Ford Truck ie koop, TURNKRING „HOLLANDS NOORDERKWARTIER" te lerinprwaard, ep Zondag 6 Juli a.s., AABQAPPELR0QIE8S een pattij aardbeien Bekendmaking. ROTAN, Anlhnnifistr. 46, Haarlem, Tel. 1983. een Deering en een Moline Zelfbinder, een Cormick graan- of Karwijmaaier Reclames. Plaatselijk Nieuws Marktberichten. K. hart T. Lindeboom Aria Zwaag, Vanaf a.s. Donderdag AUTOBUS van M. v, EETEN M. van Eeten. WISSEKEUKE, GEVONDEN, gouden horloge m, armband, nieti gedaan worden. In de hoop dat dere noodwet- «evlng in 1025 zou ophouden, was men weer een weinig aan het bouwen gegaan. Thans is *chtereoji van de eerste wetten door de radicale, van defloci- aliston afhankelijke regeering, ingediend er «en. die zelfs alle procedure op zij schuift en de bewoners het recht geeft In letterlijken zin zonder vorm van proces tot 1926 te blijven „zitten*. Het resultaat zal wel zijn dat de geheels aanbouV wordt stop gezet en de crisis in nog schrikbarende]? verhoudingen toeneemt. Alleen tegen groote kapita^ len als sleutelgeld zijn voor huwlustigen nog wo ningen te krijgen. Honderdduizenden moeten zich al ophoopen in de verderfelijke „maisons heublées DE MOORD OP MATTEOTTI. Vrijdag is ter eere van Matteotti de arbeid in de particuliere bedrijven van Italië tien minuten ge staakt die in de openbare diensten gedurende twee minuten, Uit nadere berichten uit Rome aan de „Ti mes" blijkt, dat de herdenking een nationaal karak ter droeg. De herdenking was op touw gezet door 4e Algemeene Confederatie van den Arbeid, doch alle andere organisaties, ook het Fascistische Vakverbond, sloten zich bij de demonstratie aan, zoodat de her denking door alle Italianen zonder onderscheid van partij werd gevierd. Op de plaats, waar Matteotti werd ontvoerd, verzamelde zich een menigte van vierhonderd personen, onder wie de socialistische Kamerafgevaardigde, die gedurende vyf minuten knielde. Alle rijtuigen, tramwagens en automi- bielen* hielden twee minuten stil. Aan het eind van de plechtighoid werd de kreet „Weg met de moor denaars!" aangeheven, doch de rust werd onmiddel lijk weer hersteld. Men gelooft, aldus de berichtgever van de „Times' dat deze gemeenschappelijke manifestatie een wel- dadigen invloed "heeft gehad op den algemeenen toe stand. HET HERSTEL VAN PETERSBURG. Naar de Izwestia mededeelt, heeft de Petersburg- sche sowjet een plan ontworpen, voor het herstel van Si. Petersburg, dat gedurende ide revolutie zoo ern stig geleden heeft. Bij zuinige uitvoering zal hier mede een tijdperk van vijf jaren en een bedrag van 100 a 105 millioen roebel gemoeid zijn. Alleen voor* het herstel van de kanalisatie en de bruggen wordt een bedrag van 50 millioen roebel begroot; verder voor herstel van de huizen 25 a 30 millioen, van de >tramw§gen en het trammateriaal 10 millioen en van de wegen eveneens 10 millioen roebel. DE OOGST IN RUSLAND. Volgens het Russische Handels- en Nijverheids blad heeft de Oekrainsche volkscommissaris van landbouw verklaard, dat, al is de verwachting van den oogst ook al onbevredigend, niettemin voor een bepaalden hongersnood, althans in Oekraine, niet gevreesd behoeft te worden, zulks in verband met de omstandigheid, dat dit jaar een veel grooter opper vlakte grond bezaaid is dan het vorige jaar. DE TOESTAND VAN DR. SEIPEL. Uit Weenen, 28 Juni. De toestand van dr. Sel- pel is thans-foover vooruitgegaan, dat hij reeds bin nen enkele dagen het bed zal mogen verlaten, en hij als getuige zijn verklaringen zal kunnen afleg gen inzake den aanslag, TEGEN MUSSOLINL Te New York hebben Donderdag in de groote Car, negie Hall duizenden Italianen betoogd tegen Mus- solini en het fascisme. Er waren een paar menschen in de zaal die het voor Mussolini opnamen, maar d[e -kregen een leelijk pak slaag en de politie moest ingrjjpen om hun het leven ter redden. De vergade ring nam een resolutie aan, waarin erop werd aan gedrongen, dat president Cooiidgo den Italiaanschen gezant te Washington, Caëtanl, zou wegsturen „we gens het ontvoeren, verminken on wroodlijk ver moorden van den afgevaardigde Matteotti door fas cisten." Ook wordt er in de resolutie op aangedron gen, dat Coolidge geen Italiaansch gezant Cae_ tni noch een ander zal ontvangen zoolang Italië wordt bestuurd door Mussolini. EEN NACHTZITTING VAN HET LAGERHUIS. Tot vier uur gistermorgen is het Lagerhuis bijeen gebleven om de verkeerswet voor Londen in derde lezing af te handelen. Met een meerderheid van 80 stemmen (149 tegen 69) werd' ten slotte de derde le zing goedgekeurd. Twee vrouwelijke leden, Lady Terrington en juffrouw Margaret Bondfield, bielden het tot het eind toe uit. ONVEILIG AMERIKA. Volgens een bericht uit Washington zijn thans, wegens den jongsten treinroof. waarbij bandieten van gasbommen gebruik maakten, de postambtena ren op de spoorwegen van gasmaskers voorzien, ter wijl er in ieder postrijtuig tenminste één machine geweer is geplaatst. EEN HITTEGOLF IN RUSLAND. Uit Riga, 27 Juni. In de beneden-Wolga-, Don-, Jekaterinoslaw- en Krimdistricten heerscht een hittegolf. Do temperatuur is op sommige plaatsen tot 105 graden gestegen. De oogst dreigt op vele plaatsen door de droogte te mislukken. De Sovjetbladen vreeaen voor een dreigend tekort aan graan in den aanstaanden winter. EEN BADPLAATS ONDER BOLSJEWISTISCH BEHEER. Do bolsjewistische „Goedok" geeft een beschrij ving van de toestanden in het sanatorium te Aloep- ka. Wij ontleenen eenige bijzonderheden aan doze beschrijving. Het sanatorium is ingericht voor tuberculeusen, maar de zieken, die daarheen gezonden worden zijn voor het grootste gedeelte hartlijders. Het sanato rium heefUgeen warme kuipbaden, het heeft ook geen douches, die het volgens de wet verplicht is te bezitten, or is nog steeds geen Röntgen-inrichting, geen electnsche installatie enz. Alles werd door het bestuur beloofd, maar niets ontvangen. Volgens den oorrespondent heerscht er een ten hemel schreien de vuilheid en verwaarloozing. Daartegenover is het personeel in het bezit van alle gemakken. Het sanatorium heeft vier auto's, eigen timmerwerkplaats, smederij, groote volières, enz. Ofschoon het sanatorium zelfs in de drukste maanden nooit meer dan 300 verpleegden heeft, is er een niet minder dan 200 man sterk personeel aan verbonden. En toch vindt de directeur dat hy niet over voldoende personeel beschikt om alle zieken van warm water te voorzien en het sanatorium schoon te houden. EEN ONTZETTENDE WERVELSTORM. Uvor oen gebied van 60 mijl van Oleveland (Ohio) tot aan den hoek van het Erie-meor heeft een go- weldig-o wanre storm gewoed, meldt een Keuter- telegram uit Cleveland. Hot oentrum van dezen storm bevond zich boven Lorain, van welke stad niet veol meer dan eon ruïne zou zijn overgebleven. De materieele eohade 18 ontzaglijk. Erger is echter het ontzettend verlies van men- Bchenloyens. Volgons de voorloopigo opgaven zijn niet minder dah 300 personen gedood on 1500 ge- -wond. Men vreest echter, dat het aantal nog groo- tor is, daar hot opruimmgswerk pas.oen aanvang heeft genomen. Alleen bjj de instorting van een schouwburg z«n hondorden personen hot slachtoffer §^to^eborgen! men 165 Ujken uit het Allo omliggende ziekenhuizen liggen vol gewon nen. De beschikbare troepen der nationale garde Zyn naar do bedreigde plaatsen gezonden. De gou verneur van Ohio heeft zich naar het gebied van de ramp begeven. Veelbyzonderheden over de ramp waren tot nog toe niet te krijgen, daar alle telefonische en telegra- verbindingen met Lor&inc zijn vernield. Nader wordt nog over deramp gemeld: De tornado, met een snelheid van 85 mijl per uur ^vergezeld van trechtervormige dwarrefwolken heeft een groot gedeelte van Lorain en Sandusky tot een puinhoop gemaakt. Lenig idee van de verwoestingen geeft de ver klaring van een bouwkundige, die van meening ia, dat van wat nog van de steden la overgebleven, i niet veel hersteld aal kunnen worden. Gelukkig was do olectrischo centrale onmiddellijk bij den aanvang van den storm stopgezet, zoodat de electnsche drade de inwoners, die door aen razenden storm werden opgenomen, en neergesmakt, niet konden treffen. De woestenij, waarin het druk bezochteLorain, een stad van 50.000 inwoners, veranderd is, biedt een treurigen aanblik. De groote magazijnen vor men een opgestapelde puinhoop. Sommige straten zijn letterlijk-weggevaagd. Om de ramp en wanorde nog te vermeerderen, braken er te midden van die puinmassa's verscheiden branden uit, waarbij talrijke individuen van de heerschende verwarring gebruik maakten om wat van hun gading 'was, te rooven. Op het meer van Lorain werden vier schepen een speelbal'der hoogopgestuwde golven. Drie schepen zouden zijn gezonken. Ook het sohip „Lake-Erie" met 200 passagiers aan boord, zou vergaan zijn. REGEERING EN LANDBOUW IN ENGELAND. Het weekblad „Granen, veevoeder en kunstmest", schrijft het volgende: Weinig landen waren vóór en zelfs gedurende den oorlog zóó afhankelijk van het buitenland, wat do voorziening met levensmid delen betreft, als Engeland. Thans begint men hot groote gevaar, dat in deze afhankelijkheid schuilt, levendig te beseffen en Vooral cm aandringen van de machtige National' Farmers Union, wordt veel meer rian vroeger het geval1 was van regeerings- wego belangstelling in den landbouw getoond en gelden beschikbaar gesteld ten behoeve van dien meest natuurlijken bron van welvaart, In „the Farmers Express" komt een berioht voor, uat een som van 250 ter beschikking is gestéld van den hr. Engledow, van 't instituut voor Slantenveredeling, verbonden^ aan de Universiteit 3 Cambridge om de Vereenigde Staten te bezoe ken, ten einde kennis te nemen van hetgeén aldaar op eht gebied van garstveredeling, oulfeuuroontrole, tarweproductie en -bewaring wordt gedaan. Een bedrag van 50 is toegestaan aan den hoer Salmon van net South Eastern Agrioultural Ooilege te Wye ten einde in Czeoho-Slowakije de hopcul- tuur te bestudeeren. 60 worden besteed om eön reis te bekostigen, welke door dr. Ruston van de Universiteiten te Leeds naar Zwitserland en Dene marken gemaakt wordt, ten ^einde aldaar een studie te maken van de productiekosten op landbouw kundig gebied. Bovendien worden nog bedragen toegestaan om verschillende onderzoekers op het gebied der land bouwwetenschap in staat te stellen Engeland op bnitenlandsche congressen te vertegenwoordigen. Dit laatste wordt algemeen toegejuiohfc, omdat Groot-Britannië daardoor in nauwere betrekking tot de buitenlandsche instellingen, welke hetzelfde doel nastreven, zal komen te staan. Tel. GROOTE BRAND IN EEN AUTOMOBIELFA BRIEK. Uit Praag, 28 Juni. "Hedennacht is de werk tuig- en maohine-afdeeling van de automobielfa briek Laurin en Clement te Jungbunzlau geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is nog onbe kend, doch moet waarschijnlijk in kortsluiting wor den gezocht Het herstel zal eerst in den loop van dit jaar mogelijk zijn. De schade wordt op onge veer 20 millioen Tsjechische Kronen geschat. De fabriek verschaft# aan ongeveer 900 arbeiders werk. KABINETSCRISIS IN ITALÏ8. Uit Rome, 29 Juni. -r- De Nuovo Paese zegt, dat gisteravond alle leden van het kabinet zijn afgotro- jdën. Hun aftreden zal morgen officieel worden me- degedeeld. De Koning zal de vertegenwoordigers van Kamer en Senaat ontvangen en een redevoering uitspre ken, waarin hij. een beroep doet op de eendracht De bladen achten de bijeenroeping van de Kamer onvermijdelijk, waardoor Mussolini dan Woensdag zün kabinet kan voorstellen. ONTSPORING VAN DEN SCH07SCHEN EXPRESS. Zaterdagmorgen is de Schotsche express van Lon den naar Aberdeèn aan een groote ramp ontkomen. In de buurt van Dundee ontspoorden niet minder dan zeven wageris, doch geen der wagens viel om ver en geen der passagiers werd ernstig gekwetst De passagiers werden overgebracht in de vijf ande re wagens, die niet ontspoorden. De trein had twee uur oponthoud. DREIGENDE MOEILIJKHEDEN IN HET ENGEL. SC HE TRANSPORTBEDRIJF. Uit Londen. 30 Juni. In het transportbedrijf dreigen weer moeilijkheden. Een gisteren te L°h- den gehouden ledenvergadering van alle categorieën van transportarbeiders ter ondersteuning van een nieuw program van den transportarbeiders bond gaf het fondsbestuur opdracht, den werkgevers kennis te geven van hun wensch, om met inachtneming van een maand tijds over te gaan tot herziening van de bestaande overeenkomst betreffende loon en arbeidsduur. De arbeiders 'wenschen in hoofdzaak verhooging van hun loonon met tien shilling per week. Ter vergadering zeide een spreker, dat wan neer de bom mocht barsten, de transportarbeiders den steun zouden hebben van de havenarbeiders. Deze mededeeling werd luide toegejuicht. KRACHTBRONNEN EN DE NATUUR, - Uit Londen, 30 Juni. In de vergaderzaal op de tentoonstelling te Wembley wordt een congres ge houden over natuurlijke krachtbronnen in de natuur i aan \velk congres wordt deelgenomen door de ver tegenwoordigers van 39 Britsche zelfbesturende ko loniën of buitenlandsche staten. Uit de Ver. Staten ia er een zeer talrijke delegatie. Er zal worden van gedachten gewisseld over mogelijke nieuwe natuur lijke krachtbronnen en over de wijze om daarvan party te trekken. Oa. zal worden gesproken over onderwerpen als de exploitatie van waterkracht voor de opwekking van electriciteit, en over nieuwe methodes om krach: te verkrijgen uit steenkool, petroleum en brandbare gassen uit de natuur. i Bijna alle staten van Europa zullen vertegenwoor- idigd zUn, ook Nederland. Duitschl&nd en Rusland. EEN ANTWOORD VAN KRUPP. 1 De Parijsche Tempos liet zich onlangs uit War schau seinen, dat de firma Krupp de 26.000 H.A. grond in het Donets-gebied, die zij- van de Sowjet- regeering in pacht heeft voor landbouw, al nage noeg heeft volgebouwd met ijzergieterijen en fabrie ken voor het maken van oorlogstuig. Ofschoon deze bewering te mal is om los te loopen (de groote fabrieken van Krupp te Essen beslaan slechts 120 H.A. en het zou materieel onmogelijk ®yn in de twee verloopen pachtjaren 26.000 H.A. met fa brieken vol te bouwen) schryft de firma aan de Koln. Ztg. dat zij er aan wanhoopt, met een tegenspraak van dezen onzin in Frankrijk geloof te vinden. Zij noodigt daarom den steller van het bericht uit, haar pachtgronden in Rusland met een bezoek te veroeren, dan kan hij zich overtuigen, dat ze slechts voor landbouw gebruikt wordt en dat or alleen één werkplaats is voor het herstel van landbouwwerk tuigen. De firma stelt één voorwaarde: de Fransche journalist moet 1000 Zwitsersche franken deponee- ren by een Zwitsersche, bank, die. als hy alles in or de bevindt, bestemd' worden voor arme kinderen aan de Roer. Vindt hy werkelijk een of meer fabrie ken van oorlogstuig op het terrein, dan stelt Krupp 100.000 franken voor hetzelfde doel beschikbaar. KNOEIEND BANKPERSONEEL. Uit Moskou wofrdt gemeld, dat het geheele perso neel van do Onderlinge Credietbank te Charkof is gearresteerd op beschuldiging van speculoeren, het aannemen v$n steekpenningen en het vervalschen van boeken. DEENSCHE STOOMBOOT VERGAAN. Uit Kopenhagen, 29 Juni. Een zonderlinge scheepsramp heeft Zaterdagmiddag plaats gehad, waarvan hes kleine zeilschip „Thor het slachtoffer is geworden. Dit sohip onderhoudt de verbinding tusschen Kopenhagen en Sonderborg. Nadat het schip eenige uren van Kopenhagen verwijderd was, kantelde hot plotseling en verdween na enkele mi nuten. Aan boord bevonden zioh, behalve de be manning, 12 padvinders en nog enkele andere pas sagiers, onder wiee en douane-beambte met zijn vrouw. Het ongeluk werd door andere schepen op gemerkt, die onmiddellijk reddingssloepen uitzon- don. Een Deonscho loodsboot slaagde erin 7 passa giers, drie padvinders en de vrouw van den douane beambte te redden, alsmede drie leden dor béman- ning. Een Zweedsche stoomboot redde 4 padvin ders on één lid der bemanning. Tot nu toe woer den nog vermist 4 padvinders, 2 andere passagiers en 3 leden van de bemanning. Het is niet bekend, waaraan het ongeluk toe te schnjven is. Een officieel' onderzoek zal morgen te Sonderborg worden ingesteld. Kopenhagen, 90 Juni. Omtrent de ramp van de „Thor" kan nog worden gemeld, dat reeds 8 lijken zijn aangespoeld. Indien de overige vermisten met door andere schepen zijn opgepikt, zal dit on- Siluk aan tien menschen het leven hebben gekost. aar de ramp bij goed weer plaats vond, wordt ver moed, dat de deklast, die o.a. bestond uit 40 ton ijzeren balken, door do beweging van het schip is verschoven, zoodat het vaartuig daardoor topzwaar werd. De slachtoffers zijn acht Denen en twee Duitschors. TeL DE OOGSTV OOR UITZICHTEN IN RUSLAND. Uit Riga, 29 Juni. Gedurende de afgeloopen week hebben de Sovjet-bladen zich uitvoerig bezig gehouden met de vooruitzichten van den oogst in vele districten .des lands. De „Iswestia", heeft een waarschuwing aan de boeren gericht, waarin wordt aanbevolen zich> niet te laten meeslepen in een Saniek, zooals in vele districten reeds aan den ag fcetreden is, voornamelijk in het Wol ga-ge bied, waar de boeren hun vee verkoopen tegen el- ken willekeurigen prijs, welke hun er voor be taald wordt. Met de opbrengst trachten zij dan graan te koopen, daar algemeen de vrees heerscht voor een herhaling van den hongersnood van 1921. Het blad „Bjednota" heeft een „hulpkreet" van de boeren gepubliceerd. Hetzelfde blad verklaart, dat de vooruitzichten van den oogst in de Oekraine en in een gedeelte van Siberië, den Krim en de Wolga-provinoies aanleiding geven tot de grootsto ongerustheid. Ofschoon de Russische oogst gewoon lijk mislukt in enkele districten, is het algemeene vooruitzicht voor dit jaar buitengewoon donker. Op de conferentie van deskundigen, welke te. Mos kou gehouden is, om den toestand onder de oogen te zien, is verklaard dat men de bestaande situatie kan verdeelen in drie groepen, nl.: 1. buitengewone slechte vooruitzichten: Samara, Sèratof, de Duitsche Wolga-kolonie, Astrakan, Tsa- ritsin, Stavropol. en de Woronesk-provincie; 2. een ietwat betere toestand in Tamboff. Penza, Simbirsk, Donetz, Polawa, Koersk, Orloff en Ria- m; 3. het overige landbouwgebied van Rusland, waar een regelmatige oogst verwacht kan worden. rakter, aanleg en beschouwing eaamgebracht in dit familieleven. En de schrijfster heeft met groot talent en op eminente wyze dit verschillond donken en voelen in die vier menschen uitgebeeld. En gespeeld is dit stuk: volmaakt, zoo teer van toon, zoo zuiver als kristal en wy brengen gaarne onze hulde aan Ko van Dyk, aan Pine Beider, aan Carel Rijken on aan Enny de Leeuwe. Wat hebben wij allen genoten en met groote spanning en uiterste aandacht dit levensbeeld gevolgd. Hert zekerste en eenvoudigst© geneeemiddéll të- dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apothe ken en drogistzaken. GESLAAGD. De heer A. Melchior uit onze gemeente is aan do Hoogeschool t© Amsterdam bevorderd tot Doctoran dus in de Geneeskunde. LEVENSTROOMINGEN. Het was do laatste dor serie voorstellingen ini de schouwburgzaal van don heer Zwaag, waarbij Het Schouwtooneel „Levensstroomingen" van mevrouw Simons-Mees gaf. In een der vele recensies over dit tooneelspel heb ben wij gelezen, dat met dit stuk toch wel is bewezen, dat om te boeien het niet noodig is, dat er op het tooneel veel gebeurt, dat er actie op het tooneel moet zijn, wil het publiek vastgehouden worden. Het is waar. in dit stuk ge beurt niet veel. Het is oen getheoretiseer van het be rin tot het eind en toch slaat het zoo geweldig in, houdt het de algemeene belangstelling strak gespan nen. Wy zien hier allerlei conflicten, tusschen man en vrouw, ouders en zoon1, ouders en dochter, en tus schen broer en zuster. Conflicten" ontstaan uit ver schillende levensopvattingen, uit verschillende ge loofsovertuiging. Vier menschen verschillend van ka- WINKEL. 80 Juni 1924. Aardappelen f 56. Aardbeien f 1018. Peulen f910. I) oppers f5—6, alles per 100 pond. Krop sla f 0£01. Komkommers £1118. Bloemkool £9 tot 12, per 100 stuks. ALKMAAR, 28 Juni Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 22 paarden f 150425, 19 koeien en ossen f 300—450, 35 nuchtere kalveren f 14—28, 102 var kens: magere f38—46, vette f48—56, 32 lammeren f 23—34, 113 biggen, 10 w. f 812, 3 bokken en geiten f4—16, kleine bokjes f 1.502.50. Boterprijs: 1ste soort f 0.90—1, 2e soort f 0.7b—0.85. Kipeieren f 7—7.75. Eendeieren f 6. ALKMAAR, 30 Juni 1924. 32 Koeien en ossen f300525; 14 vette kalveren f70170; vette kalveren per ned. pond f 1.301.50; 26 nuchtere kalveren f 12—32; 594 vette varkens per ned. pond £0.560.64. AMSTERDAM. 80 Juni 1924. Aangevoerd 818 vette koeien fl.261.88, 2e kw. f 1.101.20 per Kg. slachtgewicht, 100 melk en kalf- koeien f350525, 102 vette kalveren, 2o kw. 78 83 ct., 8e kw. 70—78 ct. per Kg. lovend gewicht, 84 nuchtere kalveren f 1526 per stuk, 37 schapen f 50 tot f 60 per stuk, 659 vette varkens le kw. f 0.70— f 0.72, 2e kw. f 0.68—0.70, 3e kw. f 0.66—0.68 per Kg, Overzeescho en Geldersche, le kw. f0.700.72, 2e kw. f 0.68—0.70, 19 paarden f 150800. TEXEL, 30 Juni 1924. Aangevoerd: 23900 kipeieren. Hoogste f8.20, laag ste f6.60 per 100. 1400 Eendeieren. Hoogste f6.10, laagste f5.50. WARMENHUIZEN. 28 Mei. Schotsche muizen f 10.50 a 11.60, drielingen f 4.60 a 620. Aanvoer: 34820 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 80 Juni 1924. Schotsche muizen f 10.10 a 11.40, drielingen f5.20 a 6.20. Aangevoerd: 13050 Kg aardappelen. MEDEMBLIK. 30 Juni 1924. Aardappelen: Groote muizen f4.90 a 5.15, kleine muizen f2.70 a 3.20, Koksche muizen f3.95 <a 4.60, per 50 Kg. NOÖRDÈRMARKTBOND. Noord Soharwoudo. 80 Juni. Schotsche muizen f9.60 a 11.30, drie lingen f4.30 a 5.90, kleine fl a L20. per 100 Kg. Bloemkool f 14.10 a 14.20 per 100 stuks. Aanvoer: 78200 Kg. aardappelen, 260 stuks bloem kool. LANGENDIJKER GROENTENVEELING. 30 Juni. Wortelen f3.50 a 5.20 por 100 bos. Aardappelen: Schotsche muizen f9.80 a 11.90, schoolmeesters f9 a 10.40, drielingen-f4.40 a 7.40, kleine fl.20 a 1.30, alles per 100 Kg. Aanvoer: 27600 bos wortelen, 316941 Kg. aard appelen. ALKMAAR, 30 Juni 1924. Aardbeien f28 a 44. Tuinboonen f8.20 a 10.50. Aardappelen f8.10 a 12.20, per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 14.20 a 16.80 per 100 stuks. Beulen f 28 a 38. Doperwten f22 a 26,xper 100 Kg. Wortelen f3.80 a 6.30. Uien f 3 a 3.40 per 100 bos. Spinazie f 0.18 a f0.52 per bakje. Kropsla ff0.10 a 1.70 per 100 stuks. Snüboonen f44 a 90. Speroieboonen f80 a f96 per 100 Kg. J dwrtenifën. 0 Den 5den Juli a.s. hopen mijn geliefde Pa en Moe en hunne 12'/rjarige echtvereenl- Q ging te herdenken, n Hun liefhebbende dochter U MAMJTJK. G Moerbeek, Juli 1924 Q Receptie nam. van negen tot elf uur z. t. üaanni luortnaoa Heden orerleed na een korte ongesteldheid, onze Vader, Be huwd- en Grootvader, Wedn. van TRIJNTJH KRABMAN, in den ouderdom van 82 jaar. Namens de Familie, A. BAKKER. Koegras. 28 Juni 1924. Algemeene kennisgeving. zal de Julianadorp, iederen Donderdag naar Schagen rijden langs de vol gende Route: Van het Dorp langs de Vliet naar Duin, langs den Theetuin, Doggersvaart, Friesche Buurt, Korte Vliet, weer langs het Dorp. Schoolva.rt, Blauwe Keet. enz. enz. Dus niet meer langs het Vliegkamp. Vertrek van het Dorp 7 uur nieuwe tijd. Aanbevelend, rondom luchtbanden, geen starter, loopt prima, met open laadbak en zeil t 850.—. Enkele Truck f 600.—. op hel Terrein van den heer A. Dzo. SLrlTtL. 's Voormiddags 10 uur: WEDSTRIJDBN van ADSPI8ANTB8. 's Namiddag. 1 uur: OPSTELLING van den Optocht op hel polderbulserl, 1.15 uur almor- cheereo, waarna Uilvoerlno op bet reesllerreln, bestaande uit: Algemeene Oefeningen van Dames, Heeren, Jongens en Meisjes, Toestelturnen, Vereeniglngsturnen en Wedstrijden. Tevens zal om twee wisselprljzen worden geloopen, bestaande uit; a. Heeren Estafette-loop 4 X 100 M. (gouden tak), eenmaal gewon nen door D.O.K.E.V., Van Ewijcksluis en Pro Palria, Helder. b. Dames Estafette-loop 4 X 80 M. (zilveren krans), eenmaal ge wonnen door Hygiüa, Helder. 17 Vereeniglngen met ruim 900 turnsters(ners) zullen aan de uitvoering deelnemen. Hf In den optocht en tijdens de uitvoering medewerking van de HARMONIE van WIER1NGEN. Na afloop prijsuitreiking op het terrein. 'I Avonds 8 uur: CONCERT HARMONIE WIERINOEN. ENTRÉE's Morgens f 0.25, Kinderen f 0.10, 's Middags t 9.50, Kinderen 1 0.25. 's Avoaas f 0.10. TE KOOPt gevraagd, bij D. HARTLAND, Schagen. welke zeer weinig gebruikt zijn. voor lagen prijs, bij Noord, Schagen. Zondag 29 Juni te Schageneen Tegen advertentiekosten te bekomen bij L. KRAP, PLUISTER, Oosterbrug, I terug ),a. Jb. tarsln- gerhorn. TE KOOPi om uit te venten, bij W. KOEMAN. Jan Glijnisweg, Heerhugowaard, "Zuid.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3