„DE BRUID DER ZEE", een Bakkersknecht, mak Rij- en Werkpaard een 4'|2 tons VLEI, een net Dienstmeisje, een Sakkerslesrling, Kruideniersbediende Nieuwe Niedorp een bekwaam Metselaar, Attentie s,v.pl. zijn zaak uit te breiden, J. SCHAAF, Samen leven. Groote Pakkisten Fa. BLAAUBOER XOSSEN, zuivere ras-Herdershond, een Waakhond, Huismoeders Electr. Stofzuiger J. Oudendijk, Naaister, Raad Wieringen. JACOBA KLAZ1NA, R. Kos 0 Q T. Bakker D Q hunne 12X-Jarige Echtvereeni- D f) ging te herdenken. Ingezonden Stukken. D. Pluister G T. Vel Jan Willem, Dinsdagavorjda.s. Reizende Wierlnger Bioscoop Na afloop Bal. le soort versche- en gerookte Yiseh. Kruidenier en Grulfer, Landbouwstr. 81 SCHAGEN. nette Juörouw, k e t en BAKWAGEN en TUIGEN. Even attentie s.v.p. sluit Koe- of Paardenmest. NEDERLANDSCH SCHIP GEZONKEN. Een B.T.A-telegTam meldt uit Luik: Een Nederlandsche praam (platte schuit), de „Noordster", is onverwachts uit den koers Reelaten en op oen ander schip geloopen. De „Noordster" brak in twooën en zonk, Vijf opvarenden verdron- kon. i lli .:Ll UIT DEN RAAD GEKLAPT. Door do politie te Harderwijk: wordt een onder soek Ingesteld bij de raadsleden wie van hen uit de laatstleden gehouden besloten vergadering, waar blijkbaar geheimhouding was opgelegd, geklapt heeft. Naar het schijnt zijn aan de pers mededoelin- gen verstrekt, die niet voor publicatie vatbaar rijn. DE BARNEVELDSCHE EIEREN. Uit Borneveld ,28 Augustus. In overeenstem ming met den zich steeds no« enorm' uitbreiden- den veestapel, nemen ook de eier- en kippenmarkt alhier nog geregeld in omvang toe. Reeds om drie uur den afgeloopen nacht was laatstgenoemde markt in vollen gang. Door autolampen en eloctrische zak lantaarns verlicht, leverde deze nachtelijk.® pluim- veehandel een fantastische aanblik op. En noe meer de morgenstond naakte, des te drukker werd het, totdat tussohen acht en negen uur, toen de honderd- duizendo eitjes per voertuigen marktwaarts werden gebracht, het verkeer door de politie bijna niet meer in goede banen te houden was. Toch liep deze over weldigende drukte, dank. zij het tactvol optreden der politie, zonder eenig ongeluk af. Tel. DOOR EIGEN TOEDOEN ERNSTIG VERWOND. Uit Leiden, 28 Aug. Hedenmorgen zou een schip per uit Hekelingen zijn met turf geladen vaartuig onder do Lammebrug aan het einde der Heeren straat alhier, duwen. Hij greep daar, vóorstaando op de bovenlast van het schip, het dek van de brug vost, het voortuig voortstuwend. Op een gegeven oogenblik liet hij de brug los en viel languit rugge lings op het dek, terwijl het vaartuig door de wet der traagheid zich onder de brug door bleef bewe gen. De schipper geraakte daaTdcor bekneld tus- schon schip en brug, waardoor zijn houpbekken brak. Met hevige pijnen werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waar men zijn toestand vrij ernstig inzag. HET AUTO-ONGEVAL BIJ HEINO EN DE EN. RICHTING VAN AUTOBUSSEN. Do heor J. J. Talsma, secretaris der afdeeling Utrecht van .de Vereeniging' van Nederlandeohe Gemeenten schrijft ons: Hetgeen te voorzien was, en ook nu nog1 eiken dag dreigen blijft, is dan thans voor de eerste maai gebeuid: do uit een veiligheideoogpunt absoluut ontoelaatbare inrichting van tal van autobussen, dieh ier te lande als "^openbaar middel van ver voer" zün toegelaten, hooft tot een ramp geleid, vreosclijker dan de kortstondige geschiedenis van het autobuswezen in Nederland nog had aan te wijzen. Een nieuwe Iet wel nieuwe autobus waarmee een 16-taï personen werd vervoerd, is'ten gevolge van een explosie in brand gevlogen: fesul- tajat: 5 a 6 kloetten «hr 8 k 4 drrwstig gewonden. Het lijdt geen twijfel, lof dit groot aantal slaoh- offers is toe t e schrijven aan de omstandigheid, dat de autobus van achter gesloten was.- Of er slechts aan één,dan wel aan beide rijden een portier was, meldt het berieht niet. Deze omstandigheid is in- tusschen wel van belang bij het to water geraken van oen autobus. Valt hot voortuig toch op Ge zijde, waarin zich het eenige portier bevindt, dan zijn de reizigers opgesloten. Voor het in brand vliegen is do beteekenis anders. Dit jn brand vlia- gen zal toch in den regel plaats hebben vóór in et voertuig en al bevinden rich aan beide rijden dan uitgangen, welke uitgangen steeds voorin wor den aangebracht, dan zal, bij het zeer snel om zich heen grijpen van do vlammen, toch geen der rei zigers het voortuig zonder ernstig letsel kunnen verlaten. Het geeft in het ongeluk bij Heino dan ook tc denken, dat de chauffeur, doornige die on middellijk uit den wagen kon springen, er met oen lichte verwonding is afgekomen. Er loepen in eins land nog vele wagens, die geen achterportier hebben. Bij andere is dit gesloten en vaak nog door een zitplaats gebarricadeerd.' Niet lang geleden naton we in het noorden van ons land in oen autobus, blijkens daarin aange brachte vermelding bestemd voor 14 personen, waar in evenwel 18 passagiers worden geladen en 1 er bovenop. Deze bus had slechts één uitgang terzijde, terwijl geen gangpad was opengehouden. Letter lijk als haringen in een ton gepakt. Met de bussen van dezen dienst werd langs niet te breeda land wegen een wedloop in vlugheid van passagiers-af vangen onderhouden met een concurrent. Het is diep to betreuren, dat men do gelegeiuiiu nieth eeft aangegrepen om op grond van de wqt op de openbare middelen van vervoer althans oeni- do elementaire bepalingen vast te sollen, waaraan dit soort voertuigen in het belang van de veilig heid der reizigers moet voldoen. De verantwoor delijkheid voor de betrokken autoriteiten is wel groot. Hot is dan ook absoluut noodig, dat on deze» leemte zoo spoedig mogelijk wordt voorzien. Laten, in afwachting daarvan, de gemeenten van haar be voegdheid gebruik maken om strenge controle uil to oefenen, zoowel op do inrichting van de auto bussen, als op do wijso, waart© daarmee wordt go Boden. We merken in dit verband opr dat volgons do, op initiatief van de afdeeling Utrecht der Veroeniging: van Nedorlandseho gemeenten^ tot stand gekomen regeling, elke bus o.a. ten minste twee portieren moet hebben, waarvan één in den achter- en één ind cn rechterrijwand, beide ten minste broed 0.70 en hoog 1.55 M., te openen zoowel van do binnen- als van de buitenzijde, en voor de passagiers gemak kelijk bereikbaar, en dat in geen geval in de gangpadene n vóór, do verplichte uitgangen al of niet wegnoembaro zitplaatsen aanwezig mogen zijn. Door de bestaande regelloosheid op dit terrrom wordt;, zooals het ongeval bq Hedno leert, het leven der passagiers opgeofferd aan de mogelijkheid van één enkele zitplaats moer in het voertuig. Met de bepalingen omtrent stuurinrichting en remmen be- hoorende hier besprokene wel het eerst in aanmer king te komen. Het is toch al te gek, dat de inrichting van spoor- en tramwagens, zoo noodig op kosten van de pu blieke kas, aan in détails omschreven easchon moet voldoen, terwijl de overheid zich om de inriohtmg van de daarmee oonourreerende autobussen in het minst niet bekreunt. LAGERE POSTTARIEVEN. Over het besluit van de internationale poetconfe rentie te Stockholm betreffende den terugkeer der tarieven van vóór den oorlog, schrijft „Het Huis gezin". (rk. o.m.: „Wat baat het ons, of Engeland en andere lan den, die doortastender rijn en een beteren kijk op nractische zaken hebben, hun tarieven verlagen, als Nederland de hooge tarieven handhaaft? Wanneer zal onze postadministratie en onze mi nister van Waterstaat een beetje courage in de goede richting hebben? In deze uitnemend handelsbelang opP^H WÊfË de eerste plaats moesten wij niet terugblijven of leden zijn allen in staat U wenken te geven be- achteraankomen, maar in het eerste gelid staan. Lage treffende het verkeer; zij kunnen zich legitimeeren posttarieven voor buiten- en binnonlandsch verkeer Onthaal de leden bij hunne pogingen, het goede ver. (al onze porten zijn schromelijk hoog) is een eisch keer te bevorderen, niet met de woorden: „Ik heb van practisch belang. met U niet9 te maken" of „U kunt me toch niets I>aten onze Kamerleden ook in deze richting eens doen"; ten eerste is onze taak, iedereen, dus ook U, wat belangstelling ontwikkelen en hameren, hame- te helpen en ten tweede is Uw bewering onjuist, ren, tot de Haagsche bureaux voor den aandrang be- daar zij, indien noodig, U w e 1 wat „kunnen doen. zwijken. I 2- Voetgangers, gebruikt de drukke verkeerspun- Als men rustig blijft, komen we van onze dure ten niet als vergaderplaatsen, tarieven, die voor velerlei een ernstige hinderpaal I Wielrijders, hetzelfde compliment; stuift dan voor zijn, nooit af'. al niet hij een naderende auto naar alle richtingen DENKT AAN UW RIJWIELPLAATJE. Wij'%erin*neron er aan, dat op Maandag 1 Sept. a^. elk bereden rijwiel, dat niet in de termen van vrijstolling valt, van een duidelijk zichtbaar belasting plaatje moet zijn voorzien. Wij raden ieder, die in de termen valt aan, aan het belastingvoorschrift te voldoen, om aangenaamheden te voorkomen. Het is ons bekend, dat met alle ernst tegen ontduiken, onwilligon of onverschilligen zal worden opgetreden, 't Zij volwassenen of Jeugdige personen. DIRKSHORN. Donderdagavond hield de Vereeniging „Door ons, voor ons", een buitengewone ledenvergadering ten huize van den heer T. IJff. BIJ de oponing drukt de voorzitter, de heer C. Nierop, zijn spijt en verbazing uit over de slechte opkomst, waar zoo'n belangrijk punt, als de afschei ding van den Bond van Ziekenfondsen aan do orde zou komen. Hierna leest de secretaris, de heer M. de Pee, de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Alsnu verzocht de voorzitter don penningmeester der vereeniging, den heer A. Kistemaker, het be wuste punt, hot eenige van de agenda, nader toe te lichten. Uit deze toelichting stippen we het vol gende aan: In veibandi met do eventueel in te voeren wet op de Ziekteverzekering, heeft het Hoofdbestuur van den Bond van Ziekten fondsen in Noordholland maatregelen overwogen en daarna reglementswijzi gingen voorgesteld, waardoor men wil trachten te bereiken, dat do Ziekenfondsen in hun ouden vorm zullen kunnon blijven bestaan. Onder dat gewijzigde Reglement, dat door aandrang uit de steden, wel kans heeft, aangenomqn te worden zullen de on kosten van administratie belangrijk hooger worden, waardoor dan ook de contributie der leden zal ko men te stijgen. Het hoofdbestuur van den Bond! koesterde de hoop, dat daardoor de Minister zou zijn te bewegen, de^ behartiging van de .belangen der leden van de be-* staando Ziekenfondsen over te dragen aan den Bond Nu echter de Minister zich dienaangaande reeds in afwijzenden zin heeft uitgelaten, verliezen verschil lende afdeelingen van den Provincialen Bondi den moed en schéiden zich af. Het bestuur van „Door ons, voor ons", adviseert, dergelijks te doen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Vóór 1 September zal den secretaris van den Bond van de afscheiding kennis worden gegeven. Besproken wordt nog do wenschelijkhelcï, met de afgescheiden afdeelingen in de omgeving een af spraak te maken omtrent overgang van leden uit aangrenzende gemeenten, aldus deze goed werkende oude bepaling handhavend. Hierna sluiting van de wel slecht bezochte, maar niettemin gezellige en interessante vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de heer P. Berkhouwer als Brandmeester heeft bedankt en dat in zijn plaats benoemd is de heer S. de Boer Kz. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de brandspuitbeproeving alhier moeten een groot aantal personen, die wettelijk verplicht zijn daarbij aanwezig te zijn. te laat zijn gejeomen aJs gevolg van het volgen van den ouden en den nieu wen tijd. Ons werd meegedeeld, dat tegen de te laat-komers pro ces-verbaal is opgemaakt. ANNA PAULOWNA. Do Harmonievereeniging „Oncordia" te Breezand heeft zich in de laatste jaren zoo' verdienstelijk ge maakt, dat het eigenlijk geheel overbodig mag hee- ten, dat nog eens op te noemen. Immers, wij herin noren ons nog zoo best, hoe haar leden met de Ju bileumfeesten van 's morgens vroeg tot 's avonds .laat in touw waren, zoodat de menschen vroegen: Word6n die lui nóóit moe? Ja. zéér zeker werden zij moe in die dagen, maar het was hun groote ambitie, die ze tóch maar deed volhouden. En diezelfde ambitie zien wij steeds weèr, bij iedere gelegenheid. Of „Concordia" haar medeworking ver leent bij een sportfeest of bij een schoolfeest, bij een harddraverij of een optocht, of zij een openlucht- concert geeft of een uitvoering voor haar donateurs on kunstlievende leden, steeds is het weer die groote toewijding die aan een ieder moet opvallen! Maar niet alleen blijkt de ijver der leden van deze veroeniging buitengewoon, het gepresteerde mag ook gehoord worden; waar deze vereeniging speelt, daar valt inderdaad te genieten 1 „Concordia" behaalde dan ook dit jaar op een concours in de 3e afdeeling Har monie zelfs een le prijs en dat wel, blijkens het cri- tisch verslag der jury, op hoogst eervolle wijze. Op dienzelfden dag wist de vereeniging bovendien nog den 2en prijs in den eereweds©! te- behalen. Maar ligt het nu niet op den weg der burgerij, zoo werd dan ook reeds meermalen gehoord, om thans eens aan Concordia te toonen, dat men in onze ge meente hot vele en zoo hoog verdienstelijke werk harer leden op prijs stelt? Doch 'met dit te vra gen alleen, komt men niet verder en zoo heeft zich dan een commissie gevormd, om zoo mogelijk die waardeering in een daad om te zetten. Voorzitter dier commissie is de heer B. de Vries, tevens secre taris, penningmeester do heor J. Buisman, beiden te Breezand. En wat wil nu deze Commissie? Zij zal trachten voldoende gelden in te zamelen, om de Harmonievereeniging „Concordia" een mu ziektent te kunnen bieden. Voor dat doel zullen daarom weldra door onze ge meente lijsten worden gepresenteerrd en het zou ons al heel erg tegenvallen, als die niet volteekend wer den. Immers, wat "in veel kleiner plaatsen kon ge beuren, zou dat in een groote plaats als Anna Pau- lowna niet mogelijk zijn? Waarlijk, diat zou voor onze gemeente en onze burgerij een toch wel wat al te beschamend getuigenis wezen!. uiteen, waardoor Juist een ongeluk bijna niet la te voorkomen. 2. Chauffeurs, motorrijders, koetsiers en andere wagenbestuurders, de regels van den weg zijn bij het secretariaat der V.V.P. verkrijgbaar. Zet Uw wagens steeds aan den rechter kant van den weg, ook al moet U aan den linke rkant zijn. 3. Chauffeurs van- autobussen zet Uw wagen bi] het innemen of uitlaten van passagiers *)oveol mo gelijk rechts van den weg, opdat het verkeer met andere voertuigen door kan gaan 4. Passagiers voor autobussen moeten rechts bij eene halte wachten, ook al staat hot haltobordjo links van den weg. Bij eventueel overloopcn kunt U onder een van den anderen kant komende auto komen. 5. Vervoert geen paarden langs den weg, terwijl U zelf op een rijwiel zit. Bij .elke controletocht wor den hierover waarschuwingen uitgedeeld. Het is verboden en terecht De Secretaris der V. V. P. J. H. SCHOLTEN, Nassau plein, Alkmaar. Vergadering van den Raad der gemeente Wierin gen, op Vrijdag 29 Augustus 1924. Voorzitter de heer L. C. Koiff, secretaris de heer Van Duin. Afwezig de heer M. Kooi. De voorzitter opent' de vergadering met een harte lijk woord van welkom en worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Mededeelingen en ingekomen stukken: Van de heeren Van het Hof en Clay zijn berichten ingeko men, dat zij hunne benoeming tot hoofd der school te Hippolytushoef en Westerland aannemen, even eens van mej. Windsma-van de Meij inzake be noeming onderwijzeres voor de nuttige handwerken aan de school te Westerland. Er is door Ged. Staten goedgekeurd de verorde ning betreffende verdeeling van de zeegraswinst. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt ook goedgekeurd eene verordening inzake te verstrekken subsidie. Wordt besloten aan een schrijven van de Schager Middenstandsvereenigiag betreffende bekomen van streeknet voor Schagen en omstreken, gezonden aan den Directeur-Generaal der Posterijen, adhaerie te betuigen. Mochten deze plannen verwezenlijkt wor den, zullen de telefonisch aangeslotenen tegen klei ne abonnementsverhooging, over den geheelen om trek gratis kunnen spreken, wat eveneens het aan tal abonné's aanmerkelijk zal doen toenemen. Voorloopigo vaststelling van de rekening en ba lans der Zeegrasexploitatio over 1923—1924. Alsvoren van de gemeenterekening 1923. Belde re keningen worden goedgekeurd. De heer Lub vraagt, hoe het voordeellg saldo der gemeenterekening ad f 12634.80X wordt aangewend. Voorzitter deelt mede, dat vorige jaar oen voor deelig saldo was van 19000, en wordt daarmode de nieuwe begrooting gedurende 3 achterconvolgendo jaren aangevangen, telkens als eerste post, f3000. In verband met de eventueel binnenkort aan te leg gen waterleiding, en de olectrificatie van de gohoelo gemeente, zullen nogal wat uitgaven gedaan moeten worden, en dachten B. en W. dit saldo als reserve aan te wenden. Aanbieding begrooting der Zeegrasexploitatie voor 1924—1925. Alsvoren der gemeontebegrooting 1925. De leden zullen hiervan een exemplaar ontvangen en kan dit dan in de volgende vergadering worden behandeld. Voordracht tot hot opnieuw vaststellen van ver ordeningen op de beffing en invordering van- waag. loon. De bestaande verordening is geldig tot 1 Ja nuari 1925 en bedroegen de ontvangsten aan do waag vorig jaar 175.95 en de uitgaven 182.41, alzoo een klein nodeelig saldo. Waar nu door de stichting van het nieuwe waaggebouw meerdere uitgaven zijn gedaan, stellen B. en Wv voor do waaggelden met 100 pet. te verhoo:gen en wordt dit 5 cent per 5 ko. wol en 2 cent per 5 ko. voor varkens enz. Voordracht tot het verleenen van machtiging tot het opnieuw publiek verhuren der gemeentelande- rijen en van het gras- en rietgewas. De verpachting geschiedde tot heden voor 9 jaar, wordt besloten dit nu te doen voor een termijn van 7 jaar. Met het oog op de weinige animo die voor het grasgewas langs de wegen enz. bestaat, wordt beslo ten ook dit te verpachten zonder medeschuldenaren, en mochten er onverhoopt geen pachters zijn, kan dit gratis worden afgestaan. Art. 3 der verhuringswaarden wordt scherper om schreven en betreft het bonken der slooten. Voordracht tot verkoop van het oude brandspuit- huisje te Hippolytushoef. Wordt met algemeene «temmen goedgevonden. Voordracht tot het Verleenen van steun aan de tuberculosebestrijding. Wordt toe besloten. Bij uit zending voor opname van patiënten betaalt het Rijk de gemeente de helft terug, tot maximum f500. Hierna gaat de Raad in comité en worden na her opening in de rondvraag enkele huishoudelijke pun ten besproken, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Advertentïén. Geboren: Dochter van J. JANSEN en K. H. JANSEN-Koeten. Schagen, Magnusstraat 37, 29 Augustus 1924. □naaaaaannaap Op den lsten September a.s. hopen 0 en 0 N. N. H M St. Maarten, Aug. 1924. jj □oaaaaaaaaaat] PRACTISCHE RAADGEVINGEN DER VRIJWIL LIGE VERKEERSPOLITIE. Herhaaldelijk blijkt op do conrroletochten der Vrij. willige Verkeerspolitie, hoe vaak nog tegen de een. voudigste rogels van den weg wordt gezondigd. Her. haaldelljk blijkt tevens, dat in de meeste gevallen niet de automobilisten of motorrijders de moeilijk heden van het verkeer veroorzaken, (al bestaat'nog eeno belangrijke categorie van bouders van rijbewij zen, die de wegen onveilig maken), doch de fietsrij ders, voetgangers en rijtuigen, niet te vergeten per sonen, die op een rijwiel gezeten, een paard langs den weg geleiden. Waar de V.V.P. op hare controletochten met de Rijksveldwacht vele ervaringen opdoet in onze Pro vincie, zal zij deze met welwillende medewerking der pers openbaar maken, teneinde het publiek te wijzen op de tekortkomingen langs den weg en de middelen om deze te verbeteren, teneinde de wegen weder begaanbaar te maken voor alle weggebrui. kers. Dat het streven der VPJP. reeds waardeering ondervindt, moge blijken uit een ontvangen officieel schrijven, waarin werd verklaard, dat de autoritei ten zich zeer wel met de werkwijze der V.VJP. kun nen vereenigen. 1. Houdt U aan de raadgevingen der V.VP. De ic3cacac3C3C3cac3cat=icaD Den 7 September a.s., ho- U pen onze geliefde Ouders Q en Q hunne 12K-Jarlge Echtvereeni-u ging te herdenken. r Q Hunne liefhebbende Kinderen, SIMON en NICO. q Obdam, Augustus 1924. □c3c3t3icac3ciac3ac3c3can Ondertrouwd: G. PAARLBERG en A. SIJSWERDA. Warmenhuizen Lemmer 28 Aug. 1924. Ondertrouwd: JAN SWERIS Cz. en ANNA RAVEN Wd. An^Paulows., Aug. 1924. Huwelijksvoltrekking 12 Sept. a.s. Geboren: ZOON van J. L. KUIPER. T. KUIPER—Groot. Veenhuizen, Heerhugowaard Nrd. 30 Augustus >924. zaal van GROOT. DE BEKENDE EERSTE MET bel machtige en beroemde lilmspel het meesterwerk, dat reeds in de groote steden duizenden en dui zenden in verrukking bracht. Hel pracht BIJPROGRAMMA oeefl .VOOR ELCK WAT WILS". NATUUR. DOLLE KLUCHTEN, WERELDNIEUWS. Entrde f 1.—. Aanvang 8'/, uur. Aanbevelend, Directie E. W. E. 0. INPLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: G. DE BEURS Dd. en J. POOL Wz. Ko"orgnerh°rn' 29 1924' Huwelijksvoltrekking 12 Sept. Ondertrouwd: ANNIE C. BLAAUBOER en ADRIANUS P. COUWENHOVEN. Alkmaar, Emmastr. 63,oqa„_,o. Oterleek, 49 Aug. 44. Huwelijksvoltrekking Donderdag 11 September te Oterleek. Ontvangdag te Oterleek 31 Aug. van 3—5 uur (off. tijd). Door deze betuigen ondergetee- kenden hun hartehiken dank aan Familie, Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. J. BROERSEN. M. BROERSEN-v.d. Aarde. Noordeinde, Castricum, Augustus 1924. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die blijken van belangstelling hebben gegeven bij ons 12'/,-jarig nuwelijk. D. BLAAUBOER. Jac. BLAAUBOER-Rentenaar. Breezand. Augustus 1924. DIRECT GEVRAAGD: bq F. LEEK, Oude Niedorp. Ondergeteekende hoopt VOL GENDE WEEK door den verkoop van Bestellingen worden aan huis aangenomen en bezorgd. Ook wenscht ondergeteekende zijn cliéntèle ten dienste te zijn door wekelijks aan huis de be stellingen te komen opnemen. Door levering van uitsluitend le kwaliteit, tegen uiterst concur- reerende prijzen, hoopt hij een ieders gunst waardig te worden. Beleefd aanbevelend, Een heer van gevorderden leef tijd, P.G., ^z. k. t. z. 1., met eigen huis en tuin, vraagt een z. k. t. h. 1., en die over eenig in komen kan beschikken. Brieven onder lett. L E, bureau van dit blad. te koop. AUTOHANDEL, SCHAGEN. TE KOOPs een makke, vlug bij den weg loopende, op Collings Patentas, Ook afzonderlijk. Bij J. SLUKER- MAN, Breezand (N.-H.) TE KOOPi 7 mnd. A. PRINS, Dirkshorn. TE KOOP: HEROBB. M. DE BOER, Langereis, gem Hoogwoud. Bij ondergeteekende IN HUUR verkrijgbaar: een Ook aan huis te ontbieden. Billijke prijs en conditiën- Tevens beveel ik mij beleefd aan tot levering van STOFZUI GERS. Demonstratie gratis. Beleefd aanbevelend, Wieringerwaard. WORDT GEVRAAGD: wegens dienstplicht van den tegen woordige, tegen l October. Adres: D. KOOLHAAS, Electr. Bakkerij te Spanbroek. TE KOOP: Vos—ruin, 7 jaar, bij Wed. K. KOSTER, 't Wad. Schagen. TE KOOP: J jaar gebruikt, te bevragen bij j. PLAK, Laanweg, Harenkarspel. Aan 't zelfde adres prijsopgaaf gevraagd van een In klein gezin wordt voor di rect gevraagd zelfstandig kunnende werken. Wasch buitenshuis. Rijwielmagazijn „N ment". I. DE JONG. 84, Helder. ,Marine-Monu- Spoorstraat Er biedt zich aan ook genegen aan huis te naaien. AdresJ. SMIT, Regentenstraat 189, Schagen. GEVRAAGD! boven 14 jaar, bij T. Bloothooft, St. Maartensbrug. gevraagd, |bij A. M. K O SS EN, Loet K 71, Schagen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2