VOETBAL Marktberichten. Staatsloterij. *1' Dultach-nationalen ln atlHe een nvenVIng voo£ licreiden; oen Indruk, die telfe niet verzwakt wordt door een telegram van de Pommerache landjonker! aan hot partijbestuur, waarin onvoorwaardelijk ver werping van dit tweede Vcraai,iea wordt goölscht, „komme, waa da wolle". Het bestuur der democratische partij heelt eich nam- to verwachten was, vóór de aanvaarding van do overeenkomst verklaard en het schijnt dr. Streso- mann gelukt te zijn, de ernstige bezwaren, die nog bij den rechUchen vleugel van zijn eigen Duitache volkepartij bestonden, te ontzenuwen, zoodat waar schijnlijk ook van deze zijde geen gevaar meer Beierache en het Wurtembergscho Kabinet schijnen vóór do aanvaarding der overeonkomst te ziln. Ook uit Parijs komen gunstige berichten. De mi nisterraad heeft met algemoene stemmen den arbeid van de Franscho gedelegeerden te Londen goedge keurd, bedankto hen voor de belangrijke resultaten, welke zij ln hot belang van Frankrijk hadden be reik!, en besloot, dat Horiot Donderdag in hot parle ment een vololdig overzicht zal geven van den ar beid tor conferentie. NA DE C ONT ER ENTTE. HEHRIOT OVER DE BE. TEEKENIS DER CONFERENTIE. Van <ie vele interviews, die Herriot vóór zijn ver trek uit Londcii aan Engelsche en andere Journalis ten heeft toegestaan, is dat raet de „Daily Express v.el het interessantste. De medewerker vroeg, of de conferentie de overwinning van een bepaalde idee beteekende. Herriot antwoordde: Zonder twijfel. Zij beteekent de overwinning van de nobele idee der arbitago. Het voorbeeld, dat te Londen werd gegeven, zal vérstrekkende gevolgen "hebben. Vraag: Gelooft u aan een werkelijke toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland? Antwoord: Ik hoop op een echte toenadering en zal alles doen wat in mijn vermogen ligt om die te bevorderen. Vraag: Zou zulk een toenadering op een economi sche overeenkomst gebaseerd zijn? Antwoord: Ik zou een handelsvordrag tusschen Frankrijk en Duitschland zeer toejuichen en ik mag wel zegden, dat zoo'n verdrag zal worden gesloten. Vraag; Hoe denkt u zich de toekomstige ontwikke ling van de wereldpolitiek? Antwoord: Ik ben er zeker van, dat wij oen tijd van vrede tegemoet gaan, een tijd van opbouw, waar in de Volkenbond een vooraanstaande plaats zal innemen. Vraag: De vroegere rijkskanselier, Hermann Mul ler, gaf mij tien dagen geleden als zijn meening te kennen, dat de Volkenbond thans moet worden ge reorganiseerd en dat er een parloment moet komen, bestaande uit vertegenwoordigers van alle nationale parlementen. Hoe denkt u daarover? Antwoord: Ik zou dit denkbeeld stellig niet zon der meer willen verwerpen. Het is inderdaad interes sant, maar ik zou dit plan toch niet tl\ans en op deze wijze durven aanvaarden. Ik stel levendig belang in dergelijke problemen. Ik ga in September zelf naar Genève en ik zal het denkbeeld van Muller, evenals de andere quaesties, vooraf bestudeeren. In elk geval ben ik er van overtuigd, dat de Volkenbond steeds meer invloed zal krijgen. Vraag: Gelooft u, dat er in het Fransche parlement een oppositie zal zijn tegen de overeenkomst van Lon den? Antwoord: Ja zeker; maar ik denk niet, dat die oppositie sterk genoog zal zijn om de positie van hot kabinet in gevaar te brengen. Ik verwacht stellig, dat wij de meerderheid zullen hebben. Vraag: Acht u een verdrag met de Sowjets voor Frankrijk gewenscht? Antwoord: Dat hangt er van af. Wanneer de Rus sen verstandig zijfi, dan wel; maar ik ben niet vóór een verdrag tot eiken prijs. De schulden moeten worden betaald. Vraag: Is u voorstander van de idéé der ontwape ning? Antwoord: In.principe wel; d.w.z. voor zoover dit mogelijk is; maar vooraf dient aan de veiligheid van Frankrijk te worden gedacht. Wees er van verze kerd, dat wij dat niet zullen vergeten. DE BRIEF VAN RAMSAY MACDONALD OVER DE RU HR BE ZETTING. Gisteren konden wij nog in het kort melding ma ken van den brief van MacDonald over de onwet tigheid der Ruhrbezetting. De inhoud van den brief, tot Herriot en Theunis gericht, luidt als volgt: „Met het oog op de nieuwe overeenkomst betref fende de bezetting van het Ruhrgebied en op de uitwisseling van de nota's tusschen de in de oerste plaats betrokken regeeringen, is het noodig dat ik schriftelijk de positie van de Britsche regeering her haal, zooals ik die zoo dikwijls gedurende de laatste twee of drie dagen heb uiteengezet. Do Britsche re geering heeft nooit de wettigheid van de bezetting van het Ruhrgebied erkend, evenmin als de interpre tatie van de clausules van het Verdrag van Versailles, op grond waarvan haar bondgenooten handelden. Zij hoopte dat, aangezien die bezetting werd ondernomen uitsluitend met economische doeleinden, zij, zoodra het rapport-Dawes in werking werd gesteld, zou wor den opgeheven. Het deskundigen-comité moest, omdat haar opdracht te beperkt was, ervan afzien, aanbe velingen te doen betreffende deze militaire bezetting, doch het heeft duidelijk doen uitkomen, dat de eco nomische uitwerking van de bezetting niet over het hoofd kon worden gezien, indien en wanneer volgens zijn rapport werd te werk gegaan. „De bezettende mogendheden en de Duitsche re- geenng zijn overeengekomen, een schikking te aan vaarden, volgens welke van dezen datum af de bezet ting niet langer dan twaalf maanden zal mogen du ren en eerder zal kunnen worden beëindigd. De Brit sche regeering, zonder afbreuk te doen aan de hou- aing, die zij en haar voorgangers betreffende de interpretatie van het verdrag hebben aangenomen, doch verlangend, het rapport-Dawes in werking te zien treden, maakt eenvoudig melding van de over eenkomst en dringt er ten sterkste op aan, dat de betrokken regeeringen alle mogelijke stappen zullen doen om de ontruiming te bespoedigen, daar naar li* V^n de Pritsche regeering de voortduren de bezetting de werking van het plan-Dawes schade d0en ter Londensche conferentie stellen" 111011 8ch^kkiE?en 111 gevaar zal kunnen MT STORMWEER IN ENGELAND. De storm die. Maandag rond de Engelsche kusten vftïIi-SY 5eeft dertl* uur aangehouden en ging onweer en hagelslag. Ook Dins- «wdoAti Londen.'** h6Vig gC°n' H»Eh^0rdeIL<gelD9^eepsongevalIen gemeld maar h™hebben hier en daar echade toege- M d® havenwerken. De stoan bereikte een enelheid van 60 mijl per uur. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. b»Ï:i .1etl Het aantal werk looien hïdïïL hJfTfml ™ken 80'eMellJk toe. Op 11 Aug. nedroeg het 1D91.700 of 11.466 meer dan op 4 Aug. BERGER.HM0EDEUJKE M°0RMNAAH VAN ERZ- da ..Voseiache Ztg." heeft de commissaris an politie te Boedapest verklaard, dat Hongarije oen gearresteerden Duitacher, oaverechillig of hU rzbergers moordenaar is of niet, wat nog niet 18 vastgesteld in geen geval zal 0r®n' niaar dat 't hem onder alle omstandighe- ir£MLlrecht zal vorleenen. DIJKDOORBRAAK IN SJANTOENG (CHINA). iniI?fV(lS0 ,van de doorbraak van een grooten ka- stroomü West-Sjantoeng 150 dorpen over- I Uit Peking wordt gemeld: De hevige regenval dreigt de prenten van het overstroomde gebied nog te zullen uitbreiden. Ge- I durende de laatste vier weken is hier 80 c.M. reg-n gevallen, tegenover een jaarlijksch gemiddelde van 50 c.M. Verschillende kleine doorbraken verminder den echter den druk van het water op de wallen van Tientsin, zoodat het gevaar voor deze stad als ge weken kan worden beschouwd, Dc heftige stroom van de sterk gezwollen Hoiko- rivier schuurde een bedding uit van 40 voet diepte, tengevolge waarvan de bruggen dreigen in te stor- Uit verschillende provincies worden ernstige over stroomingen gemeld, welke enorme schade berokke nen aan den te volde staanden oogst en verschillende eigendommen. Gelukkig worden uit andere streken berichten ontvangen over zeer rijke oogsten, zoodat er geen gevaar voor levensmlddelennood bestaat. De kwestie van het vervoer van levensmiddelen naar -Ie overstroomde gebieden blijkt echten een ernstig pro- bloem. ONGEREGELDHEDEN IN SOEDAN. Wij meldden reeds hot een en ander over de on geregeldheden in den Soedan, welke tegen Engeland waren gericht, reden waarony Engeland onverwijld krachtige militaire maatregelen hoeft genomon. De Egyptische regeering heeft "haAr gezant te Lon- den opgedragen, bij de Britsche regeering te protestee ren tegen de maatregelen, door de autoriteiten -n Soedan genomen in verband met de jongste »roebe- len. Zij is voornemens een Egyptisch Soedano^ache commissie bijeen te roepen ter bespreking van den toestand, het vaststellen der verantwoordelijkheid voor het gebeurde en het nemon van maatregelen cm de bevolking gerust te stellen. De Engelsche regeering heeft daarop aan de re geering van Egypte op categorische wijze medege deeld, dat de Engelsche regeering zich verantwoorde lijk acht voor het handhaven van de orde in den Soedan on voornemens Is, de regeering van den Soe dan in al haar maatregelen, noodig voor het bewa ren van de openbare veiligheid, te steunen. Üo En gelsche regeering heeft daarom het Engelsche be zettingsleger versterkt en de regeering van don Soe dan gemachtigd, alle ontovredja elementen onder de Egyptische troepen te ontslaan. De Engelsche regeering deelde den Egyptischen gezant mode, dat de Britsche regeering ten zeerste ontstemd was wegens de gevolgtrekking, doop de Egyptische regeering in een officieel communiqué gemaakt, evenals door de Egyptische pers, dat Brit sche'troepen aan do jongste onlusten in den Soe dan hadden deelgenomen. De Britsche regeering was buitengewoon verrast dat pensonen, die een verant woordelijke positie in Egypte bekleedden, zich ertoe leenden opzettelijk valsche voorstellingen van dezsn aard te geven. Voorts was de Engelsche regeering van oordeel, dat het optreden van het muitende spoorwegpataljon moet worden toegeschreven aan de overdreven I eischen, door de pers en het parlement van Egypte ten aanzien van den Soedan gesteld, en dat Enge- 1 land daarom de regeering van Soedan machtigt, dit bataljon en alle andere rebellische elementen te ver wijderen. Uit Kartoem, 19 Aug. Heden zijn hier vier ge vechtsvliegtuigen aangekomen, terwijl er. nog vier andere voorloopig te Atbara blijven. Gisteren zijn te Port Soedan negen personen, on der wie een raddraaier, gearresteerd, die opstoot jes veroorzaakten, welke evenwel spoedig door de politie werden onderdrukt. EEN GUNSTIG JAAR VOOR DE VOLKSGEZOND HEID. Uit Londen, 19 Augustus. Uit de statistieken van het Britsche departement voor volksgezondheid blijkt, dat in 1923 het sterftecijfer lager was dan ooit sedert 40 jaren. Het aantal sterfgevallen bedroeg 22.000 minder dan in het voorafgaande jaar, en daal de tot 1.16 40 van do sterfgevallen betroffen kinderen boneden 5 jaar. Het aantal sterfgevallen beneden het jaar bedroeg 6.9 eveneens het laag ste cijfer, dat ooit in Engeland werd geregistreerd. EEN DUEL TUSSCHEN VROUWEN. Het „chorchez la femme" is de verklaring van menig, duel tusschen mannen. In een plaatsje nabij Napels hebben thans echter twee vrouwen geduel leerd om een man. De verwoede strijd eindigde met de ontwapening van een der strijdsters door de andere. En het slot van de geschiedenis was. dat een der dames door de politie werd opgeborgen en de andere naar het ziekenhuis werd gebracht. EEN BEKEND NOORSCH POLITICUS VERDRON KEN. De heer Sofus Arctander, een bekend Noorsch politicus, oudininister en gedurende een aantal ja ren burgemeester van Bergen en later van Christi- ania, van wiens verdwijning wij dezer dagen mel ding maakten, blijkt verdronken te zijn. Hij' was de vorige week Maandag verdwenen tijdens zijn vacantieverblijf te Lifjeld' in Z. O. Noorwegen. Hoe wel er de heele week ijverig gezocht werd door meer dan 200 soldaten, de bevolking uit de omgeving en honden, werd eerst Zaterdagmorgen het lijk van den heer Arctander drijvende gevonden in een ri viertje bij Lifjeld. Het lijk was slechts met een hemd gekleed, zoodat men vermoedt, dat hij in de rivier gevallen is en verdronken toen hij zich ge reed maakte om te baden. Noorwegen verliest, zoo voegt de correspondent van de „Timus" te Christiania aan deze mededeelingen toe, in den heer Arctander (die bijna 80 jaar oud was) een zeer begaafd patriot. EEN DRIJVENDE BAR. Volgens een bericht van de New York „Herald and Tribune" ligt eeni oceaanstoomer, die de Brit sche vlag voort, geankerd op 15 mijl van de Arno- rikaansche kust; het schip dient als reusachtige drijvende bar voor degenen, die met hun jachten of andere schepen langs komen. Men kan zich den grooten schrik voorstellen van de geheelonthouders maniakken in Amerika! Volgens do beschrijving is het vaartuig geheel ingericht al9 cabaretschip, met een ouderwetsche Amerikaansche bar, een danszaal met jazz-band en optredende artisten. Het ligt bul ten de drankverbodsgrens voor anker met tal van particuliere jachten in de nabijheid en er wordt drank verkocht voor den prijs van een tot twee en een halven dollar, per glas, benevens vijf dollar „om de kosten te dekken". Do autoriteiten hechten niet alle geloof aan het verhaal, doch Merrick, de directeur van het drankverbod, is geneigd het voor waar aan te nemen. De kustwacht verklaart, dat zij het schip moest gezien hebben als het geregeld daar lag. De 'drankverbods-autoriteiten vragen zich, al9 het verhaal Juist is, af of er internationale rechten bij betrokken zijn. Betoogd wordt, dat ieder, die uit New York brandstof of andere benoodigdheden aan het schip verstrekt, aansprakelijk zou kunnen wor den gesteld, en dat de V.S. de bevoegdheid hebben te voorkomen, dat personen zich aan boord begeven zonder uitklaringspapieren. Het onlangs tusschen Groot-Britanniö en de V.S. gesloten verdrag staat de inbeslagneming toe van een schip binnen een uur varen van de kust, zoodat met.een snellen Jager een schip op 15 mijl van de kust daartegen niet gevrijwaard zou zijn. Een draadloos N. T. A.-bericht meldt nog, dat de kustwacht meldt niet ln staat te zijn hot drijvende cabaret te vinden. Het zoeken duurt voort. DE WANORDE IN MEXICO. Naar de „Petit Parisien" meldt, heeft een befide van ongeveer 100 Mexicaansche rebellen Maandag den expresstrein Mexico—Vera Cruz overvallen en tot staan gebracht. Twintig reizigers werden geheel uitgeschud en vermoord en de bagagewagen werd wisten te ontkomen. Zeven leden van de bende itjn tot nu toe gevangen genomen. Zij warden zonder verm van proces neergeschoten. EEN NIEUWE CONFERENTIE TOT BEPERKING DER BEWAPENING. In het voorjaar van het volgende Jaar zal, volgens telegrammen uit Washington, vermoedelijk een twee de conferentie der mogendheden worden gehouden tot beperkii\g der bewapeningen. Het heet dat pre sident Coolidge slechts enkele maanden zal wach ten om zichzelf en andere leden van de Amerikaan sche regeering er van te overtuigen, dat de over eenkomst, door de Londensche conferentie aange daan, door alle partijen wordt nagekomen, alvorens hij zich tot de verschillende mogendheden zal wen den met zijn voorstel. Vernomen wordt, dat de minister van buitenland- sche zaken, Hughes, het denkbeeld met Europeesche leiders heeft besproken bij zijn jongste bezoek en van allen bemoedigende antwoorden heeft ontvan gen. SEIPEL WEER IN FUNCTIE. Uit Weenen, 19 Augustus. Bondskanselier Soi- pel zal in do laatste week van Augustus zijn werk zaamheden hervatten, ten einde in functie to zijn bij de aankomst der Volkenbondavertegenwoordigers, die zullen onderzoeken, of het voorstel van Oosten rijk tot verhooging der normale begrooting kan wor den ingewilligd. AAN PAULOWNA. Zon-dag ontving Concordia I alhier S.V.V. van 8choorl. waartegen ze haai* derden nederlaagwedü strijd zou spelen. C. wint den toss en speelt tegen den niet sterken wind. S.V.V. trapt af. en er volgen al dadelijk vrij ge vaarlijke aanvallen van haar kant. S.V.V. is flink in de meerderheid en geeft de C-verdediging de han den vol; doch deze is geheel in goeden vorm en geeft geen kans. Dan zien we ook C. verschillende malen in den aanval, maar ook aan den overkant is de verdedi ging „safe", waar vooral de links-back opvalt De meerderheid van S.V.V. zien we steeds kleiner worden. Beslist gevaarlijke momenten zien we voor geen van beide doelen, daar aan beide kanten de verdedigers beter zijn dan de aanvallers. Kust gaat in met 0—0. Er wordt meteen gedraaid. Nu zien we echter C. duidelijk in de meerderheid komen, welke meerder heid steed3 grooter wordt Toch is hot apel niet meer zoo aantrekkelijk, het wordt „saai". Het gelukt de C.-voorhoede niot te doelpunten, wat ons, met deze meerderheid, zeer van haar tegenvalt Ze moeten el kaar nog veel beter leeren verstaan. Hot einde komt met blancostand O—O. De wedstrijd had een zeer vriendschappelijk' en aangenaam verloop. Zondag a.s. krijgt C. haar zwaarste tegenpartij te bekampen, nl.: een Geel-Wit-combinatie van Helder, welke Concordia reeds eerder een beste nederlaag bezorgde. WIERINGEN. JI. Zondag was het weer een drukke dag voor de voetbalsport. Om elf uur voormiddags kwam „Suc ces II" van hier tegen „S.V.S. ni" van den Helder in hot veld. „Succe9" boekte haar 2e overwinning. De uitslag was 3—2 voor „Succes". Voor de rust was de stand 2—1 voor S.V.S., doch na de rust had „Succes" het windvoordeel en maakte er 3—2 van. De Succes- sera speelden een goeds partij en scheidsrechter Nieuwbuurt leidde uitstekend. Om 2.30 kwam „Succes I" tegen Atlas I van Helder in hot veld. Het weer werd er niot beter op. Vooraf gaande van een zwaren regenbui, waardoor het speelterrein verschrikkelijk1 gJad werd, werd de strijd begonnen. Als de heer J. Bakker M. Jz. de bal* uit trapt, zien we een gelijk opgaande partij. Als de Succes-back eens gevaarlijk mist zien we de Atlas linksbuiten in zijn eentje er van door gaan en geeft zijn club de leiding. Even later een strubbeling voor het Succesjdoel en de bal wordt in 't doel geplaatst, het punt wordt toegekend, doch was volgens onze meening buitenspel, maar scheidsrechter Brosse van Helder blijft bij zijn beslissing. De opstelling wordt eenigszins gewijzigd, wat eenige verbetering bleek, want direct wist onze Jaap den achterstand te ver kleinen. Hierna rost met 2—1 voor Atlas, waarbij heftig geprotesteerd wend door Succes over het door Atlas gemaakte punt. Na rust werd toch weer op. nieuw gespoeld, maar met tegenzin. Somtijds ging hot er nog al flink op los. Meermalen moeati do Atlas, koeper handelend optreden. Een. keer, als hij een hard schot vallende stopt, komt eon Successer, die de bal weer inschiet, doch welke precies teggen den arm van den keeper komt Hoe Succes ook werkt, de gelijkmaker wilde niet komen. Zoo eindigde do overwinning voor Atlas met 2—1 ent wist deze de ver guld zilvoren medaille, aangeboden door de Heine- kens Bierbrouwerij, te behalen. Scheidsrechter Bros se loidde, behalve een enkele fout, goed. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde do voetbalclub 'N.V.V. H haar serie wedstrijden. Eerst kregen wij in 't veld N.V.V. II tegen W.F.C. I (Wienngerwaard); deze strijd eindigde met 42 in 't voordeel van W.F.C. Daarna kregen wü de Hollandda-adspiranten uit Hoorn tegen D.F.O. (Dirkshorn); daarbij waren do D.F.C.ers de baas' en wisten te winnen met 3L De Hollandia-adspiranten gaven heel goed spel te zien. Vervolgens kregen wij de twee verEezende partij en: N.V.V. II en de adapiranten om den oorden prijs, maar na een kwartier verlenging was de stand nog 33. Reglementair moest er om don derden prijs worden geloot, maar N.V.V. waa zoo sportief den prijs af to staan aan de gasten. Nu, zo hebben het wel verdiend ook. Toen moest er gespeeld worden door D.F.O. en W.F.C., waarvan de kWieringerwaarders, (ondanks dat zij nu met slechts negen man speelden) do baas bleven on wisten te winnen met 21. zoodat W.F. C. den lsten prijs behaalde; D.F.C. 2e prijs; Hollan- dia-adspiranten 3de prijs. ST. PANCRA8. .Op uitnoodiging van Vrone waa een sterke com binatie van "W.F.C. 2 en 3 uit Wormerveer alhier gekomen, om tegen Vrone 1 te> matchen. W.F.C. kwam uit met 7 uit Üe 3de ^en 4 -uit de 2do afueeling. terwijl Vrone 1 een paar invallers uit Vr. 2 deed meespelen. Voor de rust kon W.F.C. met dan na oen half uur doelpunten, wat uoo tot de rost bleef. Na de rust mocht 't Vrone ook niet gelukken te sooren, wol W.F.C. nog 2 maal, doch de laatste goal in off eide. Ook werden meerdere fouten van W. F.C. door den arbiter niet opgemerkt W.F.C.-oomb, won al zoo met 80. ANNA PAULOWNA. Zondag had E. I alhier S.V.8. II van Helder op bezoek. E. veracheon met 5 invallers en bovendien» met slechts 9 man. S.V.S. was volledig. Tooh is 9het, ondanks dezo handicap, een spannende wed- Jstrijd geworden, waarvan het publiek heeft gono- ten. Dat ten slotte E. met 82 ipoest verhezen, kan voor haar sleohts een eervolle nederlaag wor den genoemd. Zoo&la men op de biljetten en in dit blad van B. en het publiek mooie te weohteu. Wed strijden als B.F.O.J.V.C. en Sparta I—E 1. zul len den loop naar Let voetbalterrein nog wel ver- goeden en waar bovendien bij de uitreiking der prij zen de loting voor do Veteranen eoriow cd strijden aal plaats vindon, zal er zeker wel veel animo zijn. MEDEMBLIK, 19 Augustus 1924, Witvl. aaidappelen f 1.30 a 1.45 per 50 Kg. Witte kool f0.31 a 1.40. Rwlo kool f 1 2.10 per 100 Kg. Slaboonen £2.25 a 3.50, snijboonen f2.60 a 2.90 per 1JWARMKMIUIZENT, 19 Auyustus 1924 Schotsche muizen f7.80. schoolmeesters f5.70, graafjes f9. negenfcigvoud enz. £3.70, eigenheimers f6.50 a 6.80, blauwo aardappelen fö.10 a 6.80. Bloemkool, le soort f20. Roooe ko<>l f 1 a 1.80. Gele kool f 1.70. Gele nep f 15.70 a 16.90, gele uien £7 n 8.90, drielingen f 8.60 a 8.80. Slatevmcn f 16.10 n 118.10. Aanvoer: 7120 Kg. aardappelen, 9200 Kg. roode kool, 1900 Kg. gele kool, 1815 Kg. gele nep, 1075 Kg. gelo uien, 180 stuks bloemkool, 130 Kg. slaboonnem. NOORDERMARKTBOND, Noord-Sdharwoude. 19 Aug. Schotsche muizen f5.10 a 8.40, Ideaal f3.80. doken f 4.20 a 4.80, schoolmoeafcorè f5.30 a f6.10, negentigvoud f3.50, eigenheimers f 0 a 6.10. bl. aard appel em f6.50 drielingen f 7, .kleine i f 1.40. Speroiebooiien f 16.90 a 18.20. Zilveirnep f 19.30. Grove uien f 8.50 a 9, drielingen f 8.90 a 9.70, -ele nep f 15.30 a 18.30. Peen f2.30 a 3.80. Roode ooi f 1.20 a 3.80. Witte kool f 1.50 a 2, Gele kool f 1.50 a 2.70 alles per 100 Kg. Bloemkool f 18 a 33, 2e soort f3.70 a 7, per KXT stuks. Aanvoer: 16800 Kg. aardappelen, 435 Kg. sperde» •boonen, 3<"00Kg. ziiveruien, 5200 Kg. ubxn, 1900 Kg. poon.T 60400 Kg. roode kool, 50800 Kg. witte kool, 21000 Kg. gele kool, 5800 stuks bloemk. L ANGENDIJK ER GROENDEN VEILING. 19 Aug. Bloemkool, lo soort f 15.30 a 35.10, 2o srt. f o a 12.70 per 100 stuks. Wortelen f2.10 per 100 bos. Wortelen £2.10 a 3.10 per 100 Kg. Rooda kool, lo soort f 1.10 a 4.20, Geïe kool, le soort f 1.60 a 3.80. Witte kool, le soort f 1.60 a 2.20. Uien f 7.80 a 8.10, drielingen £7.60 a 9.20. Nen f 12 a 14.8a Slaboonen f 17.70 a 21.10. Aardappelen: Scshotscher muizen £3.70 a 9.10, schoolmeesters f3 a 6.30, graafjes f9.60 a 9.80, Duo cxf York fl.60 a 3.20, kokrianen f 2.60, eigenheimers f6.90, drielingen f2.10 a 7.70, kleine f 1.40 a 1.50. alles per 10O Kg. Aanvoer: 4150 stuks bloemkool, 500 bos wortelen» 1500 Kg. wortelen, 177700 Kg. roode kool, 67000 Kg. gele kool. 84900 Kg. witte kool, 1350 Kg. /uien, 650 Kg, slaboonen, 30500 Kg. aard appelen. PURMERÈND.t 18 Augustus 1924^ Aanvoer en prijzen van heden: 14 st. kleine Fa briek «kaas f58, met rjiksm. 60 st. kleine Boe renkaas £56, met rnksmerk f62; 3 «L Goudsoha kaas met rijksmerk £65-1353 Kg. boter f2.2"> tot f2.35; 610 runderen w.o. 320 vette runderen f 1.10 tot 1.35 per Ned. pond; 223 melk- en geMekoeien f200 475, handel vlug; 67 stieren; 41 paarden f 200-250. handel stug: 50 vette kalveren f 1.501.70 per Ned pond, handel vlug: 166 nucht. kalveren voor de slacht f 1042, handel vlug; voor de fok f 1632. handel vlug; 48-1 vette varkens voor dc zouterf 0.76 tot 0.80 liandel vlug: vette varkens voor do slacht f 0.800.87. handel vtug; 120 magere varkens f 16 34, hanndol matig; 232 biggen f 10—20. handel ma tig: 511 schapen 3550, handel matig; 535 ïam- meren £2430, handel matig: 79 bokken; kipeieren £7-8; 50 zak appelen f 2-4. 300 zak peren f 1.50- 5. Ei oren veiling. 5059 gfc. eendeieron a. f6.40 6.60; 15134 stuks kippeneieren a. £7.30—8.40 285 st. kippeneieren: b. fo.20 per 100 stuks. ANNA PAULOWNA. 19 Augustus 1934. Groote aardappelen f5.90 a 8, drieKngen !2 s 4.50. Slaboonenn £12.50 a 16, snijboonen £14 a 25. Trekking1 van óf aam lag 18 Auguatua 1924. Kift#—}. lo Xaiat. No. 22706 ƒ2000. N«s. 15-1 an 217-18 f1500. No. 6484 f1000. Noe. 6700 1'JOIM f400. Noa. 21305 en "21660 f100. 43 73 en van f 15. 171 301 413 420 441 498 518 519 526 549 592 624 636 728 735 749 796 896 911 912 921 1010 1017 1038 1057 1G8S 1114 1194 1205 1295 1335 1339 1349 1368 1108 1428 1523 1526 1579 1707 1710 1724 1806 1897 2226 22!» 2328 2361 2491 2625 2665 2701 2703 2707 2735 2806 2849 2888 2927 2991 304.3 3103 3169 3183 3233 3434 8555 3577 .3601 3632 3675 3804 3339 4158 4160 4217 4267 4268 4366 4391 4443 4490 4501 4524 4533 4543 4663 4701 4721 4728 4821 4873 4969 5086 5231 5265 5288 5291 5422 5453 "5-492 —18 5551 5656 5678 5721 5767 5804 5914 5937 5919 5951 5957 6096 6158 6165 6169 6170 6258 6381 0453 6476 6506 6512 6629 6678 6700 6781 6795 6889 6908 6995 7029 7068 7098 7138 7172 7183 7189 7214 723-1 7248 7349 7414 7435 7465 7172 7495 7516 7547 7649 7678 —87 7703 —23 —57 7937 7953 7962 7980 8068 8104 8106 8114 8165 8245 8116 8543 8621 8665 8757 8761 8858 8861 8908 8939 9016 9089 9264 9273 8279 8235 tM19 9453 9454 9455 9464 9582 9666 10008 10047 10048 10057 10059 100(58 10099 10150 10152 10181 10191 10197 10198 10204 10285 10291 10020 10359 10394 .10459 10192 10768 10786 10835 10924 10956 10982 11032 11081 —172 —178 —187 11328 11845 11373 11.19-1 11468 11506 11521 11531 11574 11580 11612 11674 11814 —851 11854 11927 119.32 11954 11976 U978 H981 11997 12062 12068 1212! 12153 12194 12213 12220 12221 12230 12345 12353 12388 12454 12512 12513 12558 12638 12610 12650 12716 12788 12793 12501 12823 12838 12932 12988 13010 13032 13033 13106 13118 13148 18802 1.1397 13502 13573 13648 13085 13718 13781 13732 13755 13814 13925 13983 13984 14011 14097 14117 141-10 14114 14148 14162 14167 14180 14216 14217 14219 14349 14368 14407 11488 14494 145-10 14064 —728 —734 —855 14910 14948 14963 13033 15095 15100 15139 15145 15172 1 5271 15300 15392 15110 15419 15167 15487 15545 15578 13020 15688 15713 15737 15917 16082 16100 16107 16130 18218 16275 16281 16374 16539 16559 16564 16632 16641 16690 16697 16727 16830 16837 17038 17045 17077 17145 17160 17276 17352 17376 17389 17572 17588 17608 17632 17637 17669 17689 17812 17826 17833 17874 17395 17974 18101 18141 18153 18166 18180 18206 18306 18314 18355 18473 18532 18513 18682 18757 18768 18785 18873 18878 18957 18965 19005 19023 19082 19190 19200 19210 19266 19.301 10.332 19372 19447 19628 19679 19710 19768 19925 19928 19953 19957 20017 20019 20095 20098 20137 20182 20190 20332 20371 20575 20590 20611 20650 206.58 20766 20838 20840 20935 20966 21052 21128 21200 21230 21217 21322 21359 21388 21436 21503 21542 21549 21551 21633 21635 21687 21722 21750 21779 21781 21793 21856 21868 21875 21963 22033 22036 22037 22120 22158 22181 22197 —289 22329 22330 22378 22402 22417 22475 —514 22565 22590 22616 22547 22699 22763 22769

Schager Courant | 1924 | | pagina 3