VOETBAL EEN HANDTOE OPLICHTER GEARRESTEERD. Door hei energieke en beleidvolle optreden van den rechorcho-inapecteur J, Steven» te Tilburg is dezer dagen, naar ,4© Courant" meldt, een massa- opiichtlngsaffaire aan 't licht gebracht, welke voor een groot gedeelte voor de bevolking van 't Zuiden des lands, die den dader kende, echier ongelooflijk is. Een beknopt verhaal van het voorgevallene volge hier: Ruim 2 jaar geleden verscheen plotseling in Tilburg een zich noemende Pierre Ditz, die in de drukke straten der stad zeer veel opzien baarde( door de vreeselijk ongelukkige wijze, waarop de man liep, waardoor de voorbijgangers bleven staan en bij een ieder groot medelijden werd opgewekt voor den ongelukkige. Door zeemlappen te verkoopen langs, de huizen, welke ieder, door medelijden vervuld, gaarne kocht, verdiende de man, behalve hetgeen hij aan giften kreeg, een behoorlijke broodwinning. Zelfs door het medelijden van een rijke dame werd henj ruim een jaar geleden een mooie invalide-wa gen verschaft, zoodat hij niet meer op de zoo vree- selijke en schier onmogelijke wijze behoefde te loo- pen. Intusschen was de man reeds in de voornaam ste plaatsen van het Zuiden des lands, welke hij re gelmatig bezocht, alom bekend geraakt. Een ieder kende en groetto Pierre, den man, dio door een nood lottig ongeluk in een mijn, zooala hij vertelde, in Duitschland, 9 ribben verloor, zijn rechtervoet en -arm moest missen en wiens ruggespier geambu. teerd was. Verschillende autoriteiten in het Zuiden des lands deden door medelijden bevangen, voor den ongeluk kige alle mogelijke iLoeite, om hem zijn ellendig bestaan zooveel mogelijk te verzachten. Intusschen had niemand er ooit aan kunnen den ken, dat deze man zoo schitterend simuleerde, zoo mooi zijn rol van een zoo wreed geknakt jong le ven speelde, totdat heden de voor een iédëf, zelfs voor den geroutineerden politieman ongelooflijke ontgoocheling kwam. Vrijdag jl. deed de koopman B. te Tilburg aangif te, dat bedoelde Ditz hem onder valsche voorgevens f25 had afhandig gemaakt Ditz, die ondertusschen naar Den Bosch vertrokken was en naar Leeuwar den was doorgereisd, wend aldaar op verzoek der Tilb. recherche, aangehouden en naar hier getrans porteerd. Bij zijn vorhoor, dat daarna volgde, slaag de de inspecteur Stevens, na zeer veel moeite er in, hem aan 't praten te krijgen," waarna hij ten slotte, verklaarde, dat hij 2 jaar lang gesimuleerd had en even gezond was en loopen kon als een ander. De politieman, die hem kende, stond hiervan ^verstomd en kon 't. aanvankelijk niet gelooven, totdat hij zich er van overtuigde. Ditz 'verklaarde, genaamd te zijn W. F. Lauwers- heimer, 28 jaar, afkomstig van Scheveningen. Van zijn 12de jaar af was zijn leven een aaneenschake ling geweest van misdrijven, waarvoor hij herhaal delijk als jongen tot tuchtschoolstraf was veroor deeld. Op lateren1 leeftijd' werd hij herhaalde malen tot gevangenisstraf veroordeeld, waarhij hij een maal krankzinnigheid zoo mooi simuleerde, -dat hij op advies van diverse medici voor een jaar opge zonden werd naar een krankzinnigengesticht. Hier uit ontvlucht, werd hij wederom naar de gevange nis to Scheveningen overgebracht, waaruit hij in Mei 1922 werd ontslagen. Nog zij vermeld, dat hij eenmaal een poging tot ontvluchting deed uit een celwagen door den yloor uit te trappen, welke po ging echter mislukte, daar hij, niet wetende waar hij was, op de Koninginnegracht te Den Haag op den as van den celwagen bleef hangen. Na zijn ontslag uit de gevangenis besloot hij, in het Zuiden des lands zijn geluk te gaan beproeven, waarna hij te Tilburg zijn rol van ongelukkige be gon. Deze comedie wist hij 2 jaar vol te houd ij, tot dat hij gisteren zeer bewogen, zijn ellendigen levens loop openbaarde. A.s. Dinsdag zal de man ter beschikking der jus titie te Breda worden gesteld, die verder over zijn lot zal hebben te beslissen. PROV. COMITÉ „NOORD-HOLLAND" VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Op Zondag G Juli, 's middags 2 uur, zal in den Muziektuin- te Alkmaar, een groote provinciale open luchtmeeting gehouden worden, waar de heeren Ds. W D. M. Baar, Herv. Pred. alhier, J. E. W. Duys, lid van de Tweede Kamer, Mr. P. J. Oud, lidi van de Tweede Kamer en Ds. J. J .T. Spaargaren «van Aartswoud. als sprekers zullen optreden. De meeting zal door zang en muziek worden op geluisterd. Vanaf het Doelenveld naar den Muziek- tuin zal om 12.30 een groote demonstratieve optocht gehouden worden. TREINBOTSING TE ROERMOND. Uit Roermond, 30 Juni. Zaterdagmiddag te on geveer 2 uur had op het spoorwegemplacement alhier, een vrij ernstig spoorwegongeval plaats. De goederentrein, welke om 2 uur binnenloopt, uit de richting Maastricht, reed doordat de seinhuiswach- ter een verkeerden wissel overtrok, juist toen het achterste ge.deelte van den trein dezen wissel pas seerde, op een verkeerd spoor en botste met flinke vaart tegen den gereedstaan-den personentrein voor de richting Venlo. Deze wagens vielen uit de rails op hot emplacement. Beide wagens, benevens een drietal goederenwagens, werden zwaar beschadigd, terwijl de rails over een 8-tal meters geheel werden vernield. Er ontstond eenige stagnatie in het verkeer, maar tegen vijf uur was alles weor opgeruimd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. KOPPELING VAN EEN TREIN GEBROKEN. Men schrijft aan de Msb.: Van trein 5 die alleen des Zondags loopt van Am- ter dam tiaar het Zuiden, an gesplitst wordt In ge deelten. voor Breda, Vlisslngen en Antwerpen, terwijl hij oncierwog te Haarlem, Leiden, Delft en Schie dam do reiziger» oppikt, die wegen» don beperkten dienst anders geen correspondentie hebben naar het Zuiden, brak plotseling, terwijl hij het Centraal Sta tion to 's-Gravenhage binnenliep, de koppeling tus schen den eersten goederenwagen en het eigenlijke personen-gedeelte, dat uit ongeveer 12 wagens be stond. Daar tegelijkertijd ook de Westlnghouse-rem afbrak, stond hot personengedeelte vrij plotseling stil aan het. begin van het perron, zoodat de reizigers die zich in de eerste vier rijtuigen bevonden, onmid dellijk konden uitstappen. De locomotief met tender en goederenwagen, plotseling van een heelo vracht bevrijd, holden in sterke vaart dóór tot aan het uit einde van het perron, zeer tot vermaak van het tal rijke wachtende publiek, dat onmiddellijk bemerkte wat er aan de hand was, en aan het personengedeelte, dat kalm aan het begin van het perron bleef staan, ook aanstonds zag, dat er geen groote ongelukken te betreuren waren. Nadat een andere goederenwagen was aangekop peld. en zijn defecte collega op een zijspoor was ge zet, kon de. trein zijn reis weer vervolgen. Het onge val had voor de reizigers alleen dit nadeel, dat er een vortraging was van 20 minuten. Dat de vertro- Sing nog niet grooter was, is te danken aan de han igheid van het personeel, dat onmiddellijk op zijn post was, en met kalmte en spoed alles onderzocht en in orde bracht. Wie zoo'n ongevalletje voor zijn ocgera ziet gebeuren, kan zich ervan overtuigen, hoe bij onze Nederlandsche Spoorwegen het materiaal en het personeel voor hun taak berekend zijn. NEDERLANDSCHE PLEEGOUDERS IN HONGA RIJE. Aan een, uitvoerig verslag in de „Pester Lloyd" ontleenen wij, dat de Nederlandsche pleegouders, die een tegenbezoek aan Boedapest hebben gebracht om hun ex-pleegkinderen te bezoeken, daar allerharte lijkst zijn ontvangen. Zoodra de extra-trein de Hongaarsche grens gepas seerd was bij Hegyehalom, werden de Nederlanders ontvangen door den directeur van de „Kinderschutz- liga", den heer Wilhelm Neugebauer en eenige andere heeren. Aan het station Moson stak de katholieke geestelijke een wolkomstrede af, in Györ en Koma- rom werd de trein op de versierde stations door de burgemeesters plechtig begroet. Maar de grootsche huldiging was bewaard' voor Boedapest, waar al eenige uren voor de aankomst van den extra-trein duizendien menschen stonden te wachten, onder wie alle pleegkinderen in nationale kleederdracht en met groote bouquetten. Toen de trein het station binnenstoomde werden de Neder landsche gasten ontvangen met hun vaderlandsche volkslied, gezongen door de ex-pleegkinderen, en on middellijk zongen zij mee. Namens de stad Boeda pest sprak toen allereerst dr. Purébl, die den gasten het welkom toeriep en in ontroerende woorden dank bracht voor al de goedheid en de gastvrijheid aan de Hongaarsche kinderen en ouders bewezen. De re- geeringscommis9aris Ludwig von Huszar sprak na mens de Kinderschutzliga woorden van dank en ver heugde zich erover, dat de Hongaren nu ook, zij 't in het klein, in de gelegenheid wareri de genoten gast vrijheid te vergelden. Namens de regeering sloot de heer Von Gerevich zich hij deze redevoeringen aan. Een 16-jarig meisje Boriska Petrilla, dat drie jaar in Nederland gelogeerd had, sprak de Hollanders daarop ln het Nederlandsch toe en bood een prach tig bouquet rozen aan. Namens de gasten antwoordde de heer Lefèvre, die hartelijk dankte voor de vriendelijke ontvangst. Ook mevrouw Bosch, de leidster van het Ainsterd. Kin dersteuncomité, sprak namens de Nederlandsche vrouwen. Nadat nog eenige andere Iandgenooten ge sproken hadden, zóngen de gasten het Hongaarsche volkslied, dat zij van de ex-pleegkinderen geleerd hadden „Geen oog bleef droog', verklaart de „Pester Lloyd". WIERINGERWAARD. Maandagavond vergaderde de vereeniging Vrije Liefdadigheid onder leiding van den heer C. Haring huizen. Aanwezig 9 leden, waarvan 8 bestuursleden en 1 gewoon lid, in den vorm van de pers. Voorzitter spreekt dan ook bij de opening den wensch uit, dat voortaan wat meer gewone leden aanwezig zijn. De heer Limpers leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het halfjaarlijksch verslag bleek, dat er verstrekt is 379 L. melk tot een bedrag van f 43.02, dat fis ge middeld pl.ni. lil# ct. per Liter; 335 eieren, 'totaal f27.24, of 8 cent per stuk en 15 ons paardenvleesch. Het ledental was vooruitgaande. Volgt verkiezing 2 bestuursleden wegens periodie ke aftreding van de heeren H. Limpers en A. Schou ten. Beide heeren worden herkozen, doch de heer ^Limpers bedankt, en is ook niet over te halen om 't nog eens te aanvaarden. In zijn plaats wordt als- nu gekozen de heer J. Speets. Als commisieleden voor het nazien der rekening 1924 worden aangewezen de heeren J. Hoogland en W. Peereboom. Aangezien de heer Limpers nog tot Januari a.s. be stuurslid blijft, zal voorzitter nog geen afscheid ne men, doch wil toch al reeds zijn leedwezen uitspre ken, dat hij heeft bedankt, doch in aanmerking ne mende zijne vele bezigheden, moeten we zijn be sluit eerbiedigen. Rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. WIERINGERWAARD. De melkprijzen alhier zijn thans verhoogd tot 12 cent der liter. - WITRTNGEHfWAAHDL De gebeurtenissen hebben het transport van troe. t\ati liif Ha AliUra n»ini« Ha w f.1 1Vr. j reid te zijn. Heel rooskleurig ziet dit er voor de Spanjaarden niet uit. SNEEUW IN ENGELAND. Volgens eon draadloos bericht is er einde der vo rige week in enkele gedeelten van Westmoreland sneeuw gevallen. TERUGROEPING VAN DEN NUNTIUS. Uit Rome, 30 Juni. Do pauselijke nuntiu9 te Parijs zal binnenkort worden teruggeroepen. IN 'T GROOT. Het bulletin van de tentoonstelling te Wembley meldt, dat op het oogenblik alleen voor het Britsche ministerie van oorlog honderd vijf tig kleermakers en coupeurs doende zijn, de duizenden historische cos- tuums te vervaardigen die uiterlijk 21 Juli. wanneer de „Stoet van het Rijk" zijn ommegangen zal be. binnen, klaar moeten zijn. Zij venverken ruim 32 K.M. stof voor die pakjes. GEMEENTE SCHAOEN. Geboren: Henrikus Jacobus, zoon van Jacobus Zomerdijk on van Mathilda* llolena Jacoba van den Borgh. POLITIE. Vermist: een postduif. Is komen aanvliegen: een postduif. Gevonden: een beursje; 2 portemonnaies met geld. Verloren: een horloge in armband; een ketting. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. HOOFDSTUK XXVI. Clo zat naar de menschen te kijken. Zij had haar 8 lui er afgedaan en den langen bruinen mantel, dien zij van Beverïoy geleend had, uitgetrokken. Zij had hem daarna opgevouwen en was erop gaan uitten. Toen de meeete tafeltjes bezet waren en eén jon ge tenor met een goede stem de plaat» van de Ita- üaansche muzikanten ingenomen had, kwam de jonge vrouw in het rosé Binnen. Clo zat met .haar gezicht naar den ingang en keek toevallig dien kant uit. Toen zii hot meisje, dat alleen binnen kwam, zag, was allee wat zij doen kon, stil zitten. Zii voelde het bloed naar naar gezioht stroomen. nam het ledige koffiekopje op en deed, alsof zii dronk. „Lieve hemel hoe is het mogelijk^ dat ik aan haar niet gedacht heb," zeide zij tot zichzelf. Want dit was de jonge vrouw, die in het Westmoreland Hotel uit de lift gestapt was en die de mannen zoo aankeken toen Clo en Beverley de trap afliepen. Zou Kit, nadat zij uit Poierson's kamer gekomen t waren, tijd genoeg gohad hebbon uit don bruinen koffer te stappen, dien te sluiten on met de lift naar beneden to gaan, terwijl1 de twee vriendinnen de zes trappen afliepen? Ja. ,daar nad zij tijd genoeg voor gehad. Clo was dankbaar, dat zij haar sluier Afgedadn héd en op haar mantel zat. Hier bij Krantz was zij slechts' een jong meisje met een witten japon en eén brui nen hoed, die in het Westmorl'and Hotel onder den bruinon alhier niet te tóón geweest was. Er waren nog twee of drie tafeltjes vrij, maar dat vanwaar men het beste het toonoel kon zien, stond het dichtst bü Clo. De jonge vrouw liep er zonder zich te bedenken naar toe, bleef een minuut naar öen zanger staan kijken en ging dan zitten. Clo hield haar goed in het oog. Zij wist 'het niet zeker, maar zii dacht, dat do jonge vrouw den zanger een teekon gegeven had. Niet alleen had nij een goede stem, maar t hij was ook knap om te zien, donker en vrij „zwierig'*, „bijna een twee^hands-gentïeman" zooals Clo tot zichzelf zeide. Zijn lied viel erg in den smaak van hst publiek, dat hard applaudisseerde on een bi» nummer wilde hebben. Maar de jonge man glim lachte, haalde zijn schouders op, wees op zijn keel en ging met een buiging het tooneel af. Inmiddels .haa de jonge vrouw in het rose een fïeech wijn be steld, die, te oordeelen naai* de liefderijke zorg, waarmede de kellner haar behandelde, goed en duur moest zijn. De zanger ging met zijn rug naar Clo zitten en het jonge meisje naAst hem, zoodat zij praten konden zonder dat zij bang behoefden te zijn, dat anderen het zouden hooren. „Groote God, Churn, ik dacht, dat ik je' niet vin den zou", waren erste woorden, die Clo opving. Terwijl^de jonge <-•./ het zeide, wierp zij een vlug gen blik op haat- <me buurvrouw aan 'fc tafeltje ernaast, maar Clo had er nog nooit zoo kinderlijk uitgezien. „Ik ben naar Riche gegaan en je was weg", ging Kit voort. „Naar het Western; te laat. Lieve hemel, wat ben ik hierheen gevlogen! Ik weet niet wat ik gedaan had als ik je verloren had!" „Wat is er aan het handje?" vroeg Churn vroo- lijk met een vrij aangenaam' klinkend, vreemd ac cent. Hij schonk zich een tumbler van den donlcer- rooden wijn in en dronk dien leeg alsof het water waa. „Zeg, Churn, er is iets buitengewoons gebeurd. Ik kan het je hier niet vertellen." „Wil ik met je meegaan naar het hotel?" „Neen. Daar ga ik nooit meer naar terug. En ik kan evenmin naar mijn eigen kamer gaan. Ik zal dat je daelijk wel uitloggen- Kan je niet mee nemen naar jouw huis?" „Neen, want £ake komt." „Latera, we dan naar Chuff gaan. We moeten toch errgens naar toe. Ik heb je< iets te laten rien{ Churn. Als eer twee kamers in dat huis vrij zijn. zullen we die nemen of neen, liever een. Je zult wel begrijpen, waarom we samen moeten zijn, als ie alles gehoord hebt. Hier heb ie geld om den wijn te betalen het staat beter aat jy dat doe dan ik. En dan gaan we." Clo keek naar de deur. Nog steeds jgeera O'ReiH'v: maar als dat paar wegging, moest ay ook gain. Zij durfde ze niet uit het oog te verliezen. Wordt vervolgd. cursus. WINKEL. Opsporing: wordt gevraagd van een persoon, ge naamd Willem Zoeraan, oud 18 jaar, wonende te Winkel. Hij is Zondagnamiddag vertrokken met het voornemen naar de Sohager kermis to gaan, is daar echter niet gezien, en nog niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Signalement: lang 1.80 M., ovaal gezicht, blond, gezond uiterlijk. Gekleed in grijs oo9tuum, en nieuwe lage schoenen, draagt geen hoofddeksel. Koeten worden vergoed. OUDE NIEDORP. Door Burgemeester en Wethouders is tot brand meester benoemd de heer A. Myts. HARENKARSPEL. De alhier gehouden colleote voor het tehuis voor alleenstaande blinden 'te Wolfhezen, heeft opge bracht f41.20. VAN EWIJCKSLUIS. Zooals bekend is, hebben de in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken een stroom van vreemde werk krachten naar hier meegebracht. Dat daarbij wel eens mipder gowenschfco elementen zijn,- (al is er eon groote kern van nette werklieden bij) hebbon de relletjes der laatste weken wel voldoende bówe zen. Den 1'aatsten tijd werd'hier dan oók Zater dags en *Zonclaga regelmatig politietoezicht uit geoefend, terwyl' ook op de overige dagen der weèk meermalen politie aanwezig was. Tooh was dit alles slechts tijdelijk. Sinds Zaterdag echter zijn hier twee rijksveldwachters aanwezig, aan wie Van Ewijcksluis als tijdelijke post is aangewezen. Het ligt in de bedoeling-, om het brandspuithuisje te Van Ewijcksluis ais Bureau in te richten, waar aan dan tevens een paar cellen zullen worden aan gebouwd, waarin hinder verwekkende elementen tydelyk kunnen worden opgeborgen. Met het oog op de omstandigheid, dat de werkzaamheden te Van Ewijcksluis waarschijnlijk nog jaren lang zullen aanhouden, wordt' deze maatregel door zeer velen dan ook hartelijk toegejuicht. NIEUW STATENLID. Naar wij vernemen, zal mr. dr H. J. O. van Tie nen Amsterdam on tevens do provincie metterwoon verlaten. Hij zal derhalve als lid der Provinciale GROOTE PROPAGANDA VOETBALWEDSTRIJD Staten van Noordholland aftreden. ALCMARIAVICTRIX TEGEN R.C.H. OP HET Als zijn opvolger staat op de lijst mr. H. Louis I SPART A-TERREIN. Israëls. I Zondag j.1. is bovenstaande wedstrijd, gespeeld tus>- AFVLOEIING AMBTENAREN RIJKSVERZEKE- schen de alom bekonde Haarlemsche eerste klasser ring. en de populaire Alkmaarsche tweede klasser. Binnenkort worden, naar de „N. C." meldt, 135 Te ruim half drie worden beide elftallen door den vaste- en 116 tijdelijke ambtenaren der Rijksverze- heer Katoen uit Amsterdam in het vold gefloten, en keringsbank voor GJfvl'oeiing in aanmerking ge- wordt er door R.C.H. tegen wind afgetrapt, bracht. Waarschijnlijk zullen ook nog ambtenaren Over het verloop van den wedstrijd zullen we dit- voor ontslag in aanmerking komen maal kort zijn. Alcmaria valt direct vinnig aan en DOOR ZIJN EIGEN WAGEN OVERREDEN. met den krachtigen wind mee. zijn hunne aanval- De vrachtrijder P. Woudstra uit Wolvega bij Hee- len zeer gevaarlijk en heeft de R.C.H.-verdediging renveen, is heden door zy'n eigen wagen overre- druk werk om de talrijke aanvallen onschadelijk te den en gedood maken, de R.-keeper moet dan ook dikwijls hande- VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN LUCHTVAART. i lend optreden, maar is zeer vast en schitterend. Het Haagsche Correspondentie-bureau meldt: De R.C.H. voorhoede onderneemt nu ook eenige Naar van 'hot departement van Waterstaat aanvallen zeer kalm en uiterst tactisch. De Alcmaria- wordt vernomen, zal op 3e n 4 Juli a.s aan dat bacs ziju evenwel zeer trapvast, de keeper werkt departementeo n internationale bespreking plaats evenwel slecht weg. Even voor half-time weet Alc- hebben tusschen leden der Belgisch, Britsohe, Fran- maria weder door de R.-verdediging heen te komen sche en Nederlandsche rijksadministratie ten behoe- en door een blunder van den R.-keeper de leiding ve van de burgerluchtvaart en wel betreffende f® nemen. (10). Spoedig hierna rust. technische aangelegenheden van belang voor de vei- Na half-time dachten we R.C.H. te zien winnen, ligheid op de luchtlijnen tusschen Londen, Parijs, Dit bleek een vergissing. Alcmaria speelde enthousiast Brussel. Amsterdam on Botterdam. ©n hunne backs stopten alles en het was dan ook Zulke besprekingen, waaraan ons land sedert Alcmaria die voor de tweed© maal doelpuntte. (2—0.). Octobecr van het vorig jaar getregreld deelneemt, heb- R.C.H. komt nu een oogenblik in grootscheru vorm ban met tusschenpoozen van drie maanden or lan- zeer spoedig ontstaat in een schermutseling een ger plaats, afwisselend in een der betrokken lan: doelpunt voor R. De scheidsrechter kon dit evenwel den, thans voor de eerste maal in Nederland. r niet qonstateeren, zoodat dit jammer genoeg niet toe- Op deze besprekingen wordt het noodige overleg gekend werd. gepleegd over door de verschillende regeeringn té Het spel gaat nu op en neer. Geen der beide par- geven veiligheidsvoorschriften en over maafcrege- tijen is in de meerderheid en het einde Kdmr 'tan' ion, die voor het verkeer noodzakelijk zijn eh die met een 2—0 overwinning voor. Alcmaria Victrixwat niet dan bij eon goede voortgezette internationale we^ ©enigszins geflatteerd is. samenwerking behoorlijk tot uitvoering kunnen ko- De wedstrijd werd door zeer veel publiek bijge- men> WQond. naar schatting, duizend menschen. De heer BRUG GESLOTEN. Katoen heeft buitengewoon goed' voldaan, temeer Onder overweging, dat het berijden met motor- daar Alcmaria het één-back-systeem toepast, wat voor rijtuigen welke met inhsgrip van de lading en as- ©©n scheidsrechter heel lastig wordt en helaas uit belasting grooter dan 2250 K.G. hebben, de bascule- sportief oogpunt veel afbreuk aan een wedstrijd doet. brug over den mond der spoorweghaven ruim 260 M. Te 6 uur vereenigden beide elftallen zich met het benoorden K.M.paal 70 van den Rijksweg van Alk- bestuur van Sparta, de scheidsrechter en eenige of. maar naar Nieuwediep onder de gemeente Helder ficials van Alcmaria en R.C.H. aan een gemeen. aan beschadiging blootstelt, heeft die Minister van schappelijk diner in hotel Vredelust. Waterstaat bepaald, dat d'eze Rijksweg, voor zoover De heer Biersteker, voorzitter van Sparta, dankte strekkende over de genoemde brug, gesloten wordt "de vereenigingen voor hare medewerking voor het verklaard voor die motorrijtuigen op meer dan twee maken van propaganda voorde voetbalsport in West- wielen, welke eene asbelasting zwaarder dan 2250 Friesland en den scheidsrechter voor de uitstekende K G hebben St. Ct. leiding. Hierna nam de heer Katoen het woord, wel- AAJNRIJDINGEN. ke de vooruitsjxevendheid van het Sparta.bestuur, 1 Zondagmiddag heeft te Den Haag een ernstige aan- om een dergelipcen wedstrijd te durven organiseeren rijding plaats gehad op den Raamweg, dicht bij den op hoogen prijs stelde en dan ook in zijn kwaliteit Waalsdorperweg, tusschen een personenauto, die uit voorzitter van den Noordhollandschen V. B, zijn cle richting Dierentuin kwam en de electrische tram, dank aan het bestuur bracht voor de prachtige pro- komende uit de richting Scheveningen. paganda voor de voetbalsport in West-Friesland ge. Het ongeval moet zich ongeveer als volgt hebben maakt, toegediragen. Aan het stuur van de personen-auto zat Hierna werd nog het woord gevoerd door officials de 39-jarige directeur van een nachtveiligheidsdienst ^an R-C.H. en Alcmaria, welke beiden hun dank te Rotterdam; de inzittenden waren de heer M. Co- brachten aan Spartas bestuur voor de schitterende remans, communistisch lid van den Rotterdamschen ontvangst. Laatsto spreker haalde nog even aan het Gemeenteraad; diens broedier G. Coremans; £en 15- feit ^at aan de bekend® inteniationale spe- jarig moisle, wonende Pietér Bothstraat te Den Haag ^er van, R-C-H., welke ook op het Olympische en een Rotterdamsche rijwielhandelaar. De laatste voetbaltoirnooi te Parijs onze kleuren met zooveel was eigenlijk de chauffeur, maar hij had het stuur ©©r hoog gehouden heeft. overgegeven aan den diréeteur van den nachtveilig- Het is dan 00k v<x>r sPa]^a ©en schitterende oa-ff heidldiensU die pa» kort het chauffeeren kende en geweest, waar zij met recht trotsch op wezen mag, zeer onervaren was. Hij reed met een flinke vaart daar vereeniging getoond heeft iets te duiwen en over den weg en wilde de tramrails oversteken. Vol- t© kunnen organiseeren en Schagan op s^rtgebied gons zijn bewering heeft hij' de tram niet gezien en be- °°k zooveel mogelijk op den voorgrond merkte hij ook het waarschuwingebord te laat op. i - OUDKARSPEL unr Toen de tram kwam &ararijden en hij het ongeluk zag Nederlaagwedstrijden D.T.S. D.T.3. I ri.K.L. m aankomen, trachtte hij vergeef» den wagen tot stil- Helder, 2—2. stand te -brengen. Deze gleeal echter door en d© tram In een heel aardigen wedstrijd wist D.l .S. gelijk reed met volle vaart op de flank van de auto ijl- De te spelen tegen H.R.C. De harde wind deed veel ai- schok was zoo hevig, dat de bestuurder uit de auto breuk aan 't spel, toch werd er heel goed gewerkt, werd geslingerd en met een gecompliceerde been- D.T.S. speelt voor de rust t©ffe*) d.en^ P i 'ui? breuk werd opgenomen; de Rotterdamsche rijwiel- v°°r de rust in de meerderheid, doch dank zy he handelaar liep ernstige inwendige kneuzingen op en goede werk der verdedigingweten zij eenmaal te het meisje werd in den rug verwond, terwijl G. Core scoren. Na de rust is het D.T.S. die het meest m mans ongedeerd bleef. Alle vier personen werden den aanval is. H.R.C. °iaa^t al heel gauw Z—jü. Even doo den geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis later maakt D.T.S. 2 1. By een aanval van D. loopt aan die Zuidwal gebracht. Van den heer M. Coremans is na het ongeluk' niets meer gezien; men vermoedt dat hij ongedeerd i» gebleven. Het voorloopig politioneel onderzoek wijst uit dat het ongeval was te wijten aan onervarenheid en grove onvoorzichtigheid. De tram i» niet ernstig beschadigd; alle passagier» kwamen met den schrik vrij. de keeper uit, W. Kos loopt echter goed door en zet den bal over den keeper in 't doel, 22. Een pinalty wordt door Swager keurig gehouden. Een toerclub uit Alkmaar, welke tegen D.T.S. II moest spelen, bleef weg. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag werd alhier de laatste wedstrijd gespeeld voor den wisselbeker. N.V.V. I en W.F.C., Wieringerwaard, moesten er nog om spelen. DE ONTWAPENING VAN DUITSCHLAND. j Toen scheidsrechter Klink de elftallen in 't veld Van de Duitsche nota, in antwoord op de nota floot, waren beide wel voltallig, maar met inval- van Engeland en Frankrijk in zake de controle op Iers. Het was den geheelen wedstrijd zuinig spel. Duitschland's ontwapening, is de officieele tekst ge- W.F.C. wist het eerste doelpunt te maken, N.V.V. publiceerd. Duitschland verklaa,rt zich bereid, de maakte voor de rust ook een doelpunt, zoodat do militaire controle der geallieerden toe te laten in de rust kwam met 1—1. Na de rust maakte de N.V.V.'ers hoop, daardoor definitieve overeenstemming inzake er nog twee bij, zoodat het einde kwam met 31 in do herstelkwestie te bereiken, hoewel het zich niet 't voordeel van N.V.V., die dus in het bezit is geko- ontveinst dat die controle bij de bevolking geen in- men van den wisselbeker. stemming zal kunnen vinden. HERNIEUWDE STRIJD IN MAROKKO. 1 Na den voetbalwedstrijd speeldö de korfbalclub Uit Madrid. 30 Juni. Een communiqué van hél N.K.V. een wedstrijd tegen S.D.S. (Wervershoof) en Directorium maakt melding van een aanmerkelijke speelde gelijk met 2—2. Dit was een heel aardige verergering van den toestand in de westelijke zono wedstrijd, van Marokko. Ten gevolge van de opstandige bewe- JULIANADORP. ging van bepaalde Kabylen en de twijfelachtige hou- Zondagmorgen speelden de J.V.C. adspiranten te- ding van anderen, is de voedselvoorziening en de gen die van Geel Wit op het Geel Wit-terrein. welke verbinding tusschen de posten op de lijn van Oiad- match met 2—4 door de J.V.C.'ers werd gewonnen, lan moeilijk. Op het J.V.C.-terrein speelden J.V.C, II tegen H.B. Sedert eergisteren zijn gevechten aan den gang. S. I, waar met 3—1 verloren werd De Spaansche actie stuitte op ernstigen tegenstand Des namiddags een wedstrijd tusschen J.V.C. I— tot aan de komst van versterkingen, die den nor- S.V.S. I om een kunstvoorwerp. Ook ditmaal werd malen toestand herstelden. met 3—1 verloren.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6