ilfiiim Ritus- Muil* Mlmll Woensdag 12 November 1924. 67ste Jaargang. No. 7536. üijpws i Pi.v, v.h. TKAPMAN Ho., Ssfcagea EERSTE BLAD. Westerkamper-, Oosterkamper- en LeijeppoMer. Van Rijswijk's scnObNMAütau 'n Beginnende verkoudheid is een beginnende brand: men weet nooil tevoren boever zij zich zal uit breiden. Gebruikt dus dadelijk Akker', AbdijsjfOOp Birmenlandsch Nieuws. Dit blad voxpchijni viosmaal poe wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzonding tot 'smorgona 8 uur, worden Adver tol mogelijk in hol oornliiilK"i»»oii<l nummer |-.M.l,iii<-u i»OJ?rt?i'KKNlN0 No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon f 1.05. Looso nummora 0 cont. ADVICRTEN- TïöN van 1 tot 5 rogoln f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowljsno. inliogropon). Grooto lottoro wordon naar plaatsruimte borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. In het café van den. heer C. Jong Jbz. aan de Weel O. Niodorp, word Maandagavond 10 Nov. 11. gehou- don eene gecombineerde vergadering van Ingelanden van Weetorkamperpolder. Oosterkamperpolder en Loijorpolder, onder voorzitterschap van den heer Jn. Wit. voorzitter van den Westerkamperpolder en deze opent met welkom aan de ongeveer 50 opgekomene Ingelandon (te zamen meer dan 100 stemmen uit brengende) de vergadering en geeft het doel van de zen avond aan. De notulen der 3 Polders, die omstreeks Mei en Juni j.1. vergaderden, worden door den secretaris, den heer F. C. Jong gelezen. Ze worden, goedgegeurd. Dan volgt de hoofdschotel der bijeenkomst: Het voorstel om het bestuur der 3 Polders, in combinatie, te machtigen tot algeheels uitvoering der plannen tot gemeenschappelijke electrische bemaling, tot stich ting van een nieuw gemaal, tot aankoop van grond voor transformatorgebouw, tot onteigening van gron den ten behoeve van nieuw te stichten poldertochten en tot het verbreeden van bestaande poldertochten, alsipede tot het stichten van bruggen, en al wat de nieuwe plannen verder zullen eischen. Ter verduidelijking diene het volgende, wat betreft de lastenverdeeling der voorgeschreven werken, over eenkomstig het in de Ingelandenvergaderingen aan genomen rapport: Stichtingskosten Gemaal: Oosterkamper 34 Westerkamper 14 Leijer 52 Kosten Bruggen: Oosterkamper 36 Westerkam per 21 Leijer 43 Kqsten Slootwerk: Oosterkamper 12 Wester kamper 21 Leijer 67 De voorzitter geeft gelegenheid tot bespreking. De heer P. Groot Sz. zegt wel te willen dat het water bij hem (spreker) niet zoo wegliep als nu, daar hij met het land wat hoog zit Voorzitter zegt, dat er misschien wel raad op zal zijn. De heer Groot zegt tevreden te zijn, als het met een keerdam kan. De heer Jn. Bakker zou willen bespreken, de loop, die de nieuw te graven Molensloot zal nemen. Voorzitter geeft eenige toelichting en wel, dat de nieuw te graven Molensloot zal loopen, volgens het plan van het bestuur, vanaf do bestaande Molensloot in den Leijerpolder langs de landerijen van C. Rempt, van Hollander, N. Davids, Jn. Ligthart, H. Wit. Takken, voorts langs die van Broersen (Rijder- weg) en 'tArmenland, zoo naar de'"Molensloot van den Westerkain perpolder. Voorzitter denkt dat dit' er ook wel de aangewezen weg voor zal zijn. De heer Jn. Bakker vindt het een heel belangrijke vraag, hoé die nieuwe Molensloot (toevoersloot of tocht) zal loopen. En inzake stichting daarvan dienen wij wel goed te 'overwegen, vooral in berband ook met het rapport over bevaarbaar maken der Polders onderling. En mede met. het oog op de bevordering van belangen van land- en tuinbouwers, die bij de bevaarbaarheid geïnteresseerd ,zijn. Binnen afzienba- ren tijd zon er aan stichting van een sluis gedacht kunnen worden En bij \onze Poldercombinatie zou het meest geschikte punt zijn het Westelijk eindpunt van de Molensloot van do Leijen,- dat sluit aan de Ringvaart. Bij verschuiving van de plaats voor de nieuwe Molensloot meer naar het Noorden, zouden eigenaren van landerijen aan de bestaande Molensloot en Leijerdijk een omhaal moeten maken om gebruik van de sluis te maken. Gp onzen weg ligt om de nieuwe Molensloot dienstbaar'te maken als voorsloot naar de sluis. De vaart zoo snel en recht mogelijk te ma ken. En wel beginnende bij De Jong en Bierman. Ongewenscht is dat de Vaart meer naar Oostelijke richting zou komen. Dat zou onnoodige afwijking, ja, een onvergeefelijike, strategische fout. wezen. Het beste zal zijn vanaf Bierman (de Tfijderweg), ver der doorgraven perceel van H. Wit, daarna zuid waarts langs erf van N. Davids, dan aansluien aan de bestaande Molensloot, zoo door het laagste deel van den Polder. Het uitgraven zal dan minder kos ten en voor invallen van grond zal minder gevaar *ij*. mwm Voorzitter is het hiermee niet eens, want zoo zou aan de lage kant van de Molensloot komen een 20 25 H.A. land en aan den bovenkant wel ruim 200 H.A, Voorzitter wil de Molensloot daarom liever hoo- ger brengen, zooals het bestuur voorstelt. Onze Mo lensloot heeft eigenlijk dezelfde richting als u be doelt. Bakker. De hoer Bakker: Maar langer. Voorzitter merkt op: De sluis past daar, zegt Bak ker. I)at ben ik niet met hem eens. De heer Jn. Bakker meent dat zooals het door hem (spr) anmregeven idee is voor de aieuwe Molensloot, dan drie viorde deel van den Polder, aan don boven kant en een vierde aan den benedenkant zou komen. Voorzitter bestrijdt dit. Aan den lagen kant of be nedenkant zal 'n 25 H.A. land komen en meer dan 200 H A. aan den bovenkant volgens het idéé, dat de heer Bakker aan de hand doet. I)e heer Bakker wil dit toegeven. Maar volgens be stuursplannen komt er ook meer aan den bovenkant dan beneden. Als later sluis in de Weel kwam, zou den de menschen uit het Zuidelijk! dool van den Pol der veel omweg moeten maken. De heer Zuurbier vindt, wat ons punt 3 betreft goed, om het bestuur te machtigen. De heer Bakker vraagt naar breedte van te stich ten brpggen, enz. Voozitter zegt, dat de heer Wartenhor^t van Dirks hor, als deskundige is geraadpleegd om1 het plan voor de stichting te maken, voor Molensloot. brug gen. enz. Dezen is dat wel toevertrouwd. Het be stuur wil zelf ook graag als het wat maakt, het goed maken. De heer H. Over (Zijpe) vraagt: Die sluis, dat is toch van later zorg? Voorzitter: Ja, dat komt later. De secretaris zegt, .dat het van den heer Bakker een goedi woord was, waar deze zei: regeeren is vooruitzien! Wij dienen goed te overwegen om de Molensloot daar te stichten, waar het de meest ge- wenschto plaats vo'or is. Alp het bestuur de plannen klaar heeft, gaan die trouwens eerst naar Den Haag en worden ter inzage beschikbaar gesteld en er kunnen bezwaren tegen worden ingebracht. Nu zul len wij van de Onteigeningswet gebruik kunnen maken later niet. De heer Jn. Ligthart iegt, dat plan Bakker voor Bakker zeiven voordoeion biedt, voor anderen niet. Spr. gevoelt meer voor het bestuursplan. De heer Bakker: Ik zei'het toch in hot algemeen belang. Ik heb aan de te stichten sloot geen be hoefte en heb zelve slooten om te varen. Voorzitter stelt de vraag of de vergadering hot be stuur machtigt om1 de werken uit te voeren, zooals in punt 3 der agenda ia aangogevon7 Niemand ia tegen. Dus dat is aangenomen, zegt voorzitter. Punt 4 der agenda geeft aan (behoudens goedkeu ring der plannen), het voorstel om het bestuur van den Oosterkamperpolder te machtigen tot over dracht van het vast goed, aan dien polder in eigen dom behoorende. Aldus wordt besloten. Punt 5: Voorsiel om het bestuur van den Wester- kamperpolder te machtigen tot overdracht van het vast goed, aan dfen polder- in eigendom behoorende. De heer Nagelhout vraagt of het doel is den bc* staanden molen te laten staan. Voorzitter zegt dat de bedoeling is: weg doen. Ook punt 5 wordt goedgevonden en aldus beslo ten. Punt 6: Voorstel om het beetuur van den Leijer polder te machtigen: a. tot overdracht van het vast goed,aan dion polder in eigendom behoorende. Goedgevonden. b. om den motor (die de Leijerpolder nu behalve zijnen molen, tot bemaling heeft) naar eigen goed dunken te verkoopen. Mede goedgevonden. Punt 7: Voorstel om de commissie van besturen te machtigen: a. Om de bestaande bemalingen van de hand te doen en de baten te storten in de gemeenschappe lijke kas. Goedgevonden. b. Om aan té koopen van den W.kamperpoldcr de perceelen te Oude Niedorp, bekend in sectie A, nos. 130 en 131, samen groot 020.85 ILA., voor f700. Goedgevonden. c. Overdracht te bevorderen en in eigendom over te nemen de Molenslooten en molenworvon van don 0,kamper- en den Leijerpolder en het molenerf van den W.kamperpolder. Goedgevonden. d. Overdracht te bevorderen en in eigendom aan te nemen de - Molenslooten in den W.kamperpil- der te Oude Niedorp, bekend in sectie A, no. 107, groot 3.03.80 HA., thans staande' ten name van den Niedorperkoggestrijkmolens. Voorzitter geeft eenige toelichting.' Eveneens goedgevonden. Punt 8: Voorstel tot het aangaan eener geldleoning ten bedrage van f35000, of wat nader mocht bil' ken meer noodig te znij, tegen een koers van 98 zijnde voor het gemaal f14000, af te lossen in 30 ja ren, rentevoet 6 of eene annuïteit van 7.26 on voor grond en kunstwerken f21000, af te lossen in 40 jaren, rentevoet 6 of eene annuiteit van 6.64 waarvan voor elk der 3 polders bestemd is een be drag in procenten, uitgedrukt onder punt 3 (agenda) van de kosten, die de daarbij' bedoelde werken ieder zelfstandig zullen vorderen. Punt 9: Voorstel orn'n voordracht in te dienen bij Ged. Staten clezer Provincie tot wijziging van het bij zonder reglement van bestuur van de 3 voorschreven waterschappen en dat van de Niedorperkoggestrijk molens en daarbij te verzoeken: a. Begrenzing overeenkomstig de genomen be sluiten. De secretaris licht toe, met voorzitter naar Haar lem te zijn geweest, waar men bezwaren had. Begrenzing blijft dus in' bestaand en toestand. b. Den Polder een nieuwe benaming te geven. Voorzitter licht toe, dat het bestuur voorstelt, den polder, die de 3 vereenigde polders bevat, polder 't Veld te noemen. Uit de vergaderingen komen nog 2 voorstellen te berde: dat van den heer Jb. Zuurbier om de begin letters van W.kam pen, O.kampen en Leijen te kiezen, dus W.OJL., dat is dus: WOLpolder, en dat van den heer Jan Bakker om „Driepolder"» of Drielingpoldcr als naam te kiezen, waaromtrent de vergadering ..Drie-eenheispolder" mooier nog zou achten, wat de heer Bakker goed vindt. Stemming: „WOL" 52 stemmen, ,,'t Veld" 28 stem men, „Drie eenheid" 33 stemmen. Besloten alzoo WOI^polder als naam te kiezen. Punt 9. c.Om het aantal bestuursleden te stel len op een door de vergadering aan te wijzen aantal, Voorzitter zegt dat het bestuur van gedachte is: 7. ((W.kampen 3, 0.kampen 2 en Leijen 2 bestuursle den). Voorzitter zegt: We kunnen het later zoo goed mo gelijk verdoelen. Wordt algemeen goedgevonden. d. Om het grondbezit voor verkiesbaarheid te handhaven als thans is vastgesteld. Goedgevonden. e. Om de periodieke aftreding der bestuursleden te regelen in overeenstemming met hun aantal, als mede van den secretaris-penningmeester. Goedgevonden. f. Om1 het grondbezit wat voor steragerechtlghoid in aanmerking komt te handhaven als thans. Goedgevonden, (t H-A. land geeft 1 stem.) g. Om den omslag van polderlasten te regelen overeenkomstig de bedoelingen van het rapport. Goedgevonden. h. Om het aantal afgevaardigden en het water schap de Niedorper Koggestrijkmolens te bepalen op 3. Goedgevonden. Bij de Tondvraag, die nu volgt, komen nog eenige kleine besprekingen, o.a. de heer K. Terbeek zou het wenschelijk achten de bestaande molens der 3 pol ders niet dadelijk alle gelijk w«g te doen, dat zou z.i. bezwaarlijk zijn. Voorzitter zegt dat het bestuur daarover ook zoo denkt. De molens zullen dan ook niet dadelijk ver dwijnen. lenaloot, waar die moet komen, dat er twee voorstel len zijn: dat van het bestuurden dat van den heer Jn» Bakker en hot beste zal zijn: stemmen. Na nog eenige bespreking wordt besloten om te stemmen. De uitslag van de stemming ia, dat het be stuursvoorstel 79 stemmen krijgt en het voorstel- Bakker 32. En blanco 2. Dus het bestuursvoorstel inzake de nieuwe Mo lensloot is aangenomen. Voorzitter is aan het einde der werkzaamheden ge komen en zegt: Ik dank allen voor do gezellige ver gadering en samenwerking, dio hier heden was. Ik hoop dat die mag strekken tot bloei van den nieu- woa polder en dat het nieuwe polderbestuur met zijne ingelanden altijd zoo gezellig zal mogen ver- Kaderen als wij hior hedenavond deden. Hiermee sluit ik de vergadering. Voorzitter zegt verder aangaande de nieuwe Mo- Een paar warme WOLLEB PANTOFFELS mei leeren zooien vanal f 1.50 bii snaren U een ziekle. VETLBBREN SCHOENEN f 5.75 en LAARZEN vanaf f 15.75. FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERINO. Zondag jl. vergaderde bovengenoemde federatie in de Posthoorn te Schagen. De belangstelling was zeer groot Het geheele federatiebestuur was aanwezig, ter wijl 11 aideelingen, nl. Julianadorp, Winkel, KoL hora, St. Maarten, Schagerbrug .Behagen. Dirkshorn, Veenhuizen, Anna Paulowna, Wieringerwaard en Heerhugowaard vertegenwoordigd waren. De voorzitter, de heer A. de Boer, drukte dan ook zijn ingenomenheid met deze goede opkomst uit en heette allen; in 't bijzonder de aanwezige dame, van harte welkom. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld word, dat tot voorzitter van den Bond inplaats van den heer Van der Velden, die bedankt had, is gekozen Ds. Spaargaren, na herstemming mot den heer U. Dorhout. Voor het nazien der reko- ning in 't volgende voorjaar werden aangewezen de afdoolingon Schagen, en Scbagorbrug. De jaarlijkscho tegemoetkoming aan den secretaris-penningmeester voor- zijne zeer drukke werkzaambeden, word weer bepaald op f 25. /Van de orfle is "thans de verkiezing van twee be stuursleden, wegens periodieke aftreding van- de hee rt n P. Appel, St. Maarten, en C. v. Twuiver, Veenhui zen. Beiden worden herkozen, waarover de voorzitter zijn blijdschap over uitspreekt, daar beiden ijverige leden zijn en op geen vergadering ontbreken. Thans komt aan de orde het kardinale punt: Zul len wij -dit voorjaar een groote meeting te Schagen houden, of wel een vijftal kringlanddagen, op ver schillende plaatsen, nl. Schagen, Anna Paulowna, Winkel, St. Maarten en Heerhugowaard? Het be stuur stelt eenstemmig het laatste voor, omdat huns inziens van zulke ringlanddagen veel meer propa ganda uitgaat, daar ze door meer publiek bezocht worden, dan één groote meeting. Uit de verschillende ontvangen berichten en uit de inlichtingen, door den afgevaardigde van Heerhugo waard, verstrekt, blijkt, dat op alle vijf genoemde plaatsèü de medewerking van verenigingen enz. best is. ook wat. het te verkrijgen terrein betreft Do afgevaardigde van Schagen gevoelt veel voor ringlanddagen, maar is bang, dat het op een finan- tieelen tegenslag zal uitloopen. Hij vreest, dat de kosten aan zoo'n onderneming te groot zullen wor den. Verschillende afdeelingen bestrijden, dit Toch wordt do wenschelijkheid door alleen uitgesproken, om Ie. aan het Hoofdbestuur een subsidie van f 500 te vragen, inplaats van f 250, zooals het bestuur voor stelde; 2e. dat het bestuur eerst oen begrooting op maakte van de te maken onkosten en van de ge raamde ontvangsten, waarna men bij gebleken uit- die menschen niet dwdngon, zooveel voor ons beginsel te gevoelen dat zij zich voor oen kleine vergoeding beschikbaar stellen. Gevraagd werd, of niet In het verslag in het bondsblad deze grief vooral tot uiting zou komen, opdat mlschien vorbeterlng volgo. Daar de rondvraag niets oplevordo, word do bJJooru. komst onder dankzegging door dan voorzitter go* sloten. N OORDSC HARWOUD K. De Markt. Toen we de vorige week ons overzicht schreven, waarbij ook weer een belangrijke aanvoer geconstateerd word. haddén we zoo de gedaclr.o dat dit bij het volgend overzicht wel anders zou zijn. om dat de tuinders met zoo'n koortsachtigen ijver bezig zijn de stapelproducten van het land to halen, dat er wel geen dag gemist zou kunnen worden, om te mark ten. Het is echter anders geloopen, de aanvoer ia zelfs nog toegenomen. We spraken daarover enkele bouwers, waarbij ons werd meegedeeld, dat de opbrengst zoo meevalt, dat er geen plaats is om nieuwen aanvoer te bergen, als niet eerst waar naar de markt gebracht wordt. Hoe, zeer dus alle hens aan dek moet zijn om de produc ten binnen te balen, moet er toch tijd voor de veiling afgenomen worden. Alle hoeken en gaten, alle erven liggen vol en eerst moet ruimte gemaakt worden. Alles is in de weer. men komt handen tekort. Geen werkloosheid dus. Het gaat dus schitterend, want eerst moet geteeld wordon, wil er geld voor terecht komen. Van de vaUera, waarover in het begin van het na jaar geklaagd werd, schijnt thans ook niet veel m6er te bespeuren te zijn, want we hoorden reeds enkele majen opmerken, het is net of ze later weer begon nen zijn te groeien. Wel schijnen er enkele velden te zijn, waarin door de velden vrij wat ruimte is, doch dit heeft natuur lijk op de totaal productie niets te beteekencn. De danvoer van aardappelen was slechts totaal 900 kilo. Eenmaal werden Schotsche muizen en eenmaal schoolmeesters aangevoerd. De aanvoer van uien was nog vrij wat hooger dan do vorige week, wat we zeker wel het minst ver wacht hadden. Maandag was de aanvoer verreweg het grootst en toen waren ook de prijzen hot hoogst. Daarna is oen belangrijke vermindering van aanvoer gekomen en do prijzen gingen geleidelijk omlaag. Zaterdag was het weer even beter. De hoogste prijs die voor uien besteed is. is f7,80. voor drielingen f 8,20 on voor nep, waarvan do aanvoer gering is, f 920. Er was een zeer belangrijke aanvoer van peen; ruim 13 wagons, tegons 4 do vorige week. Do prijzen waren wat lager. De doorsneeprijs was f 1,70—f220 en de hoogste markt f250 tegen f 3,10 do vorigo weck. De aanvoer van kroten of ieten is iats.grooter dap de vorige week. Toen werden ze slechts eenmaal aan gevoerd voor een prijs van 4 gulden. Nu waren ze er 4 dagen, doch in kleinere hoeveelheden. De hoogste prijs die nu slechts eenmaal gemaakt is. is f 3,10, de middelprijs was f2.60. Rammenas werd slechts tweemaal aangevoerd voor prijzen tusschen de 520 en f5.60. Roode kool, waarvan de aanvoer vrij gelijk was aan de vorige week, bracht een vrij wat lagere prijs op. De vorige week was de laagste note.ering f2,10 en de hoogste f6,80; nu was dit f 1,90 en f5.40. Door- oengenomen was de prijs wol eei^ gulden por 100 Kg. lager. Ook de aanvoer van witte was vrij gelijk, doch de prijzen zijn weinig verbetert sinds den slechten Za terdag van de vorige week. De laagste noteering was de geheele week 70. 80 en 90_ct per 100 Kg. en de hoogste noteeringen liepen tusschen-de fl,30 on f 1,90. Het was Zaterdag toen ze tot f 1.90 opliepen, zoodat gehoopt wordt dat er nu weer een langzame verbetering intreedt. De aanvoer van gele was oven moer, doch ook hier waren do prijzen lager. Liepen do laagste noteeringen de vorige week Fusschcn de f2.40 en f4.50 en do voerbaarheid van hot plan in een buitengewone ver-hoogste tusschen do f5.20 en f550. nu was dit slechts gadering bijv. in Maart verder kan handelen. Het f2.10f3.10 en f2.90—f4.90. Als z»ker wbrdt. aango- besiuur gaat hiermede accoorcL j nomen, dat de buit.enlandsche ongeregeldheden wel Over de tc heffen entrees ontspint zich een langende hoofdoorzaak van deze lager» prijzen zijp.* gedachtenwisseling. Sommigen wil lep f 0,25 per per_ De bloemkoolaanvoor was nog weer grooter en ook scion. anderen vinden dit te hoog, daar dit velen af- de prijzen waren, hoewel even lager, ook nu weer schrikt. Zij willen f 0,10 geheven zien. Tenslotte wordt j best to noemen. Brachten de beste ten hoogste 21 gul- aangenomen, dat bij het opmaken der begrootingdén op. ook de 2c soort kon het nog eenmaal tot met f 0,10 rekening gehouden wordt. Kan dit niet. dan f7.60 brengen. De kwaliteiten gaan echter ver uiteen- zal men het op de volgende vergadering herzien. loopen. Neem de noteering var. Maandag van do bes- Als sprekers, waarvan op lederen landdag twee te soorten f8.10f21, don valt dit wel voldoende op. uitgenoodigd zullen worden, noemt hei bestuur de Zoo is het ongeveer eiken dag. heeren Spaargaren. Duijs, Oud. Ds. Baar, Dorhout en De aanvoer van Deenscho witte kool is belangrijk Kètelaar. Volgens aandrang uit do vergadering zal toegenomen, wat wel te verwachten was, daar hier aan den heer Diiijs gevraagd worden, of bovendien reeds vraag naar was. toen er nog geen aanvoer was nog andere sprekers van zijne partij beschikbaar zijn. en steeds do vraag do aanvoer overtrof. De vorigo Aan ieder afdeeling zal om geldelijken steun ge_ week was er een mime spoorwagon, nu bijna 6. Do vraagd worden, teneinde een goed waarborgfonds prijzen houden zich goed en geven bij den kleinen te krijgen. aanvoer van de vorige week weinig verschil te zien. Aan de orde is thans propaganda voor 1924—1925. De prijzen liepen tusschen f2 en f3,80 en zelfs werd Voorzitter en secretaris zijn naar Wielingen geweest, nog eenmaal f 4.90 besteed. teneinde te onderzoeken, of d.e verlorene afdeelingen De aanvoer was deze week 900 Kg. aardappelen, daar weer niet opnieuw tot bloei gebracht kunnen 40200 Kg. uien, 132300 Kg. peen. 5100 Kg. kroten. 1900 worden. De vooruitzichten zijn daar niet schitterend. Kg. rammenas. 535300 Kg. roode, 596500 Kg. witte, Toch meende het bestuur, dat voorzitter en secretaris 77900 g. gele en 57200 Kg. Deensche witte kool, terwijl daar bijv. met den heer Dorhout eens heen moesten, de aanvoer van bloemkool 40700 stuks was. Do totaal teneinde aldaar een propaganda-avond te houden, aanvoer was 150 wagons tegen 131 de vorige week. teneinde den toestand daar te verbeteren. Do afge- Daarvan zijn bijna 127 wagons kodl. vaardigden van Julianadorp en Schagen noomden, WAT IS DAT? eenige personen, waarvan wel medewerking ver- De ouders van een twintigjarig meisje uit Seppe- wacht kan worden. Aldus wordt besloten. Ook te Bosschehoofd.. dat als dienstbode in betrekking was Oudesluis zal men de zaak nog eens aanpakken. te Bredn. ontvingen, vermoedelijk van den vrijer van Wab de verdere propaganda betreft, voorzitter heeft het meisje, uit die stad een brief, waarin aan de getracht een geschriftje te krijgen, dat in afdeelingen ouders werd medegedeeld, dat zij hun dochter wel kan dienen, om voorgelezen te worden, waar geen niet. meer terug zouden zien. De ontstelde moeder spreker te verkrijgen was. Ds. van Krevelen, die een ging aanstonds per eerste gelegenheid naar Breda, zoodanig geschriftje zou samenstellen, is tot dusver waar zii bij den dienst van haar dochter ging infor- nfog in gebreke gebleven. moeren. Daar hoordé zij. dat bet meisje reeds eenige Eenstemmig werd in de vergadering geklaagd, over dngon den dienst had verlaten Onder voorwendsel de hooge kosten die bondssprekers voor zich in reke- naar hnar ouderlijk huis terug te g«An. Men wist ning brengen. Hierdoor waren vele afdeelingen niet ook niet beter, of zij had zulks gedaan. Tot heden in staat, een goeden propaganda-avond te houden. Er echter is van haar niets meer vernomen. De politie schijnt echter niet veel aan te doen te Pijn. Men kan heeft de zaak in onderzoek.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1