11011(1 Kimis- Fa. P. Th. ÏPÉS, Alkmaar. PIANO of ORGEL EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Wi| leveren Ren bijpassende PIANO- STOEL of MUZIEKSTANDAARD gratis, indien U aan onze firma de levering van Uw Dinsdag 30 September 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7511. Dit lilml verschijnt .viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag en Zaterdag. DIJ inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tunllttn nog Zooveel mogelijk in het Oeratuillminend inimmer geplualat. iliigiivcrs i M.V, v.li. TRAPMAN it Co., Schagea POSrUKKIÏNlNfl No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maandon fl.65. Loaao nummors cont. ADVKRTENr ThiN van 1 tot 5 rogoio fl.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowijsno, inbegrepen). Crooto lottors worden naar pl&sta&olxnte boiokoni DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. NIEUWE NIEDOHP. Zaterdagavond 27 September jl., werd in 't oafé ,De Roode Eenhoorn" van don heer O. Groot al- Uier vergadering1 gehouden dóór de afd, Nieuiwe Niedorp der N oord Hollandsche Vereeniging «Het Witte Kruis". Aanwezig 1® leden. Voorzitter de heer P. Fluister, die in welgekozene woorden de vergadering opende, waarna de secre taris, de heer Haringbuizen, de notulen las, die on veranderd werden goedgekeurd. Eeitige mededeelingen volden, en wel: dat huis aan huis een t.b.c.-geschriftje is verspreid} dat een patiënte vanwege de af deeling op Heide- heuvel is verpleegd dat de aangevraagde subsidie voor de wijkverple ging en tuberculosebestrijding d'oor de emeenten Oude Niedorp en Nieuwe Niedorp. is toegestaan/ Ingekomen is een circulaire met betrekking tot Slechts op 2 dagen werd er nog een partijtje ge- van het levensonderhoud zal kunnen bestrijden. prov. staten van noordwholland* vei ld'. Den eersten keer maakte men nog van f20 In hun verzoek wijzen de honden er op, dat de Ged. Staten bieden aan de Prov. Stalen ter vaat- tot f25, den tweeden dag, Donderdag, kon men niot evenwichtigheid tusschen inkomsten en kosten voor stelling aan de balans en de winst- en verliesreke- hooger dan tot f 10.10 komen. De qualiteit loopt dan het levensonderhoud door de jongsto prijsstijgingen ning van het Provinciaal Waterleidingbedrijf per 31 ook veel uiteen' en het beste raakt er nu af. geheel zoek geraakt is en vele gezinnen van perso- Aan uien werd een dozijn spoorwagens geveild, neel reeds in groote zorg verkeeren over de vraag: Met dit product wil het nog maar niet vlotten. In hoe de eindjes aan elkaar te knoopen. vergelijking met een paar weken terug zijn de prij- Zij vestigen er verder de aandacht op, dat de be zen nog achteruit geloopen, terwijl ze toen al een lastingen een bovenmatig zworen druk leggen op flinke aderlating hadden gehad. Voor groote uienvelen, welke bovendien nog een bedrag aan huis konden we geen hoogere noteering dan f 5.20 aan- huur moeten betalen, dat veel te hoog is in vergeUJ- stippen, drielingen culmineerenden van f6.70, gele king met hun inkomenl nep zag zich als hoogsten prijs f7.40 toegekend. Op- willem mengelberg ongesteld, merkelijk is hierbij, dat drielingen aanmerkelijk Willem Mengelberg is Vrijdag ongesteld geworden, hooger waren, dan een 14 dagen terug, doch dat gele Hij is lijdende aan een acute nieraandoening. Voor- nep percentsgewijze veel meer daalde. De markt voor! loopig zal hij geen concerten kunnen leiden, dit product is wisselvallig en wispelturig meteen. De patiënt is in observatie genomen in de Zieken- Peen werden nog geen 2 spoorwagens aangevoerd, j verpleging op de Prinsengracht, waar hij behandeld De prijzen waren slecht .Eenmaal werd f 1.80 als totaal bedrag aan en verliesrekening van •luit Voorzatter merkt op, d'at op gTondl van anderrer ervaring wel blijkt, dat doelmatige besferifdint1 der malariamug wel goede resultaten groeft. Laat ons dus zoo funk mogelijk de bestrijding ter hand nemen en laat het malaria-comité zich in verbin ding stellen met den districtscontroleur, den heer H. F. van Nuland te Schagen, onder welk district wij ressorteeren. Goedgevonden. Daarna is aan de" orde de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van „Het Witte Kruis" den 3en October a.s. te Amsterdam te houden. Voor herdenking van het 50-jarig bestaan van Heideheuvel, volgend, jaar te vieren, wordt mot algemeen goedvinden besloten, om voor f40 ia hot waarborgfonds te teekenen. Goedgevonden wordt, het voorstel van het Hoofd bestuur om den ontsmeftingsdionsrb te Hilversum stop te zetten te steunen. Besloten werd, jde c andidatuu r-B os te steunen voor een plaatsje in het Hoofdbestuur. Tot afgevaardigden worden nadat die beschrij vingsbrief is afgehandeld - benoemd de heerm P. Haringhuizen en P. Fluister en tot plaatsver vangers de heeren A. Visser en A. Winkel. Allen nemen het ,aan. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren P. Pluister, A. Winkel (niet her kiesbaar) en W. die Hoog (vertrokken, en J. Nagel hout, Oude Niedorp (overleden). Benoemd worden de heeren Jb. Kooij Cz. en 1). Wit Cz. en de heeren D. Rempt en B. J. F. Meijer (laatstgenoemde Burgemeester van Oude Niedorp). De heeren Kooij! en Wit nemen de functie alle bei aan. De beide anderen zullen bericht van be noeming ontvangen. De heer P. PTaringhuizen, aftredend als secre taris, wordt herkozen en noemt dit aan. Do heeren P. de Boer, IT. Boer en G. de Boer (hoofd der school te Moerbeek), worden aangewe zen als commissie voor het nazien der rekening. Goedgevonden wordt het idee, om een lezing over t.b.c. door Dr. ,Vos te doen houden te 't Veld, ten lokale van den heer C. Jong. Mededeel)ng, dat de heer Jb. Hovenier, kantoor houder alhier, zich bereid hoeft verklaard, om gra tis hoewel hij! gerechtigd zou rijn, er tot een; maximum van f5 voor te> berekenen, als do menschan bij ziektegevallen in, nood. ritten, 's nachts hulp te yerleenen voor eventueel telefoneerén(met instemming werd deze mededeeling in de verga dering ontvangen). Op een vraag of de heer B. J. F. Meijer, Burge meester van Oude Niedorp, die ia benoemd in dë vacature- J. Nagelhout (overleden) nu inderdaad reeds volgend jaar weder zal moeten aftreden als afdeelingsbestuurslid, omdat 'de heer Nagelhout, eveneens volgend jaar zou hebben moeten aftreden, wordt bevestigend beantwoord. Voorzitter sluit, na rondvraag, dae verder niets bijzonder oplevert, onder dank ae vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Voor den cursus 1924—1925 van de afd. Langendijk van de Vereeniging ter bevordering van het Vakon derwijs in West-Friesland, welke gehouden wordt in een der lokalen van de o. 1. school alhier, hebben zich 30 leerlingen aangemeld. palingliefhebbers. Tn één week tijds zijn ten nadeelvan twee visch- handelaren aan de Zaan 900 pond paling uit karen gestolen, nl. van de firma S. Oenen te Zaandijk 500 en ten nadeele van de firma Gebroeders Dil te Koog aan, de Zaan 400 pond. oudkarspel. Bij do op 27 Sepembter 1924 gehouden aanbeste ding voor den Polder Geestmerambacht (O. en M.V zijn 2 biljetten ingekomen. 1. Voor het maken van- kistingen en ophoogen gedeelte van den Oosterdiik. begroot op f7j0: D de Jongh te Broek op Langendijk, f598 en van Veen te Zuidscharwoude f785. Gegund aan -den Inngsten inschrijver. 2. Voor het maken van steekschoeiingen langs verschillende plaatsen van den Oosterdijk, begroot op f fiOO. Ingekomen 2 biljetten: Jb. Kroon te Oud- knrspel. f494.75; A. Zuidscharwoude te Noordschar. woude. f 508. Gegund aan den laagsten inschrijver. -- broek op langendijk. Over t geheel genomen was de toestand op de markt vrijwel gelijk aan dien der vorige week. Met het jaargetijde verandert ook de aanvoer, niet alleen wat de producten zelf, maar ook wat de hoeveelhe den dier aangevoerde producten betreft. Zoo ten aan zien van de aardappels. In 't geheel werden nog ruim oen paar spoorwagens aangevoerd, waarvan eenmaal een hoeveelheid Eigenheimers, die voor f 5.305.40 per 100 Kg. van de hand werden gedaan. Blauwe behaalden als hoogsten prijs f6 op Donder dag. Maandag en Zaterdag werden ze zelfs niet aan gevoerd. Schoolmeesters brachten het tot f8. duken tot f5.10. voor de beste soorten, mindere soorten wa ren aanmerkeliik lager aan prijs. De aanvoer van snijboonen is bijna afgeloopen. hoogsten prijs gemaakt; fl.40 werd gemiddeld be steed. Roode kool schijnt er nog al wat te zijn: ongeveer 42 spoorwagens bedroeg de aanvoer. De prijzen waren vrij standvastig en de opbrengst aanmerke lijk beter, doordien voor de grootere soorten een heel wat hoogeren prijs werd besteed. De laagste prijzen hadden een gemiddelde van f2.60. de vorige weken was dit ruim f 1 minder. Dit maakt als van zelf een groot verschil in de opbrengst. De aanvoer van gele kooi was- ongeveer 17 spoorwagens. Ook de ze'prijzen gaan de hoogte in. en ook voor de grootere soorten betaalde men vrij wat meer. Men betaalde nog tot f6.20, terwijl voor zwaardere niet beneden de f 3 is verkocht Witte kool gaf minder stof tot roemen. Allicht was de groote aanvoer hieraan debet: meer dan 130 spoorwagons. Dinsdag werd er nog eenmaal f2 be steed, Zaterdag was de hoogste noteering f 1.30. Bloemkool houdt zich best. De prijzen bewegen zich om de f15 tot de f28 per -100 stuks., waarmee men ruimschoots tevreden kan zijn, als ook de teelt wat is meegevallen. Dan hadden we nog anavoer van slaboonen, van ■■PB wordt door Dr. Delprat Vermoedelijk is de ongesteldheid een gevolg gevatte koude op reis. oudkarspel. In de gehouden vergadering van de ingelanden van den Kerk- en Dergmeerpolder, welke door ruim 40 personen bezocht was, is met meerderheid van stemmen besloten om geen Amerikaansche windmo- tor te plaatsen, zooals door de Ingelanden van de Dergmeer verzocht was. De gees' tan de vergadering was een zoodanige, dat meri zich niet tegen een verbeterde bemaling verzette, doch de tegenstemmers waren van pordeel, dat de motorische kracht meer aan te bevelen was, omdat dan ook bjj stil weer gemalen kan worden. De zaak is voor verder onderzoek in handen van het bestuur gesteld. oudkarspel. Ook dezen zomer hebben de schoolkinderen zich weer bezig gehouden met het verzorgen van een ka merplantje, hun door de kweekerij „De Dahlia" ver strekt. De tentoonstelling daarvan, zoowel in deze als de andere Langendijwer gemeenten, zal Woensdag a.s. Dcc. 1923. De balans wijst een f 11.145.936.48 K, de winst met f 596.330.91 X. Blijkens de exploitatierekening bracht de w&te&* verkoop in 1923 op i 907.488.61. Verder bieden Ged. Staten aan de begrooting der inkomston van het Prov. Waterleidingbedrijf over 1925. De begrooting wijst in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f 3.576.000. In de memórie van toelichting wordt o.m. het vol gende gezegd over het pompstation te Bergen. Het steeds toenemend waterverbruik, waarin het Pompstation bij Bergen moet voorzien, vooral se* dert ook de Gemeente Helder, belangrijke hoeveel heden water afneemt, maakt uitbreiding der water* ■winningsmiddelen vóór het as. seizoen (1925) drin gend noodig. Het aangevraagde crediet dient om in het reeds eerder gegraven kanaal een aantal putten te maken en deze door een zuigleiding met de pomp installatie in verbinding te brengen. Om dezelfde reden moet ook de filtercapaciteit van het pompstation bij Bergen vóór de zomertam- pagne van 1925 belangrijk worden uitgebreid. Het maakt nog een punt van nadere overweging uit of in de tot dusver ingeslagen richting (onoverdekte filters) zoo mogelijk met voorschakeling van even eens geheel open voorfilters, zal gorden voortgegaan dan wel dat een geheel overdekte filter-inrichting - met voorfilters zal worden aangelegd. Het aange vraagde crediet van f 125:000 is voor beide oplossin gen voldoende. Het bijkantoor te Purmerend ls tot dusver geves tigd in een tot 1 November 1925 gehuurd perceel, dat één klein kantoorvertrek, een dito fitterewerkplaata, benevens een bovenwoning voor het hoofd van het bijkantoor omvat. Voor berging is een pakhuis ge huurd. Nu de aanleg der watervoorziening in de on der het district Purmerend ressorteerende gemeen ten bijna voltooid is en het district nagenoeg zijn vol len omvang heeft verkregen (het verzorgingsgebied omvat thans rond 40.000 zielen) als gevolg waarvan de aan meerbedoeld bijkantoor te verrichten werk zaamheden sterk zijn toegenomen, is de tegenwoor dige huisvesting van het bijkantoor zeer onvoldoen de geworden. Het ligt thans in de bedoeling over te gaan tot den bouw van een kantoor, waaraan annex een fitterswerkplaats, magazijnruimte en opalagter- rein. Raming f35.000. Ged. Staten bieden aan de Prov. Staten ter vaat- stelling aan de begrooting van het provinciaal elec- triciteitsbedrijf voor 1925. Ditmaal zijn behalve d§ rekeningen ovor 1923 ook de gelijksoortige begroo ting voor het loopende jaar weder in de stukken opP genomen. De begrooting voor 1925 wijst aan lasten en baten een bedrag aan van f4.066.700. De begrooting ven verlies en winst wijst een bedrag aan van f 487.100, die van buitengewone inkomsten en uitgaven van f779.000. Aan de memorie van toelichting ontleenen wij het volgende: Het bij besluit der Staten van 17 Juli 1923 aan de naamlooze vennootschap PEGEM toegezegde voor schot in.de kosten harer uitbreidingswerken, ten bedrage van f300.000, is niet voldoende gebleken, nu i in verband met de toenemende stroombehoefte van I hare afnemers nog .verschillende noodzakelijke uit- ■MHnHEraHaHBnnuHBnnHmDi Een voorstel van B. en W. om de vergoedingen te breidingswerken te wachten zijn. In overeenstem- brengen voor het hoofd van f 1.25 op f 1.75 en voorming met een daartoe strekkend verzoek van den DE VLIEGTOCHT NEDERLANDZNDIë. de onderwijzeres van f 1 op f 1.50 per uur wordt met j Raad van Commissarissen der vennootschap wordt De heeren A. N. J. Thomassen Tuessink van j 4 tegen 3 stemmen aangenomen, j daarom voorgesteld opnieuw een bedrag van der Hoop, H. van Weerden Poelman en P. A. van Als gemeente-opzichter werd! met algemeene stem*f300.000 voor het genoemde doel uit te trekken, ■den Broeke gaan Woensdag 1 October 'eochtends 8 (mén de heer Jb. Rutsen benoemd. 1 Het bedrijf zal d'e daarvoor noodige middelen op Met 5—2 stemmen werd! besloten de verordening op dezelfde wijze als die, voor zijne eigen uitbreidings- de heffing van schoolgeld zoodanig te wijzigen, dat werken bestemd, van de Provincie moeten ontvan- naar het belastbaar inkomen betaald wordt, waar- gen, terwijl de verstrekte gelden na terugbetaling mee eveneens de gezinsreductie komt te vervallen, j door de PEGEM door het bedrijf wedier in de kas der uan nauuen we nog r A?,., o piaats hebben. Als leden van de jury zijn dezelfde pen ramenaasen. bieten. Da laatste (ringen tot 13M| I hrt vAriï de slaboonen waren duur en hebben nog ruim f33 gedaan, band. De aanvoer ervan vermindert langzamer- opdraagt. Neemt hierbij onze opvallend lage prijs- noteering voor gerenommeerde merken in aanmerking. OPGERICHT 1842. personen van het vorig jaar aangezocht. zuidscharwoude. In de gehouden raadszitting werd een schrijven van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, om het salaris van den ontvanger niet te verlagen, voor kennisgeving aangenomen. Het schrijven van de gezondheidscommissie inzake malariabestrijding werd voor kennisgeving aange- j nomen, omdat in de politieverordening reeds bepa lingen dienaangaande voorkomen. Het bekende verzoek van de af deeling Hanze in zake Zondagsluiting werd aan een breedvoerige be- I spreking onderworpen. B. en W. hadden geen prae- I advies, doch wenschten eerst de meening van den j Raad te hooren. Deze was zeer verdeeld. Vier van de zeven leden waren voor verplichte Zondagsluiting, I doch drie waren er tegen. Zij wezen er o.a. op, dat de winkeliersvereniging het verzoek niet wenschte tf steunen, dat blijkens een ingekomen adres van winkeliers onder hen velen zijn, die de Zondagsslui- iting niet wenschen ingevoerd te zien. j De heer Zeeman wenschte verder te gaan en ook de sluiting 's avonds om 8 uur in te voeren. Een uitspraak over een en ander werd niet ge vraagd. doch besloten werd het prae-advies, dat door B. en W. in de volgende vergadering zal worden uit gebracht. af te wachten. Besloten werd' het vervolgonderwijs weer te doen geven. Voor het geven van vervolgonderwijs werden benoemd de heer Renaud en mej. Vos van Zon. per uur van het vliegveld Schiphol bij Amsterdam vliegtuig naar Batavia. j Het toestel waarmee do vlucht gemaakt zal wor den, is het nieuwe Fokker-verkeerstoestel F. VIT, de H. N. A. C. C., uitgerust met een 360 P.K. Rolls Royce Eagle IX motor Het neemt voor deze reis een aantal reservedeelen mee en heeft ó.m. grootere koe lers voor het water en extra benrinetanken gekregen zoodat het gedurende tien uur in de lucht kan blij ven. De tocht gaat van Amsterdam over Praag, Bel grado, Constantinopel, Angora, Aleppo. Bagdad, Basra, Bushir, Bender, Abbas, Chabar Karachi Mui tan, Amhala. Allahabad, Calcutta, Akyab. Rangoon, Bangkok. Sengora. Medan en Muntok naar Bata via. Het bijzondere is daarbij, dat voor de eerste maal voor een vlucht als deze een handelsvliegtuig gebruikt zal worden. De H. N. A. C. C. is reeds een paar maanden in dienst bij de Kon. Luchtvaart maatschappij geweest en is 1 September jl. over gegaan in het bezit van. het comité voor de Nedér- landrindië vlucht. De Kon. Luc-htvaartmij, heeft 3 toestellen van dit nieuwe type in bestelling. De afstand Amsterdam—'Batavia is over dit tra ject hemelsbreed 12.000 K.M. De te vliegen route is echter uitgemeten op ongeveer 15.900 K.M. De bedoe ling is, dat in alle genoemde plaatsen geland wordt. Een voorstel van B. en W. om in de schoollokalen een gaskachel te plaatsen, werd met 43 stemmen aangenomen. Een leening, groot f 1300, werd hierna aangenomen. Met de uitvoering van het besluit tot verbreeding Provincie gestort zullen worden. ZUIDSCHARWOUDE. In aansluiting met ons bericht in het nummer van Zaterdag omtrent het adres aan den gemeenteraad van de Kromme brug zal gewacht worden, totdat met het verzoek, niet tor verplichte winkelsluiting ook de Banne mot de besproken voorstellen naar over te gaan, kunnen we meedeelen. dat alle win- voren komt. keiiers in de gemeente zijn bezocht. Van de 50 waren er 37, welke onvoorwaardelijk het adres teekenden, nogmaals een waarschuwing aan be- 4 niet wenschten te reekenen, 6 vrij wilden blijven zitters van vruchtboomen. en 3 niet thuis werden getroffen. Deze getallen wet- Reeds meermalen werd door den Plantenziekten- tigen de conclusie, dat 80 pet niet voor winkelelui- kundigen Dienst gewaarschuwd tegen rondtrekkende ting zijn, terwijl slechts 20 pet. als voorstanders personen, die eigenaars van vruchtboomen aanbie- kunnen worden aangemerkt. Er is hier dus blijk- den hunne boomen door bespuiting of op andere haar geen sprake van een wensch, die in de krin- wijze tegen ziekten of schadelijke insecten te be- gen der belanghebbenden leeft, om tot verplichte handelen. i sluiting oveT te gaan. De debatten, in de laatstge- Herhaaldelijk werd geconstateerd, dat door zulke houden raadsvergadering over deze kwestie ge hou- lied'en op volkomen ondeugdelijke wijze en met j den, doen echter niet veel goeds verwachten, voor waardelooze 'middelen werd gewerkt, dikwijls ook op hen. die per adres verzochten, geen verordening op een ten eenenmale ongeschikt tijdstip. de verplichte winkelsluiting in het leven te roepen. Thans is in de buurt van Beverwijk weder zoo 1 j>e volgende vergadering, waarin B. en W. hun prae- iemand aan het werk geweest; deze perspon bood advies zullen uitbrengen, zal ongetwijfeld de be- De grootste étappe is die van Belgrado naar Con- aan da boomen van vangbanden te voorzien. Afge- langstelling van velen wekken. stantinopel, nl. 1008 K.M. MedanMuntak is 1000 K.M. Vanochtend; wordt het toestel overgevlogen naar Schiphol. Vandaag is het daar den geheeien dag voor het publiek ter bezichtigine. door den bliksem gedood. Tijdens een vrij hevig onweer, dat Vrijdagavond hoven Raalte woedde, wilde de 42_jarige E. Roelofs. die op zijn land aan den Broeklanderdijk aan het ploegen was. zich naar, huis begeven. Zijn eigen paard deed' hij in een naastgelegen weide; het twee de paard, dat hij ter leen had van zijn broer Jacob, 1 wilde hij terugbrengen. Op het fietspad werden hij I en het paard door" den bliksem getroffen. Beiden kwamen terecht in een -slootje en waren onmiddel- lijk dood. Roelofs laat vrouw en twee kinderen ach ter. de Stijgende duurte. Tn verband met de stijgende kosten van het levens onderhoud speciaal in de jongste maanden, hebben de'R. K. Bond van Spoor, en Tramwegpersoneel „St. Rnnhaël" en dé Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel aan de Directie der Ned. Spoor- vpc»n verzocht, zoodanige voorzieningen te willen treffen, waardoor het personeel de stijgende duurte zien nog van het feit. dat het voor vangbanden thans moerbeek, te laat is (wel begint de tijd voor het aanleggen van Vanwege de Vereeniging voor Volksvormakeliik- lijmbanden te naderen) heeft deze persoon de men- heden werd Zondag 28 September, eerste dag van schen, die op het aanbod ingingen, op schaamteloo- de najaarskermis alhier, bij het oafót van den heer ze wijze bedrogen, daar zijn vangbanden bestonden iK. Bart gehouden een wedstrijd in ringsteken, uiteen reepje crêpe closetpapier!!! Hiervoor waaraan aoor 33 naren onder enorme belangstel- hracht deze oplichter 20 ets. per boom in rekening! Bovendien heeft hij ook nog boomen bespoten; slaag de erin. blijkens een aan den Dienst overgelegde door hem afgegeven nota op deze wijze goedgeloo- vige voor een bedrag van f 12 af te zetten; hoogst, waarschijnlijk zijn meerdere personen de dupe ge worden van dezen bedrieger. De Plantenziektenkundige Dienst waarschuwt met klem tegen alle aanbiedingen om boomen tegen plantenziekten of schadelijke dieren te behandelen, die gedaan worden door onbekende, rondreizende personen; wil men eventueel op zulke aanbiedingen ingaan, dan raadplege men eerst den Plantenziek- tenkundigen Dienst «te Wageningen of een der bij dien Dienst werkzame ambtenaren. Voor den Inspecteur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst, het plaatsvervangend Hoofd, T. SCHOEVERS. ling van veel publiek werd deelgenomen- De wed strijd werd door keurig weer begunstigd en had tot uitslag: le prijs Jan Zijp Jbz. en mej. B. v. d. Wal gob. van der Velde; 2e■'prijs D. Waiboer en Aagje Witsen; 3e prijs Jn. Buis en Dora Kui- r; Je troostprijs Simon Rens en Jantje Rens; pr. W. de Boer en Mqinuwtje Kater; 3e pr. van der Oord en N. Heinis. De wedstrijd ging om geldprijzen. Gezellige ker- misviering tot besluit. langendijk. We vernemen, dat naast de vereeniging Scheeps- bevrachting, die vroeger alle schippers omvatte, een andere vereeniging werkzaam is. die bestaa' uit en kele uit de oorspronkelijke vereeniging getreden le den. en enkele nieuwe. Dat deze splitsing niet werkt in het belang van belanghebbenden bij de schippe rij. is duidelijk voor ieder, die weet. dat onderlniire concurrentie niet voordeelig werkt.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1