Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten, FIETSER EN AUTO. Ginter;.* Ja0 ietsje bij de brug over de vestlng- Èracht bij den Thiersensweg te Naarden iemand uit idBsum, in de richting Naarden,. toen van den tegen- overgestelden kant langzaam een auto naderde, Plot seling zwenkte de fietser, zoodat hij onder de auto geraakte. In erastigen toestand werd. hij; naar het Majellaziekenhuis te Bussum vervoerd. ZUID SOHARW OUDE In een oommissie welke samengesteld is door den Ned. Tuinbouwraad, welke commissie don Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw' van advies zal dienen ten opzichte van de voorstel len der staatscommissie voor het pachtvraagstuk, heeft o.a. zitting genomen de heer P. Zeeman alhier WINKEL Ten opzichte van het opsporen van den persoon van W. Z-wordt pns nader bericht, dat hij te Am sterdam door de politie in een der parken over hot IJ is aangetroffen, toen bleek dat hij_ een ernstige wonde aan den hals had, waarMn hij ook later op den dag in hert Binnengasthuis .is overleden. Er behoeft niet aan -misdaad te worden gedacht. WINKEL Op Vrijdag 11 Juli zal de afdeeling van Volks onderwijs vergaderen tor bespreking van de plan nen voor de in de laatste week van Juli te houden schoolreisjes en een plaatselijk kinderfeest. Hoe gaarne de zelfde lijn van vorige jaren ook gevolgd zal' worden, toch zal dit voor een belangrijk dool afhangen van den stand der middelen, hetgeen op die vergadering zal blijken. Die het goede zien in het werk van Volksonder wijs en nog geen lid zijn, wachten nu niet langer, hun bijdrage kan den doorslag geven. KOLHORN. Het ansjovisseizoen werd door de regeering mel oen halve maand verlengd en loopt nu tot lo Juli. 'De eerste^ dagen van ait verïengingstijdvak wlas voor de visschers alhier ongunstig, 3 Juli was de vangst zoo gering, dat men dien dag de netten maar op droog hield. Voor de visschers was zulks een waar geluk, want haddeö. de netten in den stormnacht van 34 Juli uitgestaan, er zou wei nig van zijn overgebleven. Zoo is 't als wel eens meer: een geluk bij een ongeluk, KOLHORN. De hooioogst is hier in de binnenpol'ders zeer vroeg en tevens overvloedig. Veel hooi is al binnen, waar geen spatje regen in gevallen 'is. KOLHORN. De storm in den nacht van 34 Juli heeft alhier in boomgaarden, tuinen en> hooivelden raar huis gehouden. De landbouwers in de polders zijn blij, Hdat de karwij dit jaar wat la&t is, en nog niet aan hokken staat; het nog vaststaande zaad heeft minder te lijden .gehad. Er zijn heel wat karwijvel- den in de polders. NIEUWE NIEDQRP. Vergadering van de vereenlging „Volksonderwijs" alhier, gehouden in „de Prins Maurits", op Vrijdag avond 4 Juli. Voorzitter de heer J. Keuken, die in welgekozen woorden een dozijntje aanwezigen verwelkomt en de vergadering opent. De notulen, gelezen door den se cretaris, den heer A. J. Veurman, worden goedge keurd. Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester. den heer A. Visser* Word nagezien en is onder dank goedgekeurd in ontvangst op f219, in uitgaaf op f 274.80, ,-dus met f 55.80 nadeelig saldo. Op voorstel van den heer G. de Boer, H. d. Sch., Moerbeek, wordt besloten het idee vrijwillige contri- butieverhooging aan te nemen. De commissie tot het nazien dor rekening van den penningmeester voor het volgende jaar, wordt benoemd en daarbij samen gesteld uit de de heereh Joh. Kruijff, J. Nap en Jn. Stammes. De heer Jn. Stammes wordt tot bestuurslid gekozen inplaats van den heer P. Pluister. Volgt bespreking schoolfeest, waarbij de heer Jn. Stammes het idee aan de hand geeft, om, al zal het wel wat duurder komen, dan ons gewone reisje, eens met auto's over Petten naar do Hondsbossche Zee wering, naar 'f Kamperduin, daar ojn. de gestrande grooto Engelsche kruiser „Prince George" bekijken, verder de mooie rit van Kamperduin naar Schoorl en daarna naar Bergen en Bergen aan Zee. Na eenige bespreking vindt dit idee de instemming der vergadering en wordt- tevens goedgevonden, dat bij" het rondgaan met de kwitantiën met het oog op dit duurderde reis-ideé eenige toelichting over het reisje zal worden gegeven en er gelegenheid zal zijin om in verband met dat reisje, hoogere vrijwillige contributie af te dragen. Blijkt daarna, dat uit finan cieel© overwegingen toch niet dit reisje kan gebeu ren, dan zal 'het, goedkoopere reisje Schoorl-Bergen- Bergen a. Zee -met paarden en rijtuigen, die dan wel weder vrijwillig beschikbaar zullen worden gesteld, worden gedaan. Een en ander geldt voor de scholie ren aller klassen (behalve hoogste klasse) en zal bovenbedoeld schoolfeest op Dinsdag 22 Juli worden gehouden. Aan het Bestuur wordt opgedragen de noodige ge leiders aan te wijzen, de geschiktste wijze van auto huur te betrachten, de wijze van reizen en andere bij komende dingen te regelen. Op een wenk van den heer J. Zijp uit de Moerbeek wordt besloten verbetering te brengen in de wijze van regeling van proviandvoorziening, welke verbe tering de heer Zijp ten aanzien van de kinderen uit school II (Moerbeek) wenschölijk achtte. Verder werd op voorstel van den heer J. Zijp nog besloten dat de voertuigen met de diverse kinderen van scholen I (kom dorp) en II (Moerbeek) zich in do heenheis nabij Kalverdijk zullen vereenigen en dat zij te Verlaat zullen uiteengaan. Voor de leerlingen uit de hoogste klasse en voor hen. die Mei jl. de school hebben verlaten, wordt be sloten het gebruikelijke reisje naar Amsterdam (Ar- tis en verdere bezienswaardigheden) te maken, wat op Vrijdag-25 Juli zal plaatsvinden. De heer Zijp merkt op, dat vorig jaar bij gelegen heid van datzelfde reisje de schoolkinderen uit Moer beek niet eens per auto zijn thuisgebracht. Gelukkig dat iemand uit Moerbeek hen op eigen initiatief nog per auto haalde. Anders hadden die kinderen, na dien dag te hebben meegemaakt, 's avonds laat nog moe ten loopen' van 't spoor naar de Moerbeek. Spr. stelt voor, ook die kinderen te doen thuisbrengen, per auto. Wordt goedgevonden. Bij do rondvraag stelt -de heer T. Grootes voor, om te Winkel te informeoren, wat do oommissie of voreeniging voor het sohoolfoest (reisje naar IJmuiden) heeft moeten "betalen. Met 8 togen 4 voor en 2 blanoo wordt be sloten, ril et op dat svoorstel in te gaan en is dus het voorstel-Grootes verworpen. Op voorstel van den heer Grootes wordt besloten, om in den vervolge de sohoolfeestbesprekingsverga- dering vóór 1 Juni te doen houden. Do neer Grootes voorziet dat in de toekomst het gevaar zal dreigen, dat de Moerbeeksohool een óénmansschooï worafc en wil gaarne, dat „Volks onderwijs" stappen doet om aan het Gemeentebe stuur maatregelen to vragen om dat gevaar af te wenden en dan zou spr. in verband hiermede wen- sohelijk achten, dat pnze veroeniging „Volksonder wijs" 'lid werd van den Bond voor Volksonderwijs. Dan zouden we een spreker de Vries b.v. kun nen (krijgen van het Hoofdbestuur van den Bond. De vergadering gaat niet op een en ander in, maar vindt goed, later, zoo noodig op dit punt terug to komen. Hierna sluiting onder dank. SLUIKHANDEL IN WAPENS. De Daily Mail meldt thans, dat verdere nasporin1- gon naar den sluikhandel in wapens, die -te Londen ontdekt is, zouden aangetoond hebben dat de ver- schepeningen over Rotterdam in verband zouden staan met een plan om 2000 machinegeweren aan het Roode Leger in Rusland to leveren. De machine geweren zijn in Engeland gekocht door agenten, die j handelden in opdracht van de Sowjet-Russiöche mi litaire overheid. Voor den uitvoer van wapens uit Engeland la een bijzondere vergunning noodig. een transactie met een buitenlandschen kooper moet binnen een etmaal in geschreven worden in een bijzonder register en er moeten volledige bijzonderheden verstrekt worden over de lieden, aan wie de wapens verzonden wor den. Dat is natuurlijk in dit geval miet gebeurd. Van daar dat er spoedig rechtsingang zal verleend wor den tegen 'hen, die in strijd <met de wet hebben ge handeld. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Dirk, zoon van Pieter Keijzer en van Marie Druif. Cornelis, zoom van Jan Kruit en van Jannetje de Boor. Gehuwd: Geene. Overleden: Neeltjo Bakker, oud' 49 jaren, echtge noot© vam Adolf Gutter. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Petrus Plus, zoon van Ndcolaas do Wit en van Maria Ruijter. Petrus Johannes, zoon van Cor nelis Weel en van Lucia Dekker. Johanna Hendrika Maria, dochter van Petrus Antonlua van Schaick on Magdalena Cornelia Maria Loomans.. Petnis, zoon van Jan Appelman en van-Catharina Schilder. Jo hannes Adrianus, zoon van Gerardus Jak en van Catharina Schouten. Anthoniua, zoon van Antho- nius Groot en van Maria Oudeman. Johannes, zoon van Willem Groot en vam Antonia Elisabeth Winkel. Johannes Gerardus, zoon van Gerrit Veldman en van Margaretha Maria Borst. Adrianius Brigitta Cor nelia, zoon van Cornelis Bruin em van Johanna Baars. Anna Catharina Maria, dochter van Cornelis Klaver en van Antje Conijn. Cornelia Martha, doch ter van Cornelis Schut en van Maria Wester. Alida Catharina Geertruida, dochter van) Johannes Leonar- dus van Boheemen en van Maria Catharina Ruwiel. Arentje, dochter van Dirk Timmer en van Arentje van den Heuvel. Johannes, zoon van Nicolaas Zwem mer en van Trijntje Appelman. Overleden: Johanna Hellings, oud 90 jaren, wedu we van Cornelis Groot. Adrianus Petrus Bruin, oud 4 jaren, zoon van Cornelis Bruin en van Johanna Baars. Catharina Molenaar, oud 20 jaren, dochter van Simon Molenaar en van Grietje Glas. Lijsbeth Kos, oud 77 jaren, weduwe van Cornelis Lodder. Le venloos aangegeven kind van; Jacob van Schagen en van Maria Groot. Ondertrouwd: Pieter Winnips, van- Heiloo en' Aga- tha Hendrika Laan, alhier; Bastiaam Overboek en Catharina Groenland, beiden alhier. Getrouwd: Johannes Anithonius de Groot van Oud karspel en Aafje Groen, alhier. Pieter Winnips, van' Heiloo en Agatha Hendrika Laan, alhier. Bastiaan Ov8rbeek en Catharina Groenland, beiden alhier, GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Johan, zoon van Evert Duijf en Elisabet Morel. Trijntje, dochter van Jan van Hout em Grietje Kapitein. Maartje, dochter van P. Greeuw en Engel tje Kool. Klaas, zoon van Corn. Klinkert ein Grietje Boot. Gehuwd: Dirk Raven, 28 jaar, tuinbouwer, te Oud karspel, enJ Maria Cornelia Roli„ oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Alkmaar. Overleden: Corn. Swager Cz. te Harenkarspel, oud 2-9 jaar, echtgen, vam Cath. van Leien. Klaas, zoon van Com. Klinkert em Grietje Boot, oud 4 dagen. GEMEENTE HARENKARSPEL, Ingeschreven gedurende de maand Juni .1924 Geboren: Maria Johanna, dochter van Gerardus Joanines Sneekès en.Ida Anna Baas. Agatha Maria, dochter van Jacob Blokdijk en Cornelia de Wit. Pie ter, zoon van Klaas Spaans en Agatha Molenaar. An na Rregitta, dochter van Sijbout Groot en Antje Koomen. Johannes, zoon vam Jacobus Buter en Guur- tje vam Duin. Elizabeth, dochter van Antonius Bos en Elizabeth Beemsterboer. Elizabeth, dochter vam Pieter Stoop em Elisabeth Molenaar. Franciscus Pe trus Charles Manie, zoon van Charles Gijsbert Marie Immens em Maria Johantna Verschuren. Maria Bre- gitta, dochter van Cornelis Hoogeboom en Maartje Hoogeboom. Veronika Maria, dochter van Adam Bruin em Neeltje Danenberg. Ondertrouwd: Nan Wagemakef em Cornelia Jacoba de Koeijer. Ondertrouwd em getrouwd: Adrianus Buter en Cornelia Dekker. Cornelis Dekker en Aaltje Buter Willem Pieter Nierman en Maria Berkhouwer. Gehuwd: Jan Stoop en Maria Cornelia Mak. Klaas Borst en Maartje Mul. Pieter Kruijer en Guurtje Blankendaal. Overleden: Cornelis Swager, oud 29 jaar, echtge noot van Catharina van) Leien. Cornelia Dekker, oud 1 jaar. IJsbrand Weijl, oud 61 jaar, echtgenoot van Catharina Deutekom. Levenloos aangegeven kind van Nikolaas Wester en Catharina Bleeker. IJf Zij dewind, oud 35 jaren. Maartje Groothuizen, oud 79 jaren, weduwe van Jam Dekker. Levenloos aangege ven kind vam Adrianus Biersteker en Catharina BruijtL GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 15 tot en met 30 Juni 1924. Geboren: Cornelia Geertruida, dochter van Jan Schilder en van) Anna Maria Streel Overleden: Pieter Groot, oud 7 weken, zoom! van Pieter Groot em van Trijntje Pluister. Getrouwd: Gerrit May, oud 25 jaren, te Hoogwoud met Dieuwertje de Beurs, oud 27 jaren, te Hoog woud. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Willem, zoon van J. Leegwater en E. de Leeuw. Cornelia Catharina Maria, dochter van M. de Graaf en M. Dekker. Cornelia Veronica Servatia Maria, dochter van F. Jong en C. M. Koedooder. Getrouwd: Simon Hoedjes te Harenkarspel en Agatha Beemsterboer, alhier. Ondertrouwd en overleden: Geene. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Jund 1924. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van Jacob Zuur bier en Anna Smit. Pieter, zoon van Cornelis Schoen en Trijntje van Eeten. Gehuwd: Albertus Nuij, oud 22 jarén, wonende te Anna Paulowna en Maria Agatha Amna Stasia Roh- de, oud 23 jaren, ier. Overleden: Gvonc GEi,;.;V <TE WEBRINGEN. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Maartje, dochter van D. Mulder en G. Ruijter. Jan, zoon van Alb. Duijnker en A. Bakker. Jan, zoon van N. de Haan on G. Baijs. Maartje, doch ter van J. Sz. Klein en J. de1 Wit. Ondertrouwd: M. Hegeman en M. Adam. S. Hege man en G. Rotgans. J. Ph. de Vries en A. Half- weeg. V. Vroone en M. de Maesschalck. Getrouwd: A. v. d. Welle en M. de Wit. Jn. Takee en G. Baijs. S. Lont en T. Metselaar. N. Lont en G. Bakker. N. Jonker en G. Scheltus. S. Bakker en A. Wit. M. Hegeman en M. Adam. S. Hegeman en G. Rotgana. Overleden: Simon Dekker, oud 72 jaren, wedn. van Anna Rotgans. Tluohti £n een reoordtyd volbrengen en heeft een Fokkertoestel gekozen, dat een snplheid van oa. 240 K.M. par uur 'kan ontwikkelen. De te vólkern orute Seal gedeeltelijk met een machine, voorzien van drijvers, afgelegd, worden, terwijl de vlucht over den Atlantischen Oceaan met een speciaal wa: tervliegtuig van het type „Fokker F. III". zal worden afgelegd. Majoor Zamni zal door luit. Nelson Page en door zijn ingenieur Beltrame, van den Argentijnschen Luchtdienst, vergezeld worden en kan elk oogenblik voor hun wereldvlucht vertrekken. Al de toestellen voor deze vlucht zijn Fokker vliegtuigen en uitgerust met Engelsche 450 P.K. Na pier „Lion" motoren. CONTRASTEN. Terwijl in Oekraine een warmte heerscht, welke, naar men zegt, in geen zeventig jaren is voorgeko men, heeft het im Noord-Rusland em Siberië ge sneeuwd en' gevroren, waardoor ernstige schade is toegebracht aan de te veld staande boekweit, gierst en aardappelon. DE EX-KROONPRINS VAN SAKSEN WORDT PRIESTER. j Een Wolffbericht uit Dresden deelt mee, dat ex- kroonprins Georg vam Saksen op 15 Juli a-s. tot I priester wijrdt gewijd. I DE TOESTAND IN DE KOLENMIJNEN EN IJZER GIETERIJEN IN OOSTELIJK OPPER-SILEZIë. Im do kolenmijnen en ijzergieterijen van Oostelijk Opper-Silezië hebben de directies bekend gemaakt, dat de lóonen vanaf 1 Juli met 30 verminderd worden en dat alle arbeiders tegen 11 Juli ontslagen .zijn. Na deze termijn zullen slechts die arbeiders j weer worden aangenomen, die zich bereid verklarep. 110 uren per dag te werken. Voorts hebben do dirjf,- 1 ties van de mijnen ijzergieterijen aam de regee- 'ring medegedeeld, dat zij. alle bedrijven zullen stop zetten em niet in staat zijm dé belastingen te be- talen. Zij verlangen opheffing van de uitvoerrech ten en een aanzienlijke reductie van de spoorwegta rieven. De steenkolenmijn Herbedt heeft wegens den on- gunstigen financieelen toestand 600 arbeiders ont slagen. FRANKRIJK EN ENGELAND. i Ondanks de mededeeling na het samenzijn van de Engelsche en Franscfre premiers Mac Donald en Herriot, dat het nu een bestendige samenwerking zcu zijn tusschen beide Rijken, is en nu al weer wrijving. Engeland heeft de andere staten tot con ferentie uitgenoodigd en daarbij'een puntenlijst der te behandelen onderwerpen gevolgd. Dit laatste is in Frankrijk hoog opgenomen en Herriot heeft voor de critiek op deze Engelsche handeling moeten wijken. De Fransehe premier Herriot heeft in de Kamer commissies voor Financiën en Buitenlandsche Aan gelegenheden medegedeeld, dat hij, na afloop van den hedenmorgen gehouden ministerraad een nota aan de Britsche regeering heeft gezonden, waarin hij verklaard heeft, dat de Fransche regeering zich niet gebonden beschouwt door de voorstellen, waar van de Britsche regeering de uitnoodiging tot de conferentie te Londen deed vergezeld gaan. Nu zaT het wel weer het oude spelletje worden. EEN HERDENKING. I De Duitsche rijksregeering heeft besloten, op 3 Au gustus op een niader te bepalen wijzé de nagedach tenis te vieren van de Duitschers, die; tijdens den wereldoorlog voor het vaderland gevallen zijn. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE BOUW VAKKEN. Het bestuur van den naticnalen bond van bouw vakarbeiders heeft besloten,dat het werk 5 Juli zal j worden gestaakt, tenzij' de loonsverhooging wordt I toegekend. KAASCONTROLE IN BUITSCHLAND. De kaascontrole wint in Duitschland terrein: na de Rijnprovincie is thans ook Beieren ermede aange- I vangen. De vetniormen voor kaas in Goudschen I vorm zijn 45 pet., 40 pet., 30 pet., 25 pet. en 20 pot I GEEN TANDENTREKKEN MEER? Uit Canada komt het bericht van een ontdekking, die een volkomen revolutie in de tandheelkunde be looft te weeg te brenigen. Volgens eens verklaring, door den minister van ge zondheid aan' de pers afgelegd, heeft tandarts dr. Harald Box te Toronto een methode ontdekt, waar- jdoor etterige tandwortelontstekingen volkomen ge nezen en aangetaste wortelen weer tot gezonde ont wikkeling gebracht worden. De minister verklaarde, dat de ontdekking van dr. Box in beteekenis niet ten achter staat bij die der insuline, eveneens een Canadeesche ontdekking. Men'zal den minister, zegt het buitenlandsche blad, waaraan wij diit bericht ontleenen, hierin volko men bijvallen, wanneer men bedenkt, dat, behalve verschillende digestie-stoornissen, o.a. ook het over- groote aantal der rheumatische aandoeningen het ge volg zijn van zieke tandwortels. j MET ZIJN VIERENI Een inwoonster van Ramboillet, de 26-jarige ma- jdame Monnier, reeds moeder van een drieling, heeft (thans het leven geschonken aan een vierling, n.1. vier welgeschapen dochters. Moeder en kroost maken het goed. De burgemeester van Rambouillet vond in dit heugelijk feit voldoende aanleiding om zich naar het huis der gelukkige ouders te spoeden en hun zijn gelukwenschen aan té bieden. Maar hij deed meer dan datl Hij' deed hun n.1. het vriendelijk aanbod, de drie eerste baby's gratis in het kindertehuis der stad te doen grootbrengen. Ofschoon de ouders het niet breed hebben, werd dit aanbod echter even vriendelijk van de hand gewe zen door vader Monnier, die zeide, dat hij er zeker van was, dat hij. zelf zijn zeven telgen te eten zou kunnen geven. Nauwelijks had. de burgemeester het huis der Monniers verlaten, of daar arriveerde een bood schapper met een brief van den president der Fran sche republiek, Gaston Doumergue, die, behalve zijn gelukwenschen, een gift in geld aan de ouders deed toekomen en de toezegging deed, dat ieder kind een baby-uitzet van hem zou krijgen. „Leve de republiek 1" riep de gelukkige vader uit, toen hij den brief van den president aan zijn niet minder gelukkige echtgenoot© toonde. van; de meest ulteenloopende strekicing ln drieërlei taal. Al kan men hem dan ook als Uederenzanger niet van zulk een kunstzinnige intelligentie achten dan als oratoriumzanger, of beter gezegd al bemerkt men hoo z'n kunstenaarscarrière hem tot oratorium zanger specialiseerde, toch geeft ook zijn liederenzang zeer veel te genieten. Allereerst om het sonore, warme stemtimbre, om he.t heerlijke legato waarmede hij de melodieën draagt als het ware. In het dramatische genre (Der Doppelgjingör) en in de stemmingslyriek (Ruhe, 8üs Liebchen) is zijn voordracht het moest expressief, komen de klankpracht en de timbre- weelde het best tot haar recht. Het komische genre gaat hem, en het verwondert ons geenszins, minder goed af. De ernst en ^wijding die men bijna intuïtief mhaerenfc aoht aan Denijs stem, vormen hier be letselen, Maar op een jubileumavond geeft men elk wat wils en Denijs' deed het uitbundig on met groot succes. Hoog golfde het enthousiasme door*de zaal; Denijs werd zoo formidabel in do bloemen gezet, dat hij in 't eind bijna niet moer van on naar hot podium kon komen. Er waren kransen, eon bobloomdo bijen korf, een Ilis Mastera Voice-plaat in bloemen ge lijst, palmtakken in zilver, enz., enz. Reeds vóór de pauze begon de officioole huldi ging bij monde van majoor K. E. Oudendijk, voor zitter van het comité ad hoe die in eon waérdetorendp huldigende toespraak wees op den grooten invloed die er van kunstenaars als Denijs ook in het bui tenland uitgaat. Naast_ de strijders van „Vrede door Recht", zou men Denijs kunnen noemen een strijder voor „Vrede door de Kunst". Spreker wenschte den jubilaris met diens familie nog veel jaren van voor spoed en geluk. Als stoffelijk huldeblijk overhandigde hij Denijs een fraai album met de namen der gevers en geef sters Van naar ik meende te hooren een som gelds, welke door Denijs naar believen kan worden besteed. Voorts las majoor Oudendijk een brief voor van de blinden te Wolfheze, welke een door een der blinden bewerkt kussen vergezelde, voorts een huldigend gedicht van den heer M. Visser, onder wijzer in Schagen, Denijs' geboorteplaats. Kwart voor elf eindigde de schitterende soirée, waarna nog gelegenheid bestond Denijs persoonlijk te complimenteeren. Hiekvan werd druk gebruik ge maakt. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeiep was Donderdag nog tamelijk groot. De handel was stug. De prijzen va rieerden van 50 tot 63 cent; voor de allerbeste, koe 65 ct. per pond. De prijzen van de stieren varieer den van 40 tót 50 ct. Het was een stugge' handel. Zeer matig was de handel in kalf- en gelde'koeien. De nuchtere kalveren gingen vrij goed van de hand.. Tamelijk goede prijzen werden er besteed. Veel hitten waren er aangevoerd. Handel kalm. De schapen werden hier duurder verkocht dan in Purmerend, werd er gezegd, doch de handel was nu direct niet vlug. Een paar koppels Friesche ma gere schapen waren aangevoerd. Ook een stugge handel; deze liepen van f34 tot f38 per stuk. Weinig kooplust was er voor lammeren. De handel in biggen en schrammen stug. Vette •varkens vlug. Deze waren weer duurder, tot 32 ct. per pond. Zouters, goede, 28 ct. De handel in kippen was goed. De handel in boter, kip- en en eendeioren was redelijk en duurder ver kocht bij de vorige week. Over het algemeen was het een stille markt. De hooibouw 1 BOUWEN. Het perceel bouwterrein aan de Bolcstraat, toebe- hoorend aan den heer Zipp te Helder, is verkocht aan den heer C. Blaauboer alhier. Op een gedeelte van dit perceol zal door den 'heer C. Blaauboer voor rekening van óiej. wed. Kooij te Heiloo, een woonhuis worden gebouwd. LIEFHEBBERS GENOEG. Voor de betrekking van len ambtenaar ter Secx-e- tarie alhier hebben zich niét minder dan 60 perso nen aangemeld. SCHAGER MARKT. Op de Schager markt werden in. hét 2e kwartaal van 1924 o.rn. aangevoerd 34 paarden; 18 stieren; 841 geldekoeien magere; 719 idem vette; 522 melk- en kalfkoeien; 228 pinken; 1796 nuchtere kalveren; 395 vette schapen; 41 magere schapen; 2067 overhoudors; 2305 lammeren; 184 magere varkens; 1104 vette var kens; 2154 biggen; 120128 kipeieren-; 81214 eendeieren. POLITIE. Verloren: een portemonnatj'e met eenig geld. Gevonden: een tasclije; een. tasohje met hand^ werken. WERELDVLUCHT VAN DEN ARGENTIJNSCHEN MAJOOR PEDRO ZANNL De Argentijnscho majoor Pedro Zanni zal, naar wij vernemen, met een van de Fokker-toestellen trachten om ae wereld te vliegen. Majoor Zanni zal! van 'Amsterdam uit starten en zijn vlucht daar ook 'weer eindigen. Hy volgt ongeveer de route van 'do Amerikaa-nsche wereld- vliegers, doch in tegengestelde richting. Hoewel hij niet verwacht het eerst om de wereld te zijn, voor de andere vliegers, wil de majoor zijn THEATER ROYAL Het Theater Royal alhier is in eigendom overge gaan aan de heeren L. Zwaag en J. Schenk, respec tievelijk eigenaren van het Noordhollandsch Koffie huis en Cérès alhier. Het zal zeer zeker velen genoegen doen dat de goede naam, on staat van dienst van de nieuwe eige naren, ons waarborgt, dat zij het Theator naar de eischen des tijcis zullen explbiteeren en Qp het ge bied van kunst in den meest uitgebreiden zin, het publiek het allerbeste zullen voorzetten. THOM DENIJS. Denijs' zilveren zangersjubileum is Donderdag avond te Scheveningen, aldus de Msb., in een haast gouden gloed gevierd. De overvolle Kurzaal schiep een sfeer vam geestdriftig medeleven; ook het pu bliek was ditmaal anders dan bij de gewone con certen. Veel bekende figuren uit de muziekwereld gaven blijk van belangstelling. Er hing dan ook den gan- schen avond die sfeer van blijde intimiteit, dat ge zellige ,.entre-nous" dat majoor K. E. Oudendijk ty peerde in zijn enthousiaste toespraak, waar hit ge waagde van den rechtmatigen trots bij de huldiging van dezen roemvollen zoon van den Nederlandschen stam. Denijs had het ilch niet gemakkelijk gemaakt op zijn Jubileumavond en zong behalve den cyclus van Beethoven „An die ierne Geliebte" nog 12 liederen HOORN. 3 Juli. 14 st. kleine Fabriekskaas, gem. f 54.50, 23 st. klei ne Boerenkaas, gem. f53,50, ongem. f50. 4 st. Fa- brieks Comm. Kaas, gem. f52. 34 st. Boeren Comrp- Kaas, gem. f51. Aangevoerd: 75 stapels, wegende 47720 Kg. Handel vlug. NOORDEËMARKTBOND, Noord-Scharsvoudcy 4 Juli. Schotsche muizen f 7.90 a 8.80, drielin gen f 4.50 a 5.80, kleine f 0.80 a 1.50, alles per 100 Kg. Boswortelen f3.70 a 4.20 per 100 bos. Bloem kool1 f16 a 17.90, per 100 stuks. Aanvoer: 246600 Kg', aardappelen, 875 boe wor telen, 450 stuks bloemkool. MEDÈMBLIK, 3 3uli. Aardappelen: Groote muizen f4.05 a 4.35, kleine muizen f 2.20 a 2.60, koksche muizen i 4.05 a 4.65, per 50 Kg. MEDEMBLIK, 4 Juli 1924. J oe Aardappelen: Groote muizen f4.10 4.35, kleine muizen f 2.05 a .2.70, koksche muizen f 4.15 a 4.65, per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 3 Juli. Schotsche muizen f7.50 a 9.20. driolingen f5 a 5.50, Aanvoer: 75485 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1924. Schotsche muizen f 9 a 9.80, drielingen f 5.50 a 6.20. Aanvoer: 54910 Kg. aardappelen. ANNA PAULOWNA,4 Juli 1924. Groote aardappelen f6.90 a 9.80, drielingen f3 a 8.60, kleine aardappelen f2 a 5, Bloemkool 16.50 a 7.40. ii II II ALKMAAR, 4 Juli 1924.; Aardbeien f22 a 35. Tuinboonen f 6 a 7.80. Aard appelen f6.50 a 9.60, per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 18.50 a 80.50 per 100 stuks. Peulen 'f 30 a 40. Doperwten f 13 a 26 per 100 Kg. Wortelen f 8.80 a 5.50. Uien f 2.20 a 4.80, per 100 bos. Spinazie f 0.14 a 0.88 per bakje. Kropsla f 0.50 a 1.70 per 100 stuks. Snijboonen f 72 84. Spercieboonen f 78 a 92, per 100 Kg. ALKMAAR, 4 Juli 1924. Op de heden gehouden kaasmarkt znn 197 stapels, wegende 196000 Kg. kaas aangevoerd. De prijs der fabriekskaas was: Kleine met rnerk f54.50, zonder merk f50; Commissie met merk f58. De prijs der boerenkaas was: Kleine met merk f 54, zonder merk f 49.50Commissie met merk f 51. ALKMAAR, 4 Juli 1924. Op de heden gehouden graanmarkt werden aan gevoerd 113 H.L. Tarwe f 14Vs15.25, Gerst chev. f 18.75, Haver f9.50-12, Bruine boonen f27 tot 28, duiven boonen f 12.70—14.50, Karwyzaad f54, groene erwten f 1820. grauwe erwten f32 per 100 kilo. ZONDAG, 8 Juli NED. HERV. GEMEENTE t«: Winkel, nam. halfacht, o.t., Ds. Buiskool, van St. Pancras.

Schager Courant | 1924 | | pagina 12