Bezoekt a.s, Zondag de Athlettiiekwedstrijden i van den W.F.V.B. te Barsingerhorn. Sportterrein „VOORWAARTS"; Aanvang 1 uur n.t. Entrée f 0.30, plus pl. bel. VOETBAL Brieven over Engeland. zijn nis Volt vroeger aangaf en kan geheel of gedeel telijk ook van plantaardig© oorsprong zijn, 't Meen dere eiwit kun verbruikt worden evenals vet en koolhydraten om warmte en arbeidskracht te leve ren. Koolhydraten zijn daarvoor echter waarschijn lijk beter geschikt omdat het eenvoudiger verteert en eindproducten geeft die gemakkelijker afgevoerd' kunnen worden: Bij groot eindverbruik bestaat, meer kans op auto-Intoxicatie en overmatigen verterings- arbeid waaraan zich1 verhooging der bloeddruk en aderverkalking kunnen aansluiten, 3e, Wij moeten met het voedsel de noodüge vita mines tot öns nemen alsmede zooveel „ballaststof- fen" als onze darmen noodig hebben voor voldoende peristaltiek. Vitaminehoudend behoeft allerminst synoniem te zijn, niet duur, en „ballaststoffen" zijn al evenmin duur; bij zieken zal men ze vooral geheel of gedeel telijk moeten mijden. Dit alles geldt voor het voedsel van gezonden en zieken! Bij den zieke hebben we nog met enkele factoren meer rekening te houden. Als de eetlust afgenomen is moet het voedsel toege diend worden in oen smakelijken vorm, het moet zooveel mogelijk de genezing bevorderen en die zoo weinig mogelijk in den. weg staan. Zoolang wo de hulp van voedingszusters (diëet- zusters) nog moeten missen zullen wij met behulp onzer wijkzusters, de huismoeders moeten leeren hoe ze voor het minste geld de beste waar krijgen, voor zieken zoowel als voor gezonden. Wij moeten ze dan de overdreven waardeering voor eieren en vleesch afloeren. Een smakelijk bord, havermout (5 cent) be zit evenveel voedingswaarde als 3 eieren, die niet voel meer voedingswaarde bezitten dan één boterham met kaas of één reep kwatta. Do schrijver wijst dan verder op de groote voe dingswaarde van vette visch (bokking) en de zeer geringe van alcohol en alcoholische „geneeskrach tige on versterkende dranken". „Voeding" met stout of malaga wijn is ongeveer tienmaal zoo duur dan met suiker, brood rijst havermout Mager vleesch is in caloriën omgerekend nog duurder dau eieren. Op grond van dit alles komt hij tot do gevolgtrek king, dat do uitdrukikng „vrsterkende middelen" verwarrond werkt on do uitdrukking versterkend voedsel een pleonasme is; dat voedsel1 mot veel voe dingswaarde niet duur behoeft te zijn en voedsel voor zieken wel eens anders, maar niet (steeds) duurdor behoeft te zijn dan dat voor gezonden. Tot zoover deze Utrechtsche gemeentearts. Ik behoet aan jfu'n beschouwingen niets af en niets toe te doen. Voor „voedselkundigen" bevat het niet veel nieuwe gezichtspunten en de mannen van hot Instituut voor Volksvoeding zullen terecht zeggendat hebben wij altijd wel geweten en zoo nu en dan ook bowoerd. Maar zonder van dit in stituut iets kwaads te zeggen, het wekt den schijn of men daar bezig is eenerzijds op „vitaminologisch terrein" te verdwalen^ en anderzijds hot mogelijk acht om land op dietetisch gebied te „veramerikani- sooren". Hot één is al oven gevaarlijk als het ander on voor hot ééni ntoresseeren der practische artsen van wio toch voel moer dan van oen dergelijke instelling do leiding in do goede richting moet uit gaan zich nog minder dan voor hot ander.. En daarom vind ik 't zoo goed, dat een gemeentearts dio midden in de praetiik des levens staat eens even den spijker op de kop slaat. Wie van deze voodingswaardeverhoudingen meer wil weten, kan ik met dr. Hingst verwijzen naar de verdienstelijke „Voedseltabellen voor lijders aan suikerziekte" (en „voor verstandige en zuinige huis- j vrouwen" had er gerust bij kunnen staan) van de had van dr. D. G. Cohen Tervaert verschepen (eer- sto druk 1922, tweede druk 1923. I liet leven en hot voedingsvraagstuk is geen reken sommetje ik weet 't heusch wol. Maar te groot blijft het aantal' mpnschen, dat wel verstand heeft i van „vermenigvuldigen, maar niet van „tellen weet. En het is nu meer noodzakelijk dan ooit om op do kleintjes te passen. DOOR ZUIGELINGENGESCHRI3 GERED. Do zeer zware regenbuien die in den nacht van Zaterdag on Zondag noerplasten, hadden te Zwolle bijna den dood van vijf menschenlevens tengevolge j gehad. Onbewust welk gevaar hen dreigde had het gezin H. R., bestaande uit man, vrouw on drie kinderen., zich ter ruste gelegd in de kleine woonschuit gele- gen aan do Friesche wal aldaar. Niemand bemerkte dat het regenwater bij stralen van den kaaimuur en 't dekzeil hot schip binnendrong. Toen het water in het schip büna 1 meter hoog stand en hot schip begon te zinken, droef de zui geling in do wieg rond. Op het hevig geschrei der kleine ontwaaakten do ouders, dio in allerhaast met j de kinderen het sohip verlieten en do omliggendo schippers waarschuwden. Het was ongeveer half vier in den nacht* toen men een ketting onder do boot had doorgetrokken om verder zinken te voor- komen. Met vereende krachten word het schip leeg gepompt. Eerst ora 12 uur in den middag konden de bewoners'de woonruimte "-eer betrekken. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Bij een vechtpartij te Roderveld kreeg de 17-jarige stucadoor C. H. T. een schop in den buik. met -het noodlottige gevolg, dat hij na een paar wken is over- leden. Er wordt een onderzoek naar den dader in- gesteld. FIETSDIEFSTAL. I Tijdens den dienst in de Plantagekerk te Zwolle zijn Zondagmorgen van een plaats naast de kerk, door een hek van do straat gescheiden en waarop de zij-ingang van do kerk uitkomt, twee fietsen van kerkgangers ontvreemd. Om zich bij ontdekking «en vrijen aftocht te verzekeren* hebben de daders de deur van de kosterswoning, die op de plaats uitkomt, op slot gedaan en den sleutel aan den buitenkant laten zitten. AUTO IN BRAND. De heer J. Bosma, reiziger in auto-onderdeel en, reed gisteravond omstreeks 11 uur van Kuinre naar Lemmer per auto. toen op 10 minuten af stand. van Lemmer een koe op den weg lag, die hij niet zag. Hij reed er boven overheen, de auto sloeg over den kop en geraakte in brand. Ze brandde geheel uit Bosma, die er alleen in zat kwam er met branden van de toppen van zijn vingers af. GRIEZELIGE VONDST. Bij graafwerk in voormalig Nieuwendam i9 gis teren een gedeelte van een menschelijk geraamte gevonden. De heenderen vielen bij aanraking tot peeder uiteen. Het geraamte lag onder een muur, welke meer dan veertig jaren geleden is gebouwd. Het lichaam moet al eerder, wellicht al veel vroe ger, zijn begraven. OVERREDEN. Op de uitbreidingswerken van het Centraal Star tion te Amsterdam is gistermiddag een der werk lieden der aannemersfamilie, die dit werk uitvoert, door een uit Uitgeest komenden trein overreden en gedood. Zijn lijk is naar een der gasthuizen over- gebracht. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. NA HET CONFLICT IN DE TWENTSCHE TEX TIELNIJVERHEID. De inspecteur der directo belastingen heeft aan het bestuur van de Eendracht bericht, dat alsnog nan de in het textielconflict betrokken arbeiders gedeeltelijke ontheffing kan worden verleend van hun belasting-aanslag over 19231924. De minister, die theoretisch zijn standpunt van niet-ontheffing handhaaft, hoeft om redenen van practischen aard gemeend in dit geval daarvan af te wijken. CALLANTSOOG. Het bestuur der V.V.V. heeft besloten om hot strandfeest, dat op 2-4 Augustus zou plaats hebben, •dit nu op 10 Augustus te houden. Maandagavond vergaderde de commissie voor dit feest. Besloten werd om alle kinderen die aan dit feest willen mee doen, hiertoe in de gelegenheid te stellen. De deel name werd gesteld, voor kinderen van 6 en 7 jaar, 8 en 9 jaar, 10 en 11 jaar, 12 en 13 jaar. Verder groepen van 6 tot en met 9 jaar, 10 tot en met 13 jaar. Ooki kunnen ouderen vanaf 14 jaar alleen hun zandvormkunst vertoonen, waarvoor ook prijzen beschikbaar worden gesteld. Een en ander belooft een aardig strandfeest te zul len worden. CALLANTSOOG. Het Ballonfeest, dat aanvankelijk was gesteld op 10 Aug„ is thans bepaald op 17 Aug„ om reden de V.V.V. de toezegging had gekregen van de Scha- ger Harmoniekapel, dat zij1 ook op 17 Aug. een con cert kan geven. WIERINGEN. Trots enkele regenbuien in den nacht is onze ker mis onder begunstiging van goed weer prettig ge vierd en goed afgeloopen. Van den zweefmolen en de luchtiSChommel werd een druk gebruik gemaakt, zoo dat deze evenals vele kramerijen, best tevreden wa ren, De bioscoop- en tooneelvoorstellingen mochten zich in een druk bezoek verheugen, terwijl er zich langs de straten en in de café's veel publiek bewoog. De kermis met haar diverse aantrekkelijkheden be hoort dan ook al weer tot het verledene, welke in vele portemonnaies (want 5 dagen kermishouden kost veel geld), een flinke bres heeft achtergelaten. W ARMENHUIZEN. In den afgeloopen maand zijn door den keurings dienst goedgekeurd 11 varkens, en 2 koeien. Noo-d- slachtingen:goedgekeurd 1 vaars en 1 varken, afge keurd 1 varken, kalf en schaap. VALS CHE RLIWIELMERKEN. Gemeld wordt: Er duiken telkens geruchten op, dat nagemaakte rijwielmerken te koop worden aangeboden. Of schoon de gegrondheid dier geruchten tot dusver niet is gebleken, schijnt het toch nuttig het publiek er voor te waarschuwen, zich op onregelmatige wijze van een rijwielmerk te voorzien. Wie, ook onbewust, met een nagemaakt merk rijdt, staat in ieder geval bloot aan bekeuring we gens het rijden zonder het vereischte belastingmerk, immers zonder een geldig belastingmerk Boven dien echter Is hij, die opzettelijk een nagemaakt merk gebruikt, strafbaar met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren. De belastingmerken zijn uitsluitend verkrijgbaar gesteld op de hoofd-, bij- en hulpkantoren der poste rijen. De commissaris van Politie der afdeeling B te 's-Gravenhage maakt bekend, dat daar ter stede in umloop zijn valsche rijwielbelastingplaatjes, welke voor 25 cent per stuk of hooger, in ieder gieval voor prijzen, veel lager dan de van Rijkswege uitgegeven plaatjes, op slinksche wijze aan het publiek worden verkocht. Het publiek wordt nadrukkelijk gewaarschuwd zoodanige valsche plaatjes niet. te koopen, daar ié der weten kan, dat ze valsch zijn, omdat de ochte alleen tegen betaling van f3 aan de postkantoren verkrijgbaar zijn. Het koopen der valsche plaatjes kan du» voor dengene, die op deze wijze aan de ver spreiding daarvan welbewust medewerkt de ernstig ste gevolgen hebben. Er wordt een beroep gedaan op het publiek cm de aanbieders der valsche plaat jes aan de politie over te leveren of aan haar bekend te maken. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLAND SCHE SPOORWEGEN. Uit Utrecht, 5 Augustus. Op 1 Januari van dit jaar heeft de Directie van de Nederlandsche Spoor wegen in afwachting van een definitieve verlaging der loonen, waaromtrent met de vakbonden overleg zou worden gepleegd., een voorschrift gemaakt, dat vooiioopig 10 pet. op de loonen zou worden bekort. Deze bepaling gold. ook voor hen, die op wacht geld zijn gesteld. Doordat de onderhandelingen eindelijk hebben ge voerd tot de bekende overeenkomst met do organi saties, is de loonsverlaging teruggebracht tot 9 pet. Dezer dagen is het te veel ingehoudene aan het personeel terugbetaald. De wachtgelders echter kre- gen geen terugbetaling» tot nog toe. Deze kwestie is dadelijk door het Hoofdbestuur i van de Nederlandsche Vereendging aanhangig ge- 1 maakt, daar zulks in strijd zou zijn. met de regle menten. Het heeft de verzekering gekregen, dat ook 1 de wachtgelders het te veel gekorte terug zullen krijgen, zoo mogelijk nog deze maand, doch anders in het begin van September. GEEN DUITSCHE PENETRATIE IN Z.-LIMBURG. Uit Heerlen, 5 Augustus. Hei vorige jaar liet het zich aanzien, dat verschillende Duitsche in- j dustrieën zich in Limburg zouden gaan vestigen. Verscheidene groote Duitsche ondernemingen j voerden onderhandelingen over den aankoop van grond op verschillende plaatsen, om daar fabrieken, enz. te bouwen. De daarop volgende groote krapheid aan baar geld in Duitschland is oorzaak geweest dat het met deze Duitsche penetratie althans voorloopig niet zulk een vaart geloopen is. Aanvankelijk was er sprake van, dat zich Duit sche industrieën zouden vestigen te Blerik, Venlo, Roermond, Maastricht, Meerssen, Vaals, enz. Naar wij vernemen, zijn de onderhandelingen over grondaankoop, enz. door den zich wijzigenden toe stand in Duitschland op het doode spoor gekomen en in> sommige gevallen bijvoorbeeld te Roermond, Meerssen en Vaals geheel afgebroken. Tel. KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Dinsdag heeft H.M. de Koningin met den Prins en Prinses Juliana en haar gevolg een bezoek gebracht aan verschillende plaatsen in Zeeland. Na te Wouw in den koninklijken trein te hebben overnacht zijai de hooge bezoekers door de buiten wijken van Bergen op Zoom gereden en zijn in veer schuiten de smalle Eendracht overgezet. Er is een bezoek gebracht aan Tholen, St. Maartensdijk en Stavenisse Vervolgens is de Koningin naar Zierikzee gevaren, daar feestelijk ontvangen en beeft vervolgens een bezoek gebracht aan Brouwershaven. Toen werd een bezoek gebracht aan Zonnemalre. Daarna weer terug naar Zierikzee en onder stoom naar Midelburg. Dinsdagavond over negenen kwam de hooge be zoekers daar aan. Het bezoek door heel Zeeland is tot dusver ge weest één triomftocht en overal heeft men zich in gespannen om de landsvrouwe waardig te ontvangen. JULIANADORP. Maandagavond werd door hot Bestuur der Pro testen tsche Verceniging tot Stchting en Instandhou den van een school met den Bijbel te Koegras, aan besteed het bouwen van een overdekte sohuilplaats bij genoemde school. Ingekomen waren 11 biljetten van de navolgende openbare vergadering van de afdeeling Enschede der communistische partij, gehouden te Enschede op 19 Juni 1924. De rechtbank was als volgt samengesteld: mr. A. J. Ellens, president; mr. P. Leesberg, rechter en mr. J. Pleyter, ontvanger der registratie en domei nen, rechter-plaatsvervang r, Openb. min. mr. W. L. Luyken Glashorst. Als verdedigers traden op: voor eerstgenoemde bekl. mr. Dp Jong van «Amsterdam en voor den tweeden mr. De Leeuw, eveneens van Amsterdam. Na verhoor van den eersten beklaagde, benevens van vijf getuigen charge en één getuige ii dé charge, eischt het Openbaar Ministerie tegen Brom men zes maanden gevangenisstraf. De zaak tegen den tweeden beklaagde werd later behandeld. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WEESP. Naar wij vernemen, hebben-de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Staat der Nederlan den cassatie aangeteekend tegen het arrest van het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij de spoorweg maatschappij voor het bekende spoorwegongeluk voor enkele jaren geleden bij Weesp, aansprakelijk gesteld werd. DE AUTOBUS. Uit Rotterdam, 5 Augustus. Een autobus, die met een gezelschap van zeven personen uit Stomp- wijk een uitstapje maakte naar Schiedam, is heden morgen op den Schiedamscheweg nabij de Hooge Boomen omgeslagen. De chauffeur wilde uitwijken voor een auto, die naast het trottoir stond en zich plotseling in beweging zete. Hij reed daartoe naar de tramrails, maar nam bij het terugwijken een te korten draai, zoodat hèt voertuig omsloeg. Alle in zittenden bekwamen lichte verwondingen. Een vrouw, genaamd J. M. van Kampen was zoodanig door den schrik bevangen, dat het noodig was, haar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te brengen. OVER DEN KOP. Uit Arnhem, 5 Augustus. Ten gevolge van het springen van een band sloeg op den Utrechtschen weg een auto van den heer B. uit Oosterbeek over den kop. Wonder boven wonder werd de heer B., die alleen in den auto zat, ongedeerd daaronder van daan gehaald. De auto is gehavend. SALARISREGELING BURGERLIJKE RIJKS AMBTENAREN. Volgens de .,N. Crt." zullen enkele groepen werk lieden en lagere beambten niet meer worden onder- gobracht in het Bezoldigingsbesluit, maar op ar beidscontract in dienst worden genomen tegen 70 pet. van het gegarandeerde loon voor het ambt, dat zij vroeger bekleedden. De kinderbijslag zal na 1 Jan. 1925 drie pet. be dragen voor elk kind beneden het 18e levensjaar met een minimum van f50 en een maximum' van f240. De salarissen voor de ambten, die niet vallen onder het Rijkswerkliedenreglement, worden ge regeld bij' aparte koninklijke besluiten, nadat advies is ingewonnen bij de bijzondere commissies. Do nieuwe regelingen worden gebaseerd op zoogenaam- j de kernsalarissen, welke ontleend zijn aan de sala risnormen. Aan gehuwde ambtenaren zullen de twee laatste sa 1 arisverhoogingen in de schaal niet worden toe gekend; terwijl van: ongehuwde onderwijzers de vier laatste periodieke verhoogingen worden ingehouden. Voor vrij' wonen zal ten minste 7 en ten hoogste 15 pet. van het salaris worden gekort. Gehuwde ambtenaren die 23 jaar oud zijn, twee dienstjaren hebben en een salaris genieten beneden f2000, krijgen een toelage van f200; overschrijdt echter de schaal waarin het ambt isr ondergebracht de f2000, dan wordt de toelage bepaald op f 300. Deze toelage zal telkens verminderd worden met de periodieke verhoogingien, welke zullen worden toegekend. De standplaatsaftrek blijft vastgesteld op 4 en 8 pet. voor 2e en 3e klasse standplaatsen. De salaris^ verlaging voor kostwinners zal over 1925 ton hodg- sto 15 pet. bedragen; op salarissen welke met meer dan 15 pet. worden verlaagd zal een extra-bijslag worden gegeven. I NOORD SCHARWOUDE. In de plaats van wijlen den heer P. Verburg is als bestuurslid van de Banne alhier gekozen de heer Jn. Ootiers. VAN EWIJCKSLUIS. De vcreeniging voor Volksfeesten hield Dinsdag- avond in het lokaal van den heer W, 'Waiboer eene t vergadering tot het ontwerpen van een programma voor het Volksfeest De opkomst was klein en de voorzitter, de heer C. Dekker, meende dan ook, na de aanwezigen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, over deze geringe opkomst zijn spijt te moeten uitdrukken. Een gunstig teeken echter is, dat de contributie-op- i haler, de heer P. Komen Pzn., die met zijne werk- zaamheden is aangevangen, hiermee een gunstig ont- i haal vindt, waaruit blijkt dat er, ondanks het weg blijven van deze vergadering, toch wèl animo onder de leden voor, het te houden feest bestaat Medegedeeld wordt, dat de muziekvereeniging1 ..Concordia", evenals vorige jaren, wederom geneigd is hare medewerking tot het welslagen van dit feest te verleenen. Ook de gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. zal, be halve 'n aantal wedstr-ijd, als hardloopen (100 Me-- ter), vèrspringen en speerwerpen voor heeren en hardloopen en hoogspringen voor dames, bovendien nog 'n aantal vrije nummers geven zooals toestel tur nen (rek, brug en paard), benevens vrije en knots oefeningen. Daarnaast denkt men- nog verschillende kinder wedstrijden te houden. Na verschillende besprekin gen wordt besloten, dat een viertal wedstrijden in hardloopen met hindernissen zullen plaats hebben, nl. voor meisjes van 6—9 en van 912 jaar, bene vens voor jongens van dezelfde leeftijdgrens. Ver schillende prijzen zullen hiervoor beschikbaar wor den. gesteld. Bovendien zal nog een algemeene wedstrijd voor meisjes en jongens tot 16 jaar in plankje-rijden (met fiets) gehouden worden, waarvoor geldprijzen zul len worden uitgeloofd, terwijl ook voor de heele kleintjes nog een aardigheid zal worden bedacht. Het komische deel van het feest zal bestaan in het houden van een voetbalwedstrijd voor ongeschool den (waarvoor de deelnemers zich hij dén heer H. J. Derksen kunnen opgeven) en in het hier reeds meer dere malen met veel succes vertoonde mastrijden. Alles bijeen genomen belooft dit feest, waarvoor Zondag 17 Augustus als datum wordt bepaald, er weer een vol afwisseling te zullen zijn. Wanneer nu ook het weer mee wil werken, hoopt de commissie dat het ook ditmaal niet aan belangstelling zal ont breken. Het was bijna elf uur toen de voorzitter de vergadering sloot. T ZAND. Zondag 3 Augustus werd alhier de finale der scriewedstrijdon gespeeld tusschon Concordia lï-j B.F.C. III, welke wodstrijd na tweemaal 7Vi minuut verlenging met gelijk spel 2—3 eindigde. Na jotiug viel de 3e prijs aan B.F.C. III ten deel. Hierna kwamen Z.F.C. I en D.O.S.K.O. II in het veld om den eersten en tweeden prijs. Spoedig bieek dat hier vinnig gestreden zou worden om den lén prijs, zijnde een zilveren lauwertak. Het was dau ock een lust om te zien hoe de jongens zich ver weerden. Z.F.C. wist welverdiend baas te worden met 4t. ST. PANCRAS. Zondag speelde Vrone 1 een match tegen V.A.F.C. 1 en 2 van Alkmaar. Deze wodstrijd had een aange naam verloop, 't Eerste doelpunt maakten de bezoe kers 1—0. Doch voor de rust wist) Vrone ook een goal te veroveren, 1—1. Na de rust was Vrone zoo gelukkig een doelpunt te veroveren, 1—2. Voor de arbiter 't einde floot, maakte V.A.F.C: den gelijkmaker, zoodat de strijd eindigde mot 2—2. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde N.V.V. I een wedstrijd op eigen terrein tegen D.T.S. I (Oudkarspel). D.T.S. speelde met 10 man, Er werd van beido kanten hard ge werkt, doch voor sde rust wist geen van beiden oen bal te stoppen, zoodat de rust kwam met 0-H) Na de rust maakte men van beide kanten 2 doeL punten, zoodat het einde kwam mot 2—2. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. H ging naar Dirkshorn voor dén seriewed. strijd, om te spelen tegen W.F.C. Wieringerwaard) om den derden en vierden prijs. Maar W.F.C. was niet opgekomen, zoodat N.VjV. II reglementair den 3den prijs heeft gewonnen. OUDKARSPEL. D.T.S. II behaalde in Dirkshorn den eersten prijs door D.F.C. met 4—2 te slaan. BREEZAND. Zondag trok B.F.C. I naar Windel, om te spelen voor de seriewedstrijden van Blauw Wit. Zij speel de eerst tegen Voorwaarts I, waarvan z& na verlen ging met 21 won. Later speelde zij' tegen Quosego I, wolken wed', strijd zij met 10 verloor, ook, na verlenging, zoo dat B.F.C. den 2en prijs won. B.F.C 2 speelde thuis tegen een stroere Zwaluwen- ploeg uit Helder en verloor met 31. B.F.C. 3 trok naar 't Zand om .tegen Concordia 2 te spelen. De uitslag was 2—2. Na loting won B.F.C., zoodat dit elftal den 3d'en prijs won in de serie wed strijden van Z.F.C. OUDESLUIS. Zondag jl. had D.O.S.K.O. I bezoek van een toer-oombinatie „de Dikkers", uit Westzaan. Deze combinatie bestond uit spelers van W.R.O. 2 en Westzaan 3. Om half drie fluit scheidsrechter Duinker de beide elftallen binnen de lijnen en dan zien wij D.O.S.K.O. met een reserve-keeper onder den lat. De Kikkers winnen den toss en spelen eerst met den wind in den rug. In het# begin gaat het spel gelijk op, maar al heel spoedig komen de Kikkers in de meerderheid. Wanneer or een corner best wordt genomen, wordt dozo seliittorend ingekopt. De Kikkers leiden met 10, Voor de rust weten zii nogmaals te doelpuntten, zoodat de rust ingaat met 2—0 voor de Kikkers. Na de rust is D. met den wind in dien rug iets in de meerderheid, en komt direct flink opzettendoch de achterhoede der Kikkers geeft met thuis; de voorhoede der Kikkers breekt echter tweemaal door de D.-verdediging heen en krijgt zoodoende de led- ding met 40. Dit is echter teveel voor D. en zij komt zoo geweldig opzetten dat de achterhoede der Kikkers tweemaal doorboord wordt, zoodat do stand 42 in het voordeel der Kikkers is, waar mede het einde komt. Deze cijfers geven de verhouding heel goed weer, daar vooral hot spel der Kikkers heel1 wa.t "beter was. De elf draagmedailles door D.O.S.K.O. beschik baar gesteld, weiden zoodoende eigendom der Kik kers. Het was een mooie, en zeer aangename wed strijd, en de Kikkers hebben dan ook een zeer gun- stigen indruk achtergelaten. D.O.S.K.O. 2 was naar 't Zand, waar zij, in de seriewedstrijden van Z.F.C. om den lsten on 2den prijs, met 41 van Z.F.C. moest verliezen. Zijne f1190: M. C. van der Plas, Helder f1060: H. F. Bosch, i«em f1060. J. Steeman, idem f943; J. de Graai Koegras. f 895D. de Graaf idem f 870. DE ZAAK-BROMMERT EN VAN "P RENE, Uit Almelo, 5 Augustus. Voor de vacantiekamer der rechtbank te Almelo stonden heden terecht J. Brommert Jr. en G. J. van 'tReve, beiden te Am sterdam, beschuldigd ter zake van. opruiing in een ST. PANCRAS. Op initiatief van den heer H. Gerritsen zal al hier op den lsten kermisdag', 11 Aug., 's avonds 6 uur o. t, een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussohen de Veteranen van Vrone en die van Koe dijk. Uitgeloofd worden 11 doublé-voetballen. 2 Augustus 1924. De moeste menschen houden er van brieven te ontvangen. Velen vindon hot ook prettig zo te schrijven. Die klaarblh'keliiko liefde voor brief lite ratuur heeft waarschijnlijk sommige romanschrij vers op het idéé gebracht, hun verhalen in idon vorm van lange en korto epistels aan do wereld te geven. We lezen, wat Charissa aan Amelia schrijft, en wat- Amelia antwoordt aan Clarissa; wat Amelia schrijft over hetzelfde geval aan den graaf, haar beminoe, cn do graaf aan zijn vriend, die do groot- j sto schurk van de wereld zou zijn, als de graaf er niet was. enz., enz. Elke gebeurtenis hoeren we drie vier. vijf 'keer, maar telkens wordt or oen ander lieht op geworpen, zoodat onze belangstel- 1 ling wordt levenioig gehouden. Dan is er een< andere soort brieven, die zich mo gen verheugen in de belangstelling van velen. Ik bedoel de briefwisseling tussohen een paar bekende mannen. We bezitten zelfs niet hot kleinste katte- i belletje dat Shakespeare ooit geschreven heeft, al I was het maar aan de waschvrouw over het ontbre- ken van een hemd. De uitgever, die een reeks brid- j ven in bet licht zou geven van Shakespeare aan, laten we zeggen, Ben Jonson, over onderwerpen j als de laatste opvoering van De Koopman van Venetië, of de moeilijkheden, die Hamlet aan zijn schepper opleverde, zou zijn fortuin gemaakt zien. Heel vaak zijn de brieven van de groote mannen, die ons in een of ander lijvig boekdeel ter lezing worden geboden natuurlijk tegen betaling van een aardig sommetje alles behalve „groot". Meer j dan eens gaan ze over onderwerpen, aio niet veel j hooger staan, dan het zooeven genoemde missen van een hemd uit de w&sch. Maar daartegenover j staan andere. De brief, dien ik hier laat volgen, zouden wo mu- j gen rangschikken onder degene, die wel eenige be- langstelling verdienen. Hjj is tevens een voorbeeld van oprechtheid, 't Is juist honderd jaar geleden, dat hij geschreven werd door den Graaï van Gxford i aan het Bijbelgenootschap te Norwioh, als anb- i woord op een uitnoodiging om voorzitter van het genootscnap te worden. Mijnheer. Ik werd verbaasd en geërgerd door den inhoud van Uw brief verbaasd, omdat mijn welbekend karakter mij had behooren te vrii waren voor oen dergelijk verzoek; en geërgerd, ornaat hot mij nood zaakt ook maar zelfs deze briefwisseling met U te houden. Ik ben reeds lang een hartstoohelijk speler kort geleden bon ik beginnen mee te doen aan wedrennen ik vrees, dat ik herhaaldelijk vloek en ik heb jiimmer bij bel traktaatjes uitgedeeld. Dit alles_ was U on Uw genootsohap zeer goed hekend; desniettegenstaande vindt U mij een geschikt per soon om voorzitter van Uw vereeniging te worden. God vergeve Uw huichelarij. Ik woon liever in het land der zondaren, dan met heiligen, zooals gu lleden." Een brief, waarmee het bijbelgenootschap te Nor wioh het doen kon. De inhoud orengt mij een an deren in de gedachten, die oen paar honderd juar ouder is, en afkomstig is van een weinig bekend Engelseh schrijver uit den tijd van Karei l^n Cromwell: James Howell. Het standpunt van llo- well was, zooals men zal zien, lijnrecht tegonove^ gesteld aan dat van den Graaf van Oxford. HU beveelt kapitein Thomas B. aan, de gewoonte Tan

Schager Courant | 1924 | | pagina 2