Raad Anna Paulowna. Juli 1924. 67slc Jaargang. No. 74Ö2. Vergadering van den Raad op Vrijdag 4 Juli 1924, des middags half drie. Afwezig de heer Koorn. Voorzitter de heer G'. J. Lovink, burgemeester secretaris de heer G. Keijzer. Voorzitter zegt, dat hij na een afwezigheid van eenige maanden thans weer zoo gelukkig is de leden hier welkom te heeten. Spr. dankt voor de groote be langstelling die hij tijdens zijn ongesteldheid uit alle deel en der gemeente heelt mogen ondervinden; die algemeene hartelijke belangstelling heelt hem bijzonder getroffen en die belangstelling zal waar schijnlijk nog wel tot zijn spoedig herstel hebben bijgedragen. Aan de wethouders en den secretaris, brengt spr. dank voor het velerlei werk dat zij heb ben verricht, belangrijke besluiten zijn in dien tus- schentijd genomen. In het bijzonder dankt 'spr. den heer Spigt, plaatsvervangend burgemeester en den secretaris, die zoo vol ijver en zoo uitstekend de ver schillende zaken ter behandeling heeft voorbereid. Met den wensch, dat ook vandaag weer de bespre kingen op aangename wijze en in het belang der gemeente zullen worden gehouden, verklaart hij de vergadering voor geopend. De notulen worden hierop gelezen, ze worden, on der dankzegging goedgekeurd. De heer Koorn kwam intusschen ter vet&adcring, zoodat de Raad voltallig is. Goedgekeurd is het besluit tot het aangaan van een regeling tot het bezoeken van de openbare 'scholen te Alkmaar. Af- en overschrijvingen zijn goedgekeurd. Van den Minister is bericht ingekomen, dat een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet zal wor den verstrekt tot ten hoogste f 30C0. Bij de op 6 Juni 1.1. gehouden kasopname bij den gemeenteontvanger was in ka.s en moest zijn f 2745.32 M. De benoemde onderwijzers, de heeren Sterkman en Adolfs, hebben hunne benoeming aangenomen en zijn 1 Juni in functie getreden. Bericht is ontvangen dat geen rijksbijdrage meer wordt uitgekeerd voor de verpleging van krank- en zwakzinnigen. Van de Directie der Zuiderzeewerken is een uit voerig schrijven ingekomen over het drankgebruik aan de Zuiderzeewerken. In het schrijven wordt er op gewezen, dat nimmer vergunning is verleend tot af wijking van de algemeene voorschriften, inzake het drankgebruik op cle rijkswerken. Gewezen wordt op liet schaftlokaal, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt en waar liet tappen van sterken drank is verboden en door middel van een roeiboot worden de menschen, die aan den afsluitdijk werken, in de gelegenheid gesteld gebruik te maken van dat schaftlokaal. Aan de kcetbazen is verboden sterken drank te tappen, doch de moeilijkheid is do over treding te constateeren. De directie is ook met de aannemers in overleg getreden en ook die hebben zich bereid verklaard mede te werken tot het beteu gelen van drankgebruik. De directie vertrouwt, dat de maatregelen gunstig mogen werken, doch de medewerking van de bewoners van de Van Ewijck- sluis is noodig. Voorzitter zegt, dat ook de aannemers/bereid zijn mede te werken en dat er menschen zijn bedankt. Wanneer men niet eën tekort aan volk had, dan zouden er misschien toch meer menschen worden ontslagen. Bovendien zijn er nu 2 rijksveldwachters gedetacheerd en zoowel spr. als de procureur-gene raal zullen zorgen, dat er streng toezicht wordt ge houden en dat niet getapt wordt aan beschonken menschen. Gebeurt dat wel, dan zal proces-verbaal werden opgemaakt en als dit een paar keer gebeurt, dan zal de vergunning worden ingetrokken. B. en W. komen niet met een voorstal tot het uivaar-li- gen van een tapverbcd, omdat ze daarvan geen heil zame werking verwachten. Werd 'n tap verbod toege past voor heel Noorderkwartier, dan zou het wat anders wezen, maar te Wieringerwaard, Breezand Blauwe Keet kan men zooveel drank krijgen als men wil. Spr. hoopt, dat de heer Keuris ook niet met een voorstel voor een tapverbod zal komen. Wanneer men nagaat dat daar 700 menschen wer ken, dan gebeurt er eigenlijk niet zooveel. Waar nu directie en aannemers willen meewerken, en als dan ook de kasteleins meewerken, zouden B. en W. het eerst eens willen afwachten. Als de kasteleins niet meewerken, dan zou voorzitter streng willen optre den. De heer Looij wil zich. wanneer krachtig wordt op getreden, er wel bij neerleggen, omdat spr. weet, dat dan de toestand zal beter worden. Voorzitter zegt, dat het aan B. en W. niet zal lig gen, maar of er wel voldoende medewerking van de kasteleins wordt ondervonden, is de vraag, hoewel over 't algemeen die medewerking uitstekend is. Van een tapverbod ziet spr. geen succes, en wan neer nu medewerking van de kasteleins wordt ver kregen, waarom zullen we dan die menschen onaan genaam wezen, van schade wil spr. niet spreken. De heer Keuris heeft reeds gemerkt, dat het drank gebruik in de keeten minder wordt en er zijn men schen wegens drankmisbruik ontslagen. I-Iet gaat dus den goeden weg op en daarom zal spr. voors hands niet met het voorstel komen, om een tapver bod uit te vaardigen. Dat beteekent evenwel niet, dat spr, nimmer met een dergelijk voorstel zal ko men, acht spr. dat noodig, dan behoudt hij zich het recht daartoe voor. Voorzitter: Als het noodig blijkt ,dan zullen wij daar ook voor \vezen, als er dan tenminste ecnig ef fect is te bereiken. Spr. heeft den keetbaas Muller gesproken en die heeft ook beloofd, geen sterken drank te zullen tappen. De heer Looij: Als de kastelein dat nu ook maar doet. De heer Bakker deelt, ook een geval mede, waaruit de medewerking van den cantinchouder blijkt. Als dus de medewerking van de kasteleins verkregen wordt gaat het goed. Voorzitter erkent dit en er wordt wel eens gezegd dat de caféhouder bang van die menschen is. maar het is eigenaardig dat die vrees niet blijkt te be. staan, wanneer de menschen geen geld meer had. den. De heer Keuris deelt nog mede. dat al sinds maan den op Zondag geen bier getapt wordt door den can- tinehouder en hem komt daarvoor een pluimpje toe. Na deze bespreking wordt van dit punt afgestapt. Voorzitter vervolgt zijn mededeelingon, met de kennisgeving dat van de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen bericht is ingekomen over de benoemde commissie van beroepskeuze. Van dezelfde vereeniging is jaarverslag men. Mededecling wordt gedaan over een ingekomen evenwel een zaak van de aannemers en B. en W. zullen er hun aandacht aan blijven schenken. Aan een verzoek om ontheffing van schoolgeld door -den heer L. van Wachendorff van Rijn. wordt voldaan. Irx verband met de vaste detachcering van 2 rijks commissie worden opgeheven. gedeeld, dat Van Ewijcksluis aan het buizennet Vooizitter begrijpt niet waarom die opheffing noo- worden aangesloten, dig is, maar op een vraag van den heer Keuris nog eens te probeer en de commissie gehandhaafd te hou den, antwoordt hij, dat van een dergelijke poging geen succes is te verwachten. Van den heer P. van Dijk te Breezand is het ver zoek ingekomen, om een noodslachtplaats te mogen stichten. B. en W. oordeelen, dat dit verzoek niet voor inwilliging vatbaat is en voorzitter wijst er met nadruk op, dat een ieder kan slachten in de aange wezen noodslachtplaats, zonder verplichting het beest aan den noodslachter te verkoopen. Er wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Van de Gezondheidscommissie is ingekomen de re kening over 1923. liet batig saldo bedroeg f 1003.4öK>, en aan de hand van het gunstig vermoedelijk batig saldo zal over 1925 geen omslag van de gemeenten worden geheven. Door den heer Kooiman, onderwijzer, wordt me-, dedeeling gedaan, dat hij tegen 11 Augustus voor 20 dagen is opgeroepen om deel te nemen aan de her halingsoefeningen. Aan mcj. Zwart, onderwijzeres, is ziekteverlof ver leend en als tijdelijk onderwijzeres is aangestled mej. Ivleik. In de plaats van mej. List is als tijdelijk on derwijzeres aangesteld mej. Jonker. Door de af deeling van den Ned. Bond van Arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf wordt gewezen op het veelvuldig verrichten van landwerk door kinderen. Vooizitter doet mededeeling, dal om telefonisch te zijn aangesloten, ook na de secretarie-uren voor de telefoon een overschakelaar is gekocht; de kosten bedragen f20. liet onderzoek naar uitbreiding van het laagspan ningsnet eleciriciteit en wel wat betreft, den Boer- mansweg, Grasweg en Middenvliet, heeft uitgewezen dat gegarandeerd is voor f 1G50. terwijl een garantie van f 1570 noodig was. Gezien dit resultaat, stellen B. en \V. voor, tot 'deze uitbreiding van het electrisch nel over te gaan. Zonder bespreking wordt hiertoe besloten. Wal de uitbreiding van den Óostpolder betreft, door de groote uitgestrektheid moet heel wat gega randeerd worden en uit de mededeelingen blijkt wel dat aan deze eventueele uitbreiding nog aandacht wordt geschonken. Ged. Staten berichtten dat door hun college de be- waaina de voorstellen van B. en W. zwaren vaniP. M. Boozen, E. Roozen en Jansen tegen worden geaccepteerd, hun aaslag in de plaatselijke belasting gegrond zijn verklaard. zal De beer Koorn meent ook, dat als de jongens dorst hebben, ze er toch heengaan, of er dan op het Met algemeene stemmen wordt tot aansluiiing be. terrein een kleedkamer is of niet. sloten. Voorzitter' wenscht dc gemeente geluk met In vertwijfeling slaat deze spreker zijn handen dit besluit en zal moeite doen, zoo spoedig mogelijk omhoog en slaakt de verzuchting dat hij dan zeker aansluiting tc krijgen. een heel ander mensch is, want hij ziet in die din- Van de afdeeling Anna Paulowna van den Ned. gen weinig kwaad. Van baldadigheid merkt hij Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- nooit iets. en Zuivelbedrijf is een adres ingekomen, om te bi- i Voorzitter zal er op laten toezien, vorderen, dat arbeiders uit de gemeente bij het graaf- De heer Bakker zegt, gehoord te hebben, dat de werk worden geplaatst, noodig voor de water'eiding. Witte Kruisbak aan de Mclenvaart ledig is. Voorzitter zegt, dat hierover reeds was gesproken, Hieraan is reeds aandacht geschonken, door den heer Keuris of den heer Looij en B. en W. Do heer Stammes sluit zich bn de woorden van den hebben zich daarover tot de directie gewend. Het is heer Spigt aan en hoopt dat het herstel van Voor zitter van blijvenden aard mag wezen en dat de raad nog jaren van de aangename leiding van den Voorzitter mag profiteeren en Jijj nog jaren de bur gervader voor de gemeente mag wezen. Voorzitter dankt voor de vriendelijke woorden. De heer Kossen dankt Voorzitter voor de moeite, veldwachters te Van Ewijcksluis en de behoefte aan die hij heeft gedaan om hier spoedig aansluiting ren anestantenlokaal stellen B. en W. voor, tot het aan de waterleiding te krijgen, bouwen van een arrestanten, en wachtlokaal aan j Verder brengt de heer ivossen nog ter sprake de Van Ewijcksluis. Het brandspuithuisje zal inge- 1 het hebben van een zwemgelegenheid te Kleinesiuis licht worden tot wachtlokaal en daaraan zal wor den gebouwd een betonnen lokaal, vormende 2 cel len. De kosten worden geraamd op f540. Allen voor. Voor de aanschaffing van een tafel en een paar stoelen voor het wachtlokaal wordt een blanco cre- diet toegestaan. Thans komt aan de orde de reorganisatie van de brandweer in verband met de aanschaffing van een automobielbrndspuit. (Zie ons verslag in het num mer van Donderdag jL) Voor de bediening van de motorbrandspuit worden de volgenoe betrekkingen ingesteld: een brandmeester, een chauffeu.rmonteur, twee -straalpijphouders en twee brandwecrknechien in algemeenen dienst. De bezoldigingen zullen als volgt zijn: brand meester f 15 per jaar, chauffeur-monteur f 50, straal- pijphouder 10, brandweeiknecht f5 per jaar ter wijl bij het optreden bij biand bovendien eene be looning van f 0.75 per uur wordt toegekend. De plaats vei vangers genieten geen vaste bezoldiging, maar wanneer van hunne diensten gebruik gemaakt wordt, genieten zij een belooning van f 1 per uur. Diverse viagen en opmerkingen worden naar vo ren gebiacht, o.m. gesproken over de bezoldigingen, onveranderd De heer Keuris verliet intusschen de vergadering. Vooizitter zegi, dat door dit besluit nu ook ontsla. De gemeente is dus, zegt voorzitter, in het ongelijk gen wordt het vrijwillig brandweercorps onder dank gesteld, doch er zal in hooger beroep worden gegaan, betuiging voor de bewezen goede diensten. In het De Inspecteur der Volksgezondheid ging niet ac- bijzonder woidt dank gebiacht aan de heeren Koorn, coord mei de wijziging van de bouw- en woningver- Spigt en Keuris, de hoofdbrandmeesiers. Graag had- ordening, nopens de bepalingen betreffende loozing den we, zegt voorzitter, den .heer Koorn als opper- van privaten op slooten. De Inspecteur noemt het brandmeester behouden, maar waar het nu een be- een schijnverbetering en stelt voor in de bouw- en zoldigde betrekking is, was dat niet mogelijk, of an_ woningvorordemng de bepalingen op te nemen: deis had de heer Koörn als raadslid moeten bedan- lo. dat voor nieuwe woningen geen privaten mo. ken en dat kan heelemaal niet. We zullen evenwel gen uitiöozen op slooten; 2o. dat voor 1 Januari 1926 van zijn deugdelijke adviezen graag gebruik maken. en Breezand. Voorzitter zegt, dat nog altijd voor deze zaak bij het Witte Kruis een post van f500 berust. In verband met de reorganisatie van de t.b.c.-be- strijding is er misschien wel kans dat deze zwem- zaak haar beslag eens krijgt. In verband met de reorganisatie van de t.b..c.- bestrijding vestigt de heer Van den Berg de aan dacht op do afdeeling Herwonnen levenskracht. Spr. zou graag zien dat met de afdeeling eens overleg wordt gepleegd. Voorzitter doet toezegging. Sluiting. bij elke woning een privaat moet wezen en dat voor oude woningen met 1 Januari 1930 de privaten niet meer mogen uitloozen op de slooten. Waar nogal een ruim overgangstijdperk wordt gesteld, stellen B. en W. voor, aan deze voorstellen te voldoen. Nadat de h^or Kossen nog een enkele vraag had gesteld, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Door het Hoofdbestuur van de Algemeene Vereeni. De heer Baken, le ambtenaar ter secretarie, wordt hierop door den Raad benoemd tot waarnemend secietaris. Nadat de heer Baken de vereischte beloften heeft gedaan, feliciteert voorzitter hem met deze benoe ming, den wensch uitspiekende, dat de heer Baken het ambt op waardige wijze en tot eigen voldoening I zal vervullen. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1923, ging voor bloembollencultuur wordt verzocht om een waaruit blijkt dal de finantieele toestand van de ge- subsidie van f250 voor een te houden tentoonstel- meente tamelijk gunstig is, zegt voorzitter. ling te Heem slede. j De ontvangsten bedroegen f216537.39, de uitgaven B. en W. stellen voor, een subsidie van f25 te ver- f 202247.79, batig saldo f 14289.60. ieenen en wijzen er op, dat ook voor een landbouw tentoonstelling wel eens subsidie is toegestaan. De heer Keuris kan zich met het voorstel vereeni gen. De heeren Koorn, Komen en Bakker zullen de re- I kening nazien. B. cn W. stellen voor, het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting te bepalen De heer Koorn wil geen subsidie verleenen en zegt voor volgend jaar op 1.25. Vorig jaar was het verme- dat ook straks weer is gebleken, dat we nooit meer nigvuldigingscijfer 2, dit jaar 1^, thans wordt voor spul hebben dan om belasting van de bollenkweekers gesteld 1.25 en het streven is om het op 1 bepaald te binnen !e krijgen. Voorzitter zegt, dat ook de malaise het bollenbo- i drijf heeft getroffen, krijgen. Goedgevonden. Bij de rondvraag dankt de heer Spigt den voor zitter voor de prettige woorden straks bij de ope. Be heer Kossen stelt zich de vraag of het niet be- ning gesproken en uit naam van den Raad feliciteert ter is, geen subsidie te verleenen, maar om dan spr. voorzitter van harte met het herstel zijner ge- wanneer de plaatselijke Bloembollenvereeniging dit zondheid. Spr. dankt verder den secretaris voor de jaar weer een tentoonstelling organiseert, gemeente- wijze waarop hem het waarnemen van het burger leken steun te verstrekken. meestersambt gemakkelijk is gemaakt en de ambte- Voorzitter wijst op het voordeel dat de algemeene naresse voor de thuisbezorging van de stukken. In- tentoonstelling voor onze bollenkweekers heeft. Over stemming. wogen kan worden later aan 'n plaatselijke tentoon-Voorzitter zal deze boodschap aan mej. Pranger stelling steun te verleenen. Voor het aanknoopen van relatie is de groote tentoonstelling zeer nuttig. De heer Van den Berg wijst ook op het groote voordeel van de tentoonstelling voor Anna Paulow overbrengen. De heer Lubbeit vraagt, of de Zondagswet nog van kracht is en zegt, dat het werken des Zondags hier ha en wijs), in verband met de opmerking van den 1 vreeseUjk aanstootelijk is. Het is verschrikkelijk, heer Koorn op de slechte jaren die de bollenteelt I ™cn zlet menschen die s Zondagsmorgens beginnen .1 wor-lror» on q avnnrle nnn tuarlren heeft meegemaakt, een toestand die zich nu wat schijnt te wijzigen. Spr. erkent ook, dat voor een tentoonstelling hier steun noodig is, want de plaat selijke vereeniging dient nog propaganda te maken. Spr. acht de voorgestelde subsidie van f 25 wat en stelt voor, met f50 te subsidieeren. De heer Lubbert acht procentsgewijze een subsidie van f 25 voldoende. De heer Van den Berg zegt. dat Haarlem f 10.0C0 subsidie geeft, doch opgemerkt, wordt, dat Haarlem groot profijt hééft van de tentoonstellir g. De heer Komen breekt een lans voor het nui van deelname door de afdeeling Anna Paulowna. aan die groote tentoonstelling en zou het noodig vinden, dat een collectieve inzending werd gedaan. De heer Kossen meent te weten dat in die richting wordt gegaan. Nadat gebleken is. dat het voorstel-van den Berg niet wordt ondersteund, wordt het voorstel van B. en \V. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Waar de heer Keuris aanstonds de vergadering 1 gaat verlaten, wordt op zijn verzoek eerst punt 9 dei- agenda behandeld, voorstel tot het aanbouwen van een lokaal aan de dokterswoning, teneinde gelegen heid le geven tot behandeling van patiënten dooi de hcogtezon. In de toelichting wijst voorzitter op het. schoolver zuim, wanneer de kinderen in den Helder de hoogte- zei;behundeling moesten ondergaan, en op de kos.cn voor het Burgerlijk Armbestuur in zulke gevalle.*. Nu onze geneesheer een dergelijke behandeling hier ter plaatse wil toepassen, stellen B. en W. voor door het aanbouwen van een lokaal, die gelegenheid te scheppen. De kosten voor het lokaal worden ge raamd op f 1755. De heer Keuris heeft met vreugde kennis genomen van dit voorstel. „Ziekenzorg", waarvan spr. voorzit ter is, heeft deze zaak met den dokter besproken en heeft zich bereid verklaard desnoods iets hij te dragen in de aankoopsom van de hopgtezon, doch de dokter kocht die liever zelf aan. Niet alleen school verzuim, maar ook de reiskosten vervallen. Wei zul len de uitgaven voor „Ziekenzorg" grooter worden, maar dat moet die vereeniging zich maar getroosten. Spr. is daarom blij. dat B. en W. de zaak willen steunen en vertrouwt, dat het de ingezetenen t?n goede zal komen. Algemeen gaat de Raad aecoord met het voorstel van B. en W. en voorzitter spreekt een woord van dank uit, dat de dokter aan deze zaak zijn tijd en geld wil besteden, waarvan de lieele gemeente zal kunnen profiteeren. Aan cle orde komt het definitief besluit tot aanelui- te werken en 's avonds nog werken. Voorzitter zegt, dat wanneer het in den oogsttijd I is, en het is b.v. in de week slecht weer geweest, of het weer laat zich slecht aanzien, hij dan altijd con- sideratie heeft toegepast. Maar wanneer het werken betreft Zondag op Zondag, dan wil spr. er op toezien, en dat heeft hij ook hier gedaan De heer Lubbert: En men ziet dan nog menschen werken, die in de week er den tijd voor hebben. De heer Koorn wil er toch de hand wat mee lich ten en wijst er op, dat de menschen 's Zondags vaak hun tuingrond moeten schoonhouden en daarvoor in de week niet kunnen uitbreken. Spr. zou het erg vinden, als in die gevallen de politie de menschen verbaliseerde. De heer Spigt denkt niet, dat dit de bedoeling van den heer Lubbert is. De heer Lubbert is in principe tegen eiken arbeid op Zondag en meent, dat het in geen enkele streek zoo erg is als hier. 1 De heer Looij wil er rekening mee zien gehouden dat wanneer het die menschen niet wordt toege staan. zij teniet zullen gaan en er dan ook anderen aan verbonden zijn. Om de jaarlijksche interesten bij elkaar te krijgen, is het dikwijls noodig. Spr. geeft toe. dat er enkelen zijn, die 's Zondags niet behoeven te werken. De heer Lubbert: Ze kunnen er allemaal buiten. Voorzitter hamert en zegt, een principieel debat niet noodig te achten. Wanneer het betreft een plantje zetten of een boompje planten, zal niet wor den opgetreden, maar overigens, de wet verbiedt het. Het kan wel aan mij worden overgelaten. De heer Van den Berg zit 's Zondags wel menschen werken, die 's Zaterdagsavonds opgeknapt loopen. Voorzitter sluit de discussies en heeft het nog over een stukje dat in Het Volk heeft gestaan. De heer Lubbert acht het toch niet noodig, dat er rails op een werk des Zondags worden verlegd. Voorzitter: Maar dat zal ook niet meer gebeuren. Be heer Lubbert geeft verder in overweging de watertanks in gebruik te nemen. Voorts wijst de heer Lubbert cr op, dat te Bree zand een voetbalvereeniging bestaat en dat voor uit- en aankleeden men zich begeeft naar het café van Borst. Spr. vraagt of voor dat uitkleeden niet een schuurtje op het terrein kan worden gebouwd, want het is een onhoudbaren toestand op deze wijze. Voor zit tbr wil dit aan het particulier initia tief overlaten. I Do lieer Lubbert vraagt of de gemeente or I niet op zou aandringen. Er is hier een afdeeling te- gen drankmisbruik, maar daar heeft het misbruik het volop plaats. Voorzitter zegt, dat dit van een anderen kant wordt besproken. Spr. heeft- den ryksveldwach tuig van;;deze gemeente aan de waterleiding. Voorzitter deelt mede, dat in verband met ingeko- groote watergebrek en met het feit dat men met het werk in de Wieringerwaard reeds ver is gevorderd, --- --- aan den directeur der Waterleiding is gevraagd, ons ter een onderzoek laten instellen, maar van drank- schrijven van het gemeentebestuur van Alkmaar, spoedig van waterleiding te voorzien. Daartoe is misbruik schijnt geen sprake te wezen, over de gewijzigde bepalingen inzake de toelating noodig dat de raad nu een definitief besluit tot aan- De heer Lubbert: Het bevordert toch het cafe- van leerlingen tot de handelsscholen. Uit het schrij- sluiting neemt, in welk geval beloofd is. dat direct bezoek, ven blijkt, dat de bepalingen thans wat milder zijn. tot „Veerburg" zal worden doorgegraven en wan. Ingekomen is een afschrift van het Koninklijk be- neer er buizen zijn tot aansluiting zal worden over. sluit, bepalend dat het voortbestaan van de huur- gegaan. Door den heer Van Oldenburg is beloofd al- commissie alhier langer dan 6 maanden na data on- lo moeite tc doen voor aansluiting van diverse wij- gehouden wordt, dat er geen drankmisbruik plaats noodig is en dus begin December a.s. zal de huur- ken en met vrij groote zekerheid kan worden mee- heeft, dan is er tegen het café-bezoek geen bezwaar. De heer Looij is niet tegren het herbergbezoek, maar tegen het drankgebruik. De heer Kcssen meent dat wanneer er toezicht

Schager Courant | 1924 | | pagina 13