WIERINOEN. C. Nieuwburg was de eerste, die hieraan voldeed en In verband met de afaruiting van het Amsteldiep, het op den plecht van het vaartuig liggende luik waardoor het visscherijbedrijf een geheel andere wen-1 opende. Toen hij het hoofd door de opening stak ont- dlng ondergaat en de schelpvisch hoofdzakelijk aan ving hij echter eensklaps een slag op het hoofd met den vischafslag te Den Oever zal Worden aange bracht hebben de handelaren J. Russelman en B. Kat zich vrachtauto's aangeschaft, om daarmee geregeld den afslag aldaar te kunnen bezoeken en de ge kochte waren mee te nemen, aangezien' de verzending voorloopig nog per boot, tram en spoor over do Van Ewijcksluls zal geschieden. Het autoverkeer op het eiland begint dus snel toe te nemen. Ook de grossiers on winkeliers de heeren J. Bosker en D. Minnes hebben voor hun bedrijf vrachtauto's aange schaft. Het aantal luxe- on; vrachtauto's bedraagt thans reeds 19. AARTSWOUD. Wederom leverde onze gymnastiekvereniging een mooie prestatie, zij behaalde te Oude Niedorp drie personeele prijzen met verspringen, n.1. J. S-mit le prijs P. Dirkmaat 2e en Jb. Deutekom 3e prijs. BROEK OP LANGENDIJK. Ons overzicht over de afgeloopen week ten aanzien van de aan de veiling der Langendijker Groenten- centrale bestede prijzen kan niet bepaald gunstig zijn. Do daaraan voorafgaande week deed niet voel goeds verwachten, waarop verschillende omstandig heden toen roods wezen. De aardappelenprijzen hiel den zich nog het best: Schotsche muizen zijn nog voor f9.70 verkocht, blauwe hebben nog f8.80 gegol den, Graafjes f8.50. Met do koolprijzen wou het ech ter niet vlotten: de hoogste prijs voor roode kool was f3.60; ge-Ie kool, die Woensdag nog voor f5.80 ging, kon de volgende dagen slechts f4.50 halen; witte kool, die het in het begin nog deed voor f2.50, zakte Za terdag tot f 1.90. Dit zijn prijzen, die héusch wel wat beter mochten zijn, wil men van een Ioonende ex ploitatie spreken. Bloemkool, die aanvankelijk nog bij de f 40 deed, zakte midden-week aardig in en ook Zaterdag kon men „slechts" f23 bedingen, toch nog een hooge prijs, maar die voor de bouwers eenigszins onaangenaam aandoet bij wat het is ge weest. Wortelen gingen eerder achter-, dan vooruit. een staaf ijzer, waardoor1 ecne wonde van 7 a 8 c.M. lengte ontstond. De daders maakten zich daarop uit de voeten. Toch meenden de twee andere, met Nieuwburg in het vaartuig vorblijfhoudende arbei ders, die uit Drenthe afkomstig zijn, dezen te heb ben herkend, althans twee hiervan, die zich op den voorplecht bevonden. Men meende bovendien, dat zich nog een derde persoon op den wal bevond. Toen de aanvallers waren afgetrokken, hebben de twee Drentsche arbeiders Nieuwburg, die uit de ont vangen wonde hevig bloedde, een doek overhet hoofd geworpen en heeft men deze bij een ander te Van Ewijck8luis woonachtig arbeider aan de Zuider zeewerken ondergebracht, om daarna de hier tijde lijk gedetacheerde politie van het gebeurde in ken nis te «tellen, AU gevolg hiervan zijn onmiddellijk daarop gearresteerd de 25-Jarige Andrios Drenth, woonachtig te Gasselt (Drenthe) en de eveneens 25- jarige Willem C. Hoijting, woonachtig te Hoogkerk (Groningen). Tot Maandagmiddag toe ontkenden deze echter alle schuld. De slag is vermoedelijk bestemd geweest voor één der Drentsche arbeiders. De getroffene maakt het tot heden vrij goed en zal, wonder boven wonder, waarschijnlijk geen durend nadeol van den ontvangen slag ondervinden. SCHOORL. De installatie van den nieuw bonoemden Burge meester van Schoorl, de heer G. G. F. L. Baron van Frijtagh zal plaats hebben op Woensdag 20 Augustus a.s., nam. 2 uur. - JUUANADORP. Alhoewel het weer niet erg aanlokkelijk was, is het ringsteken op rijwielen en het tonknuppeden bij het oué „Blauwe Keet" van den heer J. Mar rees toch doorgegaaner was voor béide spelen nog heel wat animo. Vooral het tonknuppelen is in het bijzonder een Noordhollandsche attractie, en toch z.ün er maar weinigen die hiervan goed slag Nep, die in het midden der week nog tot bij de f 13 hebben. De heer Mareea had voor deze geWnhéid liep, moest zich Zaterdag met f9.20 tevreden stel- verrchiUeitfe^.katso I?rs„ alhier woonachtig, #als- len. Alles bijeen kan men niet bijzonder over de afge loopen week content zijn, doch wie de omzetcijfers over de veiling der L.G.C. gedurende Juni en Juli beschouwt, komt toch tot de conclusie, dat het, in 't generaal gesproken, uitstekend voor de tuinbou wers is geloopen. En daarvoor mogen we bij ons overzicht niet blind zijn. WOGNUM. De predikant Ds. J. Groeneveld alhier, heeft het beroep naar Godlinze (prov. Groningen) aangenomen. PRINS CAROL VAN ROEMENIë. Prins Carol van Roemenië is Zaterdagmiddag om streeks twee uur van Amsterdam naar Londen go- vlogen. Hij had den wensch te kennen gegeven over Den Haag te vliegen en op Waalhaven eeni tusschen- landing te maken, teneinde een demonstratie bij to wonen van de Koollhoven-machine. Zaterdag heeft de Roemeensche prins eeni lang durig bezoek gebracht aan de Ned. Vliegtuigen fa briek 'o.h. IJ; daarvoor aan de Fokkerfabriek. IJK EN HERIJK. Te Winkel zal de ijk en herijk worden gehouden op 29 Augustus. Te Barsingerhorn zal dit plaats heb ben als volgt: voor Haringhuizen en Kolhorn op 30 Aug., voor Barsingerhorn op 2 September. VAN KWLJCKSLUI3. Na een week' van schitterend mooi weer. kwam de verandering, welke daarin Zaterdag intrad-, voor de •door do Vereeniging voor Volksfeesten te houden feestelijkhodcn, al hijzonder ongelegen. Scheen -het Zondagmorgen aanvankelijk nog, dat het weer nog wel zou gaan, zoodra was d-o middag niet aangebro ken, of de lucht werd steeds dreigender, om zich ten slotte in een regenbui te ontlasten. Wèl werd het na korten duur, om» dan weer in eene nieuwe bui over to kortenduur, om dan ween in eene nieuwe bui over te gaan. Ondanks het zèer ongunstige weer. is toch bijna het heelo programma afgewerkt kunnen worden on zij het dan ook dat zoo nu en dan het veld voor de regen geruimd moest worden, toch hebben nog on geveer 300 bezoekers van hunne belangstelling doen blijken en bleef er steeds een opgeruimden geest heerschen. Te ruim één uur begaf de feestcommissie, vooraf gegaan door de Harmonievereeniging „Concordia" van Breezand. en gevolgd door een groote schaar kinderen, die aan de kinderwedstrijden zouden deel nemen, naar het feestterrein, waar, na eerst oen dikke bui in de daar staande tenten te hebben afge duwd. al spoedig met de feestelijkheden werd be gonnen. Do uitslag der verschillendé wedstrijden was als volgt: Hardloopen met hindernissen voor jongens van 6—9 jaar, 7 deelnemers: le prijs J. van der Welle, een schooltasch, 2e prijs P. Prins, een vulpen; 3e prijs H. Wortman, een schooletui: mede Jte Callantsoog, Koedijk, enz. uitgenoodigd, om op een prüsvat te gooien. Het winnende punt bleef aan de Xoegrassers. Voor degenen die van een dansje houden was door het engageeran van goede muziek, uitstekend gezorgd. AUTO ONGEVAL MUIDERSTRAATWEG. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag wilde op den Muiderstraatweg bij de Papelaan nabij Diemen, een auto, waarin een dame en heer gezeten waren, een andere auto die in de richting Amsterdam reed, voorbijrijden. De achter rijdende auto gaf de noodigg signalen en toen de voorste wagen daarop uitweek dacht men te kunnen passeeren. Plotseling ging de eerste wagen echter weer naar het midden van den weg, de achteroprijdende auto kwam tusschen de tramrail» terecht en slipte in een sloot. De inzittenden kwamen met enkele lichte ver wondingen vrij. Eeri later voorbijkomende automobiel' heeft hen naar Amsterdam vervoord. De bestuurder van den wagen, die door zijn on kundig uitwijken het ongeval veroorzaakte, is zonder hulp t everleenen, doorgereden. OUDKARSPEL. Was de handel aan dé markt de vorige week reeds vrij lusteloos, deze week is het er niet boter op ge worden. Door de vele regens komen er in de aardap pelen veel zieken en is het bijna onmogelijk ze zoo uit te zoeken, dat ze voor ziek vrij- verkocht kunnen worden. Dat laat zich ook in de prijzen gelden. Deze kon den, ondanks dat de aanvoer, met circa 50 pet. ver minderde, voor zoover dit de exportaardappelen be treft, het cijfer van de vorige week niet behouden. De* Scho-tsche muis, die meer voor het, binnenland bestemd is, wist zelfs iets boven dien prijs van de vo rige week,uit te komen, de schoolmeesters 'daalden gemiddeld ongeveer met 1 gulden per 100 Kg., de prijs van de duken handhaafde zich, doch die der eigen heimers daalde aanmerkelijk. De blauwe eigenhei mers waren Zaterdag zelfs 2 gulden lager dan den vorigen Zaterdag. Voor het eerst werden de gewone blauwe aardap pelen aangevoerd. Deze brachten als hoogste markt omstreeks f 5.50 per 100 kilo op, wat een matige prijs genoemd moet worden. Ook het merk Ideal werd voor het eerst enkele malen aangevoerd. Deze brach ten tot f 4.40 op. De aanvoer van wortelen was belangrijk minder dan de vorige week, toen» 20000 boa, nu 11000 bos. De lage prijzen, die de vorige week weer eenige hoop gaven, werden deze week nog weer lager. De hoogste markt was Vrijdag f2.80 en Donderdag slechts 2 gulden per 100 hos. Om déze prijzen liep het de geheele week, terwijl de vorige week Zaterdag de prijs nog tot f 3.40 was opgeloopen. De aanvoer van bloemkool wa9 veel grooter dan de vorige week. Toen ruim 18000 stuks, nu ruim 28000 Hardloopen mot hindernissen voor jongens van stuks. De prijzen liepen dagelijks terug, doch zijn 9—12 jaar, 8 deelnemers: le prijs Jan Blaauboer, een evengoed nog best te noemen. Maandag wa4 de hoog- schooltasch; 2e prijs Jan Aij, een schooletui; 3e prijs, iste markt 35 gulden en Zaterdag f23.70. C. Schippers, een mondorgel. De aanvoer van zilveruien begint sterk af te nemen, Hardloopen met hindernissen voor meisjes van doch die der gewone uien neemt belangrijk toe. Van 6—9 jaar, 14 deelneemstors: le prijs Joh. Brisé, een zilveruien verminderde de aanvoer van 5H wagon reuzen-kaatsbal; 2o'prijs Trientje Hoogmoed, een op lH wagon, van gewone uien ging do aanvoer om. portemonnaie; 3o prijs Marietje Rezel, een poëzie- hoog van 5 op ruim 10 wagons, album. t De prijzen van de zilveruien daalden sterk, de da— Hardloopen met hindernissen, voor meisjes van ling voor de drielingen was in eenigszins mindere 9—12 jaar, 8 deelneemsters: le prijs Dina Mulder, mate, doch de prijzen der zilvernep van dö beide laat- een taschje; 2e prijs Maartje Meereboer, een ansicht- ste dagen der vorige week wisten zich vrijwel te album: 3e prijs, Geertje Kooij. een handwerkdoos. handhaven. De prijzen van de gewone uien en de Plankjerijden (met fiets), leeftijd onbepaald, 20 drielingen stonden de geheele week vrij vast en deelnemers* sters): le prijs, f4. Herman Scheele; 2e bleven vrijwel gelijk aan die der vorige week doch de prijs, f2, Jo Brands; 3e prijs, f 1, Jan de Smit. gewone nep ondervond een sterke daling. De prijs, Mastrijden, 10 deelnemers: le pr. f4, Jb. Hooginoed; die den vorigen Zaterdag nog tot 18 gulden liep. kon 2o prijs, f2, P. Bakker Pzn.; 3e prijs, fl. Herman nu Zaterdag als hoogste slechts f 12.50 halen, terwijl Scheele. dit Donderdag en Vrijdag nog ongèveer 30 pet. la- Inmiddels was ongeveer drie uur de gymnastiek- gerw-as. vereeniging „D.O.K.E.V." met de muziek vanuit café Waiboer afgehaald. Na een rondgang over het ter. Met de kool wil het niet vlotten. De roode bleven vrijwel gelijk aan de vorige week met als hoogste rein werden verschillende vrije oefeningen gegeven, markt f3.40 per 100 Kg., de witte gingen zoowat el- zooals knot9oefening (dames), springrietoefening ken dag een stapje omlaag, zoodat ze Zaterdag ten (meisjes), terwijl eene nieuwe oefening, eene af- hoogste f2 konden opbrengen. De gele zijn sterk in wisseling vormende tusschen vrije oefening en ryth- prijs gedaald. Was de vorige week de hoogste markt mischen dans mede door de dames ten be9te werd nog dagelijk9 flink boven de 7 gulden, deze week gegeven. Aan de toestellen werd gewerkt door heeren Maandag was dit f 3.60, Dinsdag f 4, Woensdag f 3.50. (brug), dames (brug), en meisjes (paard). De onderlinge wedstrijden, door de gymnastiekver eeniging uitgeschreven, hadden het volgende resul taat: Hardloopen voor dames (100 Meter), 6 deelneem- Donderdag f3,10. Vrijdag f2.80 en Zaterdag f3.10. De koolaanvoer was een paar wagons meer dan de vo rige week. Dit was nu ruim 500 ton, tegen de vorige week ruim 480 ton. De totaal aanvoer was even min der dan de vorige week. Ook nu is het weer een sters: 1. G. van Teulingen, 15 3/10 sec.; 2. N. Kooij, kleiüe 100 wagons geweest. 16 1/10 sec.; 3. C. Langereis, 162/5 sec. De spercieboonen, waarvan de aanvoer grooter was Speerwerpen, voor heeren. 11 deelnemers: 1. N. dan de vorige week. werden nog iets hooger In prijs Dekker, 27,25 M.; 2. A. Koster, 24.80 M.; 3. A. Blaau- verkocht dan de vorige week. Was toen het aJler- boer. 24,75 M.; (Deze tak van athletick wordt nog hoogste 16.10, nu was dit f 17.60. slechts kort beoefend.) De snijboonen, die in zeer kleine partijtjes wor- Verspringën voor heeren, 10 deelnemers: 1. A. Kos- den aangevoerd, brachten f 16—20 op. ter. 5.60 M.; 2. N. Dekker. 5,25 Meter; 3. J. Daalder, De prijzen der koolsoorten en van de wortelen 4.70 Meter. Hardloopen voor heeren, 100 meter, 8 deelnemers: noemd worden. kunnen met de nu geldende prijzen niet loonend ge- 1. A. Koster. 117/10 sec.; 2. N. Dekker, 118/10 sec.; 3. J. Daalder, 121/2 sec. DE AANHOUDER WINT! Nadat Vrijdagnacht een tweetal mannen getracht Het hoogste puntenaantal voor alle wedstrijden had te Weesp een motorrijwiel uit een pakhuis al (maximum 300) werd gemaakt door 1. A. Koster 219 daar te ontvreemden, waarbij zij echter in hun op- p.; 2. N. Dekker 213 p.; 3. A. Blaauboer, 151 p. zet verhinderd werden, zijn zij Zaterdagnacht terug- Te ongeveer half zeven waren de verschillende gekomen en slaagdon er toen in, den buit (een Cle- spelen afgeloopen. Het gebruikelijke „bal" na afloop, veland-motorfiets) machtig te worden, bleef ditmaal met het oog op de vele hier verzamel- MOTOR-ONGELUK. de vreemde werkkrachten uit allé deelen van ons Te Zandvoort wilde gisteren een motorrijder een land, achterwege. I anderen motor voorbij gaan. Hij haalde verkeerd uit VAN EW1JCK SLUIS* en reed tegen den voorsten motor op. waardoor deze In den nacht van Zondag op Maandag werden een omsloeg. De op de duo zittende dame werd vrij ern- drietal arbeiders der Zuiderzeewerken (welke te za- stig verwnd naar het ziekenhuis te Haarlem ver men de vlschschuit A.P. 3 hebben afgehuurd, om de- voerd. ze als woning te gebruiken) plotseling gewekt, door- VERDUISTERING VAN f 1000. •dien aan het vaartuig werd geklopt en hen verzocht Door de recherche te Haarlem is aangehouden een werd er even uit te komen, De Wieringer arbeider kantoorbediende, die zich ten nadeele van zijn pa troon een bedrag groot f1000 had toegeëigend. Het grootste gedeelte van het vermiste geld is in beslag genomen, terwijl de verdachte aan de justitie over geleverd is. NIEUWE NIEDORP. Op den Zondag gehouden Turndag te Oudkarspel, behaalden onze dames-gymnasten den lsten prijs in den estafettewedstrijd. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Op 13 Aug. 1.1. was een huisvrouw in de keuken van haar woning aan de Gasthuisvest te Haarlem, bezig haar handschoenen met benzine te wasschcn in de onmiddellijke nabijheid van een brandend gas- comfoor. Plotseling geraakten de handschoenen in brand. Het vuur deelde zich mede aan de kleeding der juffrouw. Door haar echtgenoot, die zich in hel benedengedeelte van het perceel bevond en gegil hoorde, zijn de vlammen met een peluw gedoofd, waarna de vrouw per brancard naar het St. Kllsa- beth's Gasthuis overgebracht werd. Daar is zij Zater dagavond aan de bekomen brandwonden overleden. N. GLINDERMAN. f Te Bussum is overleden, 80 jaren oud, de heer Nicolaas Glinderman, oud-Rijksontvanger en oud lid van de Tweede Kamer, van de Prov. Staten van Noord-Holland en van den Alkmaarschen gemeente- raad. ZIJN VROUW VERMOORD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Rot terdam een vrouw vermoord. Te kwart vóór twee kwam een nachtwaker op het politiebureau Paau- wensteeg aangifte doen, dat aan den Wolfshoek een vrcuw vermoord was. Vóór een huis, waar een loge ment is gevestigd, vond men de 43-jarige vrouw, ba dende in haar bloed, op straat liggen. Zij had twee diepe steekwonden aan de linker borst en was bui len kennis. Nadat zij in het ziekenhuis Coolsingel bij kennis was gekomen, kon zij nog even verhoord worden. Zij wees haar 43-jarigen man als de dader aan. Drie kwartier nadat zij in het Ziekenhuis was aangekomen, is zij aan de bekomen verwondingen be zweken. Uit 'het onderzoek is nog gebleken, dat de vrouw 15 jaar gehuwd was en drie kinderen had. Voortdu rend leefde zij in onmin met haar echtgenoot. Deze mishandelde haar op grove wijze. Een half jaar ge leden besloot zij daarom van hem af te gaan. Zij nam met de kinderen haar intrek in het logement Wolfshoek. Voortdurend vroeg de man haar weer thuis te komen, doch zij weigerde standvastig het vroegere leven te hervatten. Ook bedreigingen hiel pen niet. Op dien Zaterdag had hij haaj; nog toege voegd: „het is je laatste dag vandaag". De vrouw had werk gevonden in café „Tivoli" aan den Coolsingel. Toen zij dien nacht te 1 uur na d© sluiting het café verliet, stond de man haar weer op to wachten. Volgens getuigen had er weer een woor denwisseling plaats. Wat er verder gebeurd is, weet men niet. De moordenaar kwam tegen 2 uur in den nacht weer op de plek van "het misdrijf. Hij is toen terstond gegrepen en naar het bureau Pauwensteeg overgebracht. Daar gekomen, ontkende hij alles. Hij gaf alleen toe haar een klap te hebben gegeven. Ech ter staat zijn daderschap door de getuigenverklarin gen vast. Er werden bloedsporen aan zijn vingertop- pen gevonden. Het mes is niet gevonden. Men ver- i moedt, dat hij dit in het water heeft geworpen. •Do verdachte staat bekend als een bruut. Hij zal ter beschikking der justitie worden gesteld., DOODGEREDEN. Op de Weeresteinstraat te Hillegom is oen drie jarig meisje door een auto overreden. De kleine was op slag dood. OPLICHTING. Te Assen is gevankelijk binnengebracht een ma- 1 keiaar in assurantiën te Meppel, verdacht van op lichting. Hij spiegelde n.1. personen voor, hun aan hypotheek te helpen, doch liet hen onverschuldigd geld betalen zonder dat er van de hypotheek ieta terecht kwam. FLINK OPGETREDEN. Een elfjarig jongentje viel in de Visschershaven te IJmuiden en zou zeker verdronken zijn als de heen Glyn Gorter, die het ongeluk zag gebeuren, niet zon der bedenken gekleed te water was gesprongen. Een ander, die eveneens ter redding te water sprong, bleek niet te kunnen zwemmen en moest zelf nog met moeite worden gered. KOEGRAS. Langs den nieuwen basaltweg onder Duin zijn op de punten waar de. weg langs de Doggersvaart, idem langs den Middenvlïet en Schoolvaart, op dezen weg uitloopen, handwijzers geplaatst, aange vende waar men terecht komt en het aantal K.M. Voor het publiek zeer zeker een groot .gemak. j KOFGRAS. De lichtkapen van 'a Rijks kustverlichting voor het Schulpengat, staande aan den Zanddijk bij' Paal 8, zullen eerlang ook electrisch verlicht wor den De. kabel waarlangs de stroom geleverd izal worden, is bereids gelegd. In tegenstelling mot het net onder Calïantsoog, dat bovengronds is, is deze geleiding ondergronds gemaakt. De lich tops tanden in de b.?ide kapen moeten daar toe ook veranderd gorden. Hiérmee is men nog niet begonnen, doch dit kan een kwestie van enkele dagen zijn. De gasinstallatie die voor eenige jaren terug is aangebracht, zal echter in tact wordeni gelaten, om zoo noodig direct dienst te kunnen doon. wanneer er storing in het electrisch net mocht plaats vinden. Wanneer de electrische installatie gereed zal zijn, wordt de aldaar gestafcionneerde kustwachter over bodig. daar hot de bedoeling is, alles te regalen* mot klokautomaten en dus op den gezetten tijdi zichzelf doen ontbranden of blusschen. Er is dan ook sprake" van dat de heer S. Maasdam als zoo danig daar in -functie, dan overgeplaatst wordt naar IJmuiden. Maar wat is dan de bestemming van het mooie, nieuwe huis van den lichtwachter, welk huis pas een paar jaar geleden gebouwd werd? mag men zich afvragen. De daaraan bestede duizenden zijn dus feitelijk ook overbodig. FABRIEKSVACANTIE* De jaarlijksche driedaagsche fabrieksvacantie der Philips Gloeilampenfabriek te Eindhoven is door dui zenden arbeiders en arbeidsters meegevierd op hflt landgoed „Molenheide" aldaar. Ook dirmaal is da paedagogische strekking, do men9chen iets beiers te laten genieten dan dronkemanskermis, volkomen tot haar recht gekomen. De feestelijkheden, die iclkcr- jare door het Philips de Jongh.ontspanningsfonds aan het geheele fabriekspersoneel worden aangebo den. stonden onder leiding van den chef der afdee. ling onderwijs, den bekenden paedagoog dr. Bone bakker. en omvatten een kleine Olympiae van wed strijden en openluchtspelen, waaraan fraaie prijzen verbonden' waren. Voor het kantoorpersoneel is Zondag -door een Haagsch gezelschap, onder leiding van Daymard, het" abel-spel „Lanceliet ende Sanderijn" opgevoerd, ge volgd door de bekende oud-Hollandsche kluchi „Nu noch." Deze voorstelling heeft groote belangstelling en waardeering gevonden. DE VOLKSFEESTEN TE OUDKARSPEL. Zooals bekend is hier in den loop van het jaar een vereeniging opgericht, welke den naam draagt van Vereeniging voor veredeling van Volksvermaak (V. V.V.V.V.) met het doel door het geven van edeler volksvermaken de gewone kermisvermaken op den achtergrond te brengen. Daarom berden op de beide eerste dagen van de kermis volksfeesten georganiseerd, welke op den eersten dag in hoofdzaak zouden bestaan uit sport- demonstraties en den tweeden dag uit kinder- en volksspelen. Voor de regeling en uitvoering daarvan heeft ds commissie, die zich .het vorig jaar gevormd had voor het houden van een Oranjefeest, permanent ver klaard, uit welke commissie door hen tevens een be stuur gevormd werd. Dit bestuur heeft toen een rond gang door de gemeente laten maken voor het in schrijven van leden, welke pogfngen met succes be kroond werden. De contributie, die Jaag gameid werd om de deelname voor een ieder mogelijk te maken, moest natuurlijk dienen om met de te ontvangen en trees de uitgaven der feesten te bekostigen. Verschillende voreenigingen werden tot deelname uitgenoodigd. Andere vereenigingen werden uitge. noodigd een medaille of iets dergelijks beschikbaar te stellen. Bericht kwam in, dat het gemeentebestuur de af gevaardigden van de deelnemende vereenigingen of ficieel zou ontvangen, welke ontvangst Zondag om twaalf ur plaats had in het lokaal van den heer Vis. Daar waren aanwezig bestuur en commissie der vereeniging, een viertal leden van den Raad en een zestal afgevaardigden, terwijl- in de zaal een aantal werkende leden blijk van belangstelling gaven. De heer I. M. K. van Loo, voerde als voorzitter der vereeniging het eerst het woord. HU wees er op. dat dit het eerste sportfeest is, dat door de vereeniging gehouden wordt en sprak de hoop uit, dat het naar wensch mag slagen. In het bijzonder werden welkom geheeten: Burge'- meoster, de wethouders en raadsleden en de heer Leuring uit Noordscharwoude, welke laatste veel ge daan heeft in verband met de windhondenrennen. Verder werden allen welkom geheeten en werd do hoop uitgesproken, dat de medewerking van allen van dien aard zal zijn, dat een opgewekt sportfeest gevierd zal worden. Dank word gebracht aan het bestuur van D.T.S.. aan de Firma Eecen en aan den heer P. Kroon voor de beschikbaarstelling van het terrein en aan do schenkers van de verschillende medailles. Daarna voert de Burgemeester het woord ongeveer als volgt: Er is een spreekwoord, dat zegt: van een bruiloft komt een bruiloft. Hier i9 het echter: van een feest komt een feqst. Toen het vorig jaar de Oranjefeesten welke in hoofdzaak uit sport bestonden, waren ge houden, kwam de wen'sch naar voren voortaan met de kermis een dergelijk feest te vieren, om dAardoor de kermis meer op den achtergrond te brengen. Ik geloof niet, dat men hierin zal slagen, wel, dat een zoodanig feest wederom zal slagen, we zien dit reeds aan de groote aanplakbiljetten. Dat de V.V.V.V.V. de sympathie van de burgerij heeft, bewijst het groot aantal leden, dat zich heeft laten inschrijven. Hulde aan bestuur en commissie voor hun ijver met het organiseeren van dit feest be toond. Die eenigszins op de hoogte is van de werk zaamheden aan zoo iets verbonden, weet dat er veel aan vooraf gegaan is; veel vermoeienis en soms on dankbaarheid. Ze zijn er in geslaagd het feest voor elkaar te brengen; zelfs een hondenren is er aan verbonden, iets wat in geen stad vertoond wordt. Naméns den Raad heet Ik u allen van harte wel kom en ik hoop, dat het feest naar wensch zal sla gen en allen straks aan de genoegelijke oogenblik- Ken in Oudkarspel doorgebracht zullen terugdenken. Ik hoop, dat een volgend jaar allen weer present zijn en nog meerderen worden meegenomen. Aan heeren bestuursleden, commissarissen en af gevaardigden van vereenigingen werd hierna namens het gemeentebestuur een glas wijn aangeboden. Inmiddels was de leider van de windhondenren nen, de heer R. L. Zorge de Raumonde verschenen, dien door den voorzitter het welkom werd toegeroe pen, hem dank zeggende voor de 'vele voorbereiden de werkzaamheden, hopende dat dit edel pogen met succes bekroond zal worden. Nog werden welkom geheeten de leden van do pers, die een onmisbare schakel tusschen vereeniging en publiek vormen. Daarna werd de optocht opgesteld, welke# met de opwekkende muziek van de gebroeders Dekker door het dorp trok, nadat men eerst een flinke regenbui voorbij had laten gaan. De dreigende donkere wolken stortten meedoogen, loos haar inhoud over het feestterrein uit, niet veel goeds belovende voor het verdere verloop van den middag. De optocht had grooter kunnen zijn. Ze be, stond, in hoofdzaak uit onze eigen sporfmenschen ch zij die van buiten kwamen hadden blijkbaar hun vaandels thuisgelaten. Op het terrein wilde het aan vankelijk met de opkomst van het publiek niet vlot ten, vrij zeker een gevolg van het zeer onaangena me weer. Toen later het weer tijdelijk verbeterde het was toen inmiddels circa 4 uur geworden werd de opkomst grooter. Het was ook na dien tijd, dat de kassa de meeste finantiën naar binnen haalde. Door den regen was de 'gesteldheid van het ter rein er ook niet beter op geworden, doch ondanks dat en ondanks den gedurig wederkeerenden regen, werd het programma geheel afgewerkt met den volgenden uitslag: Hordenloop voor voethalvereenigingen op een af stand van 100 M.: le prijs D.T.S. I uit Oudkarspel in 312/5 sec., 2e prijs D.T.S. 2 in 323/5 sec. Tremplin Hoogspringen (Personeele wedstrijd voor damesgymnastiekvereenigingen): le prijs M. Bosma, met 1.85 M„ 2e prijs M. Schagen met 1,80 M., 3e prijs M. Reijne met 1.75 M. Hardloopen (Personeele pedstrijd voor turners en voetballers) 100 meter: le prijs Cor Pronk in 122/5 sec., 2e prijs Jac. Zwaan in' 124/5 sec. 3e prijs na over loopen S. Noom, eveneens in 12 4/5 sec. Hiervoor was een extra prijs beschikbaar gesteld, door Dr Vogelenzang voor hem, die in den eersten loop den koristen tijd maakte. Deze prijs viel ten deel aan J Eecen. Estafetteloopen voor voethalvereenigingen, 400 M.: Ie prijs DT.S. 1 in 1.50 3-/5 sec.; 2e prijs door Hol land 1 uit Noordscharwoude, in 1.713/5 sec. Polsstokhoogspringen voor turners: lo prijs C. Pronk met 2.70 M„ 2e prijs W. Kos met 2.65 M., 3e prijs G. Lichè met 2.55 M. Estafetteloop voor dames-gymnastiekvereenigingen 400 meter: le prij9 Ilébé uit Nieuwe Niedorp, in min 3 sec.; 2e prijs Allebé uit Hoorn, in 1 min. 4 9/10 aec.; I-Iinderaisbaan voor Gyranastiekvereenigingen in 363/10 sec.; 2e prijs Hercules te Oudkarspel in 38 sec.; 3e prijs U.D.I. Willem van Oranje te Hoorn, in 45 4/5 sec. Voor de hondenrennen waren 18 deelnemers inge schreven, doch er waren er 13 opgekomen. De uitslag was als volgt: Afd. 1. Rennen voor Greyhounds: le prijs no 3, Zinobia, eigenaar de heer B. M. van der Harst; 2e prijs no. 1, Nelly, eigenaar de heer N. Tervoort; 3e prijs no. 14, Donna, eigenaar de heer R. L. Zorge de Raumonde; 4e prij9, no. 7, Astor von Mühbrain, oig. A. van Rosse. la. le prijs Johny, eigenaar de heer N. Sevenhul- zen. Afd. 2. Hondenrennen: le prijs no. 3, Zinobia; 2e prijs, no. 11, Johny; 3e prijs, no. 14. Donna. 2a. le prijs no. 9, Snoek, eigenaar de heer J. Ko- nings; 2e prijs no. 16, Max, eigenaar de heer G. Oos terman. Springconcours. 2 meter: le prijs, no. 4, Zwentibal, eigenaar de heer G. J. H. Leuring, aan wien daar mee de zilveren beker werd toegekend. 2e prijs no. 14, Donna; 3e prijs'no. 13, Pollie, eigenaar de heer J. Spaans. Faforitjachtrennen: le prijs no. 11. Johny; 2e prij* no. 4, Zwentibal; 3e prijs no. 16, Max. De heer Zorge do Raumonde, die zooveel voor het welslagen van deze rennen gedaan "heeften door wie de meeste prijzen waren beschikbaar gesteld, ont ving de eer van het uitreiken der prijzen. Deze dankte de commissie voor de gelegenheid hem geboden hier een zoodanigen ren te doen hou den en sprak de hoop uit, dat in den lande de wind hondenrennen meer ingang zullen vinden dan tot heden. Hij riep daarvoor aller medewerking in en wees er op, dat hier de wedstrijd dank zij de algo- meene medewerking, als uitstekend geslaagd be schouwd kan worden. Hierna sluit de voorzitter de feestelijkheden van dezen dag. Maandag, d© tweede dag van de volksfeesten, was bestemd voor het houden van kinder- en volksspe len, het houden van een vliegerwedstrUd, een bal ei s

Schager Courant | 1924 | | pagina 2