FEUILLETON. GRAAF RICARDO den middag met bet slepen voortgaan. Ook zon men proeftgewijs de Jaarlijksehe kunstmeat-bemesting kunnen geven op een terrein, waAr veel muggen zijn; dé dieren zuigen op den grond aan dt planton en bet -ie niet uitgesloten, dat ze ten gronde zullen gaan. Bescherming van vogels en verbetering van den vo gelstand moet als maatregel zoowel tegen de mug als tegen de emelt worden aanbevolen. Eventueel nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziek- tenkundigen dienst te Wageningen. die ook gaarne zal vernemen met \volk succes de boven medegedeel de maatregelen zijn aangewend. DE ROTTERDAMSCHE KWARTJESVINDERS. Ondanks alle maatregelen der Rotterdamsche po litie gelukt het nog telkens aan kwartjesvinders om hun slag te slaan. Onlangs hebben een drietal kerels een kantoorbediende meer dan f1000 afhan dig gemaakt. Hetzelfde drietal heeft thans een nachtwaker van oen belangrijk bedrag beroofd. De heeren loopen voornamelijk op de Noordblaak en omgeving en geven zich uit voor kooplieden in valuta. Zij spraken ook den nachtwaker aan, dien ze meelokten naar eeni berucht café in de St. Laurens- atraat. Daar hebben ze den mansdoor valsch kaart spel q.a. een bankbiljet van f100 ontroofd. De benadeelde vertelde aan de politie zijn weder varen. De drie kwartjesvinders moesten op bet bu reau komen* maar tegen hen kon men niets. Een hunner, een Belg, zei tegen den inspecteur: „Ach, meheortje, we hebben den gooden man nog gewaar schuwd niet met dien kerel te spelen". Zoo heeft men hen wegensv gebrek aan getuigen weer moeten lar ten gaan. Dat ze nu echter op al hun wegen nage- i gaan worden, behoeft geen betoog. 'T ZAL JE GEBEUREN. Bij het tentendorp op het strand te Zandvoort is een dame verrast door een golf.'Z% kreeg het even tjes benauwd en kwam daarna tot de ontdekking dat ze haar gebit kwijt was geraakt. GROOTE BRAND TE ZEVENAAR. To Zevenaar is Woensdagmorgen in café Welling nabij het station een felle brand uitgebroken. Het vuur deelde zich direct mede aan de belendende per- ceelen, zoodat een half uur later reeds drie huizen geheel afgobrand waren. Gebrek aan water maakte het blusschingwerk zeer moeilijk. DE ;ZWARTE BENDE" BIJ DE SPOORWEGEN. Het Haarl. Dbl. heeft qen onderhoud gehad met den heer P. J. Arnoldt, chef der Treincoptrole der Spoorwegen, meer bekend als „de Zwarte Bende", zooals de .12 controleurs naar hun uniform genoemd worden. Ik zou boekdeelen kunnen vullen, bij wijze van spreken, aldus de heer Arnoldf, met verhalen betref fende de verschillende manieren waarop men tracht de spoorwegambtenaren te bedotten en kan in* het algemeen zeggen, dat onze ervaringen treurig zijn. Het bedrog wordt waarlijk niet alleen door derde klas-reizigers gepleegd,-fnaar ook door reizigers eer ste en 2e klas. Mensctfen uit alle rangen en stan den doen er aan mee. Met dames is het som9 ergerlijk. Meermalen wor den die in hoogere klassen dan waarop zij blijkens haar plaatsbewijs recht hebben, aangetroffen en als zij betrapt worden hebben zij soms allerlei praatjes tegen den conducteur of controleur. Ook schamen sommigen zich niet een valschen naam op te geven. 'Maar ook advocaten, officieren, ingenieursoch, u kunt het u niet voorstellen, wie er al niet trach ten met een onjuist plaatsbewijs, een vervalscht abonnement of alleen jnaar.met een perronkaartje op een goedkoope manier to reizen. De vernuftigste dingen worden uitgedacht. En de treincontrole moet maar zorgen, dat zij nóg slimmer en vernuftigerris dan do sluwste bedrieger. Het is ongelooflijk wat er gebeurt. Toen de werkmabskaarton nog bestonden, werd daar veel mee geknoeid en thans gebeurt dit nog wel 'met abonnementen. De vervaischingen worden soms zoo prachtig aan gebracht, dat je or voor staat. Van een kort traject wordt op de kaart oen veol langor traject gemaakt. Ook wordt geknoeid, met wat den tijd' betreft. Op eon abonnomentf'geldig van Januari tot April, wordt b.v. April in Juli veranderd. En dan niet te vergeten het knoeien met de prij zen 1' Door ,z.g. radoefen van abonnementen bedriegen kinderen hun ouders of voogden en reizigers hun - patroons of firma's. Zoodra het bedrog ontdekt wordt, geeft do controle er onmiddellijk kennis van aan de botrokken ouders of patroons. Kan de zaak dan in .dor minne geschikt worden door betaling van een schadevergoeding aan de Spoorwegen, dan volgt geen aangifte. Maar blijft de betrokkene ontkennen, dan wordt hij aangeklaagd'wegens valschheid in ge schrifte en boot het bedrofr in de gevangenis. Bo vendien wordt iemand, die eenmaal getracht heeft de Maatschappij ér in te laten loopen of een ander treinmisdrijf (er gebeurt in treinen heel wat, waar van het groote publiek niets weet en waarvan ALIAS RICHARD POWER door C. N. en A. M. WILLIAMS ON. Vertaling van Mejuffrouw M- HELLEMA. ée's toenemende geestdrift «verkilde door die vraag. Haar wangen gloeiden, haar oogen glinster den bij de herdenking. Maar nu kroop zij snel terug in haar schulp en was op haar hoede. Rogers had een vergissing begaan en dat speet hem. „Ik weet het werkelijk niet. Daarvan heeft hij niets gezegd enJ ik dacht er niet aan", antwoordde zij. „Ik weet alleen dat hij, daar do boot niet vol was, mij een aardige hut bezorgde door een fooi te geven aan den een of ander. Ik at dien avond aan dezelfde tafel als hij. Ik zag niet in, waarom ik dat niet zou doen. Hij was heel aardig voor mij ofschoon hij mij haast behandelde, alsof ik een klein meisje was. Misschien dacht hij dat ook. Hij was in 't geheel niet nieuwsgierig, maar hij deed eenlge vragen; en ik vertelde hem, hoe ik was weggegaan om een heer lijk avontuur te beleven; hoe ik gold had opgespaard vqor de reis. en hoe ik mijn best deed zuinig te zijn, om langer te kunnon uitblijven. Het scheen hem ge noegen te doen, dat ik nog niet te Venetiö was ge weest dat ik het voor 't laatst had bewaard. Hij vroeg, of hij het mij mocht laten zien. Natuurlijk zou Tante Kate hebben gewild, dat ik weigerde. Maar dat deed ik niet. Ik wist dat hij een gentleman was en dat ik hem kon vertrouwen. Het zou oneindig prettiger zijn met hem Venetiö te zien dan alleen rond to trekken met een B&deker of mij aan te slui ten bij het een of andere reisgezelschap. Daarom ham ik zijn.' aanbod gaarne aan; cn toen wij in Vene tiö kwamen, zeide hij mij, in wolk pension ik moest gaan. Het zou goedkoop en goed zijn, zeide hij. En dat was h ook. Maar het was een heel mooi peifc sion aan het Grand Canal, en ik denk nu haast, dat hl) zijn invloed gebruikt heeft om het voor mU goed- kooper te maken, dan het anders zou zijn geweest" „Bracht hij u daar zelf heen?" Rogers' belangstel ling in het verhaal van het meisje was zeer vleiend voor haar. „Neen. Misschien-vond hU dat niet verstandig. Een bediende wachtte hem bij de boot een aardige oude man met een donker gezicht en scherpe gelaats trekken. In plaats van dien man zijn bagage néar huis te laten brengen, zond Graaf Ricardo hem met mij naar het pension. Wij gingen in een gondel. Ik had een gevoel, alsof ik in het tooverland was. Ik bleef een poosje in mijn kamer rusten, zooals Graaf Ricardo mij had aangeraden; en toen ik een bad ge nomen en mij verkleed had, ging ik uit en lunchie roet hem bij Florian. En toen bracht hij mij naar San Marco." slechts nu en dan eens Iets uitlekt) heeft gepleegd en die daarbij is betrapt, nooit moer eq& abonne ment verstrekt. Soms worden bedriegers wel eens door bona lide medereizigers aangewezen, maar over het algemeen vinden de controleurs van het publiek niet veel medewerking en geen aangename behandeling. Ook de reizigers, die er niet aan denken zich aan bedrog schuldig te maken, treden maar al te dikwijls tegen strevend en soms opzettelijk op. EEN AUTOBUS OMGESLAGEN. Maandagavond sloeg nabij Breskens een autobus vol passagiers, voor de boot naar Vlissingen be stemd, in volle vaart bij het nemen van een bocht om. De autobus, merk Ford, is geheel vernield. De meeste inzittenden bekwamen verwondingen, doch konden allen hun reis vervolgen. Op de boot werden ze door een arts uit Middelburg, die toevallig aanwe zig was. verbonden. DE TIELSCHE INDUSTRIEELE EN LANDBOUW BANK FAILLIET. De Tielsche Industrieels en Landbouwbank, die al eerder hare betalingen had gestaakt, is in staat van faillissement verklaard. Vele kleine neringendoenden zijn er in betrokken. DE MOORD EN DE DE RIEMERSSTRAAT TE DEN HAAG. Naar men mededeelt, is eenige dagen na den moord op den rentenier v. d. Stijl op alle politie-bureaux te den Haag een signalement opgegeven van een man, op wien verdenking rust. Een oude dame zou nl. omstreeks half elf, op den dag der misdaad, een al9 heer gekleed persoon in een licht grijs pak, waarop hloedspatten zaten, de woning van den vermoorde hebben zien verlaten. De man droeg een lichten hoed en had een zeer bleek uiterlijk. Tot dusver is er niemand aangebracht, die aan deze vage omschrijving voldeed. Wel vernemen wij. dat politie op het spoor is van den man, die volgens een uitgescheurde bladzijde in het gevonden kasboek van den vermoorde, bij van der Stijl in de schuld stak en die na den moord niet meer is gezien. EEN ZELDZAAMHEID. Het echtpaar Beerta te Zuidbroek (Gr.) is, naar het Vad. jpeldt, 66 jaar getrouwd. De man is 90 jaar, zijn vrouw 87. In het huis, waarin Beerta woont, is hij ook geboren. DE POSTCHèQUE. EN GIRODIENST. Naar men aan de Tel. mededeelt, is de directie van denGirodienst voornemens, den dienst op 16 Septem ber a.s. gedeeltelijk te heropenen. Dan zal begonnen worden met den dienst in te stellen op de eerste tienduizend rekeninghouders, waartoe o m. alle rijks ontvangers behoorem De dienst blijft gecentrali seerd, doch zal meer naar de oude werkwijze (dus niet ipet behulp van ingewikkelde mAchines) worden uitgevoerd. Geleidelijk zullen de andere rekening houders in den dienst worden opgenomen. Dadelijk na den terugkeer van de Studiecommissie uit België zijn de proefnemingen naar het Belgische systeem begonnen. Zeer bevredigende resultaten werden hiermede verkregen. Uit de inmiddels aan de postkantoren verstrekte voorschriften blijkt, dat bij de heropening van den dienst volledige invulling van de stortings- en giro- biljetten,* zooals vóór de centralisatie, weer gebrui kelijk zal worden gesteld. Tot de rekeninghouders, die in het bezit zijn van girobiljetten en chèquefor- mulieren van de laatste uitgave, waarop alleen ruimte is overgelaten voor invulling van het nummèr van den rekeninghouder (dus zonder diens naam) en van het geldbedrag in cijfers (dus niet in letters) wordt eeji hoofdelijk aanschrijven gericht om de boekjes ten postkantore in te leveren. Het voor deze boekjes betaalde bedrag wordt op het tegoed hunner postrekening bijgeschreven. VERDRONKEN. Te Silvolde is een 19-jarige man bij het repareeL ren van een voetbrug over den Ouden IJael door de brug gezakt en verdronken. TEGEN EEN BRUG GEREDEN. Een luxe_auto uit Den Haag reed met snelle vaart tegen de verbinding van de bruggen over de Hoofd vaart bij1 den Lissorweg en Lissertocht. Het gevolg was dat de uit Ijzerwerk en hardsteen bestaande verbinding grootendeelar vernield werd en de wagen over de verhevenheid vloog on boven, het wator bleef hangen aan het vernielde ijzerwerk. La ter is de auto weer op den weg gebracht. OUDKARSPEL, De heer A. P, Posthumus alhier, Is geslaagd voor de Hoofdakte. KOLVEN. De einduitslag van den 50-alagenwedstriJd ter voorbereiding van.de nationale kolwedstrijden was de volgende: le Klasse: le priJs%P. Hagenaar te Zuidscharwou- de. 455 p.; 2e prijs S. Waagmeester te Krommenie,4 453 p.; 3e prijs P. Molenaar te Zuidscharwoude, 450 p.; serieprijs J. Vlug Sr., te, Oudkarspel, 59 p. 2e Klasse: le prijs A. Mijnders te Krommenie, 416 p.; 2e prijs A. Rus te Hugowaard, 412 p.; 5e prijs G. L&ngedijk te Noordscharwoude, 405 p.; «erieprija P. Kat, te Noordscharwoude, 56 p. 3e Klasse: le prijs M. J. Ridder te Koog aan de Zaan, 356 p.; 2e prijs O. Bakker te Oudkarspel, 360 p.; 3e prijs J. Schuddeboom te Koog aan de Zaan, 348 p.; serieprijs P. Gelder te Oudkarspel, 57 p. ZUIDSCHARWOUDE. De autobus-bediende G. G., die een paar maan den geleden door een benzine-ontploffing zoo deerr lijk werd getroffen en voor wien het ergste werd gevreesd, is thans genezen uit het Ziekenhuis ont slagen. De sporen der verwonding zijn nog duidelijk zichtbaar. BROEK OP LANGENDIJK. Door het Bestuur, van de Vereeniging tot viering van den verjaardag der Koningin, is het fanfare corps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude uitge- noodigd om een middag- en avondconcert, te geven. Verschillende feestelijkheden zullen op i Septem ber (31 Augustus valt op Zondag) worden gehou den. Een gehouden collecto bracht ruim f400 op. JULIANADORP. Maandagavond vergaderde de afdeeling Koegraa- van den Ned. Landarbeidersbond in het lokaal van den heer Veul. Behandeld werden eenige huishoude lijke zaken en werden een drietal candidaten be noemd om geplaatst te worden op de groslijst,, waaruit de Minister van Arbeid te zijner tijd een benoeming doet voor werknemers bestuursleden ju do verschillende erkende bedrijfsvereenig-inirén. Dé wensoh werd uitgesproken, dat diegene(n) 'fiie voor eene benoeming in aanmerking komt, zich welbe wust van zijn taak zal kwijten. Daarna sluiting. JULIANADORP Het mooie weer der laatste dagen wérkt voortref felijk mede aan de oog-stwerkzaamhöden der ver schillende gewassen, zoodat men schier overal de zichters in het land ziet. Ouder gewoonte zijn daar ook weer tal van Géldersohen onder, die hier voor een paar weken hun tenten opslaan, om dan wqer zoo spoedig mogelijk naar huis te gaan. Met het dorschen van gerst is men reeds begonnen en kan men ook nu weer het geronk van stoommachi nes, tractoren, enz. waarnemen. RELLETJES IN HARSKAMP. Omtrent een relletje, dat in de Harskamp heeft plaats gehad tusschen de infanterie te Venlq en hu zaren uit Breda, wordt aan de N, Venl. Crt. gemeld: Het was Dinsdagavond ruim tien uur. Het kamp was zoo goed als duister, slechts enkele lampen ver lichten het. Plotseling deed een groep cavaleristen, na een woordenwisseling, een aanval op de infante risten. Hoe groot die groep was, weet men niet juist te zeggen, het kunnen twintig, het kunnen dertig, het kunnen ook veertig manschappen geweest zijn. De duisternis belette het juiste aantal vast te stellen. Een zaak staat echter vast, en wel, dat de geheele groep onder bevel stond van een wachtmeester der cavalerie, die gewapend met een klewang als een razelTde om zich heen sloeg en de manschappen tot aanvallen aanspoorde. De aanleiding tot en de oor zaak van dit gewelddadig optreden is tot heden niet bekend. Men vermoedt dat de kinderachtige jalou- zie tusschen beide wapens hierbij een hoofdrol ge speeld' he^ft. De kloppartij veranderde in een gevecht en toén deden de officieren krachtig en doelbewust ingrij pen, Het „te wapen" werd geblazen; de infanterie ontving scherpe patronen en toen was er een korte tijd, dat infanterie en cavalerie in gevechtsformatie met geladen geweer en bajonet op, tegenover elkan der stonden. Het gelukte door oordeelkundig optre den der officieren de vechtenden te scheiden en uit elkander te doen gaan. Patrouilles met geladen geweer doorkruisten het kamp en herstelden de rust. Eien onderzoek naar het gebeurde'wordt ingesteld. DROEVIGE VACANTHL Een zevenjarig jongetje, uit Haarlem, afkomstig, dat hij zijn grootouders in Bodegraven logeerde, word, fietsend in de Dorpsstraat aldaar, door een auto uit Leiden aangereden, en levensgevaarlijk verwond. VERDUISTERING. De recherche te Haarlem heeft aangehouden een SO-jarigen boekhouder, die ten nadeele van zijn pa-, troon een bedrag van f1057 heeft verduisterd. DE WERKEN TE EWLJCKSLUIS. Vanwege het Ministerie van Waterstaat werd Woensdag aanbesteed: de aanleg van een verbin- dingskanaal tusschen de Ewijcksvaart en afwate- rings- en scheepvaartkanaal van Ewijckduis—Oost eever, met overbrugging en bijkomende werken (ra- ming f 120.000). Het laagst werd ingeschreven door den heer W. 't Hoen te Alblasserdam voor f 119.300. BIJ T VISSCHEN VERDRONKEN. Een dertienjarige jongen, die aan de Rijnkadé te Arnhem aan het visschen was, is uitgegleden en te water geraakt. Hoewel onmiddellijk hulp werd ver- leend is men er niet in geslaagd den knaap, die in de diepte verdween, te redden. DB MAAN HV KK1HJ1BTKH1NO, Prof. kit. A. A. NijLand, uit Uteneeht hmimsrt U ue ,»N. R. Orti" aan de totale maancrveriduiftrAnBg van hedenavond. Het verschijnsel verloopt aldus: Do maan komt fedeoltelijk verduisterd op (voor midden-Noderian I iu. 20 m.) De totale verduistering- duurt van 8 u. 51 m. tot 10 u. 30 in. De maan treedt te 11 m. 29 m. uit de kernechaduw der aarde. Alle op-droge. ï1 ven tijden zijn Zonnetijd' VERMINDERING RADEN VAN ARBEID* „De Grondwet" meldt, dat men tot vermindering S van het aantal Raden van Arbeid zal geraken, voor m' al door dè invoering van machinaal-administratie. Wil een bepaald ressort een .zelfstandigen Raad V van Arbeid bezitten, dan zal in dit ressort een I bepaald aantal verzekermgsplichtigen moeten wor- I den aangetroffen. Daar vermoedelijk acht Raden |v van Arbeid dit getal niet rullen behalen, rullen dezs l bij invoering van deze reorganisatie worden opge- I heven en gecombineerd met Raden van Arbeid uit I aanliggende ressorten. MR. ZIMMERMAN GOUVERNEUR-GENERAAL VAN NEDJNDIfl. Naar men ons van betrouwbare rijde meldt, zaj I mr. D. Fock het volgend jaar als gouverneur-gene- raai van Ned.-Indië wonden opgevolgd door mr. A. R. Zimmerman, oud-burgemeester van Rotter dam, thans als commissaris generaal van den Vol- I kenbond te Ween en werkzaam. VEREENVOUDIGING POSTWEZEN. Volgens „De Grondwet" ligt hot. in de bedoeling der autoriteiten in het poetr en tolegraafwézen ovor het geheele land1 e<en afgeheele reorganisatie tot stand te brengen. Men is namelijk van plan, het ge heele land te verdeelen in districten van tamelijk; groote oppervlakte. In de centrumgemeenten van deze districten zal het hoofdkantoor voor ieder j, district worden gevestigld. In de binnen deze distrio- ten gelegen gemeenten zullen alsdan de zelfstan- ddge postkantoren, thans bestuurd door gewone di- recteuren, verdwijnen, om plaats te maken voor bij kantoren, die ressorteeren onder het districtshoofd- kantoor en van daar uit; geadministreerd, worden. Als plaatselijke chefs dezer kantoren zullen com- miezen-titulair worden aangewezen, terwijl de chef Ij van het hoofdkantoor den titel van directeur (ge- ff lijk thans) zal voeren. BARSINGERHORN. Dinsdagavond had alhier een voetbalmatch plaats tusschen Sparta I van Schagen en Hollandia van Hoorn. Het werd' een spannend© strijd, wegens het mooie en vlugge en gelijk opgaande spel. Tot kort - voor het einde was de stand 83, op het allerlaatste moment wist Hollandia heb winnende 4e puilt te maken. LAN GEREIS. Uitslag der volksspelen, aan de Langereis, gehou. den op Maandag 11 Aug. 1924., welke onder begunsti- ging van prachtig zomerweer plaats had-dep. Groep 1, kinderen van 6—8 jaar, turfrapen. 21 deel nemers en -neemsters: Arie Benit, Hoogwoud, le prijs; Corrie Groot, N. Niedorp, 2e prijs; Jan Heddes, Hoogwoud, 3e prijs; Cornelis Koopman, Hoogwoud, 4e prijs; Hark Boot, Hoogwoud, 5e prijs; Corrie de Ma ij er, Hoogwoud', 6e prijs. Groep 2, kinderen van 810 jaar, bal op een j, bordje, 12 deelnemers en -neemsters: Jb. Benit, Hoogwoud, le prijs; Aimie Kooi, N. Niedorp, 3e prijs, Trien Zwakman, N. Niedorp, 2e prijs; Gerrit Rempt, Hoogwoud, 4e prijs; Cornelis Klaver. Hoogwoud, 5e prijs. Groep 3, kinderen van 10—12 jaar, zakloopen, 6 deelnemers en -neemsters: Jan Zwakman, N. Nie- E dorp, le prijs; Kath. Keizer, Hoogwoud, 2e prijs; P. 1 Klaver, Hoogwoud. Se prijs; C. Heddes, Hoogwoud, ft 4e prijs. De prijzen van groep 1, 2 eri S bestonden uit mooie boekwerken en iedere deelnemer kreeg 10 et. en 1 reep Kwatta. Groep 4, mannelijke personen van 13 jaar en daal4- boven, tonduwen: D. Ruiter, f4, le per ijs, Nieuwe Niu^ dorp; C. Barsingerhorn, f 3, 2e prijs. Nieuwe Nie dorp; J. Bossen, f2.50, Se prijs. Nieuwe Niedorp; R. Rempt, f2, 4e prijs. Hoogwoud; G. Gaijaard, f 1.50, 5e prijs, Nieuwe Niedorp; P. Zwakman, f 1, 6e prijs, Nieüwe Niedorp. Groep 5, dames van 15 jaar en daarboven, kinder wagen met pop duwen, 24 deelneemsters: Vr. dé Jong-Wagenmaker, le prijs, f4, Nieuwe Niedorp; Vr. Groot-v. d. Heuvel, 2e prijs, f3, Nieuwe Niedorp; mej. A Wiggers, Nieuwe Niedorp, 3e prijs, f2.50; Vr. Root-Wagenmaker, 4e prijs, f2, Nieuwe Niedorp; mej. Gr. v. Éssen, Nieuwe Niedorp, 5e prijs, f 1.50; i mej. -È. v. d. Lee, Nieuwe Niedorp, 6e prijs, f 1. Dan tot slot' kregen wij 's avonds prijsdansen, - Hieraan namen 28 paren deel. De prijzen werden ge- wonnen door: le prijs, Gezusters Wagemakers, N. Niedorp; 2e prijs de dames G. Benit, Hoogwoud en A. Brugman, Nieuwe Niedorp; 3e prijs de heer J. Bossen, Nieuwe Niedorp en mej. Al Leijen, Winkel; I Het gelaat van het meisje straalde opnieuw. Zij was weer terug in Venetië met haar tooverprins» Ditmaal stoorde Rogers Jiaar niet. „WJj gingen ook naar de Academia en hij wees mij de mooiste schilderijen aan. Eerst tegen het eind van' den dag dien we samen doorbrachten met Ve netië te zien deelde hij mij iets mede. Hij was ge noodzaakt dienzelfden avond nog te vertrekken naar Milaan voor gewichtige zaken. En hij noodigde mij uit in zijn huis te wonen, zoolang hij. weg was. Ik wist nauwelijks, wat ik moest antwoorden. Maar het bleek, dat onze gondel (het was zijn eigendom) ons onder het praten dicht bijzijn woning had geffrachf. Ze voer een zijkanaal in en daar was. een tuin o, zulk een heerlijke tuin met boomen én een oude, met mos begroeide steenen muur van de kleur van gedroogde rozebladeren! Toen ik nog aarzelde, zeide Graaf Ricardo, dat hij eenige oudheden en schilde- rijen bezat, welke ik misschien zou willen zien. Zijn huishoudster de vrouw van Giuseppe, zijn aardi- gen ouden knecht zou thee voor mij zetten. Dan kon ik een besluit nemen, of ik daar wilde blijven, zoolang hij in Milaan was. Met sommige mannen had ik het niet gedurfd. Maar hij was geheel anders. Ik zou wel een dwaas, preutsch nest zijn geweest, als ik terughouding had getoond, terwijl hij too" vriende lijk en ridderlijk was. Het was een hemelsch huis een klein, oud palazzo, met een geschiedenis. En Gluseppe's vrouw vond ik ook heel aardig een Italiaansche Bridget* Giuseppe was ook meest btf ons. F.n er waren heerlijke koekjes! Ik moest in het huis wonen, nadat ik het had ge zien! Den volgenden morgen, nadat zijn meester was vertrokken, kwam Giuseppe mij van het pension ha len en ik verhuisde. Van het begin af had ik. Vene tië een tooverland gevonden. Maar nu leek ik zslve wel de heldin van een too versprookje".1 .Maar de tooverprins was er niet1', merkte Rogers op. „Hij was er niet persoonlijk, maar toch Hij had bevelen achtergelaten, dat ik de gondel mocht go- bruiken en doen, wat ik wilde, alsof het palazzo en de bedienden mij behoorden. Bovendien ik zou hem weerzien", zeide het meisje. „Dat wist ik. En daar verlangde ik naar." „Ot En op welke wijze?" „Ik kon slechts drie dagen doorbrengen in Venetië. Ik zou naar huis gaan over Milaan, en daar was Graaf Ricardo. Ik had besloten Bellagio te zien. Ik had luist tijd genoeg voor een uitstapje van een dag. En 1hij bood aan mij er te brengen in pen motor boot, die aan een zijner vrienden te Como behoorde. Dat plan maakte hij, toen hij mij in Venetië vaarwel zeide. Vindt u, dat ik erg onbedacht handelde, Mr. Rogers?" „Ik geloof, dat de, meeste meisjes zich wel precies zou zouden hebben gedragen. Em zeker wel!" De voorstelling van de eenvoudige, stijve Em in 't verloren tooverland deed Esmée Aton in stilte lachen. „Ik geloof, dat dat nog de allerprettigste dag was", ging zij voort „Hij Graaf Ricardo was voor mij als een oudere broeder. Hij behandelde mij altijd als een kind, ofschoon ik zeventien jaar wa9 en hij niet ouder dan zeven en twintig kan zijn geweest. Maar wij praatten wij praatten over vele dingen! Ik had dikwijls nagedacht over het leven, maar er was niemand, tegen wien ik die gedachten had kun nen uiten ten minste niet, sedert vader stierf. Wij kwamen 's avonds bij maneschijn iniMilaan terug en deden een wandeling. De kathedraal zag er uit als uit ivoor en zilver gebeeldhouwd. Bij de deur van mijn hotel een rustig, klein hoel namen wij een voorloopig afscheid. Graaf Ricardo zoü nog even aan den trein komen. Maar hij is niet verschenen. Ik heb nooit meer iets van hem gezien of gehoord. Dat was het oinde." „Wist hij uw adres in Engeland?" vroeg Rogers, toen het meisje met een bevende stem ophield.- „Ik had toevallig eens onze straat in Brighton en den naam mijner tante genoemd als hij zich dat had willen herinneren. Blijkbaar deed hij dat niet. Mijn naam Alton kende hij niet. Op reis was ik Miss Smith. Ik zou hem dat hebben verteld, als ik hem had weergezien." „U had hem kunnen schrijven." „O, voor niets ter wereld! En toch 11 „Toch wat? Wilt u dien zin liever niet afma ken?" „Jawel!" riep Esmée uitdagend welke uitdaging niet Rogers gold, maar haarzelve. „Ik wilde niet schrijven. En toch had ik het gaarne gedaan. Om dat ik geloofde, dat hij veel van mij hield heel veel Ik had mij verbeeld dat' hij wenschte mij weer te zien. Dat hij niet aan den trein kwam en geen be richt zond en nooit schreef, maakte hem inderdaad heel raadselachtig. Sedert dien tijd is hij in mijn ge dachten blijven leVen als een man in' een droom, wel ken men telkens weer droomt" „Hij is even raadselachtig voor vele anderen", zei de Rogers droogjes. „Maar misschien zullen wij het raadsel oplossen met uw hulp." HOOFDSTUK IVj Wat de HofAeester deed' schrikken. Esmée wi9t niet of haar verhaal Ricardo goed of kwaad had gedaan. Zij kon aan Rogers' gezicht niet zien, welken indruk het had gemaakt. Maar zij had ha/Lr best gedaan. Zij had niets meer te vertellen! Nu was set de beurt van. de detective om te spreken. Zy trachtte niet te toonön ,hoe ongeduldig zij* verlangde naar zijn oordeel over Graaf Ricardo, Alias Power. Als zij van eenig nut zou zijn, dan moest Rogers haar wel in zijn vertrouwen nemen. ,JEr is reeds een der onzen in het huis te Hamp- jsfceand," begon hij. „Hij speelt voor hofmeester." „Zoo," zeide Esmee met een vaag gevoel van teleurstelling. „Waarvoor hebt u mij dan noodigP" „Een hofmeester is niet in een positie om veel te kunnen ontdekken," verklaarde Rogers. .„Wij hoopten, dat hij #ich Power's vertrouwen zou we ten te verwerven en de plaats van een ouden Itali aan, den knecht, zou innemen. Daarin hebben we (Ons vergist. Na uw verhaal begrijp ik beter waarom De Italiaan zag er niet uit als een goedgéschoolde bediende; hij had meer van een boer dan van een knecht. Als deze Giuseijpe en uw Giuseppe echter dezelfd© zijn, dan zal Hij wel veal goede hoedanig heden hebben." j,Giuseppe zag er .werkelijk uit als een boer," zeide Esmée nadenkend. „Maar hij was een uitste kend bediende. Ik geloof, dat hij zijn meester trouw zal zijn tot in den dood." „In elk geval is het onzen man, die op zijn manier wel handig is, niet gelukt hem te verdringen. En het eenige goéde, dat hij tot nu toe heeft gedaan, is, dat hij ons Power's aanvrage voor oen secretares se heeft gebracht. In den laats ten tijd zit Power altijd opgesloten en zijn bibliotheek, waarschijnlijk om te werken: 's avonds gaat hij met Giuseppe in z\jn tuin wandelen; in de laatste drie weken Komt hij zelfs niet in de eetzaal, maar gebruikt zijn maal tijden in de biblotheek. Er is niet veel' te doen voor een hofmeester en Gibbs verwacht nu lederen dag zijn ontslag, vooral sedert een gebeurtenis, •waarvan hij u zeker zal vertellen. Tien dagon verliepen zonder dat Power een woord tot Gibbs sprak, maar juist voor ik die advertentie plaatste, liet hij hem in de bibliotheek komen. Power wilde een jonge dame als secretaresse in dienst nemen en vroeg Gibbs een agentschap te zoeken, daar Giusep- pe slechts een paar Engelsohe woordenkent. t U kunt begTijpen, tot welk agentschap Gibbs zich wendde. De advortentie werd nog dienzelfden avond geplaatst Wü mochten geen oogenblik verliezen, aaar Power iemand wenschte te hebben binnen veer tien dagen. Hij had liever een jongo dame dan eon oude oi dan een man, omdat zij natuurlijk niet in het huis kan wonen, terwijl er voor een man of een oudere vrouw geen reden zou hebben bestaan, waar om dat niet kon, want het huis is ruim genoeg Power wilde geen ervaren stenographiste, die zien allerlei airs zou geven. Zij moest Fransch, Itali- aansch en Duitsch kennen, moest een damo. zijn en j een welluidende stem hebben. Gibbs waagde te I vragen, of er ook op het uiterlijk zou woiden gelet, 1 en Power zeide van neen. Maar toch zal een mooi j meisje hem beter bevallen dan een looi ijk. Op dat i oogenblik hadden wij ongelukkig niemand, die ui i I alle opzichten geschikt was, daarom adverteerde ik. f Men zou het een toeval kunnen noemeir, dat u den i eereten dag reeds verscheen. Maar ik geloof, dat het 1 meer is aan louter toeval Het was zoo voorber j schikt, denk ik. Het is anders dan u denkt, Mi» i| Alton. Er is meer dan ik u zou willen vertelkn* .i daar u niet op de hoogte schijnt te zijn van som- j mige dingen, die ik meen te weten, dingen, die u i ■elf betreffem." Wordt vervolgd- J

Schager Courant | 1924 | | pagina 2