iliiitii Nitiis- Mmiatit- LolonUai uagevers i N.V, v.b. TRAPMAN Co., Scbagea Nieuwe Ahonné's GRATIS. Ingezonden Stukken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. FEUILLETON. GRAAT RICARDO Binnenlandse!* Nieuws. Woensdag 24 September 1924. 67ste Jaargang. No. 75^©. Dit blad verschijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dak on Zatordag. BIJ inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advor- tent Mn nog znnvoel mogelijk in het eoratuitkomond nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 mnondon *1.05. Loaso nummoro 6 cont. ADVERTRN- TIöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro sogol meer 80 cont (bowljano, inbogropon). Grooto lettors wordon. naar plaatsruimte boïökondi op dit blad ontvangen de num mers, welke vóór 1 Octobe.r a.s. nog verschijnen, DE UITG. Gea'cht© Redactie, U zoudt mij ten zeerste verplichten dooi! 1i onder staande in uw blad te willen opnemen. Ik gevoel me namelijk gedreven om me te richten tot de menschen, die, evenals gaarne gebruik ma ken van het allermodernste vervoermiddel, de auto bus. En ik zou aan het mannelijk deel van hen wil len vragen om nu eindelijk eens te eindigen met het rooken in de wagens. Ik houd zelf zeer veel van een enkele sigaar, maar het is niet goed te praten, dat wij rookèn in een kleine besloten ruimte en het dan voor andere menschen, voor dë dames bovenal, om. aangenaam maken. Mij dunkt een eerste eisch van beschaving is toch, dat wij niet om, noodio anderen hinderen. Ik weet dat velen 't in onnadenkendheid doen, maar daarom blijft 't toch afkeurenswaardig. Buitendien brengen wij, anderen en onszelf in gevaar l Er bestaat voor het schrijven van dit stukje een bijzondere aanleiding in. wat ik hedenmorgen on dervond. Tk stapte inl den wagen van de firma Rus en Zomer te Alkmaar. Na mij komt de heer Leclercq binnen. Hij rookt. Ik vraag hem daarmede op te hou den, vooral ook omdat er nog een dame in de bus zit Hij is zoo beleefd om terstond bet rooken te sta ken. Wij stoppen voor de Friesche brug en daar stapt iemand binnen, die een stinkende Duitsche pijp rookt. Natuurlijk vraag ik hem eveneens om niet verder te rooken. Deze had daar geen zin in. wamt *t was niet bepaald verboden. A'Ls protest ben ik uitgestapt en. ging overi naar de bus van de firma Keetman. Ook daar weer een rooker. Ik richt mijn verzoek om niet te rooken ook tot hem en hij werpt onmiddellijk zijn st-uk sigaar- weg. Wat ik n,u zeg gen wil is dit: moeten de mannen nu wachten op een verbod,'een politieverordening zooals bij de Haarlemsche autobussen? Kunnen zij hetgeén re delijk, beschaafd, wellevend en hygiënisch is niet uit zichzelf doen, moet er juist een bedreiging ach ter staan? Dat zou toch wel zeer bedroevend wezen, want 't zou getuigen van een ellendigen slaafschen geest bij de Westfriezen, die op hun vrijheidszin zoo prat gaan. Want een uiting van miserabele slaafsch- heid is 't, te wachten op een verbod van iets, wat ieder weldenkend, redelijk mensch afkeurt. Daarom: Westfriesche mannen, toont uw vrijheidszin hierin dat gij een eisch. van beschaving vrijwillig vervult. 22 Sept. 1924.N. J. C. SCHERMERHORN. Zitting .van Maandag 22 Sopt. 1922. VOOR DEN POLITIERECHTER- NIET GOED OPGEPAST. De eerste beklaagde vandaag was Jaoob Duine veld een Aükmaarsoh schippersknecht, ten opzaohtft van wien een voorwaardelijk vonnis werd ten uit voer gelegd. 16. ALIAS RICHARD POWER door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Vertaling van Mejuffrouw M. HELLEMA. „Giuseppe", riep het meisje plotseling. „Ga als t je blieft de badkamer door en loop vlug de achter trap af naar de keuken, om te zien. of Luisa daar is. Is dat het geval, maak dan de een of andere veront schuldiging; zeg, o zeg „De signorina behoeft niet- ongerust te wezen. Wij Venetianen weten ons te redden," hielp Giuseppe haar. ,Ik zal wel iets bedenken. Dan zal ik terugko men en verslag uitbrengen." Mts. Neale, die trouw detectiveromans las, hield van zonderlinge gevallen, ofschoon ze liever had, dat die in de huizen van anderen plaats vonden. Zij was bitter .teleurgesteld zoowel als verbluft door de ver dwijning van glas en bloedvlek. „Hoe jammer toch, miss! Uw heel© mooie plan ligt nu in duigen", kerm de zij. „U kunt zelfs niet den afdruk van een vin gernagel nemen." „Daar hen ik nog niet zoo zeker vhn", hield Esmée koppig vol. „Iemand heeft zijn best gedaan zijn eigen sporen te verbergen, toen de gesloten deuren herh ver rioden, wat wij1 wilden, zooaLs het geval wel zal zijn. Maar misschien is hij toch niet zoo verschrikkelijk slim, als hij meende te zijtn. In elk geval wil ik het nog niet opgeven. Er stonden nog andere dingen op het tafeltje, waarop do karaf zich bevond dingen, die hij met een bijzondere bedoeling kan. hebben aan geraakt, eer hij door ons werd verrast en de karaf omwierp. En dan is de badkamerdeur er nog; die kan ook nog wel iets te vertellen hebben ondanks alle voorzorgen." Terwijl zij sprak, fluisterde de stem achter in haar hoofd altijd maar zacht door. Wat had Giuseppe ge zegd van de kristallen karaf? Zijn meester nam daar eiken morgen water uit om zijn gezicht te wasschen, eer hij een bad nam. Er kon toch geen andere reden zijn voor die raadselachtige geschiedenis van de ka raf dan een boosaardige. En als er nu eens van tijd tot tijd iets in dat water werd gedaan, om Richard Power te schaden -hem blind te maken? Esmeé'9 geest werd plotseling verhelderd, alsof er een; electrische lamp binnen in haar hoofd was opgei draaid. Het was, of zij. als door een openbaring alles kon zien, wat er werkelijk gebeurd, was. De geheim zinnige vijand van Graaf Ricardo was in de stilte EEN LEUKERD. Dan kregen we Karei Ferdmand Ropörs vau Den Helder. Hu had. zaoh niet goed gedragen in een Helderschc danssalon, moest ar wegens wanbe taling de zaak verlaten, wilde dit niet, enz. Ropers gaf een bureaulist een besten oorvijg en beland-I^ voor den rechterstoel. Het vonnis was nu slechts 'l. tientje boete of 10 dagen, in tegenstelling met den eisch die f20 boete ar 20 dagen hechtenis aangaï. ABSENT. i Cornelis Kloosterboer van Sint Pancras had ten na<ieele van zijne schoonzuster, de weduwe D. Kloosterboer, wier man in leven politieagent il. Rotterdam was. een bedrag van f 134.40 verduisterd- De Ver. tot reolasseering van gevangenen in Neder land adviseerde tot het opleggen van voorwaardelij ke straf, maar de Politierechter gelastte met .het oog op'de absentie heden van (dezen beklaagde, hel vatting van deze zaak, die volgende week. VOOR EEN GEEL BRIEFJE IS ALLES WEER VERGEVEN. Tennis Leeuw, arbeider te Sohellinkhout, heeft -op 30 Juni een boer,-tevens dorpsgenoot van 'm, Piek Ham genaamd mishandeld. Verschil van meeniiX» omtrent toegang over een stuk land, soheeen aan het ruwe tooneeltjè niet- vreemd te zijn. Ook deze bedaagde was afwezig, Het vonnis, door den Politierechter opgelegd, was overeenkomstig 'den eisoh van den heer Omcder, ïlL f 25 boetfe of 25 dagen hechtenis. OOK EEN DURE MEP. Jan Meijer, veldarbeider te Uitgeest, had op 26 Juli ruzie met den onbezoldigd rijksveldwachtët jachtopziener L. Schipper, in verband met stroo- pen, waarvan Jan een aartsliefhebber schijnt to zijn. Hii gaf Schipper een besten doffer op diens oog en liep .zelf een straf op tot f 25 boete subs. 25 dagen de doos in. HU PRAATTE AL TE VLOT. Kees Vlottee, eveneens van Uitgeest, had daar, enkele dagen na het heldenfeit van J. Meijer en leedigd en kreeg daarvoor als straf een vonnis tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. AL TE VRIJPOSTIG. Johannes den Oudendammer te Eukhnigpm had 19 Juli oL vlato zijn stadgenoot, den rijwielhandelaar Salomon 'Gornalijnslijper een fiets gehuurd en had die later wederrechtelijk voor f 5 verkocht. De be schuldigde, een oude klant van de justitie, kreesgl '6 maanden gev. GEWICHTIG. Gerardus Rooslpot, een 43-jarig arbeider te Ber gen, had aldaar in 't laatst van de söhoone Julih maand „mot" met buurman Albertus, Wokke, over door Gerarldl veronderstelde schade, zijn muur aan gedaan jf dl oor het daarlangs roeiende klimop van Wokke. Een gevalletje, dat niet bii die afaèeling „gewichtige zaken" thuis behoort. De Politierech ter besliste schorsing en stellen in handen van den rechter-commissaris. dierenmishandeling. Jan Kikkert te Den Helder, heeft in Juni en Juli jl. een paard mishandeld, dat hij als trekdier be- zigde.^ Het beest, dat geen ruime borst had en dampig was, kon niet verder voort, zwoegde, hijg de, weid mishandeld dOor zijn eigenaar, kortom -n onverkwikkelijk tooneeltje. Bekl. die absent was, kreeg een vonnis tot f30 boete of 30 dagen zitten. BURENTWIST. Jan Bais te Hoorn heeft aldaar zijn buurvrouw Geertje Stap mishandeld. Zij hebben veelal „wat" met elkaar. Maar dit liep vast. De eisch was ^even als het vonnis, nl'. f 20 of 20 dagen. BOERENJONGENSRUZIETJE. Nioolaas Keeman te Grootebroek heeft aldaai op 4 Augustus jl. zekeren Nioolaas Kager mishan deld. Beiden zijn nog jongelui en hadden oen boe .je. Dat echter voor beklaagde Kee man nu nog uitdraaide op een vonnis bot r 25 boete of 25 (dagen hechtenis. OM AF TE LEEREN. Pi eter Llgfhart, zoon van een tuinbouwer te Bo- vankarspel, was in den nacht van 3 op 4 Augustus jl. te Grootebroek zoo brutaal om Klaas Oud zonder veel motief bij herhaling tot vechten uit te dagen en tenslotte te mishandelen. Deze werd dat loof" en deed ten slotte «aangifte. Met als gevolg aat nu tegen Pieter een vonnis tot f50 boete <,o£ 50 dagen hechtenis werd uitgesproken. BONT EN BLAUW. Willebroxdufl Johammea Huisman, te Bovenkar spel, spoorwegarbeider ivan beröop, heeft een zoontje van zekeren Spek op 9 Augustus om1 eecö nietige aanleiding mishandeld, zoodanig, d!at het achtjarig knaapje bont en blauw zag. De edsch was f20 of 20 dagen, jji et vonnis een tientje boete of 100 dagen hechtenis. WEER KOEK EN EL Poortsluiter was IJpe Bakker van Schoorldam, gem. Warmenhuizen, die zijn stiefvadenden bejaar den Nioolaas Stam had. mishandeld. Thans zijn partijen verzoend en deed de oude een goed woordje toot beklaag*^ met als gevolg* dat het vonnis zeer mild was, m. f 1 boete of 1 dag hechtenis. Dinsdag 23 September geen zitting. PLANTENZIEKTENKUNDIGEN DIENST. Zaadontsmetting en de slechte kwaliteit van het zaaizaacL In verband met de slechte kwaliteit van vele par tijen zaaizaad is dit jaar bij' de ontsmetting van het graan de kans groot, dat bij gebruik van kopervi triool als ontsmettingsmiddel de kiemkracht bena deeld wordt. Voor de partijen, welke door het slechte weer geleden hebben, raden we daarom het gebruik van het middel af. In de plaats hiervan kan ontsmet worden met Us- pulun of Germisan. Deze middelen hebben boven kO' pervitriool het voordeel, dat de kiemkracht ook van zwak zaad niet of slechts in geringe mate benadeeld wordt. De mogelijkheid bestaat echter, dat de steen- brand en de strepenziekte niet absoluut bestreden worden maar voor een enkele brandaar of strepen zieke plant kan men niet het risico loopen van een slechte opkomst. Alleen die partijen tarwe en gerst, welke droog zijn ingehaald en niet uitgejoopen zijn geweest, kunnen volgens de oude 'methode met kopervitriool behan deld worden. Per HL. graan wordt dan aangewend 200 gram (2 ons) opgelost in 2H L. water. Bij gebruik making van Uspulun wordt genomen per H.L. graan 100 gram opgelost in 3 L. water, terwijl bij aanwen ding van Germisan een hoeveelheid van 50—75 gram op 3 L. is aan te beyelen. Bij voorloopig genomen proeven is ook een goede werking tegen steenbrand in tarwe verkregen met het middel Tillantin. Aangewend- zijn hoeveelheden van 50 en 100 gram van dit middel op 3 L. water per H.L. tarwe, beiden met hetzelfde resultaat. Doordat do genomen proeven nog slechts gering in aantal zijn, kan nog geen definitief oordeel uitgesproken wordon. Het nemen van proeven door de praktijk, zelf is aan te raden. Gaarne zullen we van den uitslag bericht ontvangen. Bij de bestrijding van den stuifbrand moet ook in zeer hooge mate met de kwaliteit van het graan reke ning gehouden worden. Graan dat uitgeloopen ge weest is. verdraagt de warmtebehandeling gewoonlijk niet meer. Als algemeenen regel kan dit jaar aange raden worden indien het mogelijk is, vóórdat tot ont smetting wordt overgegaan, eerst een monster te ont smetten en hiervan de kiemkracht te bepalen. Het geheel achterwege laten van ontsmotting is te ont raden. Door een doelmatige ontsmetting met boven genoemde middelen zal in veel gévallen het kiemper- centage verhoogd worden. Met nadruk wordt erop gewezen, dat, wil men goe de resultaten verkrijgen met de ontsmetting, deze ook geheel volgens het voorschrift moet geschieden. Tevens moet er voor gezorgd worden dat het ont smette zaad niet weer opnieuw wordt besmet. Daar om mag het ter droging niet uitgespreid worden op een niet vooraf met de ontsmettingsstof schoonge maakte dorschvloer, ook mag het niet in dezelfde zakken gestort worden, waaruit hot gekomen is. Ook do zaaimachine kan besmet zijn. Het omscheppen moet met de uiterste zorg geschieden. Een nadere beschrijving on verdere bijzonderhe den van de hierboven genoemde ziekten zijn te vin den in de verslagen en mededeelingen van den Plantenziektenkundigen Dienst, no. 4: Brandziekte van granen en No 23: De Strepenziekte van de gerst. Verdere inlichtingen over zaaizaadontsmetting wor den gratis verstrekt door den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen en door de bij dezen dienst werkzame technische ambtenaren en controleurs. BURGERBRÜO. Maandag LI. sloeg de bliksem in een haverscheli van gebr. Schilder alhier. Daar deze zaadhoop de oogst van twee bunders land bevatte, ia dit ongeval een groot© schade voor de eigenaars, temeer daar een en ander nog niet verzekerd was. De brandspuit te Burgerbrugi met haar wakkere bemanning wist de naastbijzijnde zaadschelven te bewaren. AARTSWOUD. Op de groote landbouwtentoonstelling te Hoorn beu, baalden onze plaatsgenooten, de heeren Joh. Bakker in de klasse 2 J4-jarige paarden en A. Schagen in de klasse landbouwpaarden boven het IJ. len prijs landbouwpaarden open klasse 2en prijs en een eer volle vermelding. Voorwaar voor deze paardenlief hebbers een mooie prestatie. HOOGWOUD. Uitslag Tóoneelwedstrijd ter gelegenheid "van de Floraliafeesten op Maandag jL: le prijs en Pu blieksprijs „Ormenio" te Anna Paulowna; 2e prijs „Ons Genoegen" te Winkel; 3e prijs .Aurora" to Stompetoren. Medailles en jury als Vrijdag, WIER INGEN. Het verbouwen en vergTootem van deen bestaanden vischafslag te Den Oever, voor rekening van het Vissohersronas alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Th. H. Boeröetn alhier vaar f3695. De toestemming voor den bauW op 'de havemkado te den Oever is van den Minister van Waterstaat ingekomen, zoodat met dien bouw kan worden be gonnen. BROEK OP LANGENDLJK. De stemming op dë groentenmarkt was deze week ©enigszins beter dan de vorige. De aknvoer van roo- de en gele kool vermindert langzamerhand, daar te genover neemt die van witte toe. Er wordt van deze soort heel veel voor de fabrieken gekocht voor het inmaken van zuurkool, zoodat dit allicht ©enigszins stimuleerend op de prijzen kon werken. Toch waren de prijzen nog niet, wat men er van mag verwachten voor een winstgevende exploitatie. Maandag was de hoogste prijs van de witte kool f 1.40 per 100. Kg., Za terdag was deze tot f 1.80 gestegen. Met de prijzen 1 der gele en witte kool bleef het ongevqer hetzelfde, tegen tet eind van de week zakte dero ode aanmer kelijk in. zoodat Zaterdag als hoogste prijs f 4.80 word gemaakt. De groote soorten brengen over 't geheel veel minder op dan do kleine; kleine witte f 1.60 groo- van den namiddag binnen geslopen in .Koning Ka reis kamer" en had juist een beetje van dat geheim zinnige „iets" in de karaf met water gedaan, toen hij geluid aan de deur hoorde. Hij wilde ontsnappen, maar hij vreesde, dat hij niet kon wegkomen zonder te worden gezien. Hij was bang, dat men nauwkeurig zou letten op de waschtafel waar men hem betrapt had, dat hert. water in de karaf dat hij: had vergif tigd zou worden onderzocht. Daarom was de ka raf gebroken. Het was opzettelijk gedaan, als de snelste manier om het water te verwijjderen. Het was geen ongeluk geweest! Wat zou het een geluk zijn geweest, dacht het meisje, als de fles'ch met vergif ook gebroken was, te gelijk met de karaf. Misschien was dat het geval en was het daarom van zooveel belang voor hem om terug te keenen en de glas scherven te verwijderen. De karaf had misschien geen sporen achtergelaten, daar ze vol water was; maar zoo er scherven van een flesch waren opge raapt met de stukken kristal, dan zóu er niet de schranderheid van een Sherlock Holmes noodig zijn, om de waarheid ongeveer te raden. Toen Giuseppe terugkwam, lag Esmée op den vloer geknield en was begonnen met een uit haar notitieboekje gescheurd blaadje de kleine stukjes glas op te nemen, welke in het licht glinsterden. Enkele waren zoo scherp als een naald en sneden baar in de vingers, maar zij bekommerde zich daar niet om. De oude knecht bracht bericht, dat hij Luisa in de keuken had gevonden. Zij was bezig een taart te maken voor het middagmaal van baar meester en zong onder het werk. „Houd de wacht op de trap'", beval het meisje, „en laat haar noch iemand anders de eerste minuten boven komen. Ik ga de badkamerdeur bekijken". Het was moeilijk voor een amateur als Esmée, ge bruik te maken van het potloodslijpsel op een lood rechte oppervlakte; toch zij hield een papier op om het zwarte poeder op te vangen en schudde toen den inhoud van het tinnen doosje over het paneel boven en onder het sleutelgat. Er bleef niets hangen op de schoongewreven plek. waar de bloedvlek was ge weest; maar zes a acht duim hooger, had het potlood slijpsel vier ronde, zwarte vlekken doen verschijnen. „Het lijkt wel hekserij, miss, die afdrukken zoo te voorschijn te zien komen!" fluisterde Mrs. Neale. die haar bijlichtte. „Hoe komen ze daar toch, 't is juist alsof vier vingers op de deur hebben gedrukt om ze dicht te duwen." ..Dat zullen ze ook wel", zeide Esmée. „Hun voch tige indruk is op de verf daar gebleven. Zie. de afdrukken zijn te klein voor Giuseppës vingers en 'e groot voor de mijne. Over een minuut zal ik die vingerafdrukken photografeeren en dan als de proef geslaagd is, kunnen we de deur schoonmaken. Het „spook" behoeft niet te weten, dat het ons toch nog gelukt is." Oe oude vrpuw keek in ademlooze belangstelling 1 naar Esmée, die haar toebereidselen maakte, en haar kadok opstelde. Ze schrikte, toen de blauwe witte vlam van de magnesia omhoogschoot, maar j hield zich toch stil. Toen keerde het meisje naar de 1 slaapkamer terug, en beschouwde nog eenige ma len de proef: op het kristallen glas, op de andere! toiletbenoodigdheden en op het waschtafeltje zelf, maar kreeg geen duidelijke afdrukken. Ze liepen in een, alsof ze door vingerafdrukken van anderen vorm half waren uitgewischt. Mrs. Neale verwij derde alle sporen van hun onderzoek en huiverde als een goede huisvrouw voor de nieuwe ontdekking die ze had gedaan. Niets was werkelijk schoon, hoe i men ook mocht wrijven en boenen! De dingen leken alleen maar zoo. In werkelijkheid waren zij vol vuile vingerafdrukken en als men ze wegwreef. kwamen uw eigen er voor in de plaats. Toen Giuseppe ontslagen was van zijn taak als be waker. legde Esmée den ouden man precies uit, wat ze had gedaan, en zeide hem dat ze een vingeraf druk van Luisa moest hebben. ,Je denkt, dat zij te dom is om slecht te zijn", zeide het meisje, „en, mis schien heb je gelijk. Zij kan wel onschuldig zijn, ora- i dat zij weinig verstand heeft, of omdat zij een goed hart heeft, maar het is toch goed zekerheid te heb ben omtrent haar. Nu kan jij iets doen om mij te helpen. En dat is meteen ook je meester helpen. Vanavond of morgenochtend moet Je een van Je Ita- liaansche couranten aan Luisa brengen. Zeg haar, i dat er iets in staat, dat zij moet lezen. Zorg, dat zij het blad zelf in handen heeft, als ze het leest. Dan zullen wij haar vingerafdrukken kunnen krijgen, zonder dat zij het vermoedt". Giuseppo beloofde het gaarne. Esmée wist wbl, dat zij zijn vingerafdrukken even goed op de courant zou vinden als Luisa's; en hoewel niet twijfelend aan hun trouw, besloot zij toch, dat zij het zoo zou aan leggen. dat zij zonder hun weten de vingerafdrukken \an Mrs. en Mrs. Neale beiden zou meenemen, als zij dezen avond de portierswoning verliet, na er een avondmaal te hebben gebruikt. HOOFDSTUK XVI. De Donkere Weg. Esmée had willen vragen, of ze haar avondmaal in de portierswoning mocht gebruiken, maar Mrs. Neale voorkwam haar, door haar zelf uit te noodigen „O, miss, als u een oogenblik tijd had om uw proeven uit te leggen aan mün mam dan zou ik ai zeer dankbaar zijn," zeide Mrs. Neale, toen zij naast Miss Alton, wier camera zij droeg, de laan naar het hek doorliep. „Ik kan het hem niet goed vertellen, en allee, wat er gebeurd is, zal hem zoo interessecren, dat begrijpt u. Ik weet wei, dat het laat is, over zeven uur. en uw middagmaal wacht u hij Mrs. Jennings. Maar toch. als u een oogenblik wilt binnenkomen." Esmée's eerste opwelling was haar te vertellen, dat er thuis geen middagmaal op haar wachtte, maar ze kwam plotseling op een ander denkbeeld. .Bekommer u niet over mijn eten", zeide zij groot moedig. „Ik zal blijven en uw man de geheele ge schiedenis vertellen op éen voorwaarde: dat u mij dien schoen, die ih de piano was. laat gebruiken om hem te wijzen, hoe men vingerafdrukken moet ne men." Mrs. Neale'bleef plotseling staan, vlakbij de por tierswoning. „Goede genade, miss", hijgde zij, „Waar om zou u vingerafdrukken van dat ding willen heb ben? Als die er op zijn. dan zijn het de mijne en die van Tredwell en misschien van Neale, want die bekeek den schoen Juist, toen ik thuis kwam. De andere zouden al te oud zijn." „Daar ben ik niet zeker van", zeide Esmée. „In elk geval zou ik het, kunnen beproeven. Daar kunt u toch niets tegen hébben, wel?" „Och. dat vind ik eigenlijk ook, nu ik er goed over nadenk", gaf Mrs. Neale toe. „Alleen .zou ik gaarne weten, waarom u juist dien schoen uitkiest voor uw proef. Die heeft' toch" zou ik zeggen, niets noodig met de zaak, dio u wilt onderzoeken. En dat is heel knap van ui" ..Ik geloof ook niet, dat hij er iets mee noodig heeft", stemde het meisje toe. „Het is maar een idee van mij. Het verbaasde mij zoo. oen goudleeron schoen en een zakdoek uit een piano te zien komen. Ik zou ze gaarne nog eens goed bekijken." „Nu", dacht Mrs. Neale hardop, „het kan mij eigenlijk ook niet schelen. Met Tredwell was het wat anders. Hij hij had dwaze verhalen gehoord van Cannon Wood. Ik vond het terwille van Mr. Mr. Ri chard nie^ prettig hem te hooren zeggen: Dat heb ik welg ezegd! Als u denkt, dat Mrs. Jennings niet boos zal zijn. als u niet thuis komt eten, miss, dan zou ik wel wat voor u kunnen klaar maken, en u kon de tijd nemen voor uw proeven. Het zou voor Neale juist zijn. alsof hij in de komedie was." Zij moet mijn gedachten geraden hebben", dacht het meisje. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1924 | | pagina 1