llitiiti Kitiis- Alratnlit- üÉüillii, Foster's Rugpijn Nieren Pillen GEBRUIKTE RIJTUIGEN te loop, SPAANDER St Co., Fa. DIaauboer Kossen, Foster-McClellan Co. London. Uitgevers i M.V, v.ö. TRAPMAN Co., Scöagen Binnentandsch Nieuws. glazen flaeons, Zaterdag 26 Juli 1924. SCHEER 67ste Jaargang. No. 7474. COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 nar, worden Adver- tontiön nog zoovoel mogelijk in hot ooratuitkomond nammor.geplaatst. POSTREKENlNO No. 23330. INT. TELEP no. 20 Trijs por 3 maandon £1.05. Losse nummers 0 cont. ADVIiBTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols 1.10, lodoro rogol moor 20 cont (bowljano. lnhogropon). Grooto lottora wordon naar ploatsralmto horokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. EERSTE BLAD. VAN EWIJCKSLUIS. Woensdag hebben wij nog eens eon rondgang langs tic verschillende werken gemaakt Wij geven biervan de volgende bijzonderheden: Hot eerste gedeelte van het op het wad liggend dool van. den aisluitd&in ifl thans ovtr""n lengte van 3.0 u 100 Meter voor zoover het zandlichaam. betreft, vrijwel op Jioogto. Wanneer men berekent, welk een enorm gewicht de hier verzamelde zandmassa be zit en men neemt daarbij in acht, dat hier. op ver schillende plaatsen bij aanzienlijk mindere oelas- ting reeds groote verschuivingen in den ondergrond plaats hebben, vallen de verschillende verzakkingen, welke zich op dit gedeelte van dezen dijk hebben voorgedaan, al zijn deze gansch niet onbelangrijk, toch betrekkelijk mee. Zéker, er komen zoo hier en daar naast den dijk aanzienlijke bodemverheffingen voor, maar naar verhouding toch lang niet zoo erg, als men die hier op andere plaatsen reeds heert waargenomen. Nu zal de bekleeding met keileem en klei natuurlijk de belasting nog merkelijk doen toenemen en er zouden zich dus ten slotte nog on aangename complicaties kunnen voordoen, maar hét valt' niet te ontkennen, dat tot heden toe voor dezen enorm zwaren dijk, de verzakkingen op het wad minder ernstig zijn, dan door velen ver wacht wsa. Aan de Noordzijde van het hier genoemde gedeelte is men reecjp begonnen met de puin bes torting, waar op' dp sfceenglooiing zal komen te rusten, aan te brengen en zelfs is reeds een gedeelte van den voet dier steenglooiing gezet. Het verhoogde gedeelte op de scheiding van het Amsteldiep en het wad, blijrt, in tegenstelling met het zooevengenoemde, nog steeds doorgaan mot naar de binnen- en buitenzijde weg te zakken. Tel kens en telkens weer duiden nieuwe scheuren in het opgeperste zand aan, dat de verschuivingen in den bodem hier nog niet tot stilstand zijn gekomen. Zooals wh reeds eerder mededeelden, blijft daarbij echter het middengedeelte van den dijk steeds yry goed staan. Op het in het Amsteldiep liggende deel van het werk wordt thans met voortvarenden ijver gewerkt en het van uit de richting Van Ewyoksluis komende deel der afsluiting, nadert dan ook steeds meer het gedeelte dat dit voorjaar vanaf de zijde van Wierin- gen was aangebracht. Het Amsteldiep bestond nl. ter plaatse van de afsluiting- uit twee geulen .(een smallere aan de zijde van Wieringen, waarin onge veer 8 meter water stond en een breedere aan de zijde van het wad, ter diepte van ongeveer tl2 Meter. Daartusechen l^g een rug van ongeveer 200 a 300 Meter breed, op welken rug ongeveer 3 k 4 Meter water stond en welke bestond uit het thans met zoo bijzonder gunstig succes gebruikte keileem. Toen nu voor eonige jaren terug het Amsteldiep tot ongeveer meter onder water werd afgedamd, beteckendo dit dus, dat men in beide' geulen een dam' tot genoemde hoogte moest aanbrengen. Pp de z.g. „rug'' was dit niet noodig, omdat deze uit zich zelve reecis hooger reikte. De beide genoemde dammen hebben zich, behoudens eenige, naar ver houding der zware strooming gering te noemen uit- sohuiving, zeer goed weten staande te houden, maar dit neemt niet weg, dat men toch een grooter ver trouwen stelde in de compacte keileeriimassa, waar uit de natuurlijke rug bestond, dan in de kunst matig gevormde afdammingen. Men kan allo re spect hebben voor de tegenwoordige techniek der waterbouwkunde, en daarbij in aanmerking hemen, dat de voor de afdamming gebruikte bouwstof toch óók uit keileem bestond, toch zal ieder, bij ecnig na denken, onmiddellijk moeten erkennen, dat deze „rug" die sinds eeuwen aan den kracht van den stroom weerstand had weten te bieden, tegen even- tueele uitschuring als gevolg van de toenemen de- stroomsnelheid, de veiligste waarborgen bood. Deze overweging heeft er dan ook toe geleid, om bedoelden „rug" als het z.g.n. „sluitgat7' te doen uitkiezen, d.w.z. het gedeelte, dat het laatste afge damd zou worden. Hiermee is tevens de reden aan gegeven, waarom men het gedeelte van den afsluit- dam, dat vanuit Wieringen was aangebracht, zoo langen tijd heeft-laten rusten, vóór van die zijde de afsluiting verder werd voltooid. Toen men ae~ daar aanwezige geul was gepasseerd en op tien rug was aangekomen, heeft men met alle beschik bare middelen de" Westelijke- breedere' geul eerst eveneens willen afdammen-: het laatste ge deelte kon dan op den ouden en Beproefden zeebo dem worden aangebracht. Nu men zoo ver gevor derd is, dat nog slechts eon gedeelte van den rug valt. al te dammen, is dan ook één der twee groote jpVM}cn' welko de laatste weken beiden aan liet Wes- tehjK. gedeelte werkzaam waren, naar de zijde van V\ leringen overgebracht. Behalve do nog achterge bleven groote kraan, wordt aan den Westelijken uit- looper thans ook het keileem per kruiwagen vanaf de voor dit doel aangevoerde zolderbakken, op den dam gebracht. Tevens wordt de door de kraan neer geworpen dam verzwaard, door middel van z.g. „on- derlossers welke men dwars tegen den dam laat drijven, om daarna de kleppen open te zetten, waar door het keileem kan wegzakken. Ook in het nog ■openWndo ..gag' zelve (dat blijkbaar van den gelukkig kortstondigen storm van vorige week Vry*- dag niet byzonder heeft geleden en dat op het" owenbhk, dat. wy er waren, mogelijk nog ongeveer loO Meter breed zaï zyn geweest) laat men, wan neer al te feite stroom zulks niet belet, neg steeds keileem door middel van onderlossers neer. De diep te is er dan ook reeds zoodanig afgenomen, dat men vtü eT?i?sz?ns, I°PgAand vaartuig, niet meer door bedoeld gat durft vervoeren en zelfs de grootere sleepbooten. waniteer deze om een of andere reden aan de andere zyde der afsluiting moeten ziin, zekerheidshalve de reis rondom het eiland Wierin gen laat maken. Ongeveer mi jden in het Amsteldiep ligt de zuiger .,1 trecht welke onmiddollük' achter het vooruitstek kende gedeelte van den keileemdam het door hem aangevoerde zand neerpers fc. Aan de westzijde van het Amsteldiep tegen het wad aan is reeds ongeveer een 50 Meter van den ,voet der steenglooiing gezet. Iete verderop was men bezig mot het neerlaten van een groot zink- stuk, terwijl een ander zinkstok eveneens gereed lag om straks neergelaten to worden. Er wordt hiei thans beslist „full-speed" gewerkt en het is een interessant gezicht op betrekkelijk zoo geringen afstand, zooveel vorschülendo bezigheiden to zien verrichten. Velen makken dan ook thans van de sinds vorige week niéuw geboden gelegenheid ge bruik, om een tochtje naar hot Amsteldiep te ma ken, teneinde do werkzaamheden van nabij gade te slaan. Zulk een toohtje is de moeite ook Overwaard. By de firma Van der Velde is vooral op het eerste gedeelte sinds ons vorig overzicht heel Vat verandering te oonstateeren. Hoewel nog niet geheel op hoogte, is tooh op dat gedeelte reeds heel wat zand opgebracht en is men aan de zeezijde thans ook voortdurend bezig mét het aanvoeren van klei voor de buitenbedekking. In de bocht naar den afsluitdijk wordt de stoenglodïing thans tot de voor dit gedeelte vastgestelde hoogte (4.70M. -j- A. P.) opgetrokken. Is men de eerste nog open liggen de paar honderd meter gepasseerd, dan volgt een lengte van pl.m. 400 meter, die reeds vrijwel op hoogte en voor een groot deel afgewerkt is. Daarop volgen weer pngeveer 400500 meter, waaraan nog heel wat dient to gebeuren, waarna weer een paar waaraan nog veer honderd meter lengte volgen, welke aan de zee- kl afgewerkt is, terwijl aan het an, ook flinke vordering js te tuigt/u wig cu, \vci».e auu AW. zpde op hoogte en afgewerkt is, terwijl aan het bmnentalud hiervi bespeuren. Dan komen wy aan een gedeelte, dat over aan zienlijke lengte nog sterk afwisselend js in hoogte en waarvan aan de binnenzijde nog slechte alleen het zandlichaam zichtbaar is. Nu .eens hier, dan weer daar wordt met een daar liggenden zuiger op «de laagste deelen zand op den dyk geperst. Dit gaat echter ook thans weer niet voordeeïig. Zoo had men 's morgens nog weer op een plaats, waar men hier mee bezig was, de poraleiding- afgebroken, omdat, zich weer een binnenwaartscnë verzakking voor deed. Op j'een andere plaats, ongeveer 400 meter verder, was men nu bezig, de leiding weer op 'te bouwen. Hier zal nog heel wat opgebracht moeten worden, vooral als net tekort "door die herhaalde verzakkingen nog telkens vergroot wordt. Een stuk van ongeveer 150 meter op het einde van het by de fa. Van «er Veld© onderhanden zijnde tra ject, nadert weer IPeer hare voltooiing. Hier werd aan de zeezijde dan ook reeds weer .een begin ge maakt met net leggen der krammatten. De steenglooiing is thans over het geheele tra ject bijna gereed. Behalve het gedeelte in den bocht naar aen afsluitdijk, zooeven genoemd^ ligt nog slechts ongeveer 100 Meter lengte nabij het N.W. einde voor het bovenste gedeelte open. ÉÉN DER GROOTSTE HEEREN- EN KINDERKLEÜDINGMAGAilJNEN - ALKMAAR. Heeren-Mode-arti kelen. Eigen Coupeurs. Prima Kleeding. Bij "de firma Van Hattum en Blankevoort is thans de groote zuigerkotter, nadat deze het kanaal tot het einde heert uitgegraven, naar het voorste deel van het doof die firma te graven trau'ocïfc/ iius daar waarr het aan het werk van de fa. Van der Velde grenst) overgebracht. Het eerste gedeel te van dit kanaal was n.1. niet geheel op diepte ge bracht, hoewel voldoende om daarin met diepgaande schepen te varen. Later is men er toe overgegaan, om tegelijkertijd de volle diepte aan te brengen. Het nu nog restende ondiepere gedeelte zal thans ver der worden afgemaakt. Het zandlichaam van den door deze firma te maken dijk is, zooals wy in een vorig overzicht reeds meldden, tot de Zandvaart (een lengte van 800 h 900 meter .ongeveer), reeds vrijwel op hoogte. De eerste 500 M. is daarvan reeds vrij zuiver afge werkt. De volgende 300 400 M. ligt iet9 onregel matiger, doch kan met betrekkelijk weinig moeite in orde worden ge"bracht. Langs dit eerste gedeelte is men thans met het aanbrengen van klei voor de binnenbekleeding bezig. Van dit zelfde gedeelte is aan de zeezijde de voet der steenglooiing reeds over een lengte van ongeveer 250 meter gezet. De palenry, waarop deze voet rust, strekt reeds een paar honderd meter verder. Wanneer men echter de zooeven genoemde 800 a 900 meter gepasseerd is, komt men aan de groote verzakking, welke hier de vorige weck heeft plaats gehad. Deze is er wel een geweest van bijzondefen omvang. Over eon lengte van ongeveer 250 meter is d e binnenzijde van het zandlichaam tot 2i/2 a. 3 meter omlaag gestort. De binnenberg^ is daarbij natuurlijk opgeheven, doch op sommige plaatsen is deze ook het kanaal ingedrukt. Wy ver namen nog, dat verschillende buizen van 'de op het oogenblik «er instorting ter plaatse liggenden Zand zuiger, toen de stellage, waarop det persleiding lag, tegen den grond raakte, by do verbindingen zijn ge sprongen. Do dijk, die voorheen, hoewel niet op hoogte, ook hiér zoo gelijkmatig afgewerkt lag, ligt er thans als 'êen ruïne by. De geheele -bin- nenzijdo vormt een afwisseling van kuilen met hier en daar een kopje er tusscnen door. Van 6 e hieraan grenzende 250 meter bedraagt de hoogte nog slechts 2 3 meter. Deze hebben dus nog geen volle belasting gedragen en is hiervan dus nog niet uit te maken, of de ondergrond hier He belasting zal knnnen dragen. Dan krygen we een gedeelte yan_ ongeveer 250 meter, hetgeen men thans bezig is op hoogte te brengen door middel van de vorige week (na de zooeven genoemde in storting) hierheen overgebrachte zandzuigers. De laatste 100 meter hiervan zijn echter nog lang niet op volle hoogte. Natuurlijk wacht men ook hier met spanning af, of de onderbodem aan den opge- brachten druk weerstand zal kunnen bieden. VAN RIJS WIJK'S Schoenhandel Schoenmakerij levert altijd waarde voor uw geld. Prima waterdichte schoenen f8.00. Langs den afsluitdam dwars voor 'het kanaal, bereiken wy weer den Balgdijk. Op den terugtocht namen wo nog oven een kijkje by de mndstorting JJeze is thans geheel afgewerkt en (teneinde ver stuiving tegen te gaan) met een liohte kleilaag af gedekt. Thans heert men naast de dit voorjaar ge graven éloot, nog een nieuwe sloot gegraven, om zeker te zyn, dat het water in het Balgkanaal hier langs regelmatig zal kunnen cirouloeren. Zy 'was juist gereed toen er wéér tegenslag kwam. Deze sloot jnoet nl. 8 met er breed worden, met een diepte van 2 Meter. Echter is de zandstorting, die nu reeds zoo lang stand: heeft gehouden, weer ©enigszins beginnen to werken. De sloot was althans in het midden- weer heel wat nauwer geworden, ter wijl ook de bodem weer een stuk omhoog gezet was, Vóór het nu erger wordt, denkt men naar vol te laten loopen in de hoop, dat het water door tegen druk verdere oppersing van den bodem zal weten te keeren. Van het eluiewerk hebben wij .indertijd gepield, dat men met het betonstorten voor den bodem van de sluis was aangevangen. Toen was dat eohter nog slechts voorloopig werk, bedoeld om een vlakke onderlaag te krygen, waarop de eigenlijke sluis- yloer zou komen .te rusten. Die eerste onderlaag is dan ook slechts tot aan de koppen der ingeheide 'palen aangebracht. Men is thans bezig hierop net rasterwerk voor den betonbouw aan te brengen Hieraan wordt met ijver gewerkt, wijl men Maan dag a.s. met het storten van den eigenlijken vloer wil aanvangen. Een massa ijzerwerk is hiervoor dan ook reeds gesteld op dé plaats waar het behoort. Daarbij is ijzer van allerlei dikte. Vooral in den bodèm wordt véél zwaar ijzer verwerkt. Men krijg-fc, alléén' uit dezen yzerbouw, reeds een vrij goeden kijk op vorm en afmetingen van dé sluis. Ook van het remmingwerk 'is reeds pen gedeelte geplaatst. V Uff AOt roode plekken, huidafschilfering ■W66laen uitslag verdwijnen snel met Siic#ÏA® Akkert Kloosterbalsem, die Uw (prilI5ÏJC5 huid zuiver en gezond maakt. DE FIETS BROEK. BIJ de Maasbrug te Maastricht: Een: drietal leden van een geuniformde fietsclub: beige jas met tressen en rijbroek, verschijnen op de vlakte, spottend nagestaard door het publiek, hier en daar nageroepen. Oorzaak: een der drie vertoont in deze mannelijke kleeding onmiskenbaar vrouwe lijke vormen. De dienstdoende politie-agent, zich blijkbaar her innerend dat het in Maastricht, zelfs bij carnaval, bij verordening- verboden, is zich te steken in de kleeren der andere kunne, houdt de juffrouw aan. Groote bewegelijkheid en protest bij haar gezellen. Het blijken Walen te zijn. Een der Walen gesticuleert en oreert in het Fransch. De man der wei blijft doodkalm en onbewogen. „Evidemment. il ne me comprendi pas. Vous, mon sieur zich tot een hoer uit het publiek wendend „vous comprenez le francais?" Oui. „Dites donc h eet hom me"Volgt een vloed van betuigingen, dat de politie het recht mist tot enz.; dat hij protesteert tegen.enz. De heer tot den agent: Die meneer vraagt me u te zeggen, dat hij pro testeert. Dat moet hij dan maar im het Holland3ch doen! luidt het kalme antwoord' van den agent. „Heel goed, uit het publiek in Luik haalt men voor ons Nederlandsch of Limburgsch .ook de schouders op". De agent neemt de gebroekte Juffrouw mee naar hot Vrijthbf. De belangstelling van de menigte groeit aan. Een zwerm menschen omstuwt arrestant, gearres teerde en nog steeds gestdculeerende begeleiders naar het hoofdbureau van politie. Een kwartiertje later verschijnt de delinquent© weer, met een gezicht of ze een proces-verbaal heeft gekregen. De koers gaat naar een bekend hotel, waar de juffrouw na besprekingen met een lid van het vrou welijk dienstpersoneel zich een damesrok om de heupen sjortL. K. waaronder: Breaks, Tilbury's, Bakwagens, enz. bij 5CH4GEN TELEFOON 75. OVERREDEN. De arbeider D. Engberts is bij het vervoer van artikelen van de exportslagerij te Assen naar het spoorwegstation aldaar door een spoorwegwagen overreden en gedood. DEN NEK GEBROKEN. De heer mr. F. W. Booy, adjunct-inspecteur bij de Ned. Spoorwegen, is, naar het U. D. meldt, enkele dpgen geleden in de Loosdrechtsche zweminrichting om h'et leven gekomen. Hij was gaan duiken in water van ongeveer één meter diepte. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig met het hoofd op den bodem terecht, dat hij den nek brak en het ruggemerg ernstig beschadigd werd. Prof. Quix, die toevallig ter plaatse was, verleende nog geneeskundige hulp. maar' de verwonding was van te ernstigen aard, dan dat dezè hier kon baten. De heer Booy overleed spoe dig daarop. HERDENKING MOBILISATIE 1914. Het Nationaal Comité tot Herdenking- van de mobilisatie "1914 heeft thans mededeeling gedaan van haar plannen, voor de herdenking in den lande en in 't bijzonder in Den ITaag. Voor de eerste is aan de geestelijkheid van alle Wij vestigen er de aandacht op dat thans uitsluitend verkocht worden in verpakt In geel etiket met zwarten opdruk, Weigert alle andere verpakkingen. gezindten verzocht ocm, op oen of meer dagen vóór 31 Juli a.9. (de dag waarop in 1914 het oproepings bevel werd bekend gemaakt), eene toespraak tot de gemeente te houden. Op 30 Juli zal een manifest worden aangeplakt waarin de bevolking wordt gewezen op de betee kenis voor ons land van het gebeuren in 1914. Op 31 Julij worden in den namiddag to 5 uur g<e- durende eenigren tijd allerwege in aen lande de klokken geluid. Diènzelfden flag worden na afloop der dagelyksche werkzaamheden bijeenkomsten ge houden van oud-gemobiliseerden en Belangstellen den. By deze bijeenkomsten welke den oudi-gemo- biliseerdon de gelegenheid raven elkander wedér to zien zullen door een or meer sprekers de ver zamelden worden toegesproken, terwy'1 voort», door ra8tic:e, gewijde en vaderlandslievende liederen of luziek, zal worden bevorderd de stemming, welke by de „herdenking" past Op 31 Juli (8 u. n.m. precies) zal door den voor zitter van den Raad van Ministers worden uitge sproken een rede, welke door middel van draad- looze telefonie, overal in den lande kan worden aangehoord. Op 1 Augustus vindt een samenkomst plaats te V Gravenhage van vertegenwoordigers van oud-gemo biliseerden uit alle landsgedeelten. Door deze nati onale betooging wil men weder tot uiting doen komen de eenheid van het Nederlandsche volk, zoo- als die in 1914 zich zoo sterk hoeft gemanifesteerd. Des morgens vindt aan de stations S.B. en H.S.M. do ontvangst plaats van de offioioele vertegen woordigers der oud-gemobilisoerden. Van de stati ons trekt men naar ae Maliebaan, waar een drietal sprekers zullen optreden. Te 1.15 gaan de oud-gemo* biliseerden per tram van de Maliebaan naar Scheve- ningen, waar zij, bij het monument op den Strand- boulevard zullen worden toegesproken. Des middags te 3.15 vindt dane en gemeenschappelijke maaltijd plaats, waarbij de voorzitter van den Raad van Ministers, jhr. Oh. Ruys de Bee>ronbrouck en tte minister v4n Oorlog, J. O. C. van Dyk, en van Marino, E. P. Westerveld, een korte rede zullen houden. (De minister van Koloniën is, tot zijn leedwezen, verhinderd! het woord te voeren). Na afloop van den maaltijd keeren de oud- gemobiliseerden naar hunne woonplaatsen terug. Bovendien worden naar men weet in dé dagen rondom 1 Augustus gelden ingezameld voor onder steuning van mobilisatieelachtoffers. Dit geschiedt o.a. door den verkoop van briefkaarten, die de te genstelling 4n beeld brengen tussohen het behoud van onze onafhankelijkheid mede door eigen kracht thans en de geschiedenis van 1813, toen met vreem de hulp de onafhankelijkheid werd verkregen. Jammer genoeg ziin deze briefkaarten niet zoo geslaagd als wij wel zouden wensohen. Laat ons nopen, aat ze desalniettemin op ruime schaal de gelden zullen doen vloeien, waaruit de slachtoffers oer mobilisatie moeten worden gesteund. EEN RENTENIER TE 'S-GRAVENHAGE VER MOORD. Donderdagmiddag omstreeks half een» is een 67- jarige heer, die alleen het benedenhuis no. 105 aan de De Riemerstraat bewoont, in de voorkamer van zijn woning dood gevonden op den vloer, liggende in een» bloedplas. Buren hadden den heer, die als rentenier stil leeft, te negen uur nog gezien. Aan zijn huis zijn schilders werkzaam. Deze moes ten nog geld van hem hebben en schelden in den loop van den ochtend aan Zij kregen echter vol gens hun zeggen geen gehoor en zijn toen aan de achterzijde, door den tuin, het huis binnengegaan, waar zij te ongeveer kwart over twaalf, in de ka mer aan de straatzijde, het lijk vonden. Een ruit van hot raam aan de straat is stuk. De gordijnen zijn vol bloedvlekken. De schilders stelden de politie per telefoon in ken nis met hunne bevindingen. Ook door overburen werd de politie gewaarschuwd. Aanstonds werd door de politie een onderzoek in gesteld. Met zekerheid staat voor haar vast, dat men hier te doen heeft met een moord uit roofzucht. In het huis ligt n.1. de inhoud van kasten enz. alles overhoop en van het slachtoffer waren de handen gebonden. De politie vermoedt, dat de dader of daders niet zijn binnengedrongen, doch door den vermoorde zelf zijn binnengelaten. Buren hebben meegedeeld, dat zij omstreeks elf uur het breken van een ruit heb ben gehoord. Volgens een familielid ontving de ren tenier, die een liefhebber was van antiquiteiten en daarvan een goede collectie bezat, veel bezoek. Een dokter van den Gen. Dienst constateerde den dood. De politie verzoekt een ieder die, in verband met deze misdaad, ook maar eenige bijzonderheden rnoent te kunnen mededeelen, hoe onbelangrijk deze ook in eigen oogen moge schijnen, daarvan mededee- ling te doen aan het bureel Alexanderveld.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1