ilOlitl NitlfS- 65. Landbouwhuishondonderwiis. Prijsverlaging WYBERT Dinsdag 4 November 1924. 67ste Jaargang. No. 7531. tlii»SBV«! IV, V.ll. 1 Co., Scbagea EERSTE BLAB. Brieven uit Rome. Vereeniging voor- Maandagmiddag 10 November, te 2 nor, een Cursus in KOKEN HET MEESTERSTUK. Bionenlandsch Nieuws. SCHA Dit blad vorschijnt viormaal por woolc: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zatordag. Bij inzonding tot 's morgons 9 uur, worden Advor- lont Mn nog zoovool mogelijk in hot oorflinitltomond^nnrnrnor^goplaatat^ POSTREKENING No. 23330, INT. TELEP no. 20 Prijs por 3 maandon f 1.(15. Looso nummoro rt cont. ADVIdRTEN- TIöN van 1 tot 5 rogola f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowijano, inbogropon). Grooto lot toto wordon naai plaatsruimte borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Het is heerlijk, Venetië terug te zien, als men. er eenigo jaren niet geweest is. Er te wonen, zou ons bogeeren niet zijn. Do straten zyn zoo benauwend smal: ze zijn ook kort en oneindig veel hotsen moeten we telkens, omslaan en bruggetjes overtap pen om op een punt te komen, dat in vogelvlucht vlak bij is. Maar het netwerk van kanaaltjes en fclleine grachten doorsnijdt dit moerassige stuk frond zóódanig, dat men zidh alleen verwonderen an hoe de Venetanein het klaar speelden, hun hui" zen op dien bodem neer te plakken; 'hoe ze het durfden vooral en niet vreesden een goeden dag te verzinken in het slib. Elk huis heeft hieïi een uitgang aan de land- en aan de waterzijde; die aan de straat is meestal donker en onaanzienlijk, want het huis van den overbuur staat nauwelijks op anderhalven meter afstand, die engte maakt het looien door Venetië, op een zomerdag vooral, tot een ware kwelling. We begrijpen zoo goed, dat de oude Venetianen geweldige vechtersbazen wa ren; ze kregen hier een onweerstaanbaar verlangen scheep te gaan, er op uit te stormen en hun daden- dorst botte vieren; ze voelden zich hier opgesloten als in een kooi en zoo werden zij tot zeeroovers ex werden gedreven door het verlangen andere stedén en landen te veroveren. Er hangt een sprookjesachtige bekoring óver Venetië, maar we zouden er nog meer van 'hou den als deze mooie stad niet zooveel vreemdelingen tot zich trok* als wij er met maar heat enkelen mochten rondloopen in de oude kerken vol'-kunst schatten'. op de schilderachtige pleinen waar het eene venster al mooier beeldhouwwerk vertoont dan het andere en de eene deurpost door haar delikate sculptuur ons al moer boeit dan die aan "den over kant. Ja, we zouden nu vooral meer van Venetië genieten zonder de honderden Duitsohers, die zich als een reuzenslang door de straatjes en onder de arkaden wringen, alle restaurant^n leeg eten,, luid pratend veel geld uitgeven en de zakken vol'prop pen met wat ze maar vangen en grijpen kunnen, aan fotografieën, kralen, kantwerk, en kleurige doeken. Ze kunnen zioh. het fijnste eten veroorlcn ven -en de mooiste dingen kooien; ze Veten'datl ze (heb hier beter hebben dan in net Roer-gebied. „Lieb Vaderland magst ruhig sein" en zij zullen net voorbeeld geven door heel rustig hun gang te gaan in den vreemde. Welk een haat tegen ali wat van Germaanschen bloede was, vervulde hier de harten acht jaar geleden, toen een regen van bom men het Venetië (wat de Duitschers zoo lief heb ben!) met dood en vernieling bedreigde een met welk een hoffelijkheid worden ze nu overal ontvangen, als ze de duurste kamera en uitgebreidste menu's bestellen, maar we weten nu eenmaal dat de goud mark de wereld regeert en de karakters bederft. Ontegenzeggelijk zou ons Venetië nu oneindig lie ver zijn zonder dat leger van vierkant geschouder de en breedheupigo Germanen, die er met hun ronde, zwaar gemonteerde brilleglazen nog zoo veel schoolmeesterachtiger uitzien dan anders. Maar als we een gondel nemen zijn we van hun be vrijd we vergeten ze en genieten van „Venizia la Bella" zooals deze stad genoemd is en zo scheen ons even jong en bekoorlijk als ooit, t Het is een vroege ochtend; we roeion naar het eiland waar het Armenische klooster gebouwd werd, waarin al eeuwen geleden de kostbare bibliotheek saamgebracht werd! die zooveel mannen der we tenschap raadpleegden,. Het klooster ligt hier ver scholen al9 een nest voor den speurenden arend. Hier althans was de Armeniër veilig voor moord en vervolging en mocht hij rustig) bidden en werken. Als we dan terugglijden over het breede water, dat niet meer „Canal Grande" en nog niet de Adria is, dan rijst Venetië als een fata-morgana voor ons op en zoo teer geel en rosé is de èfcroom! in die eerste uren van den zonnigen herfstdag, dat het wel schijnt dat er mlliioenen rozen-blaren zijn heenge- strooid over de toere golfjes, waarover onze gon del heenzwenkt recht op de- Piazza San Marco af. Nooit zien we Venetië mooier, dan wanneer we haar zooals nu, van de zeezijde naderen, Dan kun nen we nog d8 illusie hebben, dat ze onveranderd is trotsoh op haar kracht en rijkdom en dah ze zioh niet klein zal maken om de geldstukken van den vreemdeling op te rapen. We varen aan ae brug der zuohten voorbij, die over het lugubere graohtje gebouwd is. Zij voert van het Dogen-paleis naar de vochtige gevangenissen. Ve len werden er overheen gevoerd, die nooit moe* Venetië zioh in de parelmoeren golven zagen spie gelen. Valschhoid on verraad bracht hier den een tot macht on aanzien en .joeg den ander in, oen sma- delijken dood.. Maar wie Venetië ziet als een in kostbaar kantwerk gekleede bruid met haar tal loos vele spitaboogvenstere, die zoo rijk geornamen teerd zijn en haar overvloed van beelden die op elke straathoek boven eiken deurpost schijnen te luis teren naar de voetstapen dor voorbijgangers, die kan zich niet voorstellen dat dit de stad der mis daden en der duistere passies was. Als wo bij ddh San Marco l'anden zijn we over gelukkig, door nog ongeschonden voor ons te zien die kathedraal met haar fantastisch karakter, met haar drukke, lage gevels en grooto vergulde oron- zen paarden. Meer gelijkt ze op de tent van een Oostorech vorst, dan op een "bedehuis. Maar welk een heilige stilte daarbinnen, waar alles tot aan bidding stemt en waar de mensoh zich zoo nietig en minderwaardig voolt, als hu opziet naar jdib wondere mozaïeken, waar tegen hun gouden grond de Christus, Maria en Heiligen aan do gewelven on wanden tronen. Zoo mysterieus za$en ze ons ook voor jaren aan, waar vielen de vyandelyke bom men sohendend neer? Hier niet! Wie herinneren ons de Vonetiaansoohe legende uit de veertiende eeuw. Een zwaar onweer met hevige stormen brak 15 Februari 1345 over de la- funen los. Men vreesde dat de golVen, die tot ongo- ende hoogte gestegen waren, de stad zouden ver slinden. Toen zag een visscher, die met zijn boot voor den St. Marcus was geslingerd, een zwarte ge daante op zich toekomen. „Vrees niet", zeide deze en in do boot plaats nemend,, beval hij: „Rooi naar St. Georg-o". De visscher kon niet anders dan ge hoorzamen; zijn vaartuig bracht hem, meer dan hij het bestuurde, tot naar de aangewezen plaats en ook daar stond een donkere gedaante, die in jcIgc boot stapte. „Naar St. Nioolaas gebood die van .St. Marcus. De visscher greep andermaal de roeispa nen en bij St. Nico laas wachtte hem een derde zwarte gestalte. „Breng ons nu naar de zee", sprak de geleider. Over de woedende golven sohoot de kleine boot. Op de onstuimige baren lag een groot schip, waarin een helsch vuur scheen' te branden, vlammen van vuur schoten als bliksemstralen over het water, daarin huisden de demonen en kwade geesten, die dood en verderf over de Dogen-stad/ wilden brengen. Maar de drie geheimzinnige ge daanten verhieven zioh nu in de boot èn verjoegen de vijanden des lichts. Toen verzonk plots het schip in de diepte, de zee werd kalmer en de storm be daarde. iSt. Marcus, St. George en St. Nicolaas, deze drie waren in dien nacht gekomen om de stad te redden... En nu? hebben de heiligen -andermaal hun beschermend schild gehouden boven Venetië, toen alle helsche machten 'haar ondergang schenen besloten te hebben? Wie zal het wonder verklaren, dat na zulk een aanval van op vernieling bedachte brutale geweldenaars, de stad, waar de heerlijke San Marco gebouwd werd, nog ongedeerd en in volmaakte sereenheid zioh mag spiegelen in den vloed? E* F. grooto kunstvaardigheid, ontslagen werd van de verplichting om drie jaar op zijn ambacht te reizen en toestemming kreeg zich te vestigen als Meester wever. Stralend van geluk keerde Dietrich huis waarts. Zijn zaak werd overal bekend en geroomd* en vele, vele jaren mooht de moeder zioh nog verheugen in het geluk van haar zoon. In Steinhude wordt het naadlooze hemd van meester Bühmann zorgvuldig bewaard en kan ieder het komen zien. Honderd jaar later maakte de wever "Battermann in het zelfde huis waar meester Bühmann werkte, een dergelijk kunstig weefwerk, dat ook in Stein hude is gebleven en er nog steeds te zien ia. v Bij voldoende deelname zal (FIJNERE KEUKEN) van 20 lessen van 2»/a uur worden begonnen, onder leiding van Mejuffrouw W. KOOPMAN, in de School voor Landbouwhuishoudonderwijs te Schagen, waar voor het schoolgeld f 20.— bedraagt. Aangifte vóór 8 November aan genoemd adres. EENE VERTELLING UIT 8 TEN ETUDE IN CHAUMBURG—LIPPE. Velen hebben zeker wel eens gehoord of gelözén van den heiligen rok/te Trier, een Meedingstuk, be waard in een der R.-K. kerken, dat geheel geweven is en nergens een naad vertoont. Steiniiude in Schaumburg-Lippe bezit twee zulke kleedingstuk- ken, hemden met knoopen en knoopsgaten, geheel geweven en ook zonder eenigen naad. De volgende geschiedenis is aan een dier hemden verbonden. Ten tijde der regeering van graaf Wil helm (17481777) leefde in Steinhude een vlijtige en vrome wever, genaamd Bühmann, Hij bezat een kleine woning, waarop echter een groote hypotheek rustte. Zijn verdiensten waren helaas gering. Daar bij kwam nog dat hij: een vrouw had, die geheel verlamd was en jaar uit jaar in het bed moest houden. Zoodoende werden de schulden van Qen wever, ofschoon hij dag en nacht werkte, niet mini der. Toch hoerschten er vrede en eendracht en 6én groot vertrouwen op God in 's mans woning. De eenige vreugde der oudera was het bezit van hun kleinen zoon Dietrich. Hij was een stil, vriendelijk kind. dat tot een vliitigen en gehoorzamen jongen opgroeide. In de school haddon zijn leermeesters en znn medescholieren hem recht lief. Toen zyn school-opvoeding voltooid was, leerde hij bij zijn .vader het weversbedrijf, waarvoor hij grooten aaiii leg toonde. Zonder eenige moeite kon nij de moei lijkste ontwerpen bedenken en uitvoeren. Do roep van zijn kunstvaardigheid verbreidde zien snel. Aan werk ontbrak het vader on zcion dus niet. Ook de grafelijke familie, die toen ter tijd op het slot te Hagenburg woonde, 5af den wevers onderscheidene opdrachten en wei- ra- kon de vader oen £root deel van zijn 9ohulden aflossen. Toen werd hij ziek en stierf. Nu moest de jonge Dietrich alleen voor zijne moedor zorgen. Dat deed hij ook met vlijtige handen en vroolyk hart. Hoo zou het echter worden, als hij, om mees ter in het weven te worden, drie jaar op zijn am bacht moest reizen? Zoo toch verlangde het de># gilde-verordening der wevers. Zijne moeder kon hij toch onmogelijk in haar hulpbehoevenden toestand alleen achterlaten en voor verpleging door anderen ontbraken de middelen. Goede raad was duur. Met Gods hiïlp echter vond de brave zoon oen uitweg. BÜ Bühmanns werd het langen tijd opvallend stfl. Slechts nu en dan hoorde men uit een afgelegen kamertje klojppen, hameren en weven. Graag had de moeder geweten wat dat toch te beduiden had. Toen zif er eens naar vroeg antwoordde Dietrich vriendelijk, dat hij1 eem meesterstuk maakte, zooals nog niemand had vervaardigd. Misschien ontsloeg hem dat van de verplichting om drie jaar op zijn ambacht te reizen. Zoo verliepen weken en maanden. Eindelijk, op oen Zondag, kwam Dietrich aan^het ziekbed van zijn moeder en gaf haar zyn arbeid in de handen. Dietrich wees haar op de ingeweven lett-rsF. W. E.. de naamletters ,van den graaf, aan wien hij het werkstuk wen9chte oo te dragen. Nadat Die trich nog een tweede hemd in gelijke uitvoering als het eerste had gemaakt, verzocht hij tot graaf Frie- drich Wilhelm Ernst te worden toegelaten. Graaf Wilhelm ontving den jongen wever vriendelijk, be keek de hem aangeboden hemden en sprak ór zijn bewondering en vreugde over uit. Welk 'een kunst werk. Dan gaf de graaf Dietrich een der hemden terug, opdat deze het als een aandenken aan zijne kunst zou bewaren. Meteen gaf hij hem een flinke geldsom en éóii schrijven, waarin stond dat hij om z^jn betoonde MEVROUW X. MET HET KNALKURKENPISTOOL Uit den Haag wordt gemeld: Gisteravond kwam bij: de politie (afdeeling C) het bericht in, dat er in een perceel aan den Kranen'- burgweg, waar een dame alleen woont, een moord aanslag was gepleegd. Een inspecteur begaf zich naar het bedoelde per ceel en trof daar de bewoonster met een wonde aan het hoofd' in zeer overspannen toestand aan. De commissaris van politie, de heer Kramer, die ge waarschuwd was, was," vergezeld van den officier van justitie, eveneens spoedig ter plaatse aanwezig en stelde een. onderzoek in. De dame verklaarde dat een mevrouw. X., wonende aan den Loonduinschen weg. die haar beschuldigde dat zij haar man „ophield", op slinksche wijze zich toegang tot haar woning had 'weten te verschaffen. Bedoelde mevrouw X zou met een auto in de buurt van den Kranenburgweg zijni gekomen en zou ver volgens door een jongen een pakje hebben laten afge ven aan het bewiiste perceel. Op het bellen van den jongen had de dame de deur geopend en het pakje in ontvangst genomqn. Aangezien zij echter geen pakje verwachtte, liet zij den jongen wachten om te kijken wat de inhoud van het pakje was. Zij- liet in dien tusschentijd de buitendeur openstaan. Bovenge komen bleek haar dat mevrouw X. haar achterop was geloopen en deze schoot op korten afstand! een revolver op haar af. Tot tweemaal toe ketste het wapen. Do bedreigde dame is daarop gillend de ka mer uitgeloopen, achtervolgd door haar aanrandster, die haar volgens haar bewering nog een kogel ach- tma zond .Op de trap boordo zij nog eens 'n hard» knal vlak bij haar hoofd. Gelukkig werd zij niet ge troffen. De verwonding aan het hoofd had zij opge- loopen doordat zij zich bij de vlucht uit de kamer stootte. Een inspecteur van politie heeft even later mevr. X., die was weggevlucht, opgespoord in haar woning aan den Loosduinschcn weg en haar naar een1 politie posthuis overgebracht. De commissaris stelde intus- schen een onderzoek ini het perceel aan den Kramen- burgwerg in. Hij zocht daar naar kogels of naar ko gelgaten, maar niets van dien aard werd gevonden- Wel bemerkte men stukjes versch afgebroken kurk. Bij het verdere onderzoek en' verhoor bleek al spoe'- dig, dat mevrouw X. in het bezit was van een knal- kurkenpistool en knalkurken. Zij had volgens haar bewering geenszins de bedoeling gehad de dame te dooden, hetgeen trouwens met het door haar ge bruikte wapen niet mogelijk zou zijn geweest. Zij wil de alleen uit wraak de dame schrik op het lijf ja gen, omdat deze ha^r man niet met rust liet. Mevrouw X. was eerst in voorloopige bewaring ge steld; zij is echter later vrij gelaten, maar niet dan dan nadat beide dames van de zijde der justitie en politie vermaningen hadden gekregen. Op het knallen van het pistool waren vele buurt genoot en komen toeloopen. groote doozen TABLETTEN Bij Apothekers en Drogisten MOTORONGELUK. Gistermiddag is de zoon van den directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Utrecht, di. S. K., op den Bitlschen Straatweg nabij het buiten Beerschoten. met zijn motor, tegen een boom gereden. ,Een zoon van1 den rector van het gymnasium, die achterop zat. zoomede de bestuurder, werden van de machine geslingerd en ernstig gewond. Dr. Lette% uit De Bilt, verleende geneeskundige hulp. waarna de gewonden naar de rijksklinieken werden vervoerd, waar K.. de zoon van den rector, is overleden. S. K. h of een arm gebroken en inwendige kneuzingen ge kregen. Hij wist zich niets meer van het ongeval te herinneren. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Ce Biltsche politie heeft de motorfiets in bes!ag genomen. i De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk dat do 1 bestuurder te hard gereden heeft bij hot maken van i eon bocht om een defecten vrachtauto, die op den weg f stond BROEK OP LANGEND UK. Vergadering van „Groentecultuur". Na opening en lezing der notulen, stelde de voorzitter direct aan de orde het schrijven van het Bestuur der L.G.C. betref fende de sorteering van de reu zenbloemkool in 3 qualiteiten. De kooplui verklaarden, opdracht ont vangen te hebben, om geen bloemkool meer te koo- pen aan de markt, alhier, omdat de eorteering niet voldeed, tegenover die in „De Streek". Tn de be- stuursverga dering van „Groentecultuur" werd be weerd. dat men aan de gevraagde sorteering niet kon voldoen. En toch zal er iets moeten worden gedaan. Spreker gaf hierover het woord aan de vergadering. Op de vraag, hoever de sorteering strekt, werd ge antwoord. dat er aan; het eerste soort absoluut niets De voorzitter antwoordde van wel. doch de heer C. Slot van niet. Na nog enkele mededeelingen gedaan te hebben, over het bezoek aan „De Streek" door den veilingleider en den penningmeester van de L.G.C., werd algemeen verklaard, dat men niet op het ver zoek ingaat om de bloemkool in drie soorten aan de markt te brengen, doch eene betere sorteering zal aanbrengen. Na nog enkele andere zaken behandeld te hebben, sloot 'de voorzitter de vergadering, NIEUWE NIEDORP. Zondag 16 Nov. zal het Holl. Tooneel, Dir. J. de Vries te Amsterdam, in de tooneelz^al „de Prins Maurits" van den heer Peetoom opvoeren hot too- neelstuk „Alleen op de Wereld." ZUID SCHAR WOUD E. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" besloot met algemeene stommen om gevolg te geven aan den wensch der L.G..C., om de bloemkool in) 3 sooi^ ten aan te voeren in plaats van 2, zooals tot nu toe gebruikelijk was. BROEK OP LANGENDIJK. Kent ge de Langendijkers, lezer? Zoo ja, dan is het ,u ongetwijfeld niet ontgaan, hoe de prijzen, aan| de veilingen voor de groente besteed, een baroi meter vormen voor de meerdere of mindere opge wektheid van den Langendij'kor bouwer, die zich, zeggen sommige grappenmakers (en die hebben ook niet altijd ongelijk) afspiegelt op zijn gelaat, zijn gang. rijn faits et gestes. De Langendijker bouwer en zyn kool zijn één, de pryzdn van zijn produoten zijn als het ware de factor in hetvbepalen van zijn eigen économische beteekenis. Zijn vereenigingsi leven houdt soms gelijken tred met de voor-en te genspoeden in zijn bedrijf. De geest op zijn verga-t deringen hangt af van de geepfc op ae veilingen* Gaat het slecht, dan is hij gauw op stok gèjaagd, vaak prikkelbaar en humeurig; gaat de bouwerij yoordoiolig> dan kun je een potje bij hem breken, is hij* rustig en heeft hij een haast onverstoorbaar humeur. In goede tijden ademt zijn heele zijn ©ön tevredenheid en welwillendheid om er jaloersclj op te worden. Van revolutionnaire ideefin is hij dan wars en yindt hi1* de wereld nog niet zoo beroerd. Doch als bezoekingen over hem komen, als de rampjaren die achter ons liggen, ja, dan zweert hij niet bij de inrichting van de tegenwoor dige samenleving. W^j* laten dit alles vooraf gaan, om den lezer van dit weekoverzicht der Langen# dijker Groenten Centrale te overtuigen van deze onze overtuiging, dat er ook deze week weer mötdën Langendijker tuinbouwer valt te praten, dat de geest, die in vergaderingen van de tuinbouwvor- eehigingen valt te beluisteren, er een is van ojpgp- wektheid en tevredenheid en net den bezoeker zou opvallen, aan de vriendelijkheid waarmee hy wordt bejegend, dat or andere en betere tijden over<Lan- genayk komen varen. i Deze week stond in het toeken der bloemkool- sorteering. Reuzenbloemkool is over 't Algemeen niet van de beste kwaliteit, van mindere kwaliteit althans dan in de Streek. Om nu, bü "dd bestede hoogo prijzen van tegenwoordig, den naam van de Langendijker bloemkool hoog te houden, wil men 250 in 3 soorten aanbieden. Dinsdag, Woensdag en Don derdag werd nog gemiddeld f27 Besteed, Vrij dag en Zaterdag zakte de prijs tot beneden de f 20 in. De aanvoer bedroeg veel minder dan de vorige week. Van roode kool werd aanmerkelijk meer aan gevoerd, terwyl de prijzen vrij wat in de hooge lie pen: voor klem goed werd zelfs tot f6.40 besteed; ook de grootere soorten brachten goede pryzen op.. Ook de gele kool deed het goed: tot f6 per 100 Kg. En ook de gewone witte kool, die tot.nu toe maar matigjes in prijs was geweest, leefde op: we no teerden prijzen tot f2.60, terwylt we de vorigo week niet hooger dan f 1..60 konden komen. De aan voer was de helft van dien der vorigo week, terwyl door do fabrieken veel voor don inmaak van zuur kool word gevraagd, twee factoren, die hun invloed voor de prijsstijging blijkbaar deden gelden. De aanvoer van slaboonen is de moeite van het noemen niet waard, hetzelfde kan worden gezegd van de aardappelen. Aan uien werd oven eens veel minder aangevoerd. De prijzen bleven goed of worden bo ter: tot f8 por 100 Kg. is voor dezen tijd van het jaar een bedrag, waarvoor do bouwers het willen 'doen. De aanvoer van nep is al zoer garing, tearwrjl drielingen tot boven de f8 stegen. Ook voor de peenaanvoerdera was het een ftoedo week: dö aan voer was vry aanzienlijk, de pryzea liepen tot f 2.80; vorige week konden we niet hooger dan f 1.90 ko- •men. De bietonaanvoer was aanmerkelijk geringer dan de vorige week, de prijzen, die goed genoemd kunnen worden, handhaafden zioh. Voor "het eerst werd er Deensche witte kool aangevoerd. Er werd tot f 5 per 100 Ky. besteed, een zeer bevrodigendé prys. Aan 'de veilingen begint het zeer goed merk baar te worden, dat de winterkool-campagne in vollen gang is. Tnd tot aanvoer aan de veiling is er minder en ook do prodttrten, die voor aanvoer in aanmerking zouden komen, worden apgestapeld Summa summarum: een goede'week voor don Langendijker tuinbouwer. Zy wordt hem van har te gegund. HOOGWOUD. WironUD.I.. Eindstand 2—1. Uitslag van' d>en op 2 November Jl. gehouden wed strijd tusschen de korfbalclubs U.D.L.en Wiron van Wieringen. Deze wedstrijd werd door Wiron ge wonnen met 2—1. Het was een zeer vriendschappelij ke wedstrijd'. De Wieringers hebben ons gul ont haald. BENADEELING VAN HET RUK. v Het Haagsoho Volk bericht het volgende naar aan leiding van een aanhouding van twee personen ver dacht van benadeeling van het rijk. Een der arrestanten is een verhuizingsfirmant ln Den Haag, genaamd G. W. F. Deze voerde geruimen tijd opdrachten uit voor het ministerie van buiten, landsche zaken, zooals belangrijke transporten en ver hilizingen, van hooge diplomatieke ambtenaren. De man genoot het vertrouwen van zijn opdrachtgevers, tot er eenige twijfel rees omtrent de juistheid van een verzekeringsbedrag, dat op een zijner rekeningen voorkwam. Het departement vroeg opheldering en F. zond' een polis op, die naderhand valach bleek te zifn. Deze polib is opgemaakt door zekeren B., directeur fl van een assurantie-maatschappij. t:e Nijmegen. De mag mankeeren. Een ander beweert, dat men, ge- centrale recherche kreeg de zaak in handen en! achtte zien de qualiteit onzer bloemkool tegenover die uithet noodzakelijk F. en B. in verzekerde bewaring te „De Streek" er niet aan kan voldoen. Eene discussie j stellen. Het rijk is door deze handelingen voor f 10Ö0 volgde nog op de vraag of de Lecerf er buiten bleef.1 benadeeld. De zaak is nog verder in onderzoek.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1