Ingezonden Stukken. Uit den W.F.V.B. Reclames. Binnenlandsch Nieuwst. to hou (Jen. Men houdt den weg niet *00 Inreed, of er koint gras op. Voorzitter zegt, dat het niet gaat om de breedte van den weg, maar om het afvloeien van het water Spr. zou he bejammeren, als in dezen tijd met het drukke verkeer, de wegen smaller werden gemaakt. De kosten zullen meevallen. Do hoer Kriek oordoolt, dat hert nu, aan den Raad is om te beslissen of-hot afsteken van do wegen goedgevonden wordt. 1)0 heer Kamp is er tegen, dat het op deze wyze gebeurt. Voorzatter: Het onderhoud van de wegen is nooit goed. De neer Kamp wil thans het oordeel van 'den Raad weten, maar Voorzitter acht het gcwenscht dat de heer Kamp dan een geformuleerd voorstel indient. «B. en W. hebben deze. Irwestie niet be sproken en ook is 'de vergadering niet tvoltallige Laat do heer Kamp dan oen voorstel indienen hoe hüdc Nvcgon wil hebben. Do heer Spaans: ls het niet do bedoeling een wegencomniissio to benoemen? Dat zou ik het lief ste zien. Dc heer Kamp: Neen, hoelcmaaal" niet, het is aan B. en W. De heer Spaans: Maar als het nu niet naar den zin gebeurt, mij zullen zo met het benoemen van oen wegeneom mïsai e geen onplerier doen. Do heer Kamp wijst erop, dat blijkt dat ook hort, oordeel in B. on W. verdoold is. Evenals de hoer Kriek is ook spr. voor goed onderhoud der wegen. De heer Kriek zegt 'niet, dat het afstoken der wegen niet goed is, maar do kosten zullen te hoog worden. Voorzitter noemt hot 't best "besteed© geld. De heei* Spaans zegt, Idat 'hot oen feit is, dat brcedo wegen het boste zijn. Do heer Brugman onderschrift dat, "Wanneer in die wegon geen paardopadon liggen. Voorzitter herhaalt, dat men maar een schrifte lijk voorstel' moet indienen. Spr. dacht dat er meer reden was op trots to wezen op de wegen. Do heor Kriek zegt, dat Voorzitter niet moet denken, dat spr. het looluk vindt. Spr. meent, dat beter liet. grint opgehaald; kan worden. Voorzitter meent, dat dit in dozen tijd niet kan De heer Kriek zegt, dat anderen het ook doen, büv. bij do Kogge. Voorzitter: De Kogge onderhoudt haar wegen wel goodj maar met net Hoogheemraadschap Iaat hot dikwijls te wcnschen over. Maar in do volgen de vergadering zullen we liet dan wel bespreken, als 'een voofstei inkomt. De heer Kriek meent dat dit nu ook maar weef een kwestie van opvatting is. Als' men bij de be handeling van do bogrooting een post to hoog acht, kan men toch voorstellen don poet te verlagen Als dit niet kan, omdat de raad niet voltallig is, kan men wel aan do gang blijven. Voorzitter: Mojlc hot gaat hier over een andere (werkwijze. De heer Kamp heeft het over een naaeeug slot van do rekening en wanneer de hoer Kriek zegt .Bij don post onderhoud gebouwen komt de vraag naai' voren of dc sloot bij de school te Lutjewinkel gedempt zal worden, en voor afscheiding een yzo- ren hek geplaatst zaT worden, waarvan de kosten f780 zullen bedragen of dat de dam behoorlijk ongeschoeid zal worden, kosten f 180. Do lieer Spaans bepleit dempen van de sloot, waardoor verruiming van het speelterrein ontstaat en over 't algemeen een grooto verbetering. De lieer Brugman erkent, dat dempen een ver betering zou geven, maar mot het oog op dé kos ten, prefereert spr. uitvoering van hot sohoeiings- work. Spr. wijst or vonlor op, dat- do omgeving van het schoolhuis to Winkel er zoo keurig netjes uit- ziet, terwijl do omgeving van school en ondorwij- zorswoning to Lutjowinkel oen indruk van slor digheid. geeft. Spr. zou willen dat do wal kanton beter werden onderhouden, oven als erf on tuin. Voorztiter zegt, dat als do raad dit noodig oor dcolt, er iemand voor gezocht dient- te worden. De heer Kamp acht het ook noodig, dat het hok van do ondorw'ijzorswoning to Winkel ondlerhanden wordt genomen. Voorzitter zegt, dat or ovor godooht is, Bohilderen of teren. De hoeren Dekker en Van Wyfc willen ook om do kosten het derapen van do sloot uitstellen, ter wijl de. heer Van Wijk f 180 voor de beschoeiing l\eel hoog noemt. j liet voorstal-Spaans om de sloot by< de sonooi to Lutjewinkel to dempen, wordt verworpen met 5 tegen 1 «tem. Voor alloon de h^er Spaans. Be sloten ,W0ldt dan do dam te voorzien van een lx>- tonnen schoeÜng; prijsojigaaf aal aaji allo vakrnen- eohon in do gemeente wonien gevraagd. Met het oog on de aanjaag om 1 oormiddelen dooi het hoofd der school te Winkel, wordt de post aan schaffing echoollxmken en looraiiddelen verhoogt van f ÏOÖO op f1100. Dc heer Van. Wijk vraagt., hoe het gaat met hei bewaren van do leermiddelen die tijdelijk niet moer gebruikt worden- Voorzitter zegt, dat do zorg daarvan aan hé* hoofd der school is en sr>r. denkt wel' niet, dat dit bewaren iets te wonscnen zal overlaten. Bü don post kosten onderwijs aan volwassenen en schoolvrije jeugd, wordt meegedeeld, dafc^ hier voor f200 is uitgetrokken, waarbij rekening is ge houden, dat aan één school onderwijs zal worden gegeven en wol 24 uur aan volwassenen on 48 uur aan schoolvrije jeugd. Vorgoeding aan don onder- v. iizor f2 per uur. 11 Voorattor doolt mede. dat door den hoer Jarings is meegedeeld,' dat 16 leerlingen zich hebben aan gemeld. Ovor dit punt volgt oen uitgebreide discussie. Al gemeen is do raad van oordeel, dat ook uu weer een cursus in vervolgonderwijs on voor schoolvrije jeugd" moet worden gehouden, maar wórdt ©ener zijds bepleit voor Lutjewinkel en Winkel tezamen éen cursus to houden, anderzijds wordt de wenschelpklicdd^ betoogd voor elke plaats een cursus te houden, indien oen voldoend aantal leer lingen zioh aanmeldt, Als tussohonvoorstol kwam de idéé naar voren per jaar oin beurten een cursus te Winkel en te Lutjcrwinkol to houden. Ook was dfe meening vcadoeld! wat betreft; 't varedsehte aan tal leerlingen. Tenslotte word' dan besloten, dat dat op beide plaatsen een cursus voor schoolvrije jeugd zal worden gehouden, als er tenminste een voldoend aantal leerlingen is. Voor Lutjowinkel zal goen cursus voor volwa&senen worden gegeven, omdat het hoofd- der schoei daarvoor niet gevoelt. Nadat oen voorstel om het vereisohte aantal locrlingQn voor Lutjowinkel op 10 on voor Winkel op 15 to stellen, niet 4 tegen 2 stemmen is ver worpen, wordt oveneens met 4 tegen 2 stemmen aangenomen, dat er voor Winkel 12 leerlingen voor cursus schoolvryo jeugd moeten wezen en voor Lutjowinkel 8. Togen stomden de hoeren Spaans on Kamp, die voor 15 en 10 leerlingen waren. Voor den te Winkel to houden cursus voor vol wassenen, wordt .het vernachte aantal leerlingen op 10 bepaald. Bü den post büdrngo aan Rijks JToogere .Burger scholen f 1443.92, merld, de heer Van Wijk op, dat do betrokken leerling te Assen blükens mede- dceling van do ouders, reeds anderhalf jaar van de school af is, terwijl hot bedrag, toch vorig "jaar op do begrooting stond. Lf daar nog verhaal opP Secretaris deelt mee, dat het bedrag door Assen niet is ingevorderd. Het was bn het opmaken van do bogrooting voor 1924 niet, bekend, dat die lef* Bng de school niet meer bezocht. De heer Van Wijk vraagt of do eigendom mei der gemeente niet voordeehger tegda brand verze keari kunnen worden bü de Vereen, van NecL Go meenten. Voorzitter zegt dat de premie van die tegenwoor dige verzekering niet hoog is. In d-e volgende ver gadering zal een opgaaf worden overgelegd. De Vereeniging voor Vakonderwijs in -Westfnee- land^ .te Westwoud, heeft geen subsidie aange vraagd en die post ad f 15 wordt dan ook geschrapt. Bij don post kosten utisteken van vlaggen, zegt de neer Van Wijk geen voorstel te willen doen. maar hij wil geacht worden, tegen dezen post te hebben gestemd. Spr. vraagt hoeveel maal ae vlaA uitgestoken wordt voor het bedrag van f15. Geantwoord wordt, van voor Moeder, dochten., man on dochter, dus vier maal. De persoon dit de vlag uitsteekt, moet er evenwel hulp bij hebb. L De heer Brugman vraagt, of de heer Van Wijk tegen den post is, omdat hij het uitgetrokken ba drag te hoog vindt. De heer Van#Wyk: Neen! Voorz.: He,t is natuurlijk een beginsel-kwestie. Do hoer Kriek: Het is my to onbenul lig. jpX schijnen mensohen to zijn, die or op gesteld zijl, .wat mij betreft, kunnen zo net zoo goed een oude 2ak uitsteken. WinkeTs Harmonie vraagt een subsidie van f 100 inplaats van f50. B. en W. advisooren: toestaan. Do heer Kamp wijst op d© concerten die jaa* lijks gegeven worden, tegen laag entrée, on is vóór het toestaan van hot gevraagdo bedrag. Voorzitter zegt* dab B. en W. gevraagd hebben voor de hoogoro subsidie één of twee vrijo oon- certemt e geven, maar adressante vreesde, dat meen 'dan van de verhoogde subsidié meer nadeel dan voordeel zou hebben. Do heor< Kamp is bost tevreden met dé geringe entréeheffing Do hoer Kriek zegt, dat B. en W. hooi erg sym? patliisoeron mot de Harmonie. Op een vraag van dcii; heer Van Wijk wordt moe- fedeeld, dat de vcxroeoiiging een tekort 'had' van 78. Wordfc dus f50 subsidie meer geloven,- dan wordt daarmoe nog geen kapitaal gevormd. De subsidie van r 100 wordt toegestaan. Bij den poet subsidie autobusdenst (Keetiman) wórdt door den hoer Brugman voorgesteld-het uit getrokken bedrag van f300 op f200 terug to brem gen. De heer Kriek dacht, nu men per autobus'naar Alkmaar, Hoornen Schagen kan, dat subsidi- eering van den dienst naar Noordscharwoude over bodig was. De heer Brugman wil dfe subsidie ook geleidelijk doen vervallen. De heer Van Wijk wil den post ook schrappen. De heer Dekker daarentegen wil de subsidie blij ven verleeneri, omdat hij met de kans wil loopen, dat de. dienst Noordscharwoude vervalt. Vorig jaar is een exploitatierekening overgelegd, waaruit bleek, dat de uitkomst utet schitterend was. De heer Van Wük meent juist,, dat uit die reke ning blijkt, dat het wel schitterend is. Voorzitter merkt op, dat de dienst nu wel slech ter is dan vorig jaar. De heer Kriek zegt, dat het belang van de, bur gerij .niet meer bij den dienst Noordscharwoude is, waaraan do heer Van Wijk toevoegt, dat hot belang van do burgerij is, dat Keetman naar Alkmaar gaat. Voorzitter merkt nog op, dat na 6 October de avondpost van Alkmaar wordt gehaald, wat later bezorgd wort, maar dan de avondbladen nog besteld worden. De heer Kamp is ook voor vermindering van subsidie, om dan door jaarlyksche vermindering de subsidie geheel weg te krijgen. Keetman maakt door zu'n andere diensten den dienst op Noordscharwoude zelf minder. Een voorstel-Dekker om f300 te handhaven, wordt verworpen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Dekker. Het voorstol-Brugman, f200 subsidie, Wordt aan genomen mot 4 tcgert 2 stemmen, die van dio heeren Van Wijk en Kriek. 1 Aan de Sohagor Hafldeldryvondo en Industrl- oele Middenstands vereeniging wordt voor haar wiu- tercursus oon subsidie van f10 toegekend. Do begrooting wordt hierna vastgesteld met een post onvoorzien van f 1584.721/2 en een post plaat- selijko inkomstenbelasting van f27500. De begrooting van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur wordt vastgesteld! op f9751.82, met een hebben een. oortersrefkohe vergadering. Kunnen wie voortaan niet hebben oon kortere vergadering? Voorzitter antwoordt, dat daa»*«a de loden het meest kunnendoen. Do agenda is kort, er staat betrekkelijk niet anders op dan behandeling reke ning on begrooting. Korte besprekingen kunnen verbetering brengen, men kan evengoed wel zijn meening kenbaar maken. Spr. wijst in verband hiermee op de korte besprekingen bij de Fruit- en Groentenvereeniging. De heer Kriek: Het reglement van orde hand haven en de leden niet meer dan twee maal over hetzelfde onderwerp hot woord laten voeren. De heer Kamp is daar wel voor, als de leden dan voortaan maar iylet zoo in de rede gevallen worden door den Vooratter. Voorzitter: Dat zal weinig voorvallen. De hoer Dekker brengt ter sprake een paar ver beteringen aan de wegen, nl. in de Zoutkaag en te Lutjewinkel bü perceel Koe. Wat do verbetering bij Kos betreft, wordt op gemerkt, dat daar onvoldoende waterafvoer is. Van Kos is oen verzoek ingekomen en de .toestand zal or »op dezelfde wijze verbeterd worden als bij Stuij. Hierna sluiting, te ruim vyï uur. gemeentelijke subsidie van f 7500. Door het Armbestuur wordt bovendien nog vei» zocht om oen bedrag van £267.80, zijnde de huur van de noodwoningen van de bedoelden Leen eft Gevers. B. en W. oordeelen het niet gewenscht, dat do gemeente op deze wijze do zaak regelt, maar mee- non, dat hert Armbestuur de huur aiont in te hou den van de bedoeling on aan do gemeente bohoort af te dragen. Heeft het Armbestuur dan geld" tekort dan kan de gemeente de subsidie verhoogou. De noodwoningen, zegt Voorzitter, zijn ro.non- deels door het Rijk betaald, hot ^emeentobestuuZ moet huur verantwoorden en hot is niet loyaal om tegen hot Rijk te ztv^on, dat we geen huur ont vangen, vooral omdat tevoren bekend was, dat we wat Loon betreft, nimmer huur zouden krijgen. Voorzitter }wüst ook nog op de kans, dat de rekening van het Armbestuur gunstiger wordt. Do heer Brugman neoft geen bezwaar tegen die aanvrago van het Armbestuur, het beheer kan ge rust aan het Burgerlijk Armbestuur worden over gelaten. 1 Do heer Kamp vindt niet goed, dat de gemeente de schulden van zich af sol mirt op het Armbestuur. Voorz. ontkent dit, juist omdat hot hier bedeelden betreft. De heer Spaans zegt, dat het beter was geweest, dat het Armbestuur f 7800 subsidie had aange vraagd. Met. 4 tegen 2 stemmen wordt afwijzend beschikt op de aanvrago van het Armbestuur, vóór toestaan stemden de neeren Kamp en Brugman. De begrooting van de Gasfabriek wordt vast gesteld, wat den gewonen dienst betreft op f 71192.63, wat den kapitaalsdienst betreft op f23803.95. De winst wordt, geraamd op f 1568.95 en die gasprijs zal met 1 cent verlaagd! worden. De heor Van Wijk wyst in verban,d met die eleo- trificatie, op do verplichte afname. Voorzitter antwoordt, dat er Donderdagmid dag op verzoek van Oude Niedorp een vergadering van. de gasoommisrio aal plaats nebben, over het opheffen van hot vaste recht. Het zal voor de fa briek oen verlies van inkomsten beteekonen. Aan oen drietal personen wordt nog ontheffing van hondenbelasting verleend. Bij de rondvraag brengt de heor Brugman naai voren, voortaan ook aan de pers do uitgobreide toe lichting op de agenda to verstrekkon. Vorig maal is die toelichting hem door een.der verslaggevers govraagc en toen werd! door oen dor raa&slcden gezegd, dat spr. mét het afgeven daar van, niet goed had gedaan. Spreker is later go- bleken, dat hij er niets mee misdreven had1. Juist met het oog op het cijfermateriaal in de toelich ting, acht spr. verstrekking man de pers wel ge wenscht. Voorz. zegt, dat het natuurlijk betreft onafge dane zaken en die dus nog niet voor hot publiek bestemd zijn. Door het verstrekken van een toe lichting kan een juister verslag komen, de pers is beter met do te behandelen punten op de hoog te en spr. ziet er dan ook geen kwaad in. Do heer Spaans zegt, dat we hier hebben een uitstekende pers en daarom kunnen we de toelich ting gerust verstrekken. De heer Van Wijk meent ook, dat het do versla gen ten goedo kan komen, en riet er geen beswaar in. 1 - Goedgevonden wordt, als proef de toelichting te verstrekken. De heer Van Wijk zegt, dat we vandaag weer De voortzetting der Conferenties voor niet- kathoüeken in het Klooster te N. Niedorp. Inderdaad, het idéé, voor eenige jaren terug door den toenmaligen pastoor der Haagsche 'Jezuïeten kerk in de Elandstraat opgeworpen, en door den be kenden en zeer begaafden pater dr. Jb. wan Binne- ken ondersteund en voortgezet; n.1.: om door het uitschrijven van conferenties en retraites, niet-katho- lieken tot „De Kerk" to brengen, is gebleken het u'tverkoron middel te zijn. Begrijpelijk dan ook, dat de Paters te1 Nieuwe Ni ij dorp, mede aangespoord door bet succes van het vo rig jaar, met deze conferenties, zich opnieuw go- roepen gevoelden de niet-katholieken van hier on uit den omtrek tot een bezoek aan nieuw uitgeschre ven bijeenkomsten uit te noodigon. En zoo krijgen we dus, gelijk bet vorig jaar te over wogen de vraag: Zullen wij tot' de conferenties op gaan of....... maar liever thuis blijven. Nog gevoelen we, hoe de oproep van vorig jaar ons eenigszins zonderling, verrassend aan deed, maargetrouw aan het beginsel der vrijzinnigheid, gedreven wellicht ook door nieuwsgierigheid, togen wij naar het Klooster; en vermocht zelfs de botte weigering der Paters aan hvnne onderdanigen om eventueel contra-conferenties bij te wonen, ons niet weerhouden, nochtans naar de lezingen op te gaan. Wij erkennen het gaarne de ontvangst was vrien delijk; de woordvoerdert behandelden hunne respec tieve onderwerpen met overtuiging en bezieling. Nog hooren wij den laatste der conferenciers, Pator Ver- kleij spreken over de eenheid der menschen: „Zijn wij dan niet allen kinderen van één Vader"; en moe ten wij dan leven tegenover elkaar; on niet naast en met elkaarl Inderdaad, de rede sloeg in; on heeft stellig vele harten der aanwezigen bewogen. Er was vrede, eenhoid, stemming onder de menschen. Een boodschap werd verkondigd, die waard was mee naar huis gedragen te worden Niet in de kerk alleen, ook daarbuiten, onder de menschen zou die geest naar eenheid voortaan heerechen. Of het zoo uitkwam. Voor ons ligt het ingezonden schrijven, voorkomen de in de Schagcr Courant van Zaterdag 22 Septem ber j.1., getiteld; ,vNaar de conferenties te Nieuwe Niedorp", onderteekend „De Conferenciers". De lezers der Schager Courant begrijpen, dat hot niet aangaat deze ontboezeming opnieuw in haar ge heel aan te halen; dit zou to veel plaats vragen; en bovendien, velen uwer zullen zich nog wol een en amier uit dat schrijven in hunne herinnering weten terug te roepen. En welk een geest openbaart zich nu iri dit schrijven: de zoo aangebeden geest van eenheid als boven aangehaald? Het hoeft er niots van. De voorganger der Ned. Herv. Kerk alhier, als staande met zijne overtuiging mijlen ver van die dor Paters, eert doodzonde indordnad, moeiafgemaakt worden; en hoe tracht men dit te bereiken: Een veile aantijging gevloeid uit de pen van een orthodox pre dikant, de aartsvijand van huis uit notubone dor katholieke kerk, moet dienst doen dien vijand op z'n zwaarst to treffen. Wij vragen u, eerw. Paters, waar zat uw christenliefde, toen gij dat neerschroeft. Mo gen wij u eens ter lezing aanbevelen oen artikeltje, getiteld: „Meer liefde", voorkomende in het avond Handelsblad van den 27stén September j.1. De opvatting van den veelgesmade der N. II. alhier wonlt voorts alle wetenschappelijke beteekenis ont zegd, (tusschen haakje», willen de heeren Pators eens oven nalezen lioo, in een ingezonden schrijven geti teld: „Vergadering met debat", voorkomende in hot Handelsblad van 11 Maart j.l„ blz. 78 van onver dacht katholieke zijde over die door u verfoeide we tenschappelijkheid geoordeeld wordt). „Van bewijsvoeringen zijner stellingen, althans vol gons de verslagen" (sicl), zeggen de Paters, „geen spoor". Is het niet voorzichtiger in deze, om zelf te komen luisteren en dan tevoroordeelen? Wat over Galilei en den Barthelomeusnacht door den verachten Hervormer gezegd is, „mist alle argu mentatie", „wordt ondersteund met hooghartige laatdunkendheid en spottende minachting". Waar zijn uwe argumentaties, of beter nog, uw fetten- matoriaal, woleerwaarde hoeren. „Holle phrasen", „arme gemeênte"! en zooveel meer van die boeiende termen moeten voorts het gewichtige der veroordeeling bevestigen. Eenheid onder de menschen! Het begint ons wat te schemeren. Maar keeren wij terug tot de rede van Pater Ver- kleij, dan vragen we ons in ernst af: „Wat wil, wat bedoelt men toch met dat „eenheid onder de men schen". Toch niet de eenheid alleen in de Kerk! Jje- sproken nu maar niet van de diepbetreurenswaardige •scheiding letterlijk op alle terreinen door u en de uwen in de samenleving aangebracht; omgang met kinderen van andere religie, wordit zelfs door een katholiek geestelijke, niet ver van h-ie# verboden. Verschillende uwer toelichtingen over aankondiging uwer nieuwe conferentie -lazen wij nog eens na. .Ook de desbet-roffende circulaire voor den oproepto Zaandam.1, ligt voor ons. E'n daar wordt gesproken van: „De Katholieke Kerk vreest de openbaarheid niet". „Er is geen haat en nijd". „Eerbiediging van geloofsovertuiging". „Het toepassen van het weder hoor", enz. enz. Wij: lezeg dat alles, ifiaar begrijpen het niet. Waar, waar, in de samenleving vinden wij dan de resultaten van uwe mooie uitspraken. Moeten wij enkel naar de conferenties om naar uwe woor den te luisteren, maar niet om ze naar buiten uit-te leven; of ls het u al reeds goed, als wij zeggen, uwo kerkelijke leerstellingen te aanvaarden; maar wat bedoelt u dan toch met overtuiging. Het spijt ons te moeten zeggen, dat, voor het opgaan naar uwe con ferenties, de lust In hoóge mate -is bekoeld VAN DEN (XJMPETITIELEIDER. Opletten! Vanaf 5 tot 16 Octobear zal de heer Wilbrink als Competitieleider fungeeren zoodat alle correspondentie desbetreffende aan hém moet worden gericht en alle uitslagen aan hem worden opgezonden. Correspondentie na 16 October weer aan mijn adree te Oude Niedorp. Programma voor Zondag 12 October: N.V.V. IBlauw-Wit I, 2 uur, P. Wün. Excelsior IConoordia I, 2 uur, D. Breebaart. H.F.C. I—D.O.SK.O. J, 2 uur, C Klink Voorwaarts ISucces I, 2 uur, P. Keefl. W.F.C. I—B.F.C. I, 2 nur, J. Nap. Sparta IIIP.S.V. I, 12 uur, 1). Duiriker. B.V.V. ID.F.C. I, 2 uur, L. Koster. B.F.C. II—K.F.C. I, 2 uur, B. Visser. D.O.S.K.O. HExcelsior IC, 2 uur, F. Plantinga. Concordia IIN.V.V. III, 2 uur, C. Boer ma h. Sparta IVVoorwaarts II, 10 uur, J. Noorman. Uitslagen van 28 September: Voorwaarts IN.V.V. I, terrein afgekeurd. Excelsior IBlauw-Wit I, 70. Suooes I—D.O.S.K.O. I, 1—0. Concordia IH.F.C. I, 32. B.V.V. I—B.F.C. I, 0—1. Sparta III—D.F.C. I, 6—0. N.V.V. II—W.F.C. I, 1—0. K.F.C. IExoelsior II, 2-—1. P.S.V. II—Voorwaarts II, 1—13. B.F.C. n—Sparta IV, 4—1. Concordia H—W.F.C. II, 6—0. N.V.V. inBwF.a ui, 8—i. Dc ontving van allo scheidsrechters tijdig don uitslag van de door hen geloide wedstrij den. Mijn dank voor hun medewerking. Aan de vereenigingen Concordia, H.F.fcl, B.V.V., Sparta en P.S.V. wordt een boete van f 1 elk, op gelegd, omdat deze mij nog goon wodstrijdforniu' Her toezonden, eu daarom, art. 47 oud hebben over treden De formulieren waarop' de namen van spelers enz. moeten "worden ingevuld, zijn in het bezit van heeren secretarissen. Zij moeten vóór Zater dag aan mij worden opgezonden, idlaar ander^ de club niet gerechtigd is o«en compiefcifciowedStrijH te spelen, en boete moet warden opgelegd!. Ik herinner aan die verplichting, om (die boeter^ wolke zijn opgelegd, voor a.s. Dondoidag op to zen den, daar voor iedere week verzuim f 1 boete wordt opgelegd. J. VAN ZOONEN. - De verzachtende, heelende en genezende eigén- sohappen van Fosteris Zalf verdry ven spoedig ec zeem, huidschilvering en alle jeukende huidziek ten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube fl. HET BEVROREN VLEESCH TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen «tijgt de omzet vim iiét be vroren vleasch met den dag. Verleden week werd een recordcijfer van 150.000 K.G. bereikt, welke hoe veelheid overeenkomt mot de helft van het totaal ruiulvleosch-verbruik in Amsterdam. Het aantal slager», dat bevroren vleesch van do gemeente afneemt, bedraagt thans 225. Men heeft het hoofd der gemeentelijke vleesch- voorziening, dr. Van der Laan, gevraagd, wat de oorzaken waren van deze toeneming van het ver bruik van bevroren vleesch. Hij antwoordde, dat do dure inkoopprijzen van het versche vleesch en do uitstekende kwaliteiten van het bevroren vleesch dezen grooten omzet veroorzaken. De in- en verkoop prijzen van eerste kwaliteit vcrsch Hollandsch rund- vleesch, bedragen het dubbele van die van het be vroren vleesch, zoodat het begrijpelijk ls, dat in deze tijden van duurte het publiek steeds meer bevroren vleesch gaat eten. EEN OUDE TRUC. Dezer dagen vervoegde zich bij oen autoverhuur der to Oegstgeest do voor dozen onbekende arbeider C. v. d. S.-, wonende te Niouw Vennep, mot. de mo- dodcoling, dat zijn zuster eerstdaags in het huwelijk zou treden met een gepenslonnoord Indisch kolonel; daarom wilde hij voor don trouwdag eenigo auto's bostellen. Do verhuurder kwam mot v. d. S. tol. een 'accoord; v. d. S>. verzocht daarop aan hem oen bedrag aan geld te leonen, omdat hij nog eenigo inkoopon moest doen en niet voldoende geld bij zich had; hij zou gelijk bij do afrekening voor het gebruik van de auto's het geleende geld) wel teruggeven. De era- ragehouder, geen kwaad, vermoedende, gaf hem hot gevraagde geld, waarop v. d. S. vertrok. Bij een wijnhandelaar in Oegstgeest haalde hij denzelfdon dag een soortgelijken truc uit. Hij bestelde wijn voor het huwelijk em nam een flesch op proef mede, waar na hij vroeg om wat geld te kunnen leenen om dit bij de afrokening van den wijn terug te l>etale», "het welk hem ook werd gegeven. Eenige dagon later sehrnef v. d. S. aan beide personen, dat de bosiel- lingen om verschillende redenen nis niet gèdnttQ moesten worden beschouwd, terwijl van hot geleende geld natuurlijk niet werd gesproken. De politie heeft den man Zaterdag gearresteerd als verdacht van oplichting cn na opmaking van pro cesverbaal weer op vrije voeten gestold. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat gisteren in eerste instantie voor het Kantongerecht In behandeling is gekomen het burgerlijk proces tusschen de Christelijke Boeren leenbank n en een der uitgetreden leden, die meent niet te moeten bijdragen in het verlies. Intus9chen hebben een achttal leden bedankt. ZUIDSCHARWOUDE. In verband met de pogingen tot het oprichten van oen sport-sjieelterrein zullen verschillende jongelui een voetbalclub oprichten, als de pogingen mochten slagen. Ook schijnen er wenschen voor een korfbal club te loven. ZUIDSCHARWOUDE. In R.K. kringen is men ten zeerste verbolgen over het tapverbod na 8 uur op kermisdagen, welke on aangename stemming nog verergerd is door het viertal processen.verbaaldat de R.K. kastelein door overtreding van dat verbod heeft opgeloopen. Er worden nu middelen in het werk gesteld, om te trachten hot tapverbod opgeheven te krijgen, waarbij men nog is aangemoedigd door de grootc waarschijn lijkheid, dat alweer een nieuwe vcrbodsverordening, nl. die op de winkelsluiting, hoven het hoofd hangt WIERINGERWAARD. Vergadering van de Vereeniging „Het Witte Kruis" op Dinsdagavond, onder leiding van Ds. E. K. Groe ne veld. Aanwezig slechts 8 leden. Enkele ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Als commissieleden voor het nazien der rekening worden gekozen, de heeren J. Speets, K. Zander en W. Peereboom. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar do Al- gemeene vergadering worden gekozen resp. de hoe ren E. K. Groenevold en C. Haringhuizen, terwijl tevens vrij mandaat wordt verleend. Besloten wordt een bijdrage ad f 5 te geven voor het houden van het 50-jarig jubileum van Het Witte Kruis. Door den secretaris, den heer D. Sleutel, wordf medegedeeld, dat mej. T. Slikker, door tusschen- komst van Het Witte Kruis eenigen tijd naar Heide- heuvel is geweest en met succes. Zo is veel verbe terd teruggekomen. De heer Speets wijst op den Witte Kruisbek, die noodig eens geverfd mag worden. Dit zal ge beuren. Ook zal door het bestuur een schrijven gericht worden aan het gemeentebestuur over de werking van een middel tegen de «verdelging der malaria- muggeh. De bedoeling zou zijn dat het gemeente bestuur deze zaak ter hand nam door hot middel aan te schaffen en dit beschikbaar te stellen. Voor een luttel bedrag kunnen verscheidene schuren of stal len ontsmet worden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6