Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Raad OudkarspeL GEEN BROOD TE KRIJGEN! Men meldt uil Alkmaar aan het Hbld. Dat was gistermorgen eon hoele consternatie in verschillende pensions van het naburige Berden, dat stampvol met badgasten zit, zoodat de broodbakkers Keen brood genoeg kunnen bakken. Nu is het geooi- loofd op Maandagmorgen vóór tien uur oud brood te verkoopen, geen versch brood, doch er was geen oud brood meer voorhanden. Daarom verkochten de hakkers versch brood, met het gevolg, dat velen hunner een bekeuring opliepen. In eenige pensions echter was geen versch brood te verkrijgen, het oude brood was op. De hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem hpeft aan de Bergensche broodbakkers doen weten, üat hij geen termen vindt aan hun.1 verzoek om vroe ger dan in art, 35. zesde lid der Arbeidswet 1919 ge oorloofd, brood dat op denzelfden dag is gebakken of opgewarmd te mogen verkoopen of af te leveren, te voldoen, onder opmerking dat tegen deze afwijzende b"f.chikking binnen 14 dagen bij den Minister van Arbeid in beroep kan worden gegaan. Natuurlijk zullen de bakkers in hooger beroep gaan en is het voor do badgasten te hopen, dat de Minis- tfT de beschikking van don hoofdiiuspecteun te niet doet Er ishonger! POOINO TOT DOODSLAG. Uit Oostburg, 4 Aug. In oen vlaag van waan zin hoeft do 77 jarige I. T. alhier zün zoo goed als blinde vrouw met eon hamer op het hoofd geslagen. Doordat (de hamer van do steel vloog werd de vrouw gelukkig sloohts licht geond. Do dader is in verzekerde bewaring gesteld. GEMEENTE ST. MAARTEN. In oschreven gedurende de maand Juli 1924, Geboren: Anna, dochter van Pieter van Leijen en van Antjo van Leijen.. Maria, dochter van Cornelis Groet cn van Anna Biesboer. Dirk, zoon van Dirk Leijen en van Stijntje Bonthuis. Ondertrouwd: Joost Koordes. oud 24 jaren, te St. Maarten en Elisabeth Reker, oud 19 jaren, te Geseke Pruissen). Jan Pastoor, oud 43 jaren en Trijntje Del ver oud 43 jaar. beiden te St. Maarten Getrouwd: Geene. Overleden: Maria Praat, oud 63 jaren, echtgenoote van Johannos Molenaar, overleden te Alkmaar. CONFERENTIE TE LONDEN. Eindelijk komt er nu toch eens uit Londen een bericht dat wijst op flinkeni vooruitgang in de onder handelingen. Het heet niet meer of minder dat men tot volkomen overeenstemming is gekomen. Het is ditmaal geen fraze maar een feit, dat er wat bereikt is. De Engelscfie delegatie heeft tenslotte zich neer gelegd bij den Franschen eisch, dat de commissie van overdracht, die te Berlijn zal zetelen, geen sou- verelne macht krijgt. Van haar besluiten zal n.1. onder zekere voorwaarden beroep op een commissie van arbitrage openstaan. Het door de Franschen be^ pleite arbitragebegtnsel heeft bijgevolg over de ge- heele linie, zoowel bij1 de vaststelling van opzettelijke tekortkomingen als bi) kwesties van overdracht, ge zegevierd. Het tot stand gekomen compromis Is vermoedelijk oók voor Duitschland aannemelijk. Frankrijk moge formeol zijn recht op afzonderlijke sancties hebben gehandhaafd, practisch heeft dit geen beteekenia, orn aat er voldoende waarborgen zljni tegen een onrecht matige in gebreke stelling van Duitschland. Of do bankiers hun fiat reeds op de besluiten, der conferentie hebben gegeven, is nog niet bekend, maar van hun kant lijkt geen tegenstand meer te wachten nu Amerikaanscho financieele kringen gunstig; oog doelen over het resultaat der conferentie. Er is nu dus oendg resultaat en als gevolg daar van zijn de Duitschers uitgenoodlgd en deze zullen heden, Dinsdagmoigen. arriveeren, 49 li&n sterk is deze delegatie. Herrlot hoeft echter reeds verklaard, dat hij' niet zou toestaan dat de Duitsche gedelegeerden te Lon den de quaestie van de verantwoordelijkheid voor den oorlog oprakelden, waartoe zij, naar werd ge zegd, het voornemen hadden. Herriot voegde hieraan toe. dat wanneer de Duitsche regeoring daartoe mocht ovorgaan, zij daardoor een incident zou uitlokken. Ramsay MacDonald antwoorddej dat het duidelijk was, dat er geon enkele reden was een debat van dozen aard te laten beginnen ter gelegenheid van het imvorkingstellen van- het plan-Dawea, liet hoofd der Fransche regeoring meent., dat de Duitschers de quaestie van de militaire ontruiming van hot Ruhrgebied evenmin ln de conferentie te berde zouden mogen brengen, daar zi) ook niet m het. eerste deel der conferentie tusschen de geallieer den is aangeroerd. Men is thans algemeen nogal optimistisch gestemd. De Fransche delegatie hefrffc aan de oonf^remie der geallieerden een memorandum overhan^ig-'f, waarin zij voorstelt onmiddellijk na de besprekin gen mot do Duitschers een nieuwe conferentie van de ministers van financiën der geallieerde landen te houden tot regeling van ae verdeeling d«r beia lingvn en praostati-w voor het herstel sedert 1923. Bovendien heeft do Fransche delegatie voorge steld, dat de Oom missie van Herstel het recht zal hebben beslissingen te nemen in organisatorische quaosties betreffende de toepassing van het plan- Dawes. Uit New York komt het bericht dat de Duitsche leening. nu wel spoedig zijn beslag zal krijgen. Wij zullen nu maar woor met belangstelling de verdere besprekingen afwachten. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK, In eent station gelogen tusschen Valenoe en Mort Félinard, is een goederentrein op oen perso nentrein gcloopen. Tien reizigers zijn ernstig go- wond. FRNSTIG TRAMONGELUK. Uit Milaan. 4 Aug. Hedenmorgen heeft te Vareeo eon ernstig tramongeluk plaats gehad. Door het breken van de remmen reed oen trein van drie tramwagens met groote vaart een helling af en botste beneden gekomen tegen een muur. De wa gens kantelden om. Er weiden vijf personen ge dood en ongeveer veertig gewond van wie som migen ernstig. Tel. EEN ACTIVISTISCHE BEGRAFENIS. Men schrijft uit Florence, djd. 31 Juli aan de N. R. Ort: Wanneer iemand oenig denkbeeld wil krijgen van fdcn Moei van het fascisme in 'Italië, dan is net bij wonen van een fascistische begrafenis eon van ao beste middelen. Overal fasedstensignes, aanplakbil jetten. De conducteurs in de treinen controleeren de kaartjes in gezelschap van een of twee fascisten, die gemakkelijk herkenbaar zyn aan d© zwarte hem den en de zwarte puntmutsjes waaraan een sier lijke züden kwast bengelt. Verder op de muts en kraag net bekende fasedstenteoken. Op de muren groote krabbels met „Viva il Duoo", tal van aan plakbiljetten, waarop de moord op Matteotfcti ver oordeeld worat Bijzonder trekken biljetten do aan dacht, waarin do fascisten herinnerd worden aan den dood vaméén hunner voormannen, ddh avialeur Ceochevini, die met zijn vliegtoestel gevall n was. De begrafenis had heden plaats. Nu i9 een gewone Italiaan9che begrafenis al iets heel anders dan bij ons. maar deze leverde wel een bijzonder schouw spel op. Reeds don geheelen dag was hot in de stad merkbaar, dat er^ iet» bijzonder gaande was. Zoo zig ik vanmiddag in 'n auto één der „oonsuli" bloot» hoofds rondrijden, de borst zóó vol met ridderor den behangen, dat er nauwelijks een stukje grijs laken zichtbaar was. Ieder bracht hem mot opge stoken hand don fascisten groet. Voor een gewone bar stapte hij uit, liet zich wat bewonderen en en dronk aan de toonbank een iisdrankje. Ook bij Uffizii zag ik hem nog een praatje maken met den schildwacht van de fascistenkazerne. Aan den in gang staat met groote letters geschreven, dat ied r, aie binnentreedt, den schildwacht moet groeten. Een zonderlinge mengelmoes vormen al die ge- uniformde fascisten, joengens en oudachtige manne tjes. Tegen zes uur Ts avonds versoheen de groote begrafenisstoet in de straten. Eerst een muziekkorps in groot tenue, de kolbaks met stijve ganzepennen versierd. Prachtig klonk de muziek door de nauwe straten. Daarop een aantal compagnieën van zwarthemeden, de geweren met de trompen om laag. Merkwaardigerwijze liep ieder met sohuife- lenden gang, hetgeen een zonderling eluid iraf en ik den langen tocht vele zolen, die er b«d<»nkelijk dun uitzagen. Ook de officieren mot getrokken degen, velen met tal van ridderorden, liepen te schuifelen. Telken^ voor een compagnie uit, mot groote tus- sohonruimte, zag men een vaandel, geëscorteerd! door 4 man, door de omstanders met dnn fascasten- groet vereerd. Langs de haat* van publiek schreden zwarthemden. (die nauwkeurig toozagen, of ieder wel zijn hoef afgenomen had, zoo met, dan werd het. hem te Verstaan gegeven. Na een aantal compagnieën van verschillende ga pens volgde weer een muziekkorps, dat plechtige muziek liet hoeren, dan eenige priesters en dan do lijkkoets bedolven onder kransen. De lijkkoets is omstuwd (door fakkeldragers met walmende «vitte fakkels. Over het hoofd zijn de zwarte kappen ge trokken met gaten voor de oogen. Dit alles zou een sterk middeleeuwschen indruk geven, ware het niet. dat door de kijkgaten hier on daar een lorgnet naar bulten komt bengelen oji bij he' opwaaien dr.p kappen nieuwmodisch gestreepte overhemd«n zn<ht baar werden. Een mengelmoes' van kleedij dat aan het geheel den pledhtigem indruk wel' «enigszins ontneemt. Ieder, die langs den weg staat, brengt den fascisten groet. Dan volgt nog een onafzienbare stoet van allerlei rereenigingen met hun vaandels. En onderwijl beieren de klokken van Florenca Wat dat beteekent, kan hü zich voorstellen, die het aai«tal kerken weet te schattenwant. aJle solui den in het zoo levendige en lawaaiige stadje worthtfi i nog overstemd dóór dit aanhoudeudi- klokgelui. vodor, want hij wttde zich nooit laten photografeeren of kieken) en op de eereplaats een portret van Lond Byron. Esmée bewonderde den dichter niet en zij had weinig van hem gelezen; maar zij had zijn portret gekocht het mooiste waarop hi) jong was en knap, met een lossen das omdat het naar zij meende ge leek op den verloren man van haar Groot Avontuur. „Dag", zoide zij ook tot hem. „Wensch mij voor spoed l" Een voordeel van het missen van haar ontbijt was, dat zij den Ellendeling niet zou ontmoeten. Zij zou zich wel eiken dag op haar kamer willen laten be dienen. indien ze de 30 ct. extra had kunnen betalen. Hij was dikwijls laat en de meeste ochtenden ge lukte het Esmée bijna klaar te zijn, eer de Ellende ling tegenover haar plaats nam. Nu scheen het geluk haar te dienen, want zij had haar thee gedronken en was reeds bil de deur der eetkamer, voor hij ver scheen. Als Mrs. Mitcham niet luid had geroepen: „Eon oogonblik, Miss Alton!" zou ze ontkomen zijn. Maar nu was ze gonoodzaakt te blijven staan en te zeggen, dat ze den brief goed had begrepen; zij hoopte vóór den avond geld te hebben. „Nu. als dat niet het geval is, zal ik verplicht zijn, voor alle zekerheid beslag te leggen op uw koffers", verklaarde do pensionhoudster. „Hoezeer ik ook zou betreuren „Ja, dat zoudt u zeker", viel het meisje haar in de reae. „Maar het zal zoover niet komen. Ik heb alle reden om te denken, dat ik een betrekking zal heb ben „Een botrokking? U hebt dus eindelijk mijn raad gevolgd r Eiméo, die met de hand op den knop der voordeur stond, schrikte. Het was de stem van Mr. Lyons, welke den vreemdeling verried, evenals zijn gelaat. Hij moest op den loer hebben gelegen. „Uw rnad?" herhaalde zij met voel waardigheid. „U hebt het aanbod van een betrekking aan het tooneel aangonomen? „Ik heb er zelfs geen ohtvangen", snauwde zij, „Goeden morgen, goeden morgen, Mrs. Mitcham. Ik moet mij haasten, anders zal ik Iaat zijn." „Laat waar?" drong Mr. Lyons aan. Esmée ver waardigde zich niet te antwoorden. Zij ging haastig weg en sloeg de deur achter zich dicht, welke bijna onmiddellijk weer werd geopend. De man kwam naar tuMon met zijn hoed op en een pelsjas aan, die altijd klaar hing op den kleerenstander in de gang. Hij was bereid zijn ontbijt op te offeren hij, die zooveel van eten hield om te zien, waarheen zij ging! Esmée besloot hem te ontkomen. Ilad zij tijd gehad, dan zou zi| den Ellendeling de gansche stad hebben laten doorkruisen, dacht ze; maar ze had geen minuut te verliezen. Ze besloot UITBREIDING STATIONSEMPLACEMENT. Zooals wij reeds Zaterdag in een deel der oplaag konden meedeelen, zal 2 September a.8. in het echter hem te ontsnappen door zich onder een troep menschen te begeven, die op een omnibus wachtten. Beter een paar stuivers uit te geven, dan bespied te worden door dat wezen I Zi) liep vlug voort, veel vlugger dan Lyons' zware, veel oudere gestalte zich kon bewegen, drong door een hoop vrouwen en ver overde een plaats bovenop. Onmiddellijk daarna ver trok de omnibus, en het meisje was er zeker van, dat de Ellendeling er niet in zat. Maar ze keek om en zag hem niet iij de straat, wat heel vreemd was. Hij was verdwenen, alsof zijn pelsjas de toovermacht bezat, hem onzichtbaar te maken. Burnley Buildings stond dichtbij het begin van New Oxford Street, en Esmée was de bus uit en liep flink door, voor het in 't gezicht was. Beneden was een winkel en aan weerszijden daarvan leidde een bree- de trap naar de bovenverdiepingen. Op den muur \an den ingang stonden de namon van talrijke fir ma's die hun kantoren boven hadden, maar die van Charles Rogors was er niet bij. Dit deed het meisje ontstellen, tot een redelijke verklaring vab die afwezigheid haar in den zin kwam. Misschien was Mr. Rogers nog maar kort geleden gekomen en had nog geen tijd gehad zijn naam bij de andere te voe gen. Maar die zou stellig wel op zijn deur staan. Toen zij de trap begon te beklimmen, sloeg een klok ergens negen uur, en Esmées moed zonk. ZU vreesde, dat een aantal andere meisje, allen beter ge schikt voor de betrekking dan zij, haar vóór zouden zijn. Hoe jammer, dat zij zich had verslapen! Maar toch. dan zou zij den droom niet hebben gedroomd, en dat was alles waard. De advertentie had gezegd, dat het kantoor van Mr,. Charles Rogera op de derde verdieping was; en toen ze bij de trap kwam, die daarheen leidde, vond zij een menigte vrouwen, allemaal jonge meisjes, en Esmée begreep, voor wien en waarom zijl hier waren. Het was nog erger dan zij had gevreesd! Zij had een dozijn mededingsters verwacht. Hier waren veel meer 't was moeilijk te raden hoeveel meer, daar de gang daarboven vol moest zijn. Dit waren nog maar 1 de laatsten! Het zou niet onmogelijk zijn geweest er doorheen te dringen. De zittende en staande meisjes hadden wel een klein' plaatsje overgelaten om te pas- seeren; maar Esmée begreep, dat dit een queue voor Charles Rogers' kantoor was, waar dezelfde onge schreven wetten golden als bij den ingang van het schellinkje, in den schouwburg. Waarom zou zij niet blijven, waar zij was. daar het resultaat toch het zelfde zou zijn? Ol waarom zou zij blijven wachten, indien al die meisjes hier waren gekomen met de zelfde hoop als zij? Het was zeker, dat Mr. Rogers al iemand zou hebben gekozen, lang eer de beurt aan liaa1 kwam, .Wilt u zoo vriendelijk zijn mij te zeggen," waag. Hoofdadminlstratiegebouw der Neder 1. Spoorwegen vvur Ion aanbesteed le werken noodlg voor do uitbrei ding van ons Stationsemplacemont. De advertentie vertelt ons dat dit werk omvat; Het maken van grondwerken, spoorwerken, kunstwer ken, afrasteringen, rioleeringcn en bijkomende wer ken ten behoeve van de uitbreiding van het Stations- (-/nplacement Schagen en van het emplacement Scha- gen van den Stoomtramweg Schagen>—Wognum. De raming is f202.500.—. Precies vertellen wat voor werken er zullen wor den uitgevoerd, is ons nog onmogelijk. Waarschijn lijk krijgt do tram naar Alkmaar oen apart spoor, dat gelegd zal worden op de te dempen sloot naast de spoorbaan. Het watergebouw dat daar staat, zal worden verplaatst naar aon overkant. Er zal worden gemaakt een apart verbindingspoor. voor de kolenlaadplaats. Een der perrons, dat thans voor de Alkmaarsche tram wordt gebruikt, vervalt, met als gevolg dat het tweede perron verbreed kan worden. In de richting Helder zullen worden bijgemaakt twee los- on laadsporen naast het bostaande. Aan diezelfde zijde komt een veelading voor de trams. De bestaande veelading komt buiton gebruik, daar er verlengde sporen, komen; In de richting Helder zullen plusminus 500 M. uit- wtjkspoor worden gelegd. Het le perron voor vertrek reizigers richting Alk maar. wordt verhoogd. Het 2e perron wordt verbreed.' Er zal komen langs het le perron een afsluiting met vier wegboomon on reizigers met de trams en trein- richting Helder zullen zoodoende op het 2e perron aankomen en aparte uitgang vinden aan de noord zijde van het station. Er zal ook nog worden gemaakt een uitwijkspoor in de richting Alkmaar. Wij moeten ons voorloopig bepalen tot deze losse mededeolingem Spoedig hopen wij meerdere defini tieve bijzonderheden te kunnen doen. TREURIG ONGELUK. Men is, zooals vele onzer lezers wellicht bekend is, bezig met het sloopen van den grooten watermolen aan de Lange Snevert. Bij deze slooping was ook behulpzaam de molenaar F. 8. Terwijl men bezig was een zworen balk te ver duwen, geraakte de voet van F. S. tegen een achter hom staande koevoet met. het onge'ukkig gevolg, dat de man naar beneden viel. De ongelukkige viel met het hoofd naar beneden en kwam in deni waterloop, waar allerlei afbraakingrediëntien lagen, terecht. De hersenpan' was verbrijzeld en do dood was direct in getreden. Voor de omstanders en niet het minst voor de echtgenoote was het voorgevallene afgrijselijk. Als wij. nu nog meedeelen dat de arme man. dezen dag juist jarig was. zal een ieder beseffen hoe diep de indruk was over dit zoo innig-droevige voorval. PLUIMVEETENTOONSTELLING. In hare vergadering van 2 Augustus besloot de Pluimveevereeniging „Weetfriesland" een nationale tentoonstelling xn Januari 1825 te Behagen te hou den. Behoudens goedkeuring zal aan deze tentoon stelling een verloting met 25000 loten k 25 oent verbonden worldeii. Mede werd vastgesteld^ dat onder-afldeelingen of gnoeoen geen zelfstandig be stuur mogen hebben. Ook kunnen geen zelfstandige besluiten genomen worden. Zij kunnen een per soon aanwijzen, die met aidviseerenden stem in het bestuur van Westfrieslandzitting kan nomen. Leden van onderafdoeling-on of groepen moeten tevens lid van „Westfrieslanid" zijn. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Folkurt Schermer, oud 59 jaar, echt genoot van Maart je Tim-me. POLITIE. Vermist: twee postduiven. Govondeneen kleedje. Voltallige vergadering van den Raad dezer ge meente op Maandag 4 Mei 1924, des avonds hallacht. De voorzitter opent met welkom de vergadorlng, waarna de notulen worden gelezen en' onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt de voorzitter mee, nog niet met een plan omtrent den bouw van een doorgangshuis te kunnen komen, omdat het nog niet mogelijk gebleken is om grond te koop en. B. en W. zijn hiermee steeds bezig, doch tot heden werd geen resultaat bereikt. In comité zal nadere mede deel int? gedaan worden. Ingekomen stukken. Goedkeuring op do af- en overschrijvingen en onvoorziene uitgaven. Mededeeling van Ged. Staten omtrent benoeming van zettera Aftredend zijn de heeren J. Schrieken en P. Kostelijk. De aanbevelingen worden na een aan tal stemmingen als volgt opgemaakt: 1. J. Schrieken, 2. P. Kroon Jbz.; 1. P. Kostelijk, 2. G. Prijs Van Ged. Staten is ingekomen de circulaire be treffende een nieuwe salarisregeling voor gemeente ontvangers. Daaruit blijkt dat zö deze gemeente in de vierde klas willen brengen, waardoor het salaris zal de zij eindelijk te vragen aan een knap meisje op de laagste trede der trap, „of die meisjes hier allen voor Mr. Charles Rogers komen?" „AllemaalI" was het lachende antwoord. „Wat een grap, nietwaar? En de couranten zeggen, dat alle vrouwen oorlogswerk doen." „Ja", stemde Esmée toe, met een poging om ook te lachen. Het zou haar gemakkelijker zijn gevallen te schreien, „71k oogenblik verwacht ik Iemand te hooren roep- pen, dat verder wachten nutteloos is. dat een der meisjes daarboven is aangenomen. Er moeten wel twintig vóór mij zijn' en er zijn nog twee, drie, vier tusschen mi) en u. De eerste van allen kwam om acht uur denk eens aan! Ik was ar om twintig minu ten vóór negen." „Ik veronderstel, dat het tot niets dient te wach ten!" zuchtte een bleek, kuchend meisje, dat Juist vóer Esmée was gekomen. „Ik kan niet lang staan. Ik zou flauw vallen. Ik geloof haast, dat ik moet weg gaan." Zij keek Esmée vlsof zij een antwoord ver wachtte. Esmée zeidt uaarom: ..„Ik zal blijven wach ten. Het mag dwaas zijn. Maar ik geef niet gaarne een plan op." Terwijl zij sprak, keerde een man, die zich Juist van boven langzaam een weg had gebaand zich om en wierp haar een onderzoekenden blik toe, alsof hij getroffen was door den klank harer stem of iets in. haar worden. Het was een kleine man, niet erg gezet, maar breedgeschouderd, met een dikken nek en een goedig gelaat met een grooten neus onder een ronden hoed. Zijn oogen waren de helderste, welke Esmée ooit had gezien, ze leken koolzwart vergeleken bU 't dichte korte grijze krlhaar. Hi) ziet er uit als een hansworst!" zeide 't meisje bij zich zelf en dacht toen niet verder aan den man, behalve dat ze op merkte, dat hij vele brieven in zijn hand hield. Waar schijnlijk ging hij naar beneden om ze in de brieven bus vlak bij de deur te werpen. Eenige oogenblikken verliepen niet vele. maar er kwam beweging ln de queue. Een paar meisjes kwamen snel naar beneden roet achterovergeworpen hoofd en vastgeknepen lip pen. Niemand deed een vraag, ofschoon elk meisje evenals Esmée gaarne had gevraagd: „Wat is Mr. Rogers voor een ma^?" In elk geval, hij moest iemand zijn, die precies wist, wat hij wilde, een snel besluit nam en moeilijk te voldoen was. De meisjes onder aan dé tirap klommen hooger. Esmée volgde op haar beurt. Zij zag belangstellend naar ieder teleur gestelde candidate, en eindelijk ontmoette haar oog den blik van een leelijk, mAar schrander uitziend meisje. „Als ik Jullie was. zou ik naar huis gaan", raaide dat jonge persoontje haar aan. „Er valt niets te winnen! Ik wed, dat het de een of andere grap is!" Niemand antwoordde; maar om de spreekster te komen op f 840 met periodieke vertioogingen tot f 1260 Voorzitter vraagt hierover het oordoel van don Raad. De heer Jb. Kroon acht het verschil te hoog. Het vorig jaar is het salaris vastgesteld op f500, wolk be sluit door Ged. Staten werd goedgekeurd. Hij zou («r meer voor gevoelen orn een tusschenvooratel te doen, zoodanig dat het gelijk komt mot Noordscharwoude, waar het heel wat lager bepaald is. Spr. is er van overtuigd, dat er hooi wat werk is, doch acht de 4e klasse geheel ongemotiveerd. De heer P. Kroon zou er niet tegen zijn om hot op ruim f800 te bepalen, wanneer de periodieke ver hoogingen er niet bijkwamen. Do hoer D. Bregman zou het voorstel van Ged. Staten willen aannemen. Hij weet heel goed hoe veel werk er aan is en het is een verantwoordelijke post. De heer C. Paarlberg kan zich niet voorstellen, dat op het oogenblik de wensch naar voren komt om het. salaris tot f 1240 te brengen, waar nog het vorig jaar de Raad met flinke meerderheid een salaris van f 500 voldoende achtte. Toon is er lang genoog over gesproken en het besluit is na rlj.p boraud genomen. Spr. zóu dit aan Ged. Slaton willen berichten on vor- zoeken het salaris óp f500 te handhaven. We waren er toen toch van ovortuigd dat het voldoondo was. Willen God. Staten daarvan niet weten zou hot toch billijk zijn. wanneer we in de derde klas geplaatst werden. Hier js aanmerkelijk minder werk dan in andere gemeenten met oen gelijk'aantal inwoners cn twee bijzondere scholen die in de derde klasse zijn ondergebracht De heer Groen zou ook voelen voor plaatsing in de derde klas Hij kan zich in geen geval met hot voor stel van Ged. Staten vereenigen en Is het eens met Paarlberg. dat het verschil van f500 op f1260 wel opvallend is. Desnoods zou hij or voor zijn om het te bepalen op f500 met verhoogingen tot f800, doch gaat met de door Ged. Staton voorgestelde regeling in geen geval accoord. De heer Bakker steunt Paarlberg. HIJ is er evenals het vorig jaar van overtuigd dat f500 voldoende is. Toen waren er onder de sollicitanten die admini stratief onderlegd waren en die het nu evenals toen voor de f500 gaarne zouden willen doen. Spr. ziet niet in waarom nu een afwijkend besluit aan dat van het vorig jaar moet worden genomen. Dit is in to- geiM.elling met den heer Bregman. Wel Is ook hij er van overtuigd, dat er wat werk aan i#. doch het is met 1 dag per week wel gedaan en het blijft toch èen bijbaantje. Spr. zou eerst probeoren willen om het op f500 t.o laten en wordt dit afgewezen, zou hl) willen .voorstel len de gemeente in de derde klasse te plaatsen. Om trent het eerste heeft hij wel eenige vrees, want het is met groote heeren slecht kersen' etien. De heer P. Kostelijk is het volkomen met Paarl berg eens en wil desnoods plaatsing in de derde klas. Een salaris van f 300 acht hij te hoog. We heb ben al eerder geprobeerd de gemeente in een lagere klasse geplaatst te krijgen. Nu er ln geroerd wordt is er misschien' kans van slagen. Voorzitter: Dus globaal genomen gaat de Raad niet accoord om het voorstel van Ged. Staten te aan vaarden en zijn er 4 leden, dlo eon salaris van f500 voldoende achten, omdat do drukte na hot vorig jaar niet vermeerderd Is en hot toen1 ook voldoondo w.vm, terwijl de Raad desnoods genoegen neemt) met plaat sing in de derde klas. In dien geost zal aan Ged. Sta ten antwoord gegeven worden. Van. den heer A. Timmerman te bericht ingekomen dat hij met Ingang van 1 September ontslag wenscht als gemeenrteopzichter. Voorzitter hoeft hem hierover persoonlijk gespro ken en toen de modedoellng ontvangen dat hij' hét door de vele werkzaamheden te druk krijgt. Het doet mo, aldus voorzitter, leed. We hebben 11 a 12 jaar tnet elkaar samengewerkt. Ik meen de tolk van den Raad te zijn, wanneer ik hom dank zeg voor hetgeen hij in het belang van de gemeente gedaan heeft en stel voor, het ontslag op de meest, eorvollo wijze te vorleenciL. Applaus. E'en advortontio zal geplaatst worden. Sollicitatie- stukken in te leveren voor 15 Augustus. Do gemeenterekening wordt vastgesteld met een ontvangst) van f84480.42. een uitgaaf van f 74673,68 alzoo een saldo van f 9806.73)4. Namens de commis sie deelt de heer P. Kostelijk mee, dat de rekening in volkomenorde bevonden Is. De rekening van het Burg. Armbestuur geeft aan een ontvangst, van f6071.04, 'n uitgaaf van f 6913.71)4. alzoo een nadeelig saldo van f 842.67J4. Bij monde van den heer P. Kroon deelt de commissie mede, de rekening in volkomen orde bevonden te hebben. De voorziter brengt dank aan den gemeente-ont vanger voor zijn beheer en dank aan het Armbe stuur, dat zeker een moeilijk© taak heeft, omdat hot in die functie niet mogelijk is de steun naar ieders genoegen te verleenen. Spr. gelooft echter dat or Diet veel reden tot klagen is en dat hier zeker de reohte mannen op de rechte plaatsen gevonden wor den. Ook de rekening vani de lichtbedrijven wordt goed gekeurd. Daar de rondvraag niets oplevert, wordt de verga dering hierna door «den voorzitter gesloten. laten passooren, ging Esmée op zij en een paar tre den terug. Zij dacht er over hot meisje te volgen en haar uit te vragen. Maar eer zij een besluit had ge nomen, kwam de man terug, die er uitzag als een hansworst. HIJ moest de laatst© woorden vani het meisje hebben gehoord. Toen hij Esmée naderde, was zijn vreemd gelaat dicht bij haar oor. Een secondo boog hij1 zich naar haar toe en fluisterde: „Geloof haar niet. U moet niet weggaan". Esmée schrikte en staarde hem na. De man was reeds halverwege de trap. Aan zijn broeden en ste- \igen rug was niets te zien. Zij was bijna overtuigd, dat zij zich had! vergist; dat 'hij niet had gesproken. De woorden waren echter duidelijk geweest, en het vreemdste was ze waren bestemd voor haar alleen. Hil had zelfs een bljzonderen nadruk gelegd op dat „u„U moet niet weggaan". Misschien was de man aan Mr. Rogers' kantoor verbonden. Maar waarom verdedigde hij het dan niet voor alle meisjesI Esmée was zoo verdiept in haar gedachten, dat de tijd snel voorbijging. Hot vervoel- de haar niet langer te wachten. Eindelijk kwam haar eigen beurt, eer ze 't had gedacht. Zij stond tegen over een deur, waarop een stuk wit karton' was be vestigd. De andere kantoordeuren droegen de namen der eigenaars op de paneelen geschilderd of op rui ten van matglas, maar die van Mr. Rogers was op karton gedrukt. Esmée klopte, en lichtte de klink op. „Kom bin nen!" riep een vrouwenstem. Het meisje gehoorzaam de. Er bleven nu nog slechts vior of vijf candidaten over. Ze waren haast; te moe en ontmoedigd om haar te benijden. Het kantoor was klein, haast een wachtkamer. De eenige aanwezige was een Jonge dame gezeton in eon blijkbaar nieuwen stoel aan een dito tafel. Op de ta fel was een schrijfmachine en eenlg papier. Tegen over den bezetten stoel stond er nog een. Deze voor werpen maakten het geheele ameublement van de kamer uit. Er lag zelfs geen kleed op den vloer. „Ga zitten als 't u blieft!" zelde de jonge dame aan de tafel op opgewekten toon'. „Ik zal Mr. Rogers roe pen". Zij ging een aangrenzende kamer binnen, wel ker deur ze weer sloot. Haar gelaat beviel Esmée. Het was juisft niet mooi, maar er was iets .Aantrekke lijks" ln on ze was netjes gekleed. Zij zag er niet uit als iemand die voor een bedrieger zou willen wer ken. Doch Esmée had slechts een oogenblik om daar over te denken. De deur ging weer open en er ver scheen een man. Esmée's hart klopte luid. Hot was de man, die haar had geraden niet heen te gnara. „Wel, ik ben Mr. Rogers", stelde hij zich voor. „Verwondert u dat? Aótwoord ronduit, als 't u blieft" Wordt vervrngd

Schager Courant | 1924 | | pagina 6