ilieicci Bitlis- Uitgevers N.V, v.li. Co., Scliagcn EERSTE BLAD. Binnèniandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Donderdag 3 Juli 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7461. Dit blad vorachtjnt viermaal por wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bi] inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advor- tentidn nog zooveel mogelijk in tiet oorstuiikomend nummer goplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maanden fl.05. Losse nummora 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols 11.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowijano, inbogropon). Grooto lottora wordon naar plaatsruimto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Uil den W.F.V.B. VAN DEN AEG. SECRETARIS. Van bijna allo vereenigingen ontving ik bericht van deelname aan de athletiekwedstryden. Nadere opgave van mededingers behoeft pas over 3 of 4 weken te worden gedaan. U ontvangt dan allen een aanmeldingsformulier. Neemt allen echter serieus deel aan de training, want zy, die dit gedaan heb- lx*n, hebben zooals van zelf spreekt, de meeste en De heer Keesman traint Zondag a.s. om 10 uur voorin, te Bnrsingerhorn. Behalvede .in de circu laire vermelde clubs, is natuurlijk ieder welkom, die in onze athletiekbeweging belang stelt, ook deel nemers van de andere clubs. Zondag 20 Juli speelt een Bondselftal te Hoog woud tegen M.F.O. I te Medembük. Van Hoog- woud gaarne direct bericht. r Finale BeterwecUtriidsu: N.V.V. I—W.F.C. I, 8—1. H. WILBRINK, Adm.-Redaet. BIJNA DE HEELE HAND AFGEHAKT. Men meldt aan de „Zw. Ct.": Een vier- en een tweejarig zoontje van den land bouwer Olde Rikkert te Lemselo hadden een muisje gevangen en wilden het diertje met een bijl den ge nadeslag geven. Ongelukkiger wijze sloeg de oudste daarbij' zijn broertje een groot deel van diens handje bijna geheel af, zoodat een deel van de handpalm en drie vingers geamputeerd moesten worden. GEDOOD. De 46-jarige P. de Smit, landbouwersknecht te Wilhelminadorp bij Goes, had het ongeluk van een geladen wagen te vallen met het gevolg dat een wiel den man dwars over het lichaam reed. Hij werd met ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht waar hij overleed aan de gevolgen. ERNSTIG ONGEVAL. Gisteravond werden bij den ijzerhandel v.h. W. Kolkman te Dordrecht ijzeren staven van een hand kar door middel van een lier aan boord geheschen van een motorboot. Toen het gewicht van ongeveer 900 K.G. even opgetild werd om den handwagen er onder uit te trekken, knapte plotseling de mast van de lier door en trof den 50-jarigen Z., wonende aan de Hil, juist op het hoofd. Met een ernstige schedel breuk werd de getroffene in bewusteloozen toestand, opgenomen en naar het gemeente-ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. WARENKEURING. Verschenen is het verslag va.n den Keuringsdienst voor Waren in het keuringsgebied Alkmaar over het dienstjaar 1923. Do buitendienst werd uitgeoefend door 5 keur meesters. Hun werk «is te verdeelen in het keuren der waren ter plaatse en het nemen van monsters, als het keuren -hun daartoe aanleiding gaf of het waren betrof, waarvan de deugdelijkheid slechts door een onderzoek in het laboratorium kon worden vast gesteld, zooals melk en gemalen producten. Het keuren ter plaatse vereischt kennis van de te beoordeelen waren, waaruit dus volgt, dat de op sporingsambtenaren eene groote dosis warenkennis moeten bezitten, betrekking hebbende op velerlei ar tikelen. Door hen zijn in winkels, pakhuizen, op markten enz., ter plaatse gekeurd 76470 voprraden voedings middelen en andere waren. Een groot aantal partijen ondeugdelijke waar werd aan de consumptie ont trokken en wel: 2 partijen azijn, 59 partijen brood, koek en koekjes; 112 partijen cacao en cacaopoeder le zamen 1525.7 K.G.. 6 partijen conserven; 32 par tijen gedroogde vruchten, groenten en zaden; 275 par tijen graanproducten; 20 partijen jams en geleien; 53 partijen kaas, boter en margarine; 25 partijen koffie, thee en surrogaten; 1 partij limonade; 96 par tijen puddingpoeders; 77 partijen specerijen en mosterd; 15 partijen spijsvetten; 3 partijen honig; 288 partijen suikerwerken, suiker en drops; 28 partijen vleeschextract en bouillonblokjes; 3 partijen bereide vleeschwaren; 12 partijen wasch-, bleek- en poets middelen; 1 partij kinderspeelgoed; 19 partijen visch; 23 partijen vruchtensappen; 11 partijen diversen; 439 partijen zuidvruchten, in totaal 1600 partijen. Kermissen en openbare feestelijke samenkomsten werden geregeld bezocht. Ook de keuring vtjn ijswafels heeft speciaal de aandacht van den dienst gehad. Toezicht werd gehouden op verkoop van visch en tevens controle uitgeoefend op de verkoopplaatsen van kruideniers-- en grutterswaren, m^aar ook op den verkoop van brood) en de bereidplaatsen ervan. In het vprslag werd er op gewezen dat er groote neiging bestond om brooden van 1200 gram door te snijden en te verkoopen, in plaats van zooals is voorgeschreven, brooden van 400, 800 en 1200 gram. Een groote coöperatie, die in meer dan één plaats van het keuripgsgebied filialen heeft, werkte zoo op den grens der gestelde eischen, dat die grens nu en dan werd overtreden, al was het dan voor kleine bedragen. De firma loopt gevaar voor een proces verbaal. In kleinere bedrijven kwamen soms groote afwijkingen voor in het gehalte aan droge stof. Bij herhaling kwam men met den strafrechter in aanraking. Dit kwam 45 maal voor. De lichte boeten zijn geen voldoende straffen daarvoor. Toe te juichen is daarom het publiceeren. van de uitgesproken von nissen. JBij 848 inspecties werden 3657 bakkerijen bezocht, 2836 maal werd brood gewogen en wel in totaal 29696 brooden. In het laboratorium werden in totaal 15463 ver schillende monsters onderzocht. Van melk werden 10863 monsters onderzotht. De meest voorkomende ondeugdelijkheid der melk be stond in het afkomstig zijn van uierziek vee, in het - evatfon van e -n te laag vetgehalte en in toevoeging van water. Het gemiddelde vetgehalte van. de voor consump tie verkochte melk uit de verschillende gemeenten is over het algemeen goed te noemen, vooral als men bedenkt, dat belangrijk meer monsters werden genomen van de ochtend- dan van de avondmelk. Zes en twintig maal werd proces-verbaal opge maakt wegens den verkoop van melk met een te 'laag vetgehalte, waaraan ontrooming gewoonlijk niet vreemd was. Werd toegevoegd water in consumptiemelk aan getroffen, dan werd, ook weer door afleverings- en stal- of weidemonsters te nemen, de oorzaak daar van opgespoord, en werden de knoeiers steeds voor strafvervolging voorgedragen, ook al waren de hoe veelheden water gering. In het geheel werd 145 maal procesverbaal opge maakt. Achtmaal werd gevangenisstraf opgelegd, achtmaal hechtenis, verder boeteveroordeelingen. Er werd 3469 mondeling of schriftelijk gewaarschuwd. Uit deze enkele korte mededeelingen blijkt wel, dat deze keuringsdienst goed en nuttig werk doet. RIJKSVELDWACHT. Blijkens inlichtingen wordt de rijksveldwachter E. L. J. Voskuil, gestationeerd te Wieringerwaard, en de agent van politie te Amsterdam J. H. Noot, aan gesteld als Rijksveldwachter te Dirkshorn. Ook de standplaats Callantsoog wordt hoogstwaar schijnlijk spoedig weer aangevuld. HOOGWOUD. Maandagavond 30 Juni jl. gaf de tooneelvereeni- ging „Harmonie" alhier voor een goed bezette zaal een welgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werd „Pen sion Scholier," blijspel in 3 bedrijven. We kunnen niet anders zeggen, dat er om dit echte kermisstuk, hetwelk door de jonge vereeniging goed werd ge speeld, hartelijk is gelachen. Leider en leden kun nen met voldoening op dezen avond terugzien. Een gezellig bal tot besluit. PETTEN. Aan mej. J. Kupers, onderwijzeres alhier, is een studieverlof verleend van éen maand, Voor plaats vervanging is bereids gezorgd. BURGERBRUG. Door het G.E.B. te Zijpe zijn in het dorp een zestal lantaarns geplaatst ten behoeve van de straatver lichting. Ze zijn zoo verspreid, dat de verlichting voldoende over het geheele dorp verdeeld is, en men van 't licht meer voordeel zal nebben, dan toen een groote lichtbron bij de brug geplaatst was. Het aan steken en blusschen der lantaarns wordt met een sperklok geregeld. HAARLEMMERMEER. Conoours-Hippique. Hoofddorp maakt zich alweer gereed om z'n duizenden bezoekers te ont vangen op Woensdag 16 Juli a.s. Het wakkere bestuur van de vereeniging „Voor- uit'' is eiken dag druk in de weer om de nod- j dige voorbereidingen te treffen voor z'n vijftiende paardensportfeest en het# mooie sportterrein in I gereedheid te brengen. Het heeft telken jare zoo'n klimmend succes ge had, dat het nu alle andere concoursen in Ne derland heeft overvleugeld. Er is geen plaats in' ons land, waar de paardenliefhebbers voor weinig geld op één dag zooveel genieten kunnen als hier. Ook nu is het programma ryk voorzien; het belooft zeer veel; van 's morgens half tien tot 's middags zes uur zaJ als in een bioscoop het eene beeld op 't andere volgen in een onafgebroken ry. In den voormiddag komen de mooie va» derpaarden en de fokmerries, waarvan de Haar lemmermeer zoovele prachtige exemplaren fcoonen kan; de bespannen boerenwagens en het spring- j concours voor do boerenzoons. In den namiddag (om 1 uur) zal de wisselbeker van do gemeente Haarlemmermeer worden ver reden en de groote gouden oub, welke inder tijd meer dan f4000 gekost heeft voor het interna tionale springconcours. Dan komen de poneyé de liixe tuigpaarden, de langspannen, de tweespannen en de vierspannen. de rijpaarden met heeren en dames in het zadel; da eentgenooten en dochters van landbouwers in sierlijke rijtuigjes. Hoofddorp hoeft éénmaal de eer gehad, dat nu nog in Engeland beroemde paardenKnight Com- m and er en Dark Legend, daar voor het eerst in Nederland in den ring verschenen. Ook nu worden de meest edele dieren van hooge j waarde uit ons geheele land hier verwacht. Bij wijze van afwisseling zal het concours dit maal eindigen met een iaohtrit onder leiding van den bekenden jagermeester, den heer K. E. Velt- man te Bloemenaaal. Het bestuur heeft met het oog op de gedane toe zeggingen de gespannen verwachtingen van groote deelname en talrijke bezoekers de toegezgde prijzen belangrijk vermeerderd. Meer dan 60 jon gens en meisjes zullen weer in hun uniform cos- fcuum onder de Haarleinmermeersohe kleuren een carousselnummer geven, waarmee de twee laatsto jaren zoo'n groot succes werd verkregen. Bij de generale repetitie zal een keuring worden gehouden voor hot schoonste rijpaard, het best •gaande rijpaard, de besto^ rijdster, den besten jry- der en de beste M.C.-merrie. Als prijzen zijn verschillende kunstvoorwerpen uitgeloofd, welke door vele vrienden van het con cours aan de vereeniging zyn geschonken. IETS OVER STRIJKEN MET GAS. De gasstrijkijzers welke thans In den handel wor den gebracht. wijken geheel af van de gewone strijkijzers, welke nog op de kachel, gasoDmfoor of gasfornuis moeten worden heet gemaakt, waarbij deze ijzers 'altijd vuil of vochtig worden en het roest- proces dan ook moeilijk valt te vermijden. Bij de verbeterde gasstrijkijzers worden deze be zwaren geheel opgeheven doordat de verwarming van het ijzer geschiedt, in het ijzer zelf, door mid del van een branderbuis, zoodat het strijkvlak niet meer met een vlam of zwarte plaat in aanraking komt. De gastoevoer voor een gasstrijkijzer geschiedt dcor middel van een buigzame metalen slang, wel ke aan iedere gasslangkraan gekoppeld kan wor den en bereikt men op deze wijze het groote voor deel dat steeds het ijzer warm blijft en niet meer behoeft te wachten op een reservebout. Door bovengenoemde voordoelen komen deze eas- ijzers geheel in overeenstemming, met de electri- sche strijkijzers, doch een groot verschil, en dit zal teekent den diepvoelenden kunstenaar, den ernstigen man, die in zijn kunst de waarheid naast of liever in het schoono zoekt. Want het moet een nobel mensch zijn, edel van hart en geest, die zich zoo weet te inspireeren aan bijna het hoogste der mu ziekliteratuur en bet kan niet anders of wederkeer rig moet zulk een overgave aan de zuivere schoon heid hem ten zegen zijn. In die beteekenis noem ik> dan ook Tbom Denijs een begenadigd zangen Zooals men heeft kunnen lezen, wordt aa. Don derdag 3 Juli in d'e Kurzaal te Scheveningen een gala-avond gegeven ter viering van het zilveren zan gersjubileum van Denijs. Een kwart-eeuw zanger en in het bezit van een Europeesche vermaardheid, in het bezit van een plan de campagne ter verovering ook van de Nieuwe Wereld, (Denijs gaat in 1925 naai! Amerika om onder Mengelberg do Matthaeuspassie te zingen), in het zendth van een kunstenaarsloop baan, eervol als weinige, waarlijk hij moot geestelijk) wel stevig te voet staan om de sympathiek eenvou dige te blijven die hij is. Thomas Denijs werd 3 Januari 1877 te Schagen (N.-H.) geboren uit een familie, wie het musiceeren in het bloed zat. Zijn vader was een uitstekend bas zanger, zijn oom directeur der zeker niet alleen de volle sympathie van de huis vrouw hebben, maar ook die van den kostwinner van het gezin, is wel dat het strijken met deze gas strijkijzers veel goedkooper is als met electrische strijkijzers en trouwens zeer begrijpelijk, want ten opzichte van verwarming kan electriciteit in geen geval concurreeren tegen gas. Met het Amerikaansche Gaa-strijkijzer merk „Duo Point" kan men gemakkelijk van 1 M3. gas 10 uur strijken, terwijl na het aansteken 't slechts enkele minuten duurt voor het warm genoeg is om te strijken. Ook de eenvoudige regelbaarheid bij deze gas- ijzers is van dien aard dat meh bet ijzer op elke gewenschte warmte kan instellen en onderhouden, hetgeen bij een electrisch strijkijzer niet mogelijk is en om deze reden dit gasstrijkijzer verre te ver kiezen is boven het electrisch ijzer, waarbij toch ook nog. het ongerief van doorbranden der verwar mingsinrichting blijft bestaan. Het Amerikaansch Gas-strijkijzer merk „Duo Point" heeft een handige vorm en een sierlijk model en wordt in mooie nikkelen uitvoering in den han del gebracht compleet met metalen slang en opzet- plaatje. Heeft men eenmaal dit nieuwe gasstrijkijzer be proefd, dan geeft men beslist daaraan de voorkeur boven een electrisch strijkijzer, ongezien nog het lage gasverbruik. WIERINGERWAARD. Dinsdag 1 Juli was het voor de hoogste klassen der L. S. feest. Er zou een bezoek worden gebracht aani Artis en het Rijks Museum. Het weer was schitterend en heeft er het zijne toe bijgedragen, om het feest te doen slagen. 's Morgens 7 uur was het appel en waarlijk, nie mand ontbrak. Met een .pakje fourage in de hand én een roosje in het knoopsgat, stonden allen klaar voor de vroegtram. De heenreis per spoor werd te Zaandam afgebroken. Het Czaar Peterhuisje werd bezichtigd. Per boot over Zaandam en IJ kwamen we in Amsterdam. In Artis is weer volop genoten; memoreeren we alleen maar het voederen der zeeleeuwen, het aquarium en de kangoeroe met zijn jong in den buidel. In het R. Museum heb je ook al van die vaste klanten: schatten van Lombok, kist van Hugo de Groot, Avondschool en Nachtwacht. Flink vermoeid en hongerig, waren we ongeveer half 5 op het Dam rak, waar we nog een kwartiertje de Bijenkorf in gingen. Om 5 uur was het etenstijd. De heem Kesting had eer van zijn werk, want het dinertje smaakte overheerlijk en niet minder voldeed een portie ijs als dessert.. Te half 9 waren we weer thuis, goed en wel zonder ook maar één ongelukje te hebben ge had. Voor de begeleiders een pak van het hart. Bij thuiskomst stonden er nog een paar trommels met jodenkoeken, geschenk van de Coöperatie „De Tijd geest". Wel wat laat dus. Den volgenden morgen bleek dit. voor de jongelui geen bezwaar te zijn, w want met het grootste genoegen werd alles in wei- Algier te Parijs werd hy in 1903 als zangleeraar Eufcerpe, waarvan niet minder dan 10 leden aan de DanyV familie geparenteerd waren (men zong daar dus wel ,*,im Eamilienkreise"). Eerst zou Thomas violist worden, maar na 5 jaar studie brak hij zijn pols en moest het vedelen eraan geven. Zijn nu over leden zuster Lena, zelf een vermaard violiste, zorgde ervoor dat hij zangles ontving en van 18961899 leer de hij aan hot Conservatorium te Amsterdam, onder Daniël de Lange, de Pauw, Bernard Zweers en Cor- nelie van Zanten. Toen reeds studeerde hij in het geheim (want van zijn leerares had hij daartoe geen toestemming) de Christuspartij uit de Matthaeus (dit lijkt wel wat op de episode uit Bach's leven die bij maanlicht orgelmuziek copieerde uit de muziekkast van zijn al te strengen broeder). Inmiddels moest Denij9 op het alleronverwachts niemand minder dan Prof. Jonan Meesohaerfc vervangen in den „Paulus" van Mendelssohn. Dit geschiedde met goed succes op 1 Juni 1898 te Hoorn. Messchaerta geboorte plaats. Na het eindexamen conservatorium studeer- de do zanger een jaar in Berlijn. Bij zijn tweede concert in Nederland te Alkmaar (Das Fouerkreuz van Max Bruch) bracht mevrouw Engelen-Serving hem in aanraking met het Lyrisch Tooneel in Amsterdam en werd Denijs geëngageerd voor. een reeks uitvoeringen van Figaro's Hochzeit, welke uitvoeringen echter" niet doorgingen. Toch tradl hij later nog op in de opera en het meest lyrische resultaat was wel zijn gelukkig huwelijk met de talentvolle pianiste en zangeres Emmy Kruyt, met wie hij o.m. in Mignon duetteerde, zij als Mignon en hij als Lothario. Maar na dit schitterend suocee, kon de planken- wereld hem toch pp den duur niet meer boeien en de concertzang trok hem Bteeds meer aan. Na nog enkele lessen genomen te hebben bij den Italiaan nige oogenblikken verorberd, 't Was toch nog een aardig meevallertje, op zoo'n gewonen schooldag op koek onthaald te worden. We willen, dan ook niet nalaten, ook langs dezen weg de Coöperatie voor haar vrijgevigheid te bedanken. PROCESVOERING DOOR HET MARINEPERSO NEEL IN ZAKE SALARISVERLAGING. Gemeld wordt, dat de hoofdbesturen van de bon- (uit 80 sollicitanten) benoemd aan de Rotterdam- sche muziekschool; ook zijn vrouw werd later als leerares aan die inrichting verbonden. Zeven jaar lang was Denijs zangleeraar, voorzoover zijn con» oerten hem daartoe de gelegenheid gaven; ten slotte won het do zongerscamère en nam hij ontslag te Rotterdam, vestigde zich te Berlijn, van welk cen trum uit zijn Europeesche veroveringstocht als den van Marinepersoneel in het C.A.M.B.O. ver- kunstenaar begon. De wereldoorlog bracht hem in eenigd, t,w. de Bond van Marine-onderofficieren, de 1914 weer naar Nederland terug, waar hij zich nil Bond van Korporaals K.M. en de Bond voor minder in Den Haag vestigde. De leerlingen stroomden Marine-Personeel besloten hebben tot het voeren weldra weer .toe, maar mevrouw doceert wel het van een proces tegen den Staat der Nederlanden meest, wegen9 de (gemotiveerde) uithuizigheid van wegens de opgelegde salarisvermindering per 1 Mei haar man, die wel een abonnement op de internatio- 1924. 1 nalo spoorlijnen mag nemen. TEGEN EEN BOOM. I Denys vertelt allergezelligst van zyn werken en Gisteravond zijn twee Belgische heeren uit Ver- leven, zonder opsmuk of ijuel zelfbehagen, eenvou- viers op den weg van Maarheeze naar Leende door dig zooals hij is. Een aardige anecdote dischte hy het slippen van hun auto in een scherpe bocht te- nog op uit zijn tooneelloopbaan, hoe hij toen bijna gen een boom gereden. De auto werd geheel ver- een schitterenden tenor ontdekt had. nield. Een der heeren .kreeg ernstige kwetsuren aan Op zekero dag belde een perziken-koopman in hoofd en borst; de andere, klaagde over veel pijn. Rotterdam aan den huize Denijs. Mevrouw deed Een dokter uit de buurt verleende geneeskundige open en vond de waar te duur. De koopman drong hulp en achtte overbrenging van de gewonden naar aan en zei: Mevrouw neemt ze nu, want m'neer een ziekenhuis noodzakelijk. Een van hen verkeert zingt dan tweemaal zoo goed. in levensgevaar. Mevrouw, vorwonderd, vernam hoe de brave koop- EEN KOGEL IN DE BORST. man hun zangprestaties in de opera had byge- In het hospitaal te He.erlen is gisteren overleden woond. Het slot van dit perzikenpraatje was dat de 21-jarige ongehuwde mijnwerker J. T. uit Nieu- do koopman vroeg een vriend van hem „die héél wenhagen, die Zondag tijdens de kermis aldaar bij hoog en zoo fyn kon zingen" eens mocht laten voor een wedstrijd in flobertschieten door een kameraad zingen: misschien was het wat voor de Opera, bij ongeluk aangeschoten werd, en een kogel in 1 Op aen bepaalden dag kwam de perziken-koop- de borst kreeg. v j man met den adspirant zanger die als „Petrus"werd voorgesteld. Bertus kon niet van de muziek zingen, was niet genoeg volkszaagrijk ontwikkeld om het Wilhelmus en het Wiens Neerlands bloed te zin- 1 gen; maar enfin hy zou dan een bekend liedje uit aie dagen ten beste geven, zooiets van „een onge- BOUWEN. Door den heer D. Waiboer, Conciërge aan de a Landbouwschool alhier, is een perceeltje grond ge- lukkig kindje". En hij zong ongenadig eai straat- kocht aan de Spoorlaan alhier, met het doel daar rauw met een kei van een basstem. voor zijne rekening een burgerwoonhuis te doen Kenrmeester Denys lachte eens fijntjes en iei: bouwen -Ta. mnn mot. Knsaon lrnnnATi WA dA Maas wel deni- THOM DENIJS. Heden, Donderdagavond, viert de zanger Thomas Denijs, hier in Schagen geboren, in het Kurhaus to Scheveningen, zijn zilveren zangorsjubileum. En 't is voor onze lezers, waarvan zoovelen Denijs en zijn familie hebben gekend, wel aardig om eens te lezen hoe hij allerwege wordt gewaardeerd. Uit de vele persbeschouwingen laten wij hier het volgende uit de Maasbode volgen: Warm Aar men het genoegen heeft dezen eenvou dige van harte te hooren spreken over zijn levens werk, zou men hem een muzikalen Oberammer- gouer willen noemen, een Anton Lang der vocale „Ja man, met bassen kunnen we de Maas wel dem pen (hij bedoelde het menschlievend), je vriend zei, dat je heel hoog zingen kon." „Ja m'neer, dat kan hy weL Toe jó (tot den héól- hoogen) zing nou 's hoog." En Bertus zong hoog met een ijselyk falset. Denys kon geen aanbeveling geven tot zyn spijts maar schudde toch van het lacnon toen hy na hot afscheid den koopman tot Bertus hoorde zeggen, in den gang: „Stommerd die je bent, waaromzing je nou bas, zo hebben immers tenoren noodig. Nederland heeft het recht fier te zijn op dezen eminenten kunstenaar die zijn ideaal zoo hoog ge- kunst. Want dit is nimmer bij Denijs het diepste steld heeft, die den roem der Neyiïrlansche kunst* en hoogste in zijn kunstzinnige aspiraties^ geweesi: zinnigheid zoo schitterend uitdraagt in de velé voor do christusparfcy te mogen vertolken uit Bach's name buitenlandsche centra. Matthaeuspassie. Deze vertolking te verdiepen en Daarom ook onzerzijds onze bescheiden huldiging te verbreeden tot de hoogst bereikbare schoonheids- bij zijn zilveren zangersjubileum; het zij een zu- uiting is het kunstenaarsideaal van Thom Denijs. veren sluitstuk aan den magnifieken opgang van Ook wij in Nederland weten hoe Denijs deze dit schoone kunstenaarsleven, het ontgrandele te- enorm veel eischende partij zingt, en omdat wij dit 1 vens een nieuwe aëra vol gouaen beloften, weten, kunnen wij hieruit ook een waardevolle psy-1 chologische diagnose vaststellen omtrent het karok-Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat ons Ge- ter van dezen zanger. In zijn Matthaeus-partituur meentebestuur naar men ons mededeelde, onzen staat voorin de lijst geschreven der tallooze concer- oudl-plaatsgenoot ook zijn belangstelling heeft ge- ten waarbij hij de Christuspartij zong. maar op het toond door hem een bloemenhulde in de Schager titelblad is ingestoken de beeltenis van den Christus kleuren op zijn jubileumfeest van hedenavond aan van Limpias. Zoo iets (oogenschijnlijk een détail) to bieden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1