iaad Hoogwoud. DE KLEEDING TWEEDE BLAD, HET NIEUWE MODEBLAD Extra voor de nieuwe Abonnes. Reclames. liinnenlandsch Nieuws. Dinsdag 30 September 1924. 67ste Jaargang. No. 7511. Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud/ gehouden op Maandag den 20 September 1924, voormiddags 10 uur. Allen present. Voorzitter Burgemeester Breebaart, (Ine do verga- dering opent, waarna de notulen worden gelezen. De heer Glas had aanvankelijk eon kleine opmer king doch na toelichting van voorzitter, erkent de heer'Glas zich te hebben vergist, toen hij' meende, eene opmerking te moeten maken. De opmerking van den heer Glas gold do beschrij ving van de wijze waarop de door.den Raad toege stane finantieele steun bij studio voor P. Boot ad f130 werd toegekend.* De notulen worden na toelichting van voorzdtter aan den heer Glas, dan ongewijzigd goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling dat verlichting Tram- brug Langereis bij B. en W. in onderzoek is. De om wonenden hadden bezwaar om de bediening der ver- lichting op zich te nemen. Nu zal geinformeerd wor den naar de kosten van een klokje. De heer P. Vos Mz., heeft de benoeming als gem.- ontvanger aangenomen. Donderdag j.1. heeft hij die vereischte borgtocht gesteld. Jaarwedde gem.-ontvanger, is door B. en W. overeenkomstig raadsbesluit bepaald op f630 per jaar voor den dienst 1924, namelijk. Periodieke ver hoogingen, daarvoor kan geen uitzondering wor den gemaakt, luidt het ingekomen bericht van Ged. Staten, Daarna wordt de gem.-ontv. binnengeleid en wor den hem de vereischte eeden (in dit geval beloften) f21774. Vermoedelijk te maken wtast f2439.71. De heer Bossen geeft in overweging om het aan de Provincie over te dragen. Het aantal lichtpunten zou daardoor aanzienlijk vermeerderen. Voorzitter zegt, dat B. en W. bereid zijn, om ten deze nader onderzoek te doen. De begrooting wordt voorloopig vastgesteld op aan gegeven cijfers. Gemeentebegroottng. dienst 1925.. De uitgaven ko men in behandeling en bij den post f 2500 jaarwedde Burgemeester acht de heer Bossen 12000 genoeg. Do heer Vijn steunt dat. De heer Sichilder is tegen f2000. Als allo gemeen ten verlaging deden, was heft wat anders. De heer Vijn: De Minister gaat al verlagen. De heer Bossen: De minister begint met f3000 te verlagen.. Als het gemeentebestuur dat ook doet, komen we er vanzelf. Er is altijd gezegd: Van boven af Nu begint het van boven af! Stemming over idéé Bossen om tot op f2000 te verlagen. Dat idee wordt met 4 stemmen voor en 3 tegen aangenomen. Voor: Bosseh Vijn, Glas en mevr. Hoek-Spaander. Tegen de andere 3. Voorzitter zegt, hot aan Ged. Staten te zullen be richten. Salaris gem.-ontvanger. Is voor dienst 1924 naar f 630 s jaars bepaald. De heer Vijn: Nu zullen we verkocht worden, voor we geleverd worden. Voorzitter licht toe, hoe het staat dat er naar f 630 s jaars het salaris voor het loopende jaar 1924 wordt berekend. Ged. Staten gaan niet mee met het idee van 2 jaarlijlcsche periodieke verhoogingen. Presentiegeld' leden Raad f 150. De heer Bossen .stolt voor, het iets te verhoogen, er te brengen op f 3.50 per vergadering. Raadslid j •wezen eischt nogal wat van iemands tijd: voorver- I gaderingen, zittingen in oomité-generaal, stukken na zien ten raadhuize, enz. Waarlijk f3.50 presentiegeld per zitting is niet te hoog. De heer Portegies steunt dit idlóe. Stemming over idée-Bossen. Wordt moeit 4 voor en 3 tegen aangenomen. Voor zijn: Schilder, Bossen, Portegies en Groen. Voorzitter zegt: Dus aangenomen. We zullen ter zake een voorstel doen aan Ged. Staten. Jaarwedde gemeenteambtenaren: Gemeentebode f 650, ambtenaresse ter secretarie f 600. De heer Vijn: Zij is wel noodig, maar moest eigen lijk door Burgemeester betaald worden. De heer Bossen steunt dit. Bij stemming met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor: Bossen en Vijn. Voorzitter bespreekt bij post onderhoud raadhuis! afgenomen, waarna voorzitter hem met eenige har telijke woorden gelukwenscht en de hoop uitspreekt, - dat de nieuwbenoemde functionaris met Dag. Be- j om Jiet distributielokaal tje door verbetering stuur en Raad prettig moge samenwerken. Ivan den vloer, enz. m te richten voor B. en W.- Infunctietreding 1 OcL a.s. Jaarwedde gaat in 1 vergadennglokaal. Metbetrekkeltjk geringe kosten is een onderwerp, waarvoor al onze lezeressen zich zonder uitzondering interesseeren. Daarom stellen wij tegen den uiterst geringen prijs van f 1.25 per kwartaal van zes nummers ver krijgbaar: (24e jaargang), dat een algeheele vernieuwing heeft ondergaan en thans de rijkste keuze geeft van de laatste modellen, waarbij aan kinderkleeding en lin- geriën een beduidende plaats is ingeruimd. Ook bui ten het eigenlijke seizoen blijft Het Nieuwe Mode blad altijd interessant. Het brengt immer de nieuw ste modesnufjes, geeft afbeeldingen van gelegen heidskleding. als bruidstoiletten, van babykleeding en uitzetten, terwijl aan de dameshandwerken en de techniek daarvan vele bladzijden worden gewijd. Degenen, die zich vanaf 1 Octobor voor minstens een kwartaal abonneeren ontvangen: GRATIS: Een extra lingerie-nummer, hoofdzake lijk gewijd aan dames- en kinderondergoed, waarin een groot aantal modellen, waarvan gratis geknip te patronen worden verstrekt. GRATIS: Recht op deelname aan een hoogst in- leressanten hoeden wedstrijd, waaraan 100 praebt- prijzen zijn verbonden, o.a. een inzinkbare TRAPNAAIMACHINE. GRATIS: een abonnement gedurende een half kwartaal op het Geillustreerd Stuiversblad, Neder land^ meest populair, humoristisch weekblad. GRATIS: Een overdruk van een boeiend verhaal: óf De Erfgename van Dannewalde of Een Geheim zinnige verdwijning. Wil omgaand Uw bestelling zenden aan de Admi nistratie dezer courant en vermeld daarop: Voor abonnement Modeblad, alsmede de titel van den ro man, welken men wenscht. DE UITGEVERS. om haar «onder dat "(behalve koffie) iet» wardi gepresenteerd, mede te maken. Voorzitter ml met deze opmerkingen wel reke- ning houden. Wat wenscht men gepresenteerd te zien? De heer Vijn: Koek, zou ik denken, dat is het ge makkelijkst, dan heb je niets te sneden. Goedgevonden. Voorzitter sluit de vergadering. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstopping, slechte spijsverte ring, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerdo pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. Augustus 1924 berekend voor, dezen dienst althans, naar f 630 's jaars. Daarna verlaat de heer V09 de zitting. Schrijven van den Bond" van Gemeenteambtenaren die het daarin niet eens is met de opvatting van Ged. Staten over verlaging jaarwedden gemeente-ontvan gers. In het schrijven licht de Bond zijne opvatting hieromtrent nader toe en eindigt met te verzoeken niet tot verlaging van jaarwedde giem.-ontvangers over te gaan. De heer Vijn: We hebben er weinig op te zeggen. Het is geflatteerd. Ze zeggen van een dagtaak, maar die is er niet. Betrouwbaar, goed administratief on derlegd moet zoo'n ambtenaar zijn. Maar ook een schoenlapper moet zelfs betrouwbaar zijn en z'n vak verstaan. .De zin van dit schrijven is meer van toen- passing van groote steden dan voor onze gemeente. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten over rekening keurings dienst van Waren, dienst 1922. We hebben op dien dienst f 124.38 te veel betaald. Voorzitter zegt: Zij zuilen het wel weer in min dering brengen bij 'het bepalen der bijdrage. Het proces-verbaal kasopname G.E.B. wordt den raadisleden teir inzage verstrekt. Verzoek om f300 subsidie, ingediend door de classis Hoorn der Gezinsverpleging. Een rekening is bijgevoegd, gevende een nadeelig slot van ruim f 1700. De heer Glas oordeelt, dat met die meer moderne balansboekhouding het er niet gemakkelijker op ge worden is om er uit wijs te worden. De heer Vijn onderschrijft die meening. Voorzitter stelt voor, toestemmend te beslissen. De heer Schilder wilde gaarne informeeren of de Raad nog bij vorige houding ten opzichte van sub sidie voor Wit-Gele Kruis R.-Katholieke instel ling blijft volharden. Voorzitter wil eerst over de Gezinsverpleging in beginsel uitspraak ten aanzien van te verleenen subsidie. n beginsel verklaarden allen zich. voor de sub sidie aan de Gezinsverpleging. Niemand was daar tegen. Bij de stemming over het zich in beginsel uit- zou dat te doen zijn. Een electriciteitskacheitje zou de noodige warmte in het koude seizoen kunnen bren gen. Dat kacheltje zou f 17.50 kosten. Goedgevonden wordt, dat B. en W. het idee nader zullen overwe gen en zich nader zullen doen voorlichten. De kos ten zouden komen dan nog dit loopende jaar en niet in 1925, dus de post (f 100), blijft ongewijzigd. Bij kosten onderwijs zegt voorzitter, dat de jaar wedden vroeger veelal hooger waren dan de rijksbij drage. De heer Vijn: 20 jaar terug was Hoofdei. Omslag f2500. Voorzitter: U hebt zelve meegewerkt om die hoo ger te maken. De heer Vijn: Ik hoop dat het nog eens weer f2500 wordt. Voor Openbaar Lager Vervolgonderwijs staat f240. De heer Bosen bespreekt eventueele combinatie van schoolwijken bijaldien er te weinig leerlingen zijn om 1 cursus te 'doen. doorgaan. Aan de Langereis zijn 7 leerlingen. Aan de Kerkelaan vijf. waarvan 2 van de Gouw. Spr. vindt het wat sneu indien een stuk_ of 8 leerlingen b.v. van het vervolgonderwijs zouden moeten worden uitgesloten. 3 Avonden van de Langereis naar Aartswoud is te ver voor sommi gen. Enkelen hehben geen bezwaar om iaar Hoog woud te fietsen vanuit een buitenwijk. Een paar hunner hebben echter geen fiets. En dan wordt het wel bezwaarlijk. Goedgevonden wordt om straks hierop terug te komen. Schoolgeld voor de Rijks H.B.S. f 1500. Vijf leer lingen uit ónze gemeente genieten daar onderwijs. De heer Schilder: Ik ben daar ook wel tegen, maar dat zal weinig baten. Wij hebben H toen onder pro test toegestaan, is 't niet, Vijn? De heer Vijn Ja, Ik ben er ook nog tegen. De heer Glas: Ik ook. 't Is een akelige post. Die leerlingen komen meerendeels uit de gegoede klas se. En ingezetenen van f 800 inkomen daar wordt al schoolgeld van geheven. Dat doet me zeer. We kun nen er echter wel tegen ageeren, wat we vorig jaar deden. En we deden dat, daar goede middelen niet baatten. Toen zijn we tot obstructie overgegaan. spreken ten opzichte van te verleenen subsidie, als Maar wanneer dat aan de gemeente en Proy. Blo- het Wit-Gele Kruis R. Katholieke instelling die d.en no* extra kosten bezorgt, dat zou te betreuren eventueel zal vragen, is de uitslag dat 3 voor en 4 ztfn- schijnt het in andere gemeenten goed te tegen zijn om zich in beginsel voor subsidie die het i vinden, dat in de kosten voor kinderen van gegoeden Wit-Gele Kruis eventueel zal komen vragen, te ver- wordt bijgedragen door veel minder goed gesitueer- klaren. Tegen waren Bossen, Vijn, Glas en mevr. |den- Obstructie echter geeft ook niet, dus daar ben - - --- - Ik niet meer voor. De heer Bossen: En toch geloof ik. dat volharding in het voeren van obstructie op den duur zal helpen. De heer Vijn: Het moet allemaal intusschen be taald worden en ik ben er tegen om het op de be groeting te zetten. De heer Glas: Ik wil ook wel, dat bet van de be grooting afblijft. De heer Schilder: Er ls een middel: om bij de Ka merverkiezingen volgend jaar alleen die Kamerle den te kiezen, die de wet willen wijzigen. De heer Glas: Ja.... maai*tusschen beloven en doen fs ook nog wat,. De voorzitter: Als de heer Glas bet niet op de be grooting wenscht te zien, zou het op onvoorzien moe ten. Anders komen we te pakken. Stemming over het idoo om den post van f 1500 te schrappen. 5 voor en 2 tegen schrappen (nl. Groen en Schilder). Dus besloten te schrappen. Voorz.: Dus de f1500 zal worden afgevoerd. Voorzitter: Bijdrage aan Gymnasium, f650. Ook hier met dezelfde 5 voor schrappen besloten te schrappen. Tegen Groen en Schilder. Voor Nijverheidsonderwijs (in deze: opleiding huis- houdonderwijs en voorbereiding tot behalen diploma Huishoud onderwijs) staat f 100. Mevr. Hoek-Spaander zou dien post toch niet wil len schrappen, 't Is nuttig onderwijs. Stemming of die post wordt behouden. Voor: Schil der, Groen en mevr. Hoek-Spaander. Tegen Bossen, Portegies, Vijn en Glas. Alzoo zijn 4 tegen en 3 voor Hoek-Spaander. Voor Schilder, Portegies en Groen. Voorzitter: We kunnen die menschcn hun zegel wel sparen om een adres aan den Raad te zenden. Adres van de Naai- en Breischool om f 50 subsidie. Vooiz. acht het een nuttige instelling en is voor toe stemming. De heer Vijn is daar niet voor en vreest bij toe kenning een precedent te scheppen ,want dan zullen er waarschijnlijk uit andere wijken soortgelijke aan vragen komen. Ook'de heer Schilder is tegen sub sidie. Voorzitter wijst er op, dat niet ieder in de gelegen heid is om «ijn kinderen naar Hoorn te sturen. De heer Vijn vindt eenvoudig onderwijs voor naaiwerk, dat in een huishouden dagelijks voor komt, voldoende. En dat kunnen ze in onze gemeen te goed genoeg Jeeren. Voorz.: Daarom wil ik toestemmen. Do heer Vijn wil dat niet, om geen precedent te scheppen. De heer Bossen licht toe, dat er gevaar is, een pre cedent te scheppen en is tegen inwilliging van het verzoek. Bij stemming wordt met 5 tegen 2 stemmen ver worpen dit adres, waar vóór stemden de, heer Glas en mevr. Hoek-Spaander. Voorzitter zegt: We zullen er kennis van geven. De Vereen, tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, Federatie N.-Holland, vraagt subsidie. Met allen voor wordt f 10 toegekend. «Volksmin" vraagt f 175 subsidie. Toegestaan. Besloten wordt, mej. M. v. d. Veen, ambtenaresse ter secretarie, aan te stellen inzake pensioen ambte naren en de daarvoor gestelde f5 aan haar toe te kennen voor hare eenmaal per maand ten beste te geven bemoeiingen. De post onvoorzien van de gemeentebegrooting is thans geworden f 3257.19, terwijl de gemeentebegroo ting in ontvangst en uitgaaf een eindcijfer aangeeft: f 71535.22 Aldus wordt de begrooting nu met allen voor goed gekeurd en vastgesteld om ter hoogere goedkeuring te gaan. Voorzitter zegt het besluit over 36 opcenten op personeele belasting in orde te zullen maken en ter goedkeuring te zuLlen zenden. Cursussen school vrije jeugd met bepaling van be looning vail onderwijskrachten, daaraan verbonden. Voorzitter zegt van Weere en Aartswoud bericht te hebben dat in elk dier schoolwijken 15 leerlin gen zich hebben aangegeven. De heer Bossen dacht straks aan combinatie en dat is te overwegen. Te Langereis zijn 7 leerlingen die zich aanmeld den. Voor school Kerkelaan 5. De heer Bossen: Waaronder 2 vanvd!e Gouw. De Bijz. school daar heb ik het niet voor gevraagd. Voorzitter: Die heb ik er ook niet byi. Zij moeten zelf aanvragen, als zij het willen. De heer Bossen: Ais in Langereis de cursus door gaat, wil meester Verhoeven cursus geven. Als in Kerkelaan de cursus doorgaat, wil meester Hoek stra cursus geven. *t Zou tmyinsi inziens, geen; bezwaar zijn, wanneer zij b.v. maand om maand dan het onderwijs deden, hetzij de cursus te Langereis of wel te Kerkelaan komt. Anderen vinden niet goed, dan die eene, dan de andere meester. Dat bevor dert het onderwijs niet. De heer Bossen: Beter wat als biets. Vorig jaar deden Boonstra en Bruin het ook om beurten. Voorzitter: Het "bezwaar is niet, dat er eenige uitgaaf is, maar het onderwijs lijdt, als 2 elk om beurten hét geven. Elk zou dan althans in te bepa len vakken onderwijs kunnen geven. Spr. had deh cursus het liefst in Kerkelaan, als meer een .mid delpunt. De heer Bossen: Als ze van Hoogwoud naar Aartswoud gaan, dan krijgt men dit, dat ze in Aartswoud wel stijlschriftschrijven. Hier en te Langereis niet. Mevr. HoekSpaander: Met vervolg-cursus mo gen ze in Aartswoud schrijven zooals ze willen. De heer Glas: Als cursus kan plaatsvinden, Wil ik aan B. en W. de regeling gaarne toevertrouwen., Zij1 kunnen overleggen met betrokken schoolhoofden De heer Bossen kan daar in komen, mits met goedvinden der betrokken ^schoolhoofden en spr. wil minimum leerlingen voor doorgaan van oen cursus van 10 pp 8 brengen. De heer Schilder houdt liever 10 als minimum. Over 'a heeren Bossen's voorstel wordt gestemd: het wordt met 5 tegen 2 verworpen. Voor Bossen en Portegies. Do heer Glas was togen, omdat je anders met andere scholen in de war raakt. Voorzitter zegt bij benoeming personeel, er niet voor te voelen, om ddie hoofden van scholen te pas seren. Zij willen wel voor benoeming in aaniner- g komen. En met onderwijzers heb je byvoor- Td, dat ze bozig zijn, verder te studeeren, zoo- als Bruin. Spr. stelt Yoor. voor Aartswoud meester van Ree te benoemen. En in Weere Meester van de Wiel. Te Kerkelaan of Langereis (waar diie cursus komt) Ide schoolhoofden I. Hoekstra (uit Kerke laan) en B. Verhoeven (van de Langereis. In on derling overleg kaïr dan overwogen wordien, hen beurtelings do leiding van 't onderwijs te geven. Goedgevonden. Ook wordt goedgevonden voor vervolgonderwijs Byz. School het minimum op 10 te laten,, om den cursus te doen doorgaan. Voorzitter deelt mede, dat de vorige gemeente ontvanger, de heer R. van der Veen, 10 Juli is over leden. B. en W. hebben besloten, om voor hem' tot 15 Aug. 1924 salaris uit te betalen aan zyin weduwe. De Vereen, tot uitzending van kinderen naar Her- j en zal de post dus f gevoerd woixlen. ftelhngs. en Vacant ie kolonies vraagt een verkrijgt Arme krankzinnigen f (beiV/kend naar 3 p f50 subsidie. tienten; we hebben thans 2 patientên). Voorstel' van B. en W. om aan den nieuwen polder De heer Schilder oordeelt niet te verlagen. De heer Portegies wil er "500 afdoen. De heer Vijn zou er f 200 willen afdoen. Stemming over voorstel-Portegies, dat door den de Hooge Weere f 1000 subsidie in eens te verleenen. De kosten van daarstelling van den polder waar- mede dat gedeelte van de Weere van water wordt voorzien, aan welke voorziening zoo groote behoefte heer Bossen gesteund wordt. Voor Bossen, Porte w-as, niet het minst om bij voorkomende gevallen gies, Vijn. Tegen Schilder, Glas, Groen en mevT. brandbluschwater te hebben hebben ruim f 25000 Hoek—Spaander. Dus 4 tegen en 3 voor. Zal dus bedragen. niet geschrapt worden. Voorzitter zegt: We hebben ter vorige zitting be.' Opcenten op pereoneele belasting. Was 20 95. Nu paald, dat we zouden afwachten wat in deze werd gedaan, door Abbekerk tot die gemeente behoort ook een deel van de Weere En nu heeft Abbe kerk f 1500 subsidie toegezegd. B. en W. stellen thans voor om f 1000 subsidie in eens toe to kennen. Na nog enkele besprekingen over de noodzakelijk* heid daar van voorziening in behoefte van brand bluschwater wordt met allen voor de f 1000 subsidie ineens toegekend. Voorzitter stelt zich voor, om het door af- en Over schrijving te vinden. Goedgevonden. Armenbegrooting. dienst 1925. Wordt voorloopig vastgesteld' op f 7553.27^ in ontvangst en uitgaaf (f 291.15 voor onvoorzien). geraamd op f36 De heer Vijn vindt, de 36 opcenten moeten we behouden. De heer Schilder onderschrijft die meerling. De heer Bossen is er niet voor. De heer Glas: Als bewezen is dat 36 opc. noodig zijn, ben ik voor 36, anders niet. Voorzitter vindt- 36 wel goed. Onvoorzien is maar f407. Het idee-Bossen om tegen 36 opc. te zijn, wordt niet gesteund!. Er wordt 36 opcenten met Bossen tegen en al de anderen voor aangenomen. Electririteit: in ontvangst eni uitgaaf f8279.96, Begrooting G.E.B. sluit in ontvangst en uitgaaf op winst f 4039.71. Goedgevonden. Wijlen de heer van der Veen was opzichter dier begraafplaats. Goedgevonden wordt, om nu veld wachter Boot daarvoor aan te stellen op f 10 salaris en f10 pensioengrondslag. Tevens wordt pensioengrondslag voor de straks genoemde, aan de ambtenaresse ter secretarie toege wezen functie, bepaald op f5. Voorzitter 'deelt nog mede, dat de belooning voor het geven van vervolgonderwijs fl.25 per uur zal wezen en dat geen verplaatsingskosten worden vei* goed. Zoo stellen B. en W. den raad voor. Algemeen goedgevonden. Rondvraag. Bij de rondvraag komen nog ver schillende min of meer noodzakelijk' geachte ver beteringen naar voren, ten opzichte van aan ta brengen herstellingen^ op het gebied van onderhoud* werken, van verbetering van verlichting of van noo dig geachte matiging van de vaart van een met te groote snelheid rijdende autodienst. Voorzitter doet de noodige toezeggingen tot ver beteringen. Mevr. Hoek—Spaander geeft in overweging, voortaan by zulke groote vergaderingen als dciza, iets te presenteeren. Het duurt lang eer men thuis is. (Spreekster fietst niet en woont heel in Aarts woud). De heer Bossen onderschrijft deze .opmerking en had verwacht, met deze groote vergadering iets gepresenteerd te zien. Zoo'n vergadering is te lang. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond 26 September, hield de afd. Anna Paulowna van de Noardh. Vereeniging „Het Witte Kruis" een algemeene vergadering in. „Voor burg". De voorzitter, de heer G. J. Lovink, heette Ide aanwezigen welkom. Hot getal' was wel niet groot, maar de belangstelling der bevol king bleek toch wel uit de toename van het leden aantal. Van ruim 500 in 1923 was dit geklommen tot 702 en thans, dank zy den ijver van den secre taris, den heer Liefhebber, telde de afdeeling reeds 880 leden. I Hierna las de secretaris die notulen voor, welke onder dank weerden goedgekeurd!. Meegedeeld wordt, dat de vereerd ring tot bestrij1- ding van Tuberculose tot ja tand; is gekomen, een combinatie van Anna Paulowna en Wieringorwa irf( waardoor zoowel Rijks- als Provinciale sub idie is worden verkregen. De gemeentelijke subsidie is thans van f800 op f1300 gebracht. Het tekort van f200 is een gevolg geweest van de tuberculosebestrijding vanwege de afdeeling en deze uitgave zal dus in 't vervolg niet meer voor komen. De Emmabloem-eoBectje heeft' f33.351/2 opga bracht. Ingekomen is een dankbetuiging voor hulp en steun van „Het Witte Kruis", hetgeen zoo zeld zaam voorkomt, dat het wel eens mag genoemd worden, meent voorzitter. Xaar aanleiding der ingekomen circulaire betref fende de malariabestrijding deelt voorzitter, mee, dat een oommissie is benoemd, bestaand© uit Dr. Olree ,'Cn de heeren Keyfeer, Liefhebber, Keuris én Kossen, Van deze commissie wordt een Hd aange wezen om zitting te nemen in de districtocommissie- Van het hoofdbestuur is ontvangen een circulaire betreffend© den nachttelefoondienst, teneinde steeds ten behoeve van ernstige patiënten contact te kun nen verkrijgen met de geneesheeron dier ziokén- huizen. Voorzatter deelt mee, dat de postdirecteur ten allen tijde bereid is» het kantoor Helder op te bel len, wanneer daarmee vrrbindi g kan worden ver kregen. Ook voor Alkmaar moet de verbinding ov<*r Helder tot stand; komen, zoodat hiermee de zaak voldoende en gratis is geregeld, waarvoor aan den postdirecteur alhier dank wordt gebracht. Tot afgevaardigde naar de Algemeene vergadering wordt gekozen de heer O. Liefhebber en tot plaatsvervanger de heer P. Visser. Bedden nemen aan. Als commissieleden tot het nazien der rekening worden gekozen 'de heeren S. Speets, A. do Boor en H- Jonker en tot plaatsvervanger de heer P. Vis ser. Allen nemen aan. Als nu komt in behandeling de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke Ootober te Amsterdam zal worden gehouden. De afgevaardigde krijgt vrij mandaat, behoudens deze uitzondering, dat voor de verkiezing van het Hoofdbestuur zal gesteund worden de candi- dafcuur van den heer J. Pauw, Leeraar Boekhouden M.O. te Hoorn. Bovendien is de vergadering met de af. Alkmaar van meening, dat de officieele herdenking van hot 50-jarig bestaan en de daaraan verbonden tentoon stelling in dezelfde plaats dienen te geschieden, in tegenstelling met het Hoofdbestuur, dat de Al gemeene Verg. te Hilversum en de Tentoonstelling te Alkmaar wenscht te houden. De afdeeling verklaart, deel te nemen in het waarborgfonds voor de herdenking van het 50.-arig bestaan van Het Witte Kruis, voor een bedrag van f25. Als gevolg van de zeer groote toename van Ket ledental zyn "de werkzaamheden van d©n# Bode, maar vooral die van den Magazijn meeste? in hoo ge mate toegenomen. Het loon van den Bode wordt daarom bepaald op f50 en dat van don Magazijn- I moester op f 80. i Bij de rondvraag herinnert de heer Jonker ei aan- dat vóór de watersnood door het Hoofdbestuur 500 i gulden voor een zwemplaats was toegezegd, maar tot nog toe is vanhet bouwen van een zwomgele- genheid niets gekomen. Toch wordt hier in de matste jaren veel gezwommen. Het Bestuur blijkt zeer sympathiek tegenover hot denkbeeld te staan. Evenwel, die zaak dient goed onder oogen te worden gezien, want schept 't Witte Kruis een zwemgelegenheid, dan neemt 't daarmee tegelijkertijd reen zekere verantwoordelijkheid, wat betreft do veiligheid, op zich. Ook jneonen >enkela leden, nu er ook door dames meer en meer gezwom men wordt dat er eenigre kleedkamertjes noodig zijn en men dus met f 500 niet zal kunnen volstaan. Dr. Olree vraagt, of A.L.E.G.O. wellicht met zou kunnen steunen waarop de heer A. de Boer, voor zitter dier vereeniging, antwoordt, dat A.L.E.G.O. slechts moreelen steun verleenen kan, Uitvoerig worat do zaak besproken en ten slotte een commis sie benoemd, die de meest geschikte gelegenheid kosten enz., zal onderzoeken. Hierna sluiting, met dank voor de aangename sa menwerking. DE AMBTENAREN-SALARISSEN. Naar het ..Centrum" uit zeer goede bron zegt te vernemen, ligt het in het voornemen der Regeering om in de eerste helft van 1925 opnieuw eene herzie ning der ambtenarensalarissen te overwegen indien en voor zoover de verbetering in de opbrengst der Rijksmiddelen, welke de laatste maanden is inge- I treden, van blijvend-en aard zal blijken te zijn. Inmiddels zou het nog niet volkomen zeker zijn, dat per 1 Ocfober as. de volle 10 pet. korting voor do i gehuwden zal worden geheven, j VeTder was aanvankelijk bepaald, dat de maxi- nriumverlaging voor gehuwden en kostwinners op 1 Januari 1925 krachtens het nieuwe Salarisbesluit ten hoogste 15 pet. zou bedragen. Ook hieromtrent be staat. naar het blad werd medegedeeld, nog geen volstrekte zekerheid. De mogelijkheid behoeft niet ingesloten te worden geacht dat de toestand der Rijks financiën alsdan zoodanig zal zijn dat op dat tijdstip met eene max~verlaging van 10 pet. kan worden volstaan. EEN BESTE KOE. Op do tentoonstelling van vet weidevce te Am sterdam, werd' in de klasse niet afgewisseld jnot den len prijs bekroond! do heer U. van dor Oord to Barsingerhorn. Deze koe werd mede met een len prijs bekroond te Hoorn en te Alkmaar. Zij werJ aangekocht door den slager P. die Rover te Alkmaar

Schager Courant | 1924 | | pagina 5