Jaarvergadering van den Westfrieschen Voetbalbond. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Z)B Z UTDBBZnBWEKKJiïv» Sinds eeqigon tijd *ijn de Zuiderzeewerken weer zoer aan do orde. Zoo is er nu weer 'n brochure verschenen, geschreden door de Ingenieurs Ia A. Sanders Jr. en L. A, Sanders. Zij willen me* de uitgave hunner brochure trach ten te bereiken: „lo. dat de uitvoering' der werken volgens mo derne opvattingen wordt voortgezet en'vlugger dan hot volgons do „oude beproefde methode" mogelijk is; 2o.a at niet onnoodig millioenen guldens van het Noderlandsohe kapitaal letterlijk in zee worden ge worpen.' Aan Regeoring. Volksvertegenwoordiging en aan het geheele Nederlandeche volk, vragen zij om hieraan, in het algemeen belang, mede te werken. „Do gemeente Rotterdam gaf botoogen zij eerst zeer kort geledeh het goede vóórheld, door voor een zeer moeilijk technisch vraagstuk, het vernieuwen van de Koninginnebrug aldaar, een prijsvraag uit te schrijven. Prijsvragen worden over de geheelo wereld uitge schreven, om moeilijke vraagstukken, van wélken aard ook, op do beste wijze opgelost te krijgen. Waarom wordt dit hior, voor deze belangrijke werken, waaraan zoovele millioenen moeten wor den besteed, nagelaten? Het is ons een raadsel. Een raadsel, omdat het op den weg lag, omdat het de plicht was der hoogero ambtenaren daarop do betrokken ministers te wijzen Nog is'het tijd. De werkelijke afsluitdijk moet nog worden aanbesteed en het financieel plan, moet spoedig aan onze Volksvertegenwoordiging worden voorgelegd. Een prijsvraag is snel uitgeschreven, allo gegevens daarvoor zyn bekend. Waarom dus zou men dit middel, dat overal elders wordt aange dweild, niet toopassen? De millioenen. die daarmee bespaard kunnen wor den, behoeven dan niet geleend te worden. En de beantwoording der prijsvraag, waaraan natuurlijk ook buitenlanders moeten kunnen deel nemen, vereischt niet meer dan vier tot ten hoog stte zes maanden. Dien tijd kan men er gerust aan geven, immers men zal toch moeten wachten, todafc de directie der Zuiderzeewerken eindelijk heeft vastgesteld, waar de tweede groep uitwateringssluizen moet komen." In hun studie geven de beide heeren Sanders ©6n tiental onderling in hoofdzaken of onderdeelen ver schillende methoden .ter uitvoering dezer werken, welke alle .ten opzichte van de werkwijze, welke door do directie der Zuiderzeewerken is vastge legd, volgens hen de volgende voordeel en bie den; la Eene besparing op de koeten van uitvoering van rond veertig millioen gulden. 2a Een uitvoering in de helft van den tijd, welke daarvoor is geschat. Zo. Belangrijk solidere constructie, waardoor be langrijke ondfcrhoudsbesparing. 4o. Niet in cijfers vast te leggen verhooging Van het economisch resultaat van het geheele plan. l)o technische inhoud der brochure bevat be halve een aantal dykaprofielen een reeks tech nische hoofdstukken, als daar zijn: pen critiek op do of ficioelo werkwijze, oen beschouwing ovor de ont worpen van particulieren, uiteenzetting van nieuwe ontwerpen, met een vergelijking van de prijen. Uit «en aard. dor zaak hobbon de schrijvers voel kritiek voor do thans gevolgde workwijzen on plan nen. - ANNA PAULOWNA. Het scheen, dat hot met de Paardensport hier geheel was argéloopen. Maar neon, or blijkt in onze gemeente voor dio oudvaderlansche sport toch nog altijd liefhebberij te bestaan. Eenige ingezetenen althans hebben het plan, om aan de Sooorbuurt een harddraverij te houden en wel op Zondag 7 Septem ber. Voorloopig is nog enkel vastgesteld, dat de -dra verij met gewone boerenpaarden zal plaats heb ben, buiten net roglement dor Harddraverij- en Rerf- vereoniging. Baanlengte en prijzen zullen echtor nader por advertentie in dit blad bekend gemaakt worden. - WINKEL. De -heer K. Idema, 2de machinist aan de Stoom- zuivel-fabriek „Westfriesland". is benoemd tot 1ste machinist, aan de stoomzuivelfahriek te Oldemarkt. - OUDKARSPEL. Door alle bij den Bond aangesloten kol'fvereenigin- gen aan den Langendlijik, t.w. de Sociëteit en de kolf- club Volharding alhier, de beide sociëteiten te -Noord- scharwoude en de dito te Zuidscharwoude, zal aan den bondswedstrijd, welke de volgende maand te Ki.og aan do Zaan gehouden wordt, deelgenomen worden. Het feit, dat van de 12 prijzen, welke voor de daar gehouden 50 slagenwedstrijd er 8 door de Lange-ndij- kers gewonnen zijn. belooft ook voor den bondswed-' strijd wel wat goeds. ONTWAPENINGSDEBAT. De „Vrijz. Dom." bericht, dat het hoofdbestuur van den V. D. Bond bericht heeft ontvangen, dat ge neraal Snijders bereid is tot een openbaar debat met prof. mr. D. Van Embden. dat op zijn verzoek ge houden zal worden in de tweede helft van September cp nader te bepalen plaats te 's Gravenhage. Het de bat loopt over beider standpunt inzake ontwapening. EEN \VAARDEVOLLE GIFT. De heer II. M. Verbruggen, die eenigen tijd- geleden te Axel is overleden, was voorlezer in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Dat is hij 40 (negen en veertig) jaar geweest, en telken jare kreeg hij. voor de vervulling van dit ambt een kleine vergoeding. Dit werd in alle stilte gerege-ld terzijde gelegd en, nu, nu de trouwe ambtsdrager van zijn post werd opgeroepen, kwam zijn dochter op vaders verzoek, voor de Ned. Herv. kerk van Axel, met een schenking van- f5000. AUTO EN TRAM. Een vrachtauto van den heer Poelsma te Leeuwar den. belast met het vervoer van de buizen der Wa terleiding Leeuwarden—Bergum, zou van -het ter rein op de Bergumordom met een lading buizen op den weg Bergu—Dragten rijden, toen voor de brug ever de Groningervaart de stoomtram van de rich ting Bergum passeerde De tram greep de auto in de zij en sleurde haar mee tot op de brug, de chauffeur liep -nogal vrij ernstige verwondingen op. terwijl een van de drie Leeuwarder jongens, die op de auto wa ren geklommen, zoo ernstig werd gewond, dat hij niet oogenblikkelijk mocht worden vervoerd, terwijl de tweede blessuren opliep aan de handen. De derde jongen kwam. behoudens enkele schrammen, met den schrik vrij. Een Juist passeeronde wielrijder werd door de zware van de auto afrollende buizen licht gewond. Onmiddellijk was geneeskundige hulp ter plaatse en werden de gekwetsten verbonden. Do auto werd totaal verbrijzeld en enkele der op de auto liggende buizen vernield, ook de brug werd be schadigd. doch niet ernstig. BOTSING MET DE TRAM. Een Jonge dame uit Den. Haag kwam op de RUns- burgerweg nabij de Splitsing onder Oegstgeest in aanrijding mot de electrische tram. Het slachtoffer kreeg ernstige hoofdwonden, o.a. werd. de neus vrij wel geheel verbrijzeld en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. HOOüE PACHTPRIJZEN. Bij de gehouden verpachting van staatsgronden in den ten vorigeni jare bedijkten polder ten Zuiden van don Scheldoda/m onder Rilland-Bath is voor buiten sporige bedragen ingeschreven, hoewel de pachtter- mdjn 6 jaar is. Besteed word f.250 h f300 per H.A. Hoewel de hooge pachten, het vorig jaar in dezen polder gemaakt, niet worden goedgemaakt door het e< rstc oogstjaar, duurt desondanks de pachtwoede voort. De kerkvoogdij: der Ned. Herv. Gero. alhier heeft gelden beschikbaar gesteld om de bekende brochure van prof. Van Embden in zake nationale ontwapening, in alle gezinnen van Eenigenburg, ook in die gezin nen, welke niet bij: de kerkelijke gemeente aange sloten zijn, ve verspreiden. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag zou op een terrein, uitkomende aan de Slijksteeg alhier, een meeting hebben plaats ge vonden, die echtor, mede door het ongunstige weder en door het geringe bezoek aldaar niet doorging, doch die na beraad werd gehouden in de kolfbaan van den heer C. Groot. Voor een kleine vijftig belangstellenden,spraken de heeren Giezcn en Ilerm. J. Schuurman toen over het Internationaal Antimilitairisme en wisten daarmedo hun gehoor wel te boeien. Voorts werden nog eenige beschouwingen over het gesprokene gehouden en daaran volgde sluiting. LANGÈNDIJK. De inmaakfahrieken zijn de boonencampagne be gonnen. Nadat zij bij de fabrieken zijn aangevoerd, worden ze door klein on groot afgehaald, om ze thuis af te halen. Verschillende huisgezinnen zijn daardoor in staat een extraatje te verdienen, wat voor de meesten wel van pas zal komen, nu verschillende lo- i vensbehoeften weer een stevige neiging tot prijsstij ging aan den dag leggen. BROEK OP LANGÈNDIJK. De cand. J. Harius, die op het tweetal voorkomt voor predikant bij de Chr. Gerof. Kork alhier, is bo- roepen te Sneek en Gouda. an wowirtiroomJragen gemeld. Te KariSsbarf u^n fvfvo i Na de«o prfjfiititfefktng, waaraan voorzitter eefc rweanlnricntingen losgeslagen en vernield. J>o om-1 bespreking der clubs vastknoopte, wekte spr de geving van Franzenabad is in enkele uren omder afgevaardigden op,'mot lust on ijver do belangen Mijnh. de Redacteur! i Het Bestuur van de Pluimvee ver. „Breezand" vraagt plaatsing voor het volgende. Bij voorbaat dankend, i In het verslag van onze j.1. ledenvergadering, voor- komende in uw blad van 12 Augustus, kamt een onjuistheid voor. Er staat n.1. dat de ervaring, opge daan met de Ned. Eiereriveiling niet was meegeval len. Hier heeft uw verslaggever verkeerd verstaan. Over do gemaakte prijzen voor do kipeieren waren wij juist ten zeerste tevreden. Alleen voor de eend eieren is een andere afnemer gezocht. Namens het Bestuur, G. VERGAiAIJ, Secretaris. o 't Is mogelijk, dat de secretaris het niet zoo alge meen bedoeld- heeft en bij zijn mededeeling meer be paaldelijk aan de eendeieren heoftgedacht, maar in elk geval werd daarbij letterlijk de uitdrukking gebruikt, dat de ervaring, opgedaan met de Ned Eierenveiling, niet was meegevallen. Trouwens, waar aan den secretaris der Pluimvee- vereeniging de hulde niet mag worden onthouden van zeer duidelijk te spreken en te lezen, terwijl boven dien de verslaggever het genoegen had, aan de Be stuurstafel te mogen zitten, daar kan van veiikeerd verstaan toch ook moeilijk sprake zijn. DE VERSLAGGEVER. DE HELFT AAM DE SCHATKIST. Een Juffrouw Augusta Burrell uit Botley in Hamp- shire heeft 200.000 p.st. nagelaten voor liefdadige doeleinden. Er gaat echtoraan successierechten enorm veel af, zóó zelfs dat or voor het beoogdo doel slechts 108.000 p.st. overblijft. Of 't niet beter besteed ware voor het doel, waar voor de nalatenschap bestemd was? DE AFBOU WVAN DEN TWEEDEN BDKEPLON- TUNNEL. De in 1912 begonnen afbouw van den tweeden pa ralleltunnel in den Simplon is thans gereed geko men, waardoor dubbel spoor is verkregen. Do tunnel is «net 19.770 M. de langste en mot een deklaag van 2150 M. de diepst gelegen tunnel, die tot heden werd geboord. Al hét mogelijke moest gedaan worden om de te verwachten moeilijkheden, als gronddruk, hoo ge temperaturen en sterke bronDen in het inwendige van het gebergte te overwinnen. Vooral was ook de veiligheid der arbeiders een onderwerp van veel zorg. Hiertoe werd van den aanvang of reede het tweetunnelsysteem gekozen. De tweede tunnel dien de aanvankelijk uitsluitend voor luchttoevoer en veiligheid en werd door dwarstuimels met den eer ste verbonden. Zoodoende heeft men de tot 56 gr. C. stijgende temperatuur van lucht en gesteenten, óm het arbeiden mogelijk te maken, weten te vermin- doren tot 25 gr. C. Alle moeilijkheden, die der koude en heete bronnen en de druk dor bergmassa's wer den overwonnen en op 24 Februari 1905 had de ont moeting plaats van de aan beide zijden naar elkaar toewerkende groepen. De afwijking van de assen be droeg slechts enkele centimeters. De afbouw van den parallel tunnel, die reeds vroe ger noodig werd geacht voor het verkeer, stelde een niet minder moeilijke taak aan de ingenieurs. De Zwitsersche spoorwegen voerden dit tweede gedeelte uit in eigen beheer en stelden aan het hoofd van de daarmee belaste bouwafdeeling dr. ing. Rothpletz, die ook reeds bij den eersten tunnel een leidende po sitie had ingenomen. De moeilijkheid zat nu voorna melijk in do organisatie van het werk en de maat regelen tot beveiliging van den op slechts 17 M. af stand liggonden ouden tunnel. Er word naar ge streefd, dén werktijd zooveel mogelijk te bekorten, om de door den tijd toenemende grond- en water druk niet tot. volle werking te laten komen. Alle mo derne middelen op het gebied van het boren van ge steenten zijn toegepast en in de arbeidsvordeeling is het Taylorstelsel ingevoerd, waardoor dezelfde groe pen steeds denzelfden arbeid verrichtten en de ar- beidspraestatie tot een maximum werd opgevoerd. De ervaring heeft geleerd, dat een grootere onderlinge afstand der tunnels, b.v. 40 tot 60 beter geweest zou zijn. De daardoor langer wordende dwarsver bindingen hadden in aantal verminderd kunnen wor den en vooral nabü de toegangen op grootere af standen. inplaats van 200 M.,' op ongeveer 500 M. ge legd kunnen worden. Door den oorlog is in 1917 aan de Italiaansche zijde de afbouw gestaakt en het overgeblevene gedeelte moest v$n de Noordzijde worden voltooid. DE MOORDENAAR VAN ER ZB ERGER GEAR RESTEERD. Boedapest, 18 Aug. Schuit, de moordenaar van Erzbergor, is op een Hongaarsch landgoed gearres teerd. DE POLITIEKE CRISIS IN JOEGOSLAVH, Belgrado, 16 Aug. Naar de ,fPolitica" mede deelt, is de Joegoslavische regeenng voornemens aan Kroatië autonomie te verleen en. Prins Paul Karageorgowitsi zou dan tot onder koning van KroatiÖ benoemd worden. Zooals onze MBff weten, is Kroatië, dat rroegor tot de Ooetonrijköche monarchie behoorde, na don grooten oorlog bij Groot Servië gevoegd. Echter niet tot groot genoegen der Kröaten. De hier vermelde zelfregeering zal wel een poging zijn tot bevrediging van Kroatië. O VER STR O OMIN O EN IN DUITS CHLAND. Uit verschillende doelen van Duitsohland worden overstroomingen gemeld, veroorzaakt door hevige regens. Vooral in d© omgeving van Leipzig is veel waterschade geleden. De plaatsen Auorbach, Weida, Zwiekau, Ricea en vele andere plaatsen staar go heel of gedeeltelijk onder water. Ook de dalen van de Auer en die Elater en van de voedingsrivieron staan onder water. In verschillende streken is schade aangericht aan de to volde staande oogst, terwijl ook nuizen en fabrieken hebben geleden. Tö Weida waar ook slachtoffers zijn te betreuren, moesten de lokalen van een bank waarvan de ra men door het water waren ingedrukt, ontruimd worden. Ook uit Tsjecho-Slowakije worden wolkbreuken water gezet, In het Fichtemgebergte zijn geheele stukken boech van de hellingen naar beneden gesleurd, RUSSISCHE GEVANGENISTOESTANDEN. Moskoud, 16 Aug. De Russische sociaal-revolu tionairen (mensjewieken) maken bekend, dat de toestand in do Russische gevangenissen aan do Wit te Zee ondraaglijk zijn. Van de politieke gevange nen hebben 45 pet. tuberculose. Daar de kerkers op de Solowetzki-eilanden overvol zijn, «te thans een nieuw concentratiekamp op nog noordelijker gelegen eilanden gereed gemaakt, waar de gevangenen aan de verschrikkingen van den poolwinter zullen zijn blootgesteld. Een delegatie der Russische soc.-dem. partij heeft zich in verband met deze zaak tot 'de Amsterdam- sche vakvereenigings-internationale gewend. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Berlijn, 16 Aug. Het aantal ondersteunende werk loozen in het onbezette gebied is in den tijd van 15 Juli tot 1 Aug. gestegen van 227.000 tot 328.000. dat dor steuntrekkende familieleden van werkloozcn van 335.000 tot 389.000. Reclames. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foeter 6 Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wékt de lever op, regelt de vloeiing- der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt rei ner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerd© pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. De 3e Jaarvergadering van den Westfrieschen Voetbalbond werd j.1. Zondag gehouden in een der zalen van den heer P. Bakker te Winkel. Om kwart over tien opende de heer D. Breebaart Kz. van Kolhorn de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige afgevaardigden, in het bijzonder aan het eerelid den heer L. Melchior, terwijl tevens de pers van harte weikóm werd geheeten. In zijne openingsrede gaf de voorzitter een over zicht van den toestand van den Bond. Wat onze positie naar buiten betreft, deze is vrij wel stationnair gebleven, zij het dan ook, dat het organiseeren van atletiekwedstrijden en het pro- pageeren van de athletiek als zomersport den W.F. v.B. ongetwijfeld in populariteit zal hebben doen winnen. Onze verhouding tot den Noordholl. Voetbalbond is nog steeds niet tot volkomen klaarheid gekomen. Wij weten dan ook niet, wat deze Bond eigenlijk wil .De conferentie met zijn bestuur had een voor-, loopig gunstig resultaat, doch over hot door ons op gestelde contract zijn geen andere onderhandelingen gevoerd. Hoewel geenszins van belang ontbloot, kan de afloop hiervan voor ons geen levenskwestie zijn, noch groote veranderingen brengen in den invloed en het werken; van. onzen Bond, zoodat wij< rustig den loop der gebeurteniseen kunnen afwachten. De innerlijke toestand echter, hoewel geen redenen govend tot ernstige bezorgdheid, verdient een voort durende zorg era oplettendheid. In vele aangesloten vereenigingen toch viel1 een achteruitgang van het ledenaantal te constateeren, een enkele zelfs werd wegens gebrek aan 'belangstelling geheel opgeheven. Wat hiervan do oorzaak mag zijn, daarover zal ver schillend worden gedacht. Mijns inziens moet cr ge waakt worden tegen het op de spits drijven van het uitschrijven van voetbalwedstrijden. Men moet be denken dat men van het goede ook teveel kan krij- gen, terwijl bovendien hot uitloven van voel te kost- are prijzen de sportiviteit er niet beter op maakt, wat ook de belangstelling voor de sport noodzakelijk doet verminderen on de aangesloten vereenigingen financieel minder krachtig maakt. Den besturen der verschillende vereenigingen zij aangeraden de pro paganda zoo krachtig mogelijk te voeren, al» zomer sport in het warme gedeelte de athletiék te beoefe nen en ook de zorg vooral voor de lagere elftallen, als de spelers voor de toekomst, niet uit bet oog te ver liezen. van den W.F.V.B. te behartigen. BIJ: monde van den. heer J. Buiskool, vorklaard# Sparta zich niet tevreden met de inhouding der prij zen van de clubs die achterstallig waren. Hij stelde voor, do prijzen uit te reiken. Hiertoe werd besloten met 21 voor, 7 tegen en 6 blanco, waarna Sparta on Excelsior hare behaalde medailles uit handen vau d6n voorzitter alsnog ontvingen. Vervolgens werden do notulen van twee vooraf gaande vergadering'en door den Administrateur, den hoer H. Wilbrink, gelezen en goedgekeurd. De Algemecne Secretaris, de hèer L. F. Kleiterp,. bracht een critisch jaarverslag uit. dat in niet zeer optimistischen toon gesteld was. Hierin was verwerkt het verslag van de competitieleider, den heer Van Zconen, wiens serieus werk zeer werd toegejuicht en wiens wenken do volle aandacht van het Bondsbe- stuur hebben. Onder applaus werd dit jaarverslag goedgekeurd, terwijl voorzitter de hoeren Kleiterp en Van ijoonen hartelijk dank bracht. De heer Jb. Stammes deed rekening en verantwoor ding. Hij deelde mede, dat de ontvangsten hadden bedragen f732.85, do uitgaven f657.81, zoodat er een batig saldo is van f75.04. Namens de Financieele Commissie werd medege deeld, dat alles in volkomen orde was bevonden, zoo dat zij1 adviseerde tot goedkeuring, niet dankbetui ging, voor hot accuraat beheer. De heer Stammes en de Fin. Commissie ontving van voorzitter woorden van dank voor hun arbeid. Onder de ingekomen stukken was een aanbieding van het Sportblad 't Geeltje om officieel orgaan te mogen zijn vun den W.F.V.B. Zal straks behandeld worden. Daarna volgde oen uitgebreide wijziging van het? Huishoudelijk reglement, welke in hootVlzaak neer kwamen op het volgende: a. Het Bondsbestuur wordt uitgebreid tot negen loden. b. De Competiticcommissie en de Elftalcomruiasio vervallen. o. De werkzaamheden van de beide afgeschafte oommissiën komen aan het Bondsbestuur, terwijl do beslissingen over het verhezen mot 5—0 wegens het niet opkomen van elftallen on de klachten of pro» teeten over het wel o# niet gerechtigd uitkomen van Spelers, tot nu toe berustend bii heb Bondsbestuur, overgebracht worden naar de Protestcommissie. d. A.ls nieuwe functie wordt ingesteld dio van Hoofdconsul (lid van het B.B.), wiens werkzaam heden nader woiden omschreven. Uit de besprekingen bij deze reglementswijziging stippen-we aan, dat een bestuursvoorstel om de f2.50 storting bij indiening van een protest te laten ver vallen, werd verworpen, zoodat deze heffing blijft bestaan. Overigene werden alle voorstellen van het Bestuur aangenomen. Tot Bondsvoorzitter werd bij acclamatie herkozen de heer D. Breebaart; tot competitie-leider, eveneens bij acclamatie, de heer J. van Zoonen Az., die onder dank do benoeming aanvaarden. Daarna volgde verkiezing van 7 bestuursleden. De heeren L. F. Kleiterp, Jb. Stammes, H. Wilbrink. J. Schenk Az. en M. Porto traden af. terwijl voor <le 2 nieuwe leden, waarmede het bestuur wordt uitge breid, door 'het bestuur werden aanbevolen do heeren S. Koorn Pz. te Hoogwoud en A. Weijers to Breezand. Bij le stemming werden 6 leden gekozen, ml. de hoeren L. F. Kloitorp, Jb. Stammes, H. Wilbrink, J. Schenk Az., S. Koorn Pz. en A. Weijers. Bij nieuwe vrije stemming voor 1 lid werd geen meerderheid vorkregen, en inoot herstemming plaats hebben tusschen do heeren M Porte en J. Buiskool. Bij herstemming werd de heer Buiskool gekozen. Alle gekozenen namen de bestuursfunctie aan. Vóór de puuzo volgde eerst nog punt U dor ogan-i da: bespreking iradooling van het compotltieselzoen.1 Het Bondsbestuur wenscht 2 maanden vacantle te geven, nl. December en Januari, omdat in die maan den groote bezwaren bestaan wegens slecht weer en slechte velden. De bedoeling is de le halve compe titie te doen spelen vóór de vacantle, en de 2e halve competitie na de vacaratio. Mot dien verstande dat als de lo halve competitie niet gereed is, deze af gespeeld moet worden in de vacantieraaanden. B.F.C. kon zich met dit voorstel niet vereenigen, het is heelemaal niet gezegd, dat Dec. en Jan. de slechtste maanden zijn. Na meerdere bespreking van het voorstel en verdediging van de bestuurstafel werd het bestuursvoorstel verworpen met 24 tegen 3 stemmen. De toestand blijft te dezen opzichte dus zooals het nu is Hierna pauze. Na de pauze word de volgende verdeeling dor överigens kon veelal een opgewekt yereenigings- leven worden waargenomen, terwijl do verhouding, tusschen Bond en vereenigingen weinig of niets te Bestuursfuncties bekend gemaakt: Voorzitter da wenschen overliet, een verheugend feit. heer D. Breebaart; Competitie-leider de heer J. Wij verloren één vereeniging door bedanken, waar- van Zoonen Az.Alg. Secretaris de heer L. F. Klci- togenover de toetreding staat van een andere, die te Petten. Eén vereeniging werd opgeheven, doch wij verliezen de hoop op wederoprichting niet, terwijl voort» de toetreding van nog enkele clubs hetzij vroe ger of later te verwachten valt. Overgaande tot de bespreking der verschillende be- stuursafdeelingen, deelt voorzitter mede dat een vrij ingrijpende verandering door het Bondsbestuur una niem noodzakelijk wordt geacht. In den loop. der ver gadering wordt dit verder behandeld. Wat de officieele rubriek betreft, deze voldeed uit stékend. Spr. meent dan ook, dat een voortbestaan hiervan hoogst nuttig en aanbevelenswaardig is. De officieeie wedstrijden van het Bondselftaï brach ten meer succes dan het vorig jaar, toch zal het Bondsbestuur goed doen ook van deze wedstrijden niet meer te laten .spelen, dan noodzakelijk is. De bekerwedstrijden verliepen naar behooren en zullen naar ik hoop wel gehandhaafd blijven. Is dit voor den Bond een succesvolle instelling gebleken. lingen vast te stellen als volgt: le klasse f10, 2e niet alzoo de seriewedstrijden voor de 2e en 3e klas-1 klasse f6 en 3e klasse f 3. Do heer van Zoonen sers, althans uit financieel oogpunt. Toch is het goed echter vond deze bedragen wel wat laag en stelde terp; Alg. Penningmeester de heer S. Koorn Pz.: Adm.-Redacteur de heer H. Wilbrink; Hoofd-consul de heer 'J. Schenk Az.; Commissaris-Voorzitter Elf tal-commissie de heer J.'A. E. Buiskool; Commissa ris voor vertegenwoordigend elftal en materiaal do heer A. Weijers; Assessor-2e Hoofdoonsul de heen Jb. Stammes, die op zich zal nemen de vereenigin gen te Anna Paulowna, Oudesluis, Wieringerwaard en Petten. De heer Schenk do overige vereenigin gen. Als leden van dé protest-commissie werden geko zen de hoeren: Mr. H. de Boor, S. II. v. d. Veen; L. F. Kleiterp en G. Rentenaar. Dc heeren Wilbrink en D. Breebaart die aftraden, wenschten niet meer in aanmerking te komen. De finantieele commissie werd samengesteld uit de heeren C. v. Oorschot, S. Breebaart en C. Beste- vaer. Het Bestuur stelde voor de contributie der afdoe- ook voor de lagere elftallen behalve door de competi ties van Bondswege iets te doen, maar dan moet dit ook van hun zijde meer worden geapprecieerd door grootere deelname. Do athletiekwedstritdon daarentegen zijn een groot succes geweest .j ala proef zeer wel geslaagd. Than» volgt de uur- mg der prjjzen. Spr. merkt vooraf op, dat ihet bondsbestuur besloten heeft aan vereenigingen, die niet aan haar geldelijke verplich tingen jegens den Bond hebben voldaan, de prijzen thans niet uit te reiken. Dit is niet bedoeld al» straf maatregel. Tenzij de vergadering het anders wenscht. Achtereenvolgens worden de volgende prijzen uit- goreikt, hetgeen voorzitter doet met een toepasselijk woord voor iédere club. na discussie voor f 10, f 6 en "f 5, wat aangenomen werd. Thans volgde bespreking oonfcraot met den N.H. V.B. Hierover kon net Beetuur kort zijn, want de N.H.V.B. had tot heden nog goon bericht gezonden, zoodat; beeloten werd eenaïwachtende hou<ting aan te nemen. Algemeen werd het minder aangenaam gevon den, dat det N.H.V.B. na de gehouden conferentie niets van zich had laten hooren. Het concept-con tract kon de algemeene goedkeuring wegdragen. Hierna Wam ter tafeT: Officieele rubriek in de sportbladen. Het Bondsbestuur stelt voor, alleen gebruik te maken van de Sohager Courant, ia!» het meest gelezen orgaan, met welk voorstel men Het kampioenschap van den W.F.V.B. is behaaldzich kon vereenigen, door „Stormvogels" te Spanbroek. Deze club heeft te-1 De hoer Kleiterp weee or nog op, „het Groentje" vens bedankt als lid van den Bond en is naar den I te gaan lezen, naast de Schagor Courant, om op N.H.V.B. overgegaan. j de noogte to blijven van wat in de voetbal-werola No. 2 was N.V.V. te Nieuwe Niedorp, die ook den zooal voorvalt, wisselbeker wist te winnen. Als plaats voor de volgende bondsvergadering No. 8 ln de hoofdklasse is D.O.S.K.O. van Oude-1 werd aangewezen het olublokual van Excelsior te sluis; haar 2e elftal werd no. 2 in de 2e klasse. i Anna Paulowna. Dan volgde Excelsior van Anna Paulowna^ wierHierna volgen nog eenige besprekingen van huis* hoogere elftallen niot op den voorgrond traden, doch houdeliikon a.ard en eenige bemerkingen van den wier adspiranten het kampioenschap behaalden in hoer Duinker, den bondssoheidsreohter, betreffende hunne afdeeling der 3e klasse. het terrein. Vervolgens kwamen op de ranglijst voor: H.F.C.. Mot een woord van dank aan de aanwezige afge- Hoogwoud; Voorwaarts, Barsingertiorn; Sparta III en vaardigden on pers, sloot do voorzitter to 4 uur Quosogo I. deze geanimeerde vergadering, In de overgangsklasse werd Concordia te Anna Paulowna kampioen, waarop volgde Blauw Wit van Ter vergadering waren do volgendo voetbalclubs Winkel, V.V.V. van Oude Niedorp (die inmiddels is vertegenwoordigd; Conoordia, Anna Paulowna; B. opgeheven), B.V.V. van Benningbrook, D.F.C. van F.O., Breezand; Stormvogels. Spanbroek; Blauw Dlrkshorn, B.F.C van Breezand (die een speciaal Wit, Winkel; V.V.V., Oude Nioaorn: K.F.O., KoL complimentje van den voorzitter ontving) en K.F.C. horn; Voorwaarts. BarsingerhornN.V.V. Nieuwe to Kolhorn. Kiödorp; Excelsior, Anna Paulowna; W.F.C., Wie* Tn de 2e klasse behaalde WF.C. te. Wieringerwaard ringerwaaidSparta. Sohagen; H.F.O., Hoogwoud; D.O.S.K.O., Oudesluis. het kampioenschap.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6