PU ROL TWEEDE BLAD, Raad Barsingerhorn. Polder Hecrhugowaard. Binnenlandsch Nieuws. De Deer Smit wijst er op dat zulke vereenigingen De heer Wtfnker oordeelt, wat het groote va&rwa- i wordt, is het wel noodig dat -de geheele weg basalt de in Woensdag 12 November 1924. 67sle Jaargang, No. 7536. 'errraderinr? op Dinsdag 11 November 1924, des toriaal te zijn verstrekt. Grint is noodig. Spr. vraagt aan voorzitter of deze kluft nu nog bij het Hoogheem raadschap komt. Voorzitter heeft er vrees voor van niet. Wei de kluften aan de andere zijden naar Wieringerwaard. Goedgevonden grint of bazalt voor dit pad te ver strekken. eingerhorn. Vergadering op Dinsdag 11 November 1924, middags ten 3 uur. Afwozig de heer Kistemaker wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer P. Bronder.. Na opening der vergadering volgt dé goedkeuring der notulen. Medegedeeld wordt het bezoek aan de winteravond- school in de drie dorpen. Te Barsingerhorn is dit 18, te Kolhorn on Haringhuizen niemendal. Algemeen wordt het betreurd dat het bezoek in Kolhorn en Haringhuizen zoo gering is. De kas verificatie wees aan dat in kas was en moest zijn f 14579.130. Van het comité uit de vereeniging van Burgemees ters en Secretarissen in de kantons Alkmaar, Hoorn, Purmerend en Schaven was een rapport ingekomen over het bezoek aan Gheel en de gezinsverpleging der krankzinnigen aldaar. Dit comité zal zich tot Ged. Staten wenden om lager tarief voQr armlastige krank zinnigen te krijgen. De heer Blaauboer meent dat» het comité reeds op goede resultaten kan wijzen, daar het schijnt of Ged. Staten- wel dien kant uit willen dat het verplegings- bedrag iets lager wordt. De heer Burger vraagt of deze krankzinnigenverple ging en de hoogo kosten daaraan verbonden, niet eens kan besproken worden in de Vereeniging van Nederl. Gemeenten, Spr. wijst op'de~ zoo hooge kosten voor vele gemeenten, voor andere weer lager en zou het noodig vinden dat deze verpleging rijkszaak werd. Voorzitter zegt dat in de vereeniging van Burge- t meesters en Secretarissen in de vier kantons in den- j wordt besloten deze zaak nog eens te overwegen, zelfden geest is gesproken. Algemeen was de opinie Hierna sluiting, dat deze verpleging een rijkszaak dient te zijn. Bar singerhorn b1'" heeft een rroot getal krankzinnigen, maar kam het nog betalen. Er zijn echter gemeenten die het niet kunnen betalen. Het comité heeft deze kwestie nog niet met Ged. Staten besproken. Maar spr. gelooft niet dat het nu den tijd is om kans te hebben dat krankzinnigenverpleging rijkszaak wordt. Spr. acht het gewenscht, dat er ook in ons land een gelegenheid komt als te Gheel. Spr. noemt Beilen op voor vrouwen. Gezinsverpleging is voor som mige patiënten noodig. B. en W. hebben de gestich-i ten te Medembllk en Bakkum bezocht, maar hun imiruk is dat het voor sommige patiënten heel erg is daar te zijn ogenomen. Op den duur zal het ge wenscht zijn dat het gestuurd wordt in de richting der gezinsverpleging. De heer Engel herinnert er aan, dat enkele jaren geleden er kans scheen te zijn dat krankzinnigen verpleging Rijkszaak werd. Toen zijn tenminste op gaven gevraagd' die in die richting wezen. Nu zijn wij nog verder achteruit, want de f40 die het Rijk gaf voor armlastige krankzinnigen moeten nu de gemeenten er nog bij betalen. Het doet spr. genoegen dat het comité uit B. en S. dozen weg op kleine plaatsen steeds strijden met geldgebrek en terplan betreft, dat we toch in h waar dit bijna alles is wat een kleine plaats bszit, veiling van Noordscharwoude zijn wil spreker steunen. De heer Schenk vraagt of Harmonie wel eens een gratis concert geeft. Voorzitter zegt dat het plan "bestond om 3 gratis concerten te geven, op elk der drie dorpen één. De heer Schenk zou zulk een tegenprestatie zeer in den Donkerenweg to doen maken, zoo mogelijk gewenscht viruden. op de door het Dag; Bestuur gewenschte plaala. Voorzitter zegt, dat als gevraagd wordt, altijd hulp Nog komt ter sprake de doorgang van de Pijp in wordt verleend door Harmonie. den Donkerenweg en de heer Wonder adviseer', om Met algemeene stemmen wordt de subsidie toege— eerst goed te onderzoeken of die Pijp. veranderd moet staan. worden. Moet dit gebeuren, dan is er meer kans dat Bij de rondvraag wijst de heer Burger op het pad, de Prov. Waterstaat goedvindt dat de brug op de van Groet naar .do laadplaats, er is puin opgebracht, cteor ons gewenscht^ plaats wordt gelegd, maar grint daarop is noodig. Voorzitter zegt, dat al het mogelijke daartoe zal Voorzitter zegt dat B. en W. dezer dagen een worden gedaan, conferentie hebben met het Dag. Bestuur der Scha- Aan de orde wordt gesteld de verkiezing van se- ger Kogge en dan dit pad in oogenschouw zullen cre.arls wegens periodieke aftreding op 1 Januari nemen. 1925'van den heer P. Schilder. De heer Engel meent dat is overeengekomen, dat De heer Poland vraagt, of het voorstel-D. Schilder, de remeente voor materiaal zou zorgen en Groet over het groote vaarwaterplan niet wordt besproken, er het zelf zou o.verbrengen. Er schijnt te kdrt ma- Voorzitter zegt, dat dit niet aan de orde is, maar e heer Poland zou hef dan maar. liever in twee ën of drieën willen doen, al erkent hij dat er al- hoofdzaak op aangewezen, plaats van op Broek. Voorzitter zegt, dat het toch gebruikelijk is. zijn tijd wel wat te wenschen overblijft prod-ucten daar te brengen waar men 't dlchUtbij De heer C. van Langen zegt, dat een onderteoek is. zou worden ingesteld naar ae slungelden van de Met algemeene stemmen wordt besloten een brug Noordscharwouaer sluis. Is dat onderzoek gebeurd? het kan ook bij de rondvraag to berde worden ge bracht. De heer Poland oordeelt, dat het z.i. niets uitmaakt. Voorzitter deelt dan nu mede, dat voor verkiezing van secretaris de volgende voordracht is opgemaakt: 1. P. Schilder; 2. P. Kieft; 3. K. van Langen. De neer-P. Schilder wordt met 17 van de 18 stem- De heer Burger heeft ook klachten gehoord over de men benoemd-, 1 stem werd uitgebracht op den heer kluft bij de Bosscben. P. Kieft. De heer Blaauboer erkent, dat deze kluft slecht ia De secrearis dankt zoowel Dag. Bestuur als de Voorzitter belooft dat ze in orde zal worden ge- Hoofdingelanden voor het in hem gestelde vertrou- maakt. .wen en hoopt steeds in het belang van den polder De heer Burger vraagt, of voorzitter, de voorzitter te mogen werkzaam zijn, met dezelfde prettige sa- van het Bannebestuur al heeft gesproken over den menwerking van Dag. Bestuur en Hoofdingelanden slechten toestand van de Streek en -de straat te Bar- als tot nu toe. Voorzitter feliciteert den secretaris met zijn herbe- Voorzitter zegt juist vanmorgen deze zaak te heb- noeming en hoopt, dat de benoeming zal zijn,in het ben besproken. In het Dag. Bestuur der Banne was belang der gemeente en vertrouwt ook op algemeene ze dan ook reeds behandeld, maar binnenkort ie er samenwerking, algemeene vergadering en dan krijgt de zaak zijn beslag.. Spr. heeft op spoed aangedrongen, daar de Banne het geld al binnen heeft. De heer Burger wijst op het verblindend licht der auto's en vraagt of daarin bij verordening niet is te voorzien. Dat geschiedt ook in de steden. Voorzitter erkent het lastige van het schelle licht, maar de lantaarns dooven. of het licht halveeren is I Dinsdag 11 November had in het polderhuis te Oudorp eene algemeene vergadering plaats van Dijkgraaf. Heemraden en Hoofdingelanden van den Polder Heerhugowaard. Aanwezig zijn allo leden, 1 vacH'ure Voorzitter de heer W. van Slooten, dijkgTaaf, secre taris de heer P. Schilder. o1 Voorzitter opent de vergadering, er zijn genoegen i bewandeltovel, uitsprekende, dat allen aanwezig zijn. liet is! en niet poogt hier vandaan patiënten naar Gheel teons allen bekend, dat niet aanwezig is de heer Van naar Gheel der Oord. die ons door den dood ontvallen ia Bij de rondvraag geeft do heer Poland de wensche- lijkheid' te kennen dat jaarlijks de steigers in de Ring sloot worden nagezien, wat betreft de diepte er van. Die in den Hondenweg zijn nu ter hand genomen en dat was een heel karwei, er stond zoowat geen water. Het begint nu al weer. dat de schippers niet voldoen- «x uo, uu„ llolvooicu ^.de aan den wal kunnen komen, en als het nu Jaar. ook niet zonder gevaar. Na nog eenige bespreking I w0,rdt nagegaan, is het niet zoo erg. - - - - Voorzitter noemt het een goed voorstel, dat wel ;geen bezwaar zal opleveren bij het Dag. Bestuur, i Spr. zal er den opzichter last coe geven. Als er ge- klaagd werd over ondiepte dan werd er evengoed al voor uitdiepen gezorgd. De heer "VVijnker schijnt bang te wezen, dat het vaarwater zoo diep zal worden gemaakt, dat de schoeftng ondergraven wordt. De heer Poland zegt. dat dit de bedoeling niet is. Voorzitter zegt. dat het wel aanbeveling verdient het vaarwater voor de steigers wat dieper te maken. De heer Groen geeft in overweging de bruggen in den- Middenweg uit te diepen, als er gelegenheid voor is zoowel aan den oostkant als aan den westkant. Voorzitter doet toezegging. De heer P. \vonder zegt. dat straks niet een enkel woord ter sprake is gebracht het primaire wegennet. Is er al iets van gehoord?. Door hot groote autover keer liiden de Middenweg en de zijwegen verschrik- kel'ik. bet onderbond zal reusachtig wórden. Spr. 7ou wl'ien rtnt brt' "^«'ïnir kraebfig werkt, daarin verandering te krijgen. Het onder Ruwe «n Schral* Huid Per doe# 30, 60, 90 Cc Bij apotb, en drogisten Pharm. Fabrlefc A. Mlinhatdt - Zei houd van de wegen wordt aanstonds zóó, dat hot v door den polder niet is te betalen en snr. zou ♦wil- aari. Voorzitter zegt4 dat gebleken is dat de koninklij- ke goedkeuring is verkregtyi en- dat ze niet vér- plicht zijn ons daarvan- kennis te geven. De heer Groen meent, dat die goedkeuring voor 3 jaar wordt gegeven en het dus zaak is, voor het einde van dien termijn bij God," Staten aan et kloppen. De heer Wijnker brengt ter sprake de toestand van den weg van Rustenburg naar het Hol wegje. De heer Appelman heeft den minder goedénnroö- stand bij Waterdrinker opgemerkt, hot. komt wel doordat men geen wielen schraapt/er is geen sohoo te zien bij tfo posten. £pr. acht het wensahaUjk dat eens proces-verbaal wordt opgemaakt. Voorzitter heeft sommigo .mensehen al' gewaar schuwd en zal den polderbaaa waarschuwen or op toe te zien. De hoer A- de Boer wijst er op, dat do kabel zoo door den aanlog van de waterleiding heeft geleden, Voorzitter zegt. dat het nog altijd een dubieuse kwestie is, of die behoort aan den polder of niet. Er is al eens puin opgebracht on ook de aannemer van de waterleiding zou er puin laten opbrengen. J. Oudhuis is er met regenachtig weer aan 1 bietenrfl- den geweest en het was dan ook ondoenlijk om or uit te komen. De heer Oudeman vraagt, of hot niet beter was ge weest de buizen van de waterleiding onder 't straat je te lecgen. Voorzitter betwijfelt dat. De hoer De Boer zegt, verder, dat er in den Jan Glljnisweg balken liggen. Aan wien bebooren dde, zeker aan Thijs Borst. Voorzitter zegt. dat ze daar een brug willen leg gen, maar voor wien die brug is, is twijfelachtig en daarom wilden we het maar niet klakkeloos toe staan. Het hout moet er gauw vandaan. De heer Poland informeert of de aanvrage voor die brug dan' niet was onderteekend. Voorzitter: Ja. door C. Timmorman, maar het ant woord op onze vraag, voor wien de brug was. was ons onvoldoende. De heer Groen: Het is zeker wel een zaakje van Thijs. Voorzitter: Die'Thijs lijkt wel niet erg gunstig bekend te s«aan. De heer D. Schilder stelt voor. boomen te planten aan den Jan Glijnisweg voor zoover er geen eiectrL sche leiding is. Voorzitter en ook andere leden achten het planten van boomen aan een grintweg lang niet zoo aanbe velenswaardig. doch de heer Poland ondersteunt het voorstel. Het voorstel wordt met 18 tegen 2 stemmen verworpen, voor stemmen de heeren Poland en D. Schilder. Vervolgens geeft de heer D. Schilder in over.ve- ging het groote vaarwaterplan weer in behandeling te nemen. De heer J. van Langen oordeelt dat wanneer wordt voortgegaan als tot nu. de geheele polder over 10 iaar wel bevaarbaar zal wezen. Spr. vindt het beter het in gedeelten te doen. De heer K. van Stralen sluit zich bi» deze woor den aan, er 7.iin gedeelten die er geen behoefte aan heiben. Do beer Poland meent, dat iedereen er behoefte Ook de Rustenburgerhoek heeft er be ien dat de zaak te berde gebracht werd bij de Vereeniging .yan polderbclangen. Voorzitter deelt mede, dat do hoofdingenieur het krijgen. Als de minstlastige patiënten naar Gheel der Oord. die ons door den dood ontvallen ia Hét toejuicht dat do Middelweg all wat wordt verbe gingen. zou de exploitatie Öer gestichten hier nog spijt ons dat we den heer Van der Oord moeten mis- terd door den aanleg van|.een fietspaadie. zooals duurder worden en bleef het voordeel uit. Landelijk ®en. hij is een aangenaam en verkieslijk lid van ons hij het noemde. "Wanneer die overname gebeurt we de zaak aanvatten lijkt spr. beter. Bestuur geweest, wiens adviezen gaarne in overwe- ten we niet. het zit 'm tooh in de centen. Een ïe- Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangen Kif.g werden genomen, en waarmee steeds rekening geling te treffen zal wel niet gemakkelijk we®fin. raadsbesluit geldleening. Ook hebben Ged. Staten goedgekeurd onderhand, sche verhuring van land, werd gehóuden. Spr. hoopt dat de besprekingen zul len zijn in het belang van den polder De notulen worden onder dankzegging aan den Aan de orde is onderhandsche verhuring van een secretaris goedgekeurd. perceel bouwland aan L. de Graaf. B. en W. stellen Voorzitter doet mededeeling, van een ingekomen bijdragen voor ons wel zullen worden omgeslagen voor, hieraan te voldoen. Het land wordt goed ge- verzoek tot het maken van een brug in den Donke- naar de onderhoudskosten van vorige jaren. De bruikt en B. en W. willen graag de 3 akkertjes aan ren weg. gè Het Dag. Bestuur heeft dit verzoek overwogen en dat zien we aan< den Zosstedenweg. Wel zon er meer aan den Middelweg moeten gebeuren, maar juist met het oogop" eventueel© overname wordt er niet al te veel aan don weg gedaan, omdat de één man verhuren. Allen voor. De voorwaarden van' de landverhuring op as. Za-1 i« overtuigd van het nut van een brug daar ter plaat- terdag worden met algemeene stemmen vastgesteld. «0. opdat de burgers uit dien hoek beter met hun Aanj de orde is het voorstel Van Ged. Staten tot op- producten ter markt kunnen komqp. Het Dag. Be- heffing van de openbare lagere school te Haringhui- «tuur oordeelde het 't beste, dat de brug kwam bij zen. de voormalige school III. daar is aan beide kanten De heer Kooijman wil voor de behandeling vanvan den Middenweg het vaarwater geschikt om te dit punt een voorstel doen. varen. De opzichter heeft een plan gemaakt en voor- Voorzitter meent, dat toch eerst het voorstel moet zitter heeft het met den hoofdingenieur van den worden bekend gemaakt. Prov. Waterstaat besproken. Met dezen zijn we nog De heer Kooijman acht dit ongewenscht en geeft niet tot overeenstemming gekomen, wat de plaats den Raad in overweging dit voorstel aan te houden van de brug betreft. De hoofdingenieur heeft wat tot de volgende vergadering. Het voorstel komt zeer bezwaar, omdat zoowel de Middenweg als de Don. onverwachts en noch oudercommissie, noch ouders kdl-eweg in het primaire wegennet zijn opgenomen hebben gelegenheid gehad zich uit te spreken en er voor de brug in/ beide wegen een talud moet Dit voorstel is zoo diep ingrijpend, dat spr. het zeer worden gemaakt. Het Dag. Bestuur echter heeft wel verkeerd zou vinden, het zoo overhaast te behande- andere plannen overwogen, maar acht de genoem. len. zonder dat oudercommissie en ouders er zelfs de plaats de beste. kennis van hebben kunnen nemen. De heer D. Schilder vraagt, of nu de tijd niet rijp Voorzitter zegt, dat het voorstel eerst moet worden si om het groote vaarwaterplan ten uitvoer te bren- voorgolezen. Hii wil Jiet advies van B. en W. wel gen. Als we denken dat de mensehen zoo gebaat zijn weglaten, en dan kan een voorstel tot verdaging wor- met vaarwater is het Dag. Bestuur verplicht met dit den gedaan. !plan te komen. Wel zal het direct veel kosten, maar Ged. Staten schrijven dan, dat zij de Hoofdinspec- indirect zal het toch meevallen, teur van het lager onderwijs in de 4e inspectie óm De heer Oudeman meent, dat wanneer de men» advios hebben gevraagd. Deze acht de schoo.1 te Ha- schen ini een bepaalde streek behoefte hebben aan ringhüizen in aanmerking te komen om op te heffen j vaarwater, ze wel zullen aankloppen bij het polder- in aanmerking nemend, dat deze school met 21 leer- bestuur. lingen op 3 K.M. afstand van een andere school ligt, De heer Poland kan mot het idee van den hoer die ruimte biedt voor 350 leerlingen en maar door Schilder meegaan. Dat plan kan nooit te duur be- 91» wordt bezocht. Ged. Statert vragen het gevoelen taald worden, want het is voor iedereen yan belang, van den Raad in deze. i De landprijzen zullen er aanmerkelijk door verbe- De heer Kooijman doet dan thans het voorstel.totteren, terwijl de wegen worden ontlast. verdaging. De heer P. Wonder zegt, zich altijd als een groot Voorzitter meent dat ook de andere heeren hun I -voorstander van het groote vaarwaterplan te hebben oordeel moeten zeggen. I doen kennen en het is dus niet noodig er nog meer De heer Schenk meent dat het punt abusievelijk over te sproken. Spr. wijst er op. dat als we er nu op de agenda vermeld staat. Het is geen voorstel van mee beginnen( we kunnen beginnen met de meest Ged. Staten om de school op te heffen, zij vragen goede plekken, terwijl bij gedeeltelijke uitvoering wel alfcen advies. eens later kan blijken, dat verkeerd is gehandeld. Voorzitter meent dat dit niet veel verschil maakt. De kosten zullen niet veel duurder worden door di- Het zal wel net gaan, als met de salarissen, de" Raad irecte afwikkeling. wordt om advies gevraagd, Ged. Staten beslissen. Spr. wijst op telefoonkantoren die eveneehs zijn opgeheven tegen het advies van den Raad in. -De heer Engel is van oordeel dat als er geen over wegende bezwaren zijn, Ged. Staten hun gang wel zullen gaan. De heer Smit meent, dat er niets tegen 19 om deze zaak aan te houden, om de menschen in Haringhui zen gelegenheid te geven hun bezwaren jn te die nen. Voorzitter acht het moeilijk nu direct het groote plan te behandelen. Er ia in een vroegere vergade ring besloten het te laten rusten. Komt een aan- vraa gom vraarwater. dan is het Dag. Bestuur gene gen de aanvrage te onderzoeken. Het oude plan zou misschien moeten worden herzien en een ander plan weer aanhangig moeten worden gemaakt dat eerst weer in studie moet worden genomen. Er zijn mis schien 10 of 12 leden die niet op de hoogte zijn van net oude plan .Maar als het gevoelen van de verga- De heer Kooijman meent dat zij daarvoor nog nooit dering is. dat het groote plan moet worden uitge- gelegenheid hebben gehad. jvoerd, dan moeten we dat doen. Thans echter gaat Voorzitter is volstrekt niet tegen uitstellen. Het hec over de brug in den Donkerenweg. staat evenwel op de agenda, dus het voorstel mag De heer Oudeman vraagt of het nu zoo'n bezwaar worden l>esproken. is, dat de brug 'tegenover de Mofeus'oot komt. De heer Engel wijst er op dat toen de brief van Voorzitter zegt nogmaals, dat het bezwaar ontstaat Ged. Staten ter tafel kwam, spr. heeft gezegd, wat docr het primaire wegennet. De doorvaarte zou eerst gaat dat vlug. Spr. zegt dat hij de verhoudingen te gorekend worden op 1.45 meter, maar daar gaat wel Haringhuizen niet goed kent dus er alles voor is de wat af, maar in ieder geval zou de weg een halve meening van de belanghebbenden te Haringhuizen te iheter moeten worden opgehoogd, hooren. B. en W. hebben zich in hun advies dan ook De heer Groen acht dat bezwaar niet zoo groot, het meer geplaatst op het algemeene standpunt en gelet is de beste plaats. Met het oog op het groote plan op het geheele onderwijs der gemeente. kan deze brug evengoed wel worden gemaakt, want Met algemeene stemmen wordt besloten tot aan- deze brug is toch noodig. Het noordeind is aangowe. houden. zen op de veiling te Noordscharwoude en niet op De voorwaarden verkoop mest worden met alge- Broek, zoodat we met het doen maken van de brug meene stemmen vastgesteld. r.iets misdoen. Volgt adres subsidie Harmoniegezelschap Kolhorn Voorzitter zegt. dat dit ook de zienswijze is van f50 wordt gevraagd voor 1925. het Dag. Bestuur en het heeft spoed met de zaak B. en W, willen deze subsidie voor dit goede doel gemaakt, opdat het voor de aardappelenveiling voor toestaan. elkaar kflmt. hoofdingenieur oordeelde dit de mooiste weg naar het noorden en had er wel zinkin om hem gauw tin orde te maken. De heer Wonder zegt direct overal hot straatje hebben willen laten aanleggen en wijst op den toestand van de bermen. Zooala de eigenaren van autobussen beweren, worden de autobussen zwaar belast en spr. vraagt:, waar die belasting-opbrengst belandt. Worden daarmee de polders ontlast, •wordt dat geld gebruikt voor onderhoud van de wegen? Vooijzfitter zegt. dat nog niemand schijnt te weten waar die belasting-opbrengst belandt. Als Als het een provinciale verordening is. zal het geld wel voor wegenonderhoud worden gebruikt, maar als het een rijksbelasting is. zal er wel piet zijn aan te komen. De automonsoheii worden wol zwaar belast. Zie hebben de keuringskosten' ook al, dat lijkt wel een soort geraffineerde afzetterij. Zooals g^egd. waar het geld belandt, is niet bekend, maar verdeeling er van zal wei wat voeten ia de aarde hebben. De heer Wonder zegt, dat er is een reglement op do wegen, zooiets zouden zo daarin ook kunnen opnemen. Spr. geeft in overweging bij de Vereeni ging van polderbelingen daarop pressie uit te oefe nen. 1 VoonzStter doet toezegging, het te gelegcnör tijd in bespreking te zullen brengen. De heer Oudeman wil- de kanten van den weg meer zien afgestoken, het waten blijft staan, ook nog waar het straatje in den Middelweg ligt. V oorsdtter zegt, dat den poldorbaasf is gezegd, oen ïnlannetje to doen rondgaan als het erg heeft 'ge regend. AiVatering is noodig onl van den winter zal er wel wat af te steken zijn. De "heer C. van Langen brengt ter\sprake de Jast en schadjë die de eenden, veroorzaken én# infor meert hoe de verordening van' den polder dienaan gaande luidt. 4 Voorzitter leest de betrekkelijke artikelén voor en adviseert dat men moet trachten de oendén die men op zijn land aantreft, te vangen en onscha delijk te maken. De heer P. Wonder zou de houdersxvan eenden in het voorjaar nog eens willen wijzen op de be trekkelijke artikelen .en ze waarschuwen dat er anders krasse maatregelen zullen worden: genomen. Voorzitter doet toezegging. De heer C. van Langen zegt, dat door den aan leer van de waterleiding het onmogelijk is\loor den Djomkeren weg ,te komen, het is wenseholijk dat er borden worden geplaatst. Vooratter zal den aannemer hier opmerkzaam op ■maken. Do heer O. van Langen zbgt dat 4e Westelijk aan weerskanten vol basalt is gegooid en het gedeelte van Has8elaarsweg naar Heerhugowaard ld bijna niet te berijden. Voorz. erkent, dat zobiets in de eerste dagen niet örettig is, maar het ia om een) goeden weg te krijgen wel eens noodig. De heer Groen denkt ook dat heb noodig was. en gelooft niet dat het er te dik is opgebracht. Mis schien was de basalt ietd te grof. De heer Wonder wil voor dergelijke w'egen wat fiiner basalt gébruiken. De h eer Polana oordeelt het beter dat «de knip pen gevuld worden inplaats van aan weerskanten over den geheelen weg basalt, op te brengén. Hét is niet te doen om er met een wagen door -te paan. (Voorzatte raegt, dat het vullen rvan knippen ook wo*lt toegepast, maar als de weg te hol hoefie aan. De heer Van Stralen: Laten ze dan hier mot een verzoek Kom in. Voorzitter wijst er nog eens op. dat wanneer men. vaarwater wenscht, men daarvoor een. adresje kan inzenden, het Dag. Bestuur dan direct bereid is het te onderzoeken en het bij Hoofdingelanden aanhangig te maken, 't Groote plan kunnen we maar niet in 'n vloek en een zucht behandelen. Vroeger waren we ge houden aan een uitgang ...Pannekeet". nu is dat an ders. Het beste is maar dat wie vaarwater wil, dit verzoekt. Er wordt wel eens gezegd, dat het Dag. Bestuur tegen vaarwater is, maar dat is niet zoo, door vaarwater worden de wegen ontlast en het is ten gerieve van de tuinbouwers. De heer Poland wijst nogmaals ot> het groote be lang voor iedereen, het land zou direct een paar gul den meer waard worden. Het nadeel van uitvoeren van het groote plan weegt niet op tegen het voordeel. Bovendien, het grootd plan is aangenomen, door de mobilisatie is uitvoering ervan uitgesteld. Voorzitter meent dat indertijd Gesloten was het groote plan niet uit te voeren. De heer Poland: Welnu, dan komt Schilder nu weer met het voorstel om het wel uit te voeren. De heer Kuiüer dacht dat we reeds op den goeden weg waren .terwijl dö heer Groen wijst op de nood zakelijkheid dat het oude groote plan wordt gewij zigd. Nu moeten we op 3 plaatsen er uit kunnen. In den Broekerhoek heeft men een overhaal, bij (rs moet alles met de hand gebeuren. Do heer Wonder acht het wenschelijk dat bij do aanvragen om vaarwater het groote plan dan ela leidraad wordt genomen. In den Jan Glijnisweg bijv. vr i -en ze nu al op 3 plaatsen doorgans misschien zou aan de hand van het groote plan, met 1 plaats kunnen worden volstaan. Her voorsiel-D. Schilder, om woer het grooto vaar waterplan in behandeling to nemen, wordt daarna verworpen met 7 tegen 11 stemmen, voor stemden de hoeren Poland. Groen, Wonder, de Boer. D. Schilder. Dijkgraaf en Kruiier. Opgemerkt wordt, door den heer Oudeman, dat de tegenstemmers niet zijn tegen vaarwater, maar dat zij die vaarwater willen dit maar moeten verzoeken. Het groote plan kan dan als leidraad worden ge- nemen. Voorzitter zegt. dat het Dag. Bestuur daarnaar zal handelen. Sluiting. JULIANADORP. Naar ons werd medegedeeld, trad Maandagavond in de zaal van den heer J. Slikker Cz. op de wèlbe- kendo Daan Pool van Oudealuis. met een geheel nieuw rSbortoire. Aangezien ons geen uitnoodiging bereikte, kunnen wij van het verloop dezer bijeen komst niets vermelden DIRKSHORN. Zondag word door de Gvrnnastiekvereenigin^ „U. d., I.". directeur do hoer S. Keesman, in veren-ging met liet zangkoor „Excelsior", directeur' de heer Jb. HRMmier een ppeningsuitvoering gegeven in dé nieuwe zaal van den heoii D. Swager alhier. Begunstigd door prachtig herfstweder, liep de ruime zal geheel vol. U. d. I. gaf. als van ouds, een groote 'afwisseling yan oefeningen te ^ion, uitgevoerd door meisjes, jongens, heeren en dames, aan verschillendé wérk- tuigen of in vrije oefeningen. Ofschoon de laatste dit jaar wel zullen hebben gej leden onder 't gemis van een geschikt oefenlokaal, hebben de jongelui zich toch weder kranig ver weerd. Ook aan burg en paard werden mooie oefe ningen gedaan. 1 Knotsoefeningen yan dames wekken als steeds al- femeene belangstelling door losheid en siórlijkhéid er bewegingen, terwijl de öude garde, versterkt met eon goede kracht, haar ouden roem aan brug en rek handhaafde. Tot slot enkele fraaie paard-groopen met kunst licht Ter afwisseling werden door „Excelsior" eenige nummers gezongen, welke in do flinke zaal zéér goed klonken. Hot best bevielen ons Avondrust De Herdertjes lagen bij nachte en De Zwaluwen. Beide verconigingen werden door het publiék mét herhaald applaus beloond.

Schager Courant | 1924 | | pagina 5