Alicicci Nicits- Woensdag 2 Juli 1924. Ullgevers i N.V, v.ö. Co., Scöaoea Raad Zuidscharwoude. Binnenlandsch Nieuws, SCHA 67ste Jaargang. No. 7460. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Advor- tentiön nog zooveel mogelijk in hot oorsluitkomond nummer goplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT. TELEF no. 20 l Prijs por 3 moandon f 1.05. Losse nummora 0 cont. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowijsno* inhogropon). Grooto lottors wordon naar plaatsruimto borokond. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Maandag 30 Juni 1924. VOOR DEN POLITIERECHTER. NIET OP TIJD. x 1# Eerste beklaagde was Maarten Post, die om haij twee absent was en toen ter zale aanwezig nad moeten zijn en die ver over half zes wei op de blauwe trappen van „Justitia" was te vinden en er toen geen boodschap meer had. Want z'n zaakje met gesloten deuren behandeld had gauw ge noeg z'n beslag, toen er eenmaal aan begonnen werd. Na heropening van de strafzitting luidde het vonnis: ten uitvoerlegging wordt gelast van een .voorw. straf tot een maand gev. OM MEERDERE INLICHTINGEN. Den 18den Mei jl. (op Zondag was 't) werd te Valkkoog, gemeente Sint Maarten, bij het café van den hoer A. Buik (den vroegeren kastelein uit Petten) ringsteken op rijwielen gehouden, wat een gezellig Zondagmiddagje gaf en waarbij de timmer man O. Wit zich verdienstelijk maakte-, door van de tamelijk talrijke aeelnemenden met juistheid op te teekenen, wie prijswinnaars of -winsters waren. Voorts in het oaté 'n geanimeerd partijtje biljart, 'n dansje, enfin zooals net dan gaat. Wit laafde zich nogal rijkelijk aan wat des kaste leins kelder aan goeds opleverde en kreeg nogal wat snaps. Z'n stemming was zoo overmoedig geworden, dat hy, na buiten te zijn gezet, weer terug kwam en binnen wou, hoewel het reeds flink in het "nach telijk uu* was en de gezelligheid er feitelijk groo- tendeels Af was, daar het publiek vertrokken was en lhen slechts met éen bescheiden clubje moe en hongerig zich nog wat spijzigde,, om weldra de eenzame thuisreis' af te peddelen. Wit is na ijverig pogen dan ook ten slotte wederrechtelijk binnengedrongen en kastelein Buik wordt hierom trent als get. gehoord. Doch de politierechter acht zich niet volledig genoeg ingelicht en verdere be handeling dezer zaak wordt uitgesteld tot Maan dag 25 Augustus a-s. OUWE LJLLFDE"ROEST NIET. De 62-jarige sigarenmaker Kees Akker te Alk maar was op 5 Mei jl. beschonken en heeft in dien toestand zijn voormalig kostvrouwtje Kees is thans overeenkomstig aard en neijring zwervende bestolen voor 'n bedrag van f2.o0. Maar heb kost- vrouwtje wist met echt 'vrouwelijke schranderheid na dien het kostgeld opgevoerd te krijgen tot hoo- ger tarief, zoodat ze toch nög aan 't langste eind trok. Ook de behandeling van deze zaak wordt ge schorst en zal wórden hervat op 25 Augustus a.s., om dan de Reclasseering te hooren. PRINCIPIëELE BEZWAREN. Volgende beklaagde is Arie Mantel van Sint-Pan- cras. Hij is absent. Den heer Officier wordtjhet ge vraagde verstek verleend. Beklaagde was. wegens Srincipieele bezwaren niet voor den Keuringsraad er nationale militie verschenen, hoewel hij wel be hoorlijke oproeping daartoe had ontvangen. Db heer Officier eischte nu f 25 boete of 25 aagen hechtenis. De Politierechter vonnisde met f 15 boete of 15 dagen' hecht. HAD IE 'T MAAR NIET „DEIN".. Dan kregen.we Piet Keizer van Wieringen als be klaagde. Hij is stilletjes op 't eiland gebleven en. had daar den 10 Mei jL 4 wieders (schapers) ge gapt van van der Belle en er 3 van kapot gemaakt en in 't water gegooid. De vierde werd door den rijksveldwachter in 'Beslag genomen. Piet had 't „dein" omdat v. d. Belle wat van 'm gezegd had. En omdat Piet 't „dein" had, daarom gaf de Por litierechter 'm een vonnisje tot f20 boete of 20 da gen brommen. NIET HEEL VRIENDELIJK. Pieter Oosterbroek, arbeider te Noordscharwoude, was mede als beklaagde absent en had eveneens op 10 Mei iets aan de hand. Hij fietste toen 's avonds laat zonder licht en toen rijks veldwachter de Jeude hem vroeg af te stijgen, en naam op te geven, was Piet daartoe niet direct welwllend. Toen voorits De Jeude hem mee wilde nemen om hem naarden J^irgemeester in diens kwaliteit van hulp-Officier van Justitie te geleiden, pleegde Pieter wederspannigheid. Ook beleódigde hii den politieambtenaar. Een en ander had een vonnis tot f25 boete of 25 dagen hechtenis tot gevolg. 'N OUWE VETE. Wilhelmus Lampe van Hoorn was wel present, maar bleek ongelukkigerwijze' doof. te zijn. Wat de afwerking dorzaak, waarvoor «ij hier was, nu niet direct bespoedigde. Hü had den winkelier W. v. d. Steur, stadgenoot van 'm, belt crn/VlnTl na Qm in 'f r./vlwn'n/. Mnkw.. met 'n met lijm besmeerd lang stuk balijn had zit ten morrelen. Hij werd door een kerkbezoeker, J. Keizer in den arbeid waarin lui ..verdiept" was, gestoord. Echter niet geheel en al betrapt. De kos- iijn, werd echter door Keizer ge- den pastoor met de zaak in kennis. Onderzoek volg de en het verloop der zaak hier ter zale was, dat de O.v.J. een maand gev. eischte, dat Mr. de Lange Junior als pleiter optrad entot vrijspraak, subs. mildere straf voor zijn gedetineerde cliënt conclu deerde en dat de Politierechter, die 't laatste woord had, 3 maanden gev. oplegde, zonder aftrek van preventief. Daar kon de ouwe Liegnitzer het voorloopig best mee doen. TOCH WAT. Arie Louwe en Kees Duin, 'n paar jeugdige her- bergklantjes tut Bergen, hadden daar tegen den wil van den hospes in een café vertoefd en zich niet willen verwijderen, zelf niet na behoorlijke aanzegging, hoewel het toch niet lekker ereaoht. mag worden er te wezen, wanneer de lui als ze je „mannen" konden, je de deur uit zouden "smjjten. Huisvredebreuk was 't nu. Het bleek echter bij het •etuigenverhoor ook uit 's kasteleins, eigen mond, at diens aanzegging absoluut niet duidelijk en be slist was geweest en vrijspraak volgde. Wegens heleediging van den kastelein werd Duin echter nog f 5 boete of 5 dagen hechtenis opgelegd. HANDJES THUIS. G. F. Vingerhoed te Enkhuizen had alaar den smid Gerard Bos mishandeld en liep daarmee over eenkomstig den eisch f 20 boete of 20 dagen hechte: nis op. TE VEEL SNAPS. Maartje Stapel' van Hoogwoud, als bekl. thans verschenen, heeft ten aanhoore van den 61-jarigen Jan Lenen uit Winkel, op 26 Mei jL te Hoogwoud den aldaar wonenden -67-jarigen landman Jaap de Beurs beleedigd. Wat Maartje nu op f 15 boete of 15 dagen zitten te staan kwam. GETART. Johanna Maria v. d. Mast, huisvrouw van J. B. Duiberinan te Helder, had aldaar op 17 Mei-jl. Maria Apoüonia Jansen, huisvrouw J. A. v. <L Linge beleedigd. Bekl. gebekt nogal zei dat Apollonia haar tartte, 't Liep met een vonnisje tot f 10 of 10 dagen zitten af. DAT IE ER-' VAN TOLDE. Krijgen we Kees Tol. Is absent. Hij heeft op 19 Mei te zijneer woonplaats Helder den 16-jari gen Jan de Leeuw mishandeld zonder dat hiervoor noemenswaardige aanleiding bestond. Keesje werd opgeknapt met een vonnis tot f25 boete of 25 dagen Drommen. IN DRIFT. Piet Halfweg, een g-roote, krachtige visscher van Wieringen, had een Heldersche rissch erij - opziener, die hem eenige opmerking maakte 'over een over treding bij mosselenvisschen, een aan teekenboekje uit de hand geslagen. De reusachtige visscher, die zich pverigens als van een goed slag menschen deed kennen, werd nadat, hij flink em zonder omwegen erkenu had, tot de niet zware straï van f 15 boete of 15 dagen zitten veroordeeld. VOOR 'N TIENTJE TE VEEL GEPRAAT. Poortsluiter was Guurtje Mooi, huisvrouw Kuiper te Helder, die aldaar op 10 Mei Alida Boot, echt genoot» van C. de Zeeuw, had beleedigd. Een vonnis tot een tientje boete of 10 dagen brommen was het slot van de zaak en van de zitting. Dinsdag Öen eersten JuE geen nieuwe zaken ter behandeling, doch alleen zitting voor het doen van uitspraken. VAN RIJSWIJK'S Schoenhandel Schoenmakerij levert altijd waarde voor uw geld. Prima waterdichte schoenen 16.00. goeden naam in 't gedrang gebracht door hem te genover winkelbediende en klanten als niet-crediét- waardig af te schilderen. Er was tusschen partijen 'n ouwe vete als. ondergrond van deze zaak en na verhoor van eenige liedje een straf tot getuigen was het eind van 't f15 boete of anders 30 dagen do doos in. Z'N ARME HOOI, OOK Nicolaas Molenkamp, arbeider te Graft, had een H-jarigen jongen, die op 't grasland met kameraad jes den boel met ijver plat liep met hot neverir doel, fc hoofddoel eigenlijk om 'n miniatuur-voet- j ver was Sreschopt, van 't land te halen in den arm genomen, en met kracht van zich af ge slingerd. Het knaapje kwam in een moddersloot terecht. De groote krachtige Molenkamp haalde zelve het ventje weer uit hot modderbad, maar liop wcfons mishandeling toch f 7 boete of 7 dagen hechtenis op. NIET BEWEZEN. Den 43-jarigen visscher Jan Wittebol te Hoorn, was ten laste gelegd, dat hij wederrechtelijk een stuk aal-lijn van een anderen visscher zijn want had stukgesneden en h8t zich daarna had toegeëigend. i -j na gehouden getuigenverhoor stuksnyden niet bewezen, maar wel het wederrech telijk onder zich behouden van het stuk aallijn. Eisch f 25 of 25 dagen hechtenis. De Politierechter achtte overtuigend bewijs niet aanwezig en sprak bekl. vrij. DRIE MAANDEN VOOR 'N KWARTJE Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 30 Juni. 's avonds half acht. Afwezig met kennisgeving de heeren Kramer en Zeeman. De voorziter opent met welkom de vergadering. Opmerkingen op de notulen worden niet naar voren gebracht. Van Ged. Staten is goedgekeurd teruggekomen de gewijzigde politieverordening. Van den heer Renaud is bericht ingekomen, dat hij zijne benoeming als hoofd der school aanneemt. Van den heer Kunnen is bericht ingekomen, dat hij zijne Benoeming als gemeente-secretaris aan neemt. Bij de gedane kasopname op 27 Juni waren kas en boeken in orde met een saldo van f4095.17>4. Do ontvangsten waren f73316.03, de uitgaven f69220.85& Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De voorzitter deelt mede, dat binnenkort de ge meenterekening over 1923 zal gorden aangeboden. Ofschoon nog geen cijfers genoemd kunnen worden is het resultaat niet ongunstig te noemen. Vermoe delijk zal or een saldo zijn van ongeveer f5000. Af- en overschrijvingen en een suppl. begrooting op de ze rekening zullen worden opgemaakt. Van B. en W. van Noordscharwoude is bericht in gekomen, da-t deze gemeente aan het bijzonder on derwijs aldaar moet bijdragen f 1751.71. Het voorstel van de. commissie voor de lichtbe- drijven om den gasprijs met 1 cent per M3. te ver lagen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het tweede voorstel van genoemde commissie komt hierna aan de orde: het bekende voorstel om een procedure aan te gaan tegen de N.V. Bouw stoffen, voorheen P. Messelaar, in verband met de reeds eerder besproken aanvaring. De voorzitter doet enkele mededeelingen ter ver duidelijking en zegt, dat de aanvaring einde Februa ri of begin Maart heeft plaats gehad. Eerst werd ge meend dat het een zaak voor Oudkarspel was. doch al spoedig bleek, dat deze zaak bij de gascommissie aanhangig gemaakt moest worden. Bij de lichtbedrijven was ook een verzoek ingeko men van een particulier, die door hetzelfde ongeval schade had opgeloopen. Op het verzoek aan Messelaar. dat het billijk was om door het 6edrijf geleden schade te vergoeden werd niet ingegaan. W.el waren ze bereid om de helft te vergoeden, doch daarmee werd gèen genoe gen genomen. De secretaris richtte een schrijven tot 'de vereeni- ging, Het Risico, waarbij het bedrijf is aangesloten, doch daarvan kwam bericht, dat geen schade ver goed kon worden, omdat de schade door derden was toegebracht. De raad werd gegeven te procedeeren, zoo geen vergoeding der schade plaats had. De schade is door roekeloos varen ontstaan. Eenzelfde feit kan dagelijks voorkomen, ook aan gemeente-eigendom men. Wordt dan geen schade 'vergoed, zullen B. en W. zeker met eenzelfde voorstel komen, al bedraagt de schade ook slechts enkele guldens. We hebben eerst getracht op minnelijke wijze de zaak op te lossen, doch daarvan was geen sprake. De heer Berkhout stelt twee vragen; ten eerste: Is het waar, dat de leden van de gascommissie niet wisten toen ze het besluit tot procedeeren namen, dat de firma Messelaar de helft der schade wilde vergoeden? Ten tweede: Is het waar dat als een van de vijf raden het voorstel, aanneemt tot procedeeren wordt overgegaan? Beide punten zijn volgens het verslag in den Raad van St. Pancras naar voren ge bracht. Ik vraag dus, is het waar, dat de gascom missie eenzijdig is ingelicht? Voorzitter: Ik geef u in overweging om niet in te gaan op hetgeen in de kranten geschreven wordt. Ik wensch hier de zaak als zaak te behandelen. Ik kan en zal niet ingaan op wat in de kranten ge schreven wordt. Ik kan en zal op uwe vragen geen antwoord geven. Anders begin ik een precedent voor mezelf te scheppen. De heer Berkhout: Het spijt me. Ik zou er niet op ingegaan zijn, als het geen mededeelingen in een raadszitting betroffen. De tweede vraag dient echter toch wel beantwoord te worden, omdat bij bevesti- j ging de behandeling Hier gerust achterwege kan blijven., daar reeds 2 raden zich er voor hebben uitgesproken. Voorzitter: Wat in St. Pancras gezegd is, laat ik voor dengen e, die het gezegd heeft. De heer Berkhout: Ik ben toch blij, dat ik het in bespreking gebracht heb. De lezers zullen er nu een eigen conclusie uit kunnen trekken. Wethouder Bekker: Ik ben er van overtuigd, dat een procedure kans van slagen kan hebben. Kans zeg ik, want het blijft altijd' een kansberekening. AI was het echter zeker, dat het gewonnen werd, zou ik nog tegen procedeeren zijn. Het is goed geld naar kwaad geld gooien. Het kost, veel meer dan er mee te winnen is. Temeer ben ik er tegen, omdat de fir ma zich niet onwillig getoond heeft. Ik heb zelf op deze wijze eenige malen met advocaten kennis ge maakt en heb eens een proces gewonnen, wat me toch nog f 1000 kostte. We doen wijzer om geen pro cedure aan te gaan. Als particulier zou men er nooit toe overgaan, omdat het veel geld kost. Voor een officieel lichaam moet men er dan ook niet toe be- I sluiten. Voorzitter: Het is juist, dat we uit koopmansoog- punt beter doen om niet te procedeeren. Ik ben ook 'geen voorstander van procedeeren, doch er zijn ge- j vallen, waar men er toe gedwongen wordt. De heer Du Burck. is eens bijl een advocaat ge- I weest, waar een plaat aan den wand bevestigd was. Op die plaat zat een advocaat onder een koe te melken en daaronder stond: die procedeert om een koe» geeft een koe toe. Het zal hier net eender kun nen gaan. Ik ben het niet met u eens, waar u zegt, dat voor een publiekrechtelijk lichaam anders ge handeld moet worden, dan men als particulier zou doen. Te meer waar het hier gaat om een betrekke lijk klein bedrag moeten we er niet op ingaan. Laten we de gelden niet terecht laten komen in de zakken van adcocaten tot schade van beide partijen. Voorziter: Het gaat niet om het bedrag, maar otn het recht. Als men A zegt, moeten men ook B zeg gen. De kosten worden voor den betrokken persoon die aangesproken wordt, ook veel hooger daïr het bedrag, waar het om gaat. Waar het onomstootelijk vast staat, dat roekeloos varen de oorzaak is, geef ik in overweging aat de raad doet wat des raads is. De heer Du Burck vraagt, of de schade die aan particuliere eigendommen toegebracht is, ook door het bedrijf betaald zouden moeten worden. Voorzitter antwoordt ontkennend. Die komen op voor dengeen, die ze veroorzaakt heeft, i 'De heer Bekker wijst er op, dat het zeker eenige I honderden guldens zal kosten. De heeren daar zijn niet zuinig in het grijpen. Als we het belang van de gemeente behartigen, moeten we niet gaan proce deeren. Voorzitter: Als we het belang van de gemeente be hartigen moeten we de gemeente-eigendommen be- schermem Ik had gehoopt dat de heeren het konden inzien. Er is voor de gemeente maar een weg. De firma heeft gehoopt met haar adresbeweging te be reiken dat de uitslag ten hare gunste zal worden. De heer Bekker: Ik zou er nog niet zoo tegen zijn, als het met den advocaat op een accoordje gegooid kon worden, zoodat we b.v. voor een bedrag van f25 klaar waren. j Voorziter: U is zoo'n koopmanl I De heer Bekker: Ik ben bang voor het koopman schap daar in Alkmaar. Voorzitter: We worden gedwongen. De heer Groen kan voor een groot deel de argu menten van den voorzitter onderstrepen. We moe ten niet vergeten dat er dagelijks gelegenheid "is om gemeente-eigendommen te beschadigen. Er kan een geweldig precedent uit geschapen worden. Wethouder Kroon: In de gascommissie voelde ik er ook al niet veel voor. Ik blijf van hetzelfde ge voelen. Ach, kan dat nu niet geschikt worden? Ten slotte wordt met 14 stemmen het voorstel om te procedeeren verworpen. Alleen de heer Groen stemt er voor. Rondvraag. De heer Berkhout: De vorige vergadering hebt u mijn heer de voorzitter toegezegd het verstrekken van de regelingsvoorwaarden iji de gascommissie naar vo ren te brengen. Is dit geschied, en zoo ja, hoe is dit verzoek ontvangen? Voorzitter: Ik heb het niet naar voren gebracht, doch heb het nader overwogen en kwam tot de conclusie dat het verstrekken van zoo'n afschrift uit moet gaan van de gemeente. Ik kan geen vrij heid vinden dergelijke afschriften te verstrekken. Van de meest belangrijke dingen worden afschrif ten gegeven, doch afschriften geven van verordenin gen is in de practijk ondoenlijk. U kunt er óp de secretarie ten allen tijde inzage van nemen. Het reglement heb ik bovendien terloops doorloopen en er bleek me, dat de inhoud u weinig wijzer zal kun nen maken. Ik kan er niet toe meewerken. Het is nuttelooze arbeid. De heer Berkhout: Het spijt me, te meer waar n het eerst toegezegd hebt Het is een tamelijk uitge breid stuk. In dit speciale geval weet ik werkelijk niet hoeveel rechten de Raad Heeft, daarom, stelde ik de vragen. Er blijkt, dat do Raad ten opzichte van dergelijke zaken geheel onkundig moet blijven, ten zij men steeds gelegenheid heeft inzage ter aecreta-, rie te nemen. Het spijt me werkelijk, dat we van een en ander geheel verstoken zijn. Met wat goeden wil was het wel uit te voeren. Voorzitter: Dat kan u geen ernst zijn. Het bedoel de stuk is zeer onbelangrijk. Het grootste deel er van zondt ge niet eens lezen. De heer Berkhout: Juist met dit geval weten we de grens niet. Voorzitter: U kunt komen kijken wanneer u wilt. Ik heb zelf ook geen afschriften. De heer Du Burck: Ik heb gelezen, dat alle ge meentebesturen een circulaire van Ged. Staten ont vangen hebben inzake tuberculosebestrijding. Den kelijk zijn B. en W. van plan om dit stuk bij de be grooting te behandelen, omdat het betrekking heeft op de gemeentefinantiën. Voorzitter: Zooals u zegt, Ged. Staten hebben voor Sept of Oct opgave gevraagd, juist om het bij de begrooting te kunnen behandelen. Vooraf zal u een voorstel bereiken. De heer Du Burck: Art. 182 van de gemeentewet zegt, dat jaarlijks in de maand April een berede neerd verslag' van den toestand der gemeente wordt uitgebracht. Tot heden heb ik dit niet ontmoet. Voorzitter: In de practijk gaat het al jaren zoo, dat het verslag in Juni of Juli verschijnt. De practijk zal u leeren, dat het verslag niet lezenswaard is. zoo zelfs, dat de vereeniging van Ned. Gemeenten gead viseerd heeft, om voor kleine gemeenten een meer beknopt verslag in te voeren, als het niet geheel verdwijnen kan. De heer du Burck: Ik zou in comité graag nog wat zeggen. Voorzitter: Waar gaat het over? Dan kan de Raad oordeelen. De heer Du Burck: Over een zaak die in comité behandeld is. Voorzitter: Kunt u niet zeggen, waarover het gaat? De heer Du Burck: Ik meende, dat het beter was van niet, omdat het een comitézaak geldt. Het gaat over een persoonlijk feit De Raad vindt goed er de gelegenheid voor te ge ven. Hierna sluiting der vergadering. VERANDERINGEN IN HET SCHOOLTOEZICHT. Hoewel de nieuwe regeling van het Schooltoezicht officieel nog niet bekend is, lekt er toch zooveel uit, da^ men ongeveer weet hoe het in het vervolg we zen zal. De Minister heeft het drieledig schooltoezicht be houden: hoofdinspecteurs, inspecteurs en schoolop zieners; de laatste evenwel alleen voor het bewaar- schoolonderwijs en in de groote steden. Overal elders worden de schoolopzieners afgeschaft, tengevolge waarvan er een dertigtal met pensioen of wachtgeld zal gaan. De overige komen in den rang van inspec teur in kleinere plaatsen, waartoe het aantal Inspec ties op 57 gebracht wordt. De bureaux worden* opge heven; de daartoe gekochte perceelen zullen weder worden verkocht; de ambtenaren komen eveneens op wachtgeld of pensioen. De oude en nieuwe inspecteur zullen te hunnen huize een bureau moeten vestigen, waarvoor het Rijk hen eenige vergoeding geeft, eveneens voor de ad ministratiekosten. Zij zullen zich daarvoor van eenige administratieve hulp moeten voorzien. Maar uiter aard zal het den inspecteurs die voor de rest zelf voor hunne administratie moeten zorgen, zoowel als voor het schoolbezoek en voor de naleving der On derwijs- en Leerplichtwet, niet mogelijk zij», het schoolbezoek op den ouden voet te handhaven. Men hoorde dan ook reeds verluiden dat het tot ééns per jaar zal worden teruggebracht. Of het nieuwe school- toezicht in dezen vorm beter dan in den oudeni zal voldoen, moet de toekomst leeren. De veranderde regeling zal op 1 Augustus a.s. in gaan. DE HAAGSCHE HOUTEN HAM. Dat houten ding, dat meegeholpen* heeft om Den Haag naar buiten te karakteriseeren, is nu toch wel langzamerhand van tafel verdwenen. En leege taart- doozen zullen ook wel niet meer bezorgd worden. De arbeidsloonen zijn te hoog. Maar de geest waaruit deze dingen voortgekomen zijn leeft nog steeds in het Haagje. Een dezer dagen kwam bij een bloemist een dame, met een, bosje rozen in de hand. Meneer vroeg ze, wat kosten de rozen? Vijtfien cent, mevrouw. De dame doet geagiteerd. Vijftien cent, maar dat is idioot, 'tls idioot. Vijf tien cent voor een roosje. Ik heb wat roosjes in mijn tuin geplukt. Maar nou wou ik er een roode bij heb ben. Geeft u er maar een. En doet u er een pa*- piertje om. Maar 't is idioot. Mevrouw, zei de bloemist, en 't was hem aan te zien dat hij boos werd, mevrouw, weet u wat idioot is? dat u een bloemist die grijs geworden is in zijn vak, wilt wijs maken dat dat rozen uit uw tuin zijn, Die zijn uit Aalsmeer. Die hebt u gekocht langs de straat en nu komt.u bij mij om een pa piertje. Geef u de roos maar, meneer, zei de dame. En de dame kreeg de roos, maar met een papiertje zonder firmanaam. (Vaderland.) V7INKEL. Zondag hield de Postduifvereeniging „Steeds Ver der" te Winkel met 11 duiven een wedvlucht vanaf Maastricht Dit is de laatste vlucht met oude duiven. De vogels, werden om 8 uur de vrijheid gegeven. De uitslag was als volgt: 1. eigenaar P. Koenen, ie.12.31 terug; 2. Th. de Pree 12.39.61: 3. P. Kort 1.236; 4 P. Strobbe 1.4.15, 5. P. Kort 1.40.7 terug.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1