Altiieti Nitiïs- Brieven uit Rome. Woensdag 3 September 1924. 67ste Jaargang. No. 7496. Uitgevers N.V, v.b. TRAPMAN Co., Scbagen Raad Callantsoog. Binnenlandscr» Nieuws SCHA Dit blad verschijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zatordag. BIJ inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tontifln nog zoovool mogelijk in hot oorstuilkomend nummon geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEP no. 20 Prijs por 8 manndon fl.65. Lobso nummon» O cont. ADVKRTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro soffol moor 80 cont (bowljiraa, Inbogropon). Grooto lottors wordon naar plaatsruimte borokond* •Rome is weer öireot met de zee verbonden. Binnen een uur kunnen de Romeinen in het Nieuwe Ostia hun bad gaan hemen, anoh er in de blauwe golven werpen en op het warme zand zioh uitstrekkend er van het doloe far niente genieten. De residen tie jubelt over deze nieuwe attractie van hun stad, die ook de vreemdelingen in nog grooter, getale tot haar zal lokken. Dit Ostia beert echter niets meer gemeen met het Ostia uit oen keizertijd, toen rijk bevrachtes oh epen den Tiber opvoeren jam hun lading aan 'den voet van het kapitool te lossen. De mond van de Tiber blijft verstopt even als die van Ravenna en Brugge. De aanslibbing van zand en modder die deze haven ten d'oobe opschreef, was al merkbaar in de dagen van keizer Claudio, die van uit Ostia naar Bnttanië stevende, om het te gaan veroveren; deze toonde zy'n voorliefde voor Ostia door de stad geweldig uit te breiden; jjn zijn dagen telde zij 80.000 inwoners en was rijk aan tempels en theaters. Een prachtige archi tectuur werd in de volgende eeuwen door het zand bedolven, maar door de opgravingen, die de laatste jaren met kracht worden voortgezet, verrijst nu langzamerhand heel een oud-Romeinsche stad voor ons, niét minder interessant dan Pompeï. Nu kun nen wij weer gaan door de straten die Augustinus en Monica doorkruisten in de diagen die aan hun levenseinde yooraf gingen. Wij1 vragen ons af, waar de woning mag gestaan hebben met dat venster, waarvan Augustinus in zijn Belijdenis zegt: „Leu- hend aan een venster, van waar men den tuin köh zien, die binnen het huis waar wü waren, gelegen was, daar in Ostia, aan den Tiber, waar wij ver wijdend van de menigte, na de moeilijkheden van een lange reis ons gereed maakten om scheep te gaan," ;....de woning waarin hij negen dagen later zich snikkend neer zou werpen op de lijkbaar van deze heilige moeder, die wel wist, dat „de zoon van zooveel gebed1" niet verloren kon gaan! Terwijl wjj rondloopen tusschen de bouwvallen, die nog zoo evenwichtig daar staan, in hun verval len grootheid, denken we aan de Italiaansche ar chitectuur van heden, die zoo jammerlijk^ hier de steden ontsiert, maar zij past uitstekend bij de mu ziek, die van uit het nieuwe badhotel, naar ons ttoe waait, hü deze foxtrot en Jasz-band, die er het moderne strandleven inluiden. Hier, tusschen de ruïnes, is alles herinnering en een lang vervlogen tijdperk doemt weer voor ons verbeelden op, maar wij moderne menschen willen^ naar het zeestrand, dat zoo dichtbij het eerwaardige Ostia nu wemelt van een heel modern menschenbeweeg. Telkens brengt de electrisohe tram een nieuwe stroom badlustigen naar het zonnige strand, een bonte menigte Romeinen en vreemdelingen en allen spoeden zich naar de koetsjes. Een kwartier later ziep. we dezelfde gezichten tusschen de gol ven opduiken; dan drijven zij weg van het land en we zien nog een gezwaai van naakte armen en glanzend bruine schouders, als ronde ballen drijven nu tallooze hoofden op het schuimende watervlak. Allen die zooeven nog hemelsbreed van elkander verschilden door houding en kleedjj, gelijken nu op elkaar; de bizarre Ameiikaansche en de juf frouw uit de kaaswinkel bij ons op den hoek; die dandy en de chauffeur; de millionnairen de de man die misschien niet weet waarvan hij morgein leven zal; de fascist en zijn politieke doodvijand- maar de zee is groot. Zij' kent geen partijen, zij weet niet van arm of rijk, zij slaat al die naakte lichamen met brandende haat soms, of liefkoost ze met moederlijke goedheid; zij vindt ze alles broos en vergankelijk; wat weet ze yan de zoo verschil lende gedachten, die er rondwaren in de hoof den^ die als kleine kogels onderduiken of te voor schijn komen tusschen de dartelende golven? In een toornig moment verbrijzelt ze met .één slag vriend en vijand, de levenlooze massa is haar speel bal, ze zwiept ze neer op het strandi of sleurt ze mee naar beneden tot prooi van de visscheln..... kleine naakte m enschenlich amen, die daar rondspar* telen in de oude zee die het strand van Ostia dè eeuwen door woedend' goeselt of teer omanAt wat waart ge toen en wat zijt ge nu nietig en ,onbedui» donda Is we ons tealiseeren hoe snel alles voorbij gaat en vergeten wordt! Als we ons tusschen-de menschen mengen, die in groepjes op het 3trand bijeen staan of druk ge sticuleerend heen en weer loopen, hooren we altijd weer dezelfde namen noemen: Matteotti, Musso- nm. Gisteren werd het stoffelijk overschot van den vermoorden socialist naar de ouderlijke we 51??in Badia Polesina vervoerd en in den familie kelder bijgezet. 's Ochtends drukten de bladen de volgende nobele woorden af, die de we ^uwea ao het volk richtte: „Volk van Rome! edel moedig en groot volk van Italië, die in deze dagen van zware beproeving door uw liefde en meege- leed verzachtte, op dezen heiligen dag, richt ik een bedo tot U! Ik smeek U door ond-en* 1 ens^e2dudheid den vrede aan ons vader- L^^eren. Vereenig .U in gedachten met rP kaar van Giacano Matteotti, vervil Uw hart met Godevrucht, goedheid1 eu liefde en bid met mijl" Nadat de kist die onder bloemen en kransen be ®olven was, m den grafkelder gedragen was, bleef n?^6i.er ^sr.een poos alleen vertoeven ön Zt jPiT'-i •van heinde en ver saamgesfcroomd was. 2°2 i>mïen öörbiedig [zwijgen en wachtte.... Toen traa de beproefde vrouw op den drempel en ge roerd door de devote houding van een schare hief Zij zegenend de handen omhoog. „Leve Matteotti. leve de zoon van Matteotti," Idonk 't uit duizend Keien. Daar stond deze in haar droefheid zoo waar- dige vrouw, de oogen rood gekreten in haar rouw- Kieeu aan den ingang van de laatste woning van uen geliefden man; als een engel van vrede stond zij aaar tegenover die volksmenigte, die vol verbitte ring was over ^©..gepleegde gewelddaad, maar niet tot wraak riep zy hen op, maar tot liefde De banale muziek in het nieuw ingewijde bad- uis, het gewirwar van een wereldschen mensohen- ffcroom, het altijd weer ophalen en b «preken van net schokkende gebeuren met Matteotti, bracht ons dink* zoin0^avon|d even het werel<!verachtende ge- eil 8"roo^on oynikus Leopar<li in de ge- te, waarin hfj uitroept: „Slijk en modder is deze wereld anders 'niet!"....... Maar toen het stil werd op het strand, lag de wijde zee daar als een onmetelijk paarsch vlak voor ons uitgespreid; daarover trek de ondergaande zon een gouden streep. Wij zagen weer de edele figuur van Velia I Matteotti voor ons en hoorden weer in den geest haar bede: „Houdt vrede onder elkander"... Aoh- ter ons verrees het oude Ostia en wij dachten ook terug aan die lichtende figuur van Monica en hoe Augustinus getuigde, waar hij spreekt over den laatsten avond met haar doorgebracht, waarin zij over de onsterfelijkheid der .ziel spa-aken: Deze wereld met al hare bekoorlijkheden werd. onder onze woorden leelijk!" ETHA FLES. Vergadering van den Raad op Dinsdag 2 Septem ber, 's morgens 10 uur. Aanwezig alle leden, 1 vacature. Voorzlter de heer J. Koster, burgemeester, tevens secretaris. Voorzitter opent de vergadering en zegt, voor tot behandeling van de punten der agenda wordt over gegaan, even te willen releveeren, dat thans in onze vergadering een vacature bestaat, Moest spr. in de 2 vorige vergaderingen mededeelen, dat de beer Ba ken wegen9 ziekte afwezig was, thans moet hij tot zijn leedwezen er aan herinneren, dat ons ontvallen is een ijverig lid onzer vergadering. Spr. vertrouwt in dén geest der vergadering te spreken, als hij een woord van dank spreekt voor de belangstellende wijze waarop de heer Baken getracht heeft de be langen onzer te behartigen, en spr. hoopt dat de overledene rusten zal in vrede. 'De notulen worden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van het in een vorige vergadering gesprokene .door den heer Mooij - wordt medegedeeld dat 'n comm. uit de ver. van burgemeesters en se cretarissen in de kantons Schagen, Alkmaar, Pur- merend en Hoorn, welke commissie bestond uit de heeren K. Breebaart Dz., C. Haringhuizen en! J. Kos ter, *n bezoek heeft gebracht aan de inrichting voor krankzinnigeverp 1 egi ng te Gheel. in België. Voorzit ter doet over dat bezoek eenige mededeelingen, en zegt, Mat wat de commissie daar gezien heeft» op groote waardeering aanspraak kan maken. Wan neer tot opname van dusdanige patiënten moet wor.. den overgegaan, kan de commissie vrijmoedig advL seeren de patiënten daar te doen opnemen. De ver pleging geschiedt dCor particulieren,, de patiënten worden bij de bevolking ondergebracht* De gemeente telt een 7000 zielen en sedert de 10e eeuw heeft de verpleging van niet al te krankzinnige patiënten plaats. Spr. heeft ook een bezoek gebracht aan de patiënte daar van onze gemeente, aan Marijtje de Boer, en spr. was ook over die verpleging buitenge woon tevreden. Het* overbrengen van de patiënte van Bakkum naar daar is een. daad van die gemeente geweest, die goed genoemd kan worden. Spr. her innert er aan, dat het verpleeggeld buitengewoon veel scheelt bij dat in de provinciale inrichting. De kosten te Gheel bedragen ongeveer f300, wat een verschil beteekent van f740, bij de provinciale ver- plegingskosten en dat voor één enkelen patiënt. Wanneer van een gezin dat finantieel krachtiger is een patiënt verpleegd moet worden, kan dat ook bij particulieren geschieden en de kosten van een der gelijke zorgvolle verpleging bedragen 1500 f600. De heer Kooger dankt de commissie voor hare be moeiingen in dezen. Spr. meent, dat dit onderzoek op ihoogen prijs gesteld dient te worden. De. heer" Mooij; acht het gewenscht dat de parti culieren meer op de hoogte worden gebracht van de verpleging te Gheel. Voorzitter antwoordt, dat er van de oommissie een rapport zal verschijnen en aan dat rapport zal wel publiciteit worden gegeven. Goedkeuring van Ged. Staten is ontvangen op het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen, dienst 1923, het betalen uit den post onvoorziene uit gaven, het aangaan van een geldleening en de ver ordening-tot wijziging van de Bouw- en Woningver ordening. Van het Prov. Waterleiding Bedrijf te Rloemen- daal is bericht ingekomen, dat do aanbesteding voor het te leggen buizennet heeft plaats gehad en dat nu spoedig tot uitvoering van het werk zal worden overgegaan. Gevraagd wordt om opgave van de te plaatsen brandkranen. Op een bijgevoegde teeke- ning is een flink aantal geprojecteerd. In verband evenwel -met de hooge kosten en om dat niet noodig geoordeeld wordt brandkranen te plaatsen, daar waar voldoende water vooihanden is, stellen B. en W. voor te Callantsoog 2 brandkranen te plaatsen, nl. één voor het perceel P. Breed en één bij de boet van den heer Van de Poll. De kraan bij Breed kan dan tevens dienstbaar gemaakt wor den voor afgifte van water aan. niet aangeslotenen, iDdien er gebrek aan water is. B. en W. willen dan trachten te Koegras een overeenkomst te sluiten met de heeren S. Baken Sr. en Minnes, voor de afgifte van drinkwater en verder zal getracht worden met de kaasfabriek „De Onderneming" een dergelijke overeenkomst te treffen. De heer Hollander bepleit het aanbrengen van een brandkraan te Groote Keeten, omdat hij daar de wa tervoorraad bij de perceelen P. Bakker enz. onvol doende acht. Voorzitter zegt, dat wellicht dan een kraan is te plaatsen bij R. Bregman. Spr. vraagt machtiging voor B. en W. om na onderzoek ter plaatse één. zoo noo dig twee brandkranen te Groote Keeten te plaatsen. Goedgevonden. De heer Mooij vestigt de aandacht op Ahbestee. Spr. acht ook daar een brandkraan noodig, .maar geeft in overweging voorloopig een spruitstuk te doen aanbrengen. Goedgevonden wordt dat ook hier door B. en W. naar bevind van zaken zal worden gehandeld. De heer Hollander wijst er op dat de aanleg van de waterleiding dus reeds aan particulieren is aan besteed en de menschen uit onze gemeente er waan schijnlijk naast zullen grijpen. Voorzitter deelt mede, in veihinding te hebben ge staan met de arbeiders hier en met name met den heer Boekei. Het P.W.B. besteedt de werken in een klomp aan. vervoer van buizen, het graafwerk enz. De firma de Ruijter te Haarlem heeft het werk aan genomen en tot haar heeft spr. zich gewend met de vraag of het grondwerk door de Ingezetenen kan worden uitgevoerd. De heer Boekei nu heeft bericht gehad, dat het grondwerk reeds was aanbesteed. Nu is het misschien nog mogelijk* dat het grondwerk nog eens ondeibesteed wordt en ten tweede dat de werkloozen uit onze gemeente eveDgoed te werk ge steld worden. Wat dit laatste hetTeft, door het P.WJB. Is hiervoor de pertinente verzekering gegeven en spr. zal er alles op zetten, dat dit ook gebeurt Evenwel liever ziet spr. .dat de menschen hier het werk zelf uitvoerden. Na voorlezing van het onderhoudscontract van den Duinweg met het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, gaat de raad met dit contract accoord. Zooals bekend, wordt het onderhoud"" van den Duinweg vanaf de uiterste grens, van polder 't Hoek je tot 'hier voor rekening onzer gemeente uitgevoerd door hot Hoogheemraadschap. Van de V.V.V. te Callantsoog is het verzoek inge komen om vrijstelling van de plaatselijke belasting van het feestje dat op 17 Augustus is gehouden. Er moest betaald worden aan belasting f26 en daar door worden de baten teruggebracht tot f120. Dé uitgaven bedroegen evenwel f200, zoodat er toch nog een groot nadeelig saldo zal wezen. Voorzitter wijst er op, dat de belastingopbrengst van het feestje f26.11 bedroeg en dat het dien dag slecht weer was. B. en W. 'hadden niet het) recht geen belasting te heffen. Zij vinden het niet goed om dit. gevraagde bedrag terug te storten, qua belasting., maar stellen Voor, een subsidie voor de gehouden festiviteiten te geven van f16. De heer Mooij vraagt, of de draagkracht van de gemeente dit toelaat. Voorziter: Die f 16? De heer Mooij: Alle posten maken de zaak zwaar der. Voorzitter denkt, dat het van den dienst 1924 wel kan, er blijft trouwens vóór de gemeente nog een klein bedragje over en do®-, B. en W. wordt het doel voor oogen gehouden. Zonder 'hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. De gemeenterekening, dienst 1923, de rekening van het GËJB. en die van het Algemeen Armbestuur worden voorloopig vastgesteld. De commissie, die de rekeningen had nagezien, had alles in goede orde bevonden. Bij de rondvraag informeert de heer Kooger, hoe. ver de plannen gevorderd zijn van de kanalisatie. Voorzitter zegt, dat B. en W. het plan en de bere kening ervan hebben. Spoedig is er weer vergade ring en spr. zou dan het plan, met een rapport van B. eni W. den raad willen aanbieden. De raadsleden kunnen dan eerst de plannen eens inzien. De heer Kooger zegt, dit punt weer ter sprake te brengen in verband met de a.s. werkloosheid. Als de kanalisatie niet zal kunnen gebeuren, verzoekt spr. B. en W. een oogje in 't zeil te houden te overwe gen wat er dan wel in geval van werkloosheid 'zal kunnen gebeuren.' Voorzitter belooft in de eerstvolgende vergadering een rapport te zullen overleggen. B. en W. zullen zeer zeker uitkijken naar werk om de warklóosheid tegen te gaan en houden zich aanbevolen vqor wen ken in dezen. Het kanalisatieplan is in hoofdzaak een ^kwestie van den pol-der. Maar dat zullen B. en W, wel in hun rapport kenbaar mhken. Hierna sluiting. JUUANADORP. Zondgamorgen hield de vereeniging „De Postduif' een veldvlucht vanaf Utrecht, afstand 95 KM. Er waren 25 duiven in concours, die aldaar om 9 uur zijn losgelaten. Zeer waarschijnlijk was het weer tijdens het loslaten erg slecht. Overigens kwamen de vogels vrijwel gelijik binnen. De uitslag is als volgt: le prijs, duif van C. van IJperen, thuiskomst 10,41,16 uur; 2e prijs, duif van C. W. de Graaf, thuiskomst 10,42,11 uur. 3e prijs, duif van Jac. van der Haag, thuiskomst 10.43,32 uur. iDe vorige week was deze vlucht tengevolge van het slechte weer niet doorgegaan. De volgende week wordt gevlogen vanaf Nijmegen, afstand 138 K.M. HOOGWOUD. Zondag den 31 Augustus herdacht onze plaatse lijke zangvereeniging Nieuw Leven haar 5-jarig lustrum en bood ter gelegenheid hiervan. muziek liefhebbers, die dezen middag in zeer grooten getale in de tooneelzaal van den heer J. Modder waren sa mengekomen, een prettigen concertmiddag. Naast de liederen, door de leden van Nieuw Leven gezon gen, werden eenige muzieknummers ten gehoore ge. bracht door het orchest, dat bestond uit de heeren S. Luiken, piano, C. Silver, Wildenburg, Jac. Rooker, J. J. Kossen en J. Koeten Tz., viool, A. Rooker, violoncel. Te ongeveer 3 uur roept de voorzitter, de heer F. Houter, de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe namens directeur en leden van Nieuw Leven. Het is 7 Augustus, aldus de heer Houter, de dag geweest dat Nieuw Leven zich mocht verheugen in haar 5- jarig bestaan. Er is in die 5 jaar al veel afgezongen en ik hoop, dat Nieuw Leven met evenveel succes mag doorgaan als ze tot nu toe heeft gedaan. Verder hoop ik. dat u allen een genoegelijken middag moogt doorbrengen. Alvorens te beginnen, deel ik u mee, dat zooals u' wel weet onze Koningin heden haar 44e geboortedag viert. De zangvereeniging Nieuw Leven meende op dezen dag ter eere voor onze vorstin, als eerste nummer te geven het zeer schoone lied Wil helmus. Hierna wordt dan ook uit vollen borst het aloude lied gezongen, begeleid door het orchest. Daarna wer den de volgende nummers voor de pauze ten gehoore gebracht: Feestzang. Hemelhuis. Bijenliedje. Lente, Tante Timen, 't Zal wel kunnen en Lola. Willen we eenige critiek op de gezongen liederen uitoefenen, dan kunnen we niets dan lof brengen aan den" wak keren directeur en de leden, die deze liederen op voortreffelijke manier hebben gezongen. Na de pauze kregen we als eerste het liedje „Rust" waarin de sopraan van mevr. Houter zeer schoort uitkwam. De volgende 2 liedjes ..De Nimf en „Vre de" werden gezongen door mevr. Houter als sopraan solo en begeleid door de heeren A. Rooker, piano, en Jac. Rooker, viool. Het eerste oummer vond een warm applaus. Hierna kregen we nog te hooren: Kareklet, Schaemt u niet 't armoedig schijnen, Hoch lebe der Wein en Het Jubileumlied, opgedragen aan Nieuw Leven, waarvan de woorden van F. Houter waren en de orchestmuziek bewerkt was door A. Rooker. Hierna kon de heer Houter niet nalaten een woord van dank te richten aan de aanwezigen, die onder ademlooze stilte het programma hadden aan gehoord. Verder dankte de heer Houter directeur, la. den en andere medewerkers, die hadden medege werkt tot) het welslagen van dezen middag. De heer Houter memoreert even, dat de de heer Rooker, als directeur steeds zijn uiterste beet gedaan heeft en nog steeds doet om Nieuw Leven op een nog steeds hoogere trap van zang te brengen en spreker ein digt zijn dankrede met de hoop, dat Nieuw Leven een schoone vereeniging moge zijn voor Hoogwoud, Ds. van Beek, die de taak van tolk van do aanwe zigen op zich neemt, brengt een woord van dank aan allen die hebben meegewerkt tot 't slagen van dezen mooien concertmiddag. Spreker licht toe, om welke redenen de zangvereeniging zich mocht ver- heugon in zulk een groote belangstelling. Spreker citeert de 2 volgende regels uit het Jubileumlied, nl.: Nieuw Leven bloeie immer voort, Voor Hoogwoud's burgerij. Spreker zegt dan ook, dat de burgerij van Hoog woud is opgekomen voor de liefde voor muziek. De tweede reden is, dat de vereeniging hedten jubileert en wel dat ze baar 5-jarig lustrum viert. Zijn wensch is dan ook dat Nieuw Leven nog menig keer het genoegen mag hebben dit lustrum te vieren. Verder brengt spreker hulde aan den heer Houter en den heer Rooker voor het vervaardigen van bet jubi leumlied. Spreker dankt nog voor het extra nummer ter gelegenheid van den jaardag onzer koningin, waardoor het Wilhelmus,' het lied waarop Nederland trots mag zijn, werd gezongen. Met de hoop, dat Nieuw Leven op den ingeslagen weg mag doorn gaan en nog een bloeiende vereeniging mag worden, waarop de Hoogwouder burgerij trots mag zijn, sluit spreker zijn rede. Moge meerdere Zondagmiddag-concerten volgen, hiermede zal het zanglustig publiek zeer ingenomen zijn. BROES OP LANGENDIJK. (Vervolg Koninginnedag.) Mastklimmen voor mannen boven 18 jaar; deze scheen zoo glad gemaakt te zijn, dat niemand! naar boven kon komen. Daar er juist een flinke regen bui viel, werd besloten de prijzen maar te verloten onder de 5 hoogste klimmers, met den uitslag, dat de le prijs, eene portefeuille ten deel viel aan M. van Zuidam; 2e prijs, een kistje sigaren, aan J. Ge luk, 3e prijs een ham, aan F. de Jongh, 4e prijs, een tabakszak, aan D. Dekker; 5e prijs, een worst, aan P. Kamp. Hardloopen met hindernissen, voor mannen boven 20 jaar, werd door een bui ook onderbroken, waar op besloten werd, ook deze prijzen maar te verloten aan de toen aanwezige winnaars. Uitslag nog on bekend. Hardloopen met hindernissen, voor jongens van 13 jaar en daarboven: le prijs A. v. d. Welle; 2e prijs W. Koedijk; 3e prijs P. Kostelijk; prijzen nog onbekend. Tobbesteken voor paren; een groot aantal nam hieraan deel; le prijs Jc. Balder en T. Madderom, 2e prijs W. Koedijk en S. Wagenaar, 3e prijs Jc, Kossen en M. Kossen. Daarna gaf de gymnastiekvereniging „Oefening Kweekt Kunst", directeur F. G. NoL, eene uitvoering stokoefeningen, hoogrek, groep, brug en springen met boog. Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" uit Zuid- scharwoude, directeur de heer P. Pranger, gaf een concert, hetwelk afgewiseld werd door zang van de zangvereeniging JËallelujah", alhier. Gespeeld werd: 1. ie Fringent, marsch van F. Rou- seau; 2. «Le Rocher Fantome, ouverture van H. Staz; 3. Lutéce, ouverture Symphonique 'van F. Ajn- drieu; 4. Ouverture Erancaise, van L. Reijnaud. 5. Hymenéc, Gr. Marche Nuptiale, van Gabriël Allier; 6. Poëme de France, overture Symphonique, van L. Reijnaud; 7. Bardes et Ghevaliers, fantasie van L. Reijnaud: 8. Volksliederen. „Kunst na Arbeid", wel ke alhier voor de eerste maal speelde, Beeft het. pu bliek ^biet teleur gesteld, zelfs uitstekend: voldaan. Jammer, dat 't jeugdpubliek niet wat stiller was; door het rumoer ging voor hen die in de nabijheid stonden, veel schoqps verloren; dat men dit ter harte neemt, en in den vervolge nalaat. De zangvereeniging „Hallelujah" gaf ons weder schoone zang in: Wilhelmus, Holland. Vrij, Psalm 113, Wilhelmina Cantate, Oranjelied en Koraal. Door ongesteldheid van den directeur, den heer Van der Haar, werd gezongen onder leiding van den heer C. Dorland. Onder ihet zingen was het publiek iets stil ler, waardoor de zangstukken uitnemend tot hun recht kwamen. Broek heeft wederom genoten, trots het slechte weer, en de commissie alle lof voor hare vele be moeiingen. om ook dit feest wederom te doen «lavn HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 15—31 Aiiffiicfna 1Q0A Johannes Bakker, R.K., van Pade B 27 naar Wognum. Maartje Hartig. N.H., van Gouwe H 21 naar Nieuwe Niedorp; Theodorus Rood. R.K., van Hoogkarspel naar Gouwe H 65. CALLANTSOOG. De uitslag van den balonwedstrijd, gehouden op Zondag 10 Augustus, is als volgt: le prijs D. v. Twuijver, te Callantsoog; 2e prijs J. Akkerman te Petten; 3e prijs J. Smit te Oenkerk. In verband met den ongunstigen wind i de slechte weersomstandigheden zijn slechts van wei- nig ballonnetjes de vindplaatsen opgestuurd. CALLANTSOOG. 1 De heeren M. P. N. Meijer en KI. Hollander Rz. zul len op 3 en 4 Octóber a.s. worden ingelijfd resp. bi] het 21e regiment infanterie te Amersfoort en de gre nadiers te sGravenhage. BURGERBRUG. De Zijper Sportclub, onder leiding van den heer C. Pronk, nam Zondag 11. deel aan de gymnastlek- wedstrijden te Nieuwe Niedorp. In 't geheel werden, door de leden zes prijzen behaald. Uit het succes dat de vereeniging cenigon tijd geleden te Wieringer waard en nu weer te Nieuwe Niedorp behaalde blijkt dat de Zijper Sportclub in den heer Pronk een voortreffelijken leider bezit.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1