FORD SEDAN, een Slagersleerling een flinks Dienstbode een flinke Dienstbode, Dienstbode gevraagd, een net Dagmeisje, STIER beschikbaar een l'Harlge STIER en 2 STIERKALVEREN, Gemengd Nieuws. VOETBAL C. Kooij Pz A. Eriks Pieter Liefhebber, Dankbetuiging. Nederlandsche Landbouwbank. MAARTEN SMIT Ford-Importeur - Koegras. Direeteur W. SNEEKES insecten verdelgend Middel R. I. D. S. o( gevorderd leerling, Leerlingen-Verpleegsters Kraamvrouwen Verpleegster een Dienstbode of Öagmeisje, een mooie Kef, een KOE een Dienstbode, Het programma bevat een 4-tal muzieknummers en een tooneelstuk. ,Op Hoop van Zegen" in 4 bedrij ven, door H. Heijermans. Voor de leden staan alzoo een'paar prachtavonden te wachten. BURGERBRUG. v Naar wij vernemen is de bouw van het R.K. Zie kenhuis te Alkmaar opgedragen aan den aannemer A. Buur. alhier. LANGENDIJK, t Tusschen de 2 veilingen te Broek op Langendijk en Noorüschan-voude is een onderlinge telefoonver- bin-'inc tot stand gekomen. TWUIJVERWEG. Aan do gemeentebesturen van Alkmaar, oteFan- oras en Tangen dijk, alsinodo aan de K. v. li- is het volgende schrijven gericht: Het aal Uwen Raad bekend zijn, dat in de ledenvergadering dor JCauier van Koophandel en Fabrieken voor IToUand's Noorderkwartier, geves tigd to Alkmaar, do. 3 Octobor 1923 erop werd ge- wezfen, dat de Twuifverweg gevaarlek was voor het verkeer, zoodat algemeen word aangedrongen om plannen te beramen, die zouden kunnen leiden tot het verkrijgen van een veiliger verbindingsweg moer beantwoordend aan het hedcndaagsche ver- lv<Naar aanleiding van dit verzoek word besloten het vraagstuk ter bestudoering in handen to stellen van de Verkeereoommissie der Kamer van Koop- Deze Commissie, (bestaande uit de heeron D. UI. Grunwald, voorzitter en J. Hoogland, J. G. Messe la ar, J. Ringers en Chr. II. Th. Schniatz als, leden) heeft de eer U to berichten, dat zij ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld, waarbij werd gecon stateerd. dat de Twuijverweg in geenen deelö be antwoordt aan de eiscnen, die heden ten dage red* lijkerwijze mogen worden gesteld, aan de afmetin gen van oen weg, die als ^b-ware de schakel Vormt tusschen de gemeenten Oudkarspel, Noord- en Zuid- soliarwoude. Broek op Langendyk ecnerzijds en St.- Paneras én Alkmaar anderzijds. Bij den inspectiereis van de Commissie zag zij een personen-auto vrijwel geheel weggezonken in do diepte van een der sloten, die zich terzijde van den weg bevinden. Menschenlevens waren bij' dit onge luk toovaLligerWijs niet te betreuren, doch bij vol gende ongelukken, die schering en inslag kunnen zijn. kan de afloop vermoedelijk1 wel minder fore tuinlijk worden. t Dit gevaar onder oogen ziende, achtte de Com missie /zich eerst dan ten volle verantwoord, wan neer zij al het mogelijke had aangewend, om te trachten, in den bestaanden toestand verbetering aan to brengen. Zij stelde zich op het standpunt, dat de verbree ding van dezen weg in het algemeen belang is en dat van de genoemde Gemeentebesturen dus allö medewerking zou mogen worden verwacht, zoodat zij een vergadering uitschreef oü 21 Novombori 1923, Waarvoor werden uitgonoodigiT de meergenoemde Gemeentebesturen, alsmede eenige PolderpOsturór» Na deze eerste bijeenkomst, waarin alle aanwe zigen zonder uitzondering erkenden, dat de bestaande weg voor hot heden) daagseheverkeer niet geschikt is, verklaarden uitsluitend de Ge meentebesturen van St. Pancras en Alkmaar zacb bereid jnet do Verkoerscommissie der" Kamer één voorloopige Commissie te vormen, die zondor zich tot iets te binden do plannen ter verbetering van don Twuijverweg onder oogen zou zien. Het Geraeentebcstuurvan Alkmaar deed de toezegging kosteloos oen plan mot begrooting to zullen laten ontwerpen. Dato 13 Maart 1924 gaf deze gecombineerde Com missie aan den Directeur van do Gemeentewerken to Alkmaar haar denkbeeld te kennen ton opzichte van do breedte, het materiaal etc., waarop in oen bijeenkomst do. 4 Junida.a.v. de ieckening en ho- grooting aan de Commissie worden voorgelegd. Do raming dor kosten beliep f 90.000. f De Commissie verzocht hot plan ©enigszins te bo- anoeion, waandoor tlo oorspronkelijk geraamd.) koS- o-ouden kunnen wórden gereduceerd. Hot ver moeden werd tevens uitgesproken, dat ter dekking van deze kosten wel eoru anuiteitsleening over 46 jaren ze* kunnentworden aangegaan. In de vergadering do. 22 Ootober 1.1. werd de be grooting definitief vastgesteld op f78.000, terwijl de vraag werd besproken, op welke wijze de kosten- verdeeling tusscnen de gemeenten zou kunnén ge schieden. Voor een dergelijke leening van f78.000 af to lossen in 40 jaar, tegen een rente van ptot., Zou de annuïteit bedrngen f5184 of rond f5200. Het onderhoud van don nieuwen weg, dah belang rijk grooter zal worden dah thans, wordt geschat op f 800 por jaar. Jaarlijks zou dus moeten worden opgebracht een som van f5200 en f800 is fGOOOk i Het bleek uit de laatste besprekingen, waarbij' tegenwoordig waren de Gemeentebesturen van Alk maar ,St. Pancras en Broek op Langendijk (van Oud ka repel was bericht van verhindering ontvan gen. terwijl het College van B. en W. van Noóijd- Roharwoude geen termen aanwezig aohttd om te verschuilen), oenevens do verkeorecommissio, dat de volgende verdeeling der kosten redelijk zou zijn Jaarlüksehe bijdrage van do gem» Alkmaar St. Panoras jaarlijks Broek oi> Langendijk jaarlijks Noordscharwoude jaarlijks Zuidscharwoue jaarlijks Oudkarspel jaarlijks Kamer van Koophandel jaarlijks (Omtrent het aandeel, hetwelk zou kunnen of willen betalen, .kondon de aanweaigo vertegenwoordigers van <lo Gemceritobesturén slechts hunne pereoonlij'ke mooniiig zeggen, .daar deze E.A. Heeren geen gelegenhéid hadden vooraf den Raad of het Dagelijksoh Bestuur te raadple gen. Do erkeorscommissie kon evenmin oen défi- mtieve toezegging doen, daar de Kamer van Koop handel zelve pver deze subsidie dient te beslissén, terwgl tevens de goedkeuring van den Minister van .Arbeid, Handel en Nijverheid zou moeten worden aangevraagd. Daar dé Verkeerecommissie der Kamerf een spoe dige algeheele verbetering van den Twuijverweg dringend noodzakelijk acht, wendt zij zich onder aan bieding van bijgaande teekening en Memorie van Toelichting, waarin de plannen nader zijn omlijnd, tot Uwe Raden, en tot do Kamer van Koophandel met het verzoek in Uwe vergadering te willen be slissen m hoeverre op den finantieelen steun Uwer Gemeenten en van do Kamer zal mogen worden ge rekend. Volgens de Memorie van toelichting is het de be doeling do breedte op 5 M. rüvorharding te bepalen. Als verhardingsmateriaal werd klinkerbeslag geko zen. Aan weerszijden van deze' klinkerbestrating is gedacht een bestrate goot tor breedte van 4 cTM., waarin aangebracht straatkolken, loozende met pesbuizen riolen in de berraslooten., Ton einde pok hot ru wiel verkeer te heipon, is aan weerszij dén een fietspad ter breedte van 1.50 M. ontworpen; deze rijwielpaden zullen op eenvoudige wijze wordon vor- hard.I en slotte zullen gresbermen ieder ter breedte stui 2.10 M den weg voldoende ondersteunen. Do totaio kruin breedte van hbt/wegliohaai» is 13 M. Do ttfoe bruggen zullen, volgens kefl plan, niet ver breed worden. f4000 f 500 - 500 - 800 - 300 - 300 - 100 Totaal f 6000 elke Geanoé rité EEN FAILLISSEMENT IN DE DUITSCHE OPERA WERELD. De groot© volksopera te Berlijn is failliet gegaan, dlet heele personeel, bestaande uit 320 personen, heeft gisteravond besloten tegen den directeur Lange een aanklacht ln te dienen, daar hij 33 duizend mark aan inkomstenbelasting heeft gebruikt om tekorten te dekken. Dit is reeds het derde faillissement in het pas be gonnen Berlijnsche tooneelseizoen en men vreest, dat het hij deze drie niet zal blijven. DE REVOLUTIONNA1RE BEWEGING IN SPANJE. De „Times" meldt uit Madrid over het complot tegen het Directorium: Twee van de mannen, die te Barcelona gearresteerd zijn in verband met de kloppartij, die Donderdag plaats had, zijn Maandagmorgen in de gevangenis geëxecuteerd. De veertien mannen, die nabij Vera gearresteerd werden, zijn naar Pampluna overge bracht om aldaar terecht te staan. De arrestaties aan beido zijden van do grens du- reu voort. De Frahscbo politie is eveneens op haar qui vive. De Fransche ambassddeur houdt nauw con tact met admiraal Magaz, vice-president van het Di rectorium. Er bestaat weinig twijfel, dat do gobeup- tenissen te Vera het onderdeel vormen van een wijd vertakt complot, dat mislukt is. Het is niet gemakkelijk zich een denkbeeld te vor- men omtrent hetgeen or de laatsto vier, vijf dagen J precies in Spanje gebeurt. De weinige telegrammen, di^ daaromtrent iets melden, zeggen niet veel, want i de censuur is strenger dan ooit. Het schijnt intue- schen wol, dat de wanordelijkheden, die er te Bar celona hebben plaats gehad, uitsluitedd door anar chisten veroorzaakt zijn. Noch do Katalaansche, do separatistische of anatonomistischo elementen, noch de republikeinen zouden er aan deelgenomen hebben. Wij hebben gisteren melding gemaakt van verkla ringen door leiders van het Barcéloneesche arbeiders- verbond, die te Parijs vertoeven, aldaar afgelegd. Volgens deze verklaringen zouden de buiten Spanje vertoevende Spanjaarden, die het directorium vij andig gezind zijn, door een valsch telegram naar hun land zijn gelokt. Op hetzelfde oogenblik hebben re- volutionnairen te Barcelona getracht een aanval te doen op de kazernes. Deze pogingen zijn geheel mis lukt en er hebben een massa aanhoudingen plaats gehad; te Barcelona zou in volkswijken oenvoudig slag geleverd zijn. Zoowel aan den kant der politie als aan die der revolutionnairen zouden doodon ge vallen zijn. Do leiders van de revolutionnairen bewe ren, dat zij het slachtoffer zijn geworden van een kunstgreep van do politie van het directorium. Dit schijnt overigens niet bang te zijn krachtdadig opte treden, want volgens een Havas-telegram uit Bar celona zijn daar' gisteren op de binnenplaats van een gevangenis twee mannen terecht gesteld, die door den krijgsraad waren ter dood veroordeeld. Zij waren nl. beklaagd den 5en dezer meegedaan te hebben aan ongeregeldheden, waarbij een politie-agent ge dood en een andere gekwetst is. EEN WRAAKNEMING. Toen gisteren de arbeider Johann Schulz, op een der fabrieken van de Hoesch Stahlfabrieken te Dortmund werkzaam, de fabriek verliet om nuar huis te gaan, overhandigde de portier hem een klein pak ket dat hem voor Schulz was ter hand gesteld. Na dat Schulz thuisgekomenwas, wilde hij het pakje openen doch er volgde een hovigo ontploffing, ten gevolge waarvan Schulz zoo ernstig werd gewond, dat hij tijdens zijn vervoor naar het ziekenhuis over leed. Ook zijn huishoudster en drie kinderen, die zich in do kamer bevonden, werden levensgevaarlijk ge wond. Men denkt met een daad van wraak van Schulz,' eerste vrouw te doen to hebben. DE OLIFANTEN BIJ DE ATJEHTROEPEN. Een medewerker van het Alg. Ind. Dgbl. wees er op dat nu de weg Lam Meullo Tangse voor auto gebruik gereed is gekomen, de olifantentrein op dien weg wol don langston tijd zal hebben geloopen. „Een gedeelte zal dan misschien nog gebruikt kun nen worden ter versterking van den trein Tanse— Geumpang, doch als de weg ook tot Geuinpang is doorgetrokken, dan zullen ook de olifanten wegens „overcompleet" moeten afvloeien". Daarmede zal dan wederom oen aandenken aanbot mooie werk, dat hier op Atjeh in hot begin dezer eeuw is verricht, tot het verleden behooron. De schrijver herinnert er dan aan hoo in 1880 nog onder generaal van der Heyden de eerste proeven met olifanten werden genomen die echter in 1882 als mislukt werden opgegeven. In 1906 onder van Daalen werden opnieuw proeven genomen en, die slaagden beter. Daarbij werd gebruik gemaakt van de Atjehsche „pang gadjahs" de olifantenjagers nn vangers, die de behandeling dezer dieren kenden. De olifanten werden in kuilen gevangen en vooral de halfvolwassen dieren van 1.60 M. hoogte bleken het best geschikt te zijn. Jongere dieren gingen dikwijls dood, oudere waren te lastig. Te Koeta Radja afgericht, werden de dieren eerst gebruikt voor transporten naar Oelheë Lheuö, Kroe- eng Raja enz. In 1913 werden de dieren naar Lam Meulo gestuurd voor de transporten naar Tangse. Wanneer er goede, breede wegen zijn, kunnen de olifanten voordeeliger vervangen worden door auto's en vrachtwagens, doch lang6 transportpaden door heuvelterrein, waar geen wagens kunnen* rijden, zijn zij veel voordeeliger dan paarden of koelies. Zoo n transportpad voerde naar Tangse. Langzamerhand werd het aantal dieren uitgebreid. Een liep gedi- rende het bivakkeeren te Lho Keutapan (halfweg Lam Meulo-Tangse) weg, een stuk touw, waarmee hij gebonden was en dat hij had stukgetrokken, aam zijn po.ot medenemend. De .twee grootste beesten, Baroe en Banis, nu volwassen, konden het niet goed samen vinden, waarom Man is naar Koeta-Rad ja moest worden overgebracht. Het zijn beide gevaarlijke dieren, die meermalen iemand tegen den grond hebben gegooid. Onder de treinsoldaten en dwangarbeiders, die met hun be waking belast zijn, zijn er echter tot nu toe altijd wel geweest, die do kolossen aandurfden. In 1917 werd de vangst van nieuwe dieren stop gezet, doch in 1918 opnieuw begonnen. Toen echter te Lam Meulo met 8 olifanten alle goederen voor Tangse en Geumpang bestemd, naar Tangse konden worden opgevoerd en er nog eenige olifanten te Koeta Radja liepen die eigelijk over waren, besloot men, den karrentrein op den Gajoe- weg door olifanten te vervangen. De beesten wer den hier echter nog niet als draag-, doch als trek dier gebruikt zooals dat ook te Koeta Badja gebeurt. n.1. voor lange kaïrren, waarop groote hoeveelheden goederen kunnen worden geladen. De tocht langs dien 100 K.M. langen verharden weg scheen hun niet erg te bevallen. Bovendien loo- pen ze niet graag in de zon, dus moet er steeds des nachts worden afgemarcheerd, en dan was een tra ject van 28 K.M. met zware hellingen te veel voor hen. Op een nacht liepen er twee weg, en daar ?r eindelijk vrachtauto's beschikbaar kwamen, besl>ot men de andere naar Lam Meulo te zenden. Het pad Tangse-Geumpang was intusschen door de iorg van den divisie-commandant der marechaus see to Lam Meulo zloo verbetert!, dat hot door olifanten voor transport kon worden gebruikt. Toen werden er te Lam Moulof 6 cn te Tangse 3 olifanten gestationnoerd, die voldoende bleken voor don nor malen opvoer van alle militaire goederen voor die posten. Te Koeta Radja zijn! nog twee olifanten waarvan oen gedurende een jaar te Padang Tidji was gedetacheerti voor opvoer van materialen voor den bouw van bruggen aan den (nu gereed geko men) weg naar Lawouong, terwijl do andere ten gevolge van een aboos op zun rpg dat slechts gedeel telijk geopereerd is, niet meer kon dragen. Of het transport goedkoop is? Van> Lam Meulo naar Tangse wordt maandelijks meer dan tienduizend kilo vorvoerdj Dit zou (al les in rondo cijfers) ton minste 500 koelies kosten, die f0.75 per dag zouden kosten en voor iodere vracht 4 dagen loon moesten hobben, nL 2 voor de heen- en 2 voor de terugreis. Dat zou dus bon som van f1500 aan koelicloon zijn. En wat kos ten do olifanten? Aan padie en pisang wordt afhankelijk van de padie-prijzen tusschen 200 en 260 gulden per maand uitgegevén. Dan 12 wakers -—nu dwangar beiders, doch laten we voor het gemak koelies ne men als boven - dus 12 man voor f 0.75 per dag ls f9 per dag of f4270 per maand. Neem er nog een mandoer bij vtfn f 50, per maand en f 30 voor herstel lingen aan zadels, enz. dan koinen we tot f 600 per maand. Gras wordt door de wakers gesneden. Men ziet. dat er heel wat overblijft voor de overigens zeer een voudige stallen en voor afschrijving. Daar men \oor oen 2 tot 3 honderd gulden gemakkelijk oen olifant kan krijgen en dat beest na enkele maanden begint te dragen, begrijpt ieder, dat voor transporten langs dergelijke boschpaden de olifanten uitstekend te gebruiken zijn, ook uit een financieel oogpunt. Zij zullen nu wel bun langsten tijd te Lam Meulo zijn geweest, schreef ik boven. Men zal wel eerst wachten om to zien, of do nieuwe weg hot houdt, en bochten in dien weg voor vrachtauto's geschikt j moeten maken; ook zal in dezen tijd van bezuini-i ging nog wel eens eerst worden uitgerekend, of het niet voordeeliger zal blijken, de olifanten to laten j loopen, maar tenslotte zal ook hier het moderne en snelle vervoer het winnen. Dan zal Lam Meulo eene groote aantrekkelijkheid minder rijk zijn. Thans is een gang naar de olifan ten oen va9t punt van het programma van alle be zoekers van dat mooie bivak. Dan steekt Baroe den slurf boven den kop. om een extra mondje padie te ontvangen, of wat moegobrachte pisang9, dan laat de oppasser hem knielen, gaat op zijne tanden zitten, enz. En als een enkele maal de bezoekers niets heb ben meegebracht, en de padieloods gesloten is, dan zoekt Baroe, als hij merkt, niets to zullen krijgen, met zijn langen slurf een steen, en slingert dien, onverwachts naar de bezoekers! Waar zullen ze blijven, als hun diensten niet meer noodig zijn? Geprobeerd zou kunnen worden, of ze voor het tra ject Tjalang—Lam No geschikt zijn; ze zouden van Tangse best naar Tjalang kunnen komen. Het zou zeer jammer zijn, als men zich nu van die nuttige dieren ontdeed, wie weet wanneer wij. ze weer noo- dlg zouden hebben. ANNA PAULOWNA- De Excelaior-elftallen hadden Zondag weer druk werk. E. I moest naar Bareingerhorn om den strijd aan te binden tegen Voorwaarts. In een zeer onbelangrij- ken strijd wist E. met 5—3 te winnen. Het was een waar modderballeL Dat dergelijke terreinen nog wor_ den goedgekeurd begrijpen wij niet, daar zoo'n ter rein een voortdurend gevaar oplevert voor de spe lers. E. 2Sparta 4. Deze wedstrijd werd op het E._terrein gespeeld en door E. 2 met 3—0 gewonnen. De achterhoede moet echter méér op haar plaat9 blijven. De voorhoede kan hot zelf wel af en go speelt hiermee altijd gevaarlijk spel. BF.C 3—E. 3. Deze wedstrijd ging, wegens niet opkomen van E. 3. niet door. - KOLHORN. Zonddfc jl. speelde K.F.C. tegen Voorwaarts TI van Bareingerhorn. Als te ruim 2 uur scheidsrechter Kos tende beido elftallen in 't veld. fluit, zien we V. met 10 man, terwijl K.F.C. volledig is. Na aftrap vlug op en neergaand spel met K.F.C. iets in de meerderheid. Doch als er een half uur is gespeeld, geeft do rechts binnen van KF.C. een mooie voorzet en maakt do linksbinnen er een doelpunt van. K.F.C. leidt met 1—0. Nu verkeeren beide doelen een oogenblik in 't gevaar, doch doelpunten blijven uit. Totdat een kwar tier voor rust de bal weer yopr het V.-doel zweeft en een V.-speler den bal in eigen nefc'deponeérfc. Rust gaat in met 2—0 voor K.F.C. Na de rust speelt V. met 9 man en is er de fuut ook hoelemaal uit. V. wordt heoloraaaü ingosloton on bo- gint het op een verdedigen too te leggen. De K.F.C.- voorhoede werkt nu hard, toch weten zij het net niet te vinden. Totdat ongeveer een kwartier voor 't einde de middenvoor van K.F.C. doelpunt, en kort daarna de linksbinnen en de spil ook nog eens. ^oodat het einde komt met een 5—0 overwinning voor K,F.C. Verder zullen wb.over 't spel maar niets zoggen, «laar uit van V. zijde wel peter had kunnen 'wezen. En la ten wij dan dat ook'over aan den V—verslaggever. S.VJ3. 1SPARTA L In een van beide zijden goed gespeelden wed strijd heeft Sparta verdiend gewonnen niet 1 4). Direct vanaf den 'aftrap is Sparta in den aanval, doch door goed verdedigen van S.V.S. blijven doel punten uit; wel schiet Hoogendoorn keihard tegen de deklat en kan hun uitstekend werkende keeper slechts met moeite enkele schoten van Biersteker n Manheim stoppen. Tot rust blijft do stand blanco. Ook do aanval van S.V.S. werkt uitstekend, maar do aanvallen stranden veelal op buitenspel, of de keeper doet uitstekend werk. Na rust i3 Sparta weer fanatiek in den aanval en het doel van S.V.S. verkeert nogal eens in gevaar. £r wordt van belde zijden hard gewerkt en goed ge speeld. De tijd verstrijkt evenwel en steeds blijven doelpunten uit. totdat 10 min. voor hot einde, do bal oit een voorzet van rechts hij Manhelm beland, wel ke keurig doorgeeft aan Hoogendoorn, die met een keihard schot Sparta- de leiding bezorgt Hierna blijft Sparta doorloopeud aanvallend, doch doelpun ten blijven uit en met oen 1—0 overwinning komt het o inde. Sparta 2 speelde op eigen veld te 12 uur tegen Texel 2 en hoewel Sparta een goede wedstrijd speelde moesten ze met 2—1 het loodje léggen. Het elftal Heeft evenwel een uitstekende wedstrijd gespeeld eu daar Texel een der zwaarste uit de afdeeling ia mögeu we het resultaat lang niet slecht noemen. Het derde elftal kon het 's morgens niet redden te gen N.V.V. 2 en moest, hoewel niet minder sterk, met 4—2 het onderspit delven. Het vierde elftal verloor van haar sterkste tegen standers. Excelsior 2, in Anna Paulowna met 3 0. WIERINGEN. Succes I -Blauw Wit, Winkel. 9—0. Zondag kwam Plauw Wit I van Winkel om Suc ces partij te geven. Blauw Wit kwam met 9 man oj>- dagen en kon het niet tegen Succes bolwerken. Om 2 uur blaast scheidsrechter Jb. de Beurs de elftallen in het veld. Blauw Wit wint den toss en verkilt met wind mee te spelen, doch de Successere waren hun steeds do baas af. Al spoedig neemt Succes de leiding, nog tweemaal moet de BL Wit-koeper visschon. Met een 3—0 voorsprong voor Succes gaat de rust in. Na de thee kreeg Succes het windvoordeel en wist do BI. Wit-kceper nog zesmaal te passeerem, zoodat bet# etndo kwam met een 9—0 overwinning voor Succes. Succes heeft de overwining volkomen verdiend, doch de Blauw Witters hadden wel een enkele togenpunt verdiend, daar zij allen hard gewerkt hebben. De Succes-voorhoede was best op schot en combineerde aardig. Scheidsrechter leidde uitstekend. Succes II ging naar Oudesluis om D.O.S.K.O. II partij te geven. Jaap met zijn mannen moesten met een 3—0 nederlaag hot loodje leggen en het wordt tijd jongens, dat jullie eens een overwinning halen. De eerste wacbt nog steeds. Advertenti'ên. Heden den 12den November I herdenken onze geliefde On- ders han 50-jarige Echtvereeniging in stilte. Namens hun dankbare Kinderen, M. KRANS—Kooij T KRANS G. SCHOUTEN—Kooij H. SCHOUTEN P. KOOIJ P. KOOH— Kistemaker en Kleinkinderen. Wierir.gerwaard.Nieuwesluis, f Novem6er 1924. c3cjcatzac3caac3t=ic3c3c Heden overleed door een nood lottig ongeluk, onze lieve Zoon en Broeder in den ouderdom van 30 jaar. Namens de Familie» Ewijcksluis, 11 Nov. 1924. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van deelneming, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der, Benuwd- en Grootvader on dervonden. In 't bizonder aan de buren en de dragers, voor de laatste eer, den overledene bewezen. Uit aller naam, Wed. M. HEERSCHAP-Dekker. Anna Paulowna, Nov. 1924. Dochterinstelling van de Codp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Correspondent te SCHADEN: P. P. VERDUIN, Marktplein. Efiecfen Coupons Deposito's Credietm. TE KOOP: i In prima slaat. f975.— Gegadigden naar de met 1 Jaa. a.s. vacant komende betrekking van der Qemr.node Zangvereenioino ..Eopbonia" Ie Schagen, worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot den Secretaris, den heer C. VAN DE CAPELLE te Schagen, met opgaaf van verlangd salaris, enz. Ondergeteekende maakt bij deze bekend, dat de Heer als VERKOOPHR zal optreden voor het Aanbevelend, J. Ba ACKERMANN. TERSTOND GEVRAAGD: hij G. W. STDVB, SUgerij, Scha' gerbrug. Bij de Burgerafdeeling van het Mannehospitaal te Wjllemsoord (Helder) kunnen met 1 Januari 1925 eenige uitwonende geplaatst worden tegen een salaris van f900.—tot 11000.—op arbeids voorwaarden, zonder eenige kor ting. Schriftelijke sollicitaties bij den Chef van voornoemd hospitaal. biedt zich aan om U tweemaal per dag te komen helpen, tegen zeer billijk tarief. Br. lett- C T, Bureau Schager Courant GEVRAAGD, met Kerstmis: bij C. BOS Tbz., Burgerbrug. T E KOOP: zeer makke, sterke Ket, kar op colt. as, twee stel tuigen, hooi enz. C. de Leeuw, St. Maarlens vlotbrug. TE KOOP: 10 jaar oud, zeldzaam mak. bij P. Kuilboer Pz., Slager te Oudkarspel. Tegen 1 December gevraagd, bij W. VERKROOST, öudkarspel. Gevraagd, met Kerstmis. bij L. BAKTEN, Stroct, gem. St. Maarten. GEVRAAGD: om de melk, door P. DE VET Groenveld, gem. St. Maarten. GEVRAAGD, met Kerstmis a.s. bij Jn. NfflilAN, Brandstoffenhan- del, Schagerbrug. met Kerstmis, lieist kunnende mel en, bij S. ZfflLB MAKER, Tjalle- al. Schige*. GEVRAAGD, met Kerstmis: bij J. VOLDER, Kleine Sluis An na Paulowna. bjj JAC. SCHILDER, Noord, Schagen, TB KOOPt tegen zeer geschikten prijs, allen van Constantijn 19, met.bes- te productiecijfers. W. TIMMINK Hz., 't Zand.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3