Fa. A. Klopper Zoon, gecombineerde Martin een Huishoudster, een een Bakkerslcerling, 2 aardappelrooiers, noodhulp en werkster Dienstbode, Aan de inwoners van Schagen en Omstreken! Tjalkscheepje Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. Q en spoedig weerziens toe! man komt alleen voor den keeper te staan, doch een onzer loopt hem tinaal onderste bovep. scheidsrech ter. fluit cn wijst naar het govreeado punt. Doch do postman wil dezo kan» niet benutten on plaatst de bal kalm naast het doel. Na de rust weet Succes nog twee maal den keeper te 'passeoren. De potten zetten or alles op om ten minste nog de eer te red den, wat Jan de Post even voor hot einde fcelukt. Kort hierop blaast scheidsrechter Inrukken en heeft Succes verdiend gewonnen, hoewel de uitslag eonigs zins goflatteerd is. Zondag a.s. wacht ons een zwaardere tegenstander, namelijk M.F.C. van Medemblik. Doch. maar ilink aangepakt Succes en.... succes. ST. PANCRAS. Zondag hadden we hier een aardlgen wedstrijd op Vrones torrein tusschen Vrone 1 on de toerclub van Uitgeest. Vrone'1 had spoedig de leiding 1—0, vergrootte t succes 2—0, tot ook de toerclub 1 goal maakte, die, hoewel in afside gemaakt, toch werd toegekend. De rust ging in met voor Vrone 21. Na de rust wist Vrone nog 2 maal te doelpunten, tegen de toerclub geen enkele maal, zöodat Vrone won met 4—1. Do volgende match was tusschen Vrone 3 en de adspiranten van .Vrone. Do adspiranten maakten spoedig oen goal, wat in v geheel hun 3 maal gelukte; doch Vrone 3 bleek sterker on behaalde de overwinning met 5—3. NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde in* Hoogwoud, een wedstrijd te gen een H.F.C.-Stormvogels-combinatie, om 11 draagmedailles, en won dezen wedstrijd met 42. UIT DE HAND VERKOCHT. liet burgerwoonhuis van Mej. E. Bijpost aan den Stationsweg alhier, is uit de hand verkocht aan Mej. de wed. G-. van Stipriaan te Haring-huizon* Marktbetkhitta. WARMENHUIZEN. 1 Juli 1924. Schotsche muizen f 9.40 a 11.60, drielingen f5.90 a G.60. Aanvoer: 56340 Kg-. aardappelen. MEDEMBLIK, 1 Juli 1924. Aardappelen: Groote muizen f4.50 a 4.80, kleine muizen f2.30 a 2.85, Koksche muizen f3.95 a 4.60, groote ronde f 5 a 7.80, alles per 50 Kg. NOORDERMA11KTBOND* Noord-Scliarwoude. 1 Juli 1924. Schotsche muizen f9.30 a 11, per 100 Kg. Bloemkool f 14 a 16.20 per 100 stuks. Aanvoer: 160.000 Kg. aardappelen, 345 st. bloem kool. LANGENDI.TKER GROENTEN VEILING. 1 Juli. Wortelen f3.50 a 4.60 per 100 bos. Aardappelen: Schotsche muizen f9.40 a 11.30, schoolmeesters f7.80 a 10.70, drielingen f4 a 8.10, kleine f 1.50, alles per 100 Kg Aanvoer: 33600 dos worteleiy 480700 Kg. aard appelen. ANNA PAÜLOWNA, 1 Jufi W24. Groote aardappelen f816, kleine aardappelen f6.40—9. Bloemkool f5.50. PURMEREND, 1 Juli 1924. Op de heden gehouden markt waren aangovoerd: 14 st. fabriekskaas f49, met rijksmerk f53, 48 st. boerenkaas f47, met rijksmerk f52.50, 3 st. Goud- echo kaas f47, mot rijksmerk f52.50, 1184 Kg. boter f 1.95, met rijksmerk f 2.05, 515 rundereu, w.o. 290 vette f 11.30, 203 melk- en goldekoeien f175400, 22 stieren, nandcl matig; 56 paarden f200250, handel stug; 64 vette kalveren fl.30 •fl.50, handel matig; 274 nuchtere kalvoron, voor do slacht f 1040, voor de fok f1632, handel ma tig, 555 vette varkens voor do zouterij f 0.52 .0.56, voor de slacht f 0.58—0.63, handel matig; 41 magere varkens f 1424, handel stug; 78 biggen f 10 tot 15, handel stug; 439 schapen rl454. handel stug; 370 lammeren f2028, handel stug; 370 lam meren f2028, handel stug; 39 bokken; kipeieren f 77.50, eendeieren f 6. PURMEREND, 1 Juli 1924. De prijzen en aanvoer van kipeieren waren he den: kipeieren a f77.90, 17012 stuks; b f5.706, 361 stuks; eendeieren a f6.306,80, 1651 stuks; b. f4.30, 191 stuks. Totaal 34082 st. EEN JUBILEUM VAN DE ENGELSCHE RED DING SMA ATSCHAPPIJ. Uit Londen, 1 Juli. Acht reddingsbooten vertel genwoordigend zes landen, liggen op het óogeirblik in do Theems gemeerd. Zij zijn daar gekomen om deel te nemen aan" de viering van het honderdjarig bestkan van do Koninklijke Nationale Reddings maatschappij. De grootste boot komt uit Nederland en behalve twee van Engelsche stations zijn de overige uit Noorwegen, Zweden, Denemarken, en Frankrijk. Zeven reddingbootheldnn zijn gismren door den koning op Buckingham Paleis ontvangen die hun de gouden medailles van de maatschappij overhandigde wegens betoonde moed en zeemanschap bij het red den van schipbreukelingen op de Engelsche kust. De koning horkende onmiddellijk een hunner, n). John Ilowells, die met groot gevaar zevon leden van den Rotterdamschen raotorschoener Herminia in 1920 heeft gered. Howells diende aan boord van de Tomeraire toen de koning daarop officier was. DE TUNNEL ONDER HET KANAAL. Uit Londen, 1 Juli. Het vraagstuk van de tun nel onder het Kanaal tusschen Engeland en Frank rijk, dat gedurende 50 jaren bij tussehenpoozen een onderwerp van besproking heeft uitgemaakt, is on langs opnieuw te berde gebracht en is heden be sproken in» een bijzondere vergadering van do com missie van rijksverdediging. De eerste-ininistor, die do bijeenkomst voorzat, had de voormalige eerste- ministers uitgenoodigd haar bij te wonen, en Lord Balfour, Asquith, Lloyd George en Baldwin waren aanwezig, behalve nog versoheideno loden der hui dige regeering en de militaire, maritbme en lucht vaartchefs, die lid van de commissie van de rijks defensie zijn. EIJN „OORLOGSSTAD" IN VEILING. Deze maand worden, naar luidi van een draadloos bericht, twee complete gebouwencomplexen bij Gret- na, aan de Schotsche grens, die gedurende den oor log zijn ontstaan en tot één der grootste munitiecen- tra in den lande werden, ten verkoop aangeboden. In de beide complexen werkten 30.000 munitiearbei- ders in speciaal opgetrokken baksteencn en stalen fabrieksgebouwen en ether- en glycerine-werkplaat- sen. De regeoring voorzag deze „oorlogssteden" van' openbare instellingen, bioscopen en allerlei gemak ken ecner gewone stad. Er werden negen millioen pa. st. aan ten koste gelegd, en gedurende den oorlog werden de zorgvuldigste maatregelen genomen om hun bestaan on doel geheim te houden. «oD*0 ,Terk0?P door het regeeringsverkoopbureau zal 22 Juli beginnen. STORMEN EN ONWEDERS. Het Eulengebirge (Duitsch-Silezië) is gisteren door een zwaar onweder geteisterd. Door een orkaan zijn in de boomgaarden verscheidene boomon ontworteld. Het te velde staande koren werd over een groote uit gestrektheid door den storm letterlijk in den grond weggeslagen. GROOTE PRIJSVERLAGINGEN. Men meldt uit Berlijn aan Het Volk; De in Duitschland heerschende geldschaarschte en kredietnood heeft tot oen prijsdaling op groote schaal aanleiding gegeven. Eind van de vorige week is in do rijkshoofdstad en andere deelen van Duitschland ®cn .prijsbeweging naar beneden begonnen, die pro- centsgewijs het sterkst Ts van alle prijsdalingen gedu rende de laatste twintig jaar. De daling is wel het grootst in de kledingindustrie, in den messen-, schoen- en lederhandel. ,De prijsreductie beweegt zich „tusschen 25 en 50 pet. In West-Duitschland, b.v. te Keulen it de daling nog scheppen. In groote adver tentie* prijzen de warenhuizen hun. goederen aan, en de bladen komen met moor dan een gewoon aantal pagina's uit. DE WERVELSTORM IN OHIO. Aan een telegram van een medewerker der „Eve- ning News" te Cleveland ontleenen wy nog he: vol gende: De stad Lorain gelijkt op een door oorlog geteis terde stad, door zware artillerie gebombardeerd. Men treft thans maatregelen voor het begraven der doo'den, naar wier aantal men nog steeds gissen moet. Weinig menschen zijn aan de woede van den cycloon ontkoihen, vele op wonderbaarlijke wijzo aan den dood ontsnapt. Een vrouw werd in haar slaap uit haar bed gelicht en kwam via het venster in den 40 meter lager gelegen tuin terecht. Zij had slechts een schouder gebroken. Vluchtelingen mannen, vrouwen en kinderen zag men met beddegoed en andere noodwendig heden beladen over de versperringen, omgevallen boomen, en hoopen steenen, zich een weg hanen naar een of andere tijdelijke schuilplaats. Een bejaard paar. stond bij den puinhoop van eon school, waar het de uitgraviug afwachte. De school was juist den dag tevoren, door oen aantal studen ten bezet. De moeder poogde dapper te zijn, maar de man weende als een kind. Een jongeman, die gedurende den geheelen nacht terdege aan 't reddingswerk had meegeholpen, ont- dokte tegen den morgen in een der straten een ver nielden auto. Hij begon de stukken weg te ruimen, daar zich twee personen onder het voertuig bevon den. Tot zijn ontzetting vond hij zijn eigen vader en moeder. De eerste vluchtelingen in Cleveland vertelden, dat sommigen der overlevenden eenvoudig op de puinhoopen neerknielden en baden, andere trokken steunend bn klagend doelloos rond. Volgens de jongste berichten zal het aantal doo- d:en waarschijnlijk niet zoo groot zijn als aanvanke lijk werd gedacht. Men schat het getal op ongeveer 100. Vaststaat, dat te Lorain. 59 dood'en zijn, terwijl 118 personen werden gewond. De schade berekent men op 10 millioen dollar. Msb. EEN MISLUKTE AANSLAG. Uit Athene, 1 Juli Twee baDdierten hebben den Spaanschen gezant, toen deze per motorfiets op weg was van Athene naar Chalkis, aangevallen. Zij los ten twintig schoten op hem, doch raakten slechts het voertuig. De gezant is ongedeerd ontkomen. EEN BIJEN-INVASIE. Te Siddington (Engeland) hebben zwermen bijen het postkantoor en de postboxen met een invasie vereerd. Zij zetten daardoor den kantoordienst geheel stop daar niemand in staat was, correspondentie te posten. Postbeambten slaagden er in, een groot gedeelte van het bijenleger, door een .gasaanval" in den vorm van rook te verdrijven, doch andere zwermen bemachtigden zich van de verloren posities. Tenslotte werden de indringers, zij het met veel moeite, toch op do vlucht gedreven LEEGGEPLUNDERD. Telegrammen uit Lissabon melden, dat hot aan Manuel, den vroegeren koning van Portugal, behoo». Yende paleis te Villa Vicosa, het zomer-verblijf van de koningin van Portugal, dat kostbare kunstschat ten bevat, door dieven is geplunderd. De waarde van het gestolene, waartoe o.m. oen zilveren tafel servies, oude gobelins, waarin, de geschiedenis van het geslacht Bmganza geweven is, oudo gouden en zilvoron vazen, schilderijen van oude meesters be- hooren. wordt op anderhalf millioen pond sterling geschat Het paleis vaji Villa Vicosa, dat dicht bij de Spaansche grens ligt, was het lievelingsverblijf van koning Carlos. Hier heeft de vermoorde vorst het befaamde besluit tot deportatie van de republikein- sche leiders geteekend. Een Engelsch blad; verhaalt, dat koning Carlos, toen hij na de ondrteekening zijn pen neerlegde, tot den minister zeide: „ik voel, dat ik mijn doodvonnis onderteekend heb." Twee dagen later vielon de koning en zijn oudste zoon, Manuel's broer, te Lissabon onder de kogels van de revolu- tionnairen. LONDEN IS VOL De Daily Chronicle zegt dat Londen, zeer korte perioden niet meegerekend, nog nooit zoo vol is ge weest als dezen zomer. De meeste hotels zijn ver scheidene weken vooruit geheel besproken, sommi ge zelfs twee of drie maanden vooruit Zakenmen- schen moeten uren lang van het eene hotel naar het andere gaan om plaats te vinden. Een stroom van bezoekers, die geen logies kan machtig worden, gaat naar de kleinere hotels in Bloombsbury en de dicht bij gelegen voorsteden, anderen zoeken pensions op in achteraf straten, maar ook daar is veelal alles be zet. Dit alles komt natuurlijk van Wembloy. Aldus de Daily Chronicle. Wij zouden zeggen, dat er bij de organisatie van de tentoonstelling een ern stige fout is begaan, doordat niet tevens voor uit breiding van de gelegenheid voor het onderbrengen van bezoekers zorg is gedragen. Want nu zullen ve len door de onmogelijkheid om te Londen onderko men te vinden, zich van een bezoek aan de tentoon stelling laten afschrikken. DE RAMP AAN HET EREE-MEER. Van welken vreeselijkeh omvang de ramp Is, wolko een gedeelte van Ohio hoeft getroffn, moge blijken hit onderstaande beschrijving van de TeL: Ofschoon volgens de laatste berichten hot aantal slachtoffers, dat bij den ontzottenden orkaan, welke over Ohio heeft gowoed, niet zoo groot schijnt te zy'n als men volgens de eerste berionten meende te moeten opmaken, blijkt de Orkaan toch „op yreese- lijko wijze in de steden aan do Zuidkust van het Erie-ineer te hebben huisgehouden. Men kan zeg gen, dat de kuststrook tot op 60 mijl van Clovelaad at vrijwel is schoongeveegd. De verhalen van oog- C' oigen, die de ramp in haar vollen omvang heb- bij gewoond, doen denken aan verhalen, over don onaergang der wereld. Het geloei van den storm overstemde alle andere geluiden en bij ie- deren nieuwen bevigen windstoot zag men huizen te midden van wolken kalkstof volkomen inwaaien. Muren werden geheel ingodrukt, waarna dan hot dak naar "beneden viel. zoodat na enkele seconden slechts oen puinhoop de plaats aanwees, waar het huis gestaan had. Elders weer zag men afgerukte dakón wel honderd meter en moor door de lucht vliegon om dan plotseling met donderend geratel ergens te worden neergosmakt. Meterdikke boomen vielen om, alsof de zeis van oen reus door hun stammen was gegaan. Zij ont wortelden niet eens meerj maar knapten eenvoudig bij den grond af. De geteisterde plaatsen herinneren aan de verwoeste steden aan hel front. Weliswaar hebben eenige huizen en gebouwen stand weten te houden, maar dan gapen toch de gaten der niit- loozo vensters onheilspellend in de gonavende gevels en gordijnen hangen er in flarden uit Van schoorstoenon is niets moer te zien. Ook de hooge fabriekspijpen zyn in stukken omlaag ge stort De straten zijn bijna onbegaanbaar. lot me tors hoogte liggen nier en daar zoifs do brokstuk ken van muren, vermengd met ineengekronkeldc draden van het licht en de telefoon opgestapeld mei glasscherven er tusschen en de overblijfselen van iiuisraad en keukengerei. Van sommige winkels lag de geheele voorraad over de straat uitgestort. Er zijn huizon, die nu den voorgevel missen, zoo* dat de kamers als die van een poppenhuis aan één zijde open zijn. En daar, waar de storm zijn vernielend werk niet geheel ten einde bracht^ wérd dit voltooid door hot vuur. Want in vele woningen, dip slechts gedeeltelijkwaren ingestort ontstond brand on daar aan blusschen ondor dezo vreoselijko omstandigheden natuurlijk niet te denken was, brandden zij dan ook tot den grond toe af, soms, op hun beurt weer belendende perceelen aanste kende. Als waanzinnig ronde de door een panischr-n schrik bevangen bevolking' door de straten, met wetend, waar een veilige schuilplaat» te kannen vinden. Niemand durfde meor in zijn woning te blijven, ofschoon men op straat haast evenveel kans liop idoor vallende Btukken .steen of door boomon of palen te worden getroffen. Tal van personen bloedden uit hun wonden, maar in den grooten angst was iedereen in de eerste laats op zelfbehoud bedacht Men wist dat onder et puin nog veel gewonden moesten liggen, maar hoe zou men "hen kunnen redden, waai- men zelf i ternauwernood en steeds worstelend met don storm op ae beenen kon blijven en van alle kanten het j gevaar dreigde zelf op zijn beurt onder de vallen de muren bedolven to wordon. Natuurlijk waron ook alle telegraafverbindingen vernield, ihaar gelukkig was er nog één spoorweg- lijn van Lorain naar Columbus intact gebleven, en zoo kon dan ook dringend om hulp worden geseind Met auto's heeft zich toen een leger van politie, brandweerlieden, pleegzusters en dokters naar de geteisterde streek begeven en daar do orkaan in middels had uitgeraasd, kon omnidellijk met het hulpwerk worden begonnen. - - Duizenden personen zijn dakloos geworden, hon derden zijn in de ziekenhuizen opgenomen. Sandusky, aan hot Erie-meer gelegen, aan dort ingang van de Sandusky-baai, ofschoon niet in het gelijkluidend district, maar op enkele kilometers daarvandaan, in het Erie-distriot, is ee,u haven plaats. Bij do volkstelling van 1910 was hot zielen tal ongeveer 20.000. Tal van belangrijke spoorwegen loopen er "heen, terwijl de plaats scheep van rtver1 bindingen onderhoudt, met ae voornaamste steden aan de groote meren. Tot de groote gebouwen be- hooren het regeeringsgebouw en het gereohtshof. Ook staat er oen (Jarnegie-bibliotheek on is er het groote biologisch laboratorium van de Ohio State Chiversity gevestigd. In de nabijheid van de stad wordt het visscherij bedrijf uitgeoefend.' De stad zelf heeft veelhandel in steenkool, steen, oemont, visch^ vruchten, azijn en bier, voornamelijk mot Canada. Dè plaats Lorain is eveneens aan hot meer geler ten, aan den mond van de Blackriver, op ongeveer 5 mijl afstand van Cleveland. In 1910 telde zij oirca 29000 inwoners.' Gelijk Sandusky is zij ook verbon den met de groote spoor- en stoomvaartlijnen. Er bevindt zich een goede haven en de voornaamste tak van bedrijf is er de verscheping van groote hoe veelheden steenkool, ijzererts, graan en hout, Voorts bezit de plaats scheepswerven en spoorwegconsfcruo- tiewerkplaatsen. EEN AANVAL VAN LLOYD GEORGE OP MAC DONALD'S BUITENLANDSCHE POLITIEK. Lloyd George, die het sterkst op den voorgrond treedt in de campagne, die de liberalen al sqdert verscheidene weken intensief door het geheeld land voeren, heeft Zaterdag te Manchester voor een publiek van 30.000 personen een aanval gedaan op de buitenlandsche politiek van Ramsay MacDonald. De tegenmoordige regeering is, zeide Lloyd Ge- ge, in één opzicht een buitengemeen fenomeen, liet is ech regeering, welker leden naar het Lager huis werden gestuurd ter bevordering van een be paald stol beginselen, doch thans, nu zij aan 't be wind zijn, zijn zij bezig precies de tegenover gestel- do beginselen uit to voeren. Een paar voorbeelden geeft de geheime diplomatie, die de tegenwoor dige ministers in alle toonaarden hebben afgekeurd. Volgens hun redevoeringen, gehouden vóór zij aan hot bewind kwamen, was zij bij na gelioel verant woordelijk voor oorlogen en steOig voor den laat- sten vernietigenden oorlog. Toen zij aan hot bew.ind kwamen, zouden er voor het proletariaat geen ge heimen meor zijn. Zij waren voor openlijke onder handeling in buitenlandsche zaken.- Onder hen zou het Foreign Office pon nieuw kristallen paleis zün, waar de voorbijgangers op den weg al les konden zien. Ik vrees echter dat het glas dat z\j gebriukten, ijsglas was. Er is nog nooit zooveel geheimzinnig heid betracht. De nieuwet minister van Buitenland sche Zaken schijnt méér dan één zijner voorbijga» ?eirs, geïnfecteerd met de kiemen, die in de stof- eorderij van dat groote ministerie op do loer# lig gen. De moeilijkheid is dat, aangezien hij nooit is ingeënt,'zijn zaak er slecht voor staat. Het rapport-Dawcs wasm een duidelijk, eenvoudig, eerlijk voorstel. Er geheimzinnigheid mee to be trachten beteekende net kweeken van misvrstand uit schier niets. Niets kon erger zijn, ging Lloyd George voort, dan de wijze, waarop hot onderhoud van Ohequers jis behandeld. De atmosfeer was vol strekt noodeloos veel mysterie. Vroeger, wanheer do quaestie der schadevergoedingen werd lx> .sproken, waren do ministers van financiën, erbij tegenwoordig, en terecht, want hot was grooten-' deels, zoo met in hoofdzaak, een financieel vraag stuk. Zij werden van het onderhoud te Chequcrs geheel buitengesloten. Vroeger waren secretarissen tegenwoordig om aanteekeningen te maken en la ter de aanteokoningon met elkaar te vergelykon» om misverstanden onmogelijk te maken. Thans waren er geen secretarissen. Inderdaad werd ieder een yerro gehouden, de fotografen uitgezonderd. Wat is daarvan het gevolg? Ons werd verteld, dat er een volledig accoord werd verkregen. Jawel, volkomen accoord over alles, behalve over hetgeen, waarover het accoord liep. Neem twee of drie vitale quaesties. Do eerste was het beweerde defensieve pact tusschen Frankrijk, Engeland en Belgiö. Herriot verklaarde in België dat hij de verzekering had van zulk een pact en daartoe dè meest formeels belofte had. Ramsay Mac Donald daarentegen, ofschoon dezo verklaring niet loochenend, zeide dat#er geen militaire overeenstem ming was. Wat is de waarheid? Het is stellig van groot belang voor ons. dit te weten. MacDonald zei. de vroeger in antwoord op een vraag van Asquith, dat naar zijn meening een pact met een militaire conventie geen zin bad. Een andore quaestie. Herriot zeide dat inzake van de militaire ontruiming van het Ruhrgebied door Frankrijk en Belgiö, deze twee landen de vrije hand zouden hebben. Is dit zoo? Dit was stellig een zeer belangrijke beslissing. Waarom word ze niet aan het Lagerhuis medegedeeld? PLANTENZIEKTEN LEER. 103. Bestrijding gewone Aardappelziokte. De gewone aardappelziekte treedt dit jaar bizonder vroeg op. Ik nam haar waar te Andijk en te Hoorn en vernam dat zij ook reeds te Midwoud en in den Beemster op begint te treden. Daarbij doet zich een ecnigszina anders optreden voor als gewoonlijk. Wor den anders blad en knollen aangetast, thans treedt do ziekte -ook op aan den stengel, welke geheel zwart werdt en doorrot. Voor mij was dit een nieuw ver schijnsel en ook voor vele bouwers naar het mij voor komt. Zoyals men weet, wordt deze ziekte met goed- ge volg bestreden of beter voorkomen met Bordeausche pap. Gemakkelijker is bet met Bourgondische pap te werken, daar de bestanddeelen daarvan het Normaal pappooder in den handel verkrijgbaar is. We lezen over Normaal pappoeder in Vlugschrift 6 van den Plantenziektenkundigen dienst als volgt: „Terwijl de Bordeauxsche pap, bij voorkeur in de ooftteelt wordt gebmikt, geeft men voor het aardappelsproeien de voorkeur aan pap, bereid uit z.g. „Normaal pappoe der". Normaal pappoeder is 'samengesteld' uit fijn ge kristalliseerd kopervitriool (2 deelen) en watervrije soda (1 deel) men behoeft dit pappoeder slechts met water aan te roeren om de Bourgondische pap ge reed te hebben. Dadelijk is de pap niet klaar, omdat in de pap koolzuur wordt gevormd, dat de vaste deelen naar de oppervlakte drijft. Men laat daarom het mengsel na omroeren met water even staan en roert het met een stok eenige malen flink dooreen. Men koope hot poeder van betrouwbare handela ren onder waarborg, dat het voldoet aan de oi9chen vastgesteld door do Bijkslandbouwproefstations. Het verdient aanbeveling de balen, vaten of kisten mot pappoeder en ook de restanten op een droge plaats binnen op te bergen en voor het gebruik goed Besloten te houden, tot een groenachtige mussa bakt het andei's samen, dde voor de papbereiding niet deugt. Voor 1 pul-verisateur (ongeveer 15 L.) gebruike men V.i K.G. pappoedor. Hazelaarboktor. Vraag 143. C. T. to Medemblik schrijft het volgen- do: „Ik heb hier een fleschje mot een gevonden ke ver. Ik vond hem in de schuit, juist toen ik van een aardappelbouw afstapte. Daar ik niet weet welk j diert je het is, dacht ik direct aan den Colorodakever. Antw. Gelukkig is de door U gezonden kever geen Coloradokever, maar epn hazelnarboktor, wiens lar- j ven in de takken van hazelaars loven. Keuring voor het buitenland. Bij de keuring voor het buitenland worden door do keurmeesters op de volgende ziekten gelet: Aardap pelwrat ziekte, schurft (pok), gewone aardappelziekte, fusarium of droogrot, oog of kopziekte, vlekken- ziekte, Rhizoctonia^ziekte. Van deze i9 de pokkig- heid wel de meest voorkomende en voor deze wordt wel eens afgekeurd. Over het algemeen beschouwt de practijk de pokkigheid niet al3 een ziekte. Dit is ech ter we) het geval, maar het optreden is eig afhan kelijk van den grond. De Controleur b. d. Plantenziektenkundigen Dienst te Hoorn: K. VAN KEULEN. Advertentïén. □acacaacaaacaaaan u Den 6den Juli a.s. hopen Q onze geliefde Ouders q D. Kaai| 0 A. Kaaij-Brommer H hunne 12'/, jarige echtvereenl- n U ging te herdenken. U 0 Hunneliefhebbendekinderen DIRK. HhKTUS. KLAASJE. JACOB. St. Maarten, Juli 1924. ca ca ca ca ca ca ca ca ca ca cao Te koop: eee gebruikte VValenmaker, levering op proef van goede werking, Adres: BERENDS Co. Schaden. GEVRAAGD: bij man alleen, terstond, in kleine boerdery. jb. BAKKER Sr., Oos- terweg, Nieuwe Niedorp. WORDT GEVRAAGD: in klein gezin. Zich aan te melden dagelijks pastorie Oude Niedorp. GEVRAAGD: voor geruime» tijd werk, bij A. ZOMERDIJK, 't Zand. GEVRAAGD: bij Wed. B. VAN DELFT, te Cal- lautsoog. Nu mij door den VRIJWILLIQCN verkoop van hel Theater Royal de verdere exploitatie van dit gebouw onmogelijk is gemaakt, voel ik mij gedrongen het publiek van Schagen en Omstreken mijn harte- lijken dank te betuigen voor het trouwe bezoek en den steun hun nerzijds ondervonden en roep hun bij dezen geen vaarwel maar een tot Hoogachtend, W. SMULDERS. N.B. Eventueele nog loopende REKENINGEN zoo spoedig mogelijk af te geven bij G. v. d. BRINK aan de l heaterwoning. OPROEP. Voor den machinist bankwerker G. J. v. d. BRINK, die pl.m. 15 achtereenvolgende iaren blijk gegeven heelt te lijn een trouw, eer lijk, en vooral leer vakkundig en werkzaam persoon, zoek ik zoo spoedig mogelijk een PCAATS (onverschillig wat, maar liefst In zijn vak); daar mijn verzoek'om hem.jdie het bioicoopvak reed» 11 (aren grdhdig kent, over te nemen, uit naam der nieuwe' exploitatie met kracht is afgewezen. W. SMULDERS, tot 1 Juli exploitant w. h. Theater Royal Liöodsgraeht 69 Helder. Schrijfburcaux, Dureau-minislres, Boekenkosten, Bureau-lauleuils en verdere Kantoormeubelen houden wi| steeds voorradig in prima kwali teit en lage prijzen. GEVRAAGD: bij Abr. WIT, Lutjewinkel. Voor direct gevraagd, door F. A. F. GRONE- MAN, Wieri.gerwaard. Voor billijken prijs te koop stalen Lanqendijker met tuigage, gebouwd birSTOEL. te Alkmaar, groot ruim '20 ton. Te bevragen bij den eigenaar J. v. d. MOLEN te Opmeer, en bij A. PANNEVIS. scheepsbouw, Ai- fen aan de Rijn.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3