lersche Zee het van Engeland en Schot land scheidt, de oorzaak worden, dat met Groot- Britannië aansluiting gezocht zal worden. Het begint er op te lijken, dat hoe minder de Engelschen zich met de lersche zaak bemoeien, hoe meer de lersche quaestie in meer gemoedelijke plooien geraakt en hoe nader de Ier weer tot den Engelschman komt. Maar de gevoeligheid der Ieren kan nog heel wat verrasingen brengen. Bimxoatandsch Nieuws-, en ook nu weer ligt het ln de bedoeling, dat de vei lingen voorloopig tweemaal per week en wel Dins dag en Vrijdag, zullen gehouden worden. Nog enkele andere dingen komen ter sprake en daarop sluit voorzitter de vergadering met dank voor de aangename samenwerking. en vele anderen gerechten worden nergens lekkerder mee bereid dan metHonig's Maizena, onovertroffen in zuiverheid en smaak. Voortref felijk als bindmiddel voor tallooze gerechten. De spijzen worden er smakelijker en voedzamer door. Let op de sluitzegels met Bijen korf. «PMAIZENA vraagt zx Uw Wlnkfllcr smetten, puistjes, oude pn nieuwe wonden genezen spoedig met AKKER'a BREEZAND. Zondag speelde B.F.C. I tegen Concordia I, om' een zilveren medaille, aangeboden door Jr. Jonkers, rij wielhandel te Breezand. Concordia was volledig. B. F.C. had 2 invallers, waaronder de keeper. B.F.C. trapte voor den halven orkaan af en zat al spoedig voor het C.-doel. Dit was meestal het geval, maar de doelpunten blijVen uit. Bij enkele doorbraken wist C. te doelpunten en rust ging in met 2—0 voor C. Tegen wind speelde B.F.C. eenigszins beter en de achterhoede wist steeds den druk te weerstaan; ook de voorgoede deed nog menige poging, maar steeds op 't nippertje werden doelpunten voorkomen. Kort Vóór 't einde wist C. uit een schermutseling nog een doelpunt te forceeren, waardoor het einde kwam met 3—0 voor C. Beide elftallen speelden slecht en van een be- i paalde meepderheid was geen sprake. Doch C. kreeg 3 mooie kansen, welke benut werden, terwijl aan ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 28 Juni hield de Tuinbouwvereeni. ging „Anna Paulwna" een ^algemeene vergadering B.F,C. de kansen steeds door den rechtsback of kee- in de „Vlas- en.Korenbeurs". i per werden ontnomen. Scheidsrechter Duinker leid- De voorzitter, de heer D. Stammes, heette de aan- de zeer goed. wezigen hartelijk welkom, doch dat aantal was niet Daarna speelde B.F.C. III tegen S.D.W. Til uit groot. Helder. Deze deden zooals het goede B.F.C.'ers be- Hierop las de secretaris, de heer D. Kaan Jz., de taamt en wonnen na een piltigen strijd, met 2—0. notulen, welke zonder aanmerking werden vastge. Zondag gaat B.F.C. II naar Oudesluis, om tegen steld, met dank voor de juiste en uitvoerige weer- D.O.S.K.O. II te kampen, waar als 1ste prijs een z.il- gave. veren tak te verdienen valt. Voor den uitvoer was het noodzakelijk, dat de BREEZAND. Tuinbouwvereeniging toetrad tot het Uitvcercontro. De heer C. de Jong, thans te Hem, slaagde te Am- Ie Bureau, waarvoor het Bestuur dan ook heeft ge- sterdam voor het examen voor onderwijzer. VEROORDEELING WEGENS ONRECHTMATI» GEN VERKOOP VAN DUITSCHE MAGGI-PRODUC- TEN. Gelijk in de dagbladen Is medegedeeld, werd ln één der procedures betreffende de geoorloofdheid van den verkoop der z.g. Duitsche Maggi-produc- ten onder de hier te lande ten name der Zwitser fiche naamlooze vennootschap Fabrik von Maggi's Nahrungsmitteln te Kempttal, Zwitserland, inge schreven merken, in October van het vorig jaar door de Rechtbank te 's-Gravenhage gelast, dat de Direc tie der Zwitsersche vennootschap op vraagpunten zoude worden gehoord. Nadat dit verhoor had plaats gevonden heeft die Rechtbank bij vonnis van 3 Juni 1924 den boven bedoelden verkoop onrechtmatig geoordeeld. De ge daagde, de grossier S. L. te 's-Gravenhage, die Duit sche Maggi-producten onder de merken <Jer Zwitser sche Maggi-fabrieken verkocht had, werd veroor deeld om aan deze fabrieken de schade te vergoe den, welke zij door bedoelden verkoop hebben gele den. Bovendien werd S. L. gelast voorgoed den be doelden verkoop te staken op straffe van een boe te voor eiken dag van overtreding. Onnoodig te zeg gen dat hij in de kosten der procedure werd ver- oordeeld. Evenals in eenige andere, door de Zwitsersche Maggi-fabrieken in Nederland aanhangig gemaakte en nog niet beëindigde procedures, had ook hier de President der Rechtbank de schorsing van deu ge- wraakten verkoop gedurende de procedure bevolen, eveneens op straffe van boete. Geheel in gelijken zin als het thans gewezen von nis zijn kort geleden eenige andere uitspraken ge daan. t.w. door de Rechtbank te Dordrecht naar aanleiding van een vordering door de N.V. Moto ren fabriek „Deutz", eni door die Rechtbank te Rot- erdam, Tweede Kamer, op een vordering door de N.V. De Lever's Zeepmaatschappij ingesteld. Ook in deze beslissingen, welke reeds in de dagbladen zijn gepubliceerd, werd vastgesteld, dat men onder bepaalde ingeschreven fabrieksmerken geen andere waren mag verkoopen dan die, welke van den in geschreven eigenaar van die merken afkomstig zijn! de verkoop van waren onder diezelf.de merken, doch van andere herkomst, is onrechtmatig. KANTONGERECHT TE SC HAGEN. Uitspraken van 19 Juni 1924: G. M. S.t Schagen, algem. Pol. verord. Schagen. f 15 of 7 d. H. L., K. S.. Wieringerwaard, Alg. Politie verord. WieringerwaaTd, elk f 3 of 3 d. A. K., War- menhuizen, Art. 425 2e W.v.Sr„ f8 of 4 cL J. W., Winkel, Verord. Keuringsdienst vee en vleesch gem. Winkel, f 12 of 6 d. P. B., Schagen. Art. 426 W.V.Sr, (herhaling), principale hechtenis 5 dagen. E, P. Warmenhuizen, P. G en J. W., Harenkarspel, P. J. C.. Anna Paulowna, M. en Rijwielregl., elk f4 of 4 d. T. B., Zijpe, Invaliditeitswet, f 10 of 5 d. D. de R., Schagen, Alg. Pol. verord. gem. Schagen. f 4 of 2 d., J. H., Koedijk, M. en Rijwielregl., f4 of 4 d. Dezelfde, verord. gem. Warmenhuizen, f 1 of 1 d. D. J. M., St. Maarten,'Alg Pol. verord. Schagen, f7 of 4 d. P. R„ Zijpe, Motor- en Rijwielregl., f4 of 4 d. A. A., Bar- singerhorn, Broodbesluit e.a., f 6 of 3 <L J. en N. W, Oudkarspel, Visscherijwet, beiden f5 of 3 d., verb. verkl. in besl. gen. slikken, bevel tot vernietiging, J. de G., Winkel, Mot. en Rijwièlregl., f3 subs. 1 w. tuchtschool, G. K., Winkel, idem, f 4 of 4 d., W. A. H., Nieuwe Niedorp, idem, f 5 of 3 <L P. K. en A. D., Barsingerhorn, idem, ieder 14 of 4 d. M: B„ Zijpe, idem, f 3 of 3 d. A de G., St. Maarten, idem, geen toepassing van straf. J. de G., St. Maarten, L. de V., Wieringerwaard, K T. N., Barsingerhorn, idem, ieder f4 of 4 cL A. S., Barsingerhorn, idem. f3 of 3 d. D. R. en H. B., idem f4 of 4 d. A. D S. en J. D. S., Barsingerhorn, idem, ieder f4 of 4 <1. P. F., Scha-' gen. Alg. Pol. verord. Schagen, f5 of 3 d. P. de B., C. N. en J. v. d. K.. h.v. C. N., idem. ieder f7 of 4 d, J. R., Schagen,, Motor- en Rijwielregl., f3 subs. 1 week tuchtschool. J. G. en G. v. S„ Anna Paulowna, idem. f4 of 4 d. en f3 of 3 d. J. v. S., tijdelijk te An na Paulowna, gedom. te Rotterdam, Art. 453 W.v. Sr., f2 of 1 d. ANNA PAULOWNA. De vier personen, die hier in het begin der vorige week in verband met de groote heling van veevoeder werden gearresteerd en naar Amsterdam overge bracht, zijn Zaterdag weer op vrije voeten gesteld. JULIANADORP. Zaterdag werd door den heer M. Noot aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Langevliet al hier. Ingekomen waren 2 biljetten en Wel J. de Graaf voor f 2974 en G. Hoornsman voor f 3335., bei den buiten glas- en schilderwerk. De gunning was ons nog niet bekend. 4 JULIANADORP. Men deelt ons mede, dat de heer M. van Eeten een autobus heeft aangeschaft en het voornemen heeft eenige dagen per week naar Helder te rijden en Donderdags naar de markt te Schagen. ST. PANCRAS. De schoolfeestvereeniging vergaderde 27 Juni ter bespreking van de te houden schoolreisjes. Na een welkom ter opening werden de notulen gelecen en 't voordeelig saldo der schoolspaarbank f 61.61, gestort in de kas der vereeniging. De heer Jb. Kloosterboer deed rekening en verant woording van de gelden. Ontvangen was f 177-25, uitgegeven f 172.97)4, alzoo een voordeelig saldo van f 4.27)4. Met dank goedgekeurd. De secretaris, de heer C. Kloosterboer, werd met aller goedvinding. In bespreking kwam: 't schoolfeest. Na uitvoerige bespreking werd met 7 tegen 5 stemmen be sloten dit jaar per auto naar Wijk aan Zee te gaan, mits er aldaar voldoende gelegenheid is tot spelen in een speeltuin. Behalve 't bestuur werden nog 4 dames en 2 hee ren aan 't bestuur toegevoegd tot geleiding der kin deren. Voorloopig werd de dag van 't feest bepaald op 25 Juli, waarna de bijeenkomst werd gesloten.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1