Alieieei Nieuws- Alnitmit- LuMlit HHONTGS Dinsdag 22 Juli 1924. 67ste Jaargang. No. 7471. Uitgevers t N.V, v.h. TRAPMAN Co., Schegcn Binnenlandse!* Nieuws. KENNISGEVING. HET GEHEIM ^MAÏZENA SCHAKER Dit blad vorachljYU viormaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Dondor- dag on Zaterdag. DIJ Inzonding tot 'smorgons 8 uur, wordon Adver- tonllön nog zoovool mogolljlc in hot ooratuitkomond nummer goplnat9t. .1 Prijs por 3 maanden f 1.05. Looao nummors cont. ADVEHTEN» TIöN van 1 tot 6 rogoio f 1.10. iodoro rogol moor 20 cont (bnwljsno, POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Inbogropon). Grooto lottorn wordon naar plaatorulmto borokond. MINISTER COLIJN TE BILTHOVEN. In het bosch, geleden aan den Soestdijker straat weg1 te Bilfchoverij hield dezer dagen voor de antd- rev. Kiesvereeniging „Nederland^ en Oranje" daar ter plaatse de heer H. Colijn, minister van "Finan ciën, een rede- tot titel voerende: Vooruitzichten. De heer Colijn ving aan met de verklaring, dat hij de vooruitzichten bedoelde, waarmede men de al- gomeeno verkiezingen in het volgend jaar moet tegemoet gaan. Hot zouden namelijk: geone gewone verkiezingen zijn. Er ie storm in aantocht en daarom is gpr. er zoo vroeg bij om de klok te luidemj Dd storm zal er zijn omdat dan geëindbrd is een wet gevende periode waarin verschillende maatregelen zijn genomen, welke aanleiding hebben gegeven tot scherpe critiek en die dan uitgebuit zullen word.en. Spr. wjjst er op, hoe men in zulke dagen zijn ontevredenheid personifieert, ze samenvat in een actie tegen een persoon. Zoo noemde men do Vloot wet, de wet van Colijn, terwijl deze wet gemaakt werd toen Colijn nog goed en wel in Engeland woonde. Zoo ia het nu eenmaal, dat of de minister van Financiën er iets mee te maken heeft of piet, alle onaangenaams in Nederland wordt geschoven op den rug van dezen minister. Nu is de minister van Financiën ook de leider der anti-rev. partij, zoodat deze partij er rekening mee zal moeten houden, dat alle Mappen die hem Wor den toegebracht, ook haar zullen treffen. Daarom wil spr. een schets geven van den toestand dien spr. bij zijn optreden als minister vond. Hij trof aan een Kt van 130 millioen gulden om te dichten. In litschland deed men zooiets met het drukken van bankbiljetten, waardoor de onmogelijke toestanden ontstonden, dat de spoelknecht in het laboratorium meer verdiende dan .de professor. Gaat men te werk zooals in Duitschland, dan zijn het vooral de personen met yaste salarissen, met pensioenen, als mede de ambtenaren, die het zwaarst den druk te dragen krijgen. Hoe moest men nu dat te kort van 130 millioen grilden dekken? Men kon dit doen door de uitgaven met 130 millioen gulden te verminderen, of door de inkomsten met hetzelfde bedrag1 te vermeer deren. Een derde weg is in beide riohtingen werk zaam te zijn. Dit nu heeft spr. gedaan. Alles te vinden door dë uitgaven met 130 millioon gulden te vermindearen was even onmogelijk, als het te vinden door de inkomsten met deze som te verhoogen. Toen is de Regeering gekomen met het voorstel dat 90_ millioen gulden zou gevonden wordendoor verlaging der uitgaven en 40 millioen uit nieuwe heffingen. Daarna moest gesproken worden over het hoe. Wij constateerden, dat er 40 millioen te vinden was door inkrimping van het Staatshuishou- den. Toen ontdekten wfj" dat er millioenen gevonden moesten worden ter dekking van de tekorten der spoorwegen en posterijen^ Vervolgens werd onder- zoht in hoever ae salarislast te zwaar moest wor den geacht. Voor Staatsdienaren In engeren zin stond er op de begrooting 210 millioen grulden per jaar, voor de# posterijen 50 millioen, voor de spoorwegen 110 millioen, dus in totaal 270 millioen. Dit bleek de Regeering te hoog, natuurlijk niet in absoluten zin gesproken. Niemand in Nederland ontkende trouwens dat de Staat dit kon betalen. Spr. beriep zich hierbij op heteeen de heer Wibaut en op hetgeen ae heer Schaper in de laatste nummers van „Het Volk" hierover schreven. Spr. heeft dit reeds een jaar geleden gezegd. Thans erkennen het dus de sociaal-democraten ook, die een massa haat en nijd hadden kunnen voorkomen, door dit een jaar vroeger in te zien. Nu zal men zeggen, dat al deze redëneeringen (af stuiten op het argument dat de ambtenaren in het bekende artikel 40 een belofte hadden dat hun sala rissen niet zouden verminderd worden en spr. heeft hierover heel wat "brieven ontvangen, waarin gewe zen werd op het woord uit de Schrift dat als iemand zweert tot zijn schade, dit aan de zaak niets ver andert. Dit' woord .aanvaardend waarschuwt spr. dat men er, niet eenexegese in moet leggen, dié er niet in ligt. Hier was het zóó gelegen dat d4 Regeering een belofte had gegeven die zij niét bevoegd was te geven. Het is uitgesloten, dat een Regeéring voor altijd n belofte kan geven dat de salarissen niet vermin-- derd zouden worden, alreeds daarom, dat zij dan in botsing zou komeü met het 'budgetrecht van de Sfcaten-Generaal. Er is een ander bezwaar waarvoor spr. meer ge voelt en dat is, dat aan de ambtenaren een last zou opgelegd worden inplaats van aan het geheele volk. Men heeft gezegd salarisverlaging is belasting- verhooging. Men zou het gezegde ook om kunnen keeren, maar dat doet men 'natuurlijk niet. Gevraag is: wordt den ambtenaren een last op gelegd boven de-andere Nederlanders? Dit betwist spr. Met de ambtenaren geschiedt wat met de ove- schfed is"^6^ ree^8 vóór twee of drie jaren ge- Vóórden oorlog was het ambtenaarsinkomen ieen beetje beneden het volksinkomen. In 1920 stond het op gelijke lijn. ha 1920 daalde het gemiddeld volks- ïnfcomen en nu komt het ambtenaarsinkomen daar- mede op gelpko lijn. Dit is een schrale troost, maar men moet niet vergeten dat de ambtenaar in dienst is van een werkgever die het niet betalen kan. Daarom kwam_ de Regeering tot de slotsom dat 6 saJanssen bezuinigd moest worden. Dn aan wien die vraagt, of het niet anders -kon, stelt spr. de wedervraag of er dan iemand in Neder land is geweest, die in die richting aanduiding heeft V** 200 iemand, dan wil spr. met hem er tot het uiterste voor vechten om alle reeds ge- trorren maatregelen over boord te gooien. opr gaat dan na dat de raming van de inkomsten- belasfcing voor 1924 80 millioen bedraagt. Zou er dus 90 millioen bijkomen, dan moet men de belasting meer dan verdubbelen. Deed mem dat niet, dan zou het kapitaal op de vlucht slaan. Reeds nu heeft 300 millioen gulden kapitaal de vlucht genomen. De blijvenden zouden dan ook voor het gevluchte kapitaal moeten beta len en hunne inkomstenbelasting zou dan dne a vermaal hooger moeten worden, Wie In 1925 KOMMIES wil worden, moei nu reeds zifn adres opgeven onder no. 263 dezer courant. waarbij men er rekening mee houde, dat van de 100 belastingbetalers er slechts 7 zijn, die meer dan f5000 per jaar verdienen. Spr. zegt in zijn slotwooad dat hij het zioh ge makkelijk had kunnen maken tot 1925, door de ar men over elkaar te slaan en Nodefland naar den kelder te laten gaan. Hij heeft echter bedaoht aan hefc hoofd van .een partij te staan, die_ zich gesteld heeft op dan bodem der realiteit en die wortelt in de beginselen der oude Gereformeerde leer (lang durig applaus, terwijl de aanwezigen daarna aan heffen: ,,Dafc 's Heeren zegen op u daal".) Voortgaande zegt spr., dat er nog veel kan ge beuren, dat invloed op de financiën kan hebben. Men denke maar eens aan de Londensche confe rentie. Tenslotte wil spr. nog een persoonlijk woord zeg; gen. Men heeft hem er voor gewaarschuwd, dat hij velen van zich zou vervreemden, maar spn rekent er op, dat het lichaam der antirev. partij (er moge al een paar splinters afvallen) gezond is. Men kent spr., de verhouding fcusschen hem en de anti-rev. partij is altijd open geweest. Hij eindigt met een bede, dat de komende starijjd gevoerd zal wor den ter eere en "tot heil van lana en volk. De aanwezigen hieven daarna aan: „Zij zullen het niet hebben." Was tijdens het applaus, gedurende de rode van den heer Colijn een enkele maal gefluit gehoord, na afloop bleek het, dat de heer Hees Boeke en ver schillende volgelingen aanwezig waren en trachten te spreken, wat echter verhinderd werd. Een der dames, die een boid droeg met het opschrift: „Je? zus was weerlooe", werd verwijderd. Op hefc aangrenzende terrein hielden vervolgens de volgelingen van den heer Boeke een meeting tegen het militairisme. - ZUIDSCHARWOUDE. De Zuidscharwouder schooljeugd heeft dit jaar weer haar schoolfeest gevierd, op eenigszins andere wijze dan vorige jaren, maar niettemin onder de grootste opgewektheid. De eerste dag gingen een 33- fcal der kinderen uit de 6e en 7e klasse onder gelei de van een 2-tal dames eru4 heeren naar Den Haag, en Scheveningen. 's Morgens om ongeveer hall 8 vertrokken, kwamen ze 's avonds omstreks half 11 in hefc dorp terug, opgewacht door een groot aan tal ingezetenen. Een eerste bezoek gold het Warenhuis in de' Spuistraat, bepaald een bezienswaardigheid van Den Haag. Vooral de afdeeling mechanisch speel goed, is een bezoek overwaard. Dan de Passage door naar het Buitenhof, waar de aandacht wordt geves tigd op het Hotel „De twee Steden", waar do af gevaardigden van 'Alkmaar en Enkhuizen gedu rende de Algemeen© Statenvergadering hun ver blijf hielden. De Sfcadhouderspoorfc door naar het Binnenhof.* waar de Ridderzaal de aandacht "trekt, dan door ae Mauritspoort naar het Maurifcshuis, een parel onder de musea van Europa. stelling zorgde, die een aangename afwisseling bood van den auto-rit. Bij het veerlaten van de Bioscoop met ae auto's naar den Hertenkamp en dan naar huis toe. Het fanfarecorps was weer present; in. optocht ging het, onder de welluidende tonen der muziek tot het raadhuis, waar heel Zuidscharwoude wel scheen saamgeetroomd. De autotocht is èn bii geleiders èn bij kinderen uitmuntend bevallen. Hadden we .bij ait slechte weer geen auto's gehad, hefc feest ware 'letterlijk en figuurlijk in hefc water gevallen. Nu is hefc bovon verwachting geslaagd. Dank aan do burgerij, door welker gulhartige gaven de commissie in staat werd gesteld de schooljeugd een dergelijke feest dag te bezorgen. GERED. Drie Delftsche studenten zijn met de kleine zeil- sloep „Mikan II" van Enkhuizen uitgevaren. Wegens stormweer moest men ankeren bij Leek, maar het ankertouw brak en het vaartuigje werd een speel bal van wind en golven. Het Enkhuizer visschers- vaartuig, schipper De Boer, die al meer schipbreuke- Mngen heeft gered, is uitgevaren en heeft 's avonds laat het sloepje met bemanning te Enkhuizen bin nengebracht. VAT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Aan de asphaltfabriek „Holland", gelegen aan den Hatertschen Veldweg te Nijmegen, is bij het pogen om een ijzeren vat, dat vast geroest zat, te openen, het vat doof de zich ontwikkelende gassen uit elkaar gesprongen. Gedood werd de werkman H. van den Dooren en ernstig gewond dë werklieden W. F. de Haas en licht gewond Th. EL v. cL Logt, alien ongeveer 45. jaar oud en gehuwd. onder doorzitten bi) fietsen (zadel' mf W OI pijn) kunt gl) gemakkelijk'en da- l - - n delijk verheipen met den alom ge- lOOpen prezen Akker'a Kloosterbalsem. van een lekkere saus ligt in het ge bruik van 'n zeer zuivere grondstof. Met HONIG'S MAÏZENA bereidt men de heerlijkste sausen voor ver schillendegerechten. Daarom wordt de onovertroffen Honig's Maïzena voor velerlei doeleinden gebruikt en steeds meer gevraagd. Let op de sluitzegels met Bijenkorf. En dan gaat het over het Plein, om een passant te wijzen op de dam- en edelherten, hert Paleis der Koningin-Moeder, om verder het plein 1813 te be reiken met zijn prachtig monument. Het Vredes paleis is dan de kroon op de lange wandeling, Dit gebouw is de moeite waard: jammer dat ook voor schoolkinderen nog "50 oent entrée per kind moet worden- betaald. In „De Dageraad" werd een warm maal ge bruikt, met de eloctrisohe naar Scheveningen ge tramd, pootje gebaad, op den Pier gewandoid, kort om zich vermaakt op een wijze, die het hart, ook van ouderen weldadig aandoet, en dan, na de noo dige verfriseching te hebben gebruikt.... naar huis, allen voldaan, tot in de wolken, achterlatende een weldadigen indruk .op 'fc kinderlijk gemoed, die zij het heele leven meedragen. Het prachtige wéér verhhoogde deze mooie schoolreis. Maar Vrijdag was het met dit laatste anders. Was het 's morgens nog droog, onderweg tusschen War- menhuizen en Schoorl (we gingen met .6 auto's 't Noord om) begonnen de regendroppels reeds te vallen, zoodat in Schoorl weinig van hefc duinver- maak werd genoten. Maar wat nood. De auto's brachten ons naar Bergen, in het lokaal van den heer Bruin, waar men zich op zijn manier deen tijd met zang en scherts den tijd kortte en dan naai/ Egmond, naar Heiloo en Alkmaar, waar de directie van de Bioscoop in de Doelenstraat voor een voor VALKKOOG. Het bestuur der Tuinbouwvereeniging „St. Maar ten" heeft besloten, bij genoegzame deelneming, een algemeene tuinbouwcuraus op te richten, te houden te Valkkoog. LANGENDIJK. De aJgeloopen week is voor de tuinbouwers over 't algemeen weer goed geweest. Wel waren de wor telen laag in prijs,, doch de aanvoer van dit product is niet bijster groot dit jaar; er zijn er maar wei nig verbouwd. De aardappelen maakten prijzen, die beven de verwachting uitgingen: er is nog ruim flO.— besteed, en ook Zaterdag besteedde men nog gemiddeld f8.50 per 100 K.G. De reode Kool gold tot f 17 bij ee.n vrij ruimen aaavoer, terwijl de prijzen der bloemkool er ook m.-gen zijn. De .zilvernep bracht Zaterdag te Noordscharwoude meer dan f30.— op! Er werden van de Broeker veiling 160 wagons vervoerd, van die te Noordscharwoude 110, ongerekend de on geveer 2000 ton, die nog psr motorboot werden ver zonden. 't Gaat voor den Langondijk naar wensch. ZUIDSCHARWOUDE. De behandeling der zaak van de leden der Coöp. Christelijke Boerenleenbank II, die weigeren hun aandeel in het verlies te betalen, Is 6 weken uitge steld. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot R. Kooij behaalde het einddiplo ma 5-jarige cursus H.B.S. te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK. De heer Chr. de Jong slaagde voor het eindexamen 5-jarige cursus H.B.S. te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. De Zangvereeniging „Crescendo" gaf Zondagmid dag een concert in den Stedelijken Muziektuin te Alkmaar. Talrijk was het aantal bezoekers, ook van den Langendijk. Verheffend was weer de zang, impo- neerend het gevoel, waarmee de nummers werden vertolkt, treffend de stemming, die in een en 'ander domineerde. Het was een genotvol concert, dat voor muziekkenners en -liefhebbers op hoog peil stond. EEN R.-K. HANDELSHOOGESCHOOL? Naar men meldt, bestaan er ernstige plannen tot stichting van den r.-k. handelshocgeschool te Til burg. De r.k. leergangen aldaar zouden tot zulk een school worden uitgebouwd. De plannen hieromtrent zullen binnenkort worden besproken in een te Til burg te houden vergadering van belanghebbenden bij handel en industrie in het Zuiden des lands. NEKKRAMP. i Te Zwinderen heeft zich -bij een zoon van den landbouwer S. een geval van nekkramp voorgedaan, DE ECHOPUT. Men meldt uit Apeldoorn: 1 Tengevolge van de aanhoudende droogte is de in het gansche'land bekende, 232 voet diepe Echoput aan den Amersfoortschenweg, welke gegraven is tij dens het bestuur van Koning Lodewijk Bonaparte thans zonder water. De brandende kaars, die In een emmer wordt neer gelaten, kan thans niet met water uit die put wor den gédoofd. Waarschijnlijk is dit sedert 1897, toen de put gegra ven werd, voor de eerste maal, dat daarin water ont breekt. DE GESCHIEDENIS VAN EEN BANKBILJET VAN f 100.—. De vorige week vond iemand in zijn tuin een bankbiljet van f 100.Niemand wist, waar het van daan kwam. Ook de heer des huizes miste het niet. Bij de buren werd geinforraeerd, doch ook deze wis ten er niets van. Ten slotte bleek dat iemand een kleinen jongen om een boodschap had gestuurd en het bankbiljet had meegegeven ter wisseling. De jongen verloor 't biljet, doch wist niet waar. Door een wervelwind is het toen waarschijnlijk uit de straat omhoog gewaaid, over het huis heengegaan en in den tuin terecht gekomen. Daar de politie met het geval in kennis gesteld en het nummer bekend was, is kunnen worden uitgemaakt, dat het gevonden biljet het verlorene was. Ook een bof voor den eigenaar. Was het in de dak goot blij'ven liggen, dan ware deze geshiedenis wel licht anders geëindigd. ALLE MARKTEN OVERVOERD? Chemici te veel, ingenieurs te veel, juristen pok meer dan overvloed, onderwijzers.te veel, biolo genzoo goed als te veel, en geen finantieet voor uitzicht en ten slotte: „kantoorbedienden..." De „Algemeene Nederl. Bond van Handels- en Kan toorbedienden" richt in een brochure een „Ernstig woord aan oudere, voogden on oploldera", den titel: „Van echool naar kantoor?" We nemen er uit over, dat van (Je 2408 kantoor bedienden, blijkens een statistiek van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden, over 1921—1922 de salarisen bodroegenvan 21 beneden f1000 per jaar, van 30.5 f 1000—f 1800 per jaar, van 20.5 f 1600 tot f2000 per jaar, van 19.5 f2000—f2400 per jaar, van 8.5 f2400—f3000 per laar. Het geschrift wijst er ook op, dat kantoormachi nes do bedienden concurrentie aandoen en zegt: Alles en alles bijeen mogen wij niet verhelen, dat do naaste toekomst voor ae op de kantoren werk zaam zijnde werknemers een uiterst moeilijke zal zijn. Temeer waar elke opleving van handel en in dustrie, welke leiden zal tot afneming der werkloos heid onder de handarbeiders door de steeds intensere doorvoering der mechaniseering van kantoororbeid den bedienden niet zal ten goede komen en de werk loosheid onder deze categorie van* werknemers niet in belangrijke mate zal beïnvloeden. Het i9 daarom dan ook, dat wij thans met allen nadruk de ouders, voogden en opleiders waarschu wen, hunne kinderen en pupillen niet te doen op leiden voor kantoorbediende. Vbor hen, die geen uitstekende opleiding kunnen krijgen, zijn de voor uitzichten al heel donker. Doch ook voor degene, die wel in de mogelijkheid zijn, zich velerlei kundig heden eigen te maken, is de toestand al heel weinig rooskleurig. Ondanks den uiterlljken schijn, ondanks het feit, dat sommigen een«uitnemend bestaan hebben, ts het eenige belang van uw kind of pupif toch, dat ge hem op zijn desbetreffende vraag antwoordt: Wordt geen kantoorbediende! En nu een vraag: Wat moeten de jongelieden dan wel worden? Met negatieven raad: doe dit niet, laat dit na,N blijf daar af, komen we er niet Wij zullen zeker niet aanréden wel voor jurist onderwijzer, kantoorbediende te gaan leeren, maar als er heele- maal niets overblijft om voor te gaan leeren, zou het dan maar niet beter zijn, de opleidingsscholen een beetje minder ver open te zetten? Als er over productie is, behoort men de aankweek stop te zetten en dan te beginnen met niet te zaaien. EEN LEELIJKE EN GEVAARLIJKE MODE. De directeur van bet Veiligheidsmuseum. schrijft het volgende: We leven in een vreemde wereld. De meisjes knippen de haren af, de jongens laten zo groeien. In plaats van frissche Jongenskoppen zien we lede ren dag meer „artisten"-hoofden. Vinden de jongens dat mooi? Of kijken de meisjes graag naar de lange haren van de jongens, nu ze .zelf heur haren heb ben afgeknipt? Maar wat er ook de, reden van mocht zijn, leelijk is de nieuwe mode wel enzeer gevaarlijk voor de jongens, die bij draaiende machines werken! Krachtens de bepalinged van de Arbeidswet (Ar beidsbesluit art. 7) mag een jeugdig persoon of vrouw geen arbeid verrichten aan in beweging zijn de worktuigen indien hij (of zij) niet behoorlijk op gestoken haar draagt, of ten aanzien van hom of haar niet zijn nagekomen de eischen, dio door het districtshoofd zijn gesteld met betrekking tot haar- dracht, hoofdbedekking en kloeding. We zullen spoedig zien gebeuren, dat niet alleen de meisjes, doch ook en misschien wel in grooter aantal de jongens door de Arbeidsinspectie ver plicht worden mutsjes of haarnetjes te dragen! Zoo belachelijk zullen ze zich wel niet laten mar kon, doch deze waarschuwing ter harte nemen. In. deze week kwamen mij twee ge-vallen in Am sterdam ter oore, waarbij de haren van jongens door draaiende machines werden gegrepen en uitge rukt. Van een dier gevallen heb ik een fraaie foto. Ongeloovige Thomassen kunnen die foto bij mij zien. UITBREIDING VAN BEEMSTER. In het deel van de gemeente Beemster dat aan Purmerend grenst en „Voorstad" genoemd wordt, zijn de laatste jaren vele nieuwe huizen gebouwd en er zullen er ongetwijfeld nog veel meer vorrij- zen. In verband hiermede heeft het gemeentebestuur voor dit doel van de gemeente een uitbreidingsplan gemaakt, teneinde te bevorderen dat oordeelkundig en met zin voor schoonheid wordt gebouwd. Het plan omvat ook eenige nieuwe straten, pleinen en plantsoenen. De gronden waarvoor het uitbreidingsplan gemaakt is, behooren echter niet aan de gemeente. Het gemeentebestuur heeft nu op een openbare verkooping van de gelegenheid'gebruik gemaakt om binnen de grenzen van het uitbreidinesplan onge veer 13 H.A. land te koopen voor f 100.000. Deze prijs kan voor bouwterrein zeer billijk genoemd worden, vooral waar het hier beste hoog gelegen grond be- treft. De bedoeling is nu om van gemeentewege straten aan te leggen en aan gegadigden stukken bouwter rein te verkoopen voor den bouw van heerenhuizen. Verwacht wordt dat er veel liefhebbers zullen ko men. OUDKARSPEL. Het achteruitzetten van hekken is nu voorloopig stopgezet. Op verscheidene punten is een belang rijke verbetering verkregen, zoodat in onze gemeente het drukke verkeer minder storend kan plaats heb ben. Wel is in deze meer gedaan dan aanvankelijk voorloopig de bedoeling was, doch de grooto mede werking van de ingezetenen in deze, het feit dat de stratenmaker toch aan het werk was en door den telefoondienst toch palen verplaatst moesten war den, was er veel voor te zeggen, dit jaar maar f]111»1 de hand aan den ploeg te slaan. Nu nog enkele lantaarnpalen verplaatsen eni de zaak is zoo goed het kan in orde. HOOGWOUD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. de Boer, thans onderwijzer te Enkhuizen, behaaLde deze week te Haarlem de hoofdakte. Geslaagd van de 3e naar de 4e klas R.H.B.S. te Hoorn, de heer D. Breebaart, idem van de 1ste naar de 2e klas mej. G. Kossen en de jongeheer A. L. van der Wiel, idem van de 2e naar de 3e klas U.L.O. te Hoorn de dame» D. de Boer en R. Pool en de Jon geheer Jb. Rooker. Geslaagd van de 5e naar de 6e klas Gymnasium te Alkmaar, de heer R. Pool en van de 3e naar de 4e klas Gymnasium de jongeheer N. de Boer.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1