Alfcmiti Niiiis- Mrattiiit- Luflnillil Fa. P. Th. YPMA, Alkmaar. titiguvm i M.V, v.h. TKAPMAN Do., EERSTE BLAD. Bumenlandsch Nieuws. Wil leveren een bl|passende PIANO- STOEL of MUZIEKSTANDAARD gratis, Indien U aan onze Firma de levering van Uw P3AN0 of 0&GEL R Dinsdag 7.0ctober 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7115. Dit blad vorschijnt viormaal por wook: Dinsdag, Woonadag, Donder- dag on Zatordag. Hij inzondlng tot 'a morgons 8 uur, worden Advor- tontiöu nog zoovool mogolijlc in bot ooratuitkomond nummor goplaatat. JHJ9TREKEN1NQ N0^ 2a33^_____ lNT' T^LEF n0' 30 I'rlja por 8 maundon f 1.(15. Looaa nummers fl cont. ADVliRTRN- TldN vun 1' tot 5 rogolfl J 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowljsno. inbegrepen). Grooto lottoro wordon naar plaataruimto bopokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. DE POSTCHèQUE. EN GIRODIENST. De postchèque- en girodienst zal op 8 October a.s. warden berapend voor de 2de groep rekeninghouders omvattende de nummers 10.000 tot en met 19999. GEKNOEI MET ZILVERBONS. In den laatsten tijd is fraude gepleegd met zilver- bons van f 2.50 .waarvan een stukje is weggeknipt en waarvoor in de plaats een blauw stukje papier is ge plakt, waardoor de indruk wordt gevestigd, dat deze zilverbons door bet gebruik beschadigd zijn. De verkregen uitgeknipte stukjes zijn weder te za- men tot een zilverbond gevoegd. Den ambtenaren der P.T.T. is aanbevolen nauw keurig op de in betaling aangeboden zilverbons toe te zien en deze, indien zij bovenstaande kenmerken dragen, in geen geval in betaling te nemen, doch te gen bewijs van overneming in te houden en zooveel mogelijk met inlichtingen omtrent naam, woonplaats en identiteit van den aanbieder in banden te stellen van de justitie. NA 19 JAAR TERUGGEVONDEN. De familie R., in de Anemonenstraat te Stratum kreeg Vrijdag bericht uit Nijmegen, dat hun vader die sinds 19 jaar vermist was. thans is teruggevon den. De man is intusschen 84 jaar oud en verblijft te Nijmegen. MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. Uit Rotterdam, 4 Oct. In de Delistraat heeft de Chinees Tang Ching hedenmiddag een aanslag ge pleegd op zijn landgenoot Chong Cheng. Eerstgenoem de 'had1 aan C. C. een bedrag van f 450 geleend', die echter weigerde, ondanks herhaalde aanmaningen terug te betalen. Vanmiddag wachtte T. C. zijn schul denaar op en loste uit een Browning, op ongeveer 3 meter afstand, een tweetal schoten op hem/, C. C. zakte inéén-, waarna T. C. hem nog -een derden kogel door 't hoofd joeg. In ernstigen toestand werd de geiwcwsde naar het ziekenhuis aan den Coolsingel "vervoerd. Zijn toe stand was hedenmiddag nog levensgevaarlijk. De da der is gearresteerd. Van dezen moordaanslag is de dader de 24-jarige Chinees Wang Tsjing, een tremmer. Hij loste drié schoten op den logementhouder, die bij het tweede schot op de straat viel. Op den gevallen man loste hij toen nog een derde schot uit zijn revolver. Niette min heeft de logemtenh ouder maar een verwonding opgeloopen. waarbij de kogel aan de eene zijde be neden de wang het hoofd is binnengedrongen en het aan de andere zijde in den hals heeft verlaten. De dader werd spoedig gegrepen en het wapen, waar in zich nog drie ledige hulzen bevonden, is in be slaggenomen. De dader Wang Tsjing heeft, toen de politie hem in verhoor nam. verklaard, dat hij met den logement houder twist gekregen heeft over f450 geleend geld en dat hij toen geschoten heeft omdat de loge menthouder leugens vertelde. De logementhouder Tsjang Tsjing. die gisteravond in het ziekenhuis waar hij verpleegd wordt, gehoord is zegt. dat Wang Tsjing hem uit den weg heeft willen ruimen omdat hij weet, dat het hem (Tsjang Tsjing) bekend is, dat hij voortvluchtig is uit Hong kong, waar de' Engelsche politie een prijs van 2000 dollar op zijn aanhouding gesteld heeft, wegens het plegen van herhaalde beroovingen. Na zijn vlucht is Wang Tsjing als kolentremmer gaan varen. De toestand van den logementhouder is bedenke lijk verergerd. BEDREIGDE MOLENS. De Vereeniging tot Behoud van Molens in Neder land „De Hollandsche Molen", heeft een memorie ge richt aan Gedeputeerde Staten van Noordholland in zake de bemaling van den Schermerpolder. Daarin wordt erop gewezen, dat hoofdingelanden op 21 Augustus jl. in beginsel besloten de bemaling v^n den Schermerpolder, die sinds de drooglegging van 1635 af tot heden toe door middel van een 50-tal windmolens geschiedt, voortaan te doen plaats heb ben door electrisch gedreven gemalen, weldra een definitief besluit in dezen zin genomen worden, waar van de verwezenlijking spoedig daarna zal volgen. Adressante wijst er op dat hetgeen in den Scher- merpoider staat te gebeuren een onheil zou zijn, om dat Ideze polder, op één na, fle eenige groote polder in ons land is, die nog door windkracht, wordt be maald door middel van een aantal molens, die met elkander een schoon en typisch Hollandsch land schapsbeeld vormen, welke wedergade nergens meer te vinden is. De quaestie van het al of niet behouden van deze molens wordt grootendeels beheerscht door de vraag of de bestaande windmolens in voldoende mate de bemaling kunnen verzorgen; en door de vraag, of de voorgestelde electrische bemaling gunstiger finan- cieele uitkomsten zal geven dan de tegenwoordige, en dus. met het oog op de polderlasten, de voorkeur verdient. Adressante doet opmerken, dat ongeveer 3 eeuwen lang de windmolens hun werjc naar behooren heb ben gedaan en den polder beveiligd hebben. Er is geen reden' om aan te nemen, dat zij thans en in de toekomst dit niet gouden doen, daar zij in vootreff#- Hjken staat verkeeren. Omtrent de tweede vraag rekent adressante i'oor, dat de voorgestelde electrische bemaling een aanzien lijk hoogere jaarlliksche ui'eave zal vorderen dan de tegenwoordige, een van stellig f20.000 tot f25.000. Derhalve dunki het haar, in het algemeen gespro ken een economisch verlies, als het kapitaal, dat in de 50 molens is vastgelegd, vernietigd wordt en daar. enbaven de, kosteloos verkregen winddriifkracht. waarvan het nuttig effect wellicht verhoogd kan worden, in het vervolg zal worden vervangen door eleetririteit. Het bestuur der Vereeniging „De Hollandsche Mo len" meent dus gerechtigd te zijn erop te.wözen. dat hier het ideëele en het matorieele samengaan tot het vormen van een uiterst krachtig argument ten gun ste van het behoud der windmolens van den Sch~r- merpold'er. In elk geval meent het bestuur dat het gewpnscht zou zijn uitstel eener onherroepelijke beslissing te verkrijgen om te onderzoeken* of behoud van de schoonheid der molenbemaling niet vereenigd kan worden met verbetering der bemaling, die de ge- wenschte zekerheid verschaft. DE NOORDERMARKTBOND. In hot wachtlokaal aan de laadplaats werd door het bondsbestuur vergaderd, waarbij absent waren de heeren Gootjes van Sint Maarten, N. Oudeman en C. van Langen der afd. L.T.B. Heerhugowaard- Noord. Na opening der (Vergadering en lezing der notulen^ kwam ter sprake het blijvend gebrek aan do brug» naast de spoorbrug, wat dringend voorziening eisoht Door den heer Ootjers zal worden getracht het daarheen te leiden, dat spoedig herstel plaats vindt» Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de Bond is ingeschreven bij het Uitvoer Controle Bureau on der no. 3, dat door 't Centraal bestüur van den No- der! Tuinbouwraad reeds meermalen is aangedron gen op een billijke regeling voor den tuinbouw ter 'zake rijksinkomstenbelasting, zonder suoces, doch dat ook andere corporaties «op een billijker regeling aan dringen en genoemdd bestuur de pogind zéker nog wel eens zal herhalen. Naar aanleiding van een verzoek om medewerking voor het verkrijgen van betere telefonische verbinding tusschen de veilingen te Broek op Langendijk en Noordseharwoude, is geconfereerd met den directeur van (het post- en telegraafkantoor te Broek op Langendijk; men- hoopt, dat een recshtstreeksche verbinding tot stand zal komen. Voor het Internationaal Tuinbouwoongres blijkt van hett oMjezegde bedrag voor het garantiefonds 60 p«ct. nootfig te zijn geweest ter dekking van de kosten. Met het oog op voortgezette connecties met het buitenland1 zou de Nerderl. Maatschappij voor "Planten- en Tuinbouwkunde ttooh, graag over de resteerende 40 pet., voor den N.M.B. dusf 20, willen beschikken, waarvoor ze de toestemming vraagt4 Besloten wordt. 4it jbedrag ter beschikking van genoemde maatschappij te laten. Naar aanleiding van een tot hem gericht verzoek^ heeft de secretaris voor zooverre nem dit moge-' lijk was, gegevens omtrent onze veiling verstrekt aan den heer Dorhout te Hoorn, voor do samen- stelling vane en gids voor het vreemdelingenverkeer. I Mede zijn voor dit dloel eenige foto's vervaardigd'. I Van één dezer zal een vijftal worden besteld, terwijl met het oog lop propaganda nog een foto zal worden genomen, welke een overzicht geeft van de veilii vereeniging -benoemd, als waardooring voor hui4 pionierswerk, worden zij met een waardeer end woord herdacht. Als dan do tentoonstelling officieel is geopend, begint de rondgang. Het marktgebouw, eenigszins feestelijk aangiet? kleed, mot do vlag in top, geeft den indruk dat er iets te doen is. Door een tusschengang van het oude en nieuwe gedeelte van het marktgebouw, pas seert men eerst de oassa, waar ijverige bestuurde» ren de intréé's in ontvangst nemen, komt Jmen in het nu tentoonstellingslokaal, waar >bij den ingang al direot een rijke collectie bloemen en planten van den heer D. "Kruit, bloemkweeker te Oude Nie- exempi en dan, lange tafels met "monsters van appelc/i en peren, een groote verscheidenheid in soorten en de soorten onderling in afmeting en gehalte zeer verschillend vaak. Dan de groenten,, waarvan de grootste en mooiste exemplaren zijn ingezonden en mede een belangrijk deel van het tentoongesteld^ vormen. Aan de ter mededinging ingezonden bloe- i men en planten is ook veel zorg besteed, hoewel het den een beter gelukt als den ander. De ingezondoff collecties vormen een voorraad, waarmede een-deel van den winter zou tegemoet gezien kunnen wor den. .Er is werk van gemaakt om het tot een har monieerend geheel te maken en 't is voor de keu ringscommissie geen gemakkelijke taak «geweest om uit do enkele honderden inzendingen de goede, ja beste .uit de goede uit te zoeken en voor een bekro ning in aanmerking ,te doen komen. Honderden be; zookers zijdie r den eersten dag geweest, niettegen staande het minder gunstige weer, en daaronder/ waren zeer zeker verscheidene kennersen kweé- kers, Zoowel uti die gemeente als daarbuiten. Maar behalve kweekers ook vele belangstellenden, die blijk gaven mede ite leven en ta voelen voor datgene, wat wordt voortgebracht en waarvan dé voortbren ging wordt bevorderd, en tot een bestaan, wordt van een belangrijk deel onzer ingezetenen.' De bekroningen zijn Itoegékendi als volgt: Collectie Fruit: le prijs J. Koomen Hzn., Winkel; 2e prijs W. AmeJs te Winkel, 3e prijs M. Koorni te Nieuwe Niedorp. m haar geheel, om daarvan een duzijn aan te fen. Ingevolge een aanvraag van den heer Rijper om pakhuis, wordt besloten tot den aanbouw daarvan over te gaan, waardoor dan tevens een kleiner ter beschikking van den N.M.B. blijft. Mede zal worden onderhandeld over den aankoop van een verplaatsbaar gebouwtje voor berging der bascules enz.leidt dit tot geen resultaat, dan zal hierin op andere wijze worden voorzien. Besloten wordt, voor het gebruik der bascules 10 ets. per spoorwagen in rekening te brengen, wat, naar men vermoedt, 'bij den handel wel geen bezwaar zal vinden. Een zeer uitvoerig debat ontstaat naar aanleiding van punt 4 der agenda: Onderhajidsche verkoop van pootaardappelen. Uit de gegevens van den veiling- leider blijkt, dat die verkoop zich dit jaar niet heeft bepaald tot goedgekeurde alleen; dat zich - gevallen hebben voorgedaan, dat niet alleen de veiling, doch ook het botaalkantoor daarbij weid uitgeschakeld. Hoewel erkend werd, dLat in het be lang der veiling uitwassen in dezen ten zeerst^ moeten worden bestreden, kwamen hierbij verschil lende zienswijzen, naar voren, zoodat het te v r- waohten is, dat hierover nog wel eens van gedachten i gewisseld zal worden. Naar het oordeel van den veilingleider werd ook reeds witte kool onderhands verkocht., Spr. meent, dat (door de besturen der aan gesloten vereenigingen er steeds naar getracht moet worden de leden er van te doordringen, .dat zooveel doenlijk, alles te veilen, in aller Belang is. Besloten werd door den aannemer van het ver ven der uitbreiding, tevens te «doen verven de .west en zuidzijde der veiling en de toehtschutting flink in de grondverf te zetten. Voorts werd idloor den veilingleider meegedeeld^ het plan der voort te zetten reclame voor onze kool in Engeland._ Verwacht wordt, dat de belangheb bende vereenigingen de gevraagde bijdrage hiervoor zullen toestaan. Over de maanden Augustus en September was ds omzet f245824,19 en f174951.75, het vorige jaar be droeg dit voor dezelfde maangen f331043.27 en f,141259.34. Aan do spoorwegmaatschappij zal ter kennis wor den gebracht dat aan de laadplaats vele ringen ont breken; met betrekking tot het brzwaar van kl ine restanten uien,, tengevolge der sortneing, werd op gemerkt, dat dit hot best te ondervangen zal zijn door samenvoeging daarvan. Betrokken corporaties zullen worden uitgenoo digd tot samenwerking voor het openhouden der ringvaart, terwijl ingevolge besluiten der algemeene vfergadering binnenkort een vergadering van don/ Vierbond zal worden uitgeschreven. Hierna sluiting. HARENKARSPEL... Tot zetters voor de Rijks Directe Belasting alhier zijn benoemd de heeren L. Doekes en P. Borst Az. DIRKSHORN. De van ouds bekende timmerzaak van de fam. Levendig is thans verkocht aan den heer D. Dam .alhier. DIRKSHORN. De herberg van den heer 'D.Swager, welke be gin van hot jaar is afgebrand, is thans bijna weer opgebouwd en naar men zegt, zal Zonda. 19 Oct. e.fc. de najaarskermis in genoemd café gehouden worden. WINKEL. Tentoonstelling van fruit en groenten en bloemen, georganiseerd door de fruit- en groentenvereeniging' "Winkel" op Zondagmiddag. Omstreeks 2 u uur namiddags opent de heer J) Koo men Hz., voorzitter der Vereeniging, de tentoon stelling met* en enkel woord, weergevende de geschiedenis der vereeniging, welke nu vijf en twin tig jaren heeft bestaan. Spreker herdenkt daarbij zijn ijverige medewerkers, de. herren J. Porte en L. Koelman, uit (den eersten tijd der vereeniging. die ook veel hebben bijgedragen om de vereeniging een bljjvend bestaan te verzekeren. Tot eereleden der opdraagt. Neemt hierbij onze opvallend lage prijs- noteering voor gerenommeerde merken in aanmerking. OPGERICHT 1842. Vijf soorten: handperen II. Schoorl, Nieuwe Nie dorp; stoofperen T. Beumkes, Winkel: vocte ap pelen Jb. Dekker, Winkel; zure appelen Srenke- ling, Nieuwe Niedorp. Tien soorten: hand-peren R. Kuin, Nieuwe Nie- Niedorp; .stoofperen C. Koomen Jz., Winkel; zoete appelen niet toegekend; zure apelen v. d. Ham, Wieringerwaard. Vijf stuks van de beste: handperen P. Zwagerman, Vijf Winkel: stoofperen K- Bakker. Hougwoud; zoete aj pelen R. Kuin, Nieuwe Niedorp, zure appelen Molenaar, Winkel. uit de winners achtereenvolgens een keuze konden doen. Als dan de prijzen zijn uitgereikt, neemt de hoer Honingh als secretaris het woord om namens het be stuur hulde te brengen aan den voorzitter, dio go- durende bet geheele bestaan reeds voorzitter is» Moeilijke tijden zijn doorgemaakt. Die oprichting ging met bezwaren gepaard, doch taaie volharding is noodig geweest om de zaak zoover te brongen en nu na 25 jaar staat de vereeniging niet achter bij ande ren. Spreker zegt, dat hot bestuur het niet alleen bij woorden heeft' willen laten, doch hare erkentelijk heid heeft omgezet in een blijvend aandenken en in de hoop, dat de voorzitter nog vele jaren do leiding zal hebben en ook na dien nog lang er gebruik van zal mogen hebben en biedt den voorzitter oen fraaieb wandelstok aan. Spreker beschouwt dezen tijd, den tijd waarin de voorzitter de vruchten plukt van zijn werk. De markt gaat vooruit, er is een electr. mijn- toestel, bussels, vroege groentencultuur, en straks de verpakking in kisten, kortom, we zijn met onzen tijd medegegaan. De voorzitter, getroffen door deze onverwachte huldebetuiging, brengt daarvoor een woord van dank, doch niet hij alleen, zegt spreker, heeft dit gedaan, medewerking van bet bestuur en tén slotte van alle leden heeft het mogelijk gemaakt, door samenwer king. De moeilijke tijden zijn lang voorbij en de te genwoordige tijd laat zien dat de vereeniging levens vatbaarheid heeft, getuige deze tentoonstelling. Dan wijst spreker er op, hoe do Harmonie door het aangeboden concert belangrijk heeft bijgedragen tot het slagen van dezen avond. Deze vereeniging. in de gemeente hoog gewaardeerd, heeft recht op ieders steun te mogen rekenen en spreker brengt een woord van dank voor deze medewerking. Herhaaldelijk werd door applaus instemming be tuigd met het door de «prekers naar voren gebrach te en het dreunde door de zaal een driewerf hoera, op den voorzitter uitgebracht» Nog een viertal muziek/nummers met aandacht ge volgd, en dan is de eerste dag der ten-toonstelling, de belangrijke dag geweest, een succes voor de vereeni ging. RIJKSSTRAATWEG AMSTERDAM—LAREN. Het Statenlid C. Thomassen heeft de volgende vra gen tot Ged. Staten gericht: 1. Is het Ged. Staten bekend, dat op den Aimera. foortsohen straatweg Rijksweg no. 2 van de grens der gemeente Amsterdam tot die der provincie in het tijdvak van 1 September 1923—31 Augustus 1924 een aantal verkeersongevallen heeft plaats ge had, waarbij, ongeacht de gevallen; welke slechts licht verwondingen en of materieele schade op leverden, volgens opgaven van de burgemeesters der netrokken gemeenten1 vijf personen werden gedood en zeven personen zwaar lichamelijk letsel kregen? 2. Kunnen Ged. Staten in deze ernstige feiten aan leiding vinden om er bij; de Regeering of den betrok ken Minister met klem op aan te dringen, het tempo waarin deze weg wordt verbeterd, aanmerkelijk te versnellen.? TEGEN PLAATSELIJKE KEUZE. Het Comité tegen ohmatige beperking onzer drink gewoonten (T.O.B.O.D.) heeft tot «de Eertste Kamer een adres gericht, waarin het verzoekt het wetsvoorsteL- Rutgers niet aan te nemen, o.a» op deze gronden: „dat in de omstandigheden waarin 's land geldmid delen verkeeren, de aanneming van «het voorstel- I Rutgers ca. door zijn financieels consequenties, zeer nadeelige gevolgen kan hebben; I ,jdat immers de toepassing van het daarin gelegen stelsel, wil het inderdaad gevolg hebben, zal leiden tot vermindering, in nog sterker mate dan reeds het geval is. van de opbrengst van den accijna op ge distilleerd; „dat de schadeloosstelling, te verloenen aan de houders van vergunningen van vóór 1904. zware gei- delijke lasten op den Staat zou leggen; „dat het aantal dier vergunningen nog ongeveer 8000 bedraagt, zoodat hij een eenigszins algemeene toepassing van het Stelsel van plaatselijk verbod, de Staat ettelijke millioenen aan jaargelden zou hebben uit te keeren; „dat bovendien de invoering van de wet-Rutgers c.s. tot sterke vermeerdering zal leiden van hot aan tal Rijks- en gemeente-ambtenaren, met do even tueels naleving van do toepassing belast, aldus tot meer uitgaven voor Rijk en Gemeenten." DE GEMEENTE GRONINGEN ALS BOER. De gemeente Groningen bezit in «den nieuwen Ruigezandsterpolder eenige plaatsen, van welke er drie over het oogstjaar 1923 in eigon exploitatie wa ren. De door don rentmeester der stadsbezittingon goedgekeurde rekeningen over dat jaar, wijzen voor Tomaten A. Êgmand Winkel: meloenen P. Band, Nieuwe Niedorp; druiven Posfcmima, Alkmaar; no ten P. Bakker, Winkel. Groenten Collectie: le (prijs C. Koomen Jzn., Win kel, 2e prijs K. Zeeman Sz., Winkel. Roode kool: O. de Boer 't Veld. Witce kool: D. Brugman Jbz., Winkel. Gele kool: niet toegekend. 61aboonen, dubbele: J. Bijhouwer, Winkel. Idem, Bwugeiwiiru» rentJuuiKeu uver uai jaar, wqauu voor princ: Ch. Zandwijk, Winkel. Snnboonen: H. Jof- femelde bedrijven bruto winstcijfers aan van resp. fer, Winkel. Keukenbieten: Alb. Smak, Winkel, f 79, f 103 en f 40 por KA. Koolrapen: A. Wit Cz.. Winkel. Wortelen: P. Na aftrek der uitgaven voor belasting, verzekering. Bart, Winkel. Uien: J. Lindeboom, Winkel. Andü- rente en afschrijving van leeningen, onderhoudskos- vie: C. v. d. Hulst, Winkel. Komkommers: P. Bami. dor gebouwen, enz-, blijven er voor twee bedrijven Nieuwe Niedorp. Augurken: niet toegekennd. Wit- nog winsten over van resp. f27.30 en f50.70 per H.A.. lof: P. Honingh, Winkel. Mooisto eetaardappelenterwijl de derde boerderij een verlies gaf van f130 P. Blokker, Terdiek. Mooiste pootaardappelen: F. P®£ H-A gh, WinJfcel. Mooist» eetaaraapj IJeroiek. Mooiste pootaardappele: A. Melchior, Winkel. Bloemen: bloemstuk: le prijs D. Kruit, Oude Niedorp, 2e prijs J. Bijhouwer, Winkel. Koome Bouquet: le Prijs J. P. Zwagerman, Winkel. nen Cz., Winkel; 2o pr. Groene plant: ljï^prjjh J. Groet, Winkel, 2e prijs Mej. P. Zeeman, Bloeic 2e ie prijs «J a, WmxeL jiend» plant: le prijs O. Koomen Jz., Winkel, is niet toegekend. Keuringscommissie bestond uit: voor fruit: de heeren Hazeloop te Alkmaar, J. Porte te Winkel en W. Balk te Alkmaar- voor groentende heeren J. Ootjers te Noordaehar- woude. J. Kliffen te Noordseharwoude en J. Zwart te Zuidscharwoude; voor bloemen: het bestuur der vereeniging. De ongunstige cijfers van dit exploitatie jaar moe ten, volgens de toelichting, geweten worden aan drie omstandigheden: de prijzen der granen waren laag, het oogstcijfer bleef op vele perceelen beneden 't ge middelde en de weersgesteldheid liet in verschillen de maanden veel te wenschen. DE POSTSTEMPEL-RECLAME. Naar het „Algemeen Zuivel- en Melkhygiónisch Weekblad" van betrouwbare zijde verneemt, zal de Staat niet in.'beroep gaan van de uitspraak van den president der Arrondissements-rechtbank te Gra- venhage inzake de Blueband-reclame op poststuk ken. DE NEDERLAND-INDI6-VLUCHT. Naar het Ilaagsche Aneta-kantoor verneemt, heeft het Comité Vliegtocht NederlandIndië gisteravond Een extra prijs werd bovendien toegekend voor de het volgende telegram ontvangen van Van der Hoop mociste opluistering, aan D. Kruit, J. Bijhouwer, P. uit Philippopel (Bulgarije): Zwagerman en Dekker van Spanbroek. Bet het volbrengen van de derde étappe Belgrado. Winkels Harmonie gaf mede aan de uitreiking der Konstantinopel. heeft de F. VII bij Philoppopelrionge. prijzen een feestelijk karakter, door het geven van veer 135 K.M. ten zuid«oosten va.n Sofia en 370 K.M. een concert. De kolfbaan van den heer Bakker was ten noordwesten van Konstantinopel) een landing geheel vol. moeten maken. De oorzaak was gelegen in het lek De voorzitter heeft in de pauze de prijzen uitge- worden van den reserve waterkoe Ier, waardoor de reikt, noemde dit een aangename taak. al is het ook motor onklaar geraakte. Daar bij Philippopel 8^" slechts een geringe tegemoetkoming voor het gepres- landingsterrein is^ werd de landing op onvoorbereid teerde werk. Hoopte voorts, dat niet-winneTs een an- terrein uitgevoerd, waarbij het landingsgestel dere maal prijswinners mogen zijn» -het vliegtuig werd beschadigd. De bemanning is De prijzen bestonden uit 'kunstvoorwerpen waar- gedeerd. Nadere berichten worden verwacht. van on-

Schager Courant | 1924 | | pagina 1