Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. VOETBAL» Staatsloterij. De heer Kamp meent, dat het hebben van beerput ten niet zoo te verwerpen is, als men maar rijtuigen had om den inhoud te vervoeren. Het zal ook wel niet zoo erg wezen, als de dokter midden in het dorp zelf zoo'n beerput heeft. Na nog ecnige bespreking wordt afwijzend beschikt op hot verzoek van den lieer Leijen. Volgt voorloopigo vaststelling van de gemeente rekening over 1923. Bij mondo van den heer Van Wijk wordt rapport uitgebracht door de commissie belast met het na zien en deze commissie bestond uit de raadsleden, uitgezonderd de beide wethouders. Do heer Van Wijk rapporteert dat tot goodkeuring wordt besloten, waarbij aan den heer Nobel dank wordt betuigd voor zijn uitstekend beheer. Uit de re kening is wel gebleken, dat er aan het ambt van goineento-ontvanger nog voel werk is verbonden en dat er niet zoo op behoeft te worden afgegeven als wel in sommige plaatsen gebeurt. Enkele opmerkin gen worden door rapporteur naar voren gebracht, nl. do reiskosten van B. en W. naar Den Haag oordeel de do commissie tamelijk hoog, de kosten, van Van Dijk naar Alkmaar, tegen f2.50 per keer waren niet te hoog. Maar wel meende de commissie waar deze reizen schenen te worden gedaan voor den gem.- ontvanger, dat de golden wellicht op een goedkoope- re wijze zouden kunnen worden overgebracht. Ook zijn verscheidene reisjes van Van Dijk naar Schagen in rekening gebracht en er wordt op gewezen, dat Van Dijk vergoeding voor gebruik van zijn fiets krijgt en deze reisjes wel op de fiets hadden kunnen gebeuren. Voor bestekken raadhuis staat een uitgaaf van f55 op de rekening. Geinformeerd wordt naar de opbrengst van de verkochte exemplaren Bij de beantwoording van de gemaakte opmerkin gen zegt voorzitter, dat naar den Haag zijn geweest B. on W. en de secretaris. Er is 2e klas gereisd on niet overmatig gebruikt. Spr. erkent dat oen uit gaaf van f76.95 niet meevalt., maar het spoorgeld van 4 personen is al een aardig bedrag, het is een lange dag. men gaat met den eersten trein, en komt 's avonds laat thuis. Als de heer Van Wijk eens mee ging zou hij er wel anders over oordeélen. Do heer Dekker zegt, dat er door de commissie op gewezen is dat er geen specificatie van het bedrag aanwezig was. Voorzitter zegt, dat dit geen gebruikelijke maatre- gol is. maar het kan gedaan worden. Do heer Kamp hoopt, dat B. en W. voortaan de zuinigheid zullen betrachten, want een uitgaaf van f19 por persoon is niet weinig. De heer Kriek wijst er op, dat hij van 's morgens tali zes tot 's avonds elf uur van huis is geweest, dat men in Den Haag van 't kastje naar den muur word gezonden, daardoor 45 maal heeft moeten trammen en om 's avonds thuis te kunnen komen over Amsterdam en Hoorn heeft moeten reizen. Spr. is 's avonds mot honger thuis gekomen en heeft nog heel lekker zijn bordje met boterhammen gegeten. De lieer Spaans erkent ook, dat het bedrag hoog lijkt. Spr. is niet met honger thuis gekomen, we zijn fantsoenlijk uit geweest We hebben een diner gehad cn opgedronken is er niet veel, Kriek is ge heelonthouder on ik geloof niet, dat hij zich aan ons geërgerd heeft. De heer Kriek bevestigt dit. Voorzitter zegt, wat de reiskosten van Van Dijk naar Alkmaar en Schagen betreh, wanneer Van Dijk voor politiezaken er op uit moet dan dienen dio kosten voor rekening der gemeente te komen. Bovendien moet hij met de registers van den Burger lijken Stand'wel eens naar Alkmaar en ook wel voor grootere betalingen aan leveranciers van steenen enz., of naar den betaalmeester. Wel betreft het hier de taak van den gem.-ontvanger. Jn 't vervolg zal hot niet meer voorkomen dat de onkosten op deze wijze worden verrekend, het kan als verschotten van den gem.-ontvanger. De heer Spaans wijst er op, dat de kosten dan d*oor den gem.-ontvanger in rekening, kunnen worden go- bracht. De heer Brugman zegt, dat de commissie er over gesproken heoft, een beroep te doen op de medewer king van den gemeente-ontvanger, omdat deze dik- wiils in Alkmaar moet wezen. Do heer Van Wüjk zegt, dat Van Dijk bij zulke ge legenheden ook gemist, wordt van politiezaken. Voorzitter zegt, dat Van Dijk het werk dan doet als gemeente-bode. De heer Kriek dacht, dat de leveranciers van stee nen enz. wel om hun geld bij den ontvanger wilden komen. N^g een paai1 opmerkingen worden gedaan, die door den voorzitter worden beantwoord. Wat de opbrengst dor bestekken betreft, medege deeld wordt, dat de opbrengst daarvan, niet in de rekening van 1923 voorkomt. Er moet nog een ver rekening met den heer Vis plaats hebben. Voor f 40 Is aan bestekken verkocht, maar Vis heeft op de ge meente nog oen vordering van f15, hot maken van lichtdrukken en teekoningon moot nog verrekend worden, De afrekening echter is nog niet ontvangen. De g:ineenterekening wordt hierop voorlooplg goedgekeurd, sluitende met een nadéelig saldo van f 5677.17 K». Do rekening van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur woidt goedgekeurd met dank voor het be heer! met een batig saldo van f224.09. Ook do rekening van de Bouwveroeniglng wordt zonder op_ ofaanmerking goedgekeurd', nadeelig saldo f 178.13. Ten aanzien van de rekening va n de gasfabriek maakt de commissie bij monde van haar rappor teur, den heer Van Wijk. do opmerking, dat het ge- wenscht is een meer gespecificeerde opgaaf te mogen hebben van <lo winst op den verkoop van lampen., stellen, onz. Persoonlijk oordeolt spr. een winst van f4ri.27 met een dergelijken omzet uiterst miniem. Voorzitter zal deze opmerking aan de gascommis- sie overbrengen» De heer Kamp zegt, dat de winst op lampen enz. wel opvallend laag is maar dit is wel in verband met het feit. dat de voorraad van een paar jaar te rug aanmerkelijk in prijs verlaagd is. Afschrijving moest dus plaatsvinden en die gaat van de winst af. Ook deze rekening woTdt goedgekeurd met een winstsaldo van f 912.77 Hierna werd gepauzeerd. Na heropening komt in behandeling het verzoek van de Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar, om subsidie. In het advies van B. en W. wordt, evenals vorige jaren, weer gewezen op de bibliotheek van het Nut en voorgesteld wordt ook nu weer afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Van Wijk wijst op de groote belangstel ling voor de Leeszaal in deze gemeente, oordeelt, dat men ten aanzien van studieboeken daar beter terecht kan dan in de Nutsbibliotheek hier en stelt voor f 10 subsidie te geven, Over dit voorstel staken opnieuw de stemmen, voor de heeren Kriek. Van' Wijk, en Dekker, tegen de heoren Spaons, Kamp en Brugman. In behnndeling wordt genomen de begrooting dienst 1925 Niemand der leden wenscht gebruik te maken var de gelegenheid die de voorzitter geeft tot het houden van algomaene beschouwingen. Do begroeting begint met een nadeelig saldo van f4149.68. De heer Kamp wijst op den minder goeden toestand van de goten aan het Raadhuis. Voorzitter zegt, dat reeds last is gegeven tot het in' ordo maken. Bij den po9t hezoldiging ambtenaren Burgerlijken Stand merkt de heer Kamp op dat do heer S. Over nog steeds ambtenaar van don Burgerlijken Stand ls. Medegodeeld wordt, dat den heer Over in overwe ging is gogeven ontslag als zoodanig aan te vragen en in do volgende vergadering zal wel de benoeming van een opvolger plaats hebben. De secrctars deelt mede, dat aan de afdeellng van do Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken er op gewezen is, dat wil men weer subsi die hebben, dit aangevraagd dient te worden. Hoe wel f Ïc5 op de begrooting is uitgetrokken, is er geen verzoek ingekomen. Tweemaal is er op gewezen. De hoer Brugman zegt, dat men zeker van gedachte is dat het kwaad zichzelf bezweert. Do post wordt van de begrooting afgevoerd. Do heer Kamp informeert naar de hoogerekosten in 1923 van de noodwoningen,meer dan was begroot Toegelicht wordt, dat toen nog een gedeelte van de stichtingskosten betaald is. De commissie. die de begrooting nazag, heeft ge wezen op de subsidie ad f7 die de gemeente nog steeds geeft voor het R.K. Kerkepad - Waar geen gebruik imeer gemaakt worat van dit pad, acht men het niet meer noodig dat deze aub- sidio langer wordt verstrekt. Voorzitter zegt, dat eerst onderzocht dient te wor den, op welke voorwaarde deze subsidie indertijd is verleend en desnoods zouden B. en W. zich in ver binding kunnen stellen met contractanten. Goed gevonden. Rest morgen. GEARRESTEERD- j i Zaterdagsmiddag is in zijn woning te Kerkrade gearresteerd en daarna door de justitie verhoord de gehuwde mijnwerker W. H„ verdacht van heling van geld, afkomstig van den postdiefstai in Septem ber 1922 te Kerkrade gepleegd ten bedrage van f 37.000. H., een broer van den te Aken gedetineerden C. H., een der beide dieven, wordt naar Maastricht overgebracht. WIERINGERWAARD. Dinsdagmiddag had bij den heer H. K. Koster al hier eene demonstratie plaats met de handmelkma chine La Perette. Deze demonstratie, gehouden door de firma Mamille Bogaerts te Tilburg, geschiedde op initiatief der afd. Wierinfcerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw. Een groote menigte belangstel lenden toonde door hare aanwezigheid de goede bedoeling van de afdeeling op prijs te 9tellen. De machine, welke door middel van een luchtpomp, gummislangen, aluminimumtrechters en vertind melkvat haar werk verricht, is in de behandeling zeer eenvoudig. Waar prijs wordt gesteld op abso luut zuivere melk. is zij zeker op haar plaats, te meer daar de bediening ook aan niet vakkund'ge personen kan worden toevertrouwd. In aanmerking nemende dat de koeien allen voor de eerste of twee de maal met de machine gemolken werden, was het resultaat zeer bevredigend. De hoeveelheid melk. welke nagemolken kon wor den, bedroeg in sommige gevallen beslist niet ineeT dan met de hand gemolken koeien. Enkele dieren lieten door de ongewoonte de melk ,niet vallen". Hier had het namelken meer resultaat- Niettegenstaande de vreemde omgeving en h*et vele bezoek, was het stilstaan der koeien tijdens het melken opmerkelijk. De duur van het melken was gelijk uan dat mot de hand. De voordeelen der machine zijn:, gemakkelijk te bedienen, goed- hulpmiddel bij gebrek aan vak kundig personeel en bij zeere speenen. Zuivere melk, got d vervoerbaar en niet te duur. BRAND. Door onbekende oorzaak is gisternacht omstreeks middernacht brand ontstaan in de blikfabriek v.h. Venn. Verwer te Krommenie. De brand!, vermoedelijk ontstaan in de bovenzaal der lithographie-afdeeling, vond gretig voedsel in de aanwezige verven en lak ken en weldra was het één groote vuurzee. De brand weer rukte aan met al haar materiaal en ook de groote stoomspuit der N.V. Weverijen D. van Ley^en en Zn. verleende uitstekende diensten. Aan het op treden van de brandweer is het te danken, dat niet het geheele groote fabrieksgebouw een prooi van de vlammen is geworden; de brand is beperkt tot de af deeling lithografie en de handpersdrukkerijen. Een groote stagnatie in het bedrijf, dat op volle copaci- ,teit werkte, zal wel het gevolg zijn. De gebouwen wa ren verzekerd. DE TE BAARN VERHONGERDE ZWERVER, De dood van den zwerver Pieter Rigter in een der cellen van het arrestantenlokaal te Baarn ligt nog versch in het geheugen. De agent van politie, aan wien men het weet, dat de ongelukkige geheel vergeten werd en daardoor den hongerdood stierf, heeft op 27 Mei 1.1. voor de recht bank te Utrecht terechtgestaan ter zake van dood door schuld. De rechtbank heeft hem toen vrijgesproken met als gevolg dat het O. M. in hooger beroep ging en de zaak voor het Amsterdamsche gerechtshof kwam. Gister heeft ook daar de advocaat-generaal vrij spraak gevraagd, evenals de verdediger. Uitspraak 15 October as. WINKEL. Aan don dienstplichtige J. D. Kamp, der lichting 1924, is voor studiebelangen een jaar uitstel van eer ste oefening verleend. HET BLUEBAND-STEMPEL WORDT VERWIJ DERD. Uit 's-Gravenhage, 1 October. - De uitspraak van den president der Haagsche Rechtbank in het kort geding betreffende de Blue Bandstempel en het feit, dat de firma Van den Bergh afstand doet van haar recht op de reclame, heeft, naar wij vernemen, ten gevolge gehad, dat het hoofdbestuur der Postorijen heden onverwijld maatregelen getroffen heeft om de Blue Band-reclame van de poststempels te doen ver wijderen. Waarschijnlijk reeds heden zal deze beroemd ge worden versiering van de brieven verdwenen zijn. In het vervolg zullen de Posterijen dergelijke recla- rnestempels niet meer gebruiken. NAAR DE ONTWAPENING? Terwijl Washington en Genève elkander" het ge noegen betwisten om een ontwapeningsconferentie bijeen te roepen, heeft de Amerikaansche generaal C. O. Williams ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Franklin Institute ie Philadel- phia, een vergadering van wetenschappelijke men- schen uit alle hoeken der wereld vergast op een lijst van nieuwe oorlogswerktuigen, zooals nieuwe snel rijdende tanks, loopgraaf mortieren met grootere tref zekerheid, machinegeweren van grooter kaliber, een automatisch scihoudergeweer, een veldkanon van 75 m.M. met een schootsafstand van 15.000 yards verge leken met die van 9000 yards uit den wereldoorlog, een nieuw afweerkanon, dat 8400 yards loodrecht de lucht in kan schieten en horizontaal 17.000 yards ver draagt en dat hoogvliegende bombardeerescadrilles uit de lucht kan vegen, nieuwe tractors voor de zware artillerie, nieuw rookloos, vlamloos kruit, een nieuw zwaar kanon op spoorchassis gemonteerd, dat granaten van 1600 pond 23 mijl ver schiet met een snelheid van een per minuut en waarbij de „dikke Bertha's" kleine kinderen zijn, enz. enz. Er zal voor den Volkenbond niets andere over schieten dan het wetenschappelijk denken op het gebied van bewapening eenvoudig te verbieden. FEN JACHT ZOEK. Het jacht „Seadrift" imet den eigenaar Somel ville, een bekend millionnair tfit Los Angelos aal- boord, benevens een aantal gasten en bemanning, heeft op 8 Aug.# Cowes verlaten voor een kruistocht op den^ Atlantischen Oceaan. Sedert is van da. jacht niets meer vernomen, zoodat men vreest voot een ongeluk. Alle schepen zijn verzocht uit te kb ken naar eenig spoor van bet vaartuig. VAN EEN HELD. Toen gistermiddag een Fransch Farman-Gollath- vliegtuig van Croydon1 op weg naar Parijs was, raak te do bui9 van den carburator van den motor aan stuurbar onklaar, waardoor de mot' r van zün benzinetoevoer werd afgesneden. Het vliegtuig vloog met groote snelheid en was op een hoogte van eeni- ge duizenden voet. toen dit gebeurde. De mecanicien Richards ondernam het waagstuk om naar den vleu gel toe te klimmen en lang uit liggend en op gevaar af wn naar beneden geworpen te worden, te tracb. .en de gebroken buis met werk en ijzerdraad te her stellen. Toen dit niet lukte hield, hij de tvveo einden van de gebroken buis togen elkander, tot men na drie kwartier hot vliegveld van Lympne in ^et ge zicht kreog. Daar ondernam het vliegtuig een lan ding. die veel bekijks had toen men gewaar werd dat er op den vleugol een man lag, wiens eene been in do ruimte bengelde. Het vliegtuig had acht passagiers, ond r wie drie vrouwen, aan boord. Nadat het mankament hersteld a as, kon de reis voortgezet wordon. TREURIG BEROEP. Een jong meisje van 22 jaar, Thrèse Le Corre*V parachutiste, is bij een vliegfeesst te Au oh, (lege ven ter eere van uon vlieger Pelietier d'Oisy, go- dood omdat de parachuut pas op eenige metdrt van den grond openging n. Het meisje oefende haai gevaarlijk beroep uit onder don naam van' Lianl. d'Aroy en kreeg 500 frank voor haar p&rachuuv sprongen. Daar het publiek het parachuutspringeL. kvan jonge vrouwen in nauw sluitend mannelijk e.**» tuum al niet meer nieuw en spannend! genoeg vindt moeten de parachutisten zich thans in vrouwelijk toilet en liefst in elegant toile, naar beneden we* pen. Een andere jonge parachutiste, Lene Paulet, een aardig blond meisje, oefent baar beroep uit in rosé toilet met satijnen schoentjes e«* met eeu\ hoed naar de nieuwste mode. Wordt het niet tijd, vraag een enkel blao, dit soort exhibities, enkel bij wijze vbn openbar* vermakelijkheid, te verbieden? DE ECHTSCHEIDINGEN. Op de nieuwe lijst, welke de speciaal met echt- schoidingsgevallen belaste de Kamer, der Londen- scho rechtbank heeft te behandelen, komen 903 verzoeken tot echtscheiding voor. ERNSTIGE BRAND. Uit Luzern, 30 Sept. Een brandi heeft del Stadsschouwburg in de asch gelegd. DRAADLOOS. Door de vriendelijke uitnoodiging van den heer H. Willemse alhier, waren wij Dinsdagavond in de ge legenheid om het debat tusschen generaal Snijders en professor Van Embden te Den Haag draadloos te volgen. Met groote duidelijkheid konden wij de beide spre kers volgen, terwijl bovendien het tumult der ver gadering scherp tot ons doordrong. De heer H. Willemse had geinstalleerd een twee- lamps-ontvangtoestel .met luidspreker. Het was voor ons een aangename avond, voor den heer Willemse een uitstekende reclame voor de degelijkheid ziiner. installatie. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. S. Watertor, thans waar nemend onderwijzeres aan onze O.L.S., slaagde. Maandag voor de acte lichaamsoefeningen, vroeger geheeten vrije- en ordeoefeningen, der gymnastiek. ANNA PAULOWNA. Zondag speelde E. I haar laten competitieedstrijd. Om half 3 wordt tusschen E. en BI. Wit onder lei ding van' Duinker begonnen. Al dadelijk blijkt, dat BI. Wit met een zeer zwakke combinatie verschijnt» waartegenover E. slechts 2 invallers heeft. Wat den wedstrijd betreft, vóór rust werkt E. hard, met als resultaat een 5—0 voorsprong. Na rust ia de span ning er totaal uit. E. weet nog 2 doelpunten te for- ceeren, zoodat, als Duinker inrukken blaast, E. mét 7—0 heeft gewonnen. Het is een vette overwinning,, waar toch nog een mager kantje aan is, want naar verluidt zal de vereeniging BI. Wit zich terugtrek ken uit den W.F.VJB., waardoor de doelpunten dan ongeldig zullen zijn. E. 2 moest naar Kolhorn, om K.F.C. I te bekam pen en ondanks dat zij daar een overwegende meer derheid bezat, moest zij. mot oen Z— 1 nederlaag de thuisreis aanvaarden. Ook E. 2 speelde met 2 inval- lera Om 5 uur kwamen op het E-terroin de Concor- dia-, en E.-voteranen in 't veld. om de finale der be kerwedstrijden te spelen. Daar het hier geen lolletje, maar een ernstig gespeelde wedstrijd zou worden, had E. ook hiervoor den heer Duinker gevraagd, die bereidwillig de leiding op zich nam. Aanvoerder Kaan raadt goed voor E. en C. trapt voor zon en wind af. Het ziet er al spoedig naar uit, dat do partijen elkaar niet veel zullen toegeven en van eerszijden wordt hard' gewerkt om de leiding veroveren. Dit gelukt na een half uur, als de E- doelman bij het uitloopen even weifelt, zoodat de hal in het doel verdwijnt. Voor rust gebeurt er dan niet veel meer, zoodat met 1—0 voor ConcorcLia wordt gedraaid. Na rust is E. ver in de meerderheid» C. wordt totaal ingesloten en sltchts enkele uitvallen kunnen opluchting bren gen. Doch hoe E. ook zwoegt, zij kan het C-doel niet doorboren. Steeds is een Concordiaman, waar de bal isl Zelfs de doelpaal komt bun te hulp en als scheids rechter Duinker, die den wedstrijd naar ieders ge noegen leidde, het einde aankondigt, hééft C. met de ze overwinning den laten prijs behaald. E. verwierf den 2den en J.V.C. den 3en prijs. Na afloop van de wedstrijden werden door den heer C. Slikker met een enkel woord de prijzen uit gereikt. waarna door de respectieve aanvoerders nog woorden van -dank werden gebracht voor het feit, dat de wedstrijd (wat niet ieder verwachtte) in de grootste vriendschap heeft plaats gevonden. Wij wekken de 1ste elftalspelers van' beide op, om de competitiewedstrijden, die zij door het promoveeren van C. moeten spelen, in denzelfden vriendschappe- lijken geest te voeren, zoodat dé plaatselijke clubs, n/*ast. inplaats van tegenover elkaar komen te staan. KOLHÜBN. Zondagmiddag speelde K.F.C. op eigen terrein haar eersten competitiewedstrijd togen Excelsior II van Anna Paulowna. E. wint den toss en ver kiest tegen zon en wind' te spelen. Na den aftrap zien we gelijk opgaand spel. Kust gaat in jmet ge lijken stand, 1L Na rust was E. in de meerder heid; toch is het haar niet mogen gelukken een tweede goal te makein daar de K.F .O.-ach ter h.oed«v alle aanvallen onschadelijk maakte? Als ongeveer een kwartier na rust de rechtsbuiten van K.F.C. een mooie voorzet geeft, zien we de E.-rechtsba^f den bal in eigen doel plaatsen, 21. In den stand komt verder geen verandering, zoodat het einde komt mot een kleine overwinning voor K.F.O. BREEZAND' Zondag btgon B.F.O. haar competitiewedstrijden. Do resultaten waren waarlijk niet slecht te noe; men. B.F.O. I trok naar B.V.V. I en hoewel zij geducht in de meerderheid was, wist zij slechts één keer te sooren, zoodat B-F.C. met 10 dfen wed strijd won. Thuis speelde B.F.C. II tegen Sparte IV uit Behagen. De thuisclub liet zien niet onbetuigd en na een enthousiasten strijd won zij met 41. Alleen B.F.O. 3 deed niet zoo heb behoort, door te Nieuwe Nieidarp met 81 van N.V.V. 3 te verliezen. Wij zij'n overtuigd, |dat ook het 3de elftal beter kan en verwachten daarvan dan ook geen nederlagen meer. Het le en 2de elftal waren geheel volledig, ter wijl bot 3e elftal één invaller bad. Wel een bewijs, dat do geest goed' is en dat de B.F.C.'ers ge ducht van zioh zullen afbijten. Zondag speelt B.F.O. III tegen W.F.O. II, daarna B.F.Ü. I tegen Sparta HL B.F.C. II gaat naar. Kleinesluist ogen Excelsior II. WIERINGERWAARD. Het was j.1. Zondag voor W.F.C. I in dit seizoen een goed begin. De eeree wedstrijd in de overgangs klasse tegen N.V.V. II werd met 5—1 gewonnen. WJ.C II moest het tegen ConcorcLia II evenwel afleggen. Hoewel de kleine keeper veel hield, moest hij toch nog 7 maal visschen. Houdt er den moed maar in jongelui en speel de volgende week tegen B.F.C. III maar beten. SUCCES I—D.O.S.K.O. (1—0.) J.1. Zondag speelde Succes haar eensto competitie wedstrijd tegen Dosko van Oudesluis en heeft het seizoen goed Ingezet. Met 10 overwinning moest Dosko haar meerdere in Succes herkennen. Als om 2 ,uur scheidsrechter Veltman de elftal len in het veld fluit, zien we bij Succes een gewij zigde opstelling; onze rechtsbuiten Oden fungeerde als keeper en heeft zich schitterend van zijn taak gekweten. Vooraf gaandie, biedt de Dosko aanvoer der onzen aanvoerder een bouquet aan. Onze Toon trapt, de bal af voor Succes en zien wij de Succes- sea-s direct in het offensief. Mooie schoten scheerden rakelings langs de bovenlat; Eindelijk wist onze links buiten met een mooi schot zijn club de leiding te geven 10. Dosko hierdoor niet ontmoedigd, valt onstuimig aan, dioch onzo keeper is steeds op zijn plaats en vangt keurig» Kort hierop is het rust. Na de rust denken we dat Dosko ziich wat zal herstel len, doch van beide kanten, wordt slecht geschoten. In den stand komt geen verandering meer en zoo komt Succes als overwinnaar uit 'het veld en. heeft Succes getoond haar plaats in de eerste klasse waar dig te zijn. Scheidsrechter Veltman leidde tamelijk. Een 200-tal belangstellenden woonden den wed strijd bij. OUDKARSPEL. D.T.S. had voor Zondag 3 competitiewedstrijden op het programma staan. D.T.S. I behaalde een klinkende overwinning op Alkmaar II. Met een 61 nederlaag, konden ziji naar Alkmaar terugkeeren. D.T.S. II was op bezoek bij V.A.F.C. III in Alk maar. Een spannende wedstrijd, .waarbij de Alk- maarders met 43 de meerdere bleven» De adspiranten moesten de verre reis naar Hoorn ondernetmen, om den strijd aan te bindeu tegen de Hoornsche collega's. Veel strijd is er echter niet ge weest, daar do D.T.S.'ers ver in de minderheid waren. Zij werden dan ook met 8—0 geslagen. NOOR DNCHA RWO U DE. Holland I had Zondag V.A.F.C. II uit Alkmaar op bezoek. Hoewel de voorspeller van den N.H.V.B. ook nu weder een nederlaag voor Holland had voor speld, bleek het dat hij' voor de tweede maal de kracht van Hoiland hadi onderschat. Met 2—0 bleef Holland in de meerderheid. Stand mét rust 0—0. SPARTAS EERSTE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Zondag jl. hebben Sparta's elftallen hunne eer9te competitiewedstrijden gespeeld. Het eerste elftal speelde in Helder tegen, Geel Wit 1. Het spel van Sparta was beneden middelmatig, Geel Wit speelt zeer enthousiast en stond met ru9t 2—0 voor. Na rust was Sparta's spel heter en spoedig werd do stand 2—1. Bij een aanval van Geel Wit werd door een der half-backs in eigen doel getrapt (3—1), <lit werkte niet bemoedigend voor d'e Spartanen, doch even voor het einde kwam de stand met een hard schot van den vleugel op 3—2. Sparta 2 speelde thuis tegen H.R.C. 3 en moest in deze met 9—3 de meerdere erkennen. Tot rust speel de Sparta 2 een uitstekenden wedstrijd hierna zakte het spelpeil en werd er niet met do noodige ernst go- werkt,; een tegen-goal was wel verdiend geweest. Het derde elftal won met groote cijfers 5—0 van D.F.C. Het vierde elftal kon het in Brcezand niet redden en kwam met een 4—0 nederlaag thuis. HOOGWOUD. U.D.I. I—T.O.G.O., 19-1, Op Zondag 28 Sept jl. werd alhier op het sport terrein bovenstaande wedstrijd gespeeld, onder be-, gunstiging van mooi herfstweer. Wanneer scheidsrechter Koster van Wcrvershoof beide partijon in het veld fluit vorschijnt U.D.I. met 5 heeren. Al heel spoedig zien we, dat U.D.r. in de meerderheid is, maar toch duurt het nog een poosje voor één van de dames van U.D.I. haar partij de lei ding geeft. Hierna wordt door een U.D.I._dame no. 2 gezet, waarmede rust ingaat Na rust verschijnt U.D.I. met 8 heoren en worden achtereenvolgens nog 7 punten door verschillende leden van UJD.I. gemaakt, torwijl één van do heeren van T.O.G.O. de eer weet te redden, door een tegen- puntje te maken, die wel verdiend was. Vijf minu ten voor eind maakt één van do U.DJ.-leden. nog no 19, dus einde komt mot eene 101 overwinning voor U.D.I. Deze wedstrijd werd door beide partijen zeer vriendschappelijk gespeeld» Scheidsrechter Kos. ter voldeed zeer goed. HOOGWOUD. H.F.C. I speelde Zondag 28 Sept. jl. haar eerste competitie-wedstrijd tegen „Concordla" van Anna Paulowna en verloor dezen wedstrijd met 3—2. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag werden alhier twee voetbalwed strijden gespeeld voor de competitie. Eerst speelde N.V.V. III tegen B.F.O. III van Breezand en wist te winnen mot 01. De N.V'. V.'ers gaven heel aardig samenspel te zien. Daarna kregen wil N.V.V. II tegen W.F.O. I van Wieringerwaard. Er werd van beide kanten al direct flink aangepakt, maar het liet zich al di rect aanzien, dat W.F.O. sterker was. De rust kwam met 10 voor W.F.O. Na de rust werd hot or niet beter op. N.V.V. kwam eerst nog al eens flink opzetten, maar hun spel begon al meer te verslappen, zoodat hot einde kwam met 51 in 't voord oei van W.F.C. Trekking- van Alaandag 29 Sejxtember. 5e Klasse. 9e Lüst. Nos. 8401 8520 10150 17413 elk f1000. No. 13690 f400. No. 2921 4.89 21023 eik f200. Nos. 717 1855 '5638 6030 7883 8660 11789 11883 12883 16754 17875 18388 elk f 100. Pryzen van f 70. 133 285 339 342 157 481 506 570 586 627 790 887 1258 1384 1490 1530 1671 1782 1889 1938 1985 2023 2013 2061 2202 2433 255-1 2958 3402 3482 3511 3515 3562 3570 3695 3837 3893 4469 4667 4799 4808 4813 4879 4954 5026 5315 5362 5387 5557 5699 5759 5865 5906 5975 6071 6225 6297, 6303 6503 6573 6788 6817 6965 6988 7747 7915 7951 8210 8218 8254 7 8261 8320 8335 8338 8580 859-4 8598 8639 8763 8835 9422 9596 9731 9815 9946 10017 10055 10056 10U64 10077 10158 10172 10209 10228 10124 10176 10558 10716 11017 11123 11222 11533 513 —678 —881 11887 11892 12047 12287 12106 12586 12620 12635 12782 12833 13014 13169 13174 13311 13338 13457 13602 13698 13759 —912 —928 14022 14072 14082 14239 1-1316 14369 14460 14536 14511 14603 1-1660 14675 14774 1-1974 15025 15081 15366 15388 15408 15178 15564 15603 15648 15659 15661 15721 15724 15738 15775 15835 16035 16043 160S6 16092 16154 16165 16321 16332 16542 16563 16578 —583 16624 —677 —717 16835 168-36 —912 —997 17011 17017 17018 17090 17110 17153 '133 174.38 17478 1 7646 17693 17738 18114 18155 18372 18419 18590 18693 18739 18925 18995 19173 19214 19317 19349 19-111 19199 10545 19589 19632 20075 20174 20177 20311 20160 20463 20521 20556 20573 20614 2U639 20718 20786 20828 20832 20:i98 21002 21034 21059 21061 21135 21148 21251 21257 21392 21151 21531 21732 21733 21947 21031 22341 22150 22353 22116 22557 22607 22654 22691 22782 22823 22821 22857

Schager Courant | 1924 | | pagina 6