HERFST 1924. Hermen Nypels, Demisaison, Ulster of Jekker, Onze modellen zijn mooi, de prijzen zeer goedkoop en de stoffen solide. Heerenmode-artikelen, Kledingmagazijnen Schagen. Helder. Raad Si. Pancras. ANNA PAUL OWNA, Zaterdagavond had een drukbezochte vergadering plaats, waarvan Cs aanleiding door Uen voorzitter, den heer K. Keuris, in het kort werd uiteengezet. Ve le leden van de Ned. Herv. Kerk in Aima Paulowna, aldus spreker, stonden reeds tal van jaren zeer lauw tegenover het kerkelijk leven, hetgen zij lieten blij ken door zich niet meer in de -kerk te laten zien en op te houden met kerkelijke belasting'te betalen en ze werden door het Kerkbestuur verder met rust ge laten. Maar daarin is verandering gekomen. Ze wer den aangeslagen in de kerkelijke belasting en dat wekte een min of meer opstandig gevoel, dat gaan deweg toenam, toen bij niet betaling waarschuwing 011 aanmaning volgden. Nu zal sproker onmiddelliiK erkennen, dat het Kerkbestuur, in 't algemeen ge sproken, daartoe alle recht had, a 1 waren er die meenden veel te hoog $Un aangeslagen. Evenwel, ook anderen, die nooit waren aangenomen, zelfs niet gedoopt waren, hadden aanslagen enz. ontvangen. Spr. kent een geval, dat iemand bij exploit zijn lid maatschap had laten opzeggen en die toch niet .werd overgeslagen, hetgeen er alles tezamen zijns inziens op wijst, dat toch de administratie misschien een beetje slordig is. Maar in elk geval, die vorderingen hadden onrust gezaaid, waarbij men naar een uit weg verlangde. En zoo hadden dan eenige personen gemeend, zich tot anderen te moeten wenden om te vragen eenig licht in dezen te ontsteken. Spreker had zich daarop tot „De Dageraad" gewend, met het gevolg, dat do hoor Tuk, voorzitter der afdoeling Helder, .dezen avond zou spreken over: „Hoe staat de vrijdenker tegenover den Godsdienst?" De heer Tuk begint met te zeggen dat hem de tijd ontbreekt om dit onderwerp uitvoerig uiteen te zet ten en poogt daarop eenigermate de historische lijn aan te duiden, waarlangs vermoedelijk de Godsdienst zich geleidelijk tot het, Christendom en later tot da Hervorming heeft ontwikkeld, daarbij o.a. opmer kend, dat historisch van het bestaan van Jezus niets bekend is, dat het Christendom uit het Jodendom is voortgekomen en verschillende elementen uit ande re Godsdiensten heeft overgenomen, Toen de Hervorming tot groote macht was geko men, werd haar kerk de Staatskerk, een Burgerlij ken Stand had men niet in die dagen, bij zijn ge boorte of doop wordi men ingeschreven'in de kerke lijke registers on zoo werd ieder, die uit Hervormde ouders stamde, reeds bij zijn geboorte lid der Her vormde Kerk. Meer en meer begint men zich echter in den laatsten tijd van die kerk te vervreemden. Evenwel, zij heeft, als iedere inrichting geld noo:- dig om in stand te blijven. Vandaar die beffing van belasting, welke hier zoo'n beroering heeft teweeg gebracht. Zoolang men echter inderdaad tot een kerkgenootschap behoort, heeft men, zegt spreker, ook de zedelijke plicht die belasting te betalen. Nu bestaan er omtrent dat lidmaatschap verschillende rechterlijke uitspraken en daarom acht spr. het ge- wenscht hier mede to doelen, in welk geval men al of niet als lid van do kerk moet beschouwd worden en wat ben, die zich los van de kerk willen maken, te doon staat. Er zijn, zegt spr., menschen die enkel door den doop tot bet kerkverband zijn gebracht. Is er evenwel hunnerzijds later geen enkele handeling meer verricht om dat verband nader to bevestigen, dan behoort zoo iemand niet tot de kerk en kan hij rechtens niet aangeslagen worden. Is men gedoopt en daarna aangenomen, da-n behoort men volgens do gangbare moening, wèl tot do kerk, maar protes teert men, dan niet meer. Wie echter kerkelijke be lasting betaalt geeft daardoor bewijs, tot do kerk te willen behooren. Daartoe behoort dus iedere meer derjarige, die gedoopt 'en aangenomen is on zijn ker kelijke belasting betaalt. Bij vervolging zal dan ook in de eerste plaats dienen uitgemaakt te warden, in welk verband meh tot de kerk staat. „De Dageraad" nu heeft een formulier ontworpen dat als hulpmiddel kan gebruikt worden om zijn lid maatschap op te zoggen. Doet men dat niet, dan blijft men lid, M071 kan zijn lidmaatschap opzeggen bij deurwaardersexploit, doch ook door persoonlijk een brief aan het Kerkbestuur te schrijven, waarin men verklaart, zijn lidmaatschap op to willen zeg gen. Doch de kerkbesturen zonden maar al to vaak zoo'n schrijven terug on men blijft lid. Wie echter genoemd formulier invult en ondeTteokont ontvangt van hot. Hoofdbestuur der vereeniging „De Dage raad" na inlevering een kaart, op vertoon waarvan men zich op het Gemeentehui» als Hervormd kan laten royeeren. De Staat, zegt spr., heeft er nu eenmaal belang bij dat de menschen gelooven; de arbeiders worden tot berusting gemaand met den troost, dat hiernamaals alles terecht komt. Do predikanten woten echter niets van het bestaan van God en zij weten even min of Jezus ooit bestaan heeft. Wat betreft don geest vain verzet, deze is niet enkel hier ontstaan, hij hoerscht ook elders. De kerk heeft nu- eenmaal geld noodlg en neemt *t daarbij niet zoo nauw. Zij zal u dan ook wel niet zoo gauw met rust laten. Maar bedenk wel, eenmaal afgescheiden blijft u dat. Betaal dus niet. De kerk ontziet zich niet om ook op het gemeentehuis te doen nagaan, of ge daar al9 Hervormd te boek staat, want de kerkelijke ad ministratie blijkt zoo hopeloos verward, dat het kerkbestuur soms maar een greep doet en zijn aan slagen stuurt aan menschen die nooit tot eenig kerk genootschap behoorden of wel tot een heel ander kerkgenootschap. Deze toestand moet anderis worden en wij willen u den weg wijzen, hoe er verder dient te worden gehandeld. Het lag reeds in onzebedoeling dozen winter hier een propaganda-avond te houden, maar de, huidige beroering heeft gemaakt, dat wij nu reeds hier zijn, Dit wilde ik voor 't oogonblik nog zeggen: Heeft uw vader u laton doopen en meer niet, laat u dan gerust vervolgen, Beroep u op uw minderjarigheid toen dat geschiedde. Wees niet bang, om voor den kantonrechter geroepen te worden: De tijd ontbreekt mij, zegt spr., om het aangekondigde onderwerp uit voerig 'te behandelen; ik heb daarom voornamelijk aangegeven, wanneer men niet, wanneer men wel vervolgbaar is en wil thans besluiten met u op te wékken, gebruik te maken van onze formulieren, die kosteloos verkrijgbaar zijn. Van de gelegenheid om met spreker van gedach ten te wisselen, werd door verschillende personen gebruik gemaakt, waarvan sommigen op het propa gandistische gedeelte, anderen op het meer zake lijk gedeelte van het dioor den hoer Tuk gesprokene) ingingen. Zoo bestreed die hoer A. Vrieö uitsluitend! spreker*] negatio van God' en Christus. De heer Wijdenes Spaans herinnert aan een ar tikeltje in de Sohager Courant on wenscht op te komen togen een paar dingen die diaarin voorkom ah, In dat schrijven wordt namelijk gesproken over het ,ydeurwaarderaohtig optreden van den Bode" en de .,soharr el politiek", daarbij toegepast. Het aan bieden van waarschuwingen en aanmanihgeh maakt nu eenmaal geen aangename temming1 te weeg, maar heeft dat aanbieden den indruk van 'n deur waarderachtig optreden gewekt, dan wijte men dit niet den Bode, maar 'het Kerkbestuur, jdat dén Bode uitzond, Wat het woord scharrel politiek be treft, .spreker betoogt dat deze aualificatie zijns in ziens onverdiend is, hoopt, dat ae schrijver van het bedoelde artikeltje dit woord terug- zal nemen. (De heer Keuris maakte zich op hert einde der vergade ring als don schrijver van aat stuk bekend, daarbij tevens uiteenzettend, waarom hij er geen woord van terugnam.) Wannnoer men iets meer voor het Kerkelijk lo ven gevoelt, vervolgt de heer Wydones Spaans, en voor zich zelf do overtuiging heeft, ik hoor daar niet meer bij, ga er dan asjoblieft uit. Toon dat dan door een daadi. Maar zeg dan ook, over '23 en '24 ben ik dat» chuldig on aat zal' ik betalen. Wat da administratie^ betreft, hoe het elders is, weet spr. niet, maar hu durft verklaren, dat hier althans de Kerkelijke administratie niet hopeloos in de war is, al kan er wel een» Gen abuis in voorkomen. Ieder die werkt, maakt wel eens oen fout, alleen wie niet werken, 'kunnen nu eenmaal ook geeh fouten ma ken. Spreker leest vertier artj. 2 voor uit het Kerk.- reglem. om aan te toonen, dat de inleider volgen» zijn meeuing niet juist is geweest en keurt het ten slotte af, dat men vanavond als het. ware zegt: Maak je nu eerst maar los, wij zullen je helpen» dan kfl'n je later wel hoor en, waarom je los 'bent. De. van Dijk, predikant te Sahagen, houdt een mooie rede, waarin hij dé aanwezigen ernstig waar schuwt, zich vooraf neg wel eens goed te bedenken, eer zij den gewiohtigen stap gaan doen, waartoe zij dezen avond worden aangespoord. De heer B. Looij komt eer tegen op, dat één der debaters het heeft doen vooSrkomen^ alsof de S.l>. A.P.'ers persé ongeloovig moesten zijn en maakt pr Sriostor» on predikanten een verwijt van, dat zij in en oorlog met de legers meetrokken, inplaats van den vrede te helpen bevorderen. De heer Sterkman vond in het dioor den inleider gesprokene een aanleiding tot een dithyrambe op ao Liefde, blijkbaar geïnspireerd op den Zen<f .brief van Paulus aan de Corinthiërs, Hoofdstuk 13. De heer Tuk poogde de verschillende sprekers daarna nog kortoGjk te weerleggen, waarop die ver gadering «oor voorzitter word gesloten. En toen bestormde men als het ware het podium, om een formulier in ontvangst te nemen, zoodat >le IleJdorsoho Dager aadïnannon er veel' te weinig blo ken to hebban meegebracht, om aan alle aanvra&en te kunnen voldoen. VOORZIET U THANS van een Wij brengen daarin een uitmuntende keuze, zoo wel voor Heeren als Kinderen. Vergelijkt, vooral in het gebruik, ONZE KLEE DING bij die van anderen. Uw uitspraak zal in ons voordeel zijn. Speciale afdeeling die wij als RECLAME voor onze KLEEDING- ZAAK zeer laag in prijs verkoopen. Overhemden, Ondergoederen, Truien, Wollen vesten. Chales, Hoeden en Petten, steeds moderne sorteering. ZIE DE ETALAGES! OUDESLUIS. Zondagmiddag reed de heer G. uit Anna Paulowna met zijta auto met volle vaart door den afsluitboom van de draaibrug heen. Gelukkig was die brug nog dicht, zoodat het ongeluk alleen wat materieele scha de veroorzaakte. Daar dit reeds het tweede geval ia binnen korten tijd en de chauffeur dezen auto verklaarde, dat men, wegens de laagte van de af- sluitboomen daarover heen kijkt, eni ze alzoo niet opmerkt, verdient het, alvorens er een ernstiger on geluk gebeurt, wel aanbevoling dlat er een meer zicht bare afsluiting wordt aangebracht. WIERINGEN. Ten overstaan van notaris Obreen had Zaterdag 27 Soptember 1924 in 'het café van den heer Jb. Bruul en ten verzoeke van den heer H. v. d. Berg do openbare varkooping plaats van twee woonhuizen met aanbehooren, groote werkplaats, tezamen groot 6 Aren, 10 Centiaren. Koopor werd van het gTootste woonhuis enz. de heer G. Tijsen Pz. alhier voor f 4300 en van het klein ste woonhuis met werkplaats enz. de heer H. Zon, wagenmaker te Anna Paulowna voor f4075.alzoo tezamen opgebracht f8375. WIERINGEN. Zaterdagavond ging voor den tweeden keer voor een flink bezette zaal in de Concertzaal van den heer M. Tijsen te Den Oever de revue: „De wereld rond of je moet er zin in hebben", van M. Bosker. Evenals de eerste keer liep alles best van stapel en genoten de aanwezigen volop van deze door den heer Bosker flink in elkaar gezette revue. Naar wij vernemen gaat de revue de volgende week Zaterdag voor den 3en keer in „Concordia" te Hippo- lytushoef. WIERINGEN. Voor rekening van den heer C. Everts werd onder hands aanbesteed het verbouwen van een woonhuis met daarbij te bouwen autobergplaats. Ingeschreven werd door de volgende heeren: Th. Boersen voor f2888; J. C. Klein voor f2785; S. Blaauboer voor f2450; P. Tijsen voor f2440; N. J. Poel voor f2095; J. C. de Vries voor f1995. De raming bedroeg f2200. Gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. C. de Vries. WIERINGEN. Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn informa- tiën te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie met inhoud); een ceintuur van een regenjas, en een damesrijwiel, terwijl als verloren inlichtingen wor den gevraagd van een gouden broche. WIERINGEN. Naar wij vernemen zal voor rekening van den heer C. Tijsen te De Gcst alhier een blok van vijf bur- gerwbonhudzen worden gebouwd. Woningnood zal hier dan weldra niet meer zijn. NGORDSCHARWOUDE. De drukte aan de markt en laadplaats was deze week vrijwel gelijk aan de vorige. De aanvoer was slechts enkele wagens meer. Van enkele artikelen was de aanvoer minder, terwijl de meerdere aan voer ook nu weer veroorzaakt werd door de witte kool. Meer en meer blijkt dat van dit artikel enorm veêi verbouwd is. De aanvoer van aardappelen gaat meer en meer verminderen. De vorige week bijna 7 wagons, nu iets meer dan 6. Schotsche muizen werden slechts S dagen in kleine hoeveelheid aangevoerd, voor prijzen, die on geveer f250 lager waren dan de vorige week. Du ken werden dagelijks aangevoerd. Daarvan was de prijs dooreengenomen ongeveer 30 cent hooger. Schoolmeesters werden slechts »3 dagen aangevoerd in zeer kleine hoeveelheden. Ook hiervan woren de prijzen een tikje hooger. Slechts eenmaal werd een partijtje Ideaal aangevoerd. Blauwe en eigen heimers werde ndeze week niet aangevoerd. De aanvoer van apercieboonen houdt lang «tand, al wordlen de aangevoerde partijtje» steeds kleiner, de aanvoer was nog dagelijks. De prijs was vrijwel gelijk aan de vorige week, De hoogste noteering was f28.0, dé totaal aanvoer 1090 K.G. Ook snljboonen weitien nog twee dagen een par tijtje aangevoerd. De uienaanvoer was iets hooger. De vorige week bijna 9 wagons en nu ruim 10. De prijzen van ge wone uien waren vrij gelijk aan de vorige week en st-onden de geheele week vrij vast. De prijs van de drielingen was in het begin van de week vrij gelijk, doch liep dagelijks op tot Zaterdag een hoogste markt van f 6.40 bereikt werd. Ook de nepprijzen stonden de' geheele week vrij vast. De hoogste no teering was geregeld f7 of iet» meer. Ook deze prijs was hooger dan de vorige week. De aanvoer van uien was ruim 10 wagens tegen bijna 9 de vorige week. De peenaanvoer was vrij gelijk, doch de prijs de geheele week even laag als dé laatste dagen van de. vorige week. De aanvoer van boswortelen was deze week zeer gering. Slechts 6750, bos tegen 25575 boa da vorige week. De prijzen waren even hooger. De hloemkoolaanvoer was vrijwel gelijk. Wat de prijzen betreft was deze Maandag gelijk aan den vorigen Zaterdag. Donderdag en Vrijdag liep de prijö wat terug, doch Zaterdag was die hoogste markt weer f21.70- van de beiste eni f5.40 van de 2e soort. Kroten werden bijna dagelijks aangevoerd, in to taal 12000, K.G. tegen 8650 K.G. de vorige week. Do prijzen waren iets afwisselend, doch dooreenge nomen .vrijwel gelijk aan de vorige week. Wat de koolaanvoer betreft, was de aanvoer van de roode iets minder. Nu ruim 23 wagons tegen de j vorige week 26. De prijzen waren even hooger. Was de vorige week de hoogste noteering f 4.90, nu was f dit f5.10. De witte, waarvan de vorige week de aanvoer I bijna 44 wagons was, werden nu tot bijna 54 wagons aangevoerd. De prijs was een tikje beter, doch nog zeer onvoldoende. De hoogste noteering was nu f2.10, tegen de vorige week f 1.80. De gele aanvoer was even minder. De vorige week 15 H wagon, nu bijna 14 wagons. Ook hiervan waren de prijzen dooreengenomen beter.De vorige week was de laagste noteering f 1.90 en de hoogste f5.80. Deze week was dit f2.40 en f5.70. Ook uiwdit overzicht blijkt ween dat de markt vrij geregeld is. De prijzen van het een wat lager en van het ander wat hooger, soms met eenige schommeling, doch van de groote schommelingen, zoo hekend uit de oorlogsjaren, is niets imeer te be- 1 speuren. Als de 9tand der prijzen blijft zooals ze nu ls, zal het dit jaar voor de tuinders geen vetpot zijn, doch zal toch dooreengenomen van een loonend bedrijf gesproken kunnen worden. Men hoort geen klachten en er is dam ook nog geen reden voor. Alleen de witte kool moest het nog even beter doen. De totaal-aanvoer was deze week ongeveer 118 wagons, waarvan ruim 6 aardappelen, ruim 10 uien, bijna 5 losse peen, ruim 1 wagen kroten en moor dan 91 wagons kool, waarvan ruim 23 rood, ruim 53 wil en bijna 14 geel. BROEK OP LANGENDIJK. In de vergadering van het Polderbestuur word tot voorzitter gekozen de heer P. Slot, burgemeester al hier, tevens als Hoofdingeland van het Geestmer- arnilmcht. Oosterdijk en Molengeerzen. EEN KIPBENRAMF VOORKOMEN. Dank zy het krachtig ingrijpen, is het gerraar Van een algemoene besmetting door d'e kippen-dyphte ritus thans vrijwel geweken. Ook 'de kopzaekte Is als geweken te beschouwen. BELASTING OP RADIO-ONTVANGSTATIONS^ B. en W. van Laren (N.-H.) stellen den Raad voor een belasting te heffen van vijf gulden per maand voor het 'houden van een radio-onvanlgstation in openbare gelegenheden. OP DE LAT. Een caféhouder in dé Kerkstraat te Hilversum, wien het blijfkbaar de keel uithangt kis maar „op do lat" te moeten schrijven, zonder eenig uitzicht, op betaling, heeft een eigenaardig middel uitgevon den om pressie te oefenen op do nalatige nathalzen. In zijn uitstalkast hangt, n.1. thans een lijst, waan op hij zijn vorderingen op, met naam en adres aan geduide, debiteuren te koop aanbiedt. Do lijst mag zich wèl lm zekere mate van belang stelling verheugen. DOOR STROOM GEDOOD, De 30-jarige metselaar Rlindert Kooistra va Ber- gumerheide, kwam gisteren in aanraking met den electrischen draad der huisaansluiting, met het treu rig gevolg, dat de ongelukkige onmiddellijk dood was. Hij laat een weduwe met drie kinderen na. WEGEN EN VAARTEN TUSSCHEN DE ZES NOORDHOLLANDSCHE STEDEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan de be trokken gemeente- en waterschapsbesturen toege zonden een ontwerp-besluit der provinciale Staten met nota van toelichting inzake het onderhoud van de wegen en vaarten tusschen de zes Noordholland- sche steden Amsterdam, Monnikendam, Edam^ Pur- merend. Hoorn en Enkhuizen. Daartegen kunnen door belanghebbenden bij. die besturen bezwaren worden ingebracht. Volgens dit ontwerp-besluit gaan deze wegen cn vaarten sedert eeuwen in beheer en onderhoud bij genoemde steden In' beheer en onderhoud bij de provincie over. Het hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier zal van de ongebouwde eigen dommen 1 der geheeile belastbare opbrengst en van de gebouwde eigendommen i der halve be lastbare opbrengst heffen en de opbrengst daarvan aan de provincie afdragen. Aan de heffing worden onderworpen alle gebouwde en ongebouwde eigen dommen in; het hoogheemraadschap Waterland, de Buikslotermeer, de Broekermeer, de Be'lmermeer, de Monnikenmeer, den polder Katwoude, den Zuidpol der, den polder d'e Zeevang, de Etersheimerbraak!, de Beemster, de Purmer,, de Kwadijkerkoog, den Over- weerschen polder, de Hobreederkoog, de Beetskoog, de Westerkoog, de bannen Oudendijk, Grosthuizen S^harwoude, Avenhorn, den polder de Groote Waal, de bannen Berkhout, d'Ampten, Hoorn, Westerblok ker, Oosterblokker,, Zwaag, Binnen wij zemd, Oudijk, Westwoud, H'oogkanspel, Grootebroek en Lutjebrook, Bovenkarspel, Enkhuizen en Westeinde, den Noord meerpolder, den Burkmeerpolder en den polder De Wilmkebreek. Gemeenten of waterschappen worden tot afkoop van de verschuldigde bijdragen toegela ten. De bijdragen der zes steden, benevens inkomsten uit bezittingen en subsidies van Rijk en Provincie, samen f 45.000, zijn in de laatste jaren niet voldoen de voor behoorlijk onderhoud. Bovendien is de be staande regeling verouderd. De zes «teden zijn niet meer de eenige belanghebbenden. De jaarlijksche onderhoudskosten worden thans geschat op f114.430, de inkomsten uit bezittingen op f6000. Gedeputeerde Staten wenschen de nadeelige saldi van de laatste jaren, ongeveer f350.000, voor reke ning der provincie tè nemen. De bijdragen van Rijk, provincie en gemeenten, resp. f 10.000. 112.000 en f 16.700. wenschen zij even redig te verhoogen, zoodat voortaan moet worden bijgedragen door het Rijk f28.192t de provincie f33.613 en de belanghebbende streek f29.925, ter wijl bovendien de zes steden het vroegere bedrag van f 16.700 moeten blijven opbrengen. Heffing van 1 pet. als boven vermeld is tot bekoming van genoemd bedrag van f29.925 voldoende te achten. AARTSWOUD. Te Enkhuizen behaalde onze plaatsgenoot A. Scha- rn met het ooncours-hippiqué wederom een le prijs f 80.—. AARTSWOUD. De gymnastiekvereniging O.K.K. behaalde te Blokker3 prijzen, nl. le prijs estafette, heeren; 2e prijs estafette, adspiranten en 3e prije dames vier kamp. DE BLUE-BANDPOSTSTEMPELKWESTIE. 's Gravenhage, 29 Sept. De president van de Haagsche Rechtbank, beden uitspraak doende in kort geding in zake de „Blue Band" reclame, heeft den Staat der Nederlanden bevolen, het drukken van den reclame-stempel op de brieven van de eischeresse te doen staken, doch ook alleen ten aan zien van de brieven van de beide eischende partijen op straffe van oplegging van boete. De Staat is tegen deze uitspraak in hooger beroep gegaan TTN KAMERLID VOOR DEN POLITIE.RECHTER. Het Tweede Kamerlid, de heer Duys. stond hedon voor den Haagschen Politie-rechter terecht wegen» beleediging van den actualist S. in een vergadering \an de S.D.AJP. te 's Gravenhage. De heer Duys had o.m. gesproken van een „ploertig" optreden van S. Do eisch luidde f10 boete subs 2 dagen hechtenis. Uitspraak de volgende week. VAN EWIJCKSLUIS. Zondagmiddag hield de gymnastiekvereentging D.O.K.E.V. op het land van den heer Adr. Langereis aan den Stoomweg. hare vervolg-, tevens eindvved- strijden om het clubkampioenschap in othletiek. (De eerste 9erie wedstrijden is gespeeld op Zondag 17 Aug jl.). De uitslag der verschillende wedstrijden was als volgt.: Hoogspringen heeren (zonder plank): 1. N. Dek ker, 1,60 M.; 2. J. Daalder. 1,50 M. Hoogspringen dames (zonder plank): 1. C. Lange reis, 1,10 M.; 2. G. van Teulingen, 1,05 M. Kogelworp, heeren: 1. J. Daalder, 8,97 M.; 2. Alb. Koster, 8.64 M Duitsche driesprong, dames (met plank): 1. G. van Teulingen. 7,98 M.; 2. A, Smit. 7.90 M. Hardloopen, heeren (400 Meter): 1. N. Dekker. 60 sec.; 2 Alb. Koster, 63 4/5 sec. Hardloopen, dames (60 Meter): 1. G. van Teulingen 91/5 sec.; 2. N. Kooij, 9 4/5 sec. Het hoogste puntenaantal voor de heden gehouden wedstrijden (maximum voor heeren 300, voor da- mos 2(Xh werd behaald door: Heeren: 1. N. Dekker, 224 p.; 2 Alb. Koster, 171 p.; 3. J. Daalder. 149 p; Dames: 1' G. van Teulingen, 156 p.; 2 C. Langereis, 135 p.; 3 N. Kooij, 109 p. Het hoogste puntenaantal voor alle wedstrijden (maximum voor heeren 600. voor dsmes 400) werd behaald door: Heeren: 1 N. Dekker. 437 p.; 2 Alb. Koster, 390 p.; 3 J. Daalder, 257 p.; Dames: 1 G. van Teulingen, 230 p.; 2 C. Langereis, 187 p.; 3 N. Kooij. 167 p. Houders van hetclubkampioenschap zijn dus de beer N. Dekker en mej. G .van Teulingen. WINKEL. De heer R. Bilstra alliier, is geslaagd voor oom mies 4de klas by 's Ry"kö directe belastingen, en aal geplaatst worden, te Zevenaar. WINKEL, 29 September 1924. Appelen f212 peren f213. slaboonon f10 to 21, snljboonen f 13—22, uien f 1—2, koof f 12, alles .per 100 Kg. Komkommers £l4, andyjvid f 1.50—3.50, pier 100 stuks. ALK MA AR, 27 September 1924. Op de heden, gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: 42 paarden ƒ150450, 83 kooien on pssen f275550, 43 nuchtere kalveren f 1232, 676 vette schapen f4052, 13 magere varkens f2238, 230 biggen, 10 w. f8—22, 7 bakken en geiten f4—8. Boter: le soort fL4ó, 2e soort fl.30; eieren f 0.09 1/2 tot f 0.10 IA EenAeieren f 0.07 tot 0.07 1/2. WARMENHUIZEN. 27 Sept. Roode kool f2,90 a 4,90, wite kool f 1,10 a 1,30, 2o Soort f0.80 a l,.nep f 6 a 6,60, drielingen f5.20 a 6. uien f 3.60 a 4,20, grove uien f 3,30 a 3,70, slaboonen f 18,70 a 21,50, negentlgvoud f3,80. Aanvoer: 35175 Kg. roode kool, 33450 Kg. witte kool, 2800 Kg. "nep, 9835 Kg. uien, 57 Kg. alaboonon, 540 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 29 September 1924. Roode kool, le soort f 2.90 a 4.30, uitschot f 1.90 a 2. Witte kool, le soort fl.10 a 1.20, Nop f 6140 af>.50u drielingen f 6.20 a 6.40 uiecn f 3.90 a 4.20. Bloemkool f U.30. Aanvoer: 17655 Kg. roode kool, 31300 Kg witte kool, 818 Kg. nep# 13/Q Kg. uien, 450 stuks bloemkool. NOORDERMARKTBOND, Nooiti-Scharwoude. 29 Sept. Duken f4.90 a 5.20, schoolmeesters f4.90 a 5.10 eigenheimers f5.90, bl. eigenheimers f 2.3Q a 6, drielingen f7, kleine f 1.20 a 1./0 Spercio- boonen f26.20 a 30.70. Grove uien f 4 a 4.80, drielin gen f 5.70 a 6.40, gele nep f5.90 a 6.80. Peen f 1.20 a 1.40. Kroten f2.20 a 3.20. Roode kool f2.60 a 4.90, witte kool f 1.10 a 1.30, gele kool f 2.80 a 5, alles per 100 Kg. Boswortelen f LpO a 3.90 per 100 bos. Bloem kool r8.70 a 21, 2e soort f 1.60 a 4.30, por 100 st. Aanvoer: 6000 Kg. aardappelen, 150 Kg. sporcio- boonen, 10200 Kg. uien, 6100 Kg. peen, 0000 KG. kroten, 67800 Kg. roode kool, 96000 Kg. witte kool, 27800 Kg. gele kool? 3100 boe wortelen, 230Q gt bloemkool. LANGENDTJKER GROENTENVEILINO. 29 Sept. (Bloemkool, le soort f 16.50 a 27.20, 2^ soort f3.20 a 7.50 per 100 stuks. Wortelen f 1.40 a 1.60. Rood© kool, le soort f3.50 a 5.40. Golo kool, le soort f3.70 a 3.20. Witte kool, le soort f HO a 1.40. Uien f4 a 4.80, drielingen Ï4.80 a 6, nep f6.20 a 6.80. Slaboonen f 28 a 33.30' Bieten f2.20 a 4.20. Aardappelen: schoolmeesters f4.60 Duo of York f5.20, drielingen f9, alles per 10Ó Kg. Aanvoer: 21200 stuks bloemkool'. 5400 Kg. worte len, 61600 Kg. roode kool, 32200 Kg. gele kool, 190.200 Kg. witte kool, 20700 Kg. uien, 330 Kg. sla boonen, 4500 Kg. bieten, 5000 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 29 September 1924. Appelen f4 a 23, peren f4 a 24. spruiten f 14 a 25, per 100 Kg. Bloemkool'f5 a 19.80 per 100 stuks. Roode kool f 4.80 a 7, gele fcool f 4.60 a 6.40, per 100 Kg. (Wortelen f3.80 a 9.80 per 100 bos. Ülen f4.70 a 6.80, Tomaten ^7 a 12, per 100 Kg. An- dyvie f2.20 a 4.80 per 100 stuks. Snybooiien f 16.20 a 59, Spercieboonen enkele f25.30 a 37.60, idem, dubbele f 18.40 a 40.50 per 100 Kg. ALKMAAR, 29 September 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 34 koeien en ossen f310525, 3 vette kalve ren f70175, per ned.. pond fl.401.70, 26 nuch tere kalveren #16—34, 117 vette schapen f4052, o46 vette varkens per ned. pond' f 0.82—0.94. AMSTERDAMSÖHE VEEMARKT. Amsterdam, 29 Sept. Aangevoerd1: '182 vette koeien, le kw. fl.lo—-1.28# 2e kw. f 0.961.16, ,kw.f0.820.96 per Kg., 130 melk en kalfkoeien f350—525 -per fftuk, 20 vertte kalveren f 0.80—0.96 per Kg.3o nuchtere kalveren f 1626, per stuk, 92 schapen f45—51 per stuk, 573 vette varkens Holl. le soort f 1.07 tot 1.09 per Kg., 2o soort Y 1.05 f 1.07 per Kg., Overzeesohe en Geldersche, le 'kw. f 1.081.09, 2o kw. f 1.061.08 per Kg.; 40 paar den f150—325 per stuk. De Raad vergaderde Zatordagavond voltallig Ged. Staten hadden goedgekeurd het besluit om f7000 van hot voordeelig saldo 1923 op den dienst van 1924, inplaats van 1925 over te brengen. Kasopname bij den ontvanger heeft plaats gehad, waaruit bleek, een kasgeld van f 30.16# overeenkom stig de boeken. Voor de bestrijding fan malaria tal (rratis lysol beschikbaar gesteld worden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2