Gemengd Nieuws. FEUILLETON. GRAAF RICARDO VOETBAL Ion mot dSTerre, hot afwisselend voorstellen van den finanoieelen toestand als noodlottig of gunstig, ai naar het noodig was, om zeker doel te bereiken, 1 niet minder. Voor het sluiten van het budget heetten indirecte heffingen onafwijsbaar. Aldus werd de druk op de kleinen en op de groote gezinnen verzwaard. Straks zullen die kleinen worden verheugd door de verlich ting van den belastingdruk met een paar 'jgrulden, die hun de verhooging van "het onbelast minimum inkomen zal brengen. De regeering zal' ten slotte weer komen met een gemiddelde van den bélasting- druk per gezin, en Symen zal zien, dat het jpijfer lager is geworden. Maar Symen zal niet lachen, want rijn vrouw heeft nog meer moeite om rond te komen. Niet het gemiddelde is van Symen van belang, doch alleen wat Symen zelf betaalt Hij zal zich niet laten troosten met de verruiming van werkgelegenheid door kapitaalvorming, die het ge volg zou moeten Zijn van de verlaging der hooge aanslagen en de suooeesieporcentages. Zonder iemands tegenspraak kunnen wij verder constatoeron, dat naast de ambtenaren het volkson derwijs eerste slachtoffer is geworden van de bezui niging. Zwaardere finantieele lasten dus,, en be lemmering van geestelijken groei.. Ziedaar het ka rakter van de regoeringspolitièk. Voeg daarbij nu nog de bejegening, die do aqtie tot ontwapening heeft gevonden. Zelfs de verbete ring in do verhouding tot België werd er aan ge waagd, .dïfi gfred te praten dat de geldverspilling! .aan de ondeugdelijke oorlogsweerkracht wordt voortgezet. Zou men niet meen en dat dit beleid on mogelijk ware, zoo het verband tusschen volk en. re geering op de wijze, zooals ons staatkundig ait eischt, ware bewaard gebleven? Was eenerzijds bij' de regeering een' vertoon van onafhankelijkheid waar te nemen, daartegenover maakt) zij zich tot werktuig van de overheerschende economische machthebbers. Vooral kwam dit aan 't licht bij het bewind in1 Indische aangelegenheden. In dit verband critiseerde spr. de wijze van toepas sing van de Indische stakingswetten op de particu liere bedrijven, zoomede de voorgenomen verplaat sing van de opleiding van d)e Indische bestuur9amhte naren \an Leiden naar Utrecht, om daar te worden opgeleid door de hoogleeraren der bijzondere leer stoelen van den Dïdischen Ondernemersraad. Het is onze Bos geweest, zeide spr. die telkens weder zijn waarschuwende stem liet hooren tegen het gevaar, dat de regeering zich ging onderwerpen aan het gezag dér economische machthebbers. Het heeft niet mogen baten; dit kabinet vertoont hier een zwak heid als Bos in zijn tijd! niet zou hebben durven, on derstellen. Wordt vervolgd. BRAND TE '&.GRAVENHAGE" Uit 'a Gravemhage, 3 Nov. Vannacht te kwart over éénen werd! de brandweer alhier gealanmeend voor een uitslaanden brand1 in' de C'harlotte de Bourbon straat. De voorkamer van de eerste étage stond bij aankomst van de brandweer ini lichte laaie. Met twee stralen op do waterleiding werd' het vuur geblusclrt en na korten tijd! was mcn«die vlammen meester, zoo- dat do brand tot die verdieping beperkt bleef. Uit 'n onderzoek bleek, dat d!e brand waarschijnlijk, ontstaan is in een kast. Niemand!, begreep echter goed. wat de oorzaak kon zijn. Wel had die vrouw des huizes met een brandende kaars iets in' de kast gezocht, doch zij verzekerde, niets te hebben bemerkt. Daar geen der bewoners eenig venmoedlcn van de oorzaak had. werd door de politie aan misdrijf gedacht en hedenmiddag is de vrouw dbs huizes verhoord. Zij zeide ten slotte, dat zij de schuldige was en gaf als reden op, dat zij geld van haar man had gekregen en dit voor andere doeleinden had gebruikt, dlan: waarvoor het was ge geven. Daar het geld in deze kast was opgeborgen, wilde zij op deze wijze doen voorkomen, dat het mede verbrand was. De vrouw is voorloopig iit verzeker de bewaring gesteld. Tel. DAT IS OOK ZEER HINDERLIJK. De gemeenteraad van Loenen heeft een bepaling in de politieverordening' doen opnemen, waarbij het verboden is tegen raamkozijnen of deuren te leunen zonder toestemming van den eigenaar. EEN TREIN AANGEVALLEN. Uit Warschau, 3 November. Tusschen Brest-Li- tovsk en Baranowitsj, in de buurt van de stad Lesjno werd heden een personentrein door dertig veertig roovers beschoten en tot stilstand! gebracht. De passagiers werden geplunderd) en de postwagens leeggehaald. Een officier en een opzichter die weer stand boden, werden gedood. EEN ERNSTIG TRAMONGELUK. Uit Chicago, 3 Nov. Bij een botsing tusschen een tramwagen en een goederentrein werden tien per sonen gedood en 30 gewond. HOOG WATER IN DUITSCHLAND. Tengevolge van den voortdurenden regenval der laatste dagen in Duitschland wordt het geheele Rijn en Maingebied door hoog water bedreigd. Rijn, Main, Neckar en hun zijrivieren stijgen de laatste 24 uur onrustbarend) en zijn reeds op verschillende plaatsen buiten hun oevers getreden, zoodat tal van dorpen, ALIAS RICHARD POWER door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Vertaling van Mejuffrouw ML HELLEMA. 28. ..Ik vrees daarom niert u te vragen mij geluk te willen wenechen. De beid van mijn/ groot avontuur en van mijn geheele leven heeft mij gevraagd met met hem te trouwen. zou fcooh niet willen, dat ik „neen" zeide. wel'? U moeten hebben, geweten, toen u .mij naar zijn/ huis zond, dat ik hem met mijn gan- sche hart vereerde. U heat dus eigenlijk dit huwe lijk tot stand gebracht. „Ik heb u roods oerder gezegd, dat ik u niet zou verraden, wat or ook gebeurde. Dat was een ge makkelijke belofte, want ik zou daarmee mij zelve ook verraden. Hii zou hot 'noodt fbegrijpen. Niet ah leen om uwentwil dus,) maar ook ter wille van mij zelf heb ik' hém niets van onze samenwerking verteld. Ik heb niet gaarne een geheim voor hem, maar dit is geen misdadig geheim. <U weet, ik heb uw aanbod eerst aangenomen, toen u zeide, dat u anders een andere vrouw een werkelijke de tective zou zenden. Geef mij; uw zegen. En ook die van Em en Mrs. .Rog era. Ik zal' wel een Imiddel vinden om onze kennismaking voortt o zetten, zonder mijn Graaf Rioardo te vertollen, hoe die begon. k „Ik bun zoo gelukkig .Ik voel, dat hij nu veilig is, nu u uw arendsoog gevestigd houdt op de „schurken van het stuk5' zooals hü ze noemt, zelfs als do arecndsklauw hen' nog wettelijk rtiet kan be grijpen, zooals u zegt, Ik heb u voor zooveel te danv ken. dat ik nog meer bogeer. Uw zegen, als 't u blieft. En misschien wilt u als een huwelijksge schenk mij eindelijk! vertellen, waarom mijn ge laat zoo uw belangstelling wekte, doen u 'mu voor het oorat zag; waarom! u zedde, dat het „meer dan een toeval" was, dab ik} uw advertentie beantwoord den on waarom „de Voorzienigheid dat zeker, had, be schikt." Dat is altijd oen raadsel voor mij geblevenl Ofschoon ik het mot u> eens ben, wat dè Voorzienig heid betreft. Uw dankbare leerlinge, Esmée Alton.." J Terwijl Esmee dien naann noersiShreef, redde zij tot zich zelve: „Misschien; is het voor do laatste maal," Toen droef een plotselinge gedachte haar bloed naar do wangen. /Maar ik heet niet Esmee Alton," zedde zij halfluid. „Ik heb niet één ding boerderijen en landerijen onder water Btaan. De spoordijk Dusseldorf-Erlbach is nabij Höchst bijna geheel weggeslagen. Ook een gedeelte van Frank- furt am Main staat reeds onder water. Uit Keulen wordt gemeld, dat de Rijn per uur van 8 tot 10 centimeter stijgt en hier en daar reeds over de Rijnkaden in het oude stadsgedeelte, zoodat het tramverkeer moest worden stopgezet. Men vreest, dat indien deze stijging aanhoudt, er voor de geheele Rijn- en Mainstreek een ernstige catastrofe voor de deur staat. Uit Keulen, 3 Nov. Het water van den Rijn heeft heden een hoogte van 7 M. bereikt. Uit Bonn, Koblenz, van den Boven-Rijn, uit Noord- Beieren en het Saargebied komen berichten nopens hoogwater. Uit het gebied van Main, Lahn en Neckar komen berichten omtrent aanzienlijke door het hoogwater veroorzaakte schade. DE ECONOMISCHE NOODTOESTAND IN DUITSCH LAND. Tengevolge van den economischer! noodtoestand hebben zich gisteren te Berlijn tien personen van het leven beroofd. EEN NOODLOTTIG SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Uit Livorpool, 3 Nov. De sneltrein naar Black- pool is op acht mijlen afstands van Blackpool ver ongelukt. De machine liep uit de rails, kwam terecht in een seinhuis en draaide daar geheel rond. zoodat zij tegenover den trein kwam te staan. Omstreeks 12 personen werden gedood en velen gewond. De trein bestond uit vijf wagons, waarvan er vier werden omvergeworpen, terwijl de laatste in brand vloog. De tweede wagon stond recht overeind. Er liggen nog vele lijken onder de overblijfselen van den trein. GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. Te Los Angeles inj Californië heerscht een geheim zinnige ziekte. Op 19 Oct. overleed een mevrouw Luci&na Sanaromo er aan; zeven dagen later werd haar echtgenoot erdoor weggerukt. En sindsdien zijn nog acht lieden, die iets met de begrafenis van mevr. Sanarono hebben te maken gehad, er aan gestorven, terwijl negen anderen zwaar ziek liggen. De symp tomen van de ziekte wekken het vermoeden aan longpest. DE ONDERHANDELINGEN VAN FRANKRIJK MET RUSLAND. Het H. N. meldt, dat De Momzie, die waarschijnlijk gezant van Frankrijk te Moskou zal worden, in een onderhoud met den Parijschen correspondent van de „Morning Post" heeft gezegd, dat de regeerings vis- seling in Engeland geen invloed kan hebben op de politiek, die Frankrijk tegenover Rusland denkt te voeren. Hetgeen zou kunnen geschieden is dat de boaprekingen. die te Parijs tusschen de Fransche en de Russische regeering gevoerd! zullen worden, een groote re omvang, kunnen aannemen, indien andere landen daarbij vertegenwoordigd wenschen te zijn. Zoo Is b.v. Nederland's positie als schuldeischer van Rusland! in vele opzichten gelijk aan die van Frank, rijk. Zou Nederland in de toekomst het voornemen hebben zijn optreden in 't Russische vraagstuk! naar Frankrijk's politiek te regelen, dan kam daartegen geen bezwaar worden gemaakt. EEN STORM IN ACHTER-lNDIë. Een draadloos bericht meldt, dat volgens mededee- ling van het ministerie van koloniën een buitenge, wocn hevige typhoon den 23en October op de kust van Aannam heeft gewoed. Eendge personen, werden gedood, terwijl er aan huizen, spoorlijnen en aan den pst zware schade word aangerich' OVERSTROOMINGEN IN BELGIë EN FRANKRIJK. In de omgeving van Charleroi zijn groote gebieden overstroomd. Vele industriegemeenten zijn geïsoleerd'. De metaalfabrieken van Haniant en' de electrische centrale van Marcinelle zijn overstroomd!. De schade is zeer groot Uit Parijs wordt gemeldl dat door de aanhoudende stortregens de rivieren buiten1 haar oevers zijn getre den. In verschillende departementen, onder meer van de Sommie, Mouse, Meurthe, Majrne en Rhone, zijn de rivieren overstroomd. Ook hier is de schade groot EEN ZWITSERSCH DORP BEDREIGD. Draadloos wordt uit Genève gemeld1, d!at! het dorp Campologno, bij de Italiaansche grens, door een landverschuiving woordt bedreigd! Krachtens een of ficieel bevel zijn de bewoners en hun eigendommen in allerijl uit de huizen verwijderd. ZUID- ATHIKA—HOLLAND. Zondag had in het Stadion te Amsterdam de voet balwedstrijd tusschen een Zuidl-Afrikaanach en Hol- verborgecn gehouden voor Graaf Rioardo, maar twee." i 1 Zij was zoo lang Esmee Alton geweest, dat zij' er er roeda lang niet meer aan daöht, dat rif geen wettig rooht had op dien naam. Er was zooveel om over te denken, dat rij het werkelijk was ver-i geten. „Misschien kan ik niet trouwen als Esmee Alton," zeide rij nadenkend. ^.Morgen moet ik Ri oardo alles vertellen van mijn vaders bezorgdheid voor mij en hoe hij: mij' mijn naam liet veranderen. Maar ,zal hij ooit geloovon, dat ik het werkelijk vergeten was?" Het was laat, toen Esmeetdindelijk naar bed ging. HOOFDSTUK XXVII. j i In het Schemeruur in.de Bibliotheek. De laatste gedachte van het meisje bij" hert naar bed gaan en naar eerste-bjj het ontwaken 'den vol genden dag, was, dat zjj! Rfioardo moest vertellen, van haar naamsverandering van O'ConnelI in Alton. Zaj1 moest hem haar vaders igevoeléns duidelijk ma ken. zoo duidelijk ten minste als ze haar waren gemaakt, en zij moest hem doen begrijpen, hoe zij in haar vreugde had vergeten* hem daarover te spre ken. „Wjï zijn immers nog maar een Ipaar uur verloofd, en hij heeft nog geen tijd gehad stappen te doen, om .een huwelijksvolmaont te krijgen, aus is er nog niets bedorven en in elk goval Kan hij 't mij ml et kwalijk nemen, "dat ik vader gehoorzaamde/' 'rede neerde zij. Toch zou het .niet heel gemakkelijk zifn, haar verloofde zoo met een (.nieuwen naam te over vallen, en haar vaders gosehiiedenis te vertellen, zoo ver «ij zo kende: zijn (ziekelijke vrees voor Treem delingen, zijn wensch haar voor aller oog en verbor gen te houden; hun kluizenaarsleven te Clarema- nagh, het oude, Iersche, nu verlaten en leegstaan de landhuis. Zij trachtte te bedenken, hoe zij alles aan Rioardo zou «eggen, toenvMrs. Jennings haar thee kwam brengen „Ik zal het vuur voor u aanleggen. Miss Alton, en voor uw ontbijt zorgen," zeade het vrouwtje. „Dooh m>oet u verzoeken, terstond naar een andere woning te (willen omzien-. Ik wil er niet over oordeel en, of u "eerlijk hebt gehandeld jegens Mr. Rogers en Gdbbs; maar nu u gaat trouwen en toch spoedig zult weggaan, moet ik aan mij zelve denken. Mr. Rogors huurde dit huis voor mij. zooals uongetwijfeld weet, voor zoolang deze zaak han gende was; maar nu komt het mij voor, dat er geen «aak meer ia Gibbs is weg. U is overgeloopen naar Inndsch elftal plaats. voorwaarfsen zoo mW, gewis was de buil Wat er zooal over deze buitenlandsche spelers en geweest. Doch 4—0 voor rust is een resultaat waar de Engeische pers werd Vermeel, moest het abso- mee men tevreden: kan zijn. luut superieur zijn. Zaterdag wonnen- deze bui- j Na du rust schijnt, althans bij Vrone de gang er ui* tenlanders een wedstrijd in Tilburg, maar Zondag te zijn. Hem daarentegen pakt goed aan, wat ti'i 1 Is het een Hollandsche overwinning geworden. De I trouwens den geheelen wedstrijd heeft gedaan, mJ Zuid-Afrikanen zijn met 21 geslagen. j ciaal haar backs zijn in puike conditie, alsmede na Het is een der beste wedstrijden geweest die de rust! de verwisselde keeper en herhaaldelijk schieten zij aatste jaren zijn gespeeld'. Het is een snelle, leven- uit. Doch de wind spreekt, gelukkig voor Vrone, ook I dig gespeelde wedstrijd; geworden, waarin van beide een woordje mee en ondanks Vron©6' slechte- 'spel I kanten voortdurend geestdriftig en met inspanning komt het tot geen doelpunten. Was evenwel Vroiw van alle krachten werd gespeeld, een wedstrijd waar- spel voor rust ook zoo geweest, we weten het ni6l in het spelpeil af en toe tot een voor ons land) in maar Hem had wel eens de lakens kunnen uitdeel den laatsten tijd ongekende hoogte werd opgevoerd, len. Een weinig voor het einde is het geluk nog oven Wij denken daarbij) aan het eerste kwartier na de met de onzen en ©inde komt met een 5—0 over rust, waarin door de Nederlandsche ploeg een over- weldigend snel, open spel werd gespeeld, waartegen de uitstekende verdediging der Zuid-Afrikanen zich tot het alleruiterste heeft moeten inspannen. Wij mogen, hoogst tevreden zijn. In de eerste plaat9 omdat ons nationaal elftal te gen deze, toch als zoo sterk bekende spelers, zoo winning. KOLHORN. Zondag kreeg 5LF.O. voor de eerste maal Sueoea II van Wieringen op bezoek. Als scheidsrechter Noorman om 2 uur ae beide volledige elftallen ia 't veld fluit, vorkioet Succes met den wind mee te spelen. Er wordt flink aangepakt en na ongeveer uiiiiDuxiLciivi nueii. fcieapetrxu:, umm w». umutvi vxuuwu een uur t0 nebben gespeeld, geert de réchte- Fortuna het laatste kwartier zeer bepaald aan onze buiten van 3uccos rijn club do leiding. Vcrdor wordt ziirifl heeft cestjian. In, dien tiid heeft. on« doel een j..i. j. zijde heeft gestaan. In. dieni tijd heeft ons doel een ware belegering te doorstaan gehad, waarbij enkele sporadische uitvallen der oranjemannen weliswaar wat opluchting brachten, maar die niettemin zeer en zéér gevaarlijk voor ons was. 'er niet moer gedoelpunt, zoodat rust ingaat mot 10 voor Sucoos. Na rust komt K.F.O. op dreef, en nadatf er weer k 20 minuten gespeeld is, maakt de rechtsbinnen van t 'K.F.O. gelijk. Door het goede samenspel van Het was een wedstrijd van hoog spelgehalte, maar K.JF..C.-voorhoede, weten ook de linksbuiten en do ook een van goede harmonie tusschen de spelers middenvoor een goal te maken- Zoodat K.F.C. clea^ onderling.. wedstrijd verdienstelijk heeft gewonnen met 3—L TrT^7E?INGEJ*# Over geheel is er van beide kanten goed gespeeld. H.F.C. I van Hoogwoud', welke alhier zou spelen Wy hopen Succes II nog eens terug te zien, daar tegen Succes I, had bericht van verhindering ge-dit een heel sportief elftal is. Scheidsrechter leidde dezen wedstrijd heel goed. zonden. Succes II van hier was naar Kolhorn te gast, om aldaar tegen Kolhorn II een competitiewedstrijd1 te houden, welke zij verloor met *31. De Korfbalclub U.D.I. van Hoogwoud was naar WIERINGERWAARD. Jl. Zondag speelde W.F.C. II tegen B..F.C. IH, Het wae een aardigen en zèer vriendschappelijken ,,T. - •wedstr'ijd, met als eindstand 21 in het voordeel hier gekomen, om met „Wiron, te matchen en vei^ van W.F.C., weiken stand wel de juiste verhouding loor met 12. De match trok wegens 't slechte weer weer gaf. w8nW.F.C.. I dat naar Benningbroek zou gaan, mocht OUDKARSPEL, thuisblijven, omdat 'het Bt-V.V.-terreon was afga- De voetbalvereenigdng D.T.S. heeft dikke plannen, keurd. Het terrein voldoet tot heden niet aan alle eischen,ANNA PAULOWNA. daar het water niet voldoende kan. afvoeren en ook Zondag speelde Excelsior 2 \ogen Voorwaarts 2 vaji was al meer de wenschelijkheid' besproken om een Barsingerhorn. Als scheidsrechter Stammes beginnen grooter terrein te hebben. blaast, stelt Voorwaarts zich met 10 man, waarvan Een en ander zal nu tot werkelijkheid komen. een paar invallers en E. 2 zich volledig op. Voor. Ze hebben de beschikking gekregen over het waant* heeft het voordeel van den, wind, doch kan hti naastliggende terrein van den heer P. Kroon Az., met haar zwakke combinatie tegen' de E—achterhoede waardoor het veld een afmeting zal krijgen van on- niet bolwerken. De voorhoede van E. heeft er echter geveer 60100 meter. j zin.in en. speelt een zeer goed'en wedstrijd, zooflat met Het veld zal dan geheel gelijk1 gemaakt en op- 1 de ryst de standl reeds 3—0 is voor E. Na rust wondt nieuw gedraineerd worden, om het veld zal' een Voorwaarts, welke niu hert, nadeel' van den wind heeft, schutting aangebracht worden, waaromheen gezorgd geheel op eigen helft gedreven,, E. is echter zoo zal worden voor een flink aantal zitplaatsen, om voorzichtig om niet geheel in te sluiten zoodat nog het den kijklustigen wat aangenamer en gemakke- ruimte overblijft voor het maken van doelpunten. Zij lijker te maken. I weet den stand op te voeren tot 11—0., waarmoo het De finantioele zijde die voor een en ander na- einde komt. A Harder nam er hiervan maai- even. tuurlijk zwaar weegt, schijnt ook al reeds tot oplos- ij&s 7 voor zijn. rokening. Het geheele elftal kan sing te kunnen komen. Men rekent er althans op, dat het benoodigdë bedrag, dat wel een paar dui zend gulden kan beloopen, uit rentelooze aandeelen bij elkaar zal komen. Zoo zullen we een voetbalterrein krijgen, waarop we trotsch kunnen zijn. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde N.V.V. I op eigen terrein' een wed strijd voor de competitie tegen Voorwaarts I, Barsin- j .«V* "V, vuuipuuuv liCfSCU TWTWtUUW) I, LKUSUJU gerhorn. N.V.V. was geregeld de sterkste en de kee_ 1 TTy'; een goeden wedstrijd terugzien. Concordia 2Excelsior 3. Het juniorenelftal vani E. kwam voor haar lstcn wedstrijd in het veld tegen C. 2, oen niet al te zwaren tegenstander. De ongeoefenidheid van E. 3 speelde haar parten, zoodat zij verloor met 21 Toch achten wij de junioren wel in staat, om het nog verscheidciiè hunner tegenstanders lastig te maken. En wij zien dan' ook met vertrouwen hun verdere verrichtingen per van Voorwaarts had dezen middag lang geen ge makkelijke taak, maar hij heeft zich flink gehouden; menig goed schot van N.V.V. wist hij) t'e koeren. Maar het einde kwam toch met 3—1 in U voordeel van N.V.V. N.V.V. II was voor de competitie naar B.F.C,, Bree- zand, en verloor met 34. OUDKARSPEL Door de torreinafkeuring kon de wedstrijdl D.T.S. 1Aicmaria 4 niet doorgaan. De adspiranten leverden goed werd door d» Oudorp-adspiranten met 4—0 te slaan'. As. Zondag speelt D.T.S. I in Alkmaar tegen V.A. NOORDSCHARWÜUDE Door terugtrekking van V.V.V. 2 uit Uitgeest ging d<e wedstiid niet door. Holland 2 verloor op eigen terrein van B.S.V. 2 van Bergen met 3—2. ST. PANCRAS. Het was een Zondag weer een dag van1 winst voor Vrone. Om 12 uur begon het met een match tusschen het tweede en Rood Wit 2, die in een 8—0 overwin ning voor het tweede eindigde. Van der Wtel enGroen waren weer de schutters,, ook Kuit waard zorgde voor zijn deel. Toch zou het onjuist zijn alleen den schut ters de eer to geven, want allen hebben er toe mee gewerkt tot deze overwinning te geraken. Om 2 uur kregen we daarna Vrone I—-Hem I in liet veld. Vrone verschijnt met Dekker als doelverde- dlger en voor Kat speelt D. Kloosterboer Jzn., en even later voor M. K., valt Wied ijk in. Zij hebben zeer verdienstelijk werk geleverd, speciaal Dekker. Vrone heeft' tegen wind ,dit neemt niet weg dat het succes aan' hun kant is. Jammer is dat aanvankelijk een der de andere zfijde. Mr. Rogers zal dit huis weer vea'hu ren wat hij terstond kan doen, er is zooveel vraag naar gemeubileerde huizen, zei fa de allerkleinste. Van inorgen kreeg ik toeevallig een brief van een zuster uit /Vfargate, die mij vraagt voor haar pen sion te willen zorgen, daar zij ziek ligt aan in fluenza. Ik kan dat niet aannemen, tenzij1 u voor den avond met ,uw goed ;het huis hebt Verlaten. IV wensch u niet onheusoh te behandelen, hoewel u dat anderen wel hebt gedaan. Dooh van morgen ben 5k reeds bij Mrs. Neale geweest. Zij heeft eén aardig logeerkamertje en zal gaarne voor u zor gen tot uw huwelijk. Zoo u dus uw goed wilt pak ken dezen morgen, voor u naar Cannon Wood gaat, zal ik u zeer verplicht zijn." Esmee luisterde zwijgend naar dezen woorden vloed en herinnerde zich van Rogers te hebben vér- nomen, dat Gibbs werk had gekregen nabjji Marga- te. Het meisje daoht even, hoe Ricardo het zou vinden, dat zijn meisje in de portierswoning lo geerde. Maar het zou niet voor lang zdjn. en zij was blij aan Mrs. Jennings* afkeurende blikken te kun nen ontsnappen. Toen deze zweeg, antwoordde zij', dat zij er voor zou zorgen. Haar goed t zou zij mee nemen, als zij zelve ging. Dit verijdelde haar plan Ricardo terstond te ver tellen van den naam en van haar vader en Clare- mauagh. Er was geen telefoon in het ouderwetsohe Cannon Wood en zij kon geen gebruik maken van die van Mrs. Jennings. Er was niemand, dien zy kon zenden met de boodschap, dat Miss Alton eerst laat zou komen; want rij was van plan door te gaan met haar werk voor Ricardo, alsof er niets was gebeurd en de heole wereld niét was vérandérd. Daarom moest zij Power wel in ongerustheid laten, waarom zij om tien uur niet versoheen. Hii had gehoopt, dat zij vroeg zou komen. Na tuurlijk verlangde hij haar van zijn liefde te ver tellen Maar er. waren ook andere dingen mede te deolen: hoe hij reeds vroeg een telegram had ge zonden aan rijn zaakwaarnemer om een nieuw testament en beschikkingen ten gunste van de bruid te komen jnakem. Om elf uur zou de bijeenkomst rijn. Verder had hij^ getelegrafeerd aan een bank, waar eenige famïliojuweelen werden bewaard. Esmee zou daaruit een keuze moeten doen; en hij wilde haar zijn moeders verlovingsring aanbieden, die een erfstuk was. Power verwachtte minstens een oaar uur mot den rechtsgeleerde opgeslotén te zullen rijn, en wilde voorstellen, dat Esmee in dien tijd eenige winkels zou gaan bezoeken. Met groote zorar en moeite kon hij nog een cheque tee kenen en nij wilde er een oningevuld aanbieden A.s. Zondag speelt E. 1, die nu vrij was, tegen Voor. j waart© I. E. 2 ontvangt om 2 uur Sparta 4 vaii Scha- gen, wat wel een aardige ontmoeting kan worden. B.F.C. 3 en E. 3 ontmoetten elkaar to Breoznnd, waar de routine van BJF.C. 3 haar de beste kans biedt. Succes. Excelsiorl B RE EZ AND. Zondag speelde B.F.C. I thulfl voor de competitie i legen N.V.V. Om ruim 2 uur stellen beido elftalUx zich op, onder leiding van d'en heer Van Oorschot, N.V.V. trapt af. met den sterken wind in den rug, en is dadelijk in de meerderheid. Het duurt dan ook niet lang of de B.F.C.-keeper moet visschen. Als weer afgetrapt is, valt B.F.C, heftig aan, doch doelpunten blijven uit. Dan brengt N.V.V. den stand op 2—0. Als zij nog een penalty te nemen krijgt, weot zij er 30 van te maken. Door het enorme werken der B.F.C.-achterhoode worden verdere onheilen voorko men en met djezen standi gaat rust in. Over hot al gemeen waren de B.F.C.-spelers en het talrijk pu bliek niet erg hoop\v>l gestemd omtrent den uitslag; de 3—0 voorsprong was wat groot. Doch als 10 rnin. gespeeld; is, krijgt B.F.C. een penalty te nemen, welke de keeper houdt, dioch niet voldoende weg kan wer ken, zoodat B.F.C. zonder moeite 3—1 maakt. Dan komt B.F.C. weer enthousiast opzetten en spoedig Is de stand 3—3. Vinnig strijden beiden om de leiding, welke B.F.C. na eenig entijd' weet te nemen. Verder gebeurde tot het einde niets bijzonder» meer en heeft B.F.C. wel verdiend met 43 gewonnen. B.F.C. II was naar D.O.S.K.O. II en kon het niet verder dan gelijk spel brengen. B.F.C. III bracht er niet veel van terecht, door van W.F.C. II op het terrein van deze vereoniging. te verliezen met 2—1. aan het meisje. Zij moest ze zelf maar invullom voor het bedrag dat zij noodig dacht to hebben,vooii haar uitzet een kant en klaar uitzet moest hot zijn. en zo beschouwen als een van zyn huwelijksgeschen ken aan haar. Hij wist heel weinig van wafl een vrouw noodig had. maar Was verstandig genoog om te begrijpen, dat n geheele uit«et niet irt" drie uur kon worden gekocht. Langer dan drie uur wilde hy haar echter alen dag niet missen, daar hij wenschte, dat ze om twee uur terug zou zijn, omi de juweelen te bezichtigen. Ze moest in drie uur maar een- begin maken en zou'er eiken dag een paar uur voor kunnen besteden, als zij wilde, tot den dag van hun huwelijk. f Maar het werd elf uur en de zaakwaarnemer kwam, maar geen teeken van Esmee of eenig be richt van haar. Giuseppe werd naar Swan Strest gezonden en kwam het meisje tegen in een taxi op weg naar Cannon Wood met al haar goed. Dit moest in de jportierswoning geborgeii en een smalle trap worden opgedragen, wat heel lastig ging. Gin- seppe liep heen en weer naar het huis on* bood schappen over te brengen.. „Zeg Graaf Rioardo, dat ik hier ben en vraag hem, or ik! nu zal komen of wachten, tot de zaakwaarnemer vertrokken is"» zeide rij.. Er kwam bericht terug, dat de twee mannen druk bezig waren met zaken en zij liever moest wachten.. Zij zou in den tijd winkels! kunnen bezöèken, en de cheque was in een envóloppë mét begeleMend gekrabbel hot treurige gekrabbel van een bijna blind man. „Mijn eerste huwelijksgesciienk om je bruidskleed te koopen. Vul de cheque zelve m voor vijfhonderd of meer on koop wat je wilbj maar tracht öm twee uur bij mij' terug te zijn." De woorden liepen over en door elkaar, maar Es mee kon zo toch lezen. Zij kuste den brief, vergoot er eenige tranen over en stak hem in haar. zak... Zii wilae doen, wat hij wenschte, daoht het. meism en zonder tegenstribbelen. Maar in plaats van vjjt hondecd pona in te vullen, zou het slechts honaera worden. Zij wist, dat Ricardo's fortuin zeer vermin-' derd en dat hij niet langer een rifk man .was. Maar toch zou zijn bruid tot nom komen in een passende kleeding; en daar hij zelf geen geld hadj zou bu pee prettig vinden er voor te betalen. ZIJ behield de taxi en reed weg m9t de opgewon denheid van een kind, dat zelf een nieuwe pop mag kiezen. Eerst toen zij in Knight$bridf?e kwam. schoot haar te binnen dat ze Ricardo nog iets had kunnen vertellen. Wordt venvolgd^

Schager Courant | 1924 | | pagina 6